Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) Tiger. válasza Chris82 (#4748) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Tudnak a problémáról, hamarosan javítják, de én is inkább áttértem a SwiftKeyre.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4752) Tiger.


Tiger.
nagyúr

https://pcworld.hu/pcwlite/reklamok-jelentek-meg-az-htc-keszulekeken-231486.html

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4753) Chris82 válasza Tiger. (#4751) üzenetére


Chris82
senior tag

Akkor lehet lecserélem én is

(#4754) </username> válasza PTomi92 (#4740) üzenetére


</username>
kezdő

+ (#4739) h4h01

Köszi a válaszokat! :R
Valószínűleg nekem is marad a sima fólia akkor. :)

“Google' is not a synonym for 'research'.”

(#4755) Shokkolo válasza Tiger. (#4752) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ami számomra pozitív, hogy a HTC is foglalkozik ap roblémával,
és nem csak annyit mond, hogy "ha nem tetszik cseréld le..."
Baki becsúszhat, de nem mind1, hogy reagálják le.
Részemről pirospont...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4756) baliga válasza Shokkolo (#4755) üzenetére


baliga
tag

Már az első nap letöröltem ezt az ostoba touchpal billentyűzetet, mert jött reklám, béna emoji, meg hibaüzenet is.
Felraktam helyette a gugli magyar billentyűzetét, és minden OK.

(#4757) </username> válasza baliga (#4756) üzenetére


</username>
kezdő

+1 a GBoard-nak!
Nagyon menő kis billentyű! :K

“Google' is not a synonym for 'research'.”

(#4758) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

+1Gboard
Alapból le akartam cserélni mert a wp-s key sokkal jobb volt, csak féltem az adathalászattól. + a gyárinak pocsék a hang alapú bevitele.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4759) Bar1


Bar1
aktív tag

Bár nem telepítettem a dev check-et és a napszemüveg-tesztet sem végeztem el, de szerintem vesztettem a képernyő lottón, a betekintési szög nem jobb az M9-nél, sőt, mintha az M9-nek még minimálisan élesebb lenne a képe, a betűk kevésbé "szőrösek" - így ez Tianma kijelző lesz.
Nem találom a linket, valakinek nincs meg, amiben a Tianma.kijelzőt tesztelik, aminek valami egész furcsa képernyő-mátrixa van és a végén kb. rosszabb a felbontás jön ki, mint FHD?

(#4760) kekkola válasza Bar1 (#4759) üzenetére


kekkola
senior tag

:F

O+8T

(#4761) ferob válasza Bar1 (#4759) üzenetére


ferob
őstag

A HTC 10 az 1440 x 2560 (565 ppi), míg az M9 az 1080 x 1920 (441 ppi), ami már alapjaiban megcáfolja azt, amit az elején írsz, a többit pedig nem is értem, főleg úgy, hogy az alapján próbálsz különbséget tenni, hogy hol gyártották a kijelzőt.
Az legelső modellek ragasztása tért el a panel kapcsán, de semmi hasonló nem létezik, amit leírsz, minden szakmaiságot és valóságot nélkülöz.

(#4762) Tiger. válasza ferob (#4761) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De ki az a hülye aki napszemüvegben nézi a telefont.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4763) Litván Zongora válasza Tiger. (#4762) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Autós navigációs használatról még nem hallottál? :W
Nekem az egyik legfontosabb terep, hogy autóban milyen a láthatóság, és egyáltalán nem kellemes, hogy nyáron, megszokott polarizált napszemüvegemben csak landscape módban látható a képernyő.
De most megszületett a kényszermegoldás, vettem nem polarizált szemüveget, abban látható portréban is.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#4764) kekkola válasza Tiger. (#4762) üzenetére


kekkola
senior tag

Aki pl. a strandon olvassa a tabletjét... Attól, hogy téged nem érint, a probléma még létezik és nem feltétlenül kell "hülyének" lenni ahhoz hogy az igényeitek eltérjenek..

(#4763) Litván Zongora: +1

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#4765) Shokkolo válasza Litván Zongora (#4763) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ebben a polarizált dologban van igazság.
Az egy kicsit zavar engem is, hogy napszemüvegben felejtős a használat...

És még csak nem is kell a navigációig menni (bár abszolut nem elhanyagolható), de pl utcán előkapom napsütésben csak hogy rálessek valamelyik üzenetküldő appra, vagy egy mailre...
és máris napszemüveg le, mert nettó semmit nem látok belőle.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4766) ferob válasza Shokkolo (#4765) üzenetére


ferob
őstag

Erre a dologra kár ráindulni ennyire, mert a tapasztalt jelenség nem csak ennél a gyártónál vagy éppen ennél a panelnél, hanem az összes hasonló készülék és panel gyártójánál jelentkezik.

