Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) voncci válasza philoxenia (#1700) üzenetére


voncci
aktív tag

Nekem is 🤔

(#1702) philoxenia válasza voncci (#1701) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ekkora fogyasztásnál nem foglalkoznék vele. Nekem a 13 óra alatt 23mAh volt most a fogyasztás.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1703) voncci válasza philoxenia (#1702) üzenetére


voncci
aktív tag

Nem szokott lenni még 1% sem mindig ilyen 0,50-0,80 között szokott lenni és megy fel folyamatosan most már 2,91
ilyen piros nálatok is minden?

[ Szerkesztve ]

(#1704) zalman90 válasza SkiDev (#1658) üzenetére


zalman90
őstag

szia. G4 ről váltottam p20p -re

Ahol a G4 már eldobta a wifit ezzel ott még simán van net, mobilnet ugyan ez :K

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#1705) philoxenia válasza voncci (#1703) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a százalék számít, hanem az összfogyasztás naponta. Pár napig írd föl.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1706) voncci válasza philoxenia (#1705) üzenetére


voncci
aktív tag

Nem foglalkonzék vele, csak eléggé merül a telefon, azért is néztem után

(#1707) philoxenia válasza voncci (#1706) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kijelzőnél a fényerő nagyon tud számítani. Kicsit visszább véve P9-en is sokat javult az akkuidő. 15-16x annyit merült itt is a kijelző miatt, mint az említett szoftver miatt.
Nekem automata kezelésen van.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1708) SkiDev válasza zalman90 (#1704) üzenetére


SkiDev
senior tag

:R Köszönöm :R

Ha nem lesz jobb telefon mostanság, ami ennyire passzol ahhoz, amit egy telefontól elvárok, akkor idén csatlakozom én is a táborhoz. :))

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1709) freak993 válasza hito (#1694) üzenetére


freak993
csendes újonc

Nálam is ez a helyzet... 1x már gyári visszaállítást is csináltam de semmi....

(#1710) voncci válasza philoxenia (#1707) üzenetére


voncci
aktív tag

Nálam is automatán van, sőt még sokszor azt is lejjebb húzom, mert túl tolja az utomatika

(#1711) philoxenia válasza voncci (#1710) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a fényerőre gondoltam, hanem a G Play szolgáltatásokra. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1712) freak993 válasza voncci (#1706) üzenetére


freak993
csendes újonc

Neked mennyi a max kijelző időd amit kitudtál hozni a telefonból?

(#1713) voncci válasza freak993 (#1712) üzenetére


voncci
aktív tag

Épp tegnap volt a csúcs, 12 óra 2 nap alatt, erre most ez van
😠
Mondjuk én Facebook appot nem használok, böngészőből nyomom, csak a Messenger van fent. Viszont wats app és es Instagram van. Ja es a Samsung böngésző király, alig fogyaszt és kurv@ gyors

[ Szerkesztve ]

(#1714) voncci válasza philoxenia (#1711) üzenetére


voncci
aktív tag

Igen,most már látom ☺️

(#1715) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

Teló vásárlás előtt állok, és nem tudok dönteni.

S9+ megint, vagy p20 pro?

S9+-om volt már, az üzemideje nem nagyon tetszett, de szükségem volt egy dual simes telefonra és lecseréltem egy mate 10 pro-ra.

Most megint teló vásárlás előtt állok, a p20 pro az egyik kiszemelt, viszont a hardver csak tavalyi, tudnék venni egy dual simes 256gb-os s9+-ot is.

Nem tudok dönteni sajnos. :(

Vagy esetleg várok még nemsokára kint van az Lg G7 is. Az se tűnik rossznak.

(#1716) philoxenia válasza blade4 (#1715) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha szeretted az Emuit, akkor vegyél ilyet. Nekem a Samu felület nem jön be például. /tabletem van/
Van akinek az Emui nem jön be.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1717) doki13 válasza blade4 (#1715) üzenetére


doki13
aktív tag

A mate 10pro miert nem volt jo??

