Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6102) pg1966


pg1966
aktív tag

Sziasztok!

Cseréltetett már valaki akkut, tudna ajánlani megbízható céget?

(#6103) Derrewyn válasza pg1966 (#6102) üzenetére


Derrewyn
senior tag

6096? 6 hozzászólással előtted...

(#6104) pg1966 válasza Derrewyn (#6103) üzenetére


pg1966
aktív tag

Igaz, rákérdeztem, várom a választ, hogy mi ez a szervíz.

(#6105) kekkola válasza pg1966 (#6104) üzenetére


kekkola
senior tag

15k + áfa, gyári akkut raknak bele és Bp-i a szervíz.

https://nbook.hu

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#6106) nordzsi válasza kekkola (#6105) üzenetére


nordzsi
csendes tag

Ezek szerint sikerült neked is megcsináltatnod ott az akksi cserét?

(#6107) rendszergazd válasza kekkola (#6105) üzenetére


rendszergazd
csendes tag

nekem is sikerült megcsináltatnom ott az akksicserét, tegnap kaptam vissza, és a kijelzőmet is valahogy kiegyenesitették már nem púpos, én jószivvel ajánlom nektek a szervízt,az akksim szétfeszítette a készüléket mondták hogy az alaplapom is eléggé meghajlott, nemcsak a kijelzőm. ennek ellenére minden működik rajta, szinte csoda hogy nem repedt el a kijelzőm mivel 2-3 mm magasra kinyomta a akksim. :))

(#6108) nordzsi válasza rendszergazd (#6107) üzenetére


nordzsi
csendes tag

Szuper, végre egy visszajelzés, mert sokaknak ajánlottam én is privátban őket, -miután sikerült hosszas keresgélés után rájuk akadnom és végre valaki el merte vállalni- és nem szerettem volna ha esetlegesen valaki rossz tapasztalatokkal távozik rajtam csattanjon az ostor, holott aztán semmi közöm az egészhez csak jóhiszeműen segíteni próbáltam :K

(#6109) kekkola válasza nordzsi (#6106) üzenetére


kekkola
senior tag

Nem sikerült, mert akinek kellene cserélni még vacillál rajta. Egy A9-es akksit kellene cserélni, de az 16.5+áfa lenne (kb ennyi a telefon ára most), ráadásul az A9es kijelzője a legvékonyabb az összes htc közül és a szervízes srác szerint 10ből 1 esetben megreped a kimelegítés során... Ez a két tény komoly fejtörést okoz a telefon tulajnak :D

O+8T

(#6110) nordzsi válasza kekkola (#6109) üzenetére


nordzsi
csendes tag

Azt hittem a 10-esben kell akkut cserélni, mert hát attól is sok helyen óckodnak rendesen... Hát az racionálisan nem éri meg ha annyi a csere mint a telefon aktuális ára, kivéve ha érzelmileg nagyon ragaszkodik hozzá mint én a HTC HD2-esemhez amely már lassan 9 éves és kifogástalanul működik eredeti akkuval -persze mert abban könnyen megoldható a csere :P - csak hát szegényke felett szoftveresen is elhaladt az idő :U

(#6111) exlepra válasza nordzsi (#6110) üzenetére


exlepra
tag

Én hétvégén kicseréltem az aksit, de otthoni körülmények között tényleg elég nehéz a kijelzőt sérülés nélkül leszedni, de mivel azt is cserélnem kellet így nem finomkodtam :) Még nem ragasztottam vissza mert a charging port nem érkezett meg.

(#6112) nordzsi válasza exlepra (#6111) üzenetére


nordzsi
csendes tag

Ez már vakmerőség nem is bátorság kategória :P
És megérte kijelzőt és akksit is cserélned? Ennyiért már kapsz egy másik jól működő 10-est, persze ki tudja hány %-os akksival...
Egyébként én is így voltam vele, hogyha sehol nem vállalják veszek egy csináld magad "kezdőkészletet", megnézem a szerelési útmutatót a YouTube-on, aztán megcsinálom magam minden mindegy alapon, ha sikerül jó, ha nem akkor így jártam, csak jobban belemerülve a témába felhagytam a megvalósítással mert közben meg egy helyen elvállalták meg tudtam csináltatni....

