Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Balikaa


Balikaa
csendes tag

Hello!

Eddig Osmand-ot haználtam, nagy megelégedéssel, gondoltam, kipróbálom a Waze-t. Az a helyzet, hogy míg az Osmand-nál, ha nehezen is, de tartja a teló a GPS pozíciót, és jól navigál, addig ha belépek a Waze-be, néhány másodperc után elveszíti a jelet, ha meg néha mégsem, akkor is elég pontatlanul érzékeli a helyzetemet. Ha visszalépek az Osmandba, rögtön visszacsatlakozik, jól működik minden.
Mitől lehet ez?

(#4002) Taybore válasza Jim74 (#4000) üzenetére


Taybore
aktív tag

Kollégámnak Csillával volt hasonló, de nem tudom az okát.

(#4003) marcedli válasza Taybore (#4002) üzenetére


marcedli
tag

Nem tudod???? Az meg hogy lehet? :D

Sérült a hangfájl, szimplán törölni kell a Waze mappából az Andrishoz tartozó hangutasításokat, és újra letölteni (kiválasztani a listából). Ha nem oldja meg, akkor uninstall, Waze mappa törlés, reinstall.

Az a gond, hogy a sok írás-olvasás hajlamos a belső SD-n is elcseszni fájlokat...

[ Szerkesztve ]

#csakawaze

(#4004) Kbali válasza Balikaa (#4001) üzenetére


Kbali
nagyúr

gps és mobilnet használat engedélyezve van a waze számára?

(#4005) Kbali


Kbali
nagyúr

M3 - 21-es út kereszteződésre napok óta az M3 felüljáróra dobja a Waze az útépítés figyelmeztetést, holott semmit nincs - alatta lenne a jelentés, de nem tudja, hogy a pályán haladok? :F

(#4006) Balikaa válasza Kbali (#4004) üzenetére


Balikaa
csendes tag

Természetesen.

(#4007) Jim74 válasza marcedli (#4003) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm az ötletet :R , kipróbálom.

(#4008) marcedli válasza Kbali (#4005) üzenetére


marcedli
tag

TrafficNav jelentés? Csinálj screenshotot legközelebb légyszi.

#csakawaze

(#4009) marcedli válasza Balikaa (#4001) üzenetére


marcedli
tag

Típusspecifikus hiba lehet valószínűleg.

#csakawaze

(#4010) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

iPhone-on (de talán nem oprendszer-függő) nem lehet elolvasni a hosszabb térképüziket.
Mi erre a mód? Kattogtatok, de nem csinál rá semmit. A képet vízszintesbe forgatva kicsit jobb a helyzet, de a teljes szöveget nem lehet úgy sem elolvasni.

Ha nem olvasható el az üzenet, akkor miért nem korlátozza ezt a program? :F

⭐ Stella

(#4011) Taybore válasza radi8tor (#4010) üzenetére


Taybore
aktív tag

A térképüzenetek kezelése sose volt a Waze erőssége :B

(#4012) Kbali válasza marcedli (#4008) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azt miből kellene látnom? Az a feladója? Kb ugyanez van a gödöllői emelkedő alján is, ahol a hármas átmegy alatta.

(#4013) Jim74 válasza marcedli (#4003) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R. Működött, amit leírtál és javította a hibajelenséget. Még egyszer köszönöm szépen a segítséget :R.

(#4014) SZATA válasza radi8tor (#4010) üzenetére


SZATA
senior tag

Ez minden jelentésre érvényes sajnos. Workaround: írj hozzá egy kommentet, akkor látszani fog.

(#4012) Kbali
Igen, az a küldő.

(#4015) pixelmester. válasza SZATA (#3999) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Az gaz, h en jobban varom a waze 4-et, mint a star wars 7-et? :-)
Mikoooo lesz mán???

(#4016) Pulsar válasza pixelmester. (#4015) üzenetére


Pulsar
veterán

Mi az a star wars 7? :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#4017) Kbali válasza SZATA (#4014) üzenetére


Kbali
nagyúr

Na az nem látszik a jelentésen (legalábbis, mikorra megcsináltam a képernyőmentést, azon még látszik az építősisakos jelzés, de nincs alatta bejelentő).

(#4018) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, Érden jó pár napja elkészült a Bajcsy - Törökbálinti utak kereszteződésében a körforgalom. A webes térképszerkesztőn jól is szerepel, de a kliensekben még a régi kereszteződés látszik.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4019) Watt25 válasza Jorus (#4018) üzenetére


Watt25
veterán

Mi a kérdés? :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4020) zoo8800 válasza Watt25 (#4019) üzenetére


zoo8800
veterán

Mikor hozzák már a pizzát!?!?

rip and tear, until it is done

(#4021) Jorus válasza Watt25 (#4019) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nincs kérdés. Szoktuk jelezni az ilyesmit a topikban, és akkor valaki szól valakinek, az kattint valahol valamit, és utána már a valós struktúra látszik a kliensekben is. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4022) Taybore válasza Jorus (#4021) üzenetére


Taybore
aktív tag

Ez a "webes felület" a szerkesztő, ebben minden azonnal látszik, de várni kell 1-2 napot, míg a változásokat kipublikálják. Nem történik minden azonnal, mert akkor nagyon gyorsan el lehetve rontani mindent, nem is beszélve az erőforrás igényéről.
Ez nem hiba ez így természetes.

