Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Janaboy válasza Tiger. (#5300) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem ertem h jon ide a fizika vagy pontosan mire gondolsz.

De azt ne felejtsuk elyh az olaj egy sikos kenoanyag, nem fog onnan eltunni hiphop es mivel ott van, könnyen befolyhat bárhova, zarlat es kampu.

Janaboy

(#5302) Acheron válasza Janaboy (#5301) üzenetére


Acheron
őstag

Hát, ha zárlatot épp nem is okoz (az olajok többnyire szigetelők), a port azt fogja gyűjteni rendesen.

(#5303) ferob válasza Janaboy (#5301) üzenetére


ferob
őstag

Épp az ellenkezőjét okozza az olaj, mivel ha bármilyen csatlakozó közelébe kerül, akkor az szinte megszűnik létezni, mivel nagyon rosszul vezeti az áramot.
Így az ilyen akcióból eredő hibákra nem terjed ki a gyártói jótállás, és ahogy említettem, a 10-es modellnek a kijelző illesztése felül van, tehát közel a fólia széléhez, így elég könnyen be tud jutni bármilyen folyadék, ami mivel nem marad örökre a fólia alatt az állandó fizikai hatások miatt, ezért szépen össze tud kenni bármit, de ugyanilyen jól tudja gyűjteni a koszt.
Az a része a dolognak meg egyenesen eszement, hogy valaki vesz egy új készüléket, jelen esetben egy U11-es modellt, és még aznap olajat ken a fólia alá.
Abba meg inkább bele se gondoljon senki, hogy mi lenne az olajjal, ha valaki épp beadja a készülékét a regionális szervizbe és ott elkezdik szétmelegíteni a telefont.
Lehetne ezt még ragozni, de egyszerűbb, ha ilyesmivel inkább más nem próbálkozik, hanem inkább szán a 200+ ezer forintos telefonra még párezer forintot és nem a fólián kezd el spórolni, hogy majd olajjal úgyse fog látszani, mert utólag már késő bánat lesz.

(#5304) Tiger. válasza ferob (#5303) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ne haragudj de nem egy 500ft-os foliát vettem rá, ilyennel nem szoktam spórolni, de aki rárakta nem tudta szebben rárakni, és a neten beírod ezt akkor látni fogod, hogy ez az ilyen lekerekített kijelzőn ezek szoktak lenni, ebayan árulnak is hozzá folyadékot.
Nem olyan mennyiségű olaj került rá ami bármilyen féle kárt tudna okozni, nem ragad semmi tőle és nem is látszik.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5305) ferob válasza Tiger. (#5304) üzenetére


ferob
őstag

Ha olyan fóliát veszel, ami minőségi, akkor a gyártója nem szabja nagyobbra, mint ameddig normálisan fedni tudja.
Az meg nem mérvadó, hogy ki milyen szépen tudja felrakni, de a lényegen nem változtat, így az általad belinkelt folyadék sem olaj.
Nem az a lényeg, hogy 1dl olaj vagy 2 csepp, ilyesminek a használata nem ajánlott.

Az U11 kapcsán meg felesleges bármilyen merevebb fóliát használni, mert ha rosszul esik, akkor mindenképp el fog repedni valahol, és mondom ezt úgy, hogy láttam már párat.

[ Szerkesztve ]

(#5306) Tiger. válasza ferob (#5305) üzenetére


Tiger.
nagyúr

u11-re elég egy kijelzővédő fólia is? Az sem fogja nagyon megvédeni semmitől sem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5307) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Na ma megkapta az u11 az oreot, személy szerint én még nem raktam fel.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5308) kekkola válasza Tiger. (#5300) üzenetére


kekkola
senior tag

Ez a "fizika értős" rész engem is érdekel :)

Szvsz óriás baromság és az ellenzőkkel értek egyet (olaj?? :U :W ).

O+8T

(#5309) ferob válasza Tiger. (#5307) üzenetére


ferob
őstag

A 10-et illetően itt a témát ezek nem viszik előre, ezért az U11 készülék kapcsán a megfelelő helyre érdemes írni, ha az a szakmai topik számára fontos információt hordoz.

