Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Pompi válasza hito (#1245) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én egy Kingston MobieLite G4 olvasót használok. Ugyan ez sima USB-s nem Type-C, de tudja amit egy USB3-as olvasónak kell.
Próba képpen egy Sandisk Extreme Pro 128GB U3 95mb/s kártyával kipróbáltam egy USB-C konverterrel (Samsung) a (sima) P20-on és az A1 SD Bench mért rajta 33 MB/s olvasást és ugyanilyen írást. Ami jóval karcsúbb, amit ez a szett egy PC-n tud. Tehát ezek szerint azért amellett, hogy nem mindegy milyen kártya, milyen olvasó, azért a telefon USB portja sem egy villám valamiért. Mindamellett ez az olvasási sebesség elég ahhoz, hogy egy 100 Mbps bitrátával felvett 4K anyagot (by Sony A6300) zökkenőmentesen lejátsszon róla a P20.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1252) hito válasza Pompi (#1251) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, arra lehet, hogy elég, de a HEVC egész más világ. Egy XAVC-S kódolás koránt sem jelent akkor terhet a SOC-nak, mint a H265. Gyakorlatilag ugyanaz a minőség van fele akkor helybe tömörítve, tehát jelen esetben olyan, mintha 280mbps H264 anyagot szeretnék megetetni vele. Ehhez milyen sebességet kell tudnia a porton? Ezekbe az átszámolósdikba sosem voltam jó.

es4: de, feleségem S7 Edge-e. Délután ki is próbálom :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1253) winben válasza hito (#1245) üzenetére


winben
aktív tag

A type-c nem definiálja a sebességet. Lehet usb 2.0 vagy 3.0, thunderbolt és 3.1 is minden további nélkül. Ez csak egy csatoló típus.
A micro usb-k esetén máshogy nézett ki maga a dugó és lefelé kompatibilis voltak az aljzatok is, felfelé nem a csatlakozók.

Ez olyan, mint az usb-a csatlakozók. Ránézésre mindegyik tök ugyanaz, de lehet 1.1-től 3.1-ig bármilyen a bele.

(#1254) hito válasza winben (#1253) üzenetére


hito
nagyúr

"A type-c nem definiálja a sebességet. Lehet usb 2.0 vagy 3.0, thunderbolt és 3.1 is minden további nélkül. Ez csak egy csatoló típus."

Ez hasznos infó, köszi!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1255) mhydas99 válasza tomcsi (#1247) üzenetére


mhydas99
tag

Androidrol hasznaltam es tleg csak par dolgot vittem at erre, ugyhogy iphonerol valo tapasztalatom nincs ilyen teren. De ha arra gindolok h Huawei elsodleges celja lenyomni Almat akkor tuti h flottul mukodik az app: Phone Clone (by Huawei).
Itt egy link :
https://m.youtube.com/watch?v=X6xMxo_JbyU

Egy maik igaz nemet:
https://m.youtube.com/watch?v=x3wYsNjJR4o

Sztem igy egyszerubb.

(#1256) mhydas99 válasza winben (#1253) üzenetére


mhydas99
tag

De a gyeri kabel lilasan szinezett a portnal.....sztem 3.1-es ez mar, igy kevesbe ertheto ez a lassusag :(

(#1257) winben válasza mhydas99 (#1256) üzenetére


winben
aktív tag

Igen, a gyári kábel hozzá ha jól emlékszem 3.1-es.
Igaz soha máshoz eddig még nem használtam a kábelét csak töltésre.

@hito problémája az, hogy az OTG-n rádugott cucc kezelése lassú.

Lehetséges okok:
* A rádugott cucc usb 2.0-t használ (igen, usbc-n)
* Ennyi a kártya olvasási sebessége
* Nem támogatja a mobil vagy az olvasó a kártya magasabb átviteli sebességét, vagy korlátozva van

Én az elsőre tippelek.

És ne felejtsd - attól, hogy a kábel 3.1-es, a teló meg tudja usbc-vel a 3.1-et, de ha még egy 2.0 portba dugod pc-n nem lesz gyors.

