Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) junkpod


junkpod
nagyúr

Térkép szerkesztés kérés: Bp 16, Regele János U. a Templom utcától a Szent korona utcáig egyirányú lett. Köszönöm.

Box's don't touch!

(#12002) Winner_hun válasza junkpod (#12001) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ideiglenesen vagy véglegesen? Ha előbbi, akkor mi miatt és kb. meddig?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12003) simico válasza Szili17 (#11999) üzenetére


simico
aktív tag

:R

Más.
Tegnap délután 4-6 óra körül csak nekem őrült meg a waze? Olyan őrült kacskaringókat akart csináltatni velem Budapesten belül és Pest megyében is 1-3 perc vélt előnyökért, hogy már a gyerek is a hasát fogta a nevetéstől. Például az M3-on kifelé Mogyoród helyett én Gödöllőnél mentem le a pályáról, erre visszafordított volna ellenirányban az M3-ra és azon vissza Mogyoródig, onnan újabb 180 fok vissza Szadára a 21109-es úton, tehát Mogyoród és Gödöllő közötti távot háromszor tettem volna meg :Y Persze nem hallgattam rá és ugyanannyi idő alatt célba értem mint amit az érdekes útvonalaira javasolt. Tegnapinál nagyobb dugóban sem javasolt korábban annyi hülyeséget, mint tegnap.

(#12004) Szili17 válasza simico (#12003) üzenetére


Szili17
aktív tag

Legközelebb csinálj róla egy képernyőképet (ha nem épp 130-cal repesztesz). Nem azért, mert nem hiszek neked, csak kíváncsi vagyok (meg hitelesebb).
De sajnos nem tudjuk, hogy miért úgy tervez ahogy. Velem szombaton volt egy érdekes hurok, egy balkanyar helyett jobbra és visszafordulni. Pff. Megnéztem a szerkesztőben és minden király. Hogy miért csinálta ezt? ¯\_(ツ)_/¯ :(

Unaloműzőnek, szőrmentén kapcsolódó téma: Egy rövid reggeli beszélgetés a Millásreggeliben! Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12005) junkpod válasza Winner_hun (#12002) üzenetére


junkpod
nagyúr

Végleges. Iskola van ott és borzasztó volt a reggeli műsor...

Box's don't touch!

(#12006) sz_abika


sz_abika
addikt

Sziasztok, a régi zenelejátszó nézetet sehogy sem tudom már visszavarázsolni igaz? Véletlen hagytam lefrissülni és hát ahogy szokott lenni a programmal, frissítésről frissítésre romlik valami. Se a Spotifyt nem látom, se nem tudok egy gombnyomással zenét váltani...azért egy navi appnak vezetés mellé nem pont a menükben való navigálás irányába kéne fejlődnie. :(((

PSN: xszabikax

(#12007) kmarci25 válasza sz_abika (#12006) üzenetére


kmarci25
veterán

Szerintem meg az egész spoti/zene/bármi integrálás hibás irány. Ha már navi app, ahogy írod is, akkor arra legyen jó, és ne pedig egy keretalkalmazás legyen, amiben minden (is) van, a navi mellett. Ezzel az erővel integrálhatnák a vibert is...
Vezetéskor bekapcsolom a bluetooth és indítom a spotit. Innentől kezdve a zenét az autó audiorendszerén keresztül vezérelem (kivéve persze albumváltás). A waze meg megy a telefonon, amihez lehetőség szerint nem nyúlkálok.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12008) viktorhu válasza kmarci25 (#12007) üzenetére


viktorhu
veterán

Én meg nagyon szeretem az integrációt :) Menet közben benyomhatom vagy leállíthatom a zenét is, nem kell külön appot váltogatni hozzá.

(#12009) Winner_hun válasza junkpod (#12005) üzenetére


Winner_hun
félisten

A Szent korona irányába egyirányú? Mert a leírásod szerint úgy van, viszont a rögzített gps pontok alapján pont az ellenkezője látszik (lehet befelé volt jóval nagyobb forgalom és azért...)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12010) junkpod válasza Winner_hun (#12009) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sokan nem veszik meg észre, csak úgy kirakták egyik napról a másikra... Igen a templom utcától a Szent korona felé egyirányú. Köszi.

Box's don't touch!

(#12011) Winner_hun válasza junkpod (#12010) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pár napon belül jó lesz, köszi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12012) vampire17 válasza viktorhu (#12008) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, nekem is bejon(ne) Ha rendesen mukodne...

Spotify-al nincs baj, viszont a Tunein eleg erdekesen mukodik, ha minkdket app a BT kihangositon szol. A Tunein elhalkul (vagy leall, beallitastol fuggoen) viszont a Waze hangja tovabbra is halk marad, szinte nem is hallani, mit mond....:(

Ha a waze-ben azt mondom, hogy a keszuleken alarom hallani a waze hangjat, akkor nincs gond, csak ha mindket app kimenete BT...

Irtam mar a supportnok, ok annyit irtak, kapcsoljam be a font emlitett "Pause instead of Ducking" funkciot, de igy csak annyit erek el, hogy nem elhalkul, hanem megall addig...

(#12013) Tompie


Tompie
őstag

Egy észrevétel :)
Nyíregyháza Búza utca 32.
ha rákeresek, hogy Pingvin patika a keresőben megtalálja de oda navigáláskor már Búza patika a neve, ami a régi neve a patikának ami ott volt de most már Pingvin patika.

(#12014) fant0mi válasza Tompie (#12013) üzenetére


fant0mi
addikt

Most nem neztem meg a szerkesztoben, csak tippelek.
Egy helyhez meg kell adni a nevet, es a szerkesztoben meg lehet adni alternativ neveket is. A Pingvin ez esetben az alternativ nev, a Buza a fo nev.
Csak meg kell szerkesztoben cserelni a kettot. Igy ha valaki rakeres a regi neven, ugy is meg tudja talalni.

(#12015) Winner_hun válasza Tompie (#12013) üzenetére


Winner_hun
félisten

Javítva. Töröld ki az előzményekből, keress rá újból, már jó lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12016) Tompie válasza Winner_hun (#12015) üzenetére


Tompie
őstag

:R

(#12017) retesz147


retesz147
addikt

Jött frissítés androidra, visszakerült a "Waze előtérben marad". :C

Xiaomi 13 eu dev...

(#12018) Faterkam válasza retesz147 (#12017) üzenetére


Faterkam
addikt

Hurrá! :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#12019) havri1


havri1
félisten

Nem tudjátok, Váci út, Vasúti összekötő híd után befelé, veda lett/lesz? Nem láttam táblát előtte..még.

[ Szerkesztve ]

havri

(#12020) havri1 válasza havri1 (#12019) üzenetére


havri1
félisten

Megnéztem jobban, nem az.

havri

(#12021) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Off-ba rakom, de hátha tudtok segíteni:

Párhuzamasan használom a Waze-t és a Traffi Huntert, eddig 'csekkmentesen', bár ehhez az is kell, hogy odafigyelek.

A traffi hunter most feldobott valami (számomra) új ketyerét, az ' ooono ' -t.
Ismeri ezt valaki? Link

Ahogy kiveszem ez csak valami virtuális visszajelző, ami bluetoothon kapcsolódva a telefonhoz és az adatbázishoz villog, ha trafi van.

Érdemes lehet ezzel foglalkozni?

(#12022) kmarci25 válasza Drughi (#12021) üzenetére


kmarci25
veterán

Ott van a GYIK-ben leírva minden, szerintem semmi új a waze-hoz képest pl. Főleg 55 euróért.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12023) plömplöm


plömplöm
őstag

ez nem került bele az adatbázisba, hiába tudtam róla, mert bemondogatta az útinform, gondoltam majd a waze kikerülteti velem, de simán nekieresztett (volna) az utat elzáró rendőröknek :)
ahogy kerültem el onnan, még fordítgatott csóri program vissza lelkesen :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#12024) Szili17 válasza plömplöm (#12023) üzenetére


Szili17
aktív tag

Hint: Jelentések menü / Útlezárás. Te sem zártad ezek szerint, hiába tudtál róla. Ha mindenki más is ugyanígy tett, nem csoda, hogy belevitt és még vissza is akart arra fordítani.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12025) plömplöm válasza Szili17 (#12024) üzenetére


plömplöm
őstag

hátugye az esemény történt reggel fél7kor, én jártam arra kb 10 óra magasságában, abból indultam ki, hogyha nekem kellene lennie az elsőnek, aki jelentené, akkor az a valószínűbb, hogy nem látom az adatbázist. persze simán lehet, hogy pont az ottlétem előtt nem sokkal járt le valami időlimit a legutóbbi jelentésre és eltűnt magától. az egész környék be volt állva egyébként kamionokkal, mert ők nem álltak neki forgolódni és kerülőutakon vergődni, hanem félrehúzódtak, volt ott félszáz kamion a környéken, és, szintén, gondoltam senki sem jelentette? nna én ezért nem jelentettem. egymásravárás tipikus esete :)

egyébként az ilyen police.hu események nem kerülnek bele, csak ha egy jóskagéza arra jár és bejelenti?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#12026) viktorhu válasza Szili17 (#12024) üzenetére


viktorhu
veterán

Az elzárásokkal az a gond, hogy egy ember látja, lezárja, utána más waze-est nem visz arra, tehát nem lesz megerősítés, és meg is szűnik a lezárás jelzése.

(#12027) Szili17 válasza plömplöm (#12025) üzenetére


Szili17
aktív tag

Igen és ha előtted mindenki ugyanígy gondolja, akkor a kutya nem jelenti. Pontosan. :)
Nem kerülnek be, ahhoz a kék kollégáknak tenni kéne érte. Semmi sem csak úgy lesz, a BKK-s automatizmuson egy csomót dolgoztak, hogy elérjék amit ma.
Fel szokott kerülni, ha jóskagéza szerkesztő felviszi kézzel. Szóval ami fent van annak örüljünk, ami nincs, azt vigyük fel kézzel, kliensből a helyszínen. Köszi! :)

(#12026) viktorhu:
Nope, ha megadjuk értelmesen az időtartamot, akkor nem. A lezárásoknál választható, majd nézd meg. (És nem, nem lehet a többit sem állítani és igen, már 100× felvetődött, hogy legyen xy típusnak más a hossza meg mindkétirány meg stb. Ez van sajnos. :( )

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12028) viktorhu válasza Szili17 (#12027) üzenetére


viktorhu
veterán

Én olyat nem tudok :( Nekem annyira bonyolult ez az útlezárásosdi vezetés közben, hogy örülök, ha valamit sikerül nyomnom.

(#12029) Winner_hun válasza viktorhu (#12028) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha van rá időd akkor este próbáld ki egy olyan helyen ahol lehetőleg nincs forgalom. Csak ott tudsz lezárást csinálni ahol vagy, amerre mész. Beraksz egy legrövidebb időtartamút, senkinek semmi baja nem lesz tőle. Ha egyszer megvan hogy hogyan kell csinálni, menet közben már menni fog. Az elsőnél én se tudtam hogy mi merre mennyi, inkább hagytam is. Aztán egyszer játszottam vele, azóta már nincs gond (arra viszont figyelni kell, hogy a lezárás térképének megjelenítése mindig északi tájolású, így ha neked vezetés közben forog a térkép és épp délre tartasz, akkor pont fordítva kell majd értelmezned, amit látsz).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12030) Szili17


Szili17
aktív tag

Sziasztok!
Ahogyan azt korábban már beharangoztuk, mától megváltozott a matricás rendszer a Waze-ben, de nem kell félni, tényleg jobb, testreszabhatóbb lett!

1. Első fontos dolog, hogy mostantól a "Fizetős utak kerülése" kapcsoló nincs semmilyen kapcsolatban a magyar és nemzetközi matricás utakkal.

2. Ha matricás úton szeretnél menni, a megfelelő e-matricát hozzá kell adni a "Navigáció / Matricák/HOV engedélyek" menüpontban. Ez lehet megyei matrica, vagy (FONTOS) a korábbiaktól eltérően az országos jogosultság is itt jelenlik meg!
Az országos matrica "Vignette HU - E-matrica országos" névre hallgat. Ez ugyebár jelenleg lehet tíznapos, havi, éves.

3. Ha külföldre utaztok, jó hír, hogy mostantól országonként be tudjátok állítani a matrica jogosultságot. Azaz a Vignette AT esetén Ausztriában, a Vignette SK esetén Szlovákiában stb. tudjátok használni a fizetős utakat. Értelemszerűen ha nem adjátok hozzá a matricát, akkor ezekre az utakra nem tervez a Waze.

4. Mostantól a “fizetős utak kerülése” kapcsoló önmagában (kiválasztott matricák nélküli használat esetén) csak a valóban fizetőkapus, használaton alapuló fizetéses utakra vonatkozik, amelyek például Horvátországban vagy Olaszországban találhatóak.

Összefoglalóan: mostantól mind a megyei, mind az országos jogosultsághoz csak a megfelelő matricát kell kiválasztani, más teendő nincs.
Azt még nem tudja a Waze, hogy meddig érvényes a matricád, egyelőre nem is fogja tudni, neked kell kivenni a matricát az engedélyek közül, ha már érvényét vesztette.

A Budapestről kifelé vezető oldalon, az M1/M7 kivezetőn, az országossal van még egy kis probléma, de azt korrigáltuk és a következő térképfrissítéssel jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12031) Faterkam


Faterkam
addikt

Nálam a frissítések óta, a belvárosban megint sűrűbben dobja el a GPS jelet :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#12032) kmarci25 válasza Szili17 (#12030) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi a tájékoztatást, így tényleg logikusabb! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12033) eisento


eisento
addikt

Sziasztok!

Tegnap vinnem kellett egy ismerosom rokonat budapestre a sziv es ersebeszeti klinikara ( budapest varosmajor ut 69. Waze poiba benne is volt. Ranyomtam es el akart vinni budapesttol nagyon messze vhova kiskunlachazara... Vki meg tudna nezni?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12034) csababarca válasza eisento (#12033) üzenetére


csababarca
őstag

Nekem nincs hiba, oda visz, ahol van is a klinika.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#12035) zeon.hu válasza Faterkam (#12031) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálam ellenkezőleg, mostanában nem dobta el egyszer sem.
Egy alkalommal leállt teljesen, előtte eltűnt a térképről az út, újraindítás megoldotta.

#?*@&!

(#12036) fant0mi válasza eisento (#12033) üzenetére


fant0mi
addikt

Aha, a gyorstalalat oda visz. Valami google fele szarsag.
Ezt ugy altalaban tanacsolom minden keresesre: ne a gyorstalalatokra bokj, hanem ha beirtad amit akarsz, nyomd meg az entert vagy a gyorstalalatok alatti "tovabbi talalatok"-at. Akkor jo a lista!

(#12037) simico válasza Szili17 (#12004) üzenetére


simico
aktív tag

Na, tegnap megint előadta, hogy Mogyoródtól menjek el Gödöllőig, ott forduljak vissza az M3-on és menjek vissza Mogyoródig, majd onnan megint vissza Szadára. És most sikerült két screenshotot is csinálni: egy, kettő.

Direkt megnéztem, hogy mennyi menetidőt írt a körforgalomnál ahol vissza akart fordítani: 23 perc. Természetesen nem fordultam vissza, újratervezett és a normális terv menetidejének 16 percet írt. Tehát úgy vitt volna el egy távolságban jóval hosszabb felesleges kerülőre, hogy az még időben is 7 perccel hosszabb lett volna a normális tervhez képest! :C

(#12038) Szili17 válasza simico (#12037) üzenetére


Szili17
aktív tag

Nagyonnagy király vagy! Köszi!
Meditálok majd rajta kicsit, de valószínűleg nem leszünk okosabbak. Közben velem is előfordult "ilyen", csak kicsiben, egy balos helyett jobbra és hurok vissza. Csak pislogtam, hogy ez micsoda. A térkép ott is rendben volt. Gondolom itt sem fogom semmit találni. :(

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12039) Winner_hun válasza fant0mi (#12036) üzenetére


Winner_hun
félisten

Bp, 4. ker. Rózsa utca 1. Hajrá:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12040) Dr V válasza simico (#12037) üzenetére


Dr V
őstag

Nem lehet, h rossz helyre pozicionált és emiatt csináltatta volna a kerülőt? Tegnap előtt egy úttal arrébb tett le, emiatt érdekes dolgokat írt ki.

(#12041) Szili17 válasza Dr V (#12040) üzenetére


Szili17
aktív tag

Nem, pont ez a baj, hogy igazából ha a 2. képet megnézed ahol az M3/M31 elágazás után megfordít, ott egyenesen kéne tovább menni.
Persze látszik, hogy ott van valami dugó, de ennyi kerülőt ez nem indokolna.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12042) zharkanyi


zharkanyi
tag

Ugyan ilyen esetem nekem is volt vagy 2 éve. Nem igazán hitt nekem senki, mert nem tudtam képernyőképet csinálni.

Én úgy írnám le, hogy ha adott 3 pont, ahol A-ból akarok eljutni B-be, C pedig egy képzeletbeli háromszög harmadik sarka, akkor az A-ból B-be történő lekanyarodás el(ki)hagyásakor (C felé megyünk) a Waze az új helyzetre rosszul reagál.
Nem azt nézi, hogy C pontig most már mindenképp el kell menjek, mert nincs lehajtó/megfordulási lehetőség, hanem még mindig ragaszkodik ahhoz, hogy ő A-ból B-be visz engem. Ezért visszavisz az eredeti útra akkor is ha ez sok perc plusz.
Tehát nem fut le a teljes újratervezés, hanem simán erőből visszaterel az eredeti útvonalra. Ha ilyenkor megállítom a navigációt és újra megadom a célpontot, akkor már nem visz vissza, hanem simán tervez C-n keresztül.

Nálam mondjuk a helyzet az volt, hogy A-ból B-be egyenes lett volna 15 perc, A-C-B útvonalon 18 és ehhez képest az elágazás után dobott egy A-C-A-B útvonalat 23 perccel.

(#12043) Szili17 válasza zharkanyi (#12042) üzenetére


Szili17
aktív tag

A kettő nem ugyanaz azt azért lássuk be.
A routing sem úgy működik ahogy te leírod. Lehet hogy te ezt hiszed, de nincs ilyen "félig újratervezés".

Azért nem hisz neked senki, mert ha nem fordul elő mással, akkor az ember elhűlten és hitetlenkedve fogadja. A kép meg arra (is) kell, hogy esetleg látunk olyat egy képen amit te nem, illetve látjuk hogy a térképpel nincs gond, valami routing anomália és valaki felé tovább akarjuk tolni a dolgot mivel gazdálkodunk?
- "Valakinek rosszul tervezett, ilyen hurok, "mindig" tök értelmetlen szar az egész."
- "Köszönjük szépen, hol? Milyen útvonal, reprodukálható? Neked is?"
- "Nem tudom hol, nem tudom mikor, nem tudom merre és nem, nekem teljesen jó."
- "Köszönjük szépen, ticket closed."
Egy képpel meg azért nehéz vitatkozni hogy úgy volt-e vagy sem. Most ezt minden alkalommal írjam le, hogy oké én elhiszem hogy neked rossz volt, de nekem jó, neked se mindig rossz, nem tudod elmondani mitől, a térkép jó. Még azt tudom mondani hogy "nálunk minden jó".

Illetve ahogy mondtad, velem is volt ilyen nemrég. Nyilván így könnyebb elhinni, hogy én is láttam, át is néztem, terveztem is utána arra, többet nem csinálta. WTF. Sőt, amikor velem megtörtént akkor az ismerősömnek jól tervezett. Valami pillanatnyi hülyeség volt, de csak nálam. Hogy találod ezt meg? Nagy valószínűséggel sehogy.
Ezeket mindig gondold hozzá, amikor a lelkedre veszed, hogy itt senki nem hisz nekem, azt mondják hallucinálok. Hogy én hiszek neked, de attól most mennyivel jobb, ha azt mondom hogy "hú de rossz, nem tudom, így marad, mert senki nem tudja megtalálni mi a baj"?

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12044) zharkanyi válasza Szili17 (#12043) üzenetére


zharkanyi
tag

Wazz.
Épp semmi bajom nem volt semmivel és senkivel és csak azért hoztam fel egy rég elfeledett esetet, mert erős párhuzamot véltem a mostanival. Gondoltam hátha segítek valamit.

Nem vártam semmit, főleg nem a saját esetem megkérdőjelezésével kapcsolatban. Ha a felvetésem plusz infó valakinek akkor jó, ha nem akkor fölöslegesen gépeltem.

Erre kapok egy egy stílusában igen problémás kötözködős visszaszólás. Mint ha épp a Waze létére törnék.

Őszintén szólva kiakasztó vagy, néhány hazai fő Waze mágus társaságában.

Miért nem lehet jóindulatúan viszonyulni a többiekhez? Miért érzitek azt, hogy vagytok ti, meg veletek szemben mi?

Hidd el én is szeretem a Waze-t. Van 694 ezer pontom. Mindenhova Waze-vel megyek 5 éve. Ha kell jelentek, ha kell térképet szerkesztek (mostanában nem volt mit) és vannak jobbító szándékú észrevételeim.

Anno a Hungary2 kapcsán is leszóltatok mindenkit, csak mert különbözött a véleményünk.

Nem vagytok épp túl közösség építő figurák.

(#12045) petir válasza Szili17 (#12030) üzenetére


petir
senior tag

Ha ezt ma nem olvasom csúnyán besz#@$at Csilla 😅😅
Minden nap pályázom minden irányba az országban. Frissítettem... délután indulás haza waze start. Tiszaújvárosból látom 2:41p uuu mi a f*** baleset biztos... megyek nagy nyugiba egyszer csak fura érzésem támad ... 🤔🤔 nem kellett volna itt felkanyarodni a pályára 😅😅 HÁT DE ! :D

Mindenki figyeljen erre a matrica balhéra :D kapcsoljátok be , hogy időben hazaérjetek :DD

Komolyra forditva a szót aki olvassa kapcsolja be mindenképp ha van matricája, hogy ne okozzon meglepetést az app.

(#12046) zeon.hu válasza petir (#12045) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jó, hogy szóltál, :R

Az Osztrák, Szlovák és Komárom megyei miért van alapból aktiválva?
(Nekem mindegy céges és bérautók is országosak, csak kérdem)

#?*@&!

(#12047) Ceree válasza Szili17 (#12030) üzenetére


Ceree
senior tag

Koszi az infot, akkor ezert nem tervez a 3.9.9.0 az M1re. Reggel siman kovettem, biztos valami gubanc van a palyan, gondoltam magamban, igy gurultam az 1esen. De nem volt semmi ahogy lattam. Hazafele mar maps-el csinaltam alternativa szamitast, ott derult ki, hogy gaz van a Waze-el.

Regi verzio ezek alapjan akkor mar vegleg kuka, vagy beallithato azon is a "matricasdi" valahogy? Koszi!

Másolat_eredetije

(#12048) Winner_hun válasza Ceree (#12047) üzenetére


Winner_hun
félisten

Beállítások / Nevigáció / Matricák HOV engedélyek

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12049) petir válasza zeon.hu (#12046) üzenetére


petir
senior tag

Korábban nem adtad hozzá esetleg ?

Nekem csak a pest megyei volt aktív de azt én adtam hozzá korábban mert saját kocsin csak az van...
Céges nekem is országos most ugye délután azt kellett hozzáadni, hogy rendbe jöjjön a rendszer.

Saját vélemény: szerintem annyira jó volt ez a fizetős utak elkerülése opció. Értem én a saját országunk hülyesége ez a megyei dolog de most jól meg lett bonyolítva...oke hogy hozza lehet adni az országos matricát és vagy megyeit de most azzal kell játszani majd , hogy hozzáadom, eltávolítom az orszagos matricát.... mikor a kapcsoló csak egy "klikk" volt - én azt mondom ez egy felesleges fejlesztés volt ebben a formában bár lehet cáfolni , hogy rosszul látom.

(#12050) Winner_hun válasza petir (#12049) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az is megoldás lenne amit sokan kértek már és én is örülnék neki, kocsikat fel lehetne venni és rendszám alapján kiválasztani / beállítani, hogy mi van hozzá.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.