Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12551) viktorhu válasza zeon.hu (#12550) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet még, hogy a címet nem tudja értelmezni. Próbáld meg a helyet nem a google gyorstalálatokból, hanem a waze saját kereséséből megnyitni.

A here fapados lesz az említettekhez képest, de nagyon jó a folyamatos térképaktualizálás, abban óriási az előnye az igo-hoz képest.

(#12552) zeon.hu válasza viktorhu (#12551) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Waze saját találat, cím nincs megadva:

#?*@&!

(#12553) viktorhu válasza zeon.hu (#12552) üzenetére


viktorhu
veterán

Innen sem hajlandó oda. Budapestre tervez, hasonló a távolság.

(#12554) petir válasza iguana (#12540) üzenetére


petir
senior tag

Ezt már én is szóvá tettem...Érthetetlen. Az egész bejelentkezés is.
Tény , hogy a Waze a Google tulajdona. Ott SmartLock tök szuper be tudsz jelentkezni.
Az okostelefont használók nagy része valószínű a Google-ba tárolja a névjegyeit a könnyebb szinkronizálhatóság miatt meg mert a SIM korlátozott kb a név és számon kívűl semmit nem lehet menteni rá . Míg egy Google névjegybe kb még a póló mérét is be lehet írni :DD :DD :DD
Szóval visszakanyarodva a Google miért majmolja a facebook-ot ezen a vonalon ? Mikor amúgy meg a legnagyobb konkurense a világon... Erre nagyon kíváncsi lennék!

Ezt az egész bejelentkezés dolgot nagyon át kéne alakítani a ( pl google login ) és barátok kezelése ( google contact ) ha már Google termékről beszéltünk.

ÉVI küldés nagyon hiányzik. Gyakran tartunk egy cél felé jó látni ki , hol jár kb egyszerre érkezés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12555) merqree válasza viktorhu (#12547) üzenetére


merqree
őstag

De sötét vagyok :-( :W

(#12556) Syd69 válasza zeon.hu (#12548) üzenetére


Syd69
aktív tag

Telekom: Travel&Surf World - 100 megabitet-öt ad 3 napra. Jobb nincs.....

Alma

(#12557) Winner_hun válasza Syd69 (#12556) üzenetére


Winner_hun
félisten

megabitet-öt ---> Mbit-5? De ha az 5 helyett ot van, akkor se jó, az is kevés. Az i helyett y-nal + 5 helyett ot már jó lesz;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12558) WhiteWalker válasza zeon.hu (#12548) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ezért vettem meg a Sygic offline térképet , full EU 6000ft-ért :K

(#12559) LámaZ válasza viktorhu (#12547) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem az a környezetvédelmi besorolás lehet.
Ha EUR 4-es a kocsid, akkor vedd azt, ha meg korszerűbb, akkor az 5-öst.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#12560) tyielow


tyielow
aktív tag

Na hála az új szipiszupi Androidnak, több app is rendellenesen működik, a Waze éppen csak eltűnik a képről ha hívnak, pedig be van kapcsolva a "Waze előtérben marad" funkció. Eddig kiválóan működött... :(((

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#12561) zeon.hu válasza tyielow (#12560) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mi Max 3, droid 9.
Feljön a hívóképernyő, felveszem és pár mp múlva előtérbe kerül a Waze ismét.
Másik verzió, hogy csak a képernyő tetején jelenik meg a hívás.
Szóval nálam jó :)

#?*@&!