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#1718) blade4 válasza doki13 (#1717) üzenetére


blade4
aktív tag

Jó volt igazából, csak a p20 pro-ba jobb a kamera elméletileg, úgy volt hogy p20 prot veszek, de néztem pár tesztet és elbizonytalanodtam.
A samsung mellett szól a sztereó hangszóró ami tényleg nagyon jól szól, meg a jack kimenet is a Dolby Atmos-al. A youtubeon sok videóba az s9+-ot hozzák ki győztesen kamerába, ami nekem a lényeg lenne igazából.
Félek megveszem és csalódni fogok a p20 pro-ba. :(

(#1719) #38015744 válasza blade4 (#1715) üzenetére


#38015744
törölt tag

Nekem is ugyan ez a problémám...Itt van nálam mindkét teló(S9+ és P20 pro)Nem tudom eldonteni melyiket adjam el..... :DD

[ Szerkesztve ]

(#1720) philoxenia válasza #38015744 (#1719) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem az egyiket.... ;]

blade4: Te meg vedd meg, amelyiket eladja.... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1721) #38015744 válasza philoxenia (#1720) üzenetére


#38015744
törölt tag

Valamelyiket el kéne...Nem is bontottam még ki egyiket sem...

(#1722) shift+ő


shift+ő
senior tag

Kísérleti videó: Galamb

(#1723) SkiDev válasza shift+ő (#1722) üzenetére


SkiDev
senior tag

Tök jó lett. :)) Egyébként a lassított felvételt egyből menti? Mert itt G4-en csak a telefonon visszanezve lassítható... A minőség meg kb. mintha 360p lenne :(

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1724) trichie16 válasza SkiDev (#1723) üzenetére


trichie16
csendes tag

Persze, egyből menti. Elkészitetted, rakhatod is fel gépre pl. és nézheted is ott.

(#1725) xedamen válasza blade4 (#1718) üzenetére


xedamen
senior tag

P20 Pro is sztereó hangszóróval rendelkezik és Dolby Atmos is van, bár jack nincs...

Én S9+ helyett inkább P20 Pro-t vettem, úgy, hogy ez az első Huawei-em valaha. Megvolt eddig az összes S széria, ami valaha kijött, valamint az összes iPhone is, minden évben :W

Nekem is a kamera számított leginkább valamint az akksi. S9+ a max amit tud, az 4.5 (nagyon max 5 óra) kijelző idő, de ott már mindenféle akksikímélés, fényerő visszavétel mellett. P20 Pro elmegy 6 órát minden nélkül, odafigyelsz, akkor 7. Azért azt meg tudjuk, hogy Samsungnál ez az idővel csak romlik, mert a szoftver elkezd hülyéskedni és az átlag user örül a 3.5 órának is, sima S8 nekem pl 2-2.5 óránál nem tudott többet 3 hónapos szoftverrel. Full gyalu után megint jött a 3.5 óra de aztán indul az egész előről.

DXOmark-on 10 pontot ráver az S9+-ra a Pro, ahol azért 1-2 pont is sokat számít. Volt lehetőségem a hosszú hétvégén fotózgatni, majd osztok meg holnap párat, ha lesz idpm munka mellett.

Őszinte véleményem:
(A képekbe úgy nagyítsunk bele légyszi, hogy 40 megapixel, úgyhogy ha ráböksz a zoom ikonra és szemcsés lesz, akkor nézd meg mennyit nagyít... :R )
+ Akksi bivaly jó
+ Olyan gördülékeny a felület, amilyennel én Androidon még nem találkoztam
(oké,oké animáció skálázás 0.5-re lett állítva, de mindig ez az első nálam)
+ Kamera baromi jó, itt van egy normál mód este és itt pedig egy night mód.
Még egy esti kép autómata módban, egy nappali kép a Gellérthegyről (Szabadság híd) valamint itt van a másik oldal is.
+ Hangminőség Bluetooth fülhallgatómmal eddig a legjobb, főleg hangerőben (USB C-t nem használom)
+ Az új szoftverrel a kijelző érzékenysége baromi jó lett, mintha iOS-en görgetnék.

- A képeken is látszik, hogy a kamera kicsit néha túl tudja húzni a színeket (nekem ez nem negatív, így tetszik)
- A kijelző egy picit lehetne fényesebb, bár ez iPhone X után az első két napban zavart, ma már nem.
(cserébe viszont baromi jól van kalibrálva, nem túlszaturált, mint a Samsung)
- Örülnék talán egy stock témának, mivel a legtöbb téma még nem mindig támogatja az új EMUI-t
- 4K videóhoz remélem lesz stabilizálás, mint tavaly a OnePlus-nál egy frissítésben
- Notch esetében vannak még kompatibilitási problémák némely appoknál, nyílván a fejlesztők majd javítják

