Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13801) Jofi81


Jofi81
őstag

Lehet valamit tudni arról, hogy mikor lesz magyar nyelven utcanév-felolvasás? Lesz-egyáltalán? Látom, hogy évek óta húzódik a dolog.

(#13802) Szili17 válasza Jofi81 (#13801) üzenetére


Szili17
aktív tag

Lesz, (most) már nem kell sokat aludnod (remélhetőleg).

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13803) Jofi81 válasza Szili17 (#13802) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, ez jó hír! :)

(#13804) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

M44 Tiszakürt-Kondoros közötti szakasza mikor kerül be? Az építési nyomvonal már rég bent van, tegnap hazafelé már sikeresen végigjöttem rajta :)

Idén még nem lesz fizetős.

(#13805) Szili17 válasza flegga92 (#13804) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia! Be van szerkesztve véglegesre már. Ha frissül a térkép akkor jó lesz. Napok kérdése (optimális esetben).

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13806) flegga92 válasza Szili17 (#13805) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszönöm! :R

(#13807) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali. Már egy jó ideje használom a Wazet- viszont még mindig nem siekrült rájönni, hogy Klubba, hogy lehet belépni. :DDD Vagy halott ez a funkció?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#13808) viktorhu


viktorhu
veterán

Android Autón lehet jelezni valahogy az útlezárást? Többször is lett volna fontos, pl.

- körforgalom kijárata lezárva, külföldön vagyok, segítene, ha megmondaná, hogy akkor helyette melyik út a legjobb
- Budapesten kis egyirányú jobbkezes utcákon át bevisz egy útlezárásba, minden áron oda akar visszavinni, nem tudom, hogy merre érdemes kijutnom dugóilag
- másokat nem vinne már arra.

Én annak idején azért váltottam végleg a Google térképéről a Waze-re, mert a Google egyik nyáron gond nélkül belevitt minden egyes útlezárásba, és minden áron mindig ugyanoda akart visszavinni.

Viszont az autón a jelentések alatt soha nem találom meg, persze sok időm nincs olyankor keresgélni, mert haladni kell tovább.

(#13809) fant0mi válasza viktorhu (#13808) üzenetére


fant0mi
addikt

AA-n nem teljeskoru a funkcionalitas.

(#13810) Márton


Márton
nagyúr

Spotify-t használtok Waze közben?
Az miért van, hogy szám léptetéskor néha kiírja az előadót, címet, néha nem? Pedig léptet és nem állítottam semmit ezalatt a menükben.. :U
A másik az akkukímélő mód. Nálam csak akkor működik, ha nincs töltőn a teló. Mágneses QI-n csücsül és így nem sötétíti el a képernyőt hosszú úton sem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13811) tyielow


tyielow
aktív tag

Nekem tegnap Waze jelzett valamit az úttesten, olyankor lehalkítja a Spotifyt. Majd úgy maradt, halkan... :DDD :((( :((( (AA-n megy)
Ez ismert hiba?

YouTube: toty1ka

(#13812) lacentos


lacentos
aktív tag

Megint gondom van. Waze + Android Autó kábelen csatlakoztatva a fejegységhez, 5-10 perc navigálás után lefagy az autó kijelzője.
Eddig R4x-en hibátlanul ment most RN7-en ugyan azokkal a beállításokkal engedélyekkel nem. Régebbi és új programokkal is. :F

(#13813) MunezXBK válasza lacentos (#13812) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez nem Waze hiba lesz.

(#13814) Szili17 válasza flegga92 (#13806) üzenetére


Szili17
aktív tag

Meg is jött. [link]
Lotti kifőzte a vasárnapi ebédet, így mostantól bárki kiválaszthatja a magyar hangok közül, hogy ezután már utcanév felolvasással (TTS) kaphassa meg a navigációs utasításokat a Waze-ben.
A kezdeti időkben előfordulhatnak magyartalan utasítások, így ha ilyet tapasztaltok, legyetek szívesek jelenteni a pontos helyet és a hibás utasítást, hogy javíthassuk.
Jó navigációt!

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13815) Szili17 válasza Márton (#13810) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ha minden áldott alkalommal bekapcsolgatod a menüben hogy bekapcsolás erre az útra akkor se?
Mert akkor menni kéne (és szerintem is hülyeség, de nem sikerült (még) elérni hogy normálisan működjön).