(#12562) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Android Autot használnék Waze-el, de csak odáig jutok, hogy megtervezi az utat, mutatja az aktuális pozíciómat, viszont hiába indulok el, nem mozdul. Mintha lefagyna. Xiaomi Redmi 4A a telefon, Miui 10 rendszer, az auto 2018-as Renault Megane. Akkukímélés ki van kapcsolva, minden engedély megadva, ennek ellenére nem megy. Olvastam máshol, hogy "ismert probléma", de megoldást nem találtam sehol. Google maps tökéletesen működik (még a hangvezérlés is). Ha lehúzom a kábelt, a telefonon tökéletesen megy a Waze.
Tud valaki esetleg megoldást?
:R

(#12563) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Valahol láttam olyan beállítási lehetőséget, hogy egy körforgalmat hányszor jelezzen előre, de most nem találom :(

Ki szeretném kapcsolni, mert olyan úton járok, ahol sok a körforgalom és most jelzi a körforgalmat 800 méternél, meg 400 méternél, meg behajtáskor is, ami kicsit idegesítő.

Hol lehet ezt állítani?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12564) fant0mi válasza Donki Hóte (#12563) üzenetére


fant0mi
addikt

Nincs ilyen. Almodtad. :)

(#12565) Faterkam


Faterkam
addikt

Bluetooth-on kapcsolódtam az autóhoz, most nálam is előjött a "leharapja a mondanivaló elejét a Csilla" :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#12566) Donki Hóte válasza fant0mi (#12564) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Háááát, az lehet, hogy iGO-ban láttam :B

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12567) SZATA válasza Donki Hóte (#12563) üzenetére


SZATA
senior tag

Ahogy mondták előttem, tényleg nincs ilyen, de ha Dórát választod útitársként, ő kevesebbet beszél a körforgóknál.

(#12568) apaszka


apaszka
veterán

Apa kezdődik, apa kezdődik!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#12569) noorbertt válasza st6969 (#12562) üzenetére


noorbertt
őstag

Miui a hibás, kapcsold ki a teljes akku kímélő hulyesegét és akkor menni fog. De automata bekapcsol a nezavarj mód, így miután csatlakozott adj rá hangot különben se zene se semmi.
Nekem Mi8-al volt ez a állandó szopás, azóta másik ROM van rajta és várom hogy jöjjön valami jó telefon amire érdemes lenne váltani.
(hiszen ha felraksz valami másik rendszert akkor is szivat a xiaomi, mert az autó fejegysegen hiányosan jeleníti meg a képet pl nálam az alsó sávbol hiányzik egy rész)

(#12570) st6969 válasza noorbertt (#12569) üzenetére


st6969
őstag

Ki van kapcsolva az Android Auto-nál az akkukímélés, ezt írtam is. Erre az infóra nemrég találtam rá, és nagy reményekkel vágtam neki újra a próbának, de sajnos ugyanaz. Egy helyben maradok, mégpedig a kezdőpozíción. Mondjuk lockolást és automatikus indítást még nem állítottam be, azt még megpróbálom, ezen kívül minden engedély meg van adva. Viszont nekem olyan nincs, hogy levágná az alját, a kép rendben van.
Úton van a Mi8-om, ha azzal még nagyobb szenvedés lesz, az rossz hír.
Talán a fejegységünk sem ugyanaz.

(#12571) noorbertt válasza st6969 (#12570) üzenetére


noorbertt
őstag

Ne csak az appnal kapcsold ki, semmire sem elég sajnos. Az egész telefonon, úgy menni fog.

Kép kivágás csak másik ROM esetén van, cserébe jól működik ha még előtte mokolsz a dev beállításoknál.. Gyári miui esetén csak kapcsold ki az akku kímélőt teljesen és győz mindig hangot adni a telora miután elindult az android auto.
-részemről soha többé xiaomi telefon.

Jaja más a fejegyseg, ami neked van abban nálam lassucska volt picit de használható.

