Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) papelado válasza hito (#1946) üzenetére


papelado
aktív tag

Tehát most azt írtad le amit én érzek.Csak én ki fejtettem bővebben..Na vissza a topikhoz ezt megbeszéltük!

(#1947) Risard

Halli köszi az infot
Most nézem nillkinnek van fulll cover is a fekete keretes berendeltem tesztnek azt is.

Kínában kijött az ujjabb kamerára fókuszáló 2. frissítés is ez olyan fontos dolgokat javít minthogy elhozza a az alsobb kategoriás huawei /honorokból ismert AR kamerát ...Ergo lesz cica bajusz kutytus orr ,csillámtatláma szivárványos szárnyas fej...
Erdegem, mind meghalunk! :))

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#1952) philoxenia válasza robekraptor (#1950) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az alap szoftveres és hardveres különbségek elég jól kijönnek. Nem a fényképeket, hanem a videót néztem, az alább írt szaggatás miatt. Általában amúgy is jobb tesztnek ilyen nyersen kitett felvétel, mint a százból leválogatott, vagy agyonfotosoppolt. Tényleg nagyon jól dolgozik egyébként össze a három kamera időnként. Az is látszik, hogy videónál sokkal erősebb a VR az S9+-nál.
Amit még a napokban saját tapasztalatként észrevettem, az az, hogy a P20Pro kijelzőjén visszanézve kissé túlszaturált képek teljesen természetesnek hatnak más kijelzőkön.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1953) janosibaja válasza philoxenia (#1952) üzenetére


janosibaja
őstag

Én is így látom.

Plusz megjegyezném, hogy mostanában 40 MP beállítással fotózok, s azt látom, egyáltalán nem bullshit az a sok megapixel. A mobil kijelzőjén ugyan semmi különbséget nem észlelek, de (ide nem tartozó okokból) néha elég méretes papírra kell nagyítanom, s olyankor, Photoshopban ránagyítva szembeötlő, hogy csakugyan, mennyivel több részletet ad vissza. (Evidens lehet, tudom, de régebben azt olvastam itt és ott, hogy használjuk 10 MP-lel.)

Több mint kétszeres lesz ugyan a fájlméret, de van elég tárhely a mobilon, utazáskor, sokat fotózva pedig egyszerűen ki fogom menteni OTG-vel a képeket.

Mondjuk az nekem még nem állt össze, hogy nagyjából azonos fényviszonyok mellett miért készít váratlan pillanatokban a kamera agyonszaturált, elmosott képeket (főként zöld, lombos háttérrel), MI-vel és anélkül egyaránt, máskor meg teljesen korrekt, éles, nagyjából színhelyes fotókat. :F

(A manuális beállításokat, állványt még nem volt időm próbálgatni, a leírtak mind automata beállításokra vonatkoznak.)

(#1954) whYz


whYz
addikt

Hogyan lehet felrakni a .128-as romot? Updater semmit nem talal firmware finder meg nem tamogatja a telot. :(

(#1955) #18001664 válasza whYz (#1954) üzenetére


#18001664
törölt tag

Sehogy...FF végleg tiltva lesz úgy néz ki.
Már csak az OTA illetve a HiSuite lesz elérhető.

(#1956) whYz válasza #18001664 (#1955) üzenetére


whYz
addikt

F@sza. Ugy latom megint bevalasztottam ezzel a teloval. Remelem azert lesz hasznalhato custom rom.

Van valakinem tapasztalata magisk-el TWRP nelkul? Safetynet mukodik?

(#1957) xedamen válasza whYz (#1956) üzenetére


xedamen
senior tag

Nekem is fáj a fogam a 128-as ROM-ra. XDA-n magasztalják nagyon. Van a FunkyHuawei, az működik, de nem fogok 15 ezret fizetni :DD

(#1958) #18001664 válasza whYz (#1956) üzenetére


#18001664
törölt tag

Miért kell neked custom ROM? Már nem a Galaxy S2 időket járjuk...nem látom szükségét a custom ROM-nak, a gyári ROM teljesen megfelelő. Bootloader nyitás sem lehetséges már...
Egy gyártó sem engedi már ezeket, KNOX számláló és társai, a módosítások szankcióval járnak, nem érdemes emiatt koczkáztatni a 2 éves garanciát és a készüléket.

