Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-08-01 09:19:18

LOGOUT.hu

>> Légyszives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4001) Jamal0 válasza vidaila (#4000) üzenetére

Jamal0
(tag)

Próbáltam, úgy kilövi mint a huzat.
Fejlesztői menüben is próbáltam a haterfolyamatokon állítani de annyi van hogy normál meg nincs folyamat és max 1 folyamat, mondom köszi.
(serial USB emulator kis progit is olyan vígan lőtte le ahogy kell a rákötött soros portos áramkör meg elkezdett miatta köhögni i love it)

Pedig már kezdtem reménykedni végre egy telefon amit nem kell rootolni hogy használható legyen.

[ Szerkesztve ]

Az elektronika füsttel működik, ha a füst kiszáll, az elektronika elszáll.

(#4002) Vikooo válasza Jamal0 (#3998) üzenetére

Vikooo
(őstag)

Akkumulátor beállításnál engedélyezd a háttérben futást ezeknek az alkalmazásoknak plusz kapcsold ki az optimalizálás mellőzése funkciót szintén ezeknél az appoknal (add a kivetelhez).

[ Szerkesztve ]

P10 képeim: https://flic.kr/s/aHsmfB9T9s

(#4003) Vikooo válasza vidaila (#4000) üzenetére

Vikooo
(őstag)

Az nem arra való, ha lezarod és utána ranyomsz az összes törlésére, a lezártakat nem törli a rambol.

(#4004) Jamal0

Jamal0
(tag)

Sajnos ezt is próbáltam már és nem sok eredményre vezetett

(#4005) laci1892 válasza spawn21 (#3997) üzenetére

laci1892
(senior tag)

Végül maradt a gyári keményebb szilikon tok. Meg xprotector 4D üvegfólia.

Fun fact : xprotector gyártja a legkeskenyebb kávával. Nem takar ki semmit a képernyőből. Kicsit borsos az ára de megéri

(#4006) nbukta77 válasza Jamal0 (#4004) üzenetére

nbukta77
(őstag)

Nalam ezek android wear-nel mukodtek.

Huawei P30 Pro, Huawei Watch Gt active, Airpods 2, Ipad pro 11, Xiaomi mi box s 4k, iPod 6 gen, Playstation 4 pro

(#4007) Jamal0 válasza nbukta77 (#4006) üzenetére

Jamal0
(tag)

Igazából a wear az egy dolog lehetne vele együtt élni de a serial port és a VLC nélkül meghalok 😁

(#4008) firemanus82

firemanus82
(senior tag)

A nejemnek és nekem is dual sim-es készülék van. Az övé jobban merül, ez attól van hogy neki mindkét sim használatban van, nekem pedig csak 1 sim van benne?
Illetve ha a kocsira bluetooth-on csatlakozva vagyok nem a beállított csengohang szól hanem a gyári. Illetve reklamal a telefon h a Facebook a háttérben folyamatosan a bluetooth keresi. Mi a fene ez?

[ Szerkesztve ]

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro Dual - A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#4009) Vikooo válasza Jamal0 (#4004) üzenetére

Vikooo
(őstag)

Rögtön kilövi? Vagy bizonyos idő után? Egy idő után ha nem használod de másnak szüksége van RAM -ra, kilövi bármelyik rendszeren.

(#4010) laci1892

laci1892
(senior tag)

Használ valaki különben arcfelismerőt? Az akkut fogyasztja jobban a dolog?✌️

(#4011) janosibaja válasza Jamal0 (#3998) üzenetére

janosibaja
(őstag)

Nem vagyok szakértő, csak biztatnálak, hogy keresgélj tovább, nekem nem lövi ki a Weart.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Pro; Samsung MU8002; Huawei Band 2 Pro

(#4012) nbukta77 válasza laci1892 (#4010) üzenetére

nbukta77
(őstag)

En hasznalom azt is. Nem tunik fel, hogy jobban fogyna az aksi.

Huawei P30 Pro, Huawei Watch Gt active, Airpods 2, Ipad pro 11, Xiaomi mi box s 4k, iPod 6 gen, Playstation 4 pro

(#4013) nimba1 válasza Jamal0 (#4007) üzenetére

nimba1
(aktív tag)

Ezt beállítottad? Beállítások- Akkumulátor- Alkalmazás indítás. Itt amit akarsz hogy mindig menjen állítsd kézi kezelésre.

