Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Derrewyn válasza baliga (#4049) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Szerintem túlliheged. Ferob többször kifejtette, hogy az EU-s modelleket, ha EU-ban van értékesítve, HTC 2 évig szervizeli garanciában.

(#4052) baliga válasza Derrewyn (#4051) üzenetére


baliga
tag

Határozottan kijelentették, hogy nincs rajtuk semmilyen gyári garancia ("olyat már nem tudunk hozni"), csak forgalmazói. Általában azzal érveltek, hogy Mo.on nincs HTC szerviz. Bár a kettő között szerintem nincs semmi összefüggés.
Alapvetően nem érdekel a garancia, csak nem tudom, akkor milyen telefonokat árulnak a gsm boltokban...

(#4053) Vikthor válasza baliga (#4052) üzenetére


Vikthor
nagyúr

félig lopott kalóz telókat :D ilyen szimpla. Han Solo FTW! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4054) baliga válasza Vikthor (#4053) üzenetére


baliga
tag

ja, wookie edition

[ Szerkesztve ]

(#4055) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Hali,

Az lenne a kérdséem, hogy ha szeretnék venni egy második töltőkábelt autós töltéshez, van-e valami, amire külön érdemes figyelni? A C-s kábelekről elterjedt, hogy korántsem üti meg mindegyik a minőségi mértéket, van esetleg ajánlásotok, mit érdemes venni?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#4056) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Most próbáltam ki a PowerAmp zenelejátszót újra, korábban megvolt már Xperia Z1 és Z2-n de azon nem szólt olyan jól és halk is volt. Azelőtt PureView 808-on használtam ezt a zenelejátszót, ott azért jobban szólt mint a Sony-n, de ezen a HTC-n olyan, mintha lenne egy félmilliós sztereóm. A fülese hibátlan és az, hogy külön választották a DAC-ot benne külön dícséretet érdemel. Ha történne esetleg vmi a gyári fülessel, akkor azt hol tudom pótolni? Ugye "sarki" HTC bolt nincs Budapesten... :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4057) Derrewyn válasza Litván Zongora (#4055) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Én a Blitzwolf C8-at ajánlom. Nekem C9 van, és teljesen minőségi cucc, a csomagolás minimalista, de igényes.

(#4058) ferob válasza Litván Zongora (#4055) üzenetére


ferob
őstag

Ha nem gyári kábelt vennél, akkor pl. a BlitzWolf BW-CB3 jó választás lehet.
Ha nincs autós töltőd, ami támogatná a QC 3.0 szabványt a gyorsabb töltéshez, akkor a felettem ajánlott BW-C8 autós töltő is jó választás lehet, az előbb említett kábellel kombinálva.

(#4057) Derrewyn: Az általad említett BW-C8 egy autós töltő, de a hozzá adott kábel csak egy kétoldalas micro USB, ami nem is lenne jó a készülékhez, viszont ő kifejezetten kábelt keres, míg a BW-C9 típust nézve a kábele integrált, így az általam ajánlott a minőség miatt önmagában jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#4059) ferob válasza Vikthor (#4056) üzenetére


ferob
őstag

Fogas kérdés, mert elég nehéz beszerezni, mivel mindenképp külföldről kell.
A legtöbb helyen, ahol megtalálható, többnyire nincs raktáron, viszont ha szeretnél nézelődni, akkor színtől függően a cikkszámok az alábbiak szerint alakulnak.

HTC Hi-Res Audio Earphones

Fekete:
P/N: 39H00037-00M

Fehér:
P/N: 39H00037-01M

Ha lesz lehetőséged az Egyesült Államokból rendelni és a későbbiekben is elérhető marad, akkor 1-2 hete ismét található a HTC US webshopjában is.

[ Szerkesztve ]

(#4060) Vikthor válasza ferob (#4059) üzenetére


Vikthor
nagyúr

csak amerikába postáznak... :( ebay & amazon oldalakon nem találtam ezzel a product numberral...

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4061) doggie válasza Vikthor (#4056) üzenetére


doggie
aktív tag

A gyári vagy pl. google play-es lejátszáshoz képest is van nagy különbség a poweramp javára?

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#4062) ferob válasza Vikthor (#4060) üzenetére


ferob
őstag

Ezért írtam, hogy amennyiben lesz lehetőséged onnan rendelni, mivel ha lehetne közvetlenül, akkor bárkinek lenne lehetősége, azt értelmetlen volna kiemelni.