Mivel ezek a panelek vertikálisan polarizált fényt bocsátanak ki, így az ugyanilyen irányban polarizált napszemüveg lényegében használhatatlanná teszi, ha 90 fokkal elfordítjuk a készüléket.
Az oka annak, hogy az ilyen napszemüveg lencséjén csak a függőleges irányú fénynyalábok jutnak át, hogy így a visszaverődő fény nem juthat át rajta, ami a lényege napszemüveg lényege.
Léteznek olyan megoldások, ahol a panel 45 fokban polarizált, így mindkét irányból látható marad, viszont ebben az esetben csak fele annyira lesznek hatékonyak, ami ugyanúgy rontja a használhatóságot.

[ Szerkesztve ]

(#4767) Shokkolo válasza ferob (#4766) üzenetére


Shokkolo
addikt

ne értsd félre, nem indultam rá a téméra.
még a miértjével is tisztában vagyok, ezért nem is pattogtam rajta.

igazából csak ez a kérdés amin fennakadtam:
"De ki az a hülye aki napszemüvegben nézi a telefont."

Én pont az a foggyos vagyok, aki több esetet is el tud képzelni, sőt ténylegesen megélni, ahol ez zavaró.
Ugyanakkor együtt is tudok vele élni :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4768) Tiger. válasza Litván Zongora (#4763) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ja nekem arra ott van az i5s.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4769) Litván Zongora válasza ferob (#4766) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

A "ráindulás" azért történik, mert a többi gyártó készülékei esetében portré módban látható a kijező - legalábbis én még csak olyannal találkoztam. A HTC 10 így eléggé meglepetésként ért.
Az iPhone-ok szerintem 45 fokosak, nálam mindig láthatóak voltak, csak némileg sötétebbek.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#4770) Bar1 válasza ferob (#4761) üzenetére


Bar1
aktív tag

A Sharp paneleknél jobb a betekintési szög, valamivel nagyobb a fényerő. Polarizált napszemüveg esetén: Sharp álló módon használva nincs, Tianma fekvő (horizontális) helyztben nincs csíkozodás.
HA jól emlékszem egy cikkre, amit sajnos már sehol nem találok - a Tianma a kijelzőnél egy trükköt alkalmazott, így összhatásában gyengébb a felbontás, mint a Sharp kijelzőé és ezért mondtam, hogy kb M9 szint (FHD) jön ki. De ezt még kezeljétek fenntartásokkal, mert ezt kb. 3/4 éve olvastam és csak nagy vonalakban rémlett így és nem is találom a cikket.
Pl. az S7-felbontása is gyengébb a valóságban, mint a papíron (pentile mátrix)

[ Szerkesztve ]

(#4771) Bar1 válasza Bar1 (#4770) üzenetére


Bar1
aktív tag

Még nincs meg az a cikk, amit említettem, de itt egy hasonló:

A cikk (Google Translator-rel fordítva) - ixbt.com cikke alapján a Tianma-féle 10-nél a szubpixelek elosztása eltér a hagyományostól és emiatt veszteség keletkezik:

However, the subpixels themselves are unconventional: in the horizontal direction (in landscape orientation) typical columns appear, but in each of the columns the triads of subpixels are shifted by one subpixel vertically, first upwards, then downwards.

Note that we already met such a subpixel arrangement in the case of Lenovo K3 Note and Sony Xperia Z5 Premium . As a result, the ratio of the columns horizontally to the triads in the vertical direction is 3 to 2, the actual vertical resolution is 1/3 less than the horizontal (hereinafter referred to as the landscape orientation of the screen). That is, the points (triad RGB) on the screen are actually only 2560 by 960. The resolution in any case is very high, and these features of the matrix are almost not apparent when viewing text, photographs and video, but the test worlds are displayed with visible artifacts.

Azaz, a korábbiakkal együtt több szempontból is jobban járt, aki Sharp kijelzős 10-et kapott a kínai Tianma helyett.

[ Szerkesztve ]

(#4772) csul1


csul1
tag

Hogyan nézem meg melyik kijelzővel gyártott a telefon? Ezek a hardwer elemző programok mindent kiírnak csak a panel típusát nem.

(#4773) TTTotya válasza csul1 (#4772) üzenetére


TTTotya
senior tag

Azt hiszem ezzel meg lehetett nézni.

