Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) marsu.


marsu.
senior tag

:Y

(#14002) merqree válasza marsu. (#14001) üzenetére


merqree
őstag

Azt hittem, csak én vagyok szerencsés kiválasztott :DD

(#14003) Csabex válasza tyielow (#14000) üzenetére


Csabex
őstag

Szerintem a háttérben elkezdődhetett a fokozatos leépítése a waze-nek, hogy majd tudjon uralkodni a gmaps, hiszen egy branden belül minek fizetni két csapatot akik konkrétan ugyanazon az appon dolgoznak, csak más kinézet meg a funkcionalitás ami megkülönbözteti őket, viszont a cél mindkettőnél ugyanaz: Eljutni A-ból B-be... Ez csak az én szerény véleményem, nem kell átharapni a torkom :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#14004) dionaea válasza kmarci25 (#13999) üzenetére


dionaea
őstag

Köszi kipróbáltam de nem nagyon segített. Viszont ha elindulton a maps ot és -fut a háttérben akkor érdekes, de hol megy a waze. Csak hát ennek nem így kene mennie lehet az AA a ludas de múlt hétig jól ment és nem volt semmi frissítés. Azért szerencsére amiko tegnap ment a waze akkor mikor dugóba kerültem utána egy percel már jelezte is hogy dugó lesz addig nem írt semmi torlódást.

(#14005) Szili17 válasza Csabex (#14003) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szerintem meg amikor a Shell rossz helyre rakatja a reklámját, akkor miért a Waze a hülye?

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#14006) tyielow válasza Szili17 (#14005) üzenetére


tyielow
aktív tag

Na, ez megmagyarázhatja. Ilyen lehetséges? "A shell rossz helyre rakja a reklámot" ? :U

YouTube: toty1ka

(#14007) Szili17 válasza tyielow (#14006) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ha mondom. :D
Egyébként viccet félretéve persze. A hirdető dönti el, hogy hol (milyen koordinátán) és mi jelenik meg. Szöveg, ikon, cím stb. (Ha akarod még te is hirdethetsz.)
Értelmes cégek (Pl.: MOL) ezt úgy csinálják, hogy előtte szólnak nekünk és pár hét alatt rendbe szedjük a kúthálózatokat meg az ő listájukat is és nem mennek ki ilyen szar helyekre a reklámok.
Más cégek meg okosak, belökik hogy "ittvannakahelyek" és ha nem ott vannak akkor mennek a hirdetések össze-vissza, ahová megadták koordináta szerint.
Persze át lehet pakoltatni, de hogy őszinte legyek én már belefáradtam, mert amikor lejár a kampány, akkor újra beküldik, ismét rosszul. Rakosgassa át havonta az öregördög. :D

Ja és mint látod ilyenkor is a Waze a hülye, ha valaki nem ismeri ezeket a dolgokat. :)

Ja és hogy valami hasznosat is mondjak, ilyen esetben érdemes a kútkeresőjét használni a Waze-nek, ott az árak is látszanak kis buborékban és azok oda mutatnak ahol a Waze-beli hely van.

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#14008) viktorhu válasza Szili17 (#14005) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem érted az összeesküvés-elméleteket :) Nyilván a Shell a Google ügynöke, és direkt úgy állítja be a reklámját, hogy ne találjanak el hozzá a vevők, hogy ezért inkább a Google térképet használják :)

Egyébként nemcsak a Shell rakja rossz helyre a reklámjait, az Auchan is az áruház mögötti mocsárban várja szeretettel a vásárlóit :)

(#14009) dionaea


dionaea
őstag

Lehet azért van máshol mert azt se tudjak eldönteni a dízel feliratú kútba benzint, fodgazt ,vagy sört töltsenek

(#14010) tyielow válasza Szili17 (#14007) üzenetére


tyielow
aktív tag

kösz a tippet. a bibi ott lehet, hogy android autón nincsen benzinkutas buborék. csak szövegmező kereséssel :(((

YouTube: toty1ka

(#14011) Szili17 válasza viktorhu (#14008) üzenetére


Szili17
aktív tag

Teljesen igazad van, én kérek lenézést!
Szerk.: Különben is, tegnap az egyik (azt hiszem) Shell kúton ingyen volt az LPG. Néztem az árakat és a benzin, dízel jól volt kiírva (nem ütött el) az LPG meg 00000 volt. :))

A Diego is notoriusan rossz helyre tette őket. :) Nem tudok nekik szólni, hogy nem jó így.

(#14010) tyielow:
Ahha, ezt nem tudtam, ne haragudj. Szívás. :/ Se a keresőben se az ETA panelen? (ETA panel, amikor ráböksz / felhúzod az ETA sávot (telefonon) és van stop meg utazás később meg ott is vannak parkoló, üzemanyagtöltő állomás stb. ikonka. Az sincs?

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#14012) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Off, de mivel