Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) karldergroße válasza CptAdamica (#5800) üzenetére


karldergroße
senior tag

Szerintem kuka.

Én már azt várom, hogy mikor fog maga a telefon meghalni.

(#5802) CptAdamica válasza karldergroße (#5801) üzenetére


CptAdamica
veterán

Na de várjál, megnéztem most a power bank tölti az enyémet, oké. Tesóm Note 8-át tölti az én elvileg halott töltőfejem, az én telefonomat viszont nem. De az ő Note 8 töltője tölti az én telefonomat. Wat?

Update: most életre kelt. Atya ég, jó esélyekkel indulok el egy 340 kilométeres túrára. :D

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#5803) faggyasgergo válasza kagyula (#5789) üzenetére


faggyasgergo
csendes tag

Szia!

A HTC 10 nem 2016 májusában jelent meg? Csak mert a két évbe még beleférsz :) Gondolom nem az első napokban vetted, pontos dátumot mondjuk nem tudok.

Nekem kicsit több mint egy év után cseréltek alaplapot és aksit plusz az usb-t helyrerakták garanciában. Fejlesztgetés közben kilazult az usb :D

Igaz 3 hét volt mire körbeért a szitu az MM-en keresztül.

HTC ügyfélszolgálattal érdemes felvenni a kapcsolatot. Helyreteszik a szervizeseket, ha érvényes rá a gari.

[ Szerkesztve ]

(#5804) Acheron válasza Janaboy (#5781) üzenetére


Acheron
őstag

Mi a "rossz" definíciója ilyen esetben, amirol már hibásak, gariban javíthatónak ìtélhető? Kell legyen valami, egyébként boldog - boldogtalan cseréltetné garanciában, mielőtt letelik a két év.

(#5805) Janaboy válasza Acheron (#5804) üzenetére


Janaboy
veterán

Van ra eszközük a megfelelő tesztre.

De ha mar 10-15%nak csak ugy kikalcsol a telo az mar hiba.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#5806) Acheron válasza Janaboy (#5805) üzenetére


Acheron
őstag

Thanks!.
No igen, ilyen tüneteknél már egyértelműen vége van az akkunak, ilyennel már találkoztam (nem a 10-esnél)
Hogy nekik van eszközük, az rendben van, de nem szeretném, hogy adott esetben náluk derüljön ki, hogy szerintük mégsem hibás :) Tehát nincs olyan teszt pl a telón, amit lefuttatva egzakt "Hibás" vagy "OK" eredményt kapok, és amit a szerviz is elfogad evidenciának.
Nálam még nincs ilyen probléma, bár mintha mostanában gyorsabban merülne böngészés közben - ezt egyelőre betudom az Oreonak. De decemberben telik le a két év, ha lenne nyűgje, jó lenne, ha addig előjönne. Persze az U12 függvényében lehet hamarabb esedékes lesz a csere.

(#5807) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem a HTC 10-el kapcsolatban, mivel nagy valószínűséggel erre fogok váltani.
1.Van-e bármilyen széria hibája ennek a telefonnak?(bootloop-ra vagy bármi hasonlóra gondolok)
2.Szoftveresen mennyire van egyben?(leginkább az érdekelne hogy a legutolsó főverzióval mennyire pörgős)
3.Melegedésre mennyire hajlamos?(ez alatt azt értem hogy navigáció és játék után mennyire hevül fel)
4.A beépített DAC van olyan jó mint egy Creative E1?
5.HDR+ megoldható ?(ha igen, akkor mennyire kell mókolni vele)
Előre is elnézést kérek ha már ezek ki lettek tárgyalva.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#5808) Tiger. válasza csakany2001 (#5807) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ha teheted én inkább az u11-et ajánlanám 100-szor jobb.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5809) Klaus Duran válasza csakany2001 (#5807) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

+1 az U11-re.
-Sokan panaszkodnak itt az akkumulátorra ami nekem jó.
-Viszont nagy valószínűséggel nem kap már frissebb rendszert és az Oreora is sokan panaszkodnak, bár nekem ez is jó.
4.2.2-4.4.x ig volt jó a droid. (M7 love forever)
-Nálam a sim-et dobja néha el de ez inkább a leejtéseknek köszönhető,
mert jó ideje nincs tokban a telefon.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5810) CptAdamica válasza csakany2001 (#5807) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én is inkább azt mondanám, hogy U11-et. Oreo frissítés eléggé elcseszte az üzemidőt. Néha a Wifit is dobálja, szóval ezekkel együtt kéne élned.

