Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) gulyasa válasza energomatt (#18000) üzenetére


gulyasa
őstag

Aktiválás után a kiválasztott töltőhálózatokat (pl. Lidl, Tesla töltők, stb.) mutatja csak. Persze ha az összes be van jelölve, akkor mindet mutatja.
Ettől függetlenül a "szénhidrogénes" üzemanyagtípusok nem lesznek deaktiválva (a másik menüpontban).
Talán majd az egyik jövőbeli frissítésben odafigyelnek erre is... ;)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18002) energomatt válasza gulyasa (#18001) üzenetére


energomatt
senior tag

Azért pl. "levegőt" is lehet vételezni egy benzinkúton. Nem egy tragédia, ha megjelennek a kutak, ilyenkor legalább örülhet az elektromos autós, hogy nem kell benzint vennie. Hogy jobban örüljön, érdemes a legjobb fajta benzint kiválasztani.

(#18003) gulyasa válasza energomatt (#18002) üzenetére


gulyasa
őstag

A kiválasztott üzemanyagtípus nem a benzinkutak helyének megjelenítésére van, ilyet én sem írtam. A benzinkutat megjelenítésének ki- és bekapcsolására van egy külön menüpont a beállítások főmenüjében.

Amúgy gőzöm sincs, mi a célja a (szénhidrogén) üzemanyagtípus megadásának... :F
Még ha számítana az alapján hatótávot, fogyasztást, vagy online ár adatbázis alapján útiköltséget, stb., akkor megérteném...

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18004) energomatt válasza gulyasa (#18003) üzenetére


energomatt
senior tag

Ha nen jeleníti meg a kutakat, mert kikapcsolod, akkor mi a jelentősége annak, hogy az egyik benzintipus mindenképpen ki van választva?

(#18005) leslieke válasza energomatt (#18004) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semmi, csak érdekesség, hogy be van kapcsolva az EV és mellette az üzemanyag is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18006) Winner_hun válasza axioma (#17991) üzenetére


Winner_hun
félisten

A buszsáv miatt volt úgy ami már megszűnt, javítva lett. A kívánt utadon ha mész tovább, akkor a balról második sávot fogja mutatni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18007) axioma válasza Winner_hun (#18006) üzenetére


axioma
veterán

szuper, koszi a javitast! Nem vszinu hogy en jarok mostanaban arra, de valakinek biztos segit.

(#18008) Kumblee88


Kumblee88
csendes tag

Sziasztok! Ezt miért csinálja az app hogy nem nyitja meg a kiválasztott zene alkalmazást? Csak ha külön megnyitom és a háttérben fut! Elég régóta hiba ez vagy be kell valamit külön is állítani?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#18009) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok.
Gyerkőc felmondta az összes hangot, kijelölöm (zöld pont), hogy azt halljuk vezetés közben, de nem akarja használni a waze, amikor kilépek a beállításból, hanem mindig az angol női hangot tolja…
Miért?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#18010) gulyasa válasza KisApám (#18009) üzenetére


gulyasa
őstag

Valahol a telefon és/vagy a Waze területi beállításainál lehet gond...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18011) Kumblee88


Kumblee88
csendes tag

Sziasztok! Másnál is csinálja még a Waze hogy csak az elejét mondja be hogy x meter múlva...! A többit hogy merre azt már nem!

(#18012) energomatt válasza Kumblee88 (#18011) üzenetére


energomatt
senior tag

Többször előfordult már. Szerintem a program gyorsítótár törlése megoldhatja a problémát. (Beállítások/alkalmazások/Waze és azon belül érhető el.)

[ Szerkesztve ]

(#18013) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok!

Itthoni új fix traffipax telepítést hol hogyan lehet bejelenteni hogy az fixen szerepeljen a waze térképen?

(#18014) Winner_hun válasza F1DO (#18013) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kint van a sebességmérés táblája is? Ha igen, képpel együtt tedd be ide, hogy hol és felviszem a térképre.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18015) Oldman2 válasza Winner_hun (#18014) üzenetére


Oldman2
veterán

A Térkép "hibák" jelentését hová érdemes feltölteni?

