Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) Bacusuz válasza fant0mi (#17000) üzenetére


Bacusuz
őstag

működik az alapján amit elsőnek írtál
szuper és köszi

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17002) petir válasza fant0mi (#16997) üzenetére


petir
senior tag

Azért ez így túlzás, mert a saját profil ponttábla részén látja, hogy hanyadik helyen van illetve milyen szinten :D

(#17003) RudiLicenc


RudiLicenc
aktív tag

Sziasztok!

Aki CarPlay-jel használja a Wazet…

Más is tapasztalja, hogy csatlakozás után a Waze régi pozíciót mutat a Dashboardon vagy akár megnyitva az appot is? Pontatlan, kék pöttyként jelez, ami nem frissül, úgy marad ameddig én manuálisan a telefonon nem zárom be, majd nyitom meg újra a Wazet. Ekkor mindig jó, de ha csak reggel elindulok, akkor néha ez történik. Ilyenkor egyébként “Nem regisztrált” felhasználóként mutat engem, pedig be kéne lennem jelentkezve. Újraindítás után persze ez is megjavul.

Elég régóta van ez a problémám, de nem tudom megoldani sehogy. :(

Üdv!

(#17004) leslieke válasza RudiLicenc (#17003) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam nincs ilyen gond. Jól mutatja a pozíciót akkor is, ha kilőttem előtte az appot, meg akkor is ha nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17005) RudiLicenc válasza leslieke (#17004) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Nem tudom mi lehet a baja, pedig úgy imádom és kényelmes használni, de ez az őrületbe kerget. :D

Egyébként néha olyan is van, hogy a fentieknek megfelelően rosszul mutatja a pozíciót, de utána pár másodperc múlva észhez tér magától. Illetve eszembe jutott olyan eset is, hogy út közben veszti el a fonalat, és csak akkor tér észhez, hogyha feloldom a telefont. Nem is kell felnyitni, csak a Face ID legyen meg, és működik megint.

Lehet, hogy az a gond, hogy Wireless CarPlayt használok?

Üdv!

(#17006) leslieke válasza RudiLicenc (#17005) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én kábellel használom és így nincs az, ami nálad gond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17007) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Ahol lakom lett egy új utca, új épületekkel, házszámokkal. Ezt már decemberben jeleztem a Google felé, de semmi nem történt. A Waze irányába ezt hogyan lehet jelezni, hogy felkerüljön a térképre?

Köszi

The Truth Is Out There --->

(#17008) fant0mi válasza Corsa02 (#17007) üzenetére


fant0mi
addikt

Odamész az új út egyik végére, sárga gomb, térképhiba, hengerlés, aztán elgurulsz az utca másik végéig. Ekkor meglesz az új útvonal nyers nyomvonala. Ez akkor fontos, ha mondjuk nem látszik a google műholdképen még a nyomvonal.
Nyomsz egy sárga gomb, térképhiba, térképhiba jelentését, aztán ott a megjegyzés menüben leírod, hogy mi a helyzet (magyarul nyugodtan lehet).
De még ide is leírhatod, hogy Bakonybolháson a Jézus Szíve utcából nyitottak egy új utcát erre meg erre, ez a neve, blabla...

(#17009) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Basszus, a hétvégén nem találtam a magyar országos autópálya matricát a listában.

Már tök ideges voltam, ezért inkább benyomtam 6-7 megyei matricát, amely megyék útba estek :(

Aztán már nyugodtabb körülmények között megtaláltam, a sok e-vignette után jött egy E-vignette, na az volt az országos matrica :W

Ezúton is üdvözlöm azt a fejlesztőt, aki kitalálta, hogy a megyei matricák a lista elején legyenek, az országos pedig a kb. 600 elemű listából a 180. helyen legyen :O

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17010) fant0mi válasza Donki Hóte (#17009) üzenetére


fant0mi
addikt

A megyeiek e-matrica* néven futnak.
Az országos Vignette HU, igazodva több más ország országos matricájának elnevezéséhez (pl. Vignette AT, Vignette CZ).
A megyeiek a sor végén vannak, az országos meg ott, ahol a többi országos. Mondjuk egy kereső mező tényleg nem ártana.

