Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) ferob válasza Tiger. (#4850) üzenetére


ferob
őstag

Az ellen sajnos nem tudok mit tenni.

(#4852) Tiger. válasza ferob (#4851) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Valami új modellről beszélsz, akkor felesleges u11-et venni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4853) CptAdamica válasza Tiger. (#4852) üzenetére


CptAdamica
veterán

U11 nem akkora előrelépés, 10-hez képest, ezért szerintem nem éri meg lecserélni. Még a 10-es is mindenben megállja a helyét.

Megyen!

(#4854) Tiger. válasza ferob (#4851) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Utólag nem lehet kötni biztosítást?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4855) ferob válasza Tiger. (#4854) üzenetére


ferob
őstag

Szolgáltatótól vagy konkrét üzlettől vásárolva egy eszközt általában vagy vásárláskor, vagy az azt követő X napig lehet, ha náluk van ilyen szolgáltatás, de ettől függetlenül bármikor lehet bármire biztosítást kötni olyan biztosítási cégnél, aki foglalkozik ilyennel, de értelemszerűen nem látatlanul, csak úgy bemondásra, majd felhívva őket, hogy jaj összetört.

[ Szerkesztve ]

(#4856) Acheron válasza CptAdamica (#4853) üzenetére


Acheron
őstag

+1
És ez így lesz még egy darabig. Ne tudom, jövőre mit gurítanak a gyártók (valamit biztosan), de az idei modellek nem hoztak akkora újításokat, amiért megérné cserélni. Nekem a 10 kvázi testrészként működik: észre sem veszem hogy van, csak használom, amikor és amire épp akarom. És ez így jó.
Egy átlag user számára ez a telefon még pár évig bőven hozza vállalható szintet - szerintem.

(#4857) Tiger. válasza ferob (#4855) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Smartshopbol valo, viszont ott a biztosítás nem tetszik, pl most azt írja hogy itt is fizetnem kéne csak keveset, de ez ugye nézőpont kérdése.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4858) Bar1


Bar1
aktív tag

Kb. 1 hónapja vettem a vasat, mert az U11 nem lett fém, de kb 40-50 cm-ről leesett, kis, elsőre nem feltűnő horpadás van szélén.
De: 1 nappal később valahogy furcsának tűnt a fényképezés, mert addig, ha gyorsan mozgattam a mobilt, a keresőben a kép lassabban úszott, gondolom az OIS miatt. Most viszont a lassabb mozgás félig eltűnt és már nem egyenletesen lassabb, "úszó" a keresőkép, hanem gyorsabb és szaggatott lett, kb. mint az LCD-tévéknél az utánhúzás.
Igaz, ezt előtte nem próbáltam ki, tehát nincs összehasonlítási alapom, de kissé furcsa: fényképezésnél, maximális zoomra állítva ráfókuszálok valamire, majd miután beélesedik a kép, hirtelen fel vagy le viszem a keresőt: majd az új pozícióban egy, noha már megállítottam, kb 1-2 cm-t még elmozog magától a keresőkép, csak utána áll meg a kép!
Ill. eddig relatíve gyakran írta fényképezés közben, hogy letakarom a lézeres fókuszt, most szinte alig, sőt, miután direkt odateszem a szenzor elé a kezem, letakarom, akkor se...
Azautófókusz talán egy hajszálnyival lassabb lett talán, de az M9-nél még mindig láthatóan gyorsabb.

Mi lehet a hiba, OIS és vagy lézeres fókusz is megsérülhetett egy relatíve kis eséstől?

(#4859) Tiger. válasza ferob (#4855) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mi a különbség amiket ajánlottatok kijelző védő üveg, és amiket itt árulnak.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4860) ferob válasza Tiger. (#4859) üzenetére


ferob
őstag

Konkrétan általánosan belinkelted az eBay-t pár keresőszóval, így akár olyat is listázhat, ami ajánlott, tehát már ez értelmetlenné teszi a kérdést.
De ha arra irányulna, hogy mi a különbség egy olcsó ismeretlen fólia és az ajánlottak között, akkor az, hogy oldalt nem tapad le és végig egy vastag levegős csík lesz a képernyő két oldalán.