(#5310) CptAdamica válasza Tiger. (#5296) üzenetére


CptAdamica
veterán

Tehát az olaj befolyik a fólia alá? Eztértem.

Megyen!

(#5311) Tiger. válasza CptAdamica (#5310) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem tudom mit csinál, de onnan nem jön ki. Esztétikailag is szebb. Nem kötelező ez senkinek sem, azt meg nem hiszem el, hogy egy olyan tönkre tegye a telefont, főleg egy ip67-est, nem savat öntöttem rá. Nem látszik semmi, nem ragad, sztem kinyomja a levegőt amit te nem nagyon tudsz bár láttam olyan videót is. Ez is lehet megoldás

A 10-et illetően itt a témát ezek nem viszik előre, ezért az U11 készülék kapcsán a megfelelő helyre érdemes írni, ha az a szakmai topik számára fontos információt hordoz.

Valamilyen szinten igen, mert akkor várható nem soká a 10-esre, sajna az u11 topicban nem tudok irni, bár nem is baj.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5312) Integrale válasza CptAdamica (#5310) üzenetére


Integrale
veterán

Valoszinuleg csak annyi tortenik, hogy a folyadek kitolti a hezagot, ezert tunik jonak, az olajra meg a viznel nagyobb feluleti feszultsege miatt van szukseg.

"Bad reklám is reklám too"

(#5313) CptAdamica válasza Integrale (#5312) üzenetére


CptAdamica
veterán

Valami ilyesmire gyanakodok én is, mondjuk kíváncsi lennék rá 2 hét múlva. :D

Megyen!

(#5314) Tiger. válasza CptAdamica (#5313) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Van egy tag aki árul ilyet, ő ezzel csinálta meg és május óta ugyan úgy néz ki.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5315) Integrale válasza Tiger. (#5314) üzenetére


Integrale
veterán

Nem jut eszembe melyik az a nagyobb kepernyovedo gyarto, amelyiknel az az altalanos eljaras, hogy egy csepp valamilyen viznel surubb, olajszeru anyagot cseppent a kepernyore, es utana teszi fel az uveget.

"Bad reklám is reklám too"

(#5316) ferob válasza Tiger. (#5311) üzenetére


ferob
őstag

Ami nem indokolja, hogy ide írd mindenáron az U11 modellel kapcsolatos dolgokat, nem ok nélkül nem tudsz oda sem írni.
A topik témája a HTC 10 és az ahhoz kapcsolódó szakmai kérdések, ez a készülék pedig nem rendelkezik semmilyen IP-védettséggel, valamint az általad linkelt anyag pedig továbbra sem olaj, így ezt az olaj témát célszerű volna rövidre zárni.

[ Szerkesztve ]

(#5317) Tiger. válasza ferob (#5316) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Esetleg tudod mi van benne?
Amúgy én úgy tudtam, hogy a htc 10-es is rendelkezik ip védetségel.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5318) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Elkezdődött:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5319) CptAdamica válasza Tiger. (#5318) üzenetére


CptAdamica
veterán

Amerikában, itt majd májusban.

Megyen!

(#5320) CptAdamica válasza CptAdamica (#5319) üzenetére


CptAdamica
veterán

Bár inkább ferob-tól szeretném megkérdezni, hogy az itt letölthető RUU kompatibilis a mi régiónkkal?

Megyen!

(#5321) ferob válasza CptAdamica (#5320) üzenetére


ferob
őstag

Bár ez a verzióból is kiderül, de értelemszerűen nem, az az amerikai készülékekre való.
Azt pedig nem is értem, hogy honnan jött, hogy a frissítés májusban lesz elérhető az európai régiós készülékekre, mivel ahogy jelenleg áll, február eleje az esélyes, ha nincs csúszás.

