Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) karldergroße válasza ferob (#5900) üzenetére


karldergroße
senior tag

Oké, köszi, hol tudok utána olvasni, hogy rakható fel? OTA-n nem jelez.

(#5903) ferob válasza karldergroße (#5901) üzenetére


ferob
őstag

Bár a kereső kiadja, mert akkoriban neked válaszoltam a frissítés menetéről, de ezúttal célszerűbb egyből felrakni az utolsó 2.41.401.41 verziójú RUU-t, aminek a menete a téma összefoglalójában olvasható, csak előtte mentsed le, amire szükséged van.

(#5904) orosziem81


orosziem81
tag

Sziasztok,

Olyan hibával találkozott valamelyikőtök, hogy az érintőkijelző random beragad? Olyan mintha az újjam rajta tartanám, de persze nem tartom.
Pl. gyorsan pötyögök be szöveget, több karakter kimarad. Vagy visszatörlök szövegrészeket és mikor elengedem a visszatörlés gombot, töröl tovább, pedig ott sincs az újjam már.

(#5905) ferob válasza orosziem81 (#5904) üzenetére


ferob
őstag

Ebből inkább következtetnék pl. magas processzorhasználatra, amit akár egy alkalmazás is okozhat, így első körben érdemes volna megpróbálni egy nyomva tartott bekapcsoló gombos újraindítást.
Ha a tárhelyed netán megtelt a készüléken vagy szinte tele van, akkor fel kéne szabadítani rajta több helyet.
Ha nem segít a dolgon, akkor a gyári beállítások visszaállítását volna érdemes megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#5906) cajci


cajci
tag

Sziasztok, olyannal talakozott már valaki, hogy a kamera egyik pillanatról a másikra meghal? Flashlight sem megy és semmilyen app nem tudja használni. Újraindítás, cache data törlés nem segít. Esetleg ötlet FR-en kívül? Köszi!

(#5907) ferob válasza cajci (#5906) üzenetére


ferob
őstag

Ilyenkor a gyári beállítások visszaállítása az egyedüli, ami után nagyobb biztonsággal kijelenthető, hogy meghibásodott a modul, mivel addig bármi okozhatja.

(#5908) cajci válasza ferob (#5907) üzenetére


cajci
tag

Köszi, sajnos sejtettem...
2016 május óta megvan, de meg nem volt rá szükség.
Van valami javasolt mentés/visszállítás app, vagy a HTC backup már elég ügyes? Leragadtam anno a Heliumnál.

Ha modul hiba, akkor mennyi lehet a javítás? És hol javítanak normálisan ilyet, ha mar nem garis?

[ Szerkesztve ]

(#5909) ferob válasza cajci (#5908) üzenetére


ferob
őstag

Értelemszerűen a számodra szükséges fájlokat érdemes lementeni a készülékről a számítógéphez csatlakoztatva, viszont mindenképp célszerű volna frissen, újra beállítani, hogy lássad a probléma forrását, amennyiben nem hardveres hibáról van szó.

(#5910) cajci


cajci
tag

Sajnos ahogy várható volt nem segített a FR sem.
Tudtok esetleg megbízható szervízt ajánlani, netán árat saccolni?
Gari már lejárt, de nem szeretném sufniba vinni.
Köszi!

(#5911) ferob válasza cajci (#5910) üzenetére


ferob
őstag

Ahogyan azt a téma összefoglalója is tartalmazza, valamint több hozzászólásban is megtalálható, nem ajánlott csak úgy valahova vinni, mivel csúnya lesz a javítás végeredménye.
A gyártó regionális szervize vállal jótálláson kívüli javításokat is, de értelemszerűen el is kérik az árát, viszont a javításra garanciát is vállal.

(#5912) cajci válasza ferob (#5911) üzenetére


cajci
tag

Köszi, ezt kerestem, de nem szúrta ki a szemem...