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13816) canniball válasza Szili17 (#13814) üzenetére


canniball
nagyúr

És ez hol állítható be?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13817) MunezXBK válasza Szili17 (#13814) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Épp néztem, de nálam még nincs benne. :(

canniball: hangok közt.

[ Szerkesztve ]

(#13818) canniball válasza MunezXBK (#13817) üzenetére


canniball
nagyúr

Ott nincs ilyen, pedig a legfrissebb verzió van fent. De ezek szerint nem csak nálam nincs.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13819) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Nálam megy. Most próbáltam.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#13820) Szili17 válasza canniball (#13818) üzenetére


Szili17
aktív tag

Jól beszél a kolléga, a Beállítások / Beszéd és Hang / Hangok (Waze hangok).
Elképzelhető, hogy fokozatosan kapcsolják be, lesz elérhető. Sokaknak sikerült, tehát azt várnám hogy hétfő reggelre kb mindenkinek menni fog.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13821) Chris0321 válasza Szili17 (#13814) üzenetére


Chris0321
addikt

Nálam is benne van. Ezt az utcanév beolvasást, hogy kell érteni?

(#13822) MunezXBK válasza Chris0321 (#13821) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Úgy, hogy bemondja az utca nevét.

(#13823) canniball válasza Szili17 (#13820) üzenetére


canniball
nagyúr

Közben megjelent nálam is. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13824) zeon.hu válasza Szili17 (#13814) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Férfi hang is lesz?

#?*@&!

(#13825) Chris0321 válasza MunezXBK (#13822) üzenetére


Chris0321
addikt

Mindig mikor rákanyarodsz egy új utcára?

(#13826) canniball válasza Chris0321 (#13825) üzenetére


canniball
nagyúr

Mindig amikor navigál.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13827) canniball válasza Szili17 (#13820) üzenetére


canniball
nagyúr

Mivel úton voltam ki is próbáltam. Sajnos ugyanolyan a hangszín mint Dórinál és ugyanúgy nehezen érthető mit mond így érdekességnek jó volt, de én maradok Csillánál.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13828) Faterkam válasza canniball (#13827) üzenetére


Faterkam
addikt

Ettől félek én is, még nem próbáltam élesben! Eddig Csilla a leghangosabb!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13829) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Nálam még nem jelent meg az utcanév olvasás, de akkor várok türelmesen! :)
Egy kérdésem viszont lenne. Csak azokat a zenelejátszókat lehet kiválasztani a WAZE-ben, amiket felsorol? Másikat nem lehet? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#13830) Chris0321 válasza canniball (#13826) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm, így nem látom értelmét.

Dolphine: Tudtommal a Poweramp sincs rajta a listán amit én használok de elindítom mellette és szól rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#13831) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Azon nem lehetne változtatni, hogy pl "34 km múlva jobbra, Kossuth utca".
Legalább a falu neve legyen még ott, az már ad némi támpontot. :D

#?*@&!

(#13832) Dolphine válasza Chris0321 (#13830) üzenetére


Dolphine
addikt

Se a PowerAMP, se XiiaLive. Én a XiiaLive-ot használom, az is szól rendesen. :K
A WAZE-n belüli zenelejátszó, akkor csak annyi, hogy a navigáció alatt látszik a lejátszó zene, vagy hogy kell ezt elképzelni?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#13833) Chris0321 válasza Dolphine (#13832) üzenetére


Chris0321
addikt

Ezt nem tudom mert én még olyat nem használtam.

(#13834) MunezXBK válasza Chris0321 (#13830) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én Jetaudioval használom.

(#13835) canniball válasza Chris0321 (#13830) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért, mikor lenne értelme ha nem navigálás közben? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13836) Dolphine válasza MunezXBK (#13834) üzenetére


Dolphine
addikt

WAZE és mellette JetAudio? Az sincs integrálva a WAZE-be. Akkor mi értelme is van a zenelejátszónak a WAZE-ban? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#13837) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

Samsung Galaxy s10e készüléken használom a Wazet, de produkál egy-két érdekes dolgot. Pl. Menet közben minden előjel nélkül újratervezi az útvonalat és olyan helyre akar vinni, ahová nem is lehet menni (autópályáról akar levinni, holott nincs is lehajtó). iOS-en hiba nélkül működik a waze. Más is tapasztalt ilyen amomáliákat, mint én?