Ide vagy a Waze Fórumba?

(#18016) Winner_hun válasza Oldman2 (#18015) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az látszik a térképszerkesztőben. Egyébként oda, de ha ide írod az se baj.
Waze fórumot nem követem, ide gyakrabban benézek, ha látok javítanivalót akkor megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18017) Nikaré


Nikaré
őstag

Napokban végig haladtam Solymáron, végig 50 -es sebességhatárt mutatott, de zömmel 40 és 30 km -es táblák voltak.
Ilyen változás mennyi idő alatt megy át a frissítésbe?
(Én már nem javítok, a korábban említett lehurrogásom óta)

(#18018) Winner_hun válasza Nikaré (#18017) üzenetére


Winner_hun
félisten

2-3 nap a javítás után.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18019) Nikaré válasza Winner_hun (#18018) üzenetére


Nikaré
őstag

Oké, danke!

(#18020) KisApám válasza gulyasa (#18010) üzenetére


KisApám
addikt

Telefon es waze beállítása magyar. Nem tudom mit kéne még állítgatni, hogy a waze a gyerkőc felvett hangját játssza ke vezetéskor.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#18021) viktorhu válasza KisApám (#18020) üzenetére


viktorhu
veterán

Ránéztem erre a hangfelvétel funkcióra, nekem angol utasításokat írt ki, amik helyére a saját hangomat felvehetném. Nem lehet, hogy ez alapján angol nyelvűként kezeli a saját felvételt?

(#18022) simico válasza KisApám (#18020) üzenetére


simico
aktív tag

Azt próbáld meg, hogy a rögzített hangnál a hangutasítások listája alatt (legalul) van egy olyan opció, hogy gyári hangutasítás (vagy valami hasonló) ami valószínűleg az amerikai Amy-ra van állítva. Arra bökjél rá és a listában válaszd ki helyette Dórit. Utána tervezz egy utat és jó eséllyel már a felvett hangot fogja használni.

(#18023) Rick4 válasza viktorhu (#9792) üzenetére


Rick4
félisten

Sziasztok! Ülök az autóban, android autóval megy az autó kijelzőjén a navi, átértem Szlovákiában, és szeretném látni, hogy merre visz, ha nincs szlovák matricám. De sajnos az android autós felület annyira le van butítva, hogy erre még lehetőséget se látok, csak fizetőkapuk elkerülése, és ennyi, de pl a szlovákoknál nincs kapu, matrica van. Annyit tudtam tenni, hogy android auto kilő, sima Waze a telefonon elindít, és ott csekkol, hogy oké, csak magyar matrica van. Nade ez akkor biztos, hogy ugyanaz? Tehát amerre tervez, arra merjek menni, miközben az android autón nem tudok csak a fizetőkapukat ki be kapcsolgatni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18024) blueye válasza Rick4 (#18023) üzenetére


blueye
veterán

Igen, indulás előtt szoktam beallitani a matricákat.

(#18025) viktorhu válasza Rick4 (#18023) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, a telefonon be tudod állítani, hogy milyen matricáid vannak, és az úgy marad (pl. akkor is, ha másfél éve állítottad be, és azóta már rég lejárt), azt fogja figyelembe venni AA alatt is.

Szlovákia esetében nekem fel is dobott egy üzenetet, hogy hány perccel lenne gyorsabb, ha matricát vennék (így ez alapján el tudtam dönteni, hogy megéri-e matricát venni).

(#18026) Donki Hóte válasza viktorhu (#18025) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Így van, ha nincs beállítva szlovák matrica, akkor mindig feldobálja a kérdést, hogy akarod-e felvenni a matricák közé a szlovák matricát, ha nem akarod, akkor az ingyenes utakon tervezi az utat.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#18027) Rick4 válasza viktorhu (#18025) üzenetére


Rick4
félisten

Közben lecsekkoltam, valóban, AA kilő, telefonon beállít, AA indít, és jól csinálja.
Logikus volt, de semmi ráutaló leírás, megjegyzés nem volt sehol. Legalább az autó kijelzőjén írhatta volna, hogy a matrica- jogosultség beállításokat a telefonon csináljam, vagy azonos minden tekintetben az ottani beállításokkal.
Csehországba visszafelé tervezve viszont megkérdezte, hozzá akarom-e adni a cseh matricát, szóval az egyik rész titkos, de összességében ez jól működik...