[ Szerkesztve ]

(#12572) simico


simico
aktív tag

Na, most engem ért el az "ajjaj" baromság, kb két hete minden indítás után csak az ajjajozás és hálózat keresése van... két-háromszori újraindítás után többnyire tud végre útvonalat tervezni. Azt hiszem ezt is már gyorstalpalón átképzett bölcsészek fejleszthetik, mert egyre szarabb a kliens :(((

(#12573) viktorhu válasza simico (#12572) üzenetére


viktorhu
veterán

Én már egész megszoktam, már hónapok óta ez megy. Már egész gyakorlottan lövöm ki háromszor a waze-t a telefonon, miközben vezetek :( Nem kicsit balesetveszélyes feature ez, de nem mindig van idő az elinduláskor megvárni az újraindítgatást.

(#12574) st6969 válasza noorbertt (#12571) üzenetére


st6969
őstag

Nagyon köszönöm a tippet, kipróbálom!

(#12575) Donki Hóte válasza simico (#12572) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem a Google már nem öl nagy energiákat a waze fejlesztésébe, a GoogleMaps navigációját fejlesztik a profik, a waze-nél meg maradtak a lelkes amatőrök :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12576) Dr V válasza Donki Hóte (#12575) üzenetére


Dr V
őstag

Nem is baj... amióta megvan a waze, azóta megvan a 3s lemaradás a valós helyzetemhez képest. Más programnál azonos körülmények között nem tapasztaltam ilyet.

(#12577) Spett14


Spett14
tag

Üdv!
Valaki megtervezné nekem a Pápa, Téglagyári u. 6- Miskolc, Klapka utca 32. útvonalat, 8-M7-M3 útvonalra, reggel 7.30-as érkezésre? Sehogyan sem akarja, csak mára. Ja és Pápáról nem Ajka-Bakonygyepesnek, hanem Városlőd felé.

(#12578) nullpoint válasza Spett14 (#12577) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nem megy itt sem. Csak tekertekerteker de nem történik semmi.

Gondolom a google épp szarítja a waze-t , hogy a googlet használják inkább az emberek.

Mire kinőné a gyerekbetegségeit a waze addigra teljesen tönkreteszi ez a gyökér google. :W

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#12579) Faby


Faby
senior tag

Tapasztalt más is olyat, hogy fut a waze, van netkapcsolat (3g, 4g), és bejövő vagy kimenő hívás után nem talál hálózatot? Konkrétan folyamatosan a várakozás a hálózatra megy, miközben van élő internetkapcsolat. Ilyenkir csak a kilépés, és a futó alkalmazások közül a waze kilövése, majd újraindítása segít.
Redmi Note 4 Global, xiaomi.eu 10.2.2.2 rom.
Két kártyával használom, mindegy, hogy a net azon a kártyán van, vagy a másikon, mint amire a hívás érkezik.
Mi lehet a megoldás?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#12580) noorbertt válasza Faby (#12579) üzenetére


noorbertt
őstag

Akksi kezelő teljes kikapcsolása?

(#12581) dionaea válasza nullpoint (#12578) üzenetére


dionaea
őstag

hát ha jobb lesz mint most a waze akkor nekem mindegy melyiket használom. ha most nőtte ki a waze a gyerekbetegseget az nagy baj:) sebesség mérés megjelenésén kívül sok hasznos funkciót nem adott az elmúlt 5 évben sajnos.

(#12582) Astery válasza dionaea (#12581) üzenetére


Astery
senior tag

Valóban nem? Az, hogy egyedül ez ismeri a megyei matrica rendszert az smafu? Persze aki nem használja annak igen ... nekem nagy segítség.

[ Szerkesztve ]

(#12583) Faby válasza noorbertt (#12580) üzenetére


Faby
senior tag

Ha az akkumulátor kímélőre gondolsz, az ki van kapcsolva, sőt a miui optimalizáció is.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#12584) Faby válasza Astery (#12582) üzenetére