Legyen szerencséd és persze a végén egy működőképes telód :K

[ Szerkesztve ]

(#6113) exlepra válasza nordzsi (#6112) üzenetére


exlepra
tag

A kijelző és az aksi együtt 30USD volt, ennyit simán megért.

(#6114) nordzsi válasza exlepra (#6113) üzenetére


nordzsi
csendes tag

:Y Csak, annyit tényleg megért....

(#6115) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Szerintetek ez mitől lett, hogy felül egy részen mintha nem érzékelne a kijelző, de ha odaérintek akkor a felső menü lejön, persze nem érint oda ahova kellene :(

Kicsit olyan mintha szoftveres lenne.
Ötlet?

Üdv,

Janaboy

(#6116) ferob válasza Janaboy (#6115) üzenetére


ferob
őstag

Ez hardveres hiba, ilyesmit a gyári szoftver nem tud előidézni, hacsak nem valami harmadik féltől származó, átlátszó fedvény, de pont ilyen elhelyezkedéssel, egy sávban ez szinte kizárható.

(#6117) Janaboy válasza ferob (#6116) üzenetére


Janaboy
veterán

Hat ez kiraly :(

Janaboy

(#6118) Janaboy válasza ferob (#6116) üzenetére


Janaboy
veterán

Mennyi az esélye, hogy a csatlakozó csúszott ki?
Néha visszajön, de most meg még egy 3-as sor nem érzékel alatt. :(

Janaboy

(#6119) ferob válasza Janaboy (#6118) üzenetére


ferob
őstag

Ilyesmi nem igazán tud előfordulni, és akkor egyéb problémák is jelentkeznének.

(#6120) Lacy6


Lacy6
senior tag

Sziasztok!

Van egy céges HTC 10 készülékem, ami gyakran kikapcsol már 20-30% töltöttség körül.
A tegnapi nap folyamán már a töltéssel is csak nagy nehezen tudtam újra életre kelteni.
Érdeklődni szeretnék, hogy van olyan elérhetőség a HTC-nél ahol IMEI alapján megadják, hogy meddig garanciás?
Amennyiben még garanciás, hol történik a javítás, hol lehet leadni?
Ha nem garanciás hol tudom megcsináltatni, lehetőleg Kecskemét közelébe megoldható?

Előre is köszönöm a segítséget.
:R

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#6121) Janaboy válasza Lacy6 (#6120) üzenetére


Janaboy
veterán

Htc supportnak irsz es megmondja.

Janaboy

(#6122) Janaboy


Janaboy
veterán

Kijelzore tudtok jó beszerzési forrast? Lehetőleg ragasztokkal.

Janaboy

(#6123) Zord87


Zord87
tag

Üdv!
Tudnátok abban segíteni hogy az automatikus szinkronizálást ha ki kapcsolom egy pár perc és újra bekapcsolja magát.
Eddig nem produkált ilyet,és nagyon zavar mert meríti az akksit ami így se valami erős.

[ Szerkesztve ]

(#6124) csul1


csul1
tag

Sziasztok!

Htc 10-nél az aksi is garanciális 2 évig vagy csak egy évig mint a legtöbb gyártónál? Amúgy júniusban jár le a 2 év garim. Az usb c csatim sokszor elveszti a jelet a pc-vel való kapcsolat alatt a rezgető motor elég furcsa hangokat ad ki mostanában és a kezdetek ota mozog az ujjlenyomat olvasó. Asszem most leadom szervízbe de vannak kétségeim a TMX miatt.

(#6125) ferob válasza csul1 (#6124) üzenetére


ferob
őstag

Mindegyik gyártónál megegyezik a készülékre vállalt teljes jótállási idővel, ha az akkumulátor szerves részét képezi a készüléknek, ami gyakorlatban annyit jelent, hogy mivel beépített, ezért te magadnak nem tudod csak úgy kicserélni, ezért kell is, hogy vonatkozzon rá.

(#6126) csul1 válasza ferob (#6125) üzenetére


csul1
tag

Ez érdekes mert ezelött volt egy lenovo telefonom és arra ki volt kötve, hogy az aksira csak 1 év gari van...

(#6127) i400 válasza csul1 (#6126) üzenetére


i400
senior tag

Gari lejárta előtt kb 1 hónappal minden szó nélkül cseréltek akkut ausztriában a 10-en nekem.