(#4774) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Nekem arra mondja meg valaki a frankot, hogy miért van az pl facebookon wifin keresztül van filmvilág2 olyan oldalak szoktak filmeket nyomni, de a 10esen lagol, darabos, viszont az i5s-en és az m7-en teljesen hibátlan, na ez miért van?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4775) Bar1 válasza TTTotya (#4773) üzenetére


Bar1
aktív tag

Igen, ezzel lehet tesztelni.

(#4776) csul1 válasza TTTotya (#4773) üzenetére


csul1
tag

Kipróbáltam minden értéket mutat csak a panel típust nem. :)

(#4777) ferob válasza csul1 (#4776) üzenetére


ferob
őstag

Ilyesmihez már külön engedély szükséges, tehát ha nincs root hozzáférésed, akkor nem is fogja megjeleníteni.
Ebben a régióban kapható készülékek ezzel a típussal lettek legyártva, az első szériákból voltak kivételek, de azok sem itt, hanem más országokban lettek értékesítve.

(#4778) h4h01 válasza Tiger. (#4774) üzenetére


h4h01
senior tag

Milyen böngésződ van? Nekem a chrome az a mai napig nem jön be sajnos..Próbálgattam sokféle típust, de nekem ez jött be legjobban, ennek a pro verzióját használom..Sallangmentes, nagyon gyors, jól kezelhető - pont mint a telefon :P Azért gondolom, h talán a chrome nem szereti, mert az M7-en még a HTC gyári böngészője volt, iphone-on meg valami tökömtudja mi van..safari? Amúgy meg otthon telefonon filmet nézni?? Nem elvetemült ez egy kicsit??

A lényeg: próbáld meg más böngészővel is..

[ Szerkesztve ]

(#4779) csul1


csul1
tag

Valaki próbálta már a lineage os-t Htc 10re?

(#4780) Tiger. válasza h4h01 (#4778) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De én alkalmazásból néztem, facebook alkalmazás, nem böngészőből abból elmegy nem az igazi de sokkal jobb.

Nem elvetemült ha a párod befoglalta a gépet:))

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4781) Bar1 válasza csul1 (#4776) üzenetére


Bar1
aktív tag

Elvileg így kellene megjelennie:

(#4782) csul1 válasza Bar1 (#4781) üzenetére


csul1
tag

Nem jelenik meg a kép. :)

(#4783) faggyasgergo válasza csul1 (#4779) üzenetére


faggyasgergo
csendes tag

Igen, stabilan jól működik.

Mire vagy kiváncsi?

Igaz én AOSiP-et használok, én vagyok a maintainer, de sokáig voltam LOS-on :)

(#4784) VZT


VZT
tag

Nagyon gyors kérdések órájában. Most csak 400 USD a készülék HTC honlapján, csak Amerikának, de ez független készülék. Adatlap szerint tudja az EU-s frekvenciákat. A kérdésem az, hogy jól sejtem, hogy a garancia viszont semmilyen formában nem müködne itt EU-ban, ugye?

Előre is Köszönöm!

mindig más

(#4785) ferob válasza VZT (#4784) üzenetére


ferob
őstag

A kérdésre te is tudnád a választ, ha elolvastad volna a téma összefoglalót, de nem, nem lesz rá itthon érvényes jótállásod, valamint még akkor is, ha meg tudod oldani, hogy valaki elküldje neked az Egyesült Államokból, itthon meg kell utána fizetned az áfát és a vámkezelés költségét, viszont annyiból már itthon is kapsz ilyen készüléket.

(#4786) VZT válasza ferob (#4785) üzenetére


VZT
tag

És valóban, lehettem volna bőven figyelmesebb, ezért is kérdeztem félig válaszolva, mert sejtettem, csak nem tudtam 100% biztosra. (Kell-e emiatt a kommentet törölni?)

Az összefoglalóban az eu-s gép vásárlását javasolják, de egy független készüléknél, ami alapvetően tudja az összes idevalósi frekvencia sávot, engem egy picit elbizonytalanít(ott). Kár hogy az amit az EU-ba szánnak pedig 500 euro. Több is, drágább is (valuta).

Nem mellékesen, ez a vámos dolog értelemszerű, de a gyakorlatban velem konkrétan az történt amikor 4 éve szereztem a nexus 4-t, hogy nem foglalkoztak a vámmal (ugyanígy USA-ból). Rá írták a dobozra, hogy pontosan mi van benne, illetve, hogy ajándék. Postán megjött és kész. Tokkal vonóval szálítással valami 65K-t fizttem érte.