(#1258) Pompi válasza hito (#1252) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egy dolog, hogy milyen codec egy másik dolog a bitráta. Azért említettem a 100 mbps-t, mert ezt fel tudta olvasni a kártyáról a P20 is simán. Az, hogy milyen sebességet kell tudnia azt csak a bitráta határozza meg, aztán, hogy ha már ott a data, akkor azzal a soc megbirkózik-e az meg egy másik (ok, nyilván az i/o is elvesz a prociból valamennyit). 100 Mbps-hez kell 12.5 MB/s, 140-hez pedig 17.5 MB/s - és itt látszik is, hogy nálad mi a gond, mert csak 16-ot mértél.

Feel Good Inc.

(#1259) hito válasza Pompi (#1258) üzenetére


hito
nagyúr

Egy dolog, hogy milyen codec egy másik dolog a bitráta. Azért említettem a 100 mbps-t, mert ezt fel tudta olvasni a kártyáról a P20 is simán. Az, hogy milyen sebességet kell tudnia azt csak a bitráta határozza meg, aztán, hogy ha már ott a data, akkor azzal a soc megbirkózik-e

Ez elég logikusan hangzik :D

Lényeg, hogy szerintem is a kártyaolvasó lesz a szűk keresztmetszet. Megnézem, hogy a Kingston-ból van-e Type-C. Azzal biztos nem lenne ilyen gond.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1260) winben válasza hito (#1259) üzenetére


winben
aktív tag

Ha esetleg miskolci lennél véletlenül akkor írj rám nyugodtan, van 3.1-es kábelem + 3.0 kártyaolvasóm.
Csak ilyen badass kártyám nincs. :D

(#1261) #61600768 válasza hito (#1259) üzenetére


#61600768
törölt tag

Amikor egy noname márka ennyi néven fut abból jó nem szokott kisülni.

ali..

amazon

(#1262) hito válasza winben (#1260) üzenetére


hito
nagyúr

Életemben 1x voltam eddig (M.tapolca), de köszi :D Viszont tetszett, Lillafüred meg külön élmény volt.

es4: ingyé volt :D

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1263) mhydas99 válasza winben (#1257) üzenetére


mhydas99
tag

Igen ezt tudom, meg ugy remlik h a specifikacioban is 3.1 van emlitve

(#1264) rolandg válasza tomcsi (#1247) üzenetére


rolandg
tag

Szia!

A Viber ad lehetőséget arra, hogy egyik telefonról a másikra költözz. Emlékeim szerint ezt a Phone Clone nem tudja. Mivel másik platformra mész, ezért a szoftverek egy részét kénytelen leszel "kézzel" letölteni a Play Áruházból, ami az AppStore Androidos megfelelője. Az adataidat (képek, videók, üzenetek, névjegyek" átköltöztethetők gond nélkül. Erre több eszköz van. Alapvetően a platformok és gyártók segítik, hogy a készüléküket könnyen belakd.

(#1265) Pompi válasza rolandg (#1264) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A Viber érdekes lehet. Androidon a Google Drive-ba backupol, iOS-en meg iCloudba.

Feel Good Inc.

(#1266) tomcsi válasza rolandg (#1264) üzenetére


tomcsi
senior tag

Szia!

Akkor ha jól értem nem különösebben kell parázni a költözés miatt, megy flottul.
A programok leszedése nem gond úgyis jelenleg több van leszedve mint kéne, gondolom minden megvan ami az AppStoreban.

A viber backup most iCloudba van lementve az nem jelent kavarodást? Csinálok egy backupot és utána felteszem az új eszközre?

Gondolom a jegyzeteim amik a gmailben vannak letöltődnek újra ahogy felteszem az új telefonra..

Pompi: erre gondoltam én is

mhydas99: a linkelt yt videónál volt egy másik amiben pont iosról költözik Huaweire abban jól látható, mi a módja.

[ Szerkesztve ]

(#1267) nbukta77 válasza tomcsi (#1266) üzenetére


nbukta77
addikt

Nem lesz gondod. En iphone x- rol es galaxy s9-rol valtottam. Nagyon nem bantam meg.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#1268) tomcsi válasza nbukta77 (#1267) üzenetére


tomcsi
senior tag

Ez lett volna következő kérdésem, hogy van-e olyan aki iphoneról jött.
Kicsit bővebben tudnál nekem véleményt mondani milyen volt a váltás és milyen használni ios után androidot?
Megnyomkodva a P20pt kicsit olyan érzésem volt mintha iPhone-t néznék, használnék..