(#6128) csul1 válasza i400 (#6127) üzenetére


csul1
tag

Remélem így lesz bár az aku teszt szerint még nem haldoklik az aksi de a közelében van. Mondjuk az érdekes, hogy akkor miért kapcsolt ki 20%nál bár ez csak egyszer történt meg.

(#6129) i400 válasza csul1 (#6128) üzenetére


i400
senior tag

Szinte majdnem ugyanez volt, szóval nem kell aggódni a szerviz miatt!

(#6130) varos válasza csul1 (#6124) üzenetére


varos
tag

Nekem most volt aksi csere garanciális javításban, 20 hónapos a telefon T-mobilon keresztül, két hét alatt kész volt, és karcmentesen küldték vissza.

[ Szerkesztve ]

(#6131) csul1


csul1
tag

Köszi a megnyugtató válaszokat! :) Extrem Digitalban adtam le ott azt mondták a HTC-t legtöbbször még nem a TMX-ben csinálják. Remélem ez is így van. :DD

(#6132) ferob válasza csul1 (#6131) üzenetére


ferob
őstag

A garanciális szervizelés és az átvevőhelyek, valamint a regionális szerviz eddig is ismertek voltak, amit a téma összefoglalója tartalmaz, így az értelmezhetetlen, hogy legtöbbször még nem a Telemax-nál javítják.

(#6133) csul1 válasza ferob (#6132) üzenetére


csul1
tag

Lehet de engem egy kicsit összezavart, hogy TMX-s Garancia jegy is volt a dobozában. :)

(#6134) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

Kijelzővédő fóliát keresek a telefonra. Tudtok ajánlani valami boltot ahol még lehet kapni? Vagy akár ebay, vagy bármi link is jó nekem, csak jártam már úgy hogy amit találomra rendeltem onnan, egyáltalán nem volt jó a telefonra, ezért örülnék valami referenciának.
Köszi a választ!

(#6135) Tiger. válasza PTomi92 (#6134) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Média marktban felraknak neked clearplex ütésálló foliát, méretre szabják.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6136) PTomi92 válasza Tiger. (#6135) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Htc 10hez is van fóliájuk? Vagy ott vágják ki valami sablon alapján?

(#6137) Tiger. válasza PTomi92 (#6136) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ott vágják ki.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6138) PTomi92 válasza Tiger. (#6137) üzenetére


PTomi92
aktív tag

rendben, köszi a tippet!

(#6139) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Miskolcon tudtok esetleg szervizt javasolni, ahol megbízhatóan, gyorsan és nem aranyáron cserélik az aksit? Idestova 2,5 éves, a gari nyilván lejárt már.
Köszönöm előre is!

(#6140) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Van ötletetek valami olcsó de jó kijelzőre?
Aliról rendeltem egyet 5eFt-ért, de gyakorlatilag használhatatlan volt :(
Ghost touching, eleve fura volt hogy a tesztben a felső pixel sor mintha hiányzott volna.
Meg valami ragasztó is jó lenne, Ebayen elég drága :(

Köszi,
Üdv

Janaboy

(#6141) csul1


csul1
tag

Nem rég ki küldtem gyári szervízbe több hibával a telefont. Visszajött azzal, hogy csak aksit cseréltek miközben a gyári töltöje nem veszi fel rendesen a töltést és az USB c csatlakozó is eldobálja a kapcsolatot miközben gépre van dugva... Mondom jolvan ezekkel együtt tudok élni ha az aksi jó lett. 1 nappal a garancia lejárta után 15%-on kikapcsolt a telefon azóta többször is. Már régebben eldöntöttem, hogy nem veszek több HTC-t de nem gondoltam volna, hogy ilyem mélyen vannak...

[ Szerkesztve ]

(#6142) ferob válasza csul1 (#6141) üzenetére


ferob
őstag

A regionális szervizben az elvégzett javításra garanciát vállalnak, így ha továbbra is bármilyen probléma áll fenn, akkor nem beletörődni kell, hanem visszaküldeni a készüléket.