[ Módosította: radi8tor ]

(#4023) Jorus válasza Taybore (#4022) üzenetére


Jorus
nagyúr

Világos, én is így tudtam, csak azért jeleztem, mert lassan két hete elkészült a körforgalom, 1-2 nappal később már be volt szerkesztve, aztán azóta semmi a klienseken, amik jó nagy kerülőket terveznek mostanában azon a környéken valamiért.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4024) Watt25 válasza Jorus (#4021) üzenetére


Watt25
veterán

az kattint valahol valamit, és utána már a valós struktúra látszik a kliensekben is.
Ez sosem volt így. A térképszerkesztések mindig több napos átfutással kerülnek be a kliensbe.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4025) Taybore válasza Jorus (#4023) üzenetére


Taybore
aktív tag

Itt tudod megnézni, mikori térképek vannak a kliensben. Minket csak az INTL tile-ok érdekelnek. Tegnap reggel rakták ki a dec 4-i állapotot.

(#4028) junkpod


junkpod
nagyúr

Épp most, 15:54-kor váltott esti profilra, ez így tökéletes.

Box's don't touch!

(#4029) lacy86


lacy86
addikt

Milyen "jutalmak" amiket az uton kapok?!
Van olyan hogy ua. azon auton tobbszor megyek de akkor nem kapok semmit.
Ma pedig min. 6 jutalom volt ( asszem 3 pontot kaptam mindig )

(#4030) Taybore válasza lacy86 (#4029) üzenetére


Taybore
aktív tag

Star Wars-os figurákat lehet "elütni". Nincs nagy jelentősége, csak pontokat ad. Ha felveszel egyet, akkor neked egy darabig ott nem lesz megint. Ez a SW7 premierjére kitalált kis játék a Waze-ben, szokott ilyen lenni mindenféle "nagyobb" esemény előtt. Pl. Húsvét, NBA rájátszás, halloween, ilyesmik. Van, hogy a különböző figurák más pontokat is adnak.

(#4031) Balikaa


Balikaa
csendes tag

Üdv!

Az hogy működik, hogy ha pl. le van zárva egy út, baleset miatt, vagy bármiért, és másfelé navigálja a Wazereket a program? Akkor honnan tudja a program, ha már feloldották a zárást? Hiszen, aki jelenthetné, hogy megszűnt az akadály, az nem arra megy, ha követi az utasításokat. Tehát honnan tudja a rendszer, hogy már járható az út?

(#4032) Taybore válasza Balikaa (#4031) üzenetére


Taybore
aktív tag

2 lehetőség van: az egyik, ha egy wazer zárta le, akkor elég ha egy másik átmegy rajta, mert mondjuk látja, hogy "ez hülye, le sincs zárva", és oldódik a zárás, onnantól arra fogja vinni az arra tartókat. Másik eset, ha egy arra jogosult térképszerkesztő visz fel egy előre megadott időszakos lezárást, ami a lejárati időpillanatban rögtön megnyílik. Általában rendezvények, BKK-s zárások utóbbi szerint működnek.

(#4033) marcedli válasza Balikaa (#4031) üzenetére


marcedli
tag

Annyit hozzátennék a teljesség érdekében, hogy ez nem egy fix feloldási mechanizmus, nem egy wazer oldja fel, hanem finomítják folyamatosan a rendszert, hogy minél megbízhatóbb legyen, és nehezen lehessen átejteni (pl. ha egy gyalogos átmegy a lezáráson, az ne oldja fel)

#csakawaze

(#4034) merqree


merqree
őstag

Szeretném üdvözölni azt a pontvadászt, aki ma reggel a (1213 Csepel) Tihanyi utcától a Soroksári útig végignyomta "Veszély - Ködös időjárással" a térképet.
Mi ennek az értelme? Rohadtul zavart, ráadásul ahogy reggel a kocsihoz mentem, láttam, hogy köd van. Ennek így semmi értelme...

(#4035) Syd69 válasza merqree (#4034) üzenetére


Syd69
aktív tag

bannolni szokták egy kicsit

Alma

(#4036) Taybore válasza merqree (#4034) üzenetére


Taybore
aktív tag

Teljesen egyet értek! Ennek a jelentésnek (köd) nincs is sok értelme.

[ Szerkesztve ]

(#4037) merqree válasza Taybore (#4036) üzenetére


merqree
őstag

Akkor lenne értelme, ha szikrázó napsütés, és van egy köd FOLT. De amikor egész Budapest ködben van...

(#4038) Siriusb válasza merqree (#4034) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha csak annyi lett volna, de még a rakparton is az zenélt a fülembe. Idióták. Picit idegesítő volt.