[ Szerkesztve ]

(#17011) Donki Hóte válasza fant0mi (#17010) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kereső az tényleg jó lenne, bár van jópár olyan 3-4 karakteres rövidítés, amiről fogalmam sincs, hogy mely földrész melyik országának melyik útjához tartozhat, szóval egy olyan funkció is jó lenne, amely használó országának a matricáit teszi előre.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17012) nullpoint


nullpoint
senior tag

Letekertek a lista aljára, ott az összes megjelenítése, és akkor lesz fent egy kereső.

Mire rájöttem én is játszottam olyat hogy 5 féle megyematrica. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#17013) Oldman2 válasza Donki Hóte (#17009) üzenetére


Oldman2
veterán

A múlt héten ezt én is beszoptam!

@nullpoint #17012

Ez hasonló elcs...ett UI megvalósítás, mint a GMail alkalmazás Beállítások pontja, ami a Címkék alatt jelenik meg.

Nálam van kb. 200 címke. Mekkora "mellényúlás" lett volna fölülre tenni a Beállítást.
:W

(#17014) Donki Hóte válasza nullpoint (#17012) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kipróbáltam, tényleg működik.

Viszont erre az életben sem jöttem volna rá magamtól, sőt, mire legközelebb megint keresni kell, addigra tutira elfelejtem.

Szóval valami logikusabb megoldás kellene, pl. az, hogy ha már van kereső, akkor az mindjárt az első oldal tetején legyen megtalálható ;]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17015) nullpoint


nullpoint
senior tag

A lényeges elemeket mindig a kétszázadik almenüből érdemes elérni, ez teljesen rendben van. ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#17016) Faby válasza nullpoint (#17015) üzenetére


Faby
senior tag

És az apróbetűs szöveg azért olyan pici méretű mindig, mert így van kiemelve - mondotta volt a középiskolás kémia tanárom.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#17017) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, nagyon megköszönném a gyors segítséget. Holnap hajnalban indulunk több országon át egy európai városba (Szlovákián és Csehországon keresztül) és a Waze 8,5 órás útvonalat ír, a Google Térkép pedig 4,5 órásat. A baromi eltérés vélhetően abból adódik, hogy már most hozzá kéne adom azokat a matricákat, amiket még nem tudok megvenni és akkor végigengedne a fizetős autópályákon. Nem szeretem a Térkép felületét, a Waze-hoz szoktam, de képtelen vagyok rábírni egy megfelelő útvonaltervre, holott kikapcsoltam a "Fizetős utak elkerülése" az "Autópályák elkerülése" opciókat!
Mit kéne tennem, hogy megkapjam a fizetős útvonaltervezést? :R

(#17018) trebrona válasza janosibaja (#17017) üzenetére


trebrona
nagyúr

Aktiválni Bekapcsolni a matricákat. Attól, hogy még nem vetted meg, tervezni lehet vele.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17019) janosibaja válasza trebrona (#17018) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi szépen, így már működik. :R

(#17020) trebrona válasza janosibaja (#17019) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nincs mit. Egyébként online meg tudod venni a matricákat.
Cseh: https://edalnice.cz/hu/egyszeru-vasarlas/index.html#/eshop/order
Szlovák: https://eznamka.sk/selfcare/purchase

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#17021) Nikaré válasza trebrona (#17020) üzenetére


Nikaré
őstag

Horvátországra is van ilyen előre vásárlási lehetőség?

