Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) CptAdamica válasza Tiger. (#4949) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nagyon sok időd van feleslegesen idegeskedni. :D

Megyen!

(#4952) Tiger. válasza Kronk (#4950) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezt én is furcsálom, néztem az m7-emet amiben sim sincs de iszonyú hogy akadozik, arra gondolok mivel ugyan az a rendszer van rajta, mint amikor aktivan használtam hogy a google play a ludas az ottani alkalmazások amik úgy mond kötelezők és hiába csinálsz gyárit azok ott már újabbak lesznekés azok lassítják be.

Én nem kaptam munka lapot, felküldtem a smartshopba ők továbbították kijelző repedéssel.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4953) ferob válasza Kronk (#4950) üzenetére


ferob
őstag

Régebbi HTC készülékeknél, ahol adott volt a GPE firmware, S-OFF mellett azt érdemes felrakni, majd pl. egy friss AOSP alapú 7.1.2-es ROM-ot.
Sokkal jobban fognak futni, de értelemszerűen bizonyos Sense adta előnyök így elvesznek, de összességében régebbi készüléknél még így is jobban jár az ember.

(#4952) Tiger.: Mégis beadtad garancián kívüli javításra?
Lehet jobb lett volna inkább így eladni, majd venni egy másikat.

(#4954) Tiger. válasza ferob (#4953) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Be adtam, mert nem tudom elhinni hogy történt ez, amikor le ejtettem akkor megnéztem és nem volt rajta semmi sérülés, szőnyegre eset le kb 40cm ne már, de ki bírta. Szóval rejtély továbbra is, már lassan 2 hete oda van.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4955) ferob válasza Tiger. (#4954) üzenetére


ferob
őstag

Ha őszintén belegondolsz, akkor számodra is egyértelmű lesz, hogy az okozta, még akkor is, ha nem vetted észre, nem létezik ilyen jellegű spontán kijelző törés, főleg nem egy esés után és főleg nem pont az üvegfólia fölött.
Lehet az 5 centiméter is, nem az befolyásolja kizárólag, hogy milyen magasságból történik, hanem az is, hogy melyik részére esik és ott a készülékház és az egyéb alkatrészek hogyan nyelik el az ütés erejét.

A javítás ideje pedig nagyban változik, ha nem közvetlenül adja le valaki a budaörsi ügyfélszolgálaton, főleg így augusztusban, mert a tapasztalatom az így az elmúlt évek fényében, hogy ilyenkor a leglassabb az egész folyamat a szabadságolások miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4956) Tiger. válasza ferob (#4955) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Azt mondták ha 1 hónapba nem fér bele akkor vissza fizetik az árát.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4957) ferob válasza Tiger. (#4956) üzenetére


ferob
őstag

Ebben az esetben nagyon rendesek, de a hozzájuk való beérkezéstől számítják értelemszerűen és azért az egy bőven elégséges idő.
Legrosszabb esetben is egy 3-3,5 hét alatt lefutnak a szükséges körök, szóval csak nagyon indokolt esetben és alkatrész hiányában lehetnek csúszások, ami azért újabb készülékeknél ritka.

[ Szerkesztve ]

(#4958) Kronk válasza ferob (#4957) üzenetére


Kronk
őstag

Én Budaörsön adtam le 14-én reggel, és a státusza azóta változatlan, javítás alatt :( :U

http://totesz.myminicity.com/

(#4959) ferob válasza Kronk (#4958) üzenetére


ferob
őstag

Egészen addig, míg vissza nem érkezik és fel nem dolgozzák, addig ez az állapot nem fog változni.

(#4960) Tiger. válasza ferob (#4957) üzenetére


Tiger.
nagyúr

11-től nézik ők mondták.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4961) Vikthor válasza Vikthor (#4894) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:U

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4962) Kronk válasza ferob (#4959) üzenetére


Kronk
őstag

áááá, én azt hittem, amikor Romániában végeznek a javítással, feldobják a szervizlapot és indul vissza Budaörsre :)

http://totesz.myminicity.com/

(#4963) milkabrams


milkabrams
őstag

"a 3000 mAh kapacitású telepet, ami üzemidő szempontjából szinte pontosan ugyanolyan teljesítményt nyújt, mint a One M9-ben dolgozó 2840 mAh kapacitású darab" ez most komoly😢?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#4964) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ezt kaptam tegnap a smartshoptól a telefonom ügyében.
Tisztelt ügyfelünk,

a szerviztől most kaptam használható információt a készülékével kapcsolatban, idézem:

A külső szerviz információi alapján a készülék kijelzőjét ért sérülés miatt nem tudják azt csak fizetős keretekben javítani.

