Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) w333 válasza jacis (#94) üzenetére


w333
félisten

Az hogy pl Samuban sokkal több minden van belepréselve ... fizikailag ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#102) ollie válasza hito (#65) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az OIS nem lehet inaktív. Vagy mindig működik, vagy sosem.

***

(#103) leslien válasza hito (#65) üzenetére


leslien
nagyúr

és nem lehet h ezt később engedélyezik egy frissítéssel?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#104) Juhaszatti válasza Aryon87 (#99) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Hát pont ez az. Ha ott folyamatosan ki van kapcsolva, lassabban öregszik el a kijelző azon része, mint a többi. Persze ha soha nem kapcsolod be később sem és meg sem látod a változást, akkor ez nem lehet gond. :))

(#105) hajbel válasza ollie (#102) üzenetére


hajbel
addikt

Akkor Te, hogy fogalmaznád meg?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#106) jacis válasza w333 (#101) üzenetére


jacis
nagyúr

Mondj egy párat. Nem tudom elképzeli mi lehet a sokkal több minden.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#107) hito válasza ollie (#102) üzenetére


hito
nagyúr

Tisztelettel nem így van (asszem :D). Van benne , de 4k alatt és 1080p 60fps alatt inaktív => nem működik :) Legjobb tudomásom szerint. Vagy a szoftveres rásegítés nem működik?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#108) junior11 válasza jacis (#106) üzenetére


junior11
veterán

Inkább akksit préselhetnének bele nagyobbat szerintem is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#109) adlersson


adlersson
aktív tag

Kollégák, a DNG mintáknál a cím végére került a "_target", így a hivatkozás nem működik rendesen. Gondoltam szólok.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#110) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Utóbbi időben nagyjából az összes yt-os P20pro kamera tesztet és összehasonlítót megnéztem, azokban rendre jobb képek készültek vele, mint ebben a tesztben.
Amúgy állóképben hozza az s9+ és iphone X szintjét, de nekem kamera terén továbbra is a pixel2 a személyes kedvencem.

(#111) w333 válasza jacis (#106) üzenetére


w333
félisten

3.5 jack, iris scanner, nyomásérzékeny kijelző, kisebb ház, stb. ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#112) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Hát mikor kijött a teló erős kétségeim lettek hogy jól döntöttem e az u11 mellett (p20 megjelenés előtt kb 1 héttel vettem) de hál istennek ezek a képek meggyőztek hogy jó (illetve nem rosszabb) vétel volt a HTC.

Amugy kicsit zavar hogy a MA tesztekben nem lehet látni (a sárga házok kívül)azonos témájó képeket.
Így azért nehéz eldönteni melyik kamera jobb. Más téma, más időjárás.

Bog, nem lehetne berendezni egy kis fotósarkot, álvánnyal, bevilágítva stb. Tudom az a lényeg az átlag embernek hogy hítrelen előrántva mit lő a gép, de így nem lehet összehasonlítani. Ok évente van egy kamera összehasonlító teszt amik jók szoktak lenni de azt nem mindig akarja az ember kivárni.

üdv

(#113) ollie válasza hito (#107) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Utánanéztem, valszeg csak a 10mp-s kameránál van OIS, és a 4K-hoz a 40mp-s kamerát használja, amin meg nincs OIS.

***

(#114) hito válasza ollie (#113) üzenetére


hito
nagyúr

Egyre több érdekes (pejoratív értelemben) dolog derül ki a kamerarendszerrel kapcsolatban. Ez még maradhatott volna a tervezőasztalon egy ideig részemről. Néhány ötlet, amivel szerintem jóval ütősebb lehetett volna:

- felbontás 20MP
- OIS-t minden lencsébe
- 4k 60fps

Innen indulna a dolog és lehetne további finomságokkal fokozni:

- manuális videó, mint az LG V szériánál (most már a G is örökölte)
- videó alatt kikapcsolható zajszűrés és élesítés (ezt várom már nagyon a mobilokba, mert ezzel csapnak oda a minőségnek)

Ami viszont rendben van:
- porté mód
- "optikai zoom"

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#115) vicze


vicze
félisten

BT adatátvitelnél lemaradt a sima AptX és az LDAC, mind a kettőt támogatja.

