Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) tyielow


tyielow
aktív tag

Ma mentem kecskemétre az autszer kft-hez. Waze, majd google maps. Mindkettő erre a "pontra" vitt. Két kapun is behajtottam, nem ott volt. Telefonon kellett felhívjam őket, hogy útbaigazítsanak. Ahogy átértem a 2. vasúti átjárón, már láttam a cégtáblát. Javítást kérnék! :D

YouTube: toty1ka

(#13002) Csabex válasza Donki Hóte (#13000) üzenetére


Csabex
őstag

Áh, dehogy... Ahogy lassulást érzékel adott ideig, azonnal kérdezi. Élő példa a Deák térnél a Múzeum krt. irányába a lámpa a csokis boltnál... Minden alkalommal ha elsőnek fogom ki a piros lámpát, akkor egy idő után kérdezi, hogy dugóba kerültem? Ja és ez napszaktól független, akár de. akár du. . Térkép pedig nyilván tele sok kis apró wazerekkel :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#13003) MunezXBK válasza Csabex (#13002) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tőlem ritkán kérdezi, pedig itt Stuttgart környékén nem kis stauk vannak.

(#13004) Szili17 válasza tyielow (#13001) üzenetére


Szili17
aktív tag

Köszi, felvettem Waze-ben, mert hogy nem volt ott, így a rossz Google találatra navigált. :U

Majd otthon megpróbálom ezt is korrigálni (már hogy a Google helyet a helyére tenni).

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13005) kmarci25 válasza Szili17 (#13004) üzenetére


kmarci25
veterán

Majd otthon megpróbálom ezt is korrigálni (már hogy a Google helyet a helyére tenni).

Kész. Bejelentettem a téves helyet, és kb azonnal jött a visszaigazolás.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13006) Szili17 válasza kmarci25 (#13005) üzenetére


Szili17
aktív tag

Köszönöm szépen. :) Van amikor rögtön elfogadják, van amikor várni kell rá (van amikor elutasítják). :)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13007) viktorhu válasza Donki Hóte (#13000) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, lámpánál szokta megkérdezni. De olyankor nem, amikor tényleg dugóba kerülök, és ő még nem tud a dugóról (ez az, amikor ahogy állok a dugóban, úgy teszi egyre későbbre az érkezési időt percenként, de következetesen úgy számolja az ETA-t, mintha nem lenne előttem a dugó maradék része).

(#13008) tyielow válasza kmarci25 (#13005) üzenetére


tyielow
aktív tag

remek! már csak 1 gond van: hogy nem ott van :D fentebb ott a rajzom, hol kell behajtani. ez a MÉH-telephez visz most, de utána kell lehajtani.

YouTube: toty1ka

(#13009) Szili17 válasza tyielow (#13008) üzenetére


Szili17
aktív tag

Már jó helyen van. :D

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13010) Jorus


Jorus
nagyúr

Munkából hazafelé jövet azt vettem észre, hogy a waze által írt sebesség teljesen rossz értéket mutat, konkrétan 20-25 kmh-val többet, mint az autó órája. Reggel munkábamenet nem volt ilyen gondja. Jellemzően 7-10 kmh-val mutat többet az autó órája, mint a waze, de most hazafelé ez megfordult - az autó órája szerint 100-zal haladtam, a waze szerint közel 120-szal. Tapasztalt már vki hasonlót? A wazeből kilépve, újraindítva ugyanígy félremér, érezhetően kb. 40-nel gurulok, a waze meg 60-at ír.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13011) merqree válasza Jorus (#13010) üzenetére


merqree
őstag

Próbálj ki más sebességmérő alkalmazást (is).
Ha azok konzekvensek a waze-el, akkor az auto fedélzeti számítógépében turkálnék gumi méret ügyben, vagy jeladó hibára gyanakodnék.