Ellenben az nagyon gáz, hogy a mai napig mindenféle 2m széles, lyukakkal, foltokkal telerakott útra visz le késő éjjel nulla forgalom mellett, ahol aztán jobbkanyar- balkanyar- jobbkanyar kombókat kell csinálni a parkoló autók között, csak hogy azt a 100 m előnyt megszerezzük, az egy vicc. Képtelen különbséget tenni egy 8 m széles főút jelzésű, jó minőségű út, és egy lakó- pihenő övezet 2m széles, rossz minőségű betonútja között! Mehettem volna a település főutcáján, ahol egy jobbrakanyarral el lett volna intézve az egész, de nem! PLáne hogy nem kisautóval voltam, egy 7 személyes egyterű, mögötte egy ponyvás futó, amiben egy 400 kilós alu V8-as motor lespaniferezve.. Őszintén boldog voltam, mikor lépésben kellett haladnom, a lyukakat kerülgetve, a jobb első akkorát szólt, hogy azt hittem, kiszakadt a kerék..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18028) Faby


Faby
senior tag

Anomália: a zölddel, vastagon jelzett, és sorban előre helyzett útnak mi előnye van a kékkel szemben?


Időben hosszabb 21 perccel, távolságban hosszabb 4 km-rel, ráadásul a 32-es főút több szakasza elég tré szemben az M0-M4 elég jó minőségével.
Valaki tud rá magyarázatot?

Valamint megint tele van az alkalmazás angol-magyar vegyes szövegekkel, rettentő bosszantó, kiadás előtt nem nézi át senki a frissítéseket? A képen látható mellett a cél beállításnál az otthon, munkahely is hol angol, hol magyar.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#18029) Usgyi válasza Faby (#18028) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Ilyen útvonal tervezéseket nekem is szokott csinálni. Ha ismeretlen helyre megyek Én mindig rá nyomok az alternatív útvonalakra és megnézem, hogy nincs-e jobb annál, mint amit feldobott a Waze elsőre.

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#18030) gulyasa válasza Faby (#18028) üzenetére


gulyasa
őstag

Talán azért mutatja azt az útvonalat elsődlegesnek, mert lehet be van állítva a fizetős útvonalak elkerülése... :F

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#18031) Rick4 válasza gulyasa (#18030) üzenetére


Rick4
félisten

A zöld jelzésű út Hatvan fölött visz el, azaz láthatóan ott végig az M3-ason vinne... Ugyan éves matricáim vannak minden autón, így nem tartom nyilván, melyik fizetős, és melyik nem, de kötve hiszem, hogy az M3-as Hatvan és Gödöllő között ne lenne fizetős!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18032) Faby válasza gulyasa (#18030) üzenetére


Faby
senior tag

Be volt állítva az országos matrica, és sem a fizetőkapuk elkerülése (ami itthon hatástalan), sem az autópályák elkerülése nem volt bepipálva.
És igen, az M3 is fizetős, szóval ez nem lehet az ok.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#18033) modflow


modflow
veterán

Az utóbbi időben több probléma is van az appal.

1. Ha jelzek pl. forgalmi helyzetet, akkor amint rányomok akkor mintha lefagyna és 10 mp múlva tér csak vissza a térképre és jelenik meg a jelzésem.

2. Ha megyek és véda van, nem mondja a hang, hogy sebességmérés következik.

Hogy lehet ezeket normál működésre bírni?

(#18034) Usgyi válasza modflow (#18033) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Az elsőt Én még nem tapasztaltam.
Úgy tudom csak akkor jelez Véda kapunál ha sebességhatár fölött mész.