(#4014) Legendas

Legendas
(tag)

Hát fórumtársak!
Nekem a kamera vagyis inkább a szoftver nagy csalódás. A mesterséges intelligenciara hagyatkozva borzalmas tajfotokat készített. Aztán itthon egy 600bliteres akváriumban elkezdtem kamerazni. Egyszerűen nem tudom lezarni a fókuszt, hogy ne mozduljon el. Kamerazok egyszer csak ő másra kezd fókuszálni. Xiaomi miui kameráján lehetett fixalni a fókuszt. Vagy csak én vagyok a béna? :Y

Leeco, Xiaomi, Meizu, Huawei... (chinaphone the best)

(#4015) papelado válasza Jamal0 (#4001) üzenetére

papelado
(aktív tag)

Pedig használható root nélkül is-Réteg igényeid ne add már el mint mindenki számára fontos emiatt használhatatlan a p20 pro ....

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#4016) philoxenia válasza Legendas (#4014) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Valószínűleg igen....

(#4017) papelado válasza Legendas (#4014) üzenetére

papelado
(aktív tag)

xiaomit használtad víz alatt? Melyiket?...

Drágaszágom....

(#4018) spawn21 válasza papelado (#4015) üzenetére

spawn21
(veterán)

Vedd kérlek a fáradságot és írj rendesen

"Note 9,Mate20pro, XS, Xperia1”

(#4019) cog777

cog777
(aktív tag)

Ha valakit erdekel hogyan kell az ertesiteseket a lock screen-re engedelyezni:
le kell tiltani a smart lock screen notifications-t a face unlock beallitasnal. Nekem ettol kezdte kirakni a gmail ertesiteseit.

[link]

Lenovo T440s Thinkpad - Linux Mint 18.3 Cinnamon

(#4020) Legendas válasza philoxenia (#4016) üzenetére

Legendas
(tag)

Nem víz alatt. Kívülről.

(#4021) Legendas válasza philoxenia (#4016) üzenetére

Legendas
(tag)

Köszönöm és a segítő szándékot. Legalább már ezt is tudom...

(#4022) papelado válasza Legendas (#4020) üzenetére

papelado
(aktív tag)

"Aztán itthon egy 600bliteres akváriumban elkezdtem kamerazni."

Most akkor mi van?

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#4023) jani70

jani70
(aktív tag)

Hát nekem a gyári kemény fekete szilikon tok nem jött be! kiváló a minősége de marad a sima gyári átlátszó, amit kaptam eredetileg hozzá!
Ha valakit érdekel, ocsón a hardveraprón megtalálja, számla+gari levél jár hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#4024) laci1892 válasza nbukta77 (#4012) üzenetére

laci1892
(senior tag)

Köszi helpet

(#4025) Balázs1986 válasza Legendas (#4014) üzenetére

Balázs1986
(addikt)

Automata módban ha ráböksz a tárgyra akkor ugye oda fog fókuszálnj, viszont ott ha elveszti, vagy úgy érzi változott a pont, akkor módosít (ha belegondolsz nem csoda, eredetileg is ő állította be, te csak megmondtad hol keresse). Ha biztosra akarsz menni, tedd Pro módba ilyen esetben, ott van kézi fókusz (MF).
A tájképet 10MPx-en csináltad? 40-en szerintem is halál, a 10 még csak-csak oké, meg a 20 is, bár ugye az monokróm. 10MPx és "MI mester" kikapcs vagy ha van idő játszani vele akkor itt is Pro mód, aztán hátha jobb lesz :)

[ Szerkesztve ]

"Ostobán nézhetek most már sarokba szorulva, megint dacolva: Miért is okoznék csalódást, miért hajlanék bármi szóra...?"

(#4026) janosibaja válasza Balázs1986 (#4025) üzenetére

janosibaja
(őstag)

40 MP miért halál? Nekem mintha részletgazdagabb lenne a kép, ha belenagyítok.

Alapvetően számítógépen, néha tévén nézem vissza, jól jön a sok pixel.

[ Szerkesztve ]

(#4027) Balázs1986 válasza janosibaja (#4026) üzenetére

Balázs1986
(addikt)

Nekem zajosabbnak tűnik, meg elmosottabbak az élek. Vagy csak jobban kijön a remegő kezem :D Jpg-be szoktam menteni de majd holnap ha lesz időm akkor csinálok jpg-t 10 és 40 MPx-en, aztán ugyanezt raw-ként is, hátha abban mást tapasztalok. Na meg lehet hogy a körülmények is beleszólnak.