(#1959) papelado válasza #18001664 (#1958) üzenetére


papelado
aktív tag

Fogadd el ,hogy sokaknak kellehet custom rom sok ok miatt ...főleg ha 2 évnél tovább tervez a készülékkel.
G4 volt nekem is az utolsó amit romoltam.Amióta samu browserben van adblock én is boldog vagyok.

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#1960) #18001664 válasza xedamen (#1957) üzenetére


#18001664
törölt tag

2-3 hét és megkapjuk szerintem...120 sem olyan rossz szerintem, hogy ne lehessen kivárni ezt az időt.

(#1961) #18001664 válasza papelado (#1959) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én elfogadom csak nem értem! Mit nem tud a gyári ROM ami miatt kellhet a custom ROM?
Az autógyártók sem néznék jó szemmel ha a garanciás időszakban cserélgetnék az ECU vezérlőprogramját!

(#1962) philoxenia válasza xedamen (#1957) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Valld be, macskabajuszt szeretnél... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1963) papelado válasza #18001664 (#1961) üzenetére


papelado
aktív tag

Biztonsági patchek terméktámogatás lejárta után is
Friss rendszer a ciklusa végén
Stock android
Mélyebb reklámblokolás
Egyéni kinézet a végtelenségig.
Akár jobb audió képesség kiaknázás
Akár jobb kamera képességek
Lecsupaszítás totálisan emiatt még több akku idő
Órákig lehetne sorolni.

Ha nem érted kezdj el XDA-t olvasni.Tanulságos és sok dologra választ kaphatsz ki miért hogyan használ custom romokat többmillió emberke

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#1964) Balázs1986 válasza #18001664 (#1961) üzenetére


Balázs1986
addikt

Huawei-től függetlenül: pl. valakinek bejön egy telefon, de nem jön be neki a rendszer, inkább AOSP-vel használná. Vagy csak a gyártói rendszer béna, jobban optimalizált és vackoktól gyomlált rendszert tenne fel.
Függetlenül attól hogy megéri-e egy adott gyártó adott típusánál rendszert cserélni, szerintem aggasztó ez a megtagadás-tendencia. A komplett készüléket vette meg a vásárló a rajta futó rendszer használati jogával, nem csak a készülék használati jogát. Ha ő (akár a garancia terhére) szoftvert akar cserélni, miért ne tehetné meg?
Kocsiknál is segíthet az optimalizálás, hozzáigazítják a FW-t az egyedi "kopáshoz", aztán jobb hatásfokon üzemel a motor, mint a gyártói FW-vel (nem tuning, csak optimalizálás).
A kocsikkal még oké hogy szakértőnek kell hozzányúlni, de a telóval nem veszélyeztet senkit. Meg amúgy is sántít a dolog, mert ott FW van, nem általános op.rendszer, Droid-nál sem pl. a töltésvezérlő FW-jét írja át az ember.
Számítógépekre (ami jóval közelebbi mint a kocsi) átfordítva: Vehetsz gépet gyártótól függően Windows vagy OS X használati joggal, de nyugodtan cserélheted neked tetszőre, max a gari ugrik (vagy az se). Pontosan azért, mert a sajátod a hardware. Nem BIOS-t vagy EFI-t írsz át, ami veszélyessé vagy működésképtelenné tenné.

papelado: Na, mire leírtam, megelőztél.

[ Szerkesztve ]

(#1965) papelado válasza Balázs1986 (#1964) üzenetére


papelado
aktív tag

Viszont tökéletesen kiegészítettél! :R

Drágaszágom....