(#4861) Tiger. válasza ferob (#4860) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Orzly Pro-Fit Akkor ennél maradok, amúgy felküldöm gariba, nem hiszem hogy a szőnyegre eséstől sérült volna meg, utána én átnéztem és nem volt rajta semmi sérülés, másnap vettem észre, lehet anyag hiba lesz, mind1 1 próbát megér. Utána megy fel rá ez a védő, ha megcsinálják, ha nem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4862) ferob válasza Tiger. (#4861) üzenetére


ferob
őstag

Őszintén megmondom, hogy hiába próbálkozol, mivel fizikai behatás okozta sérülésre nem érvényes a jótállás, így ezzel semmit nem fognak kezdeni, akármennyire nem tetszik és próbálod másra fogni, és a szervizben sem csak hülyék dolgoznak, akiket ott lehet átverni, ahol az ember akarja.
Azért azt te sem gondolod komolyan, hogy esés után semmit nem láttál rajta, mikor a képeden is látszott, hogy egy apró darab is hiányzik belőle, ami egyértelműen az esés következtében történt törés eredménye, mivel ha bármi mástól reped el, akkor csak repedés lesz rajta és nem ilyen jellegű törés, valamint főleg nem csak a ráhelyezett üvegfólia fölött.
Még olyan is megtörténhet, hogy mivel sérült a készülék, ezért megvonják a garanciát, amennyiben nem kéred és fizeted ki a javítást, mivel nem lehet megállapítani, hogy milyen fizikai hatás érte és így akár a későbbi hibák is eredhetnek ebből, annak ellenére, hogy nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#4863) Tiger. válasza ferob (#4862) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Azért hiányozni nem hiányzik belőle. Mikor ki eset a kezemből 40cm re a szőnyegtől megnéztem, de nem volt akkor rajta sérülés sem. Amúgy mennyiért csinálják a javítást?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4864) ferob válasza Tiger. (#4863) üzenetére


ferob
őstag

Nagyjából a használt készülék árának a 60%-áért, szóval az a javaslatom, hogy tedd rá a fóliát és ne foglalkozz vele, mivel csak a széle érintett, mert csak magadnak csinálsz vele problémát és utaztatod hetekig a készüléket feleslegesen, már ha egyáltalán átvennék.

(#4865) Tiger. válasza ferob (#4864) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Itt van ennyiért, csak nincs aki bele rakja.
https://www.speedshop.hu/termekek/4005555/htc-10-lcd-erintopanellel-fekete.html

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4866) ferob válasza Tiger. (#4865) üzenetére


ferob
őstag

Nem lenne baj, ha ilyen esetben linkként illesztenéd be, ha már linkeled, de látom, hogy akármit mondok a törés kapcsán, akkor is a saját elképzelésed után mész.

Ezzel önmagában semmit nem érsz, mivel ez nem úgy működik, hogy valaki megbontja az egész készüléket és utána csak ezt kicseréli, majd minden megy vissza és készen is van.
A kontár munkánál így működne, de a valóság az, hogy valószínűleg a középső keretet is cserélni kellene, valamint fóliákat, szigetelőanyagokat és egyéb ragasztóanyagokat is.

Arról pedig még említés sem esett, hogy amennyiben valaki megbontja a készülékházat, aki nem a hivatalos szerviz, akkor onnantól kezdve nincs érvényes jótállásod a készülékre, amivel ugyanúgy elég kellemetlenül jársz, ha valamilyen egyéb probléma adódik.

[ Szerkesztve ]

(#4867) CptAdamica válasza Tiger. (#4861) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ahogy elmondtam FB csoportba itt is elmondom, hogy időpocsékolás, nem fognak vele kezdeni semmit. Rosszabb esetben még rád verik a bevizsgálási és szállítási költséget is. Szomorú, hogy ez történt sajnos.

Megyen!