(#116) hajbel válasza ollie (#113) üzenetére


hajbel
addikt

Tudtommal ugyanazt a kamerát használja a 40 és a 10 megapixeles képek elkészítéséhez is a telefon. A 20 mpx lencse tudtommal monokróm. Mindenesetre a 40mpx-es kamerában egészen biztosan van OIS. Nem gondoltam, hogy ezt komolyan írtad. [link]

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#117) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Na akkor egy gyors összegzés.
Teljesítményben tavalyi szint. Fotózásban (videózásban meg...) még kb. az sem.
Viszont a tavalyi telóknál nagyjából ~60-70 ezerrel drágább.
Az idei telóknál valamivel olcsóbb, viszont mindenben olyan messze van tőlük, mint ide a mars.
És ez a telefon ajánlott. Oké.

Mate 10-essel már kezdett szimpatikus lenni a cég, de ezzel a telefonnal megmutatták, hogy csak a szokásos kínai copy gyárosok.
Kinézet, rendszer, tartozékok kb. egy az egyben copy-paste.
Ahol meg valóban kellene egy kis szakértelem is, ott meg 3 kamerával sem tudják befogni még az 1 kamerás megoldásokat sem.

[ Szerkesztve ]

(#118) pusszycat válasza turbulencia8 (#91) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csúnya az csak vastagabb a szokásosnál,majd beletört a körmöm mire lekapartam az enyémről, mert csak az üvegfólia rúg nálam labdába.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#119) Aryon87 válasza w333 (#111) üzenetére


Aryon87
félisten

Jack nelkul lehet lenni, az usb aljzat kepes kulon kezelni az analogot. M10Pro eseten mukodik a jack es toltes is.
Iris scannerrel benazni kell, Notenal utaltam.
Nyomaserzekeny kijelzo megint felesleg, ez nem Szifon.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#120) ollie válasza hajbel (#116) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy jön ide a OnePlus 5? Tudod mi a különbség az OIS meg az EIS között? Az OIS-nek semmi köze a szoftverhez, azt nem lehet szoftveresen kapcsolgatni, automatikusan működik minden esetben. Az EIS meg tisztán szoftveres, pl az OP5-nél is EIS van. Ha 4K-ban nem működik az OIS ugyanannál a kameránál az azt jelenti, hogy nincs egyáltalán OIS, viszont EIS még lehet.

***

(#121) mjani1172


mjani1172
addikt

Sajnos a fotó szokás szerint "életlen". Ez minden huawei telefonnál (talán p10pro kivétel) előjön.
Nem üti meg a nagyok Iphone, Samsung S,Note mércéjét.

[ Szerkesztve ]

(#122) w333 válasza Aryon87 (#119) üzenetére


w333
félisten

Te most elkezdted felsorolni hogy neked ezek feleslegesek ezt megértem ... de láttad hogy mire válaszoltam ? hogy fizikailag miért nem fér bele nagyobb akksi :)

Mondjuk ezt az akku kérdést sem értem ... egyesek néha úgy beszélnek róla mintha egy barlangban élnének ahol nincs konnektor, S8 -ban csak 3000 -s akku van mégis simán kibírja a 2 napot :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#123) #gab_


#gab_
őstag

Meg is érdemli aki kiad 250k+t erre a kinai sz*rr*. :C

(#124) hito válasza ollie (#120) üzenetére


hito
nagyúr

Bár nem tartozik feltétlenül a témához, nagyon sok fényképezőben, illetve objektívben kapcsolható az OIS, tehát nem mindig aktív, a felhasználó dönti el, hogy kell-e vagy sem. Ez mondjuk a telefonokra nézve semmit nem jelent.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#125) hajbel válasza ollie (#120) üzenetére


hajbel
addikt

Bocs, igazad van. Nem gondoltam, hogy OP5-ben nincs OIS, mivel a 3-ban volt. Egyébként csak szoftveres stabilizáció van 1080p-ben is, így méginkább érthetetlen, hogy miért nincs 4K-ban. Talán a 8mpx-es zoom kamerát használja videofelvételhez? Ezt csak akkor tudnánk meg ha valaki letakarná a lencséket.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#126) pumpedlix válasza #gab_ (#123) üzenetére


pumpedlix
tag

Kínai szar, hmm kb a mobilok 100%-a Kínában Vietnamban Tajvanon vagy dél Koreában készül.
Sőt az almás cégnek kifejezett munkaerő barát gyára van Kínában.