Nekem ez a videó sokat segített, amiért nem az S9+ mellett döntöttem
Nem azért írom le, hogy jó telefon, mert épp ilyenem van. Magasról teszek rá, azt is leírtam, mikor a 440 ezres iPhone X-em nem tudott makrózni, mert egy kalap Xar volt a kamera sok esetben.
Szerda óta van meg a P20 Pro, akksi még be sincs állva rendesen (2 hét után szoktam ténylegesen véleményezni), úgyhogy fogok még véleményt írni... Tartsa meg a Huawei a jó szokását, hogy frissítgeti a szoftvert és akkor nem lesz bajuszkötögetés :))

[ Szerkesztve ]

(#1726) hito válasza freak993 (#1709) üzenetére


hito
nagyúr

Részemről problem solved :) Nyomtam egy full wipe-ot. Tegnap este fél 11-kor repülőre tettem 100%-on, ma reggel negyed 7-kor 100%-on volt :Y
Aztán remélem tényleg nem tettem töltőre. Simán el tudom képzelni, hogy reggel olyan szinten voltam kóma, hogy észre se vettem, hogy leveszem töltőről :D De emlékeim szerint nem tettem föl. Ma megismétlem a dolgot és kiderül.

Viszont ez a biztonsági mentés-helyreállítás dolog működhetne megbízhatóbban is. Egy csomó beállítás nem jött át. Pl. nézetmód, szövegméret, AOD, téma, e-mail postafiókot megint be kellett állítani, meg egy csomó dolog. Volt viszont amit átmentett a beállítások közül. Fene tudja mi miért megy át és mi miért nem.

blade4: ne gondolkozz! A piac legjobb ajánlata a P20 Pro. Amellett, hogy én most kicsit kivagyok akadva a Huawei-re egy bizonyos dolog miatt a P20P kapcsán, összességében magasan a legjobb készülék, amit valaha használtam (nem kevés ment át a kezeim között). A hangszóró pedig non plus ultra. Természetesen sztereó és brutál jól szól.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1727) spawn21


spawn21
veterán

Imádom hogy mindenki ki van akadva, ha merül pár %-ot écaka. Sajnos nem ehetek popcornt, de attól nagyon jó :DDD

iPhone 13p

(#1728) Skynet258


Skynet258
veterán

Francért kellett kihagyni a vezeték nélküli töltést. Itthon is, autóban is kényelmes, S8-at cserélnék, de úgy megszoktam már... :W

https://geekpulse.hu

(#1729) hito válasza spawn21 (#1727) üzenetére


hito
nagyúr

A 10% repülő üzemmódban nem pár % :N

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1730) hito válasza Skynet258 (#1728) üzenetére


hito
nagyúr

Felgyorsultvilágunkbanmindenrevanmegoldás :D

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1731) spawn21 válasza hito (#1729) üzenetére


spawn21
veterán

El hiszem, viszint nem zavar. Már évek óta nem foglalkozom vele.

iPhone 13p

(#1732) Skynet258 válasza hito (#1730) üzenetére


Skynet258
veterán

Jah ismerem ezeket de na. :D

https://geekpulse.hu

(#1733) hito válasza Skynet258 (#1732) üzenetére


hito
nagyúr

Tudom, ne is folytasd :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1734) hito


hito
nagyúr

Na ekkora bug-ot még nem láttam:

SMS-t írtam feleségemnek. Meg is kapta, válaszolt rá. Majd válaszoltam a válaszára. Erre anyós írt egy sms-t, hogy nem érti => neki küldte el, amikor az sms appon belül egyértelműen feleségemnek írtam. Majd amit anyós írt, betette egy sms parkolás "beszélgetésébe".

Tehát még 1x: írtam feleségemnek => Ő válaszolt, de a válaszát betette automatikusan az anyós mappájába => majd (mivel ezt nem láttam, mert a válaszra nyomtam) válaszoltam, amit az anyós kapott meg => anyós válaszolt nekem, hogy nem érti, mire a válaszát betette az sms parkolás beszélgetésbe!

Ezt bogozza ki valaki! :Y

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1735) Skynet258 válasza hito (#1734) üzenetére


Skynet258
veterán

Huawei.
Közelebb hozza a családot.

:D

https://geekpulse.hu

(#1736) hito válasza Skynet258 (#1735) üzenetére


hito
nagyúr

:D

Nagyon durva! És ha olyat írtam volna...bármit, akár az anyósra nézve terhelőt...? (egyébként imádom, rosszat nem tudok mondani róla) Ez azért nagyon komoly adatvédelmi probléma. Szóval óvatosan, főleg akinek vaj van a füle mögött. :D Ma-holnap elviszem úgyis szervizbe, mert visszadobatom a régi szoftver és akkor rákérdezek erre is.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1737) zso79 válasza hito (#1736) üzenetére


zso79
őstag

Nem hinném, hogy bármit is tudnak majd mondani, a google féle messages-t használják...