(#4868) Tiger. válasza ferob (#4866) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Bocsi, linket azért nem tudtam csinálni mert telefonról voltam, azzal meg maceránsabb.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4869) exlepra válasza Tiger. (#4865) üzenetére


exlepra
tag

Az enyém nem garis már most rendeltem ali-ról kijelzőt, ha megjön kicserélem.
De akkor már a fehér helyett fekete lesz :) , persze gombot is vettem hozzá.

(#4870) Tiger. válasza exlepra (#4869) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Te megtudod csinálni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4871) exlepra válasza Tiger. (#4870) üzenetére


exlepra
tag

Ezt egyelőre nem állítanám, majd kiderül :) tableten még néhány desire-n cseréltem már.
Megnéztem vagy 10 különböző szétszerelési videót, a melegítéstől és a ragasztózástól eltekintve nem olyan zűrös. A kijelzőhöz lehet rendelni formára vágott kétoldalas ragasztót is és akkor nem kell szabdalni az 1mm csíkokat.

(#4872) Bar1 válasza Bar1 (#4858) üzenetére


Bar1
aktív tag

@ ferob
erre mit tudsz mondani, mitől lehetnek a korábbi hozzászólásomban leírt hibák?
Ilyen minimális magasságú (kb fél méter) eséstől elállítódhatott az OIS?
Mitől lehet ez a szaggatás a keresőben, ami az LCD-s utánhúzásra hasonlít (ott a képfrissítés miatt van)? És mitől ez utólagos "képúszás"?
Az is érdekes, hogy a lézeres autófókusz szokásos hibát jelzi, ha ott az útjában a van a kezem, de csak akkor, amikor fényképező módra váltok. Amíg nem lépek ki belőle, hiába rakom elé a kezem, nem jelzi ezt a hibát.

(#4873) ferob válasza Bar1 (#4872) üzenetére


ferob
őstag

Az optikai képstabilizátornak nincs hatása az utánhúzásra, így ez teljesen normális jelenség.
A lézeres autófókusz blokkolása sem figyelmeztet minden esetben egymás után, így ez is teljesen normális.
A többi általad tapasztalt dolog is teljesen normális, mivel így működik, ha automatikus módon fotózol.

Anélkül, hogy konkrét technikai részletekbe belemennék, azt lehet mondani, hogy bár maga a modul hibásodhatott meg az eséstől, de nem valószínű, mivel akkor viszonylag könnyen észrevennéd, hogy hibás.

(#4874) Kronk


Kronk
őstag

Jön valami :C

http://totesz.myminicity.com/

(#4875) CptAdamica válasza Kronk (#4874) üzenetére


CptAdamica
veterán

Már ideje volna, januári biztonsági frissítéssel a fedélzeten...

Megyen!

(#4876) Kronk válasza CptAdamica (#4875) üzenetére


Kronk
őstag

Az biztos :)
@ferob 7.1.x lesz, vagy csak sima biztonsági frissítés, vagy egyéb, van infód? :)

http://totesz.myminicity.com/

(#4877) Kronk


Kronk
őstag

Valami van a bekapcsoló gombommal két napja.
Olyan, sokszor mintha folyamatosan nyomnám, hol ki be kapcsolja a kijelzőt, ha megnyomom a home gombot, állandóan képernyő mentést csinál, mire ezt megírtam, 20x kellett újra bekapcsolni, mert mindig lekapcsolja...
Restart már volt, nem segít, szervízen kívül egyéb ötlet? :O

http://totesz.myminicity.com/

(#4878) jokerke86


jokerke86
tag

Sziasztok!

Egy elég nagy problémám van a 10-essel, elkezdte elhagyni a telefonszámokat. Arra még nem jöttem rá, hogy milyen sorrend alapján felejt és egyiket miért akár kétszer is, a másikat meg miért nem, de egyes személyeknél egyszercsak marad a név és minden más kapcsolati adat eltűnik mögüle. Egy hete kezdte, ami eltért a megszokott használattól, hogy külföldön voltam, és pl ha hívtam valakit akinek a száma előtt nem volt ott az ország hívószáma annál a teló megkérdezte, hogy betegye-e a híváskor. A Waze ment egész útón, kb 8 órát, addig autóstöltőn volt és eléggé melegedett is a tokban. Más nem változott, két guglis email cím van beállítva, egy saját és egy céges, de ez eddig is így volt. 7.0-ás droid van rajta, minden frissítés fel van rakva. Miért csinálja ezt és hogyan tundom orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#4879) Klaus Duran válasza Kronk (#4877) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

SZERVIZ. Ne basszuk a rezet egy 150 ezres telonál.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4880) h4h01 válasza jokerke86 (#4878) üzenetére


h4h01
senior tag

Google fiókba vannak a névjegyek ugye?