(#1966) whYz válasza #18001664 (#1961) üzenetére


whYz
addikt

A Project Treble miatt most mar nem szukseges kernelt meg androidot cserelni a custom romhoz, hanem eleg csak egy GSI (Generic System Image) es megkapjuk a stock android feelinget. Sokkal inkabb ahhoz hasonlitanam, hogy atfested az autodat, de ez nem fogja befolyasolni a motor semmilyen mertekben. Gyakorlatilag az tortenik, hogy le lehet cserelni az EMUI-t stock-ra, vagy barmi masra ha valakinek nem tetszik a Huawei fele kinezet. Nem hiszem, hogy ezt valamiert is tiltani kellene.

Egyebkent eddig nekem nem sok gondom van EMUI-val. Ez a legelso Huawei telefonom es eddig majdnem minden okes. Legnagyobb problema a reklamok, amit lehetne orvosolni magisk-el, de bootloader nyitas kellene hozza. Illetve nem tudom, hogy mennyire okes a TWRP nelkuli telepites, ezert kerdeztem hatha van valakinek tapasztalata.

(#1967) xedamen


xedamen
senior tag

Én örültem volna, ha a Huawei is ott lenne az Android P eszközök között a P20 Pro-val...

(#1968) Vikooo válasza xedamen (#1967) üzenetére


Vikooo
addikt

Szerinted nem adja ki az idei zaszloshajora a P -t? Ne viccelj.

(#1969) spawn21 válasza xedamen (#1967) üzenetére


spawn21
veterán

Mindegy mi van, minden fórum tele van rinyagépekkel.
Folyamatosan ezzel van tele a fórum .unalmas olvasni , ha ennyire zavar valakit a legújabb szottver, rossz helyen van. Pixelt kell vennie és használni a béta szarokat.

Mindegy melyik márka, folyamatosan erről van szó.
De az N fontos, hogy minden más jó. De a beállítások/szoftver infó alatt nem a legújabb van. Eljött a világ vége. Szégyen milyen hulladék lett a ph.

iPhone 13p

(#1970) OCTAMD


OCTAMD
őstag

Srácok a pannonos az single és függő is?

Voda az tudom single független

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#1971) #18001664 válasza whYz (#1966) üzenetére


#18001664
törölt tag

Én nem vagyok ROM guru, de itt most nem is az a lényeg!
A Telekomos ROM-on az összes szolgáltatós programot törölni tudom, sok Huawei előtelepített appot is törölni tudnék ha akarnék. Olyannyira le lehet root és ROM cserebere nélkül is csupaszítani az EMUI-t hogy öröm nézni...a Play szolgáltatások kivételével mindent törölni tudok, de tiltani ( Chrome pl. ) biztos. Kinézet? Jó pár launcher van, millió témával és beállítással, olyanra faragod amilyenre akarod.
Én szerintem ez a ROM csere és társai túl van már hájpolva.

(#1972) spawn21 válasza OCTAMD (#1970) üzenetére


spawn21
veterán

Uh, a vodás független? Ezt jó tudni :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#1973) Pompi válasza Vikooo (#1968) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A beta programra gondolt szerintem. De hát azzal használja az aki ... a final meg úgyis lesz rá.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1974) whYz válasza #18001664 (#1971) üzenetére


whYz
addikt

A kinezet nem egy launchertol fugg. EMUI soha nem fog kinezni pl igy, barmit csinalsz vele. Termeszetesen mondhatod, hogy a stock nem tetszik, EMUI szebb, minek is akarna barki ilyet, de mindenkinek mas jon be es errol szol az android, hogy olyan "skint" vagy romot raksz fel ami neked legjobban tetszik. Nem kell lenezni mast, mert neki mas tetszik, vagy valtani szeretne a neked tokeletesen megfelelo EMUI-rol.