(#5913) Zord87


Zord87
tag

Tudnatok gyors segítséget adni hogyan tudom a készüléket minél könnyebben rootolni? Tegnap meg történt a bootloader nyitás is. De valamiért nem találok semmit mivel rootoljam. Privát üzenetet is várok. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5914) orosziem81 válasza ferob (#5905) üzenetére


orosziem81
tag

Szia,

A Factory reset sem segített. A képernyö érintésérzékelése továbbra is "beragad" random módon.
Tárhely alig töltve.

Szeretném az op rendszert újra feltenni de nem factory resettel, hanem tiszta installal. A telóm S-ON. Megfelelő firmware-t nem találtam a neten :( Merre induljak a dolog kapcsán?

(#5915) novinyul


novinyul
veterán

Sziasztok!
Lehetőség lenne új HTC 10-t vennem 65000ft-ba. Szerintetek megér még ennyit ez a telefon? Vagy inkább nézelődjek másfele?
Segítséget előre is köszönöm :R

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#5916) fahrii válasza novinyul (#5915) üzenetére


fahrii
őstag

Bőven megéri.

(#5918) novinyul válasza fahrii (#5916) üzenetére


novinyul
veterán

Fél év garanciával adnák a telefont, vadonat új a készülék. Viszont ahogy olvasom az akkumulátor élettartama elég rövid, a javítás viszont szívás. Lenne még LG G5 swap új ennél egy 10-l jobb áron. Most vagyok bajba hogy melyiket válasszam.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#5919) bl4ze válasza novinyul (#5915) üzenetére


bl4ze
veterán

Megéri : igen. 4GM ram, és ez a kamera bőven jó vétel. ha tényleg zsír új, megéri.

.:. bl4ze .:.

(#5920) Tyer


Tyer
őstag

Sziasztok!
A hétvége folyamát kitalálta teelom egy olyat, hogy egy éjszaka alatt (kb 5 óra) 80%-ról csontra merült... és azota is kb. óránként 10%-ot esik, ha nem nyulok hozzá.
Konkrétan tippem nincs, hogy mi okozhatja ezt egyik percről a másikra.
Más nem tapasztalt hasonlót?
HR megvolt. Nem oldotta meg. Én valami sw-re godnolnék, hgoy pörgeti a procit, beragad, ilyesmi, de ne mtudom ezt hogy derithetném ki.
Kikapcsolt állapotban egy %-oit sem merül, éjszaka kiprobáltam.
Kissé idegesitő igy 26 honap után...
Van valakinek tippe?
Köszi,
Tyer

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5921) bl4ze válasza Tyer (#5920) üzenetére


bl4ze
veterán

Factory Reset (FR) azaz visszaállítás volt ? (gyalu)

.:. bl4ze .:.

(#5922) Tyer válasza bl4ze (#5921) üzenetére


Tyer
őstag

Igen

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5923) orosziem81 válasza Tyer (#5922) üzenetére


orosziem81
tag

Esetleg egy akku teszter alkalmazás? Ez csak azt a lehetőséget segít kizárni, hogy elhalálozott az akksi.

(#5924) Tyer válasza orosziem81 (#5923) üzenetére


Tyer
őstag

Kösz a tippet, tudsz ajánlani valamit?
Amugy azt irja a rendszer visz el 47 %-ot az akkubol. Én valami beragadásra godnolnék, mm hogy valami pörgeti a procikat...
Éjszakára kikapcsoltam, nem merült semmit, vahaol olvastam, hogym ásnak ugy is lemerült...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5925) orosziem81 válasza Tyer (#5924) üzenetére


orosziem81
tag

Accu Battery <--- Én ezt használom.
Ezzel szintén megerősítheted a gyanúdat.

Igen, a gyanúd helyes lehet. Nálam az Android rendszer akku használata csak 7%. A HTC által előtelepített boostert nem állítottad rá az optimalizálás feladatára?