Megyen!

(#5811) Integrale válasza CptAdamica (#5810) üzenetére


Integrale
veterán

Ne is mondd. Eddig nem hasznaltam a wifit, mostanaban viszont igen. Kalap szar, ahogy a 2,5 ora kepernyoido is.

"Bad reklám is reklám too"

(#5812) csakany2001 válasza CptAdamica (#5810) üzenetére


csakany2001
senior tag

+Tiger. , san01.
Köszönöm szépen a segítséget, akkor inkább hagyom a 10-t.
Az U11 egész jónak tűnik, mondjuk kár hogy nincs Jack de valamit valamiért.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#5813) Tiger. válasza csakany2001 (#5812) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Jónak tűnik? Itt van mellettem az s9+ gyakorlatilag veri, csak egyedül a kinézete a gyenge.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5814) Acheron válasza Acheron (#5806) üzenetére


Acheron
őstag

Lefuttattam a belső akku tesztet, 91% lett a vége, 1,5 év után szerintem ez teljesen OK.

(#5815) kekkola válasza csakany2001 (#5812) üzenetére


kekkola
senior tag

+1 az U11-re. Magasan veri a 10-est, és úgy általában is az élmezőnyben van.
Jack nincs de van type-c füles illetve jack adapter.

O+8T

(#5816) Tiger. válasza kekkola (#5815) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az a durva, hogy ugyanakkora az aksi, még is 5-6 óra sotokat tud 1napra vetitve.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5817) kagyula válasza kagyula (#5784) üzenetére


kagyula
aktív tag

TMX ajánlat

Szóval csak 76.522.- a TMX, plusz még 5% a Média Marktnak, így jön ki a 80.350.-

Annak ellenére hogy csak akkucserét kértem, az ajánlat szerint gyakorlatilag az egész belét cserélik, erre nem kaptam magyarázatot hogy "de míéért?"

Lehet hogy ezek sérülnek szétszereléskor? Vagy a töltésvezérlés is kaput, ami miatt alaplapot kell cserélni?

Legyen minden, sokszor.

(#5818) CptAdamica válasza kagyula (#5817) üzenetére


CptAdamica
veterán

Elég hard szétbontani a belsejét, mire hozzáférnek az aksihoz, ezért az árért már veszel egy másikat használtan. :D

Megyen!

(#5819) MerLinh válasza kagyula (#5817) üzenetére


MerLinh
senior tag

akárhogy is nézem, pár alkatrészt azért tartalmaz :D
hangszoró, usbt nem értem, nagy valószinűleg nem szedték szét. sztem csak randomba dobtak be ajánlatot, hogy ne kérd.....

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#5820) bl4ze válasza CptAdamica (#5818) üzenetére


bl4ze
veterán

Horror.
Én az alig használt, majdnem vadi új HTC 10-emet 60ért vettem. :Y :Y :Y

.:. bl4ze .:.

(#5821) fahrii


fahrii
őstag

Nagyszerű... elkezdett foltosodni a kijelző. Az alsó részen egy viszonylag nagy területen világoskék folt, ami ritka ocsmány és feltűnő sötét kijelző esetén. Ez garanciális eset lesz igaz? Mennyi időt lehet számolni a javításra, ha jól tudom a telemax szervizeli (telekomos).

(#5822) kekkola válasza fahrii (#5821) üzenetére


kekkola
senior tag

min 3 hét.

O+8T

(#5823) ferob válasza fahrii (#5821) üzenetére


ferob
őstag

Számolj rá legalább egy hónapot (plusz még egy továbbit a legalább egyszeri visszaküldés miatt), hogy ne érjen meglepetés, valamint gondold meg, hogy megéri-e, mert egy ideje olyan kijelző panelt tesznek a készülékekbe, amivel utána nem működik pl. a dupla koppintásra felébresztés, továbbá a megbontás miatt az alsó élnél a kapacitív gombok háttérvilágítása nagy valószínűséggel át fog szivárogni, mivel az említett javításkor a középső keretet nem vagy a legritkább esetben cserélik, pedig tanácsos volna.

