Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) SirPierre válasza Schanyee (#4493) üzenetére


SirPierre
csendes tag

Kicseréltem, kb. két hete, már olvastam erről a dologról.

(#4502) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Gyerekek ezen e telefonon egyre több minden nem működik megfeleloen.
Az írásnal be van állítva hogy a szó után automatikus szóköz, de tesz rá, az automatizalasra fittyet hány gondolok itt az erbotra ha repulobol vissza rakom reggel, nem kapcsolja vissza a Wi-Fit. Ha újra indítom nem kapcsolja vissza Bluetooth. Nem egy alkalmazásnal tapasztaltam hogy azt írta hogy leáll.

Persze nem tudom hogy lehet e köze a packet capture progihoz, ezt a pebble miatt inditottam el.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4503) h4h01 válasza Tiger. (#4502) üzenetére


h4h01
senior tag

Wipe cache? Az nem árthat neki! Nekem talán még egy alkalommal se írt ilyet, h leállt az alkalmazás.:) Lehet túl jó alkalmazásokat használok :D

Frissült a Sense home, mostmár van 5x6-os rácsméret, ha valaki szereti a zsúfoltságot..azon kívül nem sok minden..

(#4504) kekkola válasza h4h01 (#4503) üzenetére


kekkola
senior tag

Hol van ez a beállítás, ahol a rácsméretet lehet valtoztatni?

O+8T

(#4505) ferob válasza kekkola (#4504) üzenetére


ferob
őstag

Először át kell állítani a kijelző méretét kicsire, viszont ennek hatására minden kisebb lesz.

Beállítások > Kijelző és mozdulatok > Kijelző mérete > Kicsi

⋮⋮⋮ > ⋮ > Rácsméret > 5x6

[ Szerkesztve ]

(#4506) Tiger. válasza h4h01 (#4503) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az merre van?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4507) h4h01 válasza Tiger. (#4506) üzenetére


h4h01
senior tag

Akkor feltételezem 7.0 telepítése után nem csináltál factory resetet sem? Pedig én azt azért javasolni szoktam.. Ez alapján szerintem meg tudod csinálni..Nem bonyolult! Először csak a wipe cache-re nyomnék rá, mert azzal nem vesztesz semmit..Minden rajta marad a mobilodon, csak a cache-t üríti. Utána azért vizsgálgatnám, hogy csinál e még hülyeségeket. A factory reset, az a gyári beállítás visszaállítása, magyarul legyalul mindent a mobilodról, kivéve ami a micro sd-n van..Olyan mint amikor először bekapcsoltad a telefont, azzal a különbséggel, hogy most a "szűz" rendszer a 7.0 lesz..

Szal a lényeg, azt csináld meg amit a videóban a srác is csinál, pontosan ugyan úgy..Újraindítod a reboot system now opcióval, és tesztelgeted..Én ezt tenném a helyedben, de lehet van itt valaki aki mást javasolna..

[ Szerkesztve ]

(#4508) Tiger. válasza h4h01 (#4507) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ki jelentkeztem a fiókból és gyári vissza állítást azt csináltam. Az nem elég?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4509) Tiger. válasza h4h01 (#4507) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Megcsináltam ezt a caheses dolgot hát a bluetooth most már inditás után vissza kapcsolja, ezután csináljak egy gyári vissza állitást is? Vagy felesleges, volt már 1 párszor amúgy.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4510) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok! Gyári romon multitaskingnál lehet állítani a képernyők méretét, vagy csak felezni lehet?

(#4511) h4h01 válasza PTomi92 (#4510) üzenetére


h4h01
senior tag

Lehet állítani a méretet is! Nekem korábban nem akarta valamilyen okból, de aztán csináltam egy cache wipe-ot, és most szépen teszi a dolgát..Nem tudom h pontosan a wipe cache oldotta e meg, de azután lett jó..Korábban, nem maradt úgy a mérete az ablakoknak, hanem a csúszka vissza ugrott középre..Mostmár tökéletes..

(#4512) Tiger. válasza h4h01 (#4511) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mire jó az állítani?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4513) ferob válasza PTomi92 (#4510) üzenetére


ferob
őstag

A képernyő felosztásánál akkor lehet állítani a méretet, ha először átállítod a kijelző méretét kicsire, viszont ennek hatására minden kisebb lesz.

