Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) #18001664 válasza janosibaja (#1650) üzenetére


#18001664
törölt tag

Holnap 40mpx-el fotózok majd párat...állítólag 10mpx-en működik csak ez a 2x2 pixel dolog, van valami fantázianeve. Ezért használja szinte mindenki ezen a felbontáson. Nekem az előző szoftverrel vannak 40mpx-es képeim.

(#1652) xedamen


xedamen
senior tag

XDA-n olvastam egy trükköt:
4K 30fps-sel kamerázni majd Google fotókban rá lehet dobni a stabilizálást... Nem elegáns, de megoldás...

(#1653) janosibaja válasza #18001664 (#1651) üzenetére


janosibaja
őstag

@YamatoVTEC: Köszi! Csak furcsálltam, hogy mindenki a 10 MP-t használja, mikor van 40 MP is...

Ha van egy linked, írd meg lécci, nem hallottam a 2x2 pixeles dologról. Jó lenne olvasni róla.

@xedamen: nekem néha úgy tűnik - nem állítom, de úgy tűnik -, hogy a Fotók stabilizálása mellesleg használ valami tömörítési eljárást, néha mintha leromlott volna a képminőség a stabilizálás után.

[ Szerkesztve ]

(#1654) #18001664 válasza janosibaja (#1653) üzenetére


#18001664
törölt tag

Itt is olvashatsz a Quad Bayer technológiáról és egyéb P20 Pro kamera adatokról! Kikeresem ma azt a cikket ahol írták miért érdemesebb a 10mpx-es felbontást.
cikk

(#1655) #18001664


#18001664
törölt tag

(#1656) gyraph


gyraph
tag

Sziasztok,
Nagyon kedvelem a telefont, P9-ről váltottam. Az lenne a kérdés, hogy van bármi sansz arra, hogy a fingerprint sensor - akár legkisebb érintése is - ne dobjon rögtön a home screen-re akár teljes képernyős alkalmazásokból is? Azt megérteném, ha valaki a fingerprint navigációt használja, őt visszadobja a home screenre, de én a hagyományos android navigációt kedvelem. Én vagyok ekkora technikai analfabéta, hogy nem találok erre beállítást, vagy tényleg rá kell ugranom a telefonra páros lábbal, hogy ne kapjak stroke-ot ettől ? Váááááh! Előre is köszi!

''tavaszi fáradtság, nyári punnyadás, őszi levertség, téli álom...''

(#1657) janosibaja válasza #18001664 (#1654) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszönöm :R , nagyon érdekes cikk az első.

Az angolom nem tökéletes, de azt olvasom a HDR-s szövegrést után, hogy, idézem,

"You may be thinking that higher resolution is still useful as it lets you zoom in on an image after it has been taken. That’s true, but if getting closer to your subject is what you want, there’s a better way – optical zoom."

vagyis, ha jól fordítom,

"Lehet, hogy azt gondolják, hogy a nagyobb felbontás még mindig hasznos, mivel lehetővé teszi a kép nagyítását a felvétel után. Ez igaz, de ha közelebb kerülsz a témához, arra jobb módszer van - az optikai zoom."

Vagyis azért dicsérik - értelmezésem szerint - annyira a 10 MP fotózást, mert abban működik az optikai zoom, a 40 MP-lel meg nem.

Gondolnám, hogy azokban az esetekben, amikor nem akarok közelebb menni a kép tárgyához, viszont nagy felbontást szeretnék, akkor bizony mégis csak jól jöhet az a sok megapixel, nem? Quad Bayer technológia ide, vagy oda.

Lehet, hogy félreértem, de azért majd egyik nap, ha nem megyünk sehová, próbálok néhány tesztfotót készíteni állványról, azonos megvilágítási körülmények között, ugyanarról 10 MP-lel, meg 40 MP-lel. Hátha fix tárgyak esetén ad valami pluszt az a nagy szenzor.

(#1658) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Megjelenés óta szinte végig olvastam a fórumot, de a jelerősségről senki sem beszélt.
Láttam több embernek volt Samsung S8/S9 és Huawei P20 Pro is. Aki esetleg utazott már mindkét telefonnal nincs róla tapasztalat, hogy melyiknek jobb a WiFi, valamint a GSM/4G jelvételi képessége? Jelenleg még a G4-et nyúzom, de a hálózatról hamarabb ledob, mint egy S8-at. Fontos szempont lenne váltás miatt, mivel sokszor utazom.

:R

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1659) #18001664 válasza SkiDev (#1658) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nem tudom hol élsz de szerintem nem lesz gondod az antennák térerejével...Pestre vonattal menet is csak két helyen volt süket a teló, de ott kb. az összes süket.
A WiFi a P20 Próban szerintem kifejezetten erős a mai telók viszonylatában, én 6 méterre a háztól is fogom a WiFi jelünket ( UPC router ) úgy, hogy a falak több mint 50cm téglából vannak + 8cm szigetelés.
Bent a térerő a negyedén van LTE kapcsolaton, Debrecen szélén.