Csatoltuk a fotót a sérülésről.”

a képeket gondolom majd megkapjuk ha visszaküldik a készüléket, amint van több infóm jelzem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4965) CptAdamica válasza Tiger. (#4964) üzenetére


CptAdamica
veterán

Most nagyon meglepődtem. :(

Megyen!

(#4966) ferob válasza Tiger. (#4964) üzenetére


ferob
őstag

Ez egyáltalán nem meglepő, előre szóltam, hogy a jótállás nem terjed ki fizikai behatás okozta sérülésre, ott sem hülyék dolgoznak, meg tudják állapítani.
Teljesen feleslegesen nélkülözheted még további egy hétig még a készüléket, de talán másnak ez jó példa, hogy érdemes elfogadni azt, ami itt leírásra kerül.

(#4967) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Wifin is javítottak volna a frissítésben? Mert tegnap este mondom megnézem hátha csináltak valamit és gyors teszt alatt nem volt gond. Igaz úgy volt elrakva a teló, hogy nyomtam egy frt de szerintem a frissítés hozott valamit.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#4968) ferob válasza cyber86 (#4967) üzenetére


ferob
őstag

A kernelben történhettek változások, de konkrét firmware, így egyben radio frissítés nem történt.

(#4969) Tiger. válasza ferob (#4966) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezt nem teljesen értem.
I

gen, jól értelmezte…az a baj, hogy nem tudom mekkora a hiba mértéke (erről írtam is az előbb e-mailt a szerviznek), ha pl. főpanel vagy ilyesmi akkor húzós, ha csak kisebb akkor nem lesz vészes, ebben az esetben kijelző..

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4970) Derrewyn válasza CptAdamica (#4965) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Mégis min? Valaki megrepeszti a kijelzőt, majd garanciában ingyen javítják?

Volt ilyen amúgy USA-ben a 10-re, de nálunk nem.

(#4971) CptAdamica válasza Derrewyn (#4970) üzenetére


CptAdamica
veterán

Inkább szarkasztikus voltam.

Megyen!

(#4972) ferob válasza Tiger. (#4969) üzenetére


ferob
őstag

El kell keserítselek, mert a kijelző cseréje egyáltalán nem egy olcsó dolog, mivel egy hibátlan készülék jelenlegi értékének nagyjából 60%-áért fogják javítani.
Azt nem tudom, hogy milyen főpanel hibáról beszélsz, mivel a készülék elmondásod szerint megfelelően működik.

Ha a tényeket nézzük, akkor az egyszerűen kijelző cseréjének hívott javítás során, de úgy egyáltalán a megbontás miatt is gyakori, hogy a középső keret miatt az összeszerelés után a kapacitív gombok világítása alul kiszűrődik, ami csak újbóli visszaküldéssel és a középső keret, netán a készülékház cseréjével orvosolható.

Az az apró repedés annyira jelentéktelen helyen van és semmilyen funkciót nem gátol, hogy egyszerűen nem ér ennyit a javítás, mivel még ilyen állapotban is eladva, maximum 15-25 ezer forintot bukva, majd a javításra szánt összeget hozzátéve, használtan már vásárolni lehet egy U11-et, amivel annyira szemezel.

[ Szerkesztve ]

(#4973) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Hi,

Letöltöttem az Oreo csengőhangjait, ogg fájlok, bemásoltam az Android/media/ringtones mappába, de nem jelennek meg a választható csengőhangok között. Valaki tudja a megoldást esetleg?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#4974) ferob válasza Litván Zongora (#4973) üzenetére


ferob
őstag

Az alábbi útvonalra kell másolni őket, de ha a csengőhang választásánál a "+" jelre nyomsz, akkor hozzá tudsz adni másikat is.

/sdcard/Ringtones/

Vagy az alábbiak egyikére, amik ugyanoda mutatnak.

/storage/emulated/0/Ringtones
/data/media/0/Ringtones

[ Szerkesztve ]

(#4975) Tiger. válasza ferob (#4972) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Akkor lehet marad a 3000ft költség mert ennyit kérnek ha nem vállalom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4976) spm


spm
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám és örülnék ha tudnátok tippet adni mit lehet tenni:
Telefonálás közben a kijelző automatikusan lekapcsol ha a fülednél tartod a telefont. Ez meg is történik, de véletlen időközönként bevillan a képernyő pár tized másodpercre olykor egész sűrűn (10-20 mp-ként) szinte minden telefonálás alkalmával. Elképesztően zavaró dolog főleg este és nem igazán tudom az okát.
Ötlet?

