Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) ollie


ollie
MODERÁTOR

Sejtettem, hogy a DxO pontszámot erős fenntartással kell kezelni.

***

(#52) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem tűnik rossz telónak. A kamera tényleg nem lett teljesen meggyőző.

(#54) hajbel válasza Bog (#44) üzenetére


hajbel
addikt

Azért egy kamerateszt jó lenne. Csak a nagyobb flagshipekkel, mint régen. Szerintem mindenki nagyon szívesen olvasná.

(#53) Bodrik: Ilyen alapon akkor soha ne csinálj semmit, mert úgyis lesz majd valaki, akinek nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#55) Aryon87 válasza RRamstein (#50) üzenetére


Aryon87
félisten

S8 szintet melyikre erted? A gyari "szuper szaturalt es tulelesitett eletlen kamerat" vagy a portolt google cameras szintet?;]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#56) helixP válasza boncser (#13) üzenetére


helixP
nagyúr

Rég elment felette az idő. Hatalmas szenzor és felbontás, de ennyi.
Érdemes bekukkantani a mobilfotós topicba. Hozza valaki a régi Nokiás képeket, de eltelt azóta ~10 év, ami alatt nagyon sok minden változott.

[ Szerkesztve ]

(#57) w333


w333
félisten

Kamerában csalódás, elmossa a részleteket így zsírkrétaszerű a kép ! :U

Mint telefon pedig nem lenne rossz ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58) GeryFlash válasza helixP (#56) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ja ez a vélemény nagyon tartja még magát egyes emberekben és az életben nem győzöd meg őket az ellenkezőjéről :D :D

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#59) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Az hogyan lehetséges hogy kamerában egy tavalyi csúcskészülék szintjét sem üti meg, amíg a körbeszopkodott DxOMarknál elsöprően tarol mindent az ideiek között is?

Akkor most ki hazudik, és miért?

(#60) -FreaK- válasza Bog (#44) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az UI sebessége milyen? döccenésel találkoztatok? Csak mert a gyártó kiemelte, hogy ezen direkt fejlesztettek az EMUI 8.1-re.

+1 a kamera összehasonlító tesztre :)

(#59) DeathAdder úgy hogy az hogy nem üti meg, ez a te személyes szubjektív véleményed. De szerintem egyik kamerát sem lehet egyetlen szóval jellemezni, mert milyen módban, milyen felbontásban, milyen körülmények között, stb.. ? Az egyik az egyikben jó, a másik másban.. de ezt szerintem jól megfogalmazták a cikkben is.

[ Szerkesztve ]

(#61) haxiboy válasza DeathAdder (#59) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehetséges hogy a DxOmarknál kaptak más szenzorral szerelt eszközt, vagy jobb szenzorral. Mindenki megpróbál egy kicsit csalni. Mint a benchmark programoknál ahol tudja az eszköz hogy mehet minden maxon.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#62) hito válasza Bog (#35) üzenetére


hito
nagyúr

Mi tartott eddig? :D Így már végre nyugodtan tudok a vasárnapi X-elésre koncentrálni :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#63) fornettisuti


fornettisuti
veterán

OIS sincs egyik P20-ban sem, vicc!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#64) Caranita


Caranita
aktív tag

Szerintetek a Tripod működik átalakítóval? :)

(#65) hito válasza fornettisuti (#63) üzenetére


hito
nagyúr

Van, csak 4k és fHD 60fps alatt inaktív.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#66) WinstonWolf válasza #98880768 (#6) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Ebből is látszik, hogy ezek a kamerák még nem látják a lelkivilágot. Na de majd egyszer... :D

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#67) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Az OIS hiánya mondjuk tényleg furcsa. Fel sem tűnt a teszt olvasása közben, főleg ha anélkül lőttek kézből hosszúzáridős képeket. Érdekes.

Szerk.: mégis van, csak nem mindig aktív.