Mindamellett a dizájn szubjektív, a hardver és az akku erős, a kamera meg kinek milyen
:R

(#127) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Lehetne az a cim is hogy 3 kamera,ami sz*rt se ér :D :D :D 2 kamerások közül ha 2 van amire azt lehet mondani hogy ok,van értelme annak a 2 kamerának,de 90% a 2 kamerásnak csak parasztvakitás.Itt a 3 kamera nem más mint egy jó beetetés és marketingfogás,semmi több.Legyen1 kamera,de az normális.Nyárom majd kijön a 4 meg 5 kamerás is,meg a takony és nyál beolvasásos biztonsági védelemmel ellátott.Már ne mtudnak kitalálni valami olyat aminek értelme is lenne.Persze hardveresen meg lesz majd szivás.Pár év és lassan a mobilba is lehet majd cserélgetni a ramokat :D

(#128) .Szaki. válasza pumpedlix (#126) üzenetére


.Szaki.
addikt

Amellett, hogy egyes kínai márkákkal (pont a Huawei pl.) semmi probléma nincsen, azért zárójelben megjegyzem, hogy igen, mindent ott gyártanak, de nem mindegy, hogy ott találják ki és legyártják, vagy valakik megtervezik és Kínában legyártatják, az olcsó munkaerő reményében. Ez azért fontos, mert nem mindenhol ugyanolyan rövid a póráz ha érted mire gondolok. A kínaiak tudnak baromi silány sz*rt gyártani, de megfelelő minőség ellenőrzéssel viszont ugyanúgy képesek zseniálisat is alkotni. :)

Na de ha már beleszóltam a topicba, akkor leírom a saját véleményemet is, bár nem hiszem, hogy itt ez bármit is számítana, mivel ha jól értelmeztem ez a telefon elsősorban a kamerájával szeretne hódítani, én pedig ebben teljesen laikus vagyok, így a P20 Pro nem nekem szól. Tudását tekintve mindenképp korrektnek lehet nevezni, nekem nagyon tetszik az, hogy a notch-ot el lehet "tüntetni" szoftveresen, ezt amióta lehet kapni szigetes telefont, azóta ugatom, hogy így kéne csinálnia mindenkinek. A Huawei ezt meglépte, ügyes.

A hátlap viszont szerintem iszonyatosan néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#129) junior11 válasza #gab_ (#123) üzenetére


junior11
veterán

Ez aztán értelmes hozzászólás volt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#130) Stauffenberg válasza aelod (#100) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez ilyen tipikus Huawei minőség, szét vannak mosva a részletek, de olyan jól csinálják, hogy ezek már szinte nem is fotók, hanem olajfestmény imitátorok. :)

Aztán a fél világsajtó el van tőle olvadva, mert a "DxO Mobile azt mondja ez a csúcs" és senki nem elég tökös azt mondani, hogy rohadt sok sebből vérzik ez az egész.

(#131) jacis válasza w333 (#122) üzenetére


jacis
nagyúr

Két napot? :Y Persze hihető. Gondolom ha le van rakva az asztalra és nem nyúlsz hozzá két napig akkor igen. Az S7e-em sem bírt ki két napot kisebb kijelzővel és nagyobb akksival. Hagyjuk már ezt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#132) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

raw fotók linkje nem megy

(#133) pusszycat válasza jacis (#131) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Gondolom ha le van rakva az asztalra és nem nyúlsz hozzá" - kipróbáltam az új P Smart-al (néha azért hozzányultam :B ) és 5 napig ment, legközelebb csinálok egy képernyőfotót. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#134) Jeanne d'Arc válasza w333 (#122) üzenetére

2 napot? Az s8 plus nem bír ki egy napot. :Y

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#135) SkiDev


SkiDev
senior tag

Már nagyon vártam ezt a tesztet! :)) A telefon szinte tökéletes számomra előlapi ujjlenyomatolvasóval, kis kávával, OLED-del, nagy aksival, infrával, még a notch sem érdekelt. Mikor olvastam róla, éreztem, hogy ennek kell váltania a G4-emet. Viszont ez a kamera nekem is kiábrándító. Éjszakai képek tetszenek, videó jól néz ki, de a nappaliak... Ráközelítve mosottak a részletek, részletesség semmi. Csak megnyitva néz ki jól. Vagy javítanak rajta (sokat) vagy várhatom a következő nagy dobást. :O Ettől függetlenül megnézem magamnak majd az egyik MM-ben.

