Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok, kijelzőcserére tudtok jó szervizt javasolni?
Számlával kellene, nem sufnituning.

thx.

(#4652) Schanyee válasza Rookie26 (#4650) üzenetére


Schanyee
senior tag

A leggyakoribb ok a google photos automatikus mentés funkciója, ha nem kell állandóan, akkor állítsd be hogy csak töltés közben csinálja

(#4653) kekkola válasza Schanyee (#4652) üzenetére


kekkola
senior tag

+1
Nálam ugyanez okozott problémát.

O+8T

(#4654) Tiger. válasza Schanyee (#4652) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezt hol is tudod be állítani? A szinkronizálás az ki van ott kapcsolva.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4655) Rookie26 válasza Schanyee (#4652) üzenetére


Rookie26
csendes újonc

Nalam szinkronizálás kikapcsolva, automatikus mentes szintén kikapcsolva. Ma nem hoztam a band2-ot, sot még az appot is leszedtem, bt kikapcsolva. Most vagyok 75%-on, 7 órája megy akksirol ebbol 45 perc SOT. Fofogyaszto Android OS 23%-kal es aztan jön a kijelző. Google helyelozmenyek kilove, szinkronizálás csak amiket hasznalok, naptár, névjegyek, app adatok, keep, gmail. Playben auto frissítés kilove szintén. Asszisztens nincs aktivalva, kártyákat nem kérek. Mit kapcsoljak még ki hogy ne az OS zabalja le tétlenben a telomat?

[ Szerkesztve ]

V20/htc10

(#4656) Tiger. válasza Rookie26 (#4655) üzenetére


Tiger.
nagyúr

45 perc az a kijelző?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4657) Rookie26 válasza Tiger. (#4656) üzenetére


Rookie26
csendes újonc

Jaja, SOT=screen-on time, igy szamolgatva nem hinném hogy jelen helyzetben 3 óránál többet ki tudnék belőle hozni.

V20/htc10

(#4658) Tiger. válasza Rookie26 (#4657) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Sztem ez normális hogy 7 órát ment ebből majdnem 1 óra a kijelző.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4659) Tiger. válasza Rookie26 (#4655) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mibandhoz nincs sztem köze, nekem is úgy van. Pebble, miband. Mivel 1szerre nem mennek, így csak amit használsz az eheti az aksit.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4660) MrPetya19 válasza Rookie26 (#4655) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sajnos max az újraindítás segíthet és a váras. Ilyenkor általában a Google oldalán van valami probléma.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4661) Rookie26


Rookie26
csendes újonc

Az valós lehet hogy az utolsó biztonsági frissítés januári? :O (sw 2.41.401.3)

V20/htc10

(#4662) CptAdamica válasza Rookie26 (#4661) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igen, sajnos az EU le van szarva.

Megyen!

(#4663) Rookie26 válasza CptAdamica (#4662) üzenetére


Rookie26
csendes újonc

Igazabol gondolom olyan sok vizet nem zavar nekünk átlag juzereknek csak furcsállottam, hogy mindenki szidja a samsungot de ott - mondjuk 1 hónap csuszassal- de mindig jött a friss erre itt meg januári a legfrissebb. Es azért nyár elejéig még ez volt a csúcs modell, tehát nem az u11 miatt xarjak le. Na mindegy ez van.

V20/htc10

(#4664) CptAdamica válasza Rookie26 (#4663) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igen, sajnos ez van, nagyon gáz szerintem is, ennyire szarni egy tavalyi csucsmodellre.

Megyen!

(#4665) MrPetya19 válasza CptAdamica (#4664) üzenetére


MrPetya19
addikt

Szörnyű, hogy az elsők között kapta meg az android 7-et

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4666) ferob válasza Rookie26 (#4663) üzenetére


ferob
őstag

Azért ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy új készülék csak a megjelenésétől kezdve igényel csak erőforrásokat.
Ez nem kizárólag csak ezen múlik, a többit már a múltban taglaltam.

(#4664) san01: Minden alkalmazás folyamatosan kapja a frissítéseket és az android főverzió is elég friss, eközben pedig ebben a régióban pár hónappal el vannak csúszva a biztonsági javítások, ami feltételezem a te jelenlegi használatodat semennyire sem befolyásolja.
Netán olyan ember vagy, a készüléken tárolt olyan jellegű adatokkal, akinek lenne aggódni valója, hogy célpont lehet ezen javítások hiányában?
Már csak azért sem gondolnám, mivel akkor már rég nem ezt a készüléket használnád.
Amennyiben a válasz a kérdésre egy nem, akkor semennyivel sem lennél gazdagabb vagy éppen semmivel sem futna jobban vagy gyorsabban a készüléken levő szoftver, és további új funkciókat sem tartalmazna.