[ Szerkesztve ]

(#68) hajbel válasza hito (#65) üzenetére


hajbel
addikt

FHD 60fps alatt is inaktív? :W :W :W

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#69) kali válasza haxiboy (#61) üzenetére


kali
legenda

Ennyire nem gondolnám túl, egyszerűen csak mások a preferációk, nem mindenhol csak néhány fénykép alapján akarják eldönteni, hanem összességében nézik a hardvert, az elérhető (extra) funkciókat...stb., mert a szoftveres képalkotáson még lehet javítani, jellemzően szoktak is, de amelyik telefonban nincs veszteségmentes zoom...stb., azokban már nem is lesz, márpedig az levon az értékéből a másikhoz, adott tekintetben jobbhoz képest, ezért jönnek itt hiába néhányan, hogy ez meg az a régebbi készülék jobb képeket lő - ráadásul még ez is egyéni vélemény mindenki részéről, az egyikre valaki bólogat, a másik meg nem, máskor meg fordítva.

fornettisuti: Van OIS, csak nem minden videózási módban aktív, de ez eddig is így volt (nem csak ezeknél a telefonoknál).

[ Szerkesztve ]

(#70) Bog válasza hajbel (#54) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Kamerateszt nyilván lesz, már szervezzük, de ott is egyre bonyolultabb a képlet :D
Mások a felbontások, mások a fókusztávolságok, DNG-t nem minden tud, de abból meg nem biztos, hogy ki kell indulni amúgy is, ha automatikus módot választunk, akkor az AI-t és a V30 meg a Zenfone 5 témafelsimerését engedjük-e, vagy sem, ha meg pro módot, akkor egységesen állítsuk-e be az összeset, vagy az apertúrák eltérése miatt kompenzáljunk kézzel... egyre összetettebb, és akkor még a zoomról, a lassított videóról, a 4K-ról és az előlapi kameráról nem esett szó...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#71) boncser válasza helixP (#56) üzenetére


boncser
aktív tag

Ahhoz képest hogy eljárt felette az idő még mindig sikerül vele jobb képet csinálni mint egy ilyen sokkamerás csodával. (Szerintem)
Nézd meg a két képet teljes méretben meg 100%-os nagyítással.

P20 Pro
1020

[ Szerkesztve ]

(#72) w333 válasza Bog (#70) üzenetére


w333
félisten

Ha ez egy verseny akkor teljesen mindegy hogy milyen módban fényképeztek a lényeg úgyis az hogy melyik tudja a legjobb képeket, erre kíváncsi itt mindenki ! :D

Próbáljátok kihozni mindegyikből a maximumot aztán kiderül melyik a jobb !

(#71) boncser

Bejelentkezést kér ... rosszul linkelted ! ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73) haxiboy válasza kali (#69) üzenetére


haxiboy
veterán

Volt már rá példa mindegyikre. Ha egy ilyen oldal pedig szubjektíven nézi a készült képeket, a szubjektív vélemény mindig is megfizethető volt. Mindenesetre szép képeket lőnek a mai telefonok már, igaz egy DSLR-el nem tudnak versenyezni, de a kompakt fényképezőgépekkel azért egész jól felveszik a versenyt, főleg a consumer kategóriában.
Amit egy 8-10 éves kompakt digitális fényképezőgép tudott, azt ma már egy közép kategóriás telefon is tudja, leszámítva az optikai zoom-ot (bár néha az is van 2x-3x-os), az izmos vakut, általában nincs dedikált gomb a fényképezésre csak a kijelzőn stb stb.
Megvan azért a létjogosultsága azoknak is. Én soha nem azért vettem meg 1-1 telefont mert jó kamerája van. Nyilván egy csúcs készüléktől azért elvárom hogy ne VGA-s kamera legyen benne, ha épp gyorsan lőnék egy képet arra tökéletes, ha még jó a minősége is az plusz pont.
De nem egy embertől olvastam hogy ez a munkája és a telefon a munkaeszköze. Soha nem értettem ha ebből él - mondjuk esküvői videókat csinál - akkor miért telefonnal ? :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#74) janeszgol válasza haxiboy (#73) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha esküvői fotókat csinál telóval munka címén, akkor simán igénytelen az ember. Viszont az újságírók már inkább csak telefont használnak, oda jó.