(#17022) zeon.hu válasza Nikaré (#17021) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs, mivel ott autópálya szakaszonként kell fizetni.
Szerbia szintén.
De pl Szlovénia, Szlovákia és Bulgária előre vásárlós.
Előbbi kettő határon vagy előtte akár itthon, utóbbi határátkelőn vehető belépéskor (Bulgáriában általános útdíj van, ami nem csak autópályára vonatkozik.)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#17023) Faby válasza Nikaré (#17021) üzenetére


Faby
senior tag

Horvátokhoz érdemes ENC kütyüt bérelni
Én tőlük kölcsönöztem 2-3 alkalommal, de rákeresve talász még párat

A lényege, hogy mint a kamionok útdíj eszköze, ez is elektronikusan rögzíti a kapun áthaladást, és utólag (iiletve előleget kell befizetni, de utólag számolsz el) fizeted az úthasználatot.
Külön sávon tudsz a kapuknál menni, jóval kisebb (vagy egyáltalán nincs) a torlódás, nincs jegyhúzás felhajtáskor, fizetés lehajtáskor, csak szépen egyenletes tempóval áthaladsz.
A zágrábi őrületet sikeresen megúsztam mindig ezzel.

Javaslom.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#17024) Nikaré válasza Faby (#17023) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszönöm az infót, ránézünk!
&
#17022 zeon.hu
Neked is köszönöm a kiegészítő információ!

(#17025) Somatom


Somatom
veterán

Srácok! Ez valami vicc? Nem használom a Waze -t, de mivel most forgalomtól függő az útvonalam, ezért terveztettem vele egyet. Ezt dobta:
Screenshot 1
Screenshot 2
Ezzel híradóba kerülnék. :Y

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17026) WhiteWalker válasza Somatom (#17025) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Sygic szindróma utolért ;]

(#17027) fant0mi válasza Somatom (#17025) üzenetére


fant0mi
addikt

Mi a baj vele?

(#17028) Nikaré válasza fant0mi (#17027) üzenetére


Nikaré
őstag

Első kép, ha jól látom Kossuth Lajos utcában visszafordítaná.
Persze megoldható a záróvonalon és a kamerák kereszttüzében.

(#17029) fant0mi válasza Nikaré (#17028) üzenetére


fant0mi
addikt

Túlviszi az Astorián, majd a Rákóczi egy szervízútján leviszi picit, ott fordítja meg a lámpánál. Ott vissza lehet fordulni.

(#17030) Nikaré válasza fant0mi (#17029) üzenetére


Nikaré
őstag

Tényleg.
Első ránézésre (felületesen) kettő útvonalnak láttam, de nem annyi.
Igazad van, ott vissza lehet kanyarodni.

(#17031) Somatom válasza fant0mi (#17027) üzenetére


Somatom
veterán

Az, hogy ez teljesen elmebeteg terv. Mindegy. Megnéztem a Gugli forgalominfót. Átgurultam a Margit hídon, aztán felső rakpart, onnan Váci és vmi Károlyi Mihály. Dehogy fogok du. fél ötkor átautózni a város közepén.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17032) fant0mi válasza Somatom (#17031) üzenetére


fant0mi
addikt

De az, hogy elmebeteg a terv, attól még miért lennél a híradóban? Azt hittem valami orbitális hiba van benne.

(#17033) Somatom válasza fant0mi (#17032) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát... Sztem olyan visszafordulás nincs.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17034) fant0mi válasza Somatom (#17033) üzenetére


fant0mi
addikt

Vas utcánál le a szervízútra, onnan lehet a lámpánál balra vissza.
Vagy kamionnal vagy? :D

(#17035) Somatom válasza fant0mi (#17034) üzenetére


Somatom
veterán

Ahhh sooo! Leesett, hogy mit szeretett volna. Az tényleg szabályos, csak oda-vissza araszoltatna. Sztem ez a legneccesebb útvonal, amit csak ki lehet találni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17036) lacentos


lacentos
aktív tag

Van valami gond a navival? Már a múlt hét végefelé sem engedett eseményt jelenteni.
Be vagyok jelentkezve.

(#17037) fant0mi válasza lacentos (#17036) üzenetére


fant0mi
addikt

Valami kaka volt vasárnap, meg tegnap is. Összevissza tervezett.