Mi amugy ez, hogy nem engedik mar a bootloader nyitast? Ilyet megtehetnek? Ha jol olvastam meg 60 napunk van, hogy unlockoljuk a telonkat. Kivancsi vagyok, hogy honorokra is vonatkozik-e ez.

(#1975) pampika válasza Pompi (#1973) üzenetére


pampika
őstag

Vica versa, miért fáj valakinek, ha lenne lehetőség kipróbálni az új bétát?
Én általában early adopter vagyok és simán felraknám.
De mindettől függetlenül mindenképp előre mutató lenne, ha a Huawei bekapcsolódna az ilyen projektekbe, tekintettel a hosszabb távú sw frissítésekre.

(#1976) Pompi válasza pampika (#1975) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem aztán nem fáj. De minden készülék nem kerülhet bele a béta projektbe (a Pixeleken kívül összesen 7 készülék van ott, és pl. Samsung S-ek sem). Aki ez alapján választ és komolyan ilyen igényei vannak, annak ott a Pixel - az a tuti ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1977) pampika válasza Pompi (#1976) üzenetére


pampika
őstag

Nyilván a pixel ilyen szempontból az optimális, de mégis ott vannak más gyártók is. Ez egy jelzés a felhasználó felé is, hogy komolyan veszik a frissítést, így hosszabb távon is számolhat a cég modelljével. Ilyen szempontból szerintem mindenképpen pozitívum, ha résztvesz ilyenben egy gyártó. Főleg, hogy a gugli is évek óta csak ígérgeti, hogy kényszeríti majd a gyártókat a frissítésekre, de ebben sincs nagyon elmozdulás, így szerintem egyre többeknél lehet szempont az sw támogatás hossza.

(#1978) Pompi válasza pampika (#1977) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Ez egy jelzés a felhasználó felé is, hogy komolyan veszik a frissítést, így hosszabb távon is számolhat a cég modelljével."

Jaj hagyjuk már ezt. Ezt te látod bele. Tudod egyáltalán, hogy melyik gyártók vannak benne a beta programban jelenleg (egy-egy modellel)? Nokia, OnePlus, Xiaomi, Essential, Sony, OPPO és Vivo. Akkor ezek szerint a többi gyártó majd leszarja a felhasználóit szerinted. Komolyan unalmas már ez a szar is keserű hozzáállás, de tényleg.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#1979) pampika válasza Pompi (#1978) üzenetére


pampika
őstag

Nem leszarásról volt szó, csupán egy olyan lehetőségről, amivel a mai kiélezett versenyben akár ügyfeleket is lehet szerezni, az erre érzékeny vásárlók körében ;)

Bár ettől bőven függetlenül sajnos elég sok gyártó a kötelező köröket sem tudja le frissítés terén, ami szégyen.

De hagyjuk, erről úgysem fogjuk meggyőzni egymást.

[ Szerkesztve ]

(#1980) xedamen válasza Vikooo (#1968) üzenetére


xedamen
senior tag

De, biztosan kijön jövő márciusban, ahogy most márciusban jött P10-re az Oreo.
Nem baj, nincs semmi bajom a szoftverrel, csak örülnék, ha lehetne bétázni, stock romozni, én szeretek ilyenekkel foglalkozni.

(#1969) spawn21

"Szégyen milyen hulladék lett a ph", igen szerintem is, ha ilyen emberek is hozzászólhatnak a fórumhoz, személyeskedő hangnemben, csak mert valaki tesz egy "örültem volna, ha..." megjegyzést :W
Több helyet foglalt a "rinyád", mint amennyi értelem volt mögötte.

Ha nem tetszik, hogy másoknak más a véleménye, akkor nem kell fórumozni. Nem a beugatás a megoldás, hacsak nem 10 éves vagy, akkor oké.