(#75) Bog válasza haxiboy (#73) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jó, én nem ebből élek, de a Bog utazik YT channel anyagai az utóbbi időben szinte csak telefonnal készültek (Mate 10 Pro, S9+) és tökre eladtam a MILC gépemet, mert amikor a CES miatt autókáztam az USA-ban, akkor egyszer sem vettem elő és ez elég nyomós érv volt magamnak arra, hogy telefonnal meg tudok oldani szinte mindent.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#76) w333 válasza Bog (#75) üzenetére


w333
félisten

+1 eljutottunk idáig hogy a kompakt gép a fiókban porosodik ! :D

Telefon pedig ugye mindig nálunk van :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#77) sphe


sphe
senior tag

Le a kalappal az akkumulátoridő és a Szenzor előtt. Külön gratula a gyors és korrekt tesztért, ahol nemcsak azt mutatták meg hogy a telefon mire képes, hanem ellenfényben, trükkös körülmények között is megmutatták a kamera gyengeségeit, hogy ne legyenek túl nagyok az elvárások. Erre már előre látom, hogy elkezdenek gondolkodas nélkül az emberek fújjogni, hogy X és Y márka telefonja jobb képeket lő. Nem :) pontosan ugyanebben a helyzetben más telefonok élesség és dinamika terén (ha nem nézzük - a szamomra nagyon fontos - színhelyességet) még jobban elvéreztek volna (Érdemes megnézni az ugyanabban az időben és helyen elvégzett összehasonlítás tesztet a dxomarkon). Írom ezt úgy, hogy nekem nem kéne ez a telefon, mert szamomra nagy, de érdekesség, ami megérdemli a helyét a legjobbak között.

(#78) boncser válasza w333 (#72) üzenetére


boncser
aktív tag

Nekem sikerült kijelentkezve is de tessék itt egy másik[link]

(#79) Mans20


Mans20
addikt

10 mp-re kell tenni a kamerát, hogy jobb legyen. Szuper.

(#80) hajbel válasza haxiboy (#73) üzenetére


hajbel
addikt

Igen, szubjektív vélemény lesz. De lesznek képek ugyanarról a témáról ugyanabban az időben, akit komolyan értekel egy telefon az majd úgyis megnézi, összehasonlítja a képeket maga és eldönti, hogy az ő szája íze szerint melyik a legjobb.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#81) GEIL válasza sphe (#77) üzenetére


GEIL
addikt

+1 :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#82) Dr. 444Hertz válasza Bog (#44) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Azért egy 808/1020 vs mai telefonok című teszt nem jönne rosszul.
Kiderülne, hogy azok a Nokiák korántsem feketén-fehéren überhiperszuper jobbak a mai telefonoknál, mint azt egyesek állítják....
(Tapasztalatból állítom ezt.
Sok dolog van, amiben a mai telefonok már réges-rég jobbak. Persze, a részletességben még mindig etalonnak számítanak, de egy fotó nem csak a 10 méterre lévő fa leveleiről szól.)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#83) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Újra rá kellett néznem a címre, hogy ez most vajon tényleg a P20 Pro-e. Felülről, kicsit döntve fotózva kifejezetten csúnya, a hátlapja elmegy. Oké, hogy a promo fotók photoshoppoltak, de ennyire?

(#84) Millerchris


Millerchris
tag

Gyönyörű készülék, hibátlan belsővel. Le a kalappal.

A holnap mèg messze van!