(#1660) hito


hito
nagyúr

Letöltöttem a FF-t, de egyelőre nem igazodom el benne. Tudna valaki segíteni azzal, hogy nagyvonalakban leírja a használatát?

107b fullOTA-MF 2018.04.12. 3.206GB-os firmware-t töltöm éppen le. Ebben 4 fájl van. 3-at töltök le:

- update.zip
- public/update_data_full_public.zip
- CLT-L29_hw_eu/update_full_CLT-L29_hw_eu.zip

Ezeket ugye beteszi a HWFF/130266 mappába. Innentől kezdve mi a következő lépés?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1661) #18001664 válasza hito (#1660) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ezzel így nem fogsz tudni downgradelni...Huawei oldalán volt egy letölthető downgrade fájl anno, azt fel kellett tenni P9-re, utána mehetett csak fel a régi szoftver. Úgy tudom ilyen lehetőség már nincs.
Én nem merném a 120-ra közvetlen visszatenni a 107-et, nehogy brick legyen.
Vidd be egy Huawei szervízbe és kérdezd meg milyen lehetőségeid vannak, lehet segítenek.

(#1662) xedamen válasza hito (#1660) üzenetére


xedamen
senior tag

Nézd meg FF-nek a fórumait vagy csak a Play áruház értékeléseit. Mindenhol azt írják P20 pro nem támogatott. Én így végképp nem merném.

(#1663) robekraptor


robekraptor
tag

Én nem tenném, a kamera kimondottan jobb a 120ban

[ Szerkesztve ]

(#1664) hito


hito
nagyúr

Köszi mindenkinek! :R Akkor három választásom maradt:

- elengedem az 1080p 60fps témát (nem könnyű, mert nekem az egész kamerából ez a legfontosabb)
- megválok a P20 Pro-tól
- eladom és veszek egy olyat, ami nem frissített még 120-asra

robekraptor: elhiszem, de a számomra legfontosabb része a kamerának el lett cseszve rendesen. Egyszerűen nem értem, hogy miért kellett ehhez hozzányúlni. Pláne nem értem, hogy szétcseszni miért kellett.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1665) merlin201 válasza hito (#1664) üzenetére


merlin201
tag

Szia. Vagy még van egy opció hogy vársz még kb 1 hónapot és megvárod a következő updatet. Elméletileg a 128as nagyobb kamera frissítést tartalmaz. Külföldi fórumok szerint.

(#1666) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Érdeklődnék hogy esetleg valaki már vett e ilyen fóliát a telora? [link]
Jól illeszkedik?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1667) hito válasza merlin201 (#1665) üzenetére


hito
nagyúr

Meginnám rá a mérget, hogy ez így fog maradni :( Egyébként a 128-as fenn van FF-n. Le lehet tölteni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1668) winben


winben
aktív tag

Nekem tegnap este ment fel az update.
Úgy tűnik nekem, hogy az AI gyorsabban jön rá a témára és pontosabb is valamivel - már nem mondja a galambokra azt, hogy macska. :))

(#1669) Aryon87 válasza winben (#1668) üzenetére


Aryon87
félisten

Mate10Pro is igy kezdte, a temakat nem ismerte fel rendesen. Keszuljetek arra is, hogy esetlegesen a kepek narancsos/pirosas arnyalatot kapnak, legalabbis nalunk igy indult. Aztan szepen kijavitottak mindent. Szal turelem, es nyugalom;)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1670) Bazsi81 válasza 7Heads Drago (#1666) üzenetére


Bazsi81
tag

Nem nyomja fel a tok a széleit?

(#1671) 7Heads Drago válasza Bazsi81 (#1670) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Még a telo se jött meg, nem hogy a fólia. Vagy milyen üveg fóliát javasoltok rá, ami jól illeszkedik és itthon is elérhető? (nem az én telom lesz)
Használ rajta valaki Mofi fóliát?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1672) Bazsi81 válasza 7Heads Drago (#1671) üzenetére


Bazsi81
tag

Bocsi nem tudtam.

(#1673) xedamen válasza 7Heads Drago (#1671) üzenetére


xedamen
senior tag

Alapból van rajta fólia. Nekem üvegnek tűnik, de ha nem akkor nagyon jó minőségű sima. Nekem marad ez

(#1674) Bazsi81 válasza Bazsi81 (#1672) üzenetére


Bazsi81
tag

Engem is érdekelne valami jó üvegfólia a gyári tokhoz[amit adtak a teló mellé].

(#1675) pampika válasza xedamen (#1673) üzenetére


pampika
őstag

Sajnos nem. Sztem egy sima műanyag fólia az ócskábbik fajtából. Hajszál karcokat gyönyörűen gyűjti pár hét után már :(
A semminél több, de max a minimális karcok ellen véd.

(#1676) zso79


zso79
őstag

Használja valaki a google 2 lépcsős autentikációt és a telót bejelentkezéshez? Nálam nem lehet beállítani, mert nem jelenik meg az üzenet a telón, írja is weben hogy vmi hiba történt. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1677) doki13 válasza hackeeeee (#1400) üzenetére


doki13
aktív tag

P20pronak jobb az üzem ideje pld...