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#136) Aryon87 válasza Jeanne d'Arc (#134) üzenetére


Aryon87
félisten

A Note egy felet :)) Bar lehet az Oreo segit rajta (vagy ront).

Mindenesetre a Huawei ha jol tudom mas akksitipust hasznal + FHD+ a kijelzoje, ez meg jo parositas

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#137) Doki42


Doki42
őstag

Nekem a 10 mp. Képek tetszettek a többi felejtős. ....

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#138) helixP válasza hito (#124) üzenetére


helixP
nagyúr

Objektívben igen, de én meg nem láttam olyan telefont, amiben szintén lehet. Szerintem teljesen más mechanikai megoldás.

(#139) xmaas


xmaas
őstag

Kikapcsolt notch- al nem is annyira borzasztó,kicsit felröhögtem a kutyás képnél azt írja a készülék hogy nem található arc ;]

(#140) pusszycat válasza xmaas (#139) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem úgy volt,h a MI. felismeri és ahhoz igazítja a beállításokat?

Más... Ki van a képen?

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#141) Swinegod


Swinegod
őstag

Ennek a telefonnak a külsejével annyi baj van, hogy még leírni se tudom

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#142) ollie válasza Jeanne d'Arc (#134) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nálam simán kibírta, estére többnyire 40-50% volt még az akkuban. S9+ ugyanez.

***

(#143) Wuk07 válasza Bog (#70) üzenetére


Wuk07
tag

A "poén" kedvéért a Nokia 1020 Lumiat is beletehetnétek az összehasonlításba. Igaz nem mai készülék, de elég sokan kamerában ehhez a készülékhez viszonyítanak minden mobilt, engem biztosan érdekelne.

[ Szerkesztve ]

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#144) HardRic válasza Swinegod (#141) üzenetére


HardRic
addikt

Olyan, mint amikor bemész a kínai étterembe, és mindenből kérsz egy kicsit.

(#145) mantequilla válasza bigmasterg (#110) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Ez sok telefonnal elofordul itt a mobilarenan.

(#146) Swinegod válasza HardRic (#144) üzenetére


Swinegod
őstag

Csak még kérsz az összes italból amit árulnak és ráöntöd

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#147) Z.É.T. válasza Bog (#70) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem ez "roppant egyszerű".

Két körös verseny.
Az első körben automata - ahogy a legtöbben használják - a második körben pedig minden készülékből a kihozható maximum. (ha nagyon unatkoztok, akkor még egy RAW-ból kidolgozott verziós harmadik kör is mehet :D )

Mondom, hogy semmiség az egész! :)

(#148) <Lacy85> válasza Jeanne d'Arc (#134) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha te mondod :U

Erőteljesebb használattal (mondjuk ebben játékon kívül volt minden. spotify, youtube, internet, telefonálás, email, stb., végig automata fényerőn ) legyen 7 óra SoT, 2 nap üzemidővel.

[ Szerkesztve ]

(#149) doooo


doooo
veterán

10 megapixelen meglepően okésak a képek... meg persze a RAW-ban készültek... de a többi... undorító, ilyen nemes egyszerűséggel. DxOMark pedig ismét mehet a búsba, mert papíron valóban jól hangzik minden, de épp ezért még borzasztóbb a végeredmény... Nagy csalódás ez a telefon, és akkor még nincs bővíthető tárhely (40 megapixeles képek mellé, teljesen logikus :U ), a kinézet is erősen kérdőjeles, és már az ár is elszállt.

(#150) Tonimcfish


Tonimcfish
tag

Sziasztok.

Valahol már kézbe lehet venni?

mi 11 lite 5g

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.