(#5322) CptAdamica válasza ferob (#5321) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez már csak a rossz tapasztalatokból jön, mert hibát találnak benne, csúszik, EU annyira nem lényeg, csúszik.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#5323) Derrewyn válasza Tiger. (#5317) üzenetére


Derrewyn
senior tag

HTC 10 IP53 védettséggel bír, vagyis:
5: Por ellen védett (nem károsító mértékű behatolás megengedett)
3: Fröccsenő víz ellen védett (függőlegestől max. 60 fokban)

Ami kb. annyit jelent, hogyha gyenge esőben előveszed, akkor nem lesz baja.

Egyébként láttam olyan videót, ahol félbevágott krumplival maszatolták össze egy autó szélvédőjét, hogy ne párásodjon... Sok clickbait baromság van Youtube-on a nézettség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5324) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Viszont fel kell majd rá készülni, hogy elég rendesen zabálni fogja a ramot az android oreó. Nekem a 7.1-el max 2,3gb evett most meg van hogy 2,9gb eszik.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5325) kekkola válasza Tiger. (#5324) üzenetére


kekkola
senior tag

És ez miért probléma? Ez egy htc, ha nem nézegeted a szabad RAM mennyiségét, akkor természetesen észre sem veszed a különbséget. A RAM azért van ott hogy használatban legyen, nem pedig azért hogy üresen álljon... A lassulást 100% hogy nem fogsz tapasztalni, a megfelelő ram kezelés miatt. Nem kell a pánik keltés.

O+8T

(#5326) Tiger. válasza kekkola (#5325) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem lennék én ebben annyira biztos, szted ha már léteznek 6 és 8gb-os modellek, akkor azoknak is legyen értelmük, meg kell növelni a memoria fogyasztást.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5327) kekkola válasza Tiger. (#5326) üzenetére


kekkola
senior tag

Egy 4gb-s modellre nem ugyanaz a szoftver kerül, ami a 6-8-asra, így a memóriakezelés is különböző.

O+8T

(#5328) CptAdamica válasza kekkola (#5327) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem sem, plusz az U11-nek még vannak egyéb funkciói is, ami a 10-nek nincs, az is viszi a ramot.

Megyen!

(#5329) Integrale válasza Tiger. (#5324) üzenetére


Integrale
veterán

A RAM érdekel a legkevésbé, az ocsmány ikonok már annál jobban zavarnak...

"Bad reklám is reklám too"

(#5330) CptAdamica válasza Integrale (#5329) üzenetére


CptAdamica
veterán

(#5331) Hipnotic


Hipnotic
tag

Sziasztok. Szemezgetek ezzel a telóval. Légyszi tudnátok írni pár szót pl széria hibák egyéb nyűgök, anomáliák? Gyengébb fényviszonyok között tényleg eléggé romlik a lőtt fényképek minősége mint a tesztben írták? Kb mennyit bír az akksi átlagos használat mellett? A külső hangszóró és a beszéd hangszóró tényleg elég csendes? Válaszokat előre is köszi

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#5332) benete válasza Hipnotic (#5331) üzenetére


benete
tag

Hali

Nekem az üzemidő átlagos használat mellett másfél nap.
A hangszóró valóban nem túl hangos.
Korrekt telefon stabil működéssel.
A kép félhomályban készült, teljesen automata módban. Döntsd el te, hogy megfelel-e!

(#5333) Integrale válasza Hipnotic (#5331) üzenetére


Integrale
veterán

1-2 nap uzemidot tud nalam, 3-5 ora kepernyoidovel, ket email fiok, viber, messenger, skype stb aktiv, ujjlenyomatolvasot nem hasznalom, igy az off, kepernyo automatan, mobilnet mindig aktiv, wifit nem hasznalom.

Szerintem kifejezetten jo kepeket keszit, sotetedeskor sem veszes a helyezet (lent 3 pelda).

Kihangositva tenyleg nem egy bajnok, viszont tiszta, dinamikus hangja van, kicsivel lehetne hangosabb, ennyi a negativom.
Beszedhangszoro es a hivas minosege kifogastalan.

"Bad reklám is reklám too"

(#5334) Hipnotic


Hipnotic
tag

Kösz a válaszokat...és miért használják ilyen kevesen ezt a készüléket szerintetek?