(#5926) Tyer válasza orosziem81 (#5925) üzenetére


Tyer
őstag

Köszi, majd jelentkezem, ha van infóm, addig is köszi.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5927) ferob válasza Tyer (#5926) üzenetére


ferob
őstag

Semmilyen egyéb alkalmazásra nincs szükség, a HTC beépített tesztje teljesen alkalmas a hibák kiszűrésére, amit a tárcsázóba beírt *#*#3424#*#* számsorral lehet előhozni, de várhatóan egy hibás akkumulátorról lesz szó.

[ Szerkesztve ]

(#5928) Tyer válasza ferob (#5927) üzenetére


Tyer
őstag

Na akkor most töltök, aztán meglátjuk :)

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5929) Tyer válasza ferob (#5927) üzenetére


Tyer
őstag

Na msot ez nem mondott semmit... Még ő kérdezte tőlem, hogy mi van, normális-e...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5930) ferob válasza Tyer (#5929) üzenetére


ferob
őstag

Célszerű lett volna értelmezni a teszt indítása előtt az összes megjelenő figyelmeztetést, ami egyben útmutatást is ad, mivel a futtatás után úgy számodra is kiderült volna, hogy mi lett az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#5931) Tyer válasza ferob (#5930) üzenetére


Tyer
őstag

Azt mondta töltsem fullra, majd tegyem repülő üzemmódba, majd ne nyuljak hozzá, megtörtént.
Ezek után lejárt az egy óra, és megkérdezte minden normális volt-e.
Szerintem nem.
És ennyi volt...
Biztos én vagyok sik hülye, hogy ebből valamit nem tudtam érelmezni...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5932) Tyer válasza orosziem81 (#5925) üzenetére


Tyer
őstag

Hát amit látok, hogy egy mp-et nem tölt melyalvasban a teló, kb semmi más infót nem tudtam kivenni...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5933) orosziem81 válasza Tyer (#5931) üzenetére


orosziem81
tag

A teszt végén a részletek között szerepelt egy olyan írás, hogy ha a maradék töltöttség 1 óra után >70% akkor jó az akksid!

Én is lepróbáltam tegnap. Nálam 75% maradt.

[ Szerkesztve ]

(#5934) Tyer válasza orosziem81 (#5933) üzenetére


Tyer
őstag

Nálam 85, vagy 79 volt, de most elinditottam egy ujat.
Meglátjuk.
Valószínűleg nem az akkuval lesz a gond...
Ebben az esetben mit tudnál javasolni? Ahogy látom a fő gond, hogy nem megy DeepSleep-be.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5935) orosziem81 válasza Tyer (#5934) üzenetére


orosziem81
tag

1: Boost+ alkalmazással energiaoptimalizálás
2: beállítások -> akkumulátor-> akkuoptimalizálás hozzárendelése minden task-hoz (ez lehet, hogy automatikusan meg is lett lépve)

Én csak ennyit tudok javasolni. Nálam ez látható eredményt hozott a HR után.

(#5936) Tyer válasza orosziem81 (#5935) üzenetére


Tyer
őstag

Na megcsináltam, meglátjuk
Köszi
81% lett a teszt, szoval nem az akku a baj

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5937) Tiger. válasza Tyer (#5936) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Töröld le a boostot.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5938) Tyer válasza Tiger. (#5937) üzenetére


Tyer
őstag

Hogy mi?
Eddig se használtam, de ok...
Ez miért jo?
Vagy miért nem jo a boost?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5939) ferob válasza Tyer (#5936) üzenetére


ferob
őstag

Az csak az elhasználódás mértékét mutatja meg, ettől még lehet hibás, amit nem fog kimutatni egy egyszerű x perces százalék nézegetés.