A legtöbb esetben az eBay ilyenekre nem ad találatot, hacsak nem valaki a sajátját árulja, ezért kell körülnézni az interneten, a kereső ad pár találatot, de ami megbízhatóbb vagy ismertebb, ott jelenleg nem kapható.

(#4063) kekkola válasza baliga (#4052) üzenetére


kekkola
senior tag

Ha EU-s modell akkor megy rá a 2 év gari. Ha van számlád a vásárlásról, akkor attól az időponttól él a 2 év, ha nincs akkor pedig a gyártás napjától. Amikor megvan a telefon, akkor írsz a htc-nek és imei alapján megmondják mi a helyzet. Ha nem gyári garis akkor meg visszaküldöd.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#4064) Derrewyn válasza ferob (#4058) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Annyi hátránya van a C9-nek, hogy az integrált kábelen nem tud QC 3-at. Persze mivel 3 amperrel tölt, bőven elég még navigáció mellett is.

(#4065) kekkola válasza PTomi92 (#4046) üzenetére


kekkola
senior tag

S7ről váltottam. Jó gép, de a kamerája nem annyira jó mint amennyire körbelihegik. Sztem. Az jó benne még, hogy vízálló. De a 10nek jobb a hangja, meg a sense.

O+8T

(#4066) baliga


baliga
tag

Megvettem. Megnéztem a CID-et is -034.

Azt szeretném kérdezni, hogy az ujjlenyomatolvasó rezgését ki lehet-e kapcsolni. Még hirtelen nem találom...

(#4067) MrPetya19 válasza Derrewyn (#4064) üzenetére


MrPetya19
addikt

Csak éppen a telefon nem tud fölvenni 3A-t.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4068) PTomi92 válasza kekkola (#4065) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Akkuidőben van különbség?

(#4069) Derrewyn válasza MrPetya19 (#4067) üzenetére


Derrewyn
senior tag

2,5 A-t a gyári töltő is lead, gondolom annyit felvesz a 10.

(#4070) kekkola válasza PTomi92 (#4068) üzenetére


kekkola
senior tag

Kb. 4-5 óra SOT nálam mindkettő. Sztem nem nagyon van különbség. Sztem. :)

O+8T

(#4071) ferob válasza MrPetya19 (#4067) üzenetére


ferob
őstag

Nem lehetetlen dolog a 3A sem, de persze csak olyan töltővel, ami képes rá.

(#4073) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ezek miért nem szinkronizalnak több is van, azt írja legutóbb március 28

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4074) Acheron válasza ererandras0 (#4072) üzenetére


Acheron
őstag

Volt már.
Már ki lett tárgyalva, hogy komolytalan, hatásvadász cikkről van szó, ami ráadásul az egyoldalú megközelítés miatt nem kicsit hangulatkeltő. Ezek nem típushibák, nem utolsósorban több esetben nem is hibák (nekem pl egy percig sem hiányzik a boomsound, míg másoknak lehet ez go - no go feltétel - szubjektív megítélés kérdése).
A cikket elolvassa az jön le, hogy ez egy hibáktól hemzsegő telefon, holott a piac egyik legkiegyensúlyozottabb készülékéről beszélünk, ami természetesen nem egyetemesen tökéletes és hibamentes.

(#4076) CptAdamica válasza ererandras0 (#4072) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönjük a reklámot. ;]

Megyen!

(#4077) Tiger. válasza Acheron (#4074) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Egyébként meg sztereó, én is idegenkedtem tőle, de megszoktam és sztem szép hangja van.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4078) Wapi


Wapi
csendes tag

Pár napja is Ő tolta fel ide a linket. Feszültség és rossz hír keltés. Hozzászólás törlése? Ban?

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#4079) baliga válasza Acheron (#4074) üzenetére


baliga
tag

nem kell foglalkozni vele, trollkodás, jobb nem törölni, legalább kitárgyaltátok, hogy f@szság

Tegnap óta használom, szimpi, hogy nem volt rajta sok felesleges app. A szolgáltatóval jött csak néhány telekomos program, lehetett is rögtön törölni...
Gyönyörű a kijelzője.
Először beparáztam, hol a vissza nyíl, meg a négyzet, aztán megtaláltam (megérintettem) + szabályozható annak is a háttérvilágítása (profi).