Beállítások > Kijelző és mozdulatok > Kijelző mérete > Kicsi

Utána már nem csak felezni lehet a felosztásnál, de harmadolni is.

(#4514) h4h01 válasza ferob (#4513) üzenetére


h4h01
senior tag

Bakker...fail :DDD Ez volt az egyetlen gondom korábban a szoftverrel, de arra nem gondoltam, hogy a képernyő mérettel van összefüggésben..Még jóval korábban írtam is ide, h a méretezést mi a francért nem akarja csinálni, de vagy nem kaptam választ, vagy elkerülte a figyelmemet..Az hogy én pedig átállítottam kicsire a kijelzőt, az tök véletlen volt, jobban megtetszett így..Egyszóval emiatt ne csinálj wipe-ot, csak állítsd át a kijelzőt kicsire :B

(#4515) GeryPc


GeryPc
senior tag

sziasztok
erre van valami megoldás vagy szerviz?

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#4516) ferob válasza GeryPc (#4515) üzenetére


ferob
őstag

Tisztítsd meg a kamera körül, valamint ha használsz tokot, akkor vedd le, ha nem segít, akkor állítsd vissza a gyári beállításokat.
Ha egyik sem oldja meg, akkor nem szerzett a készülék azon a területen valamilyen mélyebb karcot vagy ütést?

(#4517) GeryPc válasza ferob (#4516) üzenetére


GeryPc
senior tag

Ezek már megvoltak, nem segítettek

Maga a szenzor, az a fekete rész karcos, ,de már újkorában is megvolt ez a probléma...
Maga ez a szenzor külön cserélhető? ( nem találtam meg sehol külön rendelhető alkatrészként)

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#4518) ferob válasza GeryPc (#4517) üzenetére


ferob
őstag

A teljes alaplap cseréjét igényli, így nem lehet olcsón megúszni.

(#4519) GeryPc válasza ferob (#4518) üzenetére


GeryPc
senior tag

Azt már kiderítettem hogy nem maga a szenzor lóg ki hátul, az a hátlapon egy takaró műanyag elvileg ettől még szerintem működnie kéne mégha ez karcos is.

Sw-es javítás jött már ki vagy várható lesz rá mostanában?

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#4520) PTomi92 válasza ferob (#4513) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Köszi!

(#4521) Rerrietllub


Rerrietllub
tag

Sziasztok.
Régóta szemezek a Htc 10-zel. Szinte megjelenése óta. Volt már több telefonom is a Htc-től, probléma igazán egyikkel sem volt. Most lett olyan árban, hogy megengedhetem magamnak. Viszont az üzemidő érdekelne engem jobban. Tudom, hogy ez nagyon sokmindentől függ, de kíváncsi lennék kinek meddig bírja egy feltöltéssel. Mennyi kijelző idő hozható ki átlagban? Most egy Huawei Novát használok és tetszik, hogy 6 óra kijön nagyjából.
Köszönöm előre is a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

Álruhás bohóc, avagy a félreismert jóbarát!!! - Az Angol Bullterrier -

(#4522) kekkola válasza Rerrietllub (#4521) üzenetére


kekkola
senior tag

4-5 óra SOT.

O+8T

(#4523) dutrás válasza SirPierre (#4488) üzenetére


dutrás
őstag

Nekem másik készülékben volt hasonló hibám. SIM csere megoldotta.

P50 pro/P40 Lite

(#4524) Litván Zongora válasza Rerrietllub (#4521) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Én hetente kétszer töltöm. Visszafogott használat, tablettel intézem a böngészős dolgokat.
Komolyabb igénybevételnél is átlag felett van az üzemideje, két napot ki szokott bírni.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#4525) Chris82 válasza Rerrietllub (#4521) üzenetére


Chris82
senior tag

Átlagban a második nap vége felé rakom töltőre, ha játszol, akkor naponta.

(#4526) Rerrietllub


Rerrietllub
tag

Köszönöm a választ mindenkinek! :R
Akkor nem annyira aggaszt az üzemidő ezek után. :)
Versenybe van még mellette a Samsung s7-s7 Edge, Huawei P10, Sony xperia x performance. Nem tudom valakinek volt-e már szerencséje a másik 3 készülékhez? Nyilván mindegyiknek van valami előnye a másikhoz képest, de valami összehasonlítás sokat segítene. :)

Álruhás bohóc, avagy a félreismert jóbarát!!! - Az Angol Bullterrier -

(#4527) kekkola válasza Rerrietllub (#4526) üzenetére


kekkola
senior tag

S7 <-> HTC10
S7 amiben jobb: vízálló, minimálisan jobb kamera, kisebb méret, szebb kijelző.