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#18035) modflow válasza Usgyi (#18034) üzenetére


modflow
veterán

Nem, mindig jelzett eddig.
Az első viszont irtó idegesítő.
Már töröltem is meg minden, de semmi...

[ Szerkesztve ]

(#18036) Rick4 válasza modflow (#18033) üzenetére


Rick4
félisten

Ez a lefagyás lehet a gyenge hardver, vagy a lassú net miatt is, nem tudjuk, ezek hogy állnak, én sosem tapasztaltam.

A telepített sebességmérőnél itthon nekem mindig szól, (az útvonalon sebességmérés várható) és a sebességmérő fekete számmal írja a megfelelő sebességet, ha gyorsabban megyek, pirosra vált.

A nyáron a cseheknél még csehül mondta, ha az átlagsebesség-mérési zónába érkeztem, vagy elhagytam, mostmár megtanult ott is magyarul beszélni!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18037) blueye válasza Rick4 (#18036) üzenetére


blueye
veterán

Nálam külföldön rendszeresen angolra vált, mindegy úgy is értem 😊

(#18038) Rick4 válasza blueye (#18037) üzenetére


Rick4
félisten

Angollal nekem se lett volna baj, de ez csehül karattyolt! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18039) norbertoth válasza Usgyi (#18034) üzenetére


norbertoth
senior tag

Véda kapu a pályán a sebességmérő? Mert nekem is jelezte ma, de 125-el mentem és nem volt korlátozó tábla.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#18040) Usgyi válasza norbertoth (#18039) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Tudomásom szerint mindegyik Véda kapunál használják a sebességmérő funkciót több egyéb más mellett is...

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#18041) mr.nagy válasza Usgyi (#18040) üzenetére


mr.nagy
tag

Én is úgy tudom, hogy használják, de nem büntetnek ez alapján, mivel nem hitelesített sebességmérésre.

[ Szerkesztve ]

HMNote10Pro

(#18042) Rick4 válasza mr.nagy (#18041) üzenetére


Rick4
félisten

Annyira hitelesített, hogy kaptak már egy csomóan csekket is a véda alatti gyorshajtásról!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18043) Faby válasza mr.nagy (#18041) üzenetére


Faby
senior tag

A Véda az a rendőrségi, hitelesített, hivatalos sebességmérő eszköz, pl az autópályákon a kapuk.
Amire te gondolsz, az az autópálya kezelőjének a mindenféle térfigyelő, jogosultság (útdíj) ellenőrző, stb rendszerének a részei. Ezek NEM hitelesített eszközök sebességmérésre, így ilyen kapuknál nincs bünti gyorshajtásra.
Egyébként igen, ezek az eszközök képesek lennének sebességmérésre, átlagsebesség mérésére is.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#18044) trebrona válasza norbertoth (#18039) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az nem Véda, hanem HU-GO kapu. Véda előtt kint a traffic control tábla.
Itt egy térkép, melyik HU-GO, melyik Véda: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#18045) woodworm


woodworm
veterán

Mai verdikt, a waze alkalmatlan navigációs programnak. Ismert útvonalon trafi, forgalom és sebességfigyelmeztetésre használható. Ismeretlen útvonalnak nekivágni vele lassan felér egy öngyilkossággal.
Városi kis utcákba vitt (vagy vitt volna) be, ahol kétoldalt parkoló autók nehezítették a minimális szélességű aszfalton való közlekedést. Konkrétan Gyöngyösön hosszabb volt az átjutás, mintha a magam feje után mentem volna követve a főutat. A "kedvencem" a Galyatető-Szilvásvárad útvonalat Egerbakta mellékutcájából induló 5 számjegyú úton tervezte meg, amit ki sem sikerült szúrnom.