(#1738) freak993 válasza hito (#1726) üzenetére


freak993
csendes újonc

az király, leírnád hogy hogyan kell azt a műveletet végrehajtani ? privátba is jöhet,köszi.

(#1739) Mans20


Mans20
addikt

Van valakinek olyan csomag a mobilhoz ami nem korlátlan netes? Havi kb 2GB adatforgalmam szokott lenni, korlátlan net, de ez csak 1Mbit sebességű. Ha vennék új csomagot akkor olcsóbb lenne a mobil, 21Mbit sebesség de a csomagban havi 3-4Gb adat van... Attól tartok ha jönnének a nagyobb frissítések, akkor hamar elmenne az a havi X GB ami a csomagban van.

(#1740) spawn21 válasza Mans20 (#1739) üzenetére


spawn21
veterán

Ezt neked kell látni. Többet használni nem fogsz. Maximum ha frissítés van, be kell állítani hogy wifin csinálja. Sokat szívtam a korlátok miatt, nekem évek óta korlátlan van. Wifit nem is használok , csak ha muszáj

iPhone 13p

(#1741) hito válasza freak993 (#1738) üzenetére


hito
nagyúr

Csak úgy, mint az összes többi androidos készüléken :) Beállítások => rendszer => visszaállítás => gyári adatok visszaállítása.

De ha jól látom ezzel már megpróbálkoztál és nem vezetett eredményre.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1742) winben válasza Mans20 (#1739) üzenetére


winben
aktív tag

Tudsz mindent állítani, hogy minek legyen hozzáférése wifihez vagy mobilnethez.

(#1743) freak993 válasza hito (#1741) üzenetére


freak993
csendes újonc

egy darabig jó volt, utánna megint nem..

(#1744) rolandg válasza Mans20 (#1739) üzenetére


rolandg
tag

Szia!

Ha az Instát nem használnám, simán bele férnék a 2 gigába, még Play frissítésekkel is. Így nem :-). Szóval a felhasználási szokásaidat tényleg figyelni kell. Nálam a havi Play frissítés olyan 4...700 mega/hónap. Ha ezt is wifin intézném, még kevesebb lenne. Mit használsz, ami esetleg eszi a netet?

(#1745) hito válasza freak993 (#1743) üzenetére


hito
nagyúr

Na akkor majd referálok ezzel kapcsolatban. Lehet nálam is így lesz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1746) Mans20 válasza winben (#1742) üzenetére


Mans20
addikt

Ha a frissítést a wifire rakom mikor és hol töltődik le? Ahol épp van ingyen wifi?

(#1747) winben válasza Mans20 (#1746) üzenetére


winben
aktív tag

Soha nem vagy wifi közelben? BTW az én mobilom mindig megkérdezi, hogy akarom-e egyáltalán letölteni. Simán megteheted azt is, hogy beállítod, hogy csak wifi hálózaton töltsön le frissítéseket. Ha meg wifi közelébe kerülsz és eszedbe jut megnézed van-e frissítés - ha van, letöltöd és telepíted.

Nameg annyira gyakran azért nincs frissítés, hogy ebből gond legyen - és azok is általában csak 300-500 mb-ok.

(#1748) Mans20 válasza winben (#1747) üzenetére


Mans20
addikt

Oké köszi. A Huaweinél mennyire lehet testreszabni a rendszert? Majd a felesleges appokat akarnám törölni ami gyárilag van.

(#1749) pampika válasza Mans20 (#1748) üzenetére


pampika
őstag

Nem mindent enged törölni sajnos

(#1750) Paal


Paal
csendes tag

Korábban írtam, hogy a Mobilvásárlás és azóta a GPX Viewer program sem tudta az engedélyek ellenére a telefon helyhasználatát használni. Ma reggelre mindkettő megjavult, így a már több helyen említett Huawei - Google összeakadás - legalább egy részét - javították időközben!

SMS/üzenetküldés kapcsán egy olyan kérdésem lenne, hogy azt látom, hogy ha ékezetes karaktereket használok, akkor 2/3 üzenetben küldi el az smst. Azt hittem ezen a bénázáson már túljutottunk. Biztos van valami egyszerű beállítási lehetőség, ami nem az "egyszerű karakterek használata" bekattintása. Tud valaki segíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.