(#4667) CptAdamica válasza ferob (#4666) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nem azért mert fontos ember lennék, de ha már egyszer havi frissítések vannak, amit ha nem is adnak ki egyből az nem probléma, de hogy fél év sem volt elég rá az már kicsit mutatja az EU-hoz való hozzáállást, azt meg nem is említem, hogy mire kiszenvedtek az EU-s Android 7-et az sem 1-2 hónap volt. Szerintem mindenki szeretne frissen tudni a készüléket, ha már a Google is ragyurt a témára. Sőt az ő általuk kiadott biztonságosnak ítélt keszulekek között sem szerepelt a HTC.

Megyen!

(#4668) Rookie26 válasza CptAdamica (#4667) üzenetére


Rookie26
csendes újonc

Nem beszélve arról hogy a pár hónap az igazából fél év... Attól még ez egy jó készülék. Viszont a használt ára kb egy szinten mozog pl egy s7-es samsunggal. Igy azért már kicsit más a helyzet. Szoval jó telo ez, minőségi ház jo a sense is (bar a fanok kicsit tulmisztifikaljak) csak tényeket fogalmaztunk meg. Ez van.

V20/htc10

(#4669) Tiger. válasza CptAdamica (#4667) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az semmi de ha jól emlékszem idén a htc m9 kapta meg az android 7.0 mi csak később. De most a 7.1-et meg az u 11.
A másik meg milyen már hogy a samsungoknál ténylegesen lehet állítani a felbontást, itt meg nem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4670) CptAdamica válasza Rookie26 (#4668) üzenetére


CptAdamica
veterán

Persze, szerintem is egy remek telefon és nem cserélném le semelyikre sem, majd talán jövőre az U11-re. De ez a része számomra érthetetlen, hogy miért hanyagolják el, nagyon nem ezen kéne spórolni.

Megyen!

(#4671) Rookie26 válasza Tiger. (#4669) üzenetére


Rookie26
csendes újonc

Ez jogos rengeteg mindent bele lehetett volna még rakni, akár utolag is... Lehet ezek csak nekünk igények, a nagy többségnek nem azok. Nekrm tetszene benne egy AOD szerű valami, rgy tényleges kapcsoló a 1080-hoz és kivetelkent adhassam meg h mit szeretnék QHD-ban nézni. Engem zavar a "fordított" gomb kiosztás. Jobb kezes vagyok igy a visszanyilert folyamatosan keresztbe kell nyulkalnom, ami egykezes hasznalatnal kényelmetlen. 2 kezzel hasznalva valoban mindegy. A többivel teljesen elvagyok. Zene, fényképező hozza azt amit kell bár mindkettőből volt már jobb is. De amugy szerethető teló ez. Az uveg hatlapokat nem szeretem pl ennek imádom amikor jéghideg a hatlapja. :) jo megfogni.
(de most őszintén, ha mindent beleraknanak, akkor ki venne ujabb telokat? :D)

[ Szerkesztve ]

V20/htc10

(#4672) CptAdamica válasza Rookie26 (#4671) üzenetére


CptAdamica
veterán

A felbontás skálázást elvileg tudja a Boost+, 1080p-re leskálázza a beállított appokat.

Megyen!

(#4673) Rookie26 válasza CptAdamica (#4672) üzenetére


Rookie26
csendes újonc

Hát ez az. :D bal kézzel vakarom a jobb fülem... :D forditva sztem logikusabb lenne. Beallitottam pár appra de ha most szedek le valami újat akkor állíthatom be arra is. Kivételeket mindig könnyebb (lenne) megadni

V20/htc10

(#4674) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Számomra a gombkiosztásnál sokkal fontosabb, hogy nem foglalnak a hasznos képernyőtérből semmit a gombok, ez igen sok készülék esetében nincs így (számomra érthetetlen, hogy miért jó virtuális gombokkal rabolni a teret, miközben ott terpeszkedik alatta a káva). Ezt a HTC nagyon jól csinálja.

A telefonnak egyetlen általam kiszúrt hibája, hogy polarizált szemüvegben csak landscape irányban látható a képernyő. Ezt szerintem benézték, elég kényelmetlen így pl. az autós használat.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#4675) Rookie26 válasza Litván Zongora (#4674) üzenetére


Rookie26
csendes újonc

Erre is van pár jó példa a mezőnyben. Oneplus telok pl, választhatsz hogy fizikai gombjaid legyenek vagy a sw gombok. Természetesen a sorrendjuk változtatható. Vagy alapbol a samsung telok, az összes. Azok jobb kezes telok, a htc10 meg balkezes. Holott azért joval tobb jobb kezes el a világon mint balkezes. De van elrettento példa is :D az uj moto-k! Hw fingerprint scanner + sw gombok a kijelzőn :D hatalmas fail! Mocsok nagy also káva plusz még a kijelzobol is rabolnak a gombok. Ilyen kis apró furcsaságok vannak inkabb itt is, hogy nem is kellett volna feltalalni a spanyol viaszt csak korbe kellett volna nézni a piacon és akkor MÉG jobb lehetett volna ez a telo.