(#18046) Rick4 válasza woodworm (#18045) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt én már évek óta mondom, a kedvencem a Vésztő nevű kistelepülés Békés megyében, ahogy este 10-kor senki se volt az utcákon, így a faluközpontban egy sima jobbkanyarral a széles útról lefordulva a főutcára, jobbra, de nagyobb ívben lehetett volna fordulni, azaz egy fékezéssel már keresztül is autóztam volna, de nem, egy betondarabokból összetákolt szélső utcán végig, aztán jobbra- balra, jobbra- balra. Nem tudom, méterben volt-e egyáltalán előny, de hogy időben nem, az tuti. Megcsinálja ugyanezt a cseheknél este 11-kor, Megcsinálja bármikor Ócsán, hogy a Bajcsy- Zsilinszky helyett levisz a kis utcára a házak közé, és pont úgy, mint nálad, 2m széles gagyi úton, parkoló autók között sasszézik az ember! Igaz ott jelentettem az anomáliát, és talán át lett téve célforgalomra az utca, de hogy az alap tervezési paraméter a józan ésszel szembe menve nem a logikus paramétereket veszi alapul (200m előnyért nem csinál senki sem 1 helyett 6 kanyart) vagy nem visz le sokadrendű útra 500m kerülő alatt) az full nonszensz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18047) Márton válasza Rick4 (#18046) üzenetére


Márton
nagyúr

lehet 2 hete ott dugó/baleset volt, és hátha most is lesz :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18048) woodworm válasza Rick4 (#18046) üzenetére


woodworm
veterán

Ismerős Vésztő, Mezőberényből, a szomszédból indultam a mai túrán.

(#18049) Rick4 válasza Márton (#18047) üzenetére


Rick4
félisten

Sok ilyen példa van, és sem ezek, sem a többi nem olyan, amire ezt a dolgot rá lehetne húzni, ez semmi más, egyszerűen hibás program, hibás térkép-adatbázis, vagy bármi más, amit évek alatt nem tudnak/ akarnak helyrehozni! Az ócsai meg a vésztői sztori legalább 3-4 éves dolog, már akkor is volt ilyen, és most is van.
Hidd el, amikor a múltkor a cseheknél (szerk, az még a lengyel oldalon volt) jöttem haza, és este 11-kor levitt a susnya ulicába, nem gondoltam ennyire viccesnek, akkor és ott már 1000km-nél jártam, reggel 7:05-kor már kocsiban ültem, tehát 17 órányi vezetésnél jártam, úgy nem volt az olyan vicces...

Kamienna Gora nevű település volt, ott mentem végig:

És ugye szemre még látványos, hogy a két út körül a "rövidebben"vitt, viszont a gmaps szerint biztosan 1000m-en belül van a különbség, mivel ugyanúgy 242km-es volt az a szakasz, áthúzva az útvonalat 1 perc előny van a hoki utcában!!...
Itt mentem végig, majd beérve itt kellett volna tovább vigyen:

Ehhez képest lefordított a Zankowia utcán, és ott tökön paszulyon keresztül végigvitt a jó út helyett... Anno az igonál volt gyors, rövid, meg valami arany középút, nem tudom, mitt miért nem lehet ezt betervezni. Ha beállítom, hogy 3.5T alatti teherautóval vagyok, nem arra vitt volna? Szerintem csak bonyolítaná a helyzetet!!

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18050) Rick4 válasza woodworm (#18048) üzenetére


Rick4
félisten

Most jól tudja, nem tudom, ez a bejelentés óta oldódott-e meg, de akkor a fő utcán végighaladást, meg a z egy jobbra kanyart kanyart kifelejtettük, és megpróbáltuk kicsit bonyolítani, a waze utasításainak megfelelően a Zrínyi utcán mentünk, ami kb mint egy autó, olyan széles, a minőség meg hát..

Érthetetlen, hogy ezeket miért nem látják, és miért nem akarják megcsinálni a waze-nél?? Ha ott lakom, nem kell a waze, mert tudom, merre jó menni! Pont azért használom, mert valahol, ahol nem vagyok ismerős, szeretnék közleledni!

A baloldali a Zrínyi, ahol végigvitt, a jobbos meg a Fő utca, ahol vinnie kellett volna..

Zrínyi másik oldalról.. Látszik, hogy 50m után beton táblákra vált az útfelület....

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.