[ Szerkesztve ]

(#5824) fahrii válasza ferob (#5823) üzenetére


fahrii
őstag

Hát ez sokként ért... ezek szerint jobban megéri ha együtt élek egy ujjbegynyi pacával a kijelzőn. :W

(#5825) Integrale válasza ferob (#5823) üzenetére


Integrale
veterán

Koszi! Meg is hirdettem a telefont! :D

"Bad reklám is reklám too"

(#5826) Janaboy válasza ferob (#5823) üzenetére


Janaboy
veterán

Ennél a pontnál addig küldeném vissza amíg ki nem cserélik vagy vissza nem fizetik az árát.

Janaboy

(#5827) ferob válasza Janaboy (#5826) üzenetére


ferob
őstag

Ismerek ilyet, több mint 4 hónapja szórakoznak vele és már telefonja sincs, most kerül az illetékes hatóságokhoz az ügy, szóval ne hidd, hogy ez olyan egyszerűen járható dolog minden esetben.

(#5828) _Flood_ válasza ferob (#5827) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Sajnos, ilyen embert én is ismerek egészen közelről.

(#5829) Janaboy válasza ferob (#5827) üzenetére


Janaboy
veterán

Eleg szégyen ez a HTCre nezve.

Janaboy

(#5830) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Ha tényleg ilyen nulla a szerviz, akkor tojok a garira és nyitom a bootloadert. Hátha van valami jobb ROM, mint a gyári Oreo.

(#5831) kekkola válasza Keil Walker (#5830) üzenetére


kekkola
senior tag

Sztem a szervíz nem rosszabb mint bármelyik gyártó esetén (max lassabb a külföldi szervíz miatt), mindenhol előfordulnak problémás esetek. Én háromszor gariztattam htc-t és eddig probléma mentes volt mindig a dolog. (kopp-kopp-kopp) Leadtam, elvitték, megcsinálták, visszahozták.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#5832) ravenski


ravenski
csendes tag

Egy érdekesség tűnt fel. A battery-nél "Screen usage since full charge" most 1h 18m (kb. félig van az akku). Lejjebb görgetve, az egyes app-oknál is ott van a "screen usage", ha összeadom őket akkor 42+30+23+42+6+4+3, azaz 150 perc. Ha az elsőt nézem akkor siralmas a képernyőidő, de ha a részleteset akkor azért nem rossz. Lehet hogy csak összeadni nem tud az Oreo, vagy én gondolok valamit rosszul?

(#5833) Tiger. válasza ravenski (#5832) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mutass már erről egy képet.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5834) Janaboy


Janaboy
veterán

Ugy fest hogy az alacsony SOT time az esetemben akku hiba lesz.

Most már olyat is csinál a teló, hogy 18%(!!!)-nál hipphopp kikapcsol néha.

:(

Janaboy

(#5835) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Srácok én elhagyom a fedélzetet, ma érkezik meg az új tulajhoz, az U12+ topikjában találkozunk. :P

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#5836) Acheron válasza Janaboy (#5834) üzenetére


Acheron
őstag

Ha garis, add le cserére.
A három hét elég húzós, de annyit megér, hogy rendben legyen - eladni is jobb árban tudod majd, ha cserélnéd.

(#5837) csul1 válasza CptAdamica (#5835) üzenetére


csul1
tag

Jól néz ki az U12+ de az a szenzor sziget katasztrófa :\ Ha most vennék telefont akkor Xiaomi mi mix 2s-t vennék. Vagy valami original Droidos telót.

(#5838) Janaboy válasza Acheron (#5836) üzenetére


Janaboy
veterán

Az lesz, csak arra időt kell szánni :D

Janaboy

(#5839) ravenski válasza Tiger. (#5833) üzenetére


ravenski
csendes tag

(#5840) Tiger. válasza ravenski (#5839) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Jól számol ez, a telefonálás nem a kijelző időhöz tartozik. Van itt még egy pár.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#5841) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Én is nézegetem a 10-et, főleg a kamera miatt.
Látom sokan szenvednek az akkuval. Ez mennyire releváns ? Mert többnyire ugyanazoknak az embereknek van bajuk.
Most LG G6-om van, de olcsósítani szeretnék, és egy kb 7 hónapos készülék kerülne hozzám.
A készülék sarkán van egy ütődés, ez a garanciát nem tudom hogy befolyásolja-e.
Youtube teszteken azért bőven 4 óra felett van a SOT.
Akadások mennyire jellemzőek ?