Faby
senior tag

Egy értelmetlen rendszer értelmetlen implementációja.
Tényleg nélkülözheteten. Ja, nem.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#12585) csababarca válasza Astery (#12582) üzenetére


csababarca
őstag

mondjuk ez egy tök felesleges feature, ennyire legyen már önálló, és szabadakaratú az emberi agy, hogy számon tartsa hol van matricája, hol nincs.
ez egy hasznos kiegészítő, de bőven nélkülözhető lenne.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#12586) apaszka válasza csababarca (#12585) üzenetére


apaszka
veterán

Szerintem ez hasznos.
Nekem 2 megyére van matrica véve.
Viszont ha túl megyek rajtuk, jól jön hogy tudja és ráadásul nem kell 3x tervezni ez miatt így útközben.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#12587) Márton


Márton
nagyúr

Mostanában ha bevisz egy dugóba pl. M0-n, nem mutatja bal oldalt mekkora késéssel számolhatok, hol vagyok a dugóban, közepén, vége felé vagy még mindig az elején?
Ezt kivették??

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12588) csababarca válasza apaszka (#12586) üzenetére


csababarca
őstag

írtam, hogy hasznos, de nélkülözhető, mert előtte is megvoltunk nélküle.
mondjuk nekem mindegy, mert országosom van, meg régen is ha nem volt, sose történt olyan, hogy ne tudtam volna honnan fizetős honnan nem.
nekem ennek már kicsit emberi lustaság szaga van.

plusz ami zavaró az állandó értesítések, hogy kapcsold be, stb, holott be vannak állítva. de tolja a képembe a promóciós hülyeségeket.

mindegy, egyébént én elégedetten használom, mert nekem (ios, iphone 8) sosincs tervezési problémám, olyan van maximum hogy kell egy 8-10 másodperc mire utat talál.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#12589) kmarci25 válasza Márton (#12587) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem épp tegnap is mutatta...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12590) Donki Hóte válasza csababarca (#12585) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szabad akaratomból tudom, hogy van Csanád megyei matricám, de azt sajnos nem tudom, hogy ha a Csanád megyei Kiskunrettenetesről megyek a szomszéd megyében lévő Rákosborzasztóra, akkor az autópályán érdemes menni, vagy a párhuzamos úton, mert a teljes úthálózat azért nincs meg az ember fejében :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12591) csababarca válasza Donki Hóte (#12590) üzenetére


csababarca
őstag

na de azt tudod, hogy ha a pályára vezet, akkor kell matrica, ha sima úton mész akkor nem.

mindegy, akkor átfogalmazom, hogy nekem nem szükséges, mert előtte se volt problémám ilyennel soha, amikor nem volt országosom is tudtam, hogy hol kell hol nem, utána meg mindig országosom volt/van 10 éve már

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#12592) Donki Hóte válasza csababarca (#12591) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ja, hogy országos matricád van régóta :)

Akkor neked tényleg nem sok előnye van az új matricás fejlesztésnek.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12593) simico válasza csababarca (#12591) üzenetére


simico
aktív tag

A megyei matricák kezelése valójában nem a júzernek fontos, nem az az igazi lényege, hogy te tudjad hol kell lemenni. Hanem a tervező algoritmusnak fontos, hogy tudja mely fizetős szakaszokat használhatod és melyeket nem. Mert ha a fizetős autópálya csak egy kis részét használhatod, akkor nem biztos, hogy egyáltalán érdemes felmenni az autópályára, simán lehet optimálisabb útvonal ami a közelébe sem megy a pályának. Vagy éppen nem az utolsó még használható csomópontnál érdemes lemenni, mert az optimális útvonal korábbi lehajtással adódik (például mert ott lehet átmenni optimálisan vagy egyáltalán a főútra, stb). Márpedig ugye azért használjuk a Wazet, hogy az optimális úton vigyen. Ha nekem csak Gázmegyére van matricám és Közbeszerzésborzasztóról ugarnék át Alföldsíugrópályára, akkor persze a magam feje után mehetek az M9-esen a gázmegyei utolsó csomópontig (hiszen rohadt okosan tudom, hogy csak addig van matricám) és onnan a 96431-es szopóúton tovább a célig, csak épp valójában az optimális útvonal jelen esetben a 9-es főút -> 9525 -ös bokorugró úton át vezet.