V20/htc10

(#4676) kekkola válasza Rookie26 (#4675) üzenetére


kekkola
senior tag

Miért lenne balkezes a htc10? :F

O+8T

(#4677) h4h01 válasza Rookie26 (#4675) üzenetére


h4h01
senior tag

What what? Hát, én jobbkezes vagyok..És számomra tökéletes a gombkiosztás a 10-esen..Arról nem is beszélve, hogy még mindig ez a hagyományos kiosztás..Alapból a pixel telefonokon is így van, azt nem tudom, hogy ott a sorrendet lehet e változtatni..

(#4669) Tiger.: Ez a felbontás állítgatás ez nem tudom miért lenne probléma..:S Egyrészt nem látszik, másrészt semmi különbség nincs üzemidőben 1080p, és 1440p között. Számtalan videó, teszt megerősítés van már erről..Innentől kezdve szerintem tök mind1..

(#4671) Rookie26: Az AOD ezzel a kijelző-technológiával baromság lett volna, mellesleg más telón használja azt valaki? Az egy olyan fícsör, hogy oké, hogy van, de minek? Sosem éreztem hiányát..

(#4678) kekkola válasza h4h01 (#4677) üzenetére


kekkola
senior tag

Én s7en egy hétig használtam az AOD-t. Aztán kikapcsoltam, mert 1,5 órával csökkent a SOT. Ennyit arról hogy az amoled miatt nem fogyaszt sokat az AOD... :)

O+8T

(#4679) MrPetya19 válasza kekkola (#4678) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem anno Nokián semmit nem rontott rajta.
Meg számomra még mindig az volt a legjobb ilyen megoldás.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4680) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Én örülök, hogy mindenkinek ez a legnagyobb baja a telóval, hogy milyen sorrendben vannak rajta a gombok :D Hardveres hibáról, bugokról nem igen hallani szerencsére

(#4681) Shokkolo


Shokkolo
addikt

üdv urak,

csatlakoztam én is a boldog tulajok táborába :)
lenne egy gysors kérdésem:
Mennyire sérülékeny a hátlap?
A kijelzőn ott az üvegfólia, az OK.. de nem szeretném ha karcolódna a hátulja se.
Van rá valami bevállt tok?
(anno a 8-asomon egy spiegen hybrid armor volt, az 2 évig totálisan megfelelt).
Erre mi az ami már bevállt és bizonyított?

Előre is köszönöm :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4682) Tiger. válasza Shokkolo (#4681) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem spigen ruged armor van:9

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4683) kekkola válasza Shokkolo (#4681) üzenetére


kekkola
senior tag

Üdv!

Elég sérülékeny sztem, főleg a karbon ami nem anyagában színezett.
Nekem nillkin nature van (szürke és víztiszta is), tökéletes, olcsó és vékony, a készülék formája megmarad. Jó a fogása és az usb portot is takarja egy kis dugó így nem megy tele zsebszösszel. Tok nélkül használtam egy hónapig, imádtam, de nagyon csúszósnak éreztem. El is ejtettem, meg is sérült picit, pedig csak a kocsi padlójára esett. Azóta többször repült és megvédte a készüléket. Van egy spigen tokom is, de eszméletlen méreteket ölt benne a telefon (vastag és nehéz lesz...), pedig slim armor...

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#4684) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Én is spigennel szemezek, de nem a nagy "batárokkal" :)

Neo Hybrid Crystal -t nézegetem, ez olyasminek tűnik, mint a hybrid armor anno a 8-asra.
Csak az ára kész horrrrrrrrrrrror

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4686) Derrewyn válasza Shokkolo (#4684) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Én is Rugged Armort használok. Neo Hybridnél olcsóbb, leheletnyivel kisebb is, de azért véd is ugyanannyira, és szerintem a polikarbonát keret elég sérülékeny lehet.
Fogásra nagyon jó, egyáltalán nem csúszik fél év után sem. Anyagminőség is rendben van, nem nyúlik vagy deformálódik.

(#4687) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Olyat azért néha csinál hogy amikor befejezem a hivást mintha egy pillanatra ki hangositaná magát.
Más tapasztalt már ilyet?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4688) h4h01 válasza Shokkolo (#4681) üzenetére


h4h01
senior tag

Elsősorban Ringke ONYX tok most le van árazva, így sztem nagyon megéri..Videó róla!