[ Szerkesztve ]

(#1269) nbukta77 válasza tomcsi (#1268) üzenetére


nbukta77
addikt

Kicsit igen. En mondjuk alkalmazas menuvel hasznalom igy nem annyira iphone- s.
Semmi problemam az androiddal pedig evek ota csak apple termekeket hasznaltam hosszabb tavon. Macbook maradt. Viszont ipad-et csereltem galaxy tab s3-ra.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#1270) janosibaja válasza tomcsi (#1266) üzenetére


janosibaja
őstag

Én a helyedben csak a névjegyeket, telefonszámokat menteném el és teljesen tiszta telepítést csinálnék, nulláról.

Még két főverzió közötti váltáskor is célszerű teljesen legyalulni a rendszert, ha nem akar az ember akadozó, hibásan működő telefont - ez a tapasztalatom.

Macerás mindent beállítani, de szerintem meghálálja magát.

(#1271) kisdobos0111


kisdobos0111
aktív tag

Venni akartam a Vodafone-nál, de egyszerűen sehol sincs a közelemben ilyen készülék.

(#1272) maaniac válasza janosibaja (#1270) üzenetére


maaniac
aktív tag

Én átmásoltam mindent komplett. Az első töltés után ma ezt produkálta ami szerintem nagyon jó, mivel ismerkedési fázisban vagyok, tehát nyomom agyba főbe és nem volt stabil térerő.

(#1273) janosibaja válasza maaniac (#1272) üzenetére


janosibaja
őstag

OK, szép.

(#1274) #98880768 válasza kisdobos0111 (#1271) üzenetére


#98880768
törölt tag

A webshoppal mi baj? :U

(#1275) Saccco válasza #98880768 (#1274) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az olyan személytelen. :(((

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1276) Caranita válasza kisdobos0111 (#1271) üzenetére


Caranita
aktív tag

napokban érkezik egy nagyobb szállítmány

online nem tudod megvenni? akkor nem a szerencsén múlik

(#1277) winben válasza kisdobos0111 (#1271) üzenetére


winben
aktív tag

Én meg a Telenornál. Hitegettek, hogy álljunk át új díjcsomagra és másnap postázzák.
Aztán átmentem a MMba ahol mondta egy manager kinézetű kislány, hogy ő a telenornál is dolgozik és ezen a környéken ez már nekik nincs készleten, a MMban is már csak 2 db volt (láttam mikor kivette a szekrényből).

Jobban jársz ha neten rendelsz míg esetleg egy készlethiány nem alakul ki :)

(#1278) apacsay válasza janosibaja (#1235) üzenetére


apacsay
tag

Light Manager nem megy, illet hol megy, hol nem egy, gmail postafiókba levél érkezését viszont konzekvensen nem jelzi...

Pixel 7 PRO / Samsung S6 TAB

(#1279) Bilux


Bilux
veterán

20 Fw felrakta már valaki?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1280) doki13


doki13
aktív tag

Kepernyő be ègèst vizsgalta már valaki?

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#1281) winben válasza Bilux (#1279) üzenetére


winben
aktív tag

Jött ki frissítés?

(#1282) maaniac válasza apacsay (#1278) üzenetére


maaniac
aktív tag

Gmail nekem jelez rendesen, programban ellenőrizted a beállításokat?

(#1283) Viktor0610 válasza doki13 (#1280) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mit? :Y
Mit csinálsz a készülékkel? :F

Samsung Galaxy A54

(#1284) kali válasza Viktor0610 (#1283) üzenetére


kali
legenda

Valakinek rövid intervallumú használat is elég hozzá ("megfelelő" téma, magas fényerő...stb. mellett), sokaknak meg egy év, vagy több sem... :Y :)

[ Szerkesztve ]

(#1285) tomcsi válasza Caranita (#1276) üzenetére


tomcsi
senior tag

T-nél sincs lila.. pár hetet mondtak, hogy érkezik..