(#17038) lacentos válasza fant0mi (#17037) üzenetére


lacentos
aktív tag

Most délután sem engedte az útépítést jelezni. :((

(#17039) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Hogy lehet beállítani, hogy ha fut a Waze, akkor a felső sorban (értesítési terület) jelezze? Eddig így volt, de pár hete eltűnt onnan.

(#17040) fant0mi válasza Szirtimorc (#17039) üzenetére


fant0mi
addikt

Android függő.
Ha lehúzod a redőnyt, akkor látszik az értesítés. Ezt kicsit félrehúzod, előjön a fogaskerék, ott valahol kiszeded a silent notification opciót

(#17041) Szirtimorc válasza fant0mi (#17040) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Köszi!
Jó volt az ötlet, az Beállításaok-Apps-Waze-Notificatios alatt volt (valamiért a telefonom magyar-angol vegyes nyelven kommunikál). Valamelyik frissítés során tűnhetett el. Taszkváltáskor egyszerűbb onnan visszalépni a navi-ba.

(#17042) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok!
Tudom, hogy nem waze specifikus a kérdésem, de tudtok olyan navigációs eszközt/térképet, ami ismeri a helyrajziszámokat?
Előre is kösz

(#17043) fant0mi válasza Tarokk79 (#17042) üzenetére


fant0mi
addikt

A települések fel szokták tölteni a honlapjukra a település rendezési tervet, azokban megvan.

(#17044) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok!
Ma vitt a Nagy Lajos Királyon az Őrs felé és azt mutatta forduljak balra a Fogarasira, de azt tábla tiltja.
Valaki szerkeszti itt a térképet, vagy tudja hol/kinek kell jelezni?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#17045) lacentos


lacentos
aktív tag

Újabb észrevétel azon kívül,hogy nem engedi az eseményeket jelenteni most a képen látható szöveg jelenik meg. A navigálás viszont megy rendesen.

(#17046) viktorhu válasza lacentos (#17045) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez a nincs hálózati kapcsolat egy nagyon régi feature. Ha a tervezéskor nem tud netre csatlakozni (pl. pont eléri még az otthoni wifit a parkolóból, de adatforgalmazni már nem tud rajta), akkor utána nagyon nehezen talál vissza a netre a waze. Ilyenkor offline tervez, és érkezési idő sincsen.

(#17047) lacentos válasza viktorhu (#17046) üzenetére


lacentos
aktív tag

Nem tudom mi a túró van ezzel de már tele a hócipőm vele. Van amikor 2-3 hónapig rendben működik aztán széthullik mint említettem Android Autón már 1 hete nem lehet eseményt jelenteni. Simán telefonról igen.

(#17048) Winner_hun válasza sysrq (#17044) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak közösségi közlekedés számára van engedélyezve a balra kanyarodás 23:00 és 5:00 között

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17049) Szirtimorc válasza Winner_hun (#17048) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ezeket az időkorlátos dolgokat tudja kezelne a Waze? Ráadásul helyi idő szerint?

(#17050) simico


simico
aktív tag

Budapest XIII. kerület Árbóc utcában mindkét irányba hibás a hangbemondás, pont az ellenkezőjét mondja mint amerre (amelyik sávba) tartani kell. A Váci út felől az Esztergomi út felé azt mondja be, hogy "tarts balra", holott jobbra kell tartani (a bal sáv az irodaház mélygarázsának rámpájára visz). Ellenirányban meg az Esztergomiról a Váci út - Róbert Károly útirányba menve kb. mélygarázs Váci úthoz közelebbi rámpája mellett haladva tarts jobbrát mond, holott pont balra kell tartani (és sávot váltani) a Vácira balra kanyarodáshoz (jobbra tartás esetén a Vácira jobbra kanyarodó sávban marad az ember és a Róbert Károly ugye pont az ellenkező irányban van).

Más.
Megosztották velem az utazást, az illető célhoz érkezése előtt kaptam egy mókás értesítést a Waze-től: "A barátod uskoro dolazi" :DDD Kicsit csiszolni kell még ezt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.