(#13838) MunezXBK válasza Dolphine (#13836) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mondjuk az integrált online? :D

(#13839) Dolphine válasza MunezXBK (#13838) üzenetére


Dolphine
addikt

Most lehet, hogy késő van de nem értem. A mi? :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#13840) Chris0321 válasza canniball (#13835) üzenetére


Chris0321
addikt

Mert ha kanyarogsz egy városban úgysem érdekel milyen utcán vagy éppen. Egy esetben látom értelmét, ha csak azt az utcát mondja be ahova tartasz.

(#13841) canniball válasza Chris0321 (#13840) üzenetére


canniball
nagyúr

De pont erről van szó. Eddig azt mondta "200m után fordulj jobbra", most azt mondja "200m után fordulj jobbra a Kossuth utcára".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13842) Dr V válasza Chris0321 (#13840) üzenetére


Dr V
őstag

Van értelme, ha látni az utcanévtáblát, mert a 3s késés, ahogy mutatja a helyzetedet sokszor zavaró, emiatt kanyarodok be későn.

(#13843) Chris0321 válasza canniball (#13841) üzenetére


Chris0321
addikt

Igen, így nincs értelme szerintem.

(#13844) MunezXBK válasza Chris0321 (#13843) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Miért nincs értelme? Oda se kell pillantanod és tudod hova fordulj.

(#13845) Chris0321 válasza MunezXBK (#13844) üzenetére


Chris0321
addikt

Eddig is tudhattad, hogy hova fordulj mivel mondta csak az utca nevét nem.

(#13846) MunezXBK válasza Chris0321 (#13845) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De nem erről volt szó eddig. :U

Ki akarod forgatni a mondandóm?

(#13847) Szili17 válasza zeon.hu (#13824) üzenetére


Szili17
aktív tag

Tudtommal egyelőre nincs elérhető magyar férfi TTS. Szóval a közeljövőben nem hiszem.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13848) Szili17 válasza zeon.hu (#13831) üzenetére


Szili17
aktív tag

A település neve sosem lesz benne az utcanévben, így mondani sem fogja. :)
Egyébként pedig pls:
ha ilyet tapasztaltok, legyetek szívesek jelenteni a pontos helyet és a hibás utasítást, hogy javíthassuk.

Vagy nincs baj amúgy az utasítással, csak rövidítettél és nem írtad ki teljesen amit mond?

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13849) zeon.hu válasza Szili17 (#13848) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Félreértés van :)

Amit fent ír ki (vagy a legördülőben), a következő forduló(k).
Ott csak egy utcanevet ír akkor is, ha messze van még.
Egy 30-50 km-re lévő utcanévvel idegen úton nem sokat tudok kezdeni :)
Pl egy ilyennel lenne elég info:
"50 km múlva balra, Kossuth utca (Bivalyröcsöge)

"Ipartelepi út"
Ok, de melyik település?
Ahogy a főbb útvonalaknál van jelezve a település, ezekhez is ilyet szeretnék látni.

Nincs Magyar tts?
Andris nem az? Azt használom jelenleg is.
Vagy külsőre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#13850) Chris0321 válasza Dr V (#13842) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem vettem észre, hogy ekkora lenne a késés a valós és a gps-es helyzet között, én kb. 1 s-ra tippeltem. Sajna nagyon sok helyen nincs utcanévtábla, általában kis településeken és kertvárosi részeken találkozom vele csak. Engem egyszer zavart be a hang utasítás és mentem rossz irányba mert a telefon az anyós ülésen volt, utána mindig vettem mobiltartót. (Egyszer telefoncsere miatt kellett mert már nem fért bele az új telefon a régi tartójába egyszer pedig autó csere miatt) Jelenleg a szélvédőre ragasztva van egy, közvetlenül a kormány mellé kerül így a telefon és elég egy gyors pillantás, hogy merre kell mennem és már tudom is. Tudom, nem a legszebb megoldás de pl. pesten alig vezetek de néha kénytelen vagyok felmenni és ott nem mindig van lehetőség megállni megnézni merre kell mennem.

MunezXBK: Miért akarnám kiforgatni? Arra akartam célozni, hogy ennek az utcanév bemondásnak csak akkor van értelme ha ismered az utcákat ahol éppen haladsz. Vagy ki van táblázva, de ez ritkán van megcsinálva. Én pl. alig ismerek csak pár utcát névről így nem igazán segít.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.