(#4977) ferob válasza spm (#4976) üzenetére


ferob
őstag

Telefonálás közbe elmozdul kicsit a füledtől a készülék a közelségérzékelő elől valamelyik irányba, így értelemszerűen bekapcsol a kijelző.
Ha hosszabban telefonálsz, akkor egyszerűen kapcsold ki a kijelzőt és nem fogod tapasztalni a jelenséget.

(#4978) spm válasza ferob (#4977) üzenetére


spm
tag

Érzem hogy buta kérdés lesz, de mégis hogyan értsem azt hogy kapcsoljam ki a kijelzőt?

(#4979) ferob válasza spm (#4978) üzenetére


ferob
őstag

Egyszerűen úgy, hogy megnyomod a bekapcsoló gombot.

(#4980) cyber86 válasza ferob (#4968) üzenetére


cyber86
őstag

Itt látható, hogy 20 órája rajta lóg a wifin és ilyet nem tudott előtte és hozzá se volt nyúlva csak reggel meg most hogy haza értem.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#4981) Litván Zongora válasza ferob (#4974) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Köszi, működött! :R

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#4982) kekkola válasza Tiger. (#4975) üzenetére


kekkola
senior tag

Mennyibe kerül a kijelző cseréje (javítás)?

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#4983) Tiger. válasza kekkola (#4982) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Meg nem jott válasz.
Számomra az a hihetetlen hogy volt aki az u11-et pofára ejtette és betört a kijelző, volt biztosítása de tudjuk az részben fizeti a kijelző cserét. De neki a woda küldött egy új készüléket. Hogy lehet ez hisz ott sincs gari ilyenkor.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4984) ferob válasza Tiger. (#4983) üzenetére


ferob
őstag

Úgy lehet, hogy a gyártói jótállás az nem biztosítás, így nincs havidíj vagy káreseménykor sincs önrész, se pedig kárrendezés, mivel a garanciát a gyártó vállalja, míg a biztosítás egy szolgáltatás, amit egy társasággal szerződve kötsz.

(#4985) Tiger. válasza ferob (#4984) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezt értem de attól meg törés és az nem telefon hibája. Vagy is a garancia nem számít. A biztosítás meg részben fizeti a javítást. Meg is új telefont kapott.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4986) Derrewyn válasza Tiger. (#4985) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Mert valószínűleg nem érte meg a javítás, és egyszerűbb volt a csere.

Amúgy meg jó lenne befejezned a műsort, túl van tárgyalva az eseted.

[ Szerkesztve ]

(#4987) CptAdamica válasza Derrewyn (#4986) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem is kissé unalmas, csavonak volt biztosítása ezért cserélték.

Megyen!

(#4988) CptAdamica válasza Tiger. (#4983) üzenetére


CptAdamica
veterán

Amúgy folytatva számomra az hihetetlen, hogy nem tudod elviselni azt, hogy a saját hibádból keletkezett kárt nem javítja garanciában a szerviz. Többen elmondtuk neked, hogy ne küldd vissza, mert nem fognak foglalkozni vele. Sőt azt is elmondtam, hogy még a postaköltséget is rád fogják verni. Most mi történt? A szerviz nem javította, plusz még a postát is rád verték. Aki ennyire a saját feje után megy az ne csodálkozzon azon, ha pofára esik. Én tényleg sajnálom, hogy összetört, de ezek a nagy cégek nem jótékonysági alapítványok.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#4989) Tiger. válasza CptAdamica (#4987) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ha nekem lett volna akkor sem cseréltek volna ki.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4990) CptAdamica válasza Tiger. (#4989) üzenetére


CptAdamica
veterán

Na jó, hol a kandi kamera? :D

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#4991) ferob válasza Tiger. (#4989) üzenetére


ferob
őstag

De akkor is kicserélték volna, mivel a múltban, de még most is, elég nehéz alkatrészhez jutni az U11-hez, így nem csoda, hogy cserélték annak, akit említesz, mivel a biztosító többnyire nem a gyártói szervizen keresztül intézi a javíttatást, hanem azzal, akivel ők szerződtek.
Ha a lehetőségekhez mérten, akár alkatrészhiány vagy bármilyen egyéb költséghatékonysági megfontolásból úgy döntenek (pl. mert nem tudják garantálni a megfelelő IP-védettséget a megbontás után és hamar kétszer téríthetnék a bekövetkezett kárt), hogy inkább kicserélik a készüléket, akkor megtehetik, mivel végeredményben azzal is eleget tesznek a vállalt feltételeknek.
Továbbá a biztosító nem csak részben téríti a javítást vagy adott esetben a cserét, hanem a vállalt önrész megfizetése esetén teljes egészében megtéríti a javítás vagy kicserélés önrésszel csökkentett összegét.