(#85) szilu7


szilu7
senior tag

"nagyon alapos nézegetésnél felbukkan némi kromatikus aberráció is"
:))
Értem én, sok a lila falevél, meg kavics. :DDD

(#86) rdt89


rdt89
addikt

Remek telefon, de a kamerát leszámítva én nem látom sokkal jobbnak, mint a Mate 9 Pro-t. Olvastam gsmarena-n a Mate 9 pro tesztben, hogy 4k-nál is van OIS, csak azért nem engedi ki-be kapcsolni, mert ott folyamatosan megy a stabilizálás, én ezt teszteltem is és van benne valami, így valószínűsíthetőleg itt is így van megoldva. :)

(#87) helixP válasza boncser (#71) üzenetére


helixP
nagyúr

Ne haragudj, de nem megyek bele ebbe a vitába, mert nem tudlak meggyőzni, így értelme sincs. Sajnos Ti is ott vagytok azon a listán, ami úgy kezdődik, hogy alma fan, BB fan, Symbian fan...

Nincs live fiókom, nem tudom megnyitni a linkelt képet.
De amúgy sem vagyok hajlandó 100%-ban bogarászni a mobilképet, mert a mobilfotózás nem arra való. Ha 100%-os pixelvadászat érdekel, akkor fogom a DSLR-t és RAW-ban fotózok.

És arról sincs szó, hogy ez a kamera akkora eresztés lenne.

Nem akartam sérteni, offolni flame-t gerjeszteni :R

[ Szerkesztve ]

(#88) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Mik ezek az olajfestmények egy 270-ezres telefontól 3 kamera összedolgozásával???????? A DxO-t megvették kilóra.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#89) Matada2.3


Matada2.3
veterán

A cikk olvasása közben végig az járt a fejemben, hogy a P20 Pro és a többi "kistesó" is egy kiforrott és megtervezett belső, egy összecsapott és sietős külsőbe csomagolva.: Notch, kameraelhelyezések, Qi hiánya (BT 5.0?), alsó kávában az ujjlenyomat szenzor. Ezek számomra mind arra utalnak, hogy a trend követése mellett eléggé figyelmetlenek voltak.

Bár a készüléknek elvitathatatlan előnyei vannak, mint például a kamerarendszer és SoC, build quality, szoftveres tapasztalat, amik érdemessé teszik magát a készüléket versenyezni a konkurenciával.

A P20 széria egy átmenet a jobb készülékek felé, megalapozza, hogy a következő készülékekből mit spóroljanak is és mit hagyjanak bennünk. A lényeg, hogy most nem a biztosra játszottak, és a jövő szempontjából sokat tanulhatnak a 20-as szériából.

Finn the human

(#90) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Ezt a címet tényleg kellett? Nemár... :W

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#91) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ezen most volt elolapi uvegfolia?

Most olvastam at alaposabban a cikket: foliaval keszultek a termekfotok. Nagyon csunya rajta a folia, hiaba gyarilag ragasztjak ra.

[ Szerkesztve ]

(#92) borand


borand
aktív tag

Most vagy nem értek hozzá (amúgy tényleg nem értek hozzá) vagy ez tényleg semmivel sem lő jobb képeket, mint a legtöbb nem Sony/kínai csúcs telefon. A telefon hátlapja nekem mondjuk tetszik, a notch-csal meg nem tudok megbarátkozni hiába okos dolog az elrejtő.

Kiráz a hideg az olyan írásoktól, ahol az egyik sorban azt olvasod, hogy disztingvált a másikban meg, hogy jóféle/jófajta. Most akkor választékosan és okosnak tűnően írunk vagy suttyoskodunk Borath mód?

(#93) atis78


atis78
tag

Na ne mar ezert kellett kamera teren ez az irdatlan hype. Meg verofenyes napsutesben is sz@rra mossa a reszleteket a zajszures. Massziv a CA is.
A kepek alapjan nehez azt mondani hogy jobb mint barmi mas hasonlo aron kinalt keszuleknel. Raadasul egy 30ezres compact fenykepezogep barmikor koroket ver ra.