Szerk.: A P20 pro szoftverére azért nem lehet még mondani, hogy minden jó és úgy működik, ahogy kellene, úgyhogy ezért várják páran a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#1981) a.sebi


a.sebi
őstag

Sziasztok! Ma beléptem a klubba!
Eddig nagyon impozáns az eszköz, s8 plusról jöttem át.
Viszont egy valamit beszoptam, az pedig a töltő, adott az ember egy fasza zte szutykot! Valaki letudná nekem írni a cikkszámát a gyári hálozati töltőjének? Szeretnék venni egyet!
Köszi!

(#1982) Risard válasza a.sebi (#1981) üzenetére


Risard
aktív tag

Huawei AP81,így keresd

AP71 a kábel

OCTAMD kollega írta visszább

(#1983) spawn21 válasza xedamen (#1980) üzenetére


spawn21
veterán

Köszi :)

iPhone 13p

(#1984) a.sebi válasza Risard (#1982) üzenetére


a.sebi
őstag

Köszönöm, meg is rendeltem !

(#1985) blade4


blade4
aktív tag

Betűtípust hol tudnám állítani? Nem tudok rájönni. :(

(#1986) trichie16 válasza blade4 (#1985) üzenetére


trichie16
csendes tag

Témák alkalmazásra hosszan nyomsz, és a kis menüben kiválasztod a szövegstilus opciót. Bár csak egy másik betűtipus van ott, nem tudom hogy honnan lehet beszerezni többet, vagy esetleg telepiteni. De egyébként itt van rá lehetőség.

(#1987) zso79


zso79
őstag

Dropbox nálatok megy rendesen? Nekem nem synceli fel a fotókat, csak akkor amikor megnyitom az alkalmazást. Akkor azonnal feltolja az elmaradtakat. Ötlet?

(#1988) blade4 válasza trichie16 (#1986) üzenetére


blade4
aktív tag

Köszönöm! :)

(#1989) Pompi válasza zso79 (#1987) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az energiagazdálkodási részben állítsd kézi kezelésre az appot, hogy ne altassa el a rendszer, hátha ez segít.

Feel Good Inc.

(#1990) poero


poero
aktív tag

Sziasztok! Olvasgattam a topikot, és láttam írtátok többen, hogy a vodás p20 pro független. Ez valóban így van? Mert most van a családban egy nem használt, és akkor kipróbálnám a Telekom kártyámmal.

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#1991) hito válasza poero (#1990) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, valóban így van.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1992) poero válasza hito (#1991) üzenetére


poero
aktív tag

Köszi a gyors választ! Akkor kipróbálom a 2 éves S7 helyett 😊

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#1993) maaniac válasza poero (#1992) üzenetére


maaniac
aktív tag

Nekem céges S7 van, hát ég és föld :) na de van köztük egy kis korkülönbség :U

(#1994) janosibaja válasza poero (#1990) üzenetére


janosibaja
őstag

Független, de egy SIM-es. Telekom szintén független, két SIM-mel.

(#1995) pszihó


pszihó
aktív tag

Még is csak jó a tripla?

[ Szerkesztve ]

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#1996) pszihó válasza maaniac (#1993) üzenetére


pszihó
aktív tag

2016 március elején a csúcs android volt.

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#1997) maaniac válasza pszihó (#1996) üzenetére


maaniac
aktív tag

Nem lehúzni akartam, tisztában vagyok a helyzettel. Én p8 lite-ról váltottam és elégedett voltam vele, p20 pro után megnyomkodva siralmas. Erre értettem!

(#1998) Huroq


Huroq
senior tag

Tudtok valamit esetleg a Galileo támogatásról?
Én ugy tudtam nincs benne, de ma letöltöttem a GPSTest -et és látja őket.

(#1999) pixelblondie válasza pixelblondie (#1904) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Visszatértem. Szegény S9-nek a kanyarba sincs a kamerája ehhez képest.

as good as it gets

(#2000) hito válasza pixelblondie (#1999) üzenetére


hito
nagyúr

Jaj már, ne butaskodj, dehogyis nem, sőt az S9 jobb is. Hát nem láttad azt a sok remek YouTube összehasonlító videót?? ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.