Ha bekenagyítasz tv-n akkor biztos jó a sok pixel, de a fullHD csak 2MPx, a 4K is 8 körüli.

[ Szerkesztve ]

"Ostobán nézhetek most már sarokba szorulva, megint dacolva: Miért is okoznék csalódást, miért hajlanék bármi szóra...?"

(#4028) Legendas válasza Balázs1986 (#4025) üzenetére

Legendas
(tag)

Nagyon Köszönöm így már Okes minden. :R

(#4029) Bferibörs válasza Balázs1986 (#4027) üzenetére

Bferibörs
(őstag)

ha jól emlékszem be lehet állítani,hogy egyszerre készítsen raw-ot és jpg-t.

4025
erre írtam anno, hogy nem előkapom és katt, az ilyen képek sokszor gagyik, meg kell tanulni beállítani és akkor szuper képeket lehet készíteni- szerintem.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Pro dual, Lenovo P2 dual, Sony Xperia X Performance dual

(#4030) janosibaja válasza Balázs1986 (#4027) üzenetére

janosibaja
(őstag)

Nemrég voltunk nyaralni, nagyon sok fotót készítettem, nagyrészt 40 MP-lel. (Csak akkor mentem át 10 MP-re, ha a tele kellett.)

Az eredmény elég vegyes: főként a növények zöldje lett mosott, az épületek, felhők, autók, tereptárgyak élesek, pontosak, olyan HDR van, hogy húha, néha a a valószerűtlenségig látványos az eredmény. (Régen csak Photoshopban tudtam idáig machinálni a képet, ez most alapból ilyen.)

Néha szoktam - ide nem tartozó okokból - nagy méretre nagyítani, akkor igen jól jön a 40 MP. Normál használatnál, ha az ember csak úgy nézegeti, összhatást figyel, akkor tényleg elég a 10 MP.

(Ellenben exponáláskor sohasem tudom előre, hogy melyik lesz az az 1-2 fotó, amit nagyra fel akarok majd húzni. A raw javítgatásához meg nem értek eléggé, s türelmem sincs 10-20 GB fotót egyenként buherálni.)

Szóval nem csak a különben 4K tévén kell nekem a sok megapixel.

Érdekelne, neked mi jön ki azonos tárgyak, azonos megvilágításánál 10 és 40 MP-n.

@Bferibörs: pedig a mobil pont arra jó, hogy előkapom és katt. Mindenütt veled van, nem kell külön cipelni. OK, egy éjszakai felvételnél tegyük állványra, buzergáljuk a paramétereket, de amikor éppen kattintani kell, akkor jó legyen az automata. (Mire beállítom a Pro-t, elmúlt a pillanat.)

[ Szerkesztve ]

(#4031) firemanus82 válasza firemanus82 (#4008) üzenetére

firemanus82
(senior tag)

Ezzel a bluetooth dologgal találkozott már valaki? Mi köze a Facebooknak a bluetooth-hoz?

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro Dual - A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#4032) janosibaja válasza firemanus82 (#4008) üzenetére

janosibaja
(őstag)

Föl nem foghatom, mi köze a Facebooknak a Bluetoothhoz... Ilyet még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#4033) Bferibörs válasza janosibaja (#4030) üzenetére

Bferibörs
(őstag)

Ezt írtam anno,tapasztaltam én is. Nincs időm sokszor,hogy buheráljam a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#4034) papelado válasza firemanus82 (#4031) üzenetére

papelado
(aktív tag)

Más készülékeknél is figyel az FB

Drágaszágom....

(#4035) Balázs1986 válasza Bferibörs (#4029) üzenetére

Balázs1986
(addikt)

A raw mentést nem a jpg miatt hanyagolom, hanem mert nincs időm foglalkozni utómunkával (de majd ha sikerül a munkahely váltás, remélhetőleg lesz, onnantól reszkessen a kamera :) ) Ha a tárgy engedi akkor nem előkapom-katt szoktam képet csinálni, nem ez lesz a dolog mögött.

janosibaja: Épületeket kevésbé fényképezek, inkábbtermészetet szeretek, ha tájképről van szó. Majd megnézem épületekkel is :) Ha kell a nagyítás akkor persze, értem a 40 fontosságát.