(#4881) Bar1 válasza ferob (#4873) üzenetére


Bar1
aktív tag

Az esés előtt nem volt ez a fajta szaggatás fényképezésnél a keresőben, addig egyenletesen "úszott", mint egy lassított felvétel.
És igaz, hogy eddig nem nagyon néztem, de a következő jelenség szerintem nagyon furcsa, zoomolásnál még jobban észrevehető, ki tudnád próbálni a saját 10-eseden?::
Max. zoomolásra állítva fényképezésnél kb. vállmagasságban nézed a keresőmezőt, majd hirtelen magasabbra emeled (szemmagasság fölé) a mobilt és megállítod, ekkor ugye a keresőmezőben is állóképet látsz, majd rögtön utána váratlanul kb. 1-2 cm-t úszik lassan a kép és csak akkor áll meg végleg!
Még egy furcsaság: két napja a Google fotóból hirtelen eltűnt 300 fotó (véletlen időrendi sorrendben), majd újraíndítás után kb. még további néhány darab, azóta sem láthatók - viszont a fájlmappából továbbra is előhívhatók. Ez milyen hiba lehet?

(#4882) jokerke86 válasza h4h01 (#4880) üzenetére


jokerke86
tag

Az elsődleges fiók az a saját, a második az a céges. Mégis az elsődlegesben alig néhány számot láttam a kapcsolatoknál, a cégesnél meg jóval többet, de nem tudom az összes ott volt-e. Ha szinkronizált valaha is guglival, akkor azt magától tette, mert én Blackberry 10-ről Intouch App-pal hoztam át a számokat és azzal annyi.

(#4883) jokerke86


jokerke86
tag

Az előbbi probléma még egy ékes példája. Tegnap este valaki hív telefonon, írja rendesen a nevét ahogy kell, beszélünk és leteszem. 15 perc múlva visszahív és akkor már csak a számát írta ki, a két beszélgetés között meg nem történt semmi. Jön, hogy a falhoz vágjam a telefont.

(#4884) Tiger. válasza jokerke86 (#4883) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez nem zartkepernyon volt?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4885) h4h01 válasza jokerke86 (#4883) üzenetére


h4h01
senior tag

Itt a számok áthozásával lesz valami gebasz, de konkrétat nem tudnék mondani..Az a gyanús, hogy más OS-ről jöttél androidra..

(#4886) ferob válasza Kronk (#4876) üzenetére


ferob
őstag

Nagyon nagyot nem érdemes álmodni, csak júliusi biztonsági frissítés fog érkezni, szóval semmilyen különleges dolog.
Olyannyira nem, hogy a 2.41-es alapon marad a készülék és most nem kapja meg az újabb 2.51-et, ami már az amerikai készülékeken is fut egy ideje.

A bekapcsoló gomb kapcsán pedig nézd meg ezt a hozzászólásomat, de a szerviz elkerülhetetlen.

(#4878) jokerke86: A névjegyeket szinkronizáld vagy add hozzá és aztán szinkronizáld a Google fiókoddal, így minden esetben megmaradnak a mentett telefonszámok és nem fogsz problémába ütközni.

(#4881) Bar1: A kamera modul vagy működik vagy egyáltalán nem, így ha automata móddal fotózol, akkor saját magától fogja állítani a környezet függvényében, szóval kétlem, hogy bármi probléma lenne vele.