Egyébként meg szerintem tök felesleges az összes autós navi. Úgyis tudod, hogy honnan hova mész, nem? Semmi szükségem ilyen vacakokra. Ja igen, mert mindenhova helikopterrel megyek.

[ Szerkesztve ]

(#12594) dionaea


dionaea
őstag

látom érzékeny pont ez a matrica így adom a. ez egy hasznos dolog. na akkor kettő 5 év alatt.
sajnos teszem hozzá én napi szinten használom és jobban tetszik mint a maps de ezt 2 éve nem is fejlesztik csak simitgatnak elég gáz.

(#12595) csababarca válasza simico (#12593) üzenetére


csababarca
őstag

Nem mondtam hogy felesleges, csak nekem haszontalan több okból kifolyólag is.

80%ban azért zavar, mert orrba szájba reklámozzák, meg tolja/tolta a pofámba hogy állítsak be ezt azt, stb.
Én azért említettem meg, mert pl erre szántak időt, energiát, gondolom nem is keveset, hogy beépítsék funkciónak, erre meg jönnek az ilyen sztorik, hogy szétdobja a jelet, nem tervez, újraindítgatni kell stb.

Nekem ilyen problémám nincs szerencsére, de egyre többen panaszkodnak, ezekkel kéne foglalkozni, hogy ami jó, az akkor stabilan és üzemszerűen működjön.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#12596) Márton válasza Márton (#12587) üzenetére


Márton
nagyúr

ez érdekes, az utóbbi 3 napban minimum 5 dugóban álldogálltam 10-20percet, egyszer sem mutatta.
valamit átkapcsoltam?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12597) spiky03


spiky03
veterán

Nalam is eleg erdekesen mukodik mostanaban.
Kezdek kiabrandulni belole...

Pl mindig Csepelen at megyek haza es a Tesconal szinte mindig be van allva.
Tegnap is azt mutatta, viazont nem piros volt az ut, hanem narancssarga. Mkndom megprobalom hatha nem lesz veszes. Amikor odaertem azt tapasztaltam, hogy semmi sincs, rendesen lehetett menni.
Ma pirosat mutatott igy kerultem, de akkor is volt furcsasag. Igaz nem az en utanom, hanem a szembesav volt az egyik szakaszon szinte teljesen beallva, de azt nem is jelezte a Waze.

Amugy nem tervezett uton mentem hanem csak szimplan ment a Waze.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12598) dionaea


dionaea
őstag

szimplán a waze 4 éve volt jó akko r jött vmi frissítés és haza vágta azt hallottam hogy túl sok az adat és emiatt van. viszont az hogy nem jelzi a dugót az is megvan pár éve nem mindig de néha elő jön, hogy amikor ott vagyok látom hogy szívás van waze még akkor pirosítja be mikor megállok. ha jelentem akkor látom hogy már 20 an jelentették fekete poén akkor lenne ha megállás után írná ki hogy 10 percel megnövekedett menetidő de nem szidom mert még mindig szeretem csak csalódott vagyok a support miatt. ezért ha a maps jobb lesz akkor asok neki egy esélyt. ha ismeretlen hel,re megyek arra is tökéletes hiszen azért használom mert nem tudom hog, kell odajutni de hát ez a lényege

(#12599) Márton válasza dionaea (#12598) üzenetére


Márton
nagyúr

ássál :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12600) fant0mi válasza spiky03 (#12597) üzenetére


fant0mi
addikt

Jakerem... Hasznald a tervezest, erre valo. Az utak szinezese csak megjelenites. Eszrevetted mar, hogy egy uton jelentettel dugot es csak akkor szinezte be? Adatokkal szamol folyamatosan, a megjelenites meg olyan, amilyen. Szep.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.