[ Szerkesztve ]

mindig más

(#4787) ferob válasza VZT (#4786) üzenetére


ferob
őstag

Te nem tudsz hozzászólást törölni, de nem is kell, mivel a témához tartozik, csak már meg lett válaszolva.
Ellenben lehet, hogy egy európai modell drágább, de nem olyan sokkal, mivel az Egyesült Államokból rendelt készüléket, ha valaki ingyen fel is adja neked, hogy megjöjjön, akkor is a négy évvel ezelőtti állapotokhoz képest elég komoly változások történtek, sőt már akkor is csak véletlenül csúszott át egy vásárolt készüléked, semmit nem számított már akkor sem az ajándék megjelölés, ám most már nem történne meg, sőt mindent egybevéve, nagyjából 140 ezer forintra jönne ki a végén és nem lenne hozzá érvényes jótállásod, ellenben az európai vásárlással, ami 150 ezer forint lenne és még 2 év garanciát is kapnál a készülékhez.

(#4788) csul1 válasza faggyasgergo (#4783) üzenetére


csul1
tag

Aosip miben mas mint a los?

(#4789) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Üdv!
Most tervezek rendelni egy HTC 10-es készüléket. Ezt a tokot + fóliát tudnám megrendelni vele együtt.
Érdeklődnék, hogy megéri-e, vagy inkább hagyjam?
Vagy milyen áttetsző tokot javasoltok hozzá, ami kapható is még valahol? (Egy Nillkin Naturet szerettem volna, de azt írják mindenhol, hogy kifutott.)

never go full retard

(#4790) ferob válasza redwhite78 (#4789) üzenetére


ferob
őstag

Inkább ne rendeld meg hozzá, mert úgyis le akarod majd cserélni és csak kidobott pénz lenne.
Próbálj meg tokot és fóliát is külföldről rendelni, úgy kapható akár az is, amit szeretnél.

(#4791) Chris82 válasza redwhite78 (#4789) üzenetére


Chris82
senior tag

Én ugyanezt a tokot és fóliát kaptam hozzá ajándékba, de rendeltem normális Spigen cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#4792) csul1 válasza redwhite78 (#4789) üzenetére


csul1
tag

Szerintem ne ultra vékony tokot használj. A kamera kiáll a hátlapból jó ha védve van. Én ilyet vettem hozzá : http://www.tok-shop.hu/termek/htc-10-tpu-szilikon-tok-mercury-goospery-atlatszo. Nem régen használom de eddig nincs bajom vele :). Fóliából szerintem üveget vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#4793) redwhite78 válasza csul1 (#4792) üzenetére


redwhite78
aktív tag

# ferob, Chris82

Köszi. Akkor a kiegészítőket külön rendelem. A linkelt tokodból a kamera nem lóg ki? Üveg képernyővédőt még nem használtam. Az az igazság, hogy nem nagyon tudom elképzelni milyen. Nem korlátoz a használtat során semmiben?

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#4794) csul1 válasza redwhite78 (#4793) üzenetére


csul1
tag

Határozottan sok hely van még a kamera és a tok vonala között. Sajnos én sem üveg fóliát rendeltem hozzá... Matt fóliát akartam abból csak sima volt ( utólag kiderült nem is matt vagy csak nagyon minimálisan). Láttam már üveg fóliás telefont kicsit vastagabb mint a sima de jobban véd szerintem, gondolom az érintést nem befolyásolja.

(#4795) ferob válasza redwhite78 (#4793) üzenetére


ferob
őstag

Nézd meg ezt a hozzászólásomat, de legközelebb használd a keresőt.

(#4796) PTomi92 válasza redwhite78 (#4793) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Ezt az Xprotector kijelzővédő fóliát ne vegyétek meg, nem takarja el a tényleges kijelzőt sem!

(#4797) Tiger. válasza PTomi92 (#4796) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Pontosan, én vissza is küldtem. Bezzeg a szaros samsungokra, jokat tudnak gyártani.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4798) Schanyee válasza PTomi92 (#4796) üzenetére


Schanyee
senior tag

Meg a szilikon tok is tök jó náluk, télen 1 hónap alatt összement és nem megy rá a telefonra.

(#4799) ibizadance


ibizadance
csendes tag

Sziasztok!

HTC 10 eu-s készüléknek nem találom semmi hivatalos oldalon a SAR értékét, pedig nagyban befolyásolná a telefon megvásárlását. Tudtok nekem segíteni, hogy hol találhatnám meg?

Köszönön!

(#4800) MM válasza ibizadance (#4799) üzenetére


MM
őstag

XDA fórum

Az oldal alján találsz linket is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.