(#1286) janosibaja válasza maaniac (#1282) üzenetére


janosibaja
őstag

Szia, nekem is hol megy, hol nem megy a Light Manager. Pedig írta itt a topicban egy kolléga, hogy ha váltakozó módban van, s kivesszük az akkuoptimalizálás alól, akkor megy. Hát nekem egy darabig jön jelzés - Gmailtól nem fogadott hívásig minden (a töltéskori világítást mondjuk nem sikerült soha kikapcsolnom), aztán egyszer csak azt veszem észre, hogy már nem pislog a LED.

Gyakorlatilag feladtam.

Megadnád a beállításaidat, amivel neked megy?

(#1287) tomcsi válasza nbukta77 (#1269) üzenetére


tomcsi
senior tag

Engem nem zavar a kinézet, sőt tetszik :D

Van még egy 5éves iPad Air azt is lehet lassan cserélni kéne, de ott mindegy, hogy maradnak-e a programok..

janosibaja: sajnos az sms-ek, viber üzenetek valamint a fotók is kellenek..

[ Szerkesztve ]

(#1288) maaniac válasza janosibaja (#1286) üzenetére


maaniac
aktív tag

Light managert nem használok... gmailre írtam, amit írtam.

Szerintem felesleges is a leddel bajlódni (legalábbis nekem), olyan kicsi a led hogy csak akkor látom ha felemelem és szemből nézem, de olyankor meg már fel is old :)

(#1289) nbukta77


nbukta77
addikt

Nem nagyon porog a forum.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#1290) maaniac válasza nbukta77 (#1289) üzenetére


maaniac
aktív tag

Talán mert mindenki elégedett :DDD és ugye elég friss ahhoz is hogy ROM-olgatni lehessen :U

u.i. Viszont aki szeretne felkészülni már előre, az nyithat bootloadert
Factory resettel jár!!!

[ Szerkesztve ]

(#1291) dawez


dawez
tag

Sziasztok!
A p20 pro értesítési ledje csak 2 féle színben világít? mert 2 napja van meg de csak fehéren illetve zölden láttam villogni, ha nagyon alacsony a töltöttségi szintje azt pl nem is jelzi leddel.

(#1292) knox83


knox83
senior tag

Az normális, hogy a type c mini jack átalakítóval sokkal halkabb a zene mint a p9-nél volt? Full hangerő olyan mint a másikon 70%.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#1293) integrated


integrated
tag

Szevasztok, találtam egy szoftveres bugot. Ami kicsit zavaró. Ha úgy húzom le a képernyőt, hogy ne az értesítések hanem a "kereső" ugorjon be, akkor bal oldalt lent látni lehet egy rózsaszínes lilás foltot. Ez a folt csak akkor jelenik meg ha ezt a "keresőt" nyitom le. Letöltöttem egy full fehér képet a netről, galériából megnyitom és akkor nem látszik semmi. Tökéletesen fehér az a rész is, ergó nem hardveres kijelző hiba, hanem valami szoftveres bug lehet. Vélemény? Agyalok rajta hogy visszaviszem cseréljék ki... P20 pro Tmobil,3 hetes.

[ Szerkesztve ]

iNew V3 1.0.8 ROOTED; Nokia Lumia 1520, Xperia Z2 WHITE

(#1294) Bilux válasza integrated (#1293) üzenetére


Bilux
veterán

Ez ilyen nem a kijelző hibás nézz meg egy fehér képet :C

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1295) Bilux válasza knox83 (#1292) üzenetére


Bilux
veterán

Sajnos előírás egyre hallkabbak

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1296) #98880768 válasza integrated (#1293) üzenetére


#98880768
törölt tag

dehát miért vinnéd vissza, ha a kijelzőnek semmi baja? :U

(#1297) knox83 válasza integrated (#1293) üzenetére


knox83
senior tag

Nem a fa van a háttérképen? :D Nekem is olyan, ez normális teljesen:)

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#1298) knox83 válasza Bilux (#1295) üzenetére


knox83
senior tag

Erről nem is tudtam:/ Köszi az infót.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#1299) nimba1 válasza #98880768 (#1296) üzenetére


nimba1
aktív tag

Mindenkinek ilyen szerintem. Ez dizájn elem.
Más. Átállítottam a háttérképet, és most nem tudom visszatenni a párizsi képet mert nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#1300) winben


winben
aktív tag

Tud valaki valamit arról, hogy DJI Osmo Mobile 2-vel mennyire jól működik együtt a készülék?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.