[ Szerkesztve ]

(#4080) kekkola


kekkola
senior tag

Az óra megjelenítése nálam kicsit érdekes. A widgetek között "U" formátumú az óra, de amint kirakom a kezdőlapra visszavált "10"-es formátumra... Érdekes. (Nekem az U jobban tetszik) :) Van valakinek ötlete, hogy ez miért van?

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#4081) Derrewyn válasza kekkola (#4080) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Nekem is ilyen a legutóbbi frissítés óta, és szintén jobban tetszene az újabb elrendezés.
Ferob pár hete említette, hogy elvileg a 10-re is jön ez majd valamikor.

(#4082) Litván Zongora válasza ferob (#4058) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Köszi, megrendeltem a C9-est.

Amúgy érdekes készülék ez, néhány napig tök boldog voltam vele, erre ezen a héten minden nap tartogat valami meglepetést, és nem a jó fajtából... :U

Tegnap egyszer csak újraindult, pont láttam az eseményt, minde előzetes jel nélkül történt. Később kdierült, hogy pont volt akkor egy bejövő hívásom, amiről olyan szinten maradtam le, hogy se értesítés, se semmi nyoma, hogy megtörtént volna. Elég valószínűtlen, hogy a két dolognak ne lenne köze egymáshoz... Volt már olyan tapasztalat, hogy hívás miatt rebootol a telefon? (7.0 Androiddal)

A mai nap reggel pedig azzal szórakoztatott, hogy nem indult el a gyári zseblámpa app. Ott álltam a töksötétben, az ikon pedig nem reagált semmire. Csak újraindítás segített, utána jó volt.

Nekem ezek ilyen WTF :F kategóriás dolgok, sose tapasztaltam hasonlót.

[ Szerkesztve ]

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#4083) ferob válasza Litván Zongora (#4082) üzenetére


ferob
őstag

Bár én pont nem azt ajánlottam, hanem épp a másik kettőt külön-külön, de azzal se lőttél kifejezetten mellé.

Az általad említett dolgok, ha többször előfordulnak, akkor érdemes megnézni, hogy milyen alkalmazásokat használsz.

(#4084) baliga


baliga
tag

Hogy lehet a csengőhangot és az értesítési hangerőt (sms) külön állítani?
Annó az One Mini-n volt valami trükk, amivel szét lehetett szedni, hogy külön is szabályozható lett...

[ Szerkesztve ]

(#4085) Litván Zongora válasza ferob (#4083) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

C8-at nem találtam, így maradt a 9, de nekem amire kell, jó kesz az. :K

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#4086) MrPetya19 válasza ferob (#4071) üzenetére


MrPetya19
addikt

Érdekes.
Úgy tudtam, hogy a Qualcomm gyorstöltés kizárja az USB-C gyorstöltést.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4087) Tiger. válasza baliga (#4084) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Sztem sehogy, max valami appal.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4088) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Hogy lehet azt beállítani a HTC 10-ben, hogy a bejövő hívásokat meg az ébresztőt swipe-olással lehessen kezelni és nem sima gomb lenyomással? Theme csere esetleg?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4089) pg1966 válasza MrPetya19 (#4086) üzenetére


pg1966
aktív tag

Nem zárja ki. A HTC 10-nél is működik, akár QuickCharge 3.0-val is tud tölteni, ami már fejlettebb az előző verzióknál, akár 0,2 Voltonként tudja emelni a feszültséget.
Van, hogy 12 Volttal tölt, és így nincs szükség olyan nagy áramerősségre, tehát pl. hogy 15 Wattot felvegyen a telefon, nem kell 5 Volt x 3 Amper, csak 9 Volt x 1,7 Amper, vagy mondjuk 10 Volt x 1,5 Amper, de ezt már a töltő és a telefon együtt szabályozza, a töltés folyamata alatt folyamatosan szabályozva az értékeket.

(#4090) Vikthor válasza Vikthor (#4088) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:F

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4091) ferob válasza Vikthor (#4090) üzenetére


ferob
őstag

Szükségtelen válaszolni a saját hozzászólásodra, ha nem egyből kapsz rá megoldást, főleg így, hogy a tied az utolsó előtti.
Sőt adott esetben a topikban épp aktuális információk kerülhetnek hátrébb, ami miatt sokszor újra meg kell őket válaszolni.
Ha más nem teszi meg addig, akkor segítek, akinek tudok, amikor ráérek, de még az sem szokott előfordulni, hogy ez több hozzászólás miatt ne történjen meg.