Köszi előre is !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#5842) PTomi92 válasza eladogeppc (#5841) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Összességében én elégedett vagyok a telefonnal, szép képeket csinál, sosem akad meg, nekem semmi bajom az Oreo-val sem, egyáltalán nem bugos, stabil. Többen panaszkodnak az akkuidőre, de pl a Samsung S7 mint korabeli konkurens is ugyanilyen SOT-t tud. Sajnos az akku hamar elhasználódik ezekben a csúcs telókban, ez tény. Ami miatt nem biztos hogy ezt a telót venném mégegyszer az az, hogy egyelőre kérdéses, hogy lehet-e egyáltalán akkut cserélni benne gazdaságosan, mivel nagyon rosszul szerelhető a telefon. Nekem 1 éves a teló, 4óra SOT ről indult, most 3 jön ki általában, de ha nem nyúlok a telóhoz akkor alig merül, szóval szerintem nem vészes.

(#5843) bl4ze válasza eladogeppc (#5841) üzenetére


bl4ze
veterán

Én Nexus 5x-ről váltottam, abban a hátsó kamera 1:1 ez, mint ebben. Baromi jó képeket csinál, ezért is lett a HTC 10 a kiszemelt új versenyző, illetve a 4GB RAM nagyon jó.

GPS navigálás, BT, mobil adattal simán kijön a 4 óra SOT, 2-2,5 naponta töltöm és ilyen hosszú használatkor is simán benne van 60-100 perc SOT 48-60 óra után.

Az 5X ezt nem tudta, ott 2 nap max volt, 20-30 perc SOT-tal.

MÁS, aki matt, nagyon jó minőségű szilikon tokot TPU-t keres, ezt nagyon tudom ajánlani - én a feketét vettem [link]

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#5844) PTomi92 válasza bl4ze (#5843) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Azt hozzátenném én is, hogy úgy jön ki a 3 óra hogy nekem folyamatosan be van kapcsolva a mobiladat,wifi, szinkronizálás, általában a GPS is, nagy fényerőn, szóval egyáltalán nem figyelek arra, hogy spóroljak.
Ami a HTC10 mellett szól szerintem, hogy nem csak szoftveresen, hanem hardveresen is elég stabil, nincs gond vele az akkun kívül (gondolok itt alaplap problémákra, meg ilyesmi).

(#5845) gazdi40 válasza Janaboy (#5834) üzenetére


gazdi40
csendes tag

Akkor nem.vagy egyedul de jo.kerdes erdemes e szorakozni a ki tudja hol.levo sufni szervizukkel . Javitasi ido szaz ev es selejtesen vegrehajtva .

(#5846) kekkola válasza gazdi40 (#5845) üzenetére


kekkola
senior tag

?

O+8T

(#5847) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Egyébként arról lehet tudni valamit, hogy lesz-e hivatalos 8.1 Oreo a HTC10-re? Vagy a 8.0 volt az utolsó, hogy valamit kapott ez a telefon?

(#5848) bl4ze válasza PTomi92 (#5847) üzenetére


bl4ze
veterán

Szerintem kizárt. :W

.:. bl4ze .:.

(#5849) csul1 válasza PTomi92 (#5847) üzenetére


csul1
tag

Gyári droidos telót kell venni én úgy érzem nem fordítanak elég időt a telefonok összegányolt rendszereinek javítgatására a gyártók...

(#5850) Klaus Duran válasza csul1 (#5849) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

csak frissebb lesz, nem minden esetben jobb.
------------------------------------------------------------------------------------
Más:
A 10 kapott 2 nagy szoftververziót, a HTC szokása (saját észrevétel) hogy ezután nem kap több frissítést, csak ha van egy kritikus biztonsági hiba.

Ideje U12+-ra váltani.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.