[ Szerkesztve ]

(#4887) Kronk válasza ferob (#4886) üzenetére


Kronk
őstag

Köszi szépen, már reggel leadtam szervizbe :O

Szomorú, hogy ennyire hanyagolják az EU régiót :( :F

http://totesz.myminicity.com/

(#4888) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, van ilyen valakinek?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4889) Destroyer91


Destroyer91
tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyan problémával, hogy "meghajolt" a hangerőszabályzó gomb? :U Nem ejtettem le meg semmi, csak feltűnt, hogy kicsivel nehezebb lenyomni a hangerő le gombot, és most nézem, hogy azért, mert középen kicsit meg van hajolva. Kb. hasonló mint ezen a linken csak pont középen és nem ennyire durván. [Volume button bent] A gombok funkcionálnak ettől függetlenül, de ez amúgy garanciális probléma? És ha nem ejtettem le, meg semmi, akkor amúgy mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#4890) ferob válasza Destroyer91 (#4889) üzenetére


ferob
őstag

Fizikai behatás okozta problémákra nem érvényes a jótállás, valamint mivel nem tudjuk, hogy milyen körülmények között használod a készüléket, ezért értelemszerűen kitalálni se tudjuk, hogy mitől történt.

(#4891) Destroyer91 válasza ferob (#4890) üzenetére


Destroyer91
tag

Hm, érdekes, a körülmények teljesen átlagosak, napi 8 óra meló közben végig a zsebemben van, alig használom, itthon a kezemben vagy az asztalomon, ennyi igazából :D Nem ütöttem neki semminek a zsebemben sem, figyelek rá mindig, tokban van, ezért is nem értem, mitől lehetett. Végülis a funkcióját ellátja továbbra, csak esztétikailag annyira nem "csinos" :DD Azért köszönöm a választ! :R

(#4893) CptAdamica válasza zeletrik (#4892) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ilyenem nekem is van, feketében meg kékben, jó tok. :)

Megyen!

(#4894) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok,

Gyári füles a HTC 10ben nem működik más telón meg remekül. Más fülesek vagy headsetek szintén működnek a telómban. Csak a gyári headset adta meg magát a készülékemmel... Miért?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4895) ferob válasza zeletrik (#4892) üzenetére


ferob
őstag

Értelemszerűen nagyobb esést ez sem bír ki, akár le is repülhet róla, de tényleg nem vastagítja a készüléket és nincs a kijelzőre nyúló pereme, viszont ha valaki nem vigyázva veszi le a készülékről, és sokszor teszi, hogy pl. megtörölje alatta a készülékházat, akkor a tok a bevágott sarkoknál elrepedhet 1-1 centit, de ezen kívül a használatot nem befolyásolja.
Ha valakinek nem szimpatikus az érdes kiképzése, de ilyen típusra vágyik, akkor az IMAK Jazz sima felülettel tudja még ugyanezt nyújtani.

Ha csak az alapvető védelem miatt használ valaki tokot, akkor szilikonból a Nillkin Nature, míg műanyagból a IMAK Cowboy vagy a Jazz ajánlott.

(#4896) Shokkolo válasza zeletrik (#4892) üzenetére


Shokkolo
addikt

Köszi az ajánlót, ennyiért teszek vele egy próbát!
Ráadásul Ferob leírása alapján nekem is tökéletesen megfelel :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#4897) CptAdamica válasza ferob (#4895) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nexus 6-nál nekem is volt olyan, hogy megrepedt a széle a toknak, ugyan ilyen volt. De amúgy igaz, hogy nagyobb esést nem bírna ki, inkább csak alapvető védelemre jó. Másik kedvenc a Nillkin. :K

Megyen!

(#4899) doggie válasza zeletrik (#4892) üzenetére


doggie
aktív tag

Húúúdejóó, köszi a linket! :R
Sandstone burkolatnál még nem fogtam jobb gyárit (ex1+2tulaj).

Kicsit OFF!
Android auto-t használok pár hete htc10-zel és iszonyat merül tőle a telefonom.
Van aki használja ezt a rendszert a fejegységén kocsiban? Esteleg vélemény róla? Ötlet, mit állítsak be, hogy ne egye ennyire?

[ Szerkesztve ]

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#4900) Tiger. válasza doggie (#4899) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az meg minek?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.