(#6143) csul1 válasza ferob (#6142) üzenetére


csul1
tag

Persze fel is vettem a kapcsolatot a bolttal ahol vettem a telefont. De 30 nap-ig rajta ülnek a készüléken és utána küldhetem vissza megint 30 napra... 2 hónap

(#6144) ferob válasza csul1 (#6143) üzenetére


ferob
őstag

Viszont ezek nem érvek, ezektől nem a készülék gyártója lesz a hibás.
De nincs is értelme ilyen bonyolultan csinálni, egyszerüen add le az egyik átvételi ponton.

(#6145) Abus2


Abus2
tag

Valahogy be lehet állítani a kameránál, hogy a fájlnév a fotózás időpontja legyen?

Sörhassal nem lehet születni. Azért meg kell dolgozni!

(#6146) Szancsó válasza Abus2 (#6145) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Szerintem gyári kamerával nem: esetleg másik kamera alkalmazás tudhat ilyet (nem használtam már rég ilyesmit, de akkor sem ezért), vagy másik programmal esetleg utólag átnevezhetőek a képek.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#6147) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Sziasztok. Galaxy s6 edge vagy ez a telo a jobb? Teljesitmenyben? Jatekok teren? Koszi a valaszt

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#6148) Derrewyn válasza Enigma1945 (#6147) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ez a telefon a S7-el van egy szinten, azzal jött ki kb. egy időben.

(#6149) Szancsó válasza Enigma1945 (#6147) üzenetére


Szancsó
aktív tag

S7 jött ki régiótól függően ugyanezzel a SOC -al (vagy a sajátjukkal), így az S6 Edge -ben lévő Exynos 7420 utódjával van kb. egy szinten a Snapdragon 820. (Magyarul elvileg ez a jobb, de gyakorlati összehasonlítási alapom nincs.)

[ Szerkesztve ]

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#6150) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Kellene kis segítség (hátha valaki olvassa még a topicot...), mert újraindítás közben kifagyott a telefon és nem tudom életre kelteni.
A dolog úgy kezdődött, hogy indítottam volna a zenelejátszót, de az nem indult el. Alkalmazásoktól force close -oltam és rányomtam a gyorsítótár törlésre, de elég sokat gondolkozott. Megpróbáltam újra elindítani a lejátszót, de ugyanúgy csak egy fehér képernyőt kaptam. Ekkor nyomtam a készüléken egy újraindítást: a képernyő elsötétedett, de a 2 alsó gond folyamatosan világít, semmire nem reagál. (Ez olyan 3 órája volt.) Próbáltam a bekapcsoló gombra tenyerelni úgy fél percre, de semmi.
Valakinek tipp esetleg?

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#6151) Szancsó válasza Szancsó (#6150) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Megoldódott, a megfejtés a power+hangerő le kombináció volt: előtte már próbáltam, csak szerintem nem jól. Elsőnek a le gombot kellett nyomni, majd közvetlenül utána a bekapcsolót és kb. 12mp -ig lenyomva tartani.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#6153) trefi83


trefi83
csendes tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy ez a készülék volte képes? Digis kártyával használnám. Telefonálni tudok róla, de adatkapcsolatom nincsen.

(#6154) Yerix válasza trefi83 (#6153) üzenetére


Yerix
tag

Nem, nem tud VoLTE-t, se VoWIFI-t.

(#6155) csul1 válasza ferob (#6142) üzenetére


csul1
tag

Végül is másodjára nem javították. Azt mondták edigitalban nem javítható hiba visszakaptam az árát. De mikor leadtam vettem másik telefont olcsobban, szóval jól jártam.De 2 hónapot volt szervízben.
Nem voltak jó tapasztalataim a htc 10zel sajnos. Elhagytam a márkát. Pedig az m7et imádtam.

(#6156) fahrii


fahrii
őstag

A 2 éves garancia lejárta előtt egy nappal adtuk le a készüléket akksi gondokra hivatkozva, szó nélkül cserélték is. Egész vállalható lett az üzemidő.

(#6157) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Kíváncsi leszek, hogy muzsikál majd Android 10 alapú LOS a készüléken. Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de nekem mostanában rettentően belassult. Fejlesztői készüléknek használom, de minden nagyon nehézkesen történik egy ideje. Szerencsére XDA-n megjelentek az új ROM-ok, és hát.. ha az eredeti Pixel (s820) képes jól futtatni, akkor ez is remélhetőleg képes lesz :).