(#4039) Taybore válasza merqree (#4037) üzenetére


Taybore
aktív tag

Esetleg, ha "ködfal"-nak hívnák, és tudnák is az emberek, mikor kell értelmesen használni... :K

(#4040) lacy86 válasza Taybore (#4030) üzenetére


lacy86
addikt

Basszus , ez eszembe se jutott! :D
Koszonom.

(#4041) fant0mi válasza merqree (#4034) üzenetére


fant0mi
addikt

Ma delutan az M7-est is vegigpofazta.

(#4042) junkpod válasza fant0mi (#4041) üzenetére


junkpod
nagyúr

Megerositem. M0-M7 végig jelezve. Mondjuk olyan volt az út hogy 1km napsütés majd 1km köd. Így még talán ok.

Box's don't touch!

(#4043) merqree válasza Taybore (#4039) üzenetére


merqree
őstag

Lehet, hogy a levezetett km-rel összefüggésbe kellene tenni a jelentés jogosultságát, nem?

(#4044) zoo8800 válasza Taybore (#4039) üzenetére


zoo8800
veterán

Az ilyen buzgómócsingokkal nem lehet túl sok mindent kezdeni. Ha városban, többszáz méter látótáv mellett, sűrű forgalomban is ködlámpa-ködfényszóró mellett autóznak, akkor mit várjunk tőkük?
Sokan ha csak második zöldre jutnak át a lámpánál, akkor is nyomják, hogy "teljesen beállt". Evvan, ilyen a Waze.

rip and tear, until it is done

(#4045) Taybore válasza zoo8800 (#4044) üzenetére


Taybore
aktív tag

Nem a Waze ilyen, hanem a magyar. :DDD
(#4043) merqree: nem hiszem hogy az IQ egyenes arányban lenne a Waze-zel vezetett km-ekkel. ;)

(#4046) zharkanyi válasza Taybore (#4045) üzenetére


zharkanyi
tag

Sokszor a kezdők túlzott lelkesedése a gond. Mikor rábeszéltem ismerősömet a Waze használatára, akkor 1 nap múlva boldogan újságolta, hogy mennyire jó a Waze és mennyire ki tudta már most is venni a részét a közösségben azzal, hogy végigjelentette a ködöt az M3-ason Debrecenig. (vagy 2 hónapja volt)

Elég volt neki fél percben vázolni, hogy mit okoz az 5 percenkénti veszély figyelmeztetés, ha egyszer csak a ködben ott lesz egy keresztbefordult kamion. Egyből értette.

Azóta néha felteszi nekem az itt is felmerülő kérdéseket, pl. hogy jelentse-e a leállósávon álló autókat...

Szerintem aki közösségi navigációt használ az alapvetően azért jelent bármit is, mert jót akar a közösségnek. Kezdőknek el kell magyarázni pár dolgot, mert a Waze tipikusan túl lelkessé tudja tenni az embert.

(#4047) Ear001 válasza Taybore (#4036) üzenetére


Ear001
addikt

Pedig van. Ahol én lakom a 7-es út mellett van jó pár mélyebben fekvő terület, amiben remekül meg tud állni a köd. Mész lazán kilencvennel, majd egy nem belátható kanyar után nyakig ülsz a tejfölben. Ilyenkor nagyon is hasznos tud lenni. Persze használni tudni kell.

(#4048) #79335424 válasza Taybore (#4045) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pedig, van benne ráció. Ha jól tudom, akkor a térképszerkesztés is jogosultság függő, pedig egy újonc is meg tudja állapítani, hogy lezártak egy utcát, vagy sem. Az elv ugyanaz.

(#4049) Taybore válasza #79335424 (#4048) üzenetére


Taybore
aktív tag

Egy újonc kliensből is le tudja zárni, ha akarja, de az amolyan elmúlós lezárás. Szerkesztőből hónapokra le tudna zárni egy utat, és az azonnali hatással van a tervezésre (nem kell megvárni az 1-2 napos frissítést), így az veszélyes tud lenni.
Lehetne a kliens jelentéseket is szint függővé tenni, pl vezetett km-ek, vagy pontos alapján, de tudtommal nem terveznek ilyesmit, mert ha korlátozva vannak a kezdők, akkor pont a lelkesedést veszítik el, és nem fogják tovább használni a programot. De ez utóbbi csak SZVSZ. :B

(#4047) Ear001 Lásd korábbi hozzászólásomat ;)

(#4050) e=mc² válasza Taybore (#4049) üzenetére


e=mc²
őstag

"... ha korlátozva vannak a kezdők, akkor pont a lelkesedést veszítik el, és nem fogják tovább használni a programot..."

Ezzel nagyon egyetertek. Sajat tapasztalat, hogy a kornyekemen elkezdtem meg anno (2-3 eve) a terkepet szerkeszteni a webes feluleten, kitanultam, csinalgattam, aztan egyszer csak szintfuggo lockok kerultek az utakra, melyhez mar nem volt jogom belenyulni. Aprosag, meg ertem en az elvet, de ez vette el a kedvem az egesztol.

Ambulimax Provider

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.