[ Szerkesztve ]

(#4992) milkabrams


milkabrams
őstag

Szerintetek HTC 10 vagy LG V10 jobb zenehallgatásra?
Olvastam angol teszteket, de ezekből nem derült ki számomra, hogy melyik tud többet kihozni egy jobb féle fejhallgatóból.
A Mobilaréna teszt szerint a 10-es akkuja kb. annyit bír mint az One M9-nél, ezzel mi a helyzet?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#4993) ferob válasza milkabrams (#4992) üzenetére


ferob
őstag

Ha mindenképp össze kell hasonlítani és egyet választani, akkor valamivel a 10-es jobb, ha a zenehallgatás a fő szempont, de ez függ attól is, hogy mit csatlakoztatsz és mi szól rajta, ellenben a tesztek viszont elég egyértelműen tartalmazzák, hogy mik az eltérések, így abból ki is derül minden.

Kár azt várni, hogy más eldöntse helyetted, hogy neked mire van szükséged, mert egyik telefon sem fog csodákat tenni, ha valóban kihasználod, viszont értelemszerűen nem lehet egy másik készülék üzemideje egyforma, ha újabb a SoC benne.

Próbálj átlépni azon, hogy elolvasol pár tesztet és félmondatok alapján tényként kezelsz valamit, főleg akkor, ha egy teszt megírása óta nem kevés idő telt el.

(#4994) milkabrams válasza ferob (#4993) üzenetére


milkabrams
őstag

Bocsánat hogy élek!
Csak úgy gondoltam, hogy ti tulajok kicsit többet tudtok az adott kütyüről és a kérdésem nem lesz Isten és ember szemében bűn!

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#4995) AaronOS válasza milkabrams (#4994) üzenetére


AaronOS
tag

Nem értem miért vetted támadónak a választ amit kaptál.
Egyáltalán nem volt az.
A kicsit hidegebb szakmaias válasz az nem támadó.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#4996) Litván Zongora válasza milkabrams (#4992) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Sebaj, én tudok segíteni, mert V10-ről váltottam HTC 10-re. És a zene minősége kiemelt szempont volt. Mire vagy kíváncsi?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#4997) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

Endomondot használok futáshoz, biciklizéshez. Azt vettem észre, hogy a használata közben eléggé melegszik a telefon, hiába fut csak háttérben, lezárt képernyővel. Mivel biciklizésnél akár 6-7 órán át is használom, biztos hogy nem tesz jót az akksinak, meg a telefonnak sem. Ez normális ezekkel a progamokkal? Esetleg más app-ot kéne használnom? Ti mit használtok ilyen célra? Esetleg tudtok olyan programot, amivel az adott útvonalat ki tudom menteni pl kmz, vagy valamilyen formátumban, hogy később visszanézhessem?

(Elnézést, ha kicsit off)

(#4998) Derrewyn válasza PTomi92 (#4997) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Nekem Endomodo-tól sosem melegedett igazán a telefon, mondjuk a több órás utak esetén "Low Power Mode"-ba kapcsoltam. Ezt a "Workout Settings"-ben találod.
Emellett az Android GPS beállításokban is a "Csak készülék"-et érdemes választani, szabadban a többi úgysem segít.

(#4999) ferob válasza PTomi92 (#4997) üzenetére


ferob
őstag

Mivel ilyenkor a helymeghatározást is használod és az alkalmazás is fut a háttérben, valamint értelemszerűen a nap is süti, továbbá más alkalmazásaid is lehetnek a háttérben, ezért nem meglepő, ha melegszik, de ez ellen sokat tenni nem tudsz.

Az exportálásra van lehetőség és többféle megoldás is, de ez itt nem tartozik a témához, így érdemesebb feltenni pl. az Android alkalmazások topikban.

(#5000) PTomi92 válasza Derrewyn (#4998) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Köszönöm a tippeket, kipróbálom ezeket!

ferob: Nyilván nem azon csodálkoztam, hogy tűző napon melegszik. Voltam hidegebb, esős időben is biciklizni, telefon végig táskában és akkor is melegedett. Nem tűzforró volt, de olyan mint pl amikor töltöm a telót.De lehet, hogy az erdőben folyamatosan kereste a hálózatot és azért..?

Olyan beállítás esetleg van, ami a hálózatot kikapcsolja(tehát nem tudok telefonálni), de a GPS-t nem? (Ha jól tudom a repülő módnál nem működik a GPS)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.