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#5335) Integrale válasza Hipnotic (#5334) üzenetére


Integrale
veterán

Ennek a megértéséhez, elég ha elolvasod itt az első 2-3 oldalt. Drága, nagy a káva, Samsung jobb, túlárazott, szar a kamera, Xiaomi is jobb stb.
És ezekre sokszor rájátszanak a tesztelők is, valahogy sosem sikerül kettős mérce nélkül, nem részrehajlóan tesztet írni.
Illetve az értékesítők keze is benne van (nem célirányosan a HTC-felé), Samsungot ajánlanak, és akarnak rád sózni akkor is, ha konkrét választással állsz eléjük. (van Samsung területi képviselő rokon :) )

"Bad reklám is reklám too"

(#5336) kekkola válasza Hipnotic (#5334) üzenetére


kekkola
senior tag

1 milliárd légy nem tévedhet... Nincs megmondva rendesen az embereknek, hogy ez a készülék jó. A mai ember már nem gondolkodik, tapasztal, érez. Megmondják neki mire van szüksége és utána rájön hogy tényleg :D na most jelenleg nincs megmondva, hogy a htc 10-re van szükségük. Én használtam ezt is és az s7est is. Kell kompromisszumot kötni mindkettő esetén, mégis a többek szerint az s7 jobb. Sztem nem. Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#5337) Tiger. válasza Hipnotic (#5334) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mert nem akarnak egy stabil készüléket venni, inkább, mint a birkák követik a hülyéket pl samsung iphone most már a hüvely is ide sorolható.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5338) Kronk válasza CptAdamica (#5330) üzenetére


Kronk
őstag

Aha, május, mi...

Cid 034

http://totesz.myminicity.com/

(#5339) Integrale válasza Kronk (#5338) üzenetére


Integrale
veterán

Nalam is! :C pip mod, vegre!!

"Bad reklám is reklám too"

(#5340) Kronk válasza Integrale (#5339) üzenetére


Kronk
őstag

mi az a pip mod?

http://totesz.myminicity.com/

(#5341) Integrale válasza Kronk (#5340) üzenetére


Integrale
veterán

Pikcsor in pikcsor= kep a kepben.

"Bad reklám is reklám too"

(#5342) CptAdamica válasza Kronk (#5338) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azt a... :Y Nálam is, visszaszívtam. :D

Megyen!

(#5343) Janaboy


Janaboy
veterán

Par napja még visszavonták, most már kell nekünk? :F

Janaboy

(#5344) _Flood_


_Flood_
aktív tag

Ezt nekem köszönhetitek, mert mindig akkor jön a frissítés mikor a telóm szervizben van. Legalább letesztelitek.

(#5345) kekkola válasza _Flood_ (#5344) üzenetére


kekkola
senior tag

Te meg már 8.0-val kapod vissza. Legalább a FR-t megspórolod :)

O+8T

(#5346) Integrale


Integrale
veterán

Ezek az ikonok botranyosak... A legtobb ikonkeszlet nem modositja a google feleket sajnos.

"Bad reklám is reklám too"

(#5347) CptAdamica válasza Integrale (#5346) üzenetére


CptAdamica
veterán

Elsőre elég undik tényleg, szokni kell erősen. De maga a rendszer szerintem egész jó lett. :)

Megyen!

(#5348) Janaboy


Janaboy
veterán

Ajaj, ez rossz kezdet.

Janaboy

(#5349) Integrale válasza CptAdamica (#5347) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, az jo. Gyorsabb a boot, tetszik a le-fel gesztus, az is jo pont nalam, hogy nem kell lehuzni a teljes panelt az akksi szazalekert (tudom, de nem tetszik egy plusz elem az ertesitesi savon), en a legkisebb kepernyomereten hasznalom, azon alakitottak egy kicsit, igy vegre nem felbehagyott a halozat indikatora stb.

"Bad reklám is reklám too"

(#5350) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Én még várok egy hetet. De a hibákat is írjátok.
Mert HTC ide, vagy oda általában a frissebb rosszabb lett. :K

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.