Legvégső esetben marad az hogy vagy pont mindig a 40MPx-en bénázok, vagy tényleg ennyire témafüggő, vagy gyengébb minőségű a szenzorom és teljes méretnél jön elő amikor csak az van használva, vagy a romló ízületek ennyire kijönnek (ha jól tudom 40-en nincs stabilizálás). Majd tényleg tesztelem még ha időm engedi, mert ezek szerint a hiba valahol nálam van, a kérdés hol :)

[ Szerkesztve ]

(#4036) Bferibörs válasza Balázs1986 (#4035) üzenetére

Bferibörs
(őstag)

"de majd holnap ha lesz időm akkor csinálok jpg-t 10 és 40 MPx-en, aztán ugyanezt raw-ként is"

erre írtam, hogy a kamera képes párhuzamosan menteni a témát jpg és raw-ban is, nem feltétlenül kell 2x kattintani.

(#4037) Balázs1986 válasza Bferibörs (#4036) üzenetére

Balázs1986
(addikt)

Jaaa oké, lassan csak felfogom, mire gondolsz :D Köszi :)

(#4038) Jamal0 válasza papelado (#4015) üzenetére

Jamal0
(tag)

Nem azt mondom, hogy használhatatlan egy átlag felhasználónak csak azt mondom, hogy nekem egy munka eszköz is és úgy néz ki ezt a problémát nem lehet megoldani root nélkül.

(#4039) philoxenia válasza Jamal0 (#4038) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Melyik VLC?
A VLC fos Androidra azt írja, hogy nem kompatibilis...

[ Szerkesztve ]

(#4040) Balázs1986 válasza philoxenia (#4039) üzenetére

Balázs1986
(addikt)

Volt is hír belőle, a Huawei nem lesz támogatott Play-ről, direktben tölthető le.

(#4041) philoxenia válasza Balázs1986 (#4040) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Akkor nincs mit reklamálni, keresni kell másik programot... :(

(#4042) jani70

jani70
(aktív tag)

Nektek se jön a youtube feliratkozásokról értesítő?pedig be van állítva minden!

(#4043) nylontacsko

nylontacsko
(aktív tag)

Tud valaki ajánlani a gyárihoz kísértetiesen hasonlító kijelzővédő fóliát?
Nem kell 4D,5D NyócDé.
Egyszerűen csak egy normálisan passzoló fóliát.
Ja és ha mód van rá, ne Peking - alsóról kelljen rendelnem.

Meg kértem az asszonyt, hogy tegye el a telefont a táskájába, Hiba volt.... :W

Régebben volt hobbim, de most éppen nincs, mert csalódtam a nyúltenyésztésben.

(#4044) firemanus82 válasza papelado (#4034) üzenetére

firemanus82
(senior tag)

És miért jelzi a telefon ezt értesítéssel? Miért érzékeli hibának? Mit lehet ellene tenni?

Más : megjott a frissítés. Rossz fordítás ez a GPS gyorsítás? Vagy a Gpu turbó már foglalt név? Azt olvastam h nem fogyaszt több energiát ha bekapcsol ez a mód, most meg azt írja mégis többet fog fogyasztani? Elég zűrös egy story ez...

[ Szerkesztve ]

(#4045) janosibaja válasza firemanus82 (#4044) üzenetére

janosibaja
(őstag)

Röviden: játékosoknak fejlesztették, egyes játékokra. Másra nem jó.

A magyar fordítás/ferdítés meg szimpla elírás :-(

[ Szerkesztve ]

(#4046) spawn21 válasza nylontacsko (#4043) üzenetére

spawn21
(veterán)

Mivel látom sok az igényed, ne másolt kérj meg hanem Google lesz a te barátod ;)

"Note 9,Mate20pro, XS, Xperia1”

(#4047) nylontacsko válasza spawn21 (#4046) üzenetére

nylontacsko
(aktív tag)

Kerestem, nem leltem...

;)

(#4048) Bferibörs válasza nylontacsko (#4043) üzenetére

Bferibörs
(őstag)

hát én bementem az utamba eső boltba oszt vettem rá egy üveg fóliát 2500-ért oszt jól van,passzol,nem áll el,fel stb.

[ Szerkesztve ]

(#4049) nylontacsko válasza Bferibörs (#4048) üzenetére

nylontacsko
(aktív tag)

Amit én találtam (3.500.-Ft), itt is lelóg - ott is kisebb
Na ilyet nem szeretnék, mivel vicces

Nehéz azt elhinnem, hogy gyáriban ilyesmi nincsen.

:D

(#4050) Risard válasza nylontacsko (#4043) üzenetére

Risard
(aktív tag)

[link]

Ez most van úton

[link]

S ilyen van fenn.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.