Amúgy én jelenleg Ezt használom! Eddigi kedvenc tokom! Nagyon jó a fogása, jól néz ki, eléggé védi a mobilt, de mégsem bumszli..Csak mostanában nem találni jó áron..A tavalyi spigen tokok nekem nem jöttek be..

[ Szerkesztve ]

(#4689) Bar1


Bar1
aktív tag

Egy technikai kérdés: a 10-eshez adott HTC USB-C-s kábelt összekötve az M9 töltőjével lehet tölteni a 10-est anélkül, hogy bármi probléma fellépne? A 10-es 3.0-ás gyorstöltőjének kimenete 5V-on 2,5A-t ad le, az M9-töltő 5v-on 1,5A-t képes. Lehet ebből gond?

(#4690) CptAdamica válasza Bar1 (#4689) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem nem, maximum lassabban fog feltölteni.

Megyen!

(#4691) ferob válasza Bar1 (#4689) üzenetére


ferob
őstag

Ahogyan előttem is írták, lassabban fog tölteni, de semmi gond nem lesz belőle.

(#4692) Bar1


Bar1
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Azért kérdeztem, mert ugye 5 V-on a 2,5A-t várná telefon, erre ezen keresztül csak 1,5A erősséggel jön, ezért attól tartok, hogy ez valahol anomáliát okozhat (mondjuk valahol máshol emiatt túlfeszültség keletkezik valahogy vagy más probléma).

(#4693) Tiger. válasza Bar1 (#4692) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az a lényeg hogy mind a kettő 5voltos legyen, az amper nem fontos nyilván ha kisebb akkor lassabban fog tölteni.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4694) ferob válasza Bar1 (#4692) üzenetére


ferob
őstag

Ha egy 5 volton működő eszközről van szó, kérdéses erősségű áram átfolyása kapcsán, akkor nem lehet beszélni túlfeszültségről, ezért lehet érdemes lenne utánaolvasnod, mert az elektromos feszültség mértékegysége a volt és a túlfeszültség a névleges értéknél magasabb feszültség, ami normál esetben nem tud előfordulni.

Töltheted akár egy régebbi, de minőségi töltőfejjel is, pl. 500mA erősségű árammal, ami ugyanúgy nem okoz semmilyen problémát, amennyiben a sokáig tartó töltés nem nevezhető annak.
De ez fordítva is igaz, így pl. egy újabb, QC 3.0 támogatással bíró töltőfejjel is lehet tölteni egy régebbi készüléket, még akkor is, ha az nem is képes a gyorstöltési szabványt kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#4695) Bar1


Bar1
aktív tag

@Tiger, ferob

Köszi a megerősítést. Kb. én is erre jutottam, bár kissé ingatag elméleti alapokon:) Úgyhogy inkább megkérdeztem, nehogy mégis gondot okozzon az elvileg a telefon által 5 V-on a gyorstöltőről várt 2,5A helyett bejövő 1,5A erősségű áram, és így a hiányzó 1 amper miatt nehogy megzavarodjona telefon.

(#4696) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Uraim, újabb kérdés:
Úgy tűnik beadta a kulcsot a gyári töltő :(((
Van valakinek bevállt aftermarket töltője (pl.: Blitzwolf? ), vagy inkább próbáljak meg gyárit rendelni?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4697) ferob válasza Shokkolo (#4696) üzenetére


ferob
őstag

Ha nem számít az ára, akkor szerezz be egy gyárit, míg minden más esetben megfelel a másik is.

(#4698) Shokkolo válasza ferob (#4697) üzenetére


Shokkolo
addikt

az aftermarket töltők se olyan olcsók, kb 2e ft -ot ha spórolnék vele.
ellenben a fő gondom, hogy "normális" helyen nem találok gyári töltőt, az ebay és társai pedig tudjuk mennyire rizikós

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4699) ferob válasza Shokkolo (#4698) üzenetére


ferob
őstag

Semennyire, amennyiben olyantól vásárolsz, aki megbízható, arról nem is beszélve, hogy bármilyen probléma esetén maximum visszakéred a pénzt.

(#4700) i400


i400
senior tag

Na hogy a nagy tömjénfüsteregetés közben legyen ellenpólus is. Már 4-5. alkalommal csinálja meg azt a telefon, hogy egyszer csak kimerevedik a kijelző, semmilyen gombra nem reagál, nem tudom újraindítani, se a kijelzőt kikapcsolni. Nem vagyok az a nagyon hardcore user (ezt az anomáliát pl zsebből kivétel és egy feloldási kísérlet előzte meg), nincs telepakolva kretén appokkal stb. A végén meg csak az értesítést kapom hogy hibajelentést küldött a htc-nek. Hát én is szeretném tudni mi történt amiért megborult a rendszer. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.