HTC10 amiben jobb: hangminőség fülessel és anélkül, sokkal jobb minőségű gyári füles, ujjlenyomat olvasó gyorsabb, érintős home gomb, fém ház, sense, előlapi kamera jobb

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#4528) Chris82 válasza Rerrietllub (#4526) üzenetére


Chris82
senior tag

Én is nemrég vettem a HTC 10-et, S7 edge volt még versenyben.
A fenti előnyök miatt én a 10-es mellett döntöttem.

Meg vagyok elégedve, tényleg gyors a készülék, minőségi összeszerelés.

(#4529) PTomi92 válasza kekkola (#4527) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Nálam még előny volt, hogy a htc-vel megszabadultam a micro USB-től, amitől már a falra másztam. Persze ez lehet valakinél hátrány is, mert mindenhova új kábeleket kell venni.

(#4530) karldergroße válasza kekkola (#4522) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nekem soha nem jön ki 4-5 óra. Most pl. 23%-on vagyok és 1 óra 45 perc képernyőidőm van.

Hozzáteszem: ettől függetlenül az én mobilozási szokásaim mellett 2 napot simán kibír, bár hozzá kell tenni, hogy a böngészést tablettel csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#4531) kekkola válasza karldergroße (#4530) üzenetére


kekkola
senior tag

Én most 63%on állok és 1h52min a SOT. Teljesen átlagos, vegyes használat. Este vettem le a töltőről, tehát kb 20 órája megy.

#4529 PTomi92: engem nem zavart a micro usb. Így most mindenhová vihetem magammal a töltőt, mert gyakorlatilag senkinek nincs type-c csatlakozója... :)

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#4532) i400 válasza kekkola (#4531) üzenetére


i400
senior tag

Blitzwolf microusb type c átalakítója 3 dollár nálam mindig van :)

(#4533) kekkola


kekkola
senior tag

A Tnél előrendelhető az U11, kártyás konstrukcióban 235k. Többre számítottam. A 10es 275ön kezdett.

O+8T

(#4534) _Flood_ válasza kekkola (#4533) üzenetére


_Flood_
aktív tag

A 10-es meg akciós.

(#4535) fahrii válasza kekkola (#4533) üzenetére


fahrii
őstag

Így sem életképes az S8 mellett, hát még ha többe kerülne...
De legalább jár hozzá Pink koncertjegy :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4536) CptAdamica válasza fahrii (#4535) üzenetére


CptAdamica
veterán

Na, miért nem életképes?

Megyen!

(#4537) h4h01 válasza karldergroße (#4530) üzenetére


h4h01
senior tag

Ez nagyon a használattól függ! Ha sokat nyomkodod, videót nézel, netezel rajta, akkor értelemszerűen több lesz a SOT! Nekem, jelenleg 51%-on van, és 2ó 44p a kijelzőidő..

san01: Ne etesd! Én is annyit tudnám szarozni az s8-at, hogy bedöglene tőle a Cherry MX :DDD

(#4538) fahrii válasza CptAdamica (#4536) üzenetére


fahrii
őstag

Abból kiindulva, hogy a 10 egy marha jó telefon és így se vette kb a kutya se. Erre itt van ez a u11 ami sok esetben még visszalépés is az elődmodellhez képest... túl sok jót nem jósolok neki.

(#4539) _Flood_ válasza fahrii (#4538) üzenetére


_Flood_
aktív tag

Mire gondolsz, miben visszalépés?

(#4540) ferob


ferob
őstag

Mivel még nincs meg a végleges helye a tesztig a U11 beszélgetésnek, ezért ahol érdemben kapcsolódik a 10-hez a hozzászólás, az elfér ide, de minden mással érdemes felkeresni ezt a témát: [Re:] Megrázta magát a HTC: itt a U11.
Minden más köztes helyzetben jelöljétek off-nak a hozzászólást.

Más:
Páran sérelmezték, hogy sötét téma használata esetén is fehér marad a hívóképernyő, ami már javításra került, így addig is, míg megkapja a készülék a 7.1.1-et, innen elérhető a hívóképernyő frissítése.