(#5940) Tyer válasza ferob (#5939) üzenetére


Tyer
őstag

Te mondtad, hogy ez fog majd akku hibát kidobni...
Akkor most mi van?
Mi ötlet van még?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5941) ferob válasza Tyer (#5940) üzenetére


ferob
őstag

Azt írtam, hogy várhatóan egy hibás akkumulátorról lesz szó, de azt te sem várhatod, hogy egy alkalmazás biztosan megmondja a tutit.
Ettől még lehet hibás, mivel a gyári beállítások visszaállítása után nem kell semmit törölgetni meg tiltani, furcsa is volna.
Nem lehet minden problémát egy alkalmazással vagy tanáccsal kiszűrni, főleg úgy, ha több szűk keresztmetszet találkozik.
Amennyiben a visszaállítás sem segít és a teszt sem mutat nagyobb mértékű elhasználódást, akkor hibás cellával állsz szemben, ami tapasztalataim szerint a megszokottnál nagyobb számban fordul elő ennél a modellnél.

(#5942) Tyer válasza ferob (#5941) üzenetére


Tyer
őstag

Na, ez már lehet(ne), de ettől még mindig nem értem miért nem megy DeepSleep-be.
És ha mégis ez a hiba, akkor mi a megoldás? Akku csere?
Hol csinálják ezt meg? Mennyiért?
És ha mégsem az a baj?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#5943) Janaboy válasza ferob (#5941) üzenetére


Janaboy
veterán

En mar masodik HTC modellel szívom ezt meg, elotte az M8 most a 10es akkuja kuka, szinte állandóan 15-20%körül puff kikapcsol.

Janaboy

(#5944) orosziem81 válasza Janaboy (#5943) üzenetére


orosziem81
tag

Dettó. Nálam már 35%-nál is. Úgy próbálom kihúzni, hogy ha elmegyek otthonról mindíg van nálam powerbank.

(#5945) fahrii


fahrii
őstag

Tegnap 3 hét szervíz után vissza kaptam a telefonomat (Telekom intézte a garanciáztatást). Hiba leírása: gyors merülés, foltos kijelző (világoskék), sokszor sípoló hang beszélgetések közben. Erre a munkalapon annyi szerepel, hogy valami csatlakozót megigazítottak... a foltos kijelző valóban javult, de létezik hogy ennyi lett volna a baja?

(#5946) balu150


balu150
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek!
Sajnos tegnap egy kisebb esésnél középen keresztbe egy csíkban berepedt a telefon kijelzője. Mindenképpen szeretném kicseréltetni. Jól gondolom, hogy a TMX-be kéne leadni valamelyik MediaMarkt-ban?
Akinek volt már hasonló problémája le tudná írni a tapasztalatát, hogy mennyibe került, mennyi idő alatt csinálták meg, vagy bármi egyéb hasznosat. Szerencsére eddig még soha nem kellett szervizbe menni a telefonjaimmal, nem tudom mire számíthatok, kicsit félek kiadni a kezemből... :(
Előre is köszönöm!

(#5947) ferob válasza balu150 (#5946) üzenetére


ferob
őstag

Nagyjából egy használt készülék árával megegyező összegre érdemes számítani, valamint a leadás után, településtől függően pár hét alatt elkészül.
Viszont érdemes az átvétel után egyből kipróbálni, hogy pl. működnek-e a Motion Launch gesztusok, mert van olyan panel, ami egyéb okokból nem működik megfelelően a készülékkel.

(#5948) Tiger. válasza balu150 (#5946) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hát igen ennyiből jobb a Samsung, ott ugyan is amikor az s9+ kb 300ft-nál járt a kijelző csere 95eft volt:)
Amikor nekem is cserélni kellett volna a htc- kijelzőjét 80eftba került volna, és akkoriban, olyan 130ft-ért lehetett venni htc 10-et.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5949) orosziem81 válasza Tiger. (#5948) üzenetére


orosziem81
tag

Horror... gazdaságilag mégis megéri cseréltetni?

(#5950) bl4ze válasza orosziem81 (#5949) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem tűnik ésszerű lépésnek.

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.