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#1678) zso79


zso79
őstag

Van valami tipp mivel érdemes full backup-ot csinálni? Sajnos a HiSuite nem bírja visszatölteni az alkalmazásokat. Addig jut el, hogy feltolja egy app-ot, de a data-t már nem és csak pörög.... ha kilépek és újra kezdem, akkor megint egy app, de data sehol.

(#1679) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Vodafone-nál dualsim-es a telefon ?
Weben infót nem találtam róla.

(#1680) mec71


mec71
tag

Sziasztok.
Olyat vettem észre hogy ha bluetoothon halgatok zenét akkor néha vannak szünetek a zenékben. Mi lehet a megoldás? Köszönöm

(#1681) spawn21 válasza ADAM1337 (#1679) üzenetére


spawn21
veterán

Nem, single simes. Most vettem tőlük

iPhone 13p

(#1682) ADAM1337 válasza spawn21 (#1681) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszönöm, akkor marad más beszerzés. :R
Nem szívesen hordanék 2 telefont.

(#1683) racerx


racerx
őstag

Ha már beszerzés, nem tudom itt a Huaweinél is van olyan hogy , ha innen vagy onnan származik a teló, akkor nyista garancia? Mint pl a Samunál ha jól emlékszem, nem eu, akkor csak gsm bolt "garancia", egyébként 1 év , hivatalos helyről meg 2 év. ?

(#1684) Mans20 válasza racerx (#1683) üzenetére


Mans20
addikt

(#1685) robekraptor válasza mec71 (#1680) üzenetére


robekraptor
tag

Ezt nekem a p10 csinálta, sőt néha ki is fagyott a telo a bluetooth miatt. De ezzel semmi bajom

(#1686) zmtTom válasza janosibaja (#1650) üzenetére


zmtTom
tag

Igen, ez engem is nagyon érdekelne....

(#1687) xedamen válasza mec71 (#1680) üzenetére


xedamen
senior tag

Szia! Engem is nagyon bosszant! A megoldás a következő:
Kapcsold ki az adott zene appnak az akksi kímélő menedzselését valamint a wifit. Ha otthon fix wifin vagyok akkor nem csinálja, viszont útközben igen, ha be van kapcsolva a wifi a telefonon de nem vagyok hálózaton. Kapcsold ki a wifit és jó lesz :)

(#1688) HdRew válasza ADAM1337 (#1679) üzenetére


HdRew
őstag

A Telekom Dual Sim-mel adja, és függetlenítve.

(#1689) pampika


pampika
őstag

Fw finder mai change logjában ennyi van:
- EMUI 8.1+ and some versions of EMUI 8 are not supported, and most likely will not be

Akkor p20pro innentől kakukk a részükről?

Lentebb van még a leírásban:
EMUI 8.1 not suppored. You can download and install via TWRP.

De ehhez ha jól sejtem root kell, hogy legyen twrp (más gyártónál így volt)

(#1690) Balázs1986 válasza pampika (#1689) üzenetére


Balázs1986
addikt

Root nem kell a twrp-hez, azt fel lehet tenni adb-vel is. Viszont a bootloader nyitás kelleni fog.

[ Szerkesztve ]

(#1691) pampika válasza Balázs1986 (#1690) üzenetére


pampika
őstag

Ok, köszi. És az gari vesztős téma?

(#1692) Balázs1986 válasza pampika (#1691) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nem kellene annak lennie, mert az unlock kódot a support adja ki kérésre. De a nyakamat azért nem teszem rá, hogy egy helyi szervizben nem próbálnak meg belekötni.

(#1693) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A 120-assal ma 12 óra alatt 3%-ot merült :Y Jó, gyakorlatilag nemigen használtam, de akkor is.... Be volt kapcsolva, folyamatos wifi és mobilnet kapcsolat. 8 perc képernyőhasználat.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1694) hito válasza philoxenia (#1693) üzenetére


hito
nagyúr

Tök jó. Az enyém éjszaka 9 óra alatt, repülőgépes üzemmóddal 10%-ot merül :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1695) voncci


voncci
aktív tag

Sziasztok!
Mit tudok ezzel kezdeni? Újraindítás és wipe chace nem segített és gondolom ez igy nem nagyon OK

(#1696) philoxenia válasza voncci (#1695) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam 9.4%. Mi a baj vele? Samu böngető? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1697) voncci válasza philoxenia (#1696) üzenetére


voncci
aktív tag

Nem szokott ennyi lenni és általában, úgy a 4-5 helyen volt. mindig a fogyasztásban. Most, hogy jobban kutakodom utána, állítólag a Google és a Huawei kompatibilitási probléma lesz. Itt van is róla cikk

[ Szerkesztve ]

(#1698) philoxenia válasza voncci (#1697) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez az összes fogyasztásod 2,4 %-a. Azért van elől, mert nem használtál komolyabb ideig más szoftvert. Mit mutat a hardveres fogyi?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1699) voncci válasza philoxenia (#1698) üzenetére


voncci
aktív tag

(#1700) philoxenia válasza voncci (#1699) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen verzió van fönn belőle? Nekem a 12.6.85

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.