Lezárt képernyő esetén nem csak gombok jelennek meg, hanem húzni is lehet a piktogramokat, csak a HTC-nél jellemzően felfelé és nem oldalra.
A témák a kinézetet változtatják meg, így azok további funkciókat nem tudnak hozzáadni a szoftverhez.

(#4089) pg1966: A QC 3.0 lényegét jól leírtad, viszont ez nem garantálja, hogy az áramfelvétel eléri a 3A-t egy készülék esetében.

[ Szerkesztve ]

(#4092) pg1966 válasza ferob (#4091) üzenetére


pg1966
aktív tag

Miért kéne elérnie a 3A-t? Én amikor mértem, max. 2,5 A volt. Épp ez a lényege, hogy nem kell olyan nagy áram, ha magasabb a feszültség.
Egyébként sokat számít a kábel is, 2m, vagy hosszabb esetén már nagyon nem mindegy, hogy milyen, a gyengébb minőségűek egyszerűen nem tudnak megfelelő áramerősséget átengedni. Alig találtam olyat, ami 2m-es, de bírja a 2 - 2,5 A-t.

(#4093) MrPetya19 válasza pg1966 (#4089) üzenetére


MrPetya19
addikt

De kizárja, ez a QC4 újítása.
Volt is ebből gond az elején.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4094) ferob válasza pg1966 (#4092) üzenetére


ferob
őstag

Nem azon volt a hangsúly, hogy hogyan működik a gyorstöltés, hanem a válaszoló eredeti kijelentése az volt, hogy a készülék esetében nem képes elérni az áramfelvétel a 3A-t, aminek a ellenkezőjéről mutattam egy képet.

(#4095) pg1966 válasza ferob (#4094) üzenetére


pg1966
aktív tag

Mondjuk én sosem merítettem le 3%-ra, lehet, hogy ott 3 A-rel tölt. Egyébként az Ampere programban nem hiszek, ki tudja mit ír ki, mikor kipróbáltam, és műszerrel is mértem egyszerre, hát nem voltak összhangban.

(#4096) ferob válasza pg1966 (#4095) üzenetére


ferob
őstag

Azért azzal ugye tisztában vagy, hogy ilyesmihez nem egy alkalmazásban való hit a mérvadó, elvégre nem az alkalmazás méri, hanem az csak megjeleníti az adatokat, így pontosan azt fogja mutatni bármelyik másik is.

Ha műszer alatt az 1-2 dolláros USB tesztereket érted, akkor azokból még drágábban is igen ritka, ami megfelelően működik és képes mit kezdeni a gyorstöltéssel.
Nálam pl. akad kéznél pár komolyabb eszköz, de gondoltam elég csak megmutatni, hogy nem lehetetlen a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#4097) Vikthor válasza ferob (#4091) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem megy a swipe, lezárt állapotban megjelenik a kontakt aki hív és nem tudom swipolni csak lerak és felvesz gomb van ott és csak tapintásra reagál. :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4098) pg1966 válasza ferob (#4096) üzenetére


pg1966
aktív tag

És mérted már "komoly" eszközzel? Összehasonlítottad az Ampere által kijelzett értékkel?

(#4099) rolixxx


rolixxx
csendes tag

Sziasztok
Gondolkozom egy ilyen készülék vásárlásán. A kérdésem az lenne, hol érdemes megvásárolnom jó áron, hogy legyen értelmes garanciám. Ha GSM boltban veszem, és EU régiós, él rá a 2 év gyári gari? Vagy akkor miért 1 év boltit ír a bolt. Illetve néztem a mobilkereskedés.hu és a mobilconer üzleteket, ahol elvileg 1 év gyári gari jár hozzá. Ez hogy lehetséges? Mivel ha EU-s készüléket adnak 2 év jár nem?
Ja és még egy kérdés, hosszú távra tervezek, így nem szeretném megbánni a döntést. Van olyan tulaj, aki esetleg most más telefont választana ha vásárolna?
Köszi a segítséget!

(#4100) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Gondolkozom egy ilyen telefon vásárlásán.
Esetleg van olyan pesti tulajdonos, akinek megnézhetném élőben a telefonját?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.