De a nagy hype legalabb arra jo hogy elhiteti a userrel hogy o majd olyan kepeket lo mint egy komoly fotos sok szazezres felszerelessel. Aztan jon a szomoru ebredes.

Nem tobb ezt mint egy korrektul osszerakott keszulek jo uzemidovel 2017es SoC mellett 2018as csucskategorias arral.

(#94) jacis


jacis
nagyúr

A P20 Pro és S9+ egymás mellett a képen szinte azonos méretekkel rendelkezik és ilyenkor gondolkodom el rajta, hogy akkor a Samsung vagy Lg telókba hogy nem fér bele egy 4000-es akksi? A Huawei ennyivel előrébb jár ilyen téren? Vagy a Samsung meg az LG így lesz@rja ezt az oldalát a felhasználói igényeknek?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#95) Aryon87


Aryon87
félisten

Asszem elokeszitem a popcornt..:C
Utobbi idokben a tesztekben irdatlan fika-aradat megy, bezzeg a legnagyobb S-betust meg lucskosan korbenyalja mindenki.
A Huawei elinditott egy uj vonalat, innovacionak hivjak. Gyerekcipoben jar meg, ez a kesobbiekben kiforrja magat szepen.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#96) esgabor75


esgabor75
csendes tag

Igen, mindenkinek megvan a saját véleménye!

A macskás képed kinti fotó sokkal több fénnyel, de mind 1 tuti jobb!

Tuti van benne infra, és 6,1 colos kijelző, stb.

7mm vastag készüléktől sztem kiváló képek, ne hasonlítsuk egy Milchez.

Vegyétek a sok S Edge készüléket, ami 3 cm esésnél szétreped, nézz szét jófogáson fele törött!

Ha van sziget az a baj ha nincs az a baj, sztem akkor legyen legalább nem a kijelzőből veszi el!

Sebességteszt igen van gyorsabb, de ha újra ugyanazt az alkalmazást nyitod meg verhetetlen, mivel folyamat tanulja a szokásokat!

270k, hitelkártyára -10%, eladod az ajándék kamerát és 210nél vagy. Tuti van így is ellenfele?

Amúgy szerintem sok szidalmazónak nincs és nem is lesz rá pénze max két év múlva használtan.

(#97) peter_k


peter_k
tag

Nagy csalódás ez a kamera. Gyenge vonalélesség, különösen a sarkokban figyelhető meg nagymértékű elmosódás. Ez sajnos, még a 10 megapixeles fotókon is jól látszik. Minek 40 megapixel, ha az objektív
még 10 megán sem tud normálisan rajzolni. :( Azt meg végképp nem értem, hogy hozhatták ki a mostani legjobb telefonos kamerának.

(#98) #24536576


#24536576
törölt tag

Vicces, hogy valakinek azért sz*r az EMUI, mert iphone-osak az ikonok. Ezek fél perc alatt cserélhetők. Más hiányosságok vannak inkább, amik miatt nem vennék egyhamar megint Huaweit, de annyira gyereles az ikonokat fikázni. :D

Másik: Az oké, hogy "eltüntethető" a noccs, de azt leírják, hogy az Amolednek ez mennyire jót tesz? :D Gondolom még mindig csak a Samsung cserél kijelzőt beégésre.

(#99) Aryon87 válasza #24536576 (#98) üzenetére


Aryon87
félisten

Mi baja lesz a kijelzonek, ha a "noccs" eltunik? Ott fekete a tema...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#100) aelod válasza Stauffenberg (#41) üzenetére


aelod
veterán

Nem értek a fotózáshoz de azért belenagyítva látszik, hogy nagyon mosottak a részletek. Hiába 3 kamera én nem tudom kövezzetek meg de amit a noki pureview 808 csinált sokkal jobban tetszik a laikus szemeimnek.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.