[ Szerkesztve ]

(#4541) Tiger. válasza ferob (#4540) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Meg kapjuk a 7.1-et? de mikor?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4542) Tiger. válasza Tiger. (#4541) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Amúgy köszi, fasza.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4543) ferob válasza Tiger. (#4542) üzenetére


ferob
őstag

Használd a szerkesztés gombot, mert pontosan ettől kerülnek hamar hátrébb a fontos információk.

(#4545) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Mostanában előjött egy érdekes bug. Használat után, miután nem nyúlok a telefonhoz leveszi a fényerőt, de nem akarja kikapcsolni a kijelzőt. A képernyő időtúllépés 30 másodpercre van állítva. Volt ilyen nemrég, akkor újraindítottam és egy ideig jó volt, most megint elkezdte, mit lehet ezzel kezdeni?

Megyen!

(#4546) ferob válasza CptAdamica (#4545) üzenetére


ferob
őstag

Ha nincs semmilyen alkalmazás telepítve, ami megakadályozná a képernyő időtúllépését, akkor meg kell próbálni átállítani egy másik értéke, majd vissza, ha ezt követően se jó, akkor vissza kell állítani a gyári beállításokat.

(#4547) CptAdamica válasza ferob (#4546) üzenetére


CptAdamica
veterán

Most átállítottam és vissza, megint jónak tűnik. Ha elkezdi megint, akkor csinálok egy gyári visszaállítást. Köszönöm. :)

u.i.: A 7.1.1 mikorra várható? :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#4548) ferob válasza CptAdamica (#4547) üzenetére


ferob
őstag

Kár kérdezgetni, hogy mikorra várható egy bizonyos frissítés, mert ezt szinte senki nem tudja megmondani pontosan, mivel minden verziót külön tesztelni kell és a Google is áldását kell adja, de ha közben valami mégsem úgy megy, ahogyan kell, akkor a legapróbb hiba javítása miatt is 1-2 héttel csúszhat a kiadás, ami újabb problémák fennállása esetén akár sokkal többre is hízhat, és akkor ehhez megannyi más dolgot hozzá lehetne venni, mint pl. az eltérő régiókat, amik ilyen szempontból gyökeresen különböznek.

Mindig az aktuális csúcskészülék élvez exkluzivitást az új verzió kiadásával kapcsolatban, amit talán nem kell megmagyarázni, hogy miért, de azt követően, majd a 10 is megkapja.
Bár ez a jelenlegi frissítési gyakoriságot figyelembe véve, az amerikai piacon előbb fog bekövetkezni, mert az eddig is szinte minden hónapban megkapta az általános és biztonsági frissítéseket is (2.41.401.4 <> 2.48.617.11), ebből adódik az az eltérés is, hogy az amerikai készülékek a májusi biztonsági frissítéssel rendelkeznek, míg az európaiak január óta nem kaptak semmit.
Eljutott odáig is a dolog, hogy más európai szolgáltató, konkrétan a német O2, előbb kiad egy sokkal újabb frissítést, mint hogy a független európai készülékek megkapnák, ami azért lehet furcsa, mivel minden szolgáltató végigjárja ugyanazt a tesztelési és jóváhagyási folyamatot, amit a szolgáltatótól független verziók, csak ők még harmadikként maguk is beleszólnak és tesztelik, ami további késést okoz egy frissítés kiadásában.
Ebből is látszik, hogy az európai piac már nem élvez akkora prioritást, mint régen, és a gyártónál inkább az Egyesült Államokra koncentrálnak, ami az eladások miatt egyáltalán nem meglepő.

Ha valakinek fontos mindig a legfrissebb verzió, akkor célszerű átkonvertálni a készüléket amerikai verzióra.
Ami S-OFF esetén firmware frissítéssel megoldható és utána itthon továbbra is pontosan úgy működik, mint az európai szoftverrel csak éppen frissebb verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#4549) Klaus Duran válasza ferob (#4548) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Na az ilyenek miatt gondolkodok néha el a szifonon.
De aztán rájövök hogy az már csak az Android után kullog.
A Google meg baxxxa+.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4550) AlrightSir válasza fahrii (#4535) üzenetére


AlrightSir
tag

Legalább valami jó is van benne ;] :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.