(Mondjuk szerintem megéri még várni egy kicsit, míg javítanak dolgokat, ellenben itt hagyom, hátha valakinek jól jön :) )

@6156
Igen, HTC szervíz általában jól teszi a dolgát és normálisak. Én azért küldtem el nekik hogy az összekarcolt házat és az akkumulátort cseréljék (amiből egyedül az akkumulátor felel meg a garanciális javítás feltételeinek (értelemszerűen)) szó nélkül kicseréltek mindent + új kijelzőt is kaptam.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#6158) janakbacsi


janakbacsi
őstag

miért nem tudok belépni a felflash-elt twrp recovery-be vajon? állandóan ez a kép fogad. lehet, hogy köze van a dolognak ahhoz, hogy a készülék akkuja már tönkre ment? nem nagyon tudom úgy bekapcsolni, ha nincs töltőre dugva.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#6159) ferob válasza janakbacsi (#6158) üzenetére


ferob
őstag

A mellékelt kép alapján azért, mert még mindig a gyári van a készüléken.

(#6160) papptam


papptam
csendes tag

Sziasztok!

A feleségem 10-ese kikapcsolgat és ahogy visszaolvastam a fórumon ez nagy valószínűséggel aksi probléma. Gugliztam kicsit és ezeket találtam:
1. [Smart Clinic]
2. [telefon szerviz] vagy a már említett
3. [nbook.hu]
Szerintetek melyiket válasszam? Az asszony nyugalma a család békéje :D
Köszönöm a segítséget :R

Üdv.

(#6161) ferob válasza papptam (#6160) üzenetére


ferob
őstag

Elsőként a gyártó regionális szervizét érdemes megpróbálni, ha biztosra szeretnél menni.

(#6162) papptam válasza ferob (#6161) üzenetére


papptam
csendes tag

És ha nem szeretném vagy nem tudom hosszabb időre nélkülözni a telefont?

(#6163) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Sziasztok!
Nem garanciális javításara (akksi csere) szeretném küldeni a telefont, de a gyári szervizbe.
Az összefoglalóban lévő infó aktuális, szóval pl. MM -ban leadva megoldható?
(Honlapjukon találtam ide vágó infót, de nem tudom, mennyire aktuális.)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#6164) karldergroße válasza papptam (#6162) üzenetére


karldergroße
senior tag

Akkor új asszonyt kell keresni.

(#6165) kekkola válasza Szancsó (#6163) üzenetére


kekkola
senior tag

Aktuális elvileg.

O+8T

(#6166) kekkola válasza papptam (#6160) üzenetére


kekkola
senior tag

Nekem most van bent egy 10-es az nbook-nál. 18+áfa a csere költsége, gyári akkumulátort tesznek bele. Sajnos a vírus helyzet miatt az akksi vagy 6 hét alatt ért ide... De cserébe egy nap alatt megoldják ígéretük szerint. Egy U12-es akksit is most cseréltettem velük, azzal minden rendben volt.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#6167) Szancsó válasza Szancsó (#6163) üzenetére


Szancsó
aktív tag

MM-ban lett leadva: meglátjuk hova kerül, mennyi idő lesz és persze mennyibe kerül. Ha a hivatalos oldalon lévő ár stimmel, akkor nem ez lesz a legolcsóbb, de legalább gyári minőség - remélem legalább annyit kibír mint az előző.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#6168) Szancsó válasza Szancsó (#6167) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Ja igen - végül megjárta a szervízt és kaptam egy 99e forintos ajánlatot akksi cserére. Beletették a képernyőt is biztos ami biztos + talán alaplapot (? - nem rémlik már). Szóval vettem egy akksit, ragasztót, majd egy mély levegőt és kicseréltem. (Eszközök voltak itthon, mert Mini 2-n és M8 -on már ezt eljátszottam. Ehhez találtam részletesebb videót is a neten - azért így sem volt a legegyszerűbb.)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#6169) gyu456


gyu456
tag

Sziasztok!
Szeretem volna a telonak kinyitni a Bootloader-t, kinyertem az adatott is hozzá... [link] ezen az oldalon kellene ugye kérnem, be illesztem majd submit és össze omlik az oldal :W

Ilyenkor mi van??? :(

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.