[ Szerkesztve ]

(#13012) Jorus válasza merqree (#13011) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azt néztem, minden más app jó értéket mutat.
Plusz a többi autó sebessége is az autó műszerei által jelzett sebességet támasztja alá, 90-es táblánál mentem 100-zal (GPS szerint ~91-2-vel), ahogy mindenki más is körülöttem 3 sávon (M1-M7 kivezető), ott nem sokan mennek 120-szal, márpedig a waze szerint mindenkinek annyival kellett volna mennie, ha velem együtt haladtak ugye. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13013) tyielow válasza Jorus (#13010) üzenetére


tyielow
aktív tag

Nekem bármilyen autóban is ültem, a Waze volt mindig a mértékadó. Az mindig pontosabban jelzett, mint bármi más :P Egyszer volt viszont, hogy 40-50-nel krúzoltam a béke úton, de a waze szerint 140-nel jöttem, és rendesen mérte +-120 körül :D

YouTube: toty1ka

(#13014) Jorus válasza tyielow (#13013) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam is vmi hasonló, átmeneti gyíkság lehetett, mert ma délelőtt már rendesen működött. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13015) Digger


Digger
senior tag

Sokat emlegetitek vágyakozva az iGO sávinfó funkcióját, hogy az milyen jó lenne! Meg kellene végre érteni, hogy ezek a sávinfók ott fixen a térkép állományba vannak integrálva, amit az időszakos térképfrissítéssel kap meg az iGO, elvileg negyedévente országonként külön-külön! Tehát offline!
A Waze az utazás folyamán online kapja meg a térkép és egyéb adatokat a megjelenítéshez és az adatforgalom optimalizálása nem engedi meg azt, hogy például a részletes sávinfó adatait is online küldjék!

Ezért kár olyan dologért ácsingózni, ami a működési elv miatt egyenlőre nem lehetséges!

(#13016) kkdesign


kkdesign
senior tag

sziasztok! nálatok is eltűnt Csilla hangja? az egyetlen volt amit jól lehetett hallani ha rádió is ment közben és nem volt bt-n összekötve a telóval... vissza lehet valahogy szerválni? :)

(#13017) MunezXBK válasza kkdesign (#13016) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Most néztem és nincs. Mondjuk én nem is használtam, érdekes hangja volt.

(#13018) Csabex válasza kkdesign (#13016) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, nálam is eltűnt... Igazából nálam teljesen hangtalan a waze, figyelni szoktam mindig mielőtt olyan szakaszra érek ahol netán kint lennének, vagy fix trafi van.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#13019) kkdesign válasza Csabex (#13018) üzenetére


kkdesign
senior tag

Ééértem, kösz ia gyors reakciókat :) mondjuk lehet az lesz, hogy a csávó hangját hagyom meg akkor. Elég ha egy nő megmondja mit csináljak, 2 már amúgyis sok lenne :D :D :D

(#13020) fant0mi válasza kkdesign (#13016) üzenetére


fant0mi
addikt

Van viszont Dóri.

(#13021) Csabex válasza kkdesign (#13019) üzenetére


Csabex
őstag

Ott a pont :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#13022) kkdesign válasza fant0mi (#13020) üzenetére


kkdesign
senior tag

neki nem olyan jó a hangja, és egy exem is Dóri :D

(#13023) Faterkam


Faterkam
addikt

Dóri mintha Raccsolna... De nem értem, egy hangfájlt minek kivenni? Kit zavart? :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13024) MunezXBK válasza Faterkam (#13023) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem raccsol. :N

(#13025) Braddock válasza Digger (#13015) üzenetére


Braddock
őstag

Szerintem, ezt gondold át még 1x.

(#13026) canniball válasza Faterkam (#13023) üzenetére


canniball
nagyúr

Én ezt nem értem. Amennyiben kell a hangos navi én is Csillát szoktam hallgatni és nem tűnt fel hogy eltűnt volna. Elindítottam az alkalmazást és ő volt beállítva, be is mondta hogy indulhatunk. A Gplay jelzett hogy van egy frissítés, persze a Waze volt az, gondoltam ezzel került ki, inkább nem frissítek. Erre mit látok amikor megint elindítom a Wazet: English Jane van beállítva Csilla helyett, aki el is tűnt. :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13027) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Waze FB oldalán találtam:

8 év szolgálat után a mai naptól Csilla már nem elérhető a Waze-ben.
Próbáltuk elérni, hogy maradhasson, de a központ hajthatatlan volt, így is fél évet kaptunk pluszban.
Lobbizunk tovább, hogy több hang közül válogathassunk.
https://www.waze.hu/2017/csilla-es-andris-a-waze-ket-magyar-hangja/

(#13028) Faterkam válasza canniball (#13026) üzenetére


Faterkam
addikt

Pont így jártam én is!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13029) viktorhu válasza Digger (#13015) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem kell hozzá sok adat, a google térképen is van sávasszisztens. Egyszer be fogják vezetni, de előbb az ajjajjjj feature-rel kéne kezdeni valamit.

(#13030) Donki Hóte válasza MunezXBK (#13027) üzenetére


Donki Hóte
veterán

WTF?

Jogdíjas volt a hang és lejárt a lincence, vagy mi :F

Amúgy már régóta Dórát hallgatom, nekem a férfi hangokkal az a bajom, hogy nem érdekel, hogy mit mondanak :(

(Amúgy szerintem a létező legjobb hang az iGO-s Bori, őt nagyon szívesen hallgatom bármikor :K )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#13031) Faterkam válasza MunezXBK (#13024) üzenetére


Faterkam
addikt

A hanghordozása, hangsúlyozása, és az R betűi, ahh, 100x inkább Csilla! Nálam mondjuk hangosabb is volt, mint Dóri!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13032) simico válasza Faterkam (#13031) üzenetére


simico
aktív tag

Ma reggel engem is meglepett Jane, aztán Csilla hiánya... :( Dóri tényleg sokkal halkabb mint Csilla volt. És nekem baromira nem is tetszik a hangja. Nekem Csilla volt eddig a legjobb hang naviban az elmúlt 20 évben.

(#13033) kefealo válasza Digger (#13015) üzenetére


kefealo
csendes tag

Ezt ugye csak viccből írtad? :D

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#13034) tyielow


tyielow
aktív tag

Nekem Csilla hangja bejött, de csak a figyelmeztetésekre használtam. Anno netről letöltöttem egy Arnold Schwarzeneggerest és belemókoltam az appba (hivataosan csak időszakosan volt elérhető), azt hónapokig használtam, szerettem, de valamelyik patch alkalmával eltűnt. Na már most ha minden 2-3. patchnél újra kell mókoljam a hangfájlokat, inkább nem :D

YouTube: toty1ka

(#13035) kefealo válasza tyielow (#13034) üzenetére


kefealo
csendes tag

Remek az R2/D2 és a Chewbacca téma is. Élvezet használni :)

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#13036) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Sziasztok!

Nekem jelenleg a "Fizetőkapus utak elkerülése" ki van kapcsolva. Az "Autópályák / autóutak elkerülése" be van kapcsolva és a "matricák/engedélyek" pontban a Pest megyei matrica hozzá van adva. Elvileg így Pest megyén belül az elkerülő utakra fel kellene engedjen, de ilyen beállítások mellett nem enged fel a gyorsforgalmi utakra amiket egyébként használhatnék megyén belül. A legfrissebb androidos verzió van telepítve.
Van ötlet, hogy mi lehet a gond?

Köszönöm a segítséget!

Üdv!

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#13037) Donki Hóte válasza tyielow (#13034) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Arnie németül, vagy angolul beszélt navigáció közben :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#13038) lacentos válasza Usgyi (#13036) üzenetére


lacentos
aktív tag

"Autópályák / autóutak elkerülése" be van kapcsolva"
Szerintem ezért.

(#13039) SZATA válasza lacentos (#13038) üzenetére


SZATA
senior tag

Jól mondod. Így minden autóutat és autópályát kerülni fog.

(#13040) Szili17 válasza Usgyi (#13036) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia!

Ahogy mondják a többiek, az autóUTAKat is kerülöd. Pest megyében (meg szerintem úgy bárhol Magyarországon) a díjköteles utak vagy autópálya vagy autóút besorolásúak.
Kérdezem ártatlanul, hogy ha van Pest megyei matricád, akkor miért kerülöd az autópályákat, autóutakat, ha amúgy autóútra felmennél? Amivel ott mehetsz azzal mehetsz autópályán is. :U

A fizetőkapus utak meg nálunk nem csinál semmit, csak ahol van fizetőkapu (de ott meg tipikusan matrica nincs).

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13041) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok!

Waze-hoz honnan tudok letölteni hangutasítasokat? (Pl.: roma, Csilla, Star wars...stb)

(#13042) asdf_ válasza MunezXBK (#13027) üzenetére


asdf_
veterán

Az eltűnés után kipróbáltam mind a két új hangot, gyakorlatilag hallhatatlanok maxi hangerőn is, pedig jóhangú készülékem van. Valaki rootolt telefonnal ki tudna varázsolni és fel tudna tölteni pár sample-t a két hangból (már ha valami emészthető formátumban van a telefonon)? Erősen úgy érzem, életében nem foglalkozott még hanggal, aki ezeket a file-okat kiengedte a kezei közül.

[ Szerkesztve ]

(#13043) puritan


puritan
csendes tag

Ma pozitívan csalódtam a Waze-ben.

Már hónapok óta az volt vele a fő problémám, hogy ha navigálás közben bejött egy telefonhívás, akkor elvesztette a gps jelet, és csak nagyon-nagyon sokára, vagy 10 perc után találta meg ismét. Volt olyan eset is, amikor azt írta ki, hogy a hálózat nem elérhető, és onnantól csak a telefon újraindítása segített. Ismeretlen helyen, csúcsforgalomban azért ez elég idegesítő tudott lenni.
Ma viszont Miskolc - Budapest - Miskolc úton teljesen hibátlanúl működött. Ahogy kell. Ahogy eddig is kellett volna...
A telefonbeszélgetés alatt is működött, és egy percre sem veszítette el a jelet. Póbáltam bluetooth-os fülhallgatóval, és kihangosítva is.

Csilla viszont hiányzik... Ez az új csaj, mintha törné a magyart, a hangsúlyai is borzasztóak, a számokat alig érteni.

(#13044) MunezXBK válasza puritan (#13043) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mobilneted megy el olyankor, nem a GPS jel.

(#13045) eisento válasza puritan (#13043) üzenetére


eisento
addikt

Ez nem hinnem, hogy a keszulek hibaja hanem a keszuleke/android verzio... Regebbi droidnal volt ez meg nexus 5-nel nalam hivasnal elment a jel mert hivaskor kilotte a netet. Aztan jott asszem a 8-as droid es azota semmi baj ( igaz azota 9-es droid meg uj telo oneplus 5)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#13046) puritan válasza eisento (#13045) üzenetére


puritan
csendes tag

Azt el kell még mondjam, hogy a Waze frissítést észre sem vettem. Bizonyára azért, mert tegnap kapta meg a telefonom az Android 9-et, és akkor frissűlhetett a Waze is. Egyébként Xiaomi Note 5-ről van szó.
Nekem mindegy hogy mitől javult meg, csak maradjon is így.

Csillát meg küldjék vissza, mert ennek az új csajnak rettentően tenyérbemászó hangja van.

(#13047) puritan válasza eisento (#13045) üzenetére


puritan
csendes tag

Arra alapoztam, hogy elmegy a GPS jel, mert ezt írta ki a telefon: "Nincs GPS jel" Az autócska meg állt egy helyben a térképen, pedig a valóságban haladtunk.
Ha van GPS, de nincs hálózat, azzal még úgy, ahogy elnavigál, mert a térképinformácíót már indulásnál letöli, legfeljebb nem fog szólni, ha trafi áll a sarkon, meg dugó van előtted.

(#13048) eurolac


eurolac
senior tag

Általában csak olvasni szoktam a topikokat, ritkán szólok hozzá főleg csak akkor, ha valakinek segíteni tudok.
Itt viszont én is megjegyezném: ha lehet Csilla jöjjön már vissza. :) Azonos hangerőn az új lányt alig lehet hallani és nem informatív, nagyon gépies. Na,.. hiányzik Csilla! :)

Eurolac

(#13049) MunezXBK válasza eurolac (#13048) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem meg csak Dóri hangja jön be. :B

(#13050) puritan válasza MunezXBK (#13049) üzenetére


puritan
csendes tag

Akkor most neked szerencséd van!
Te örömmel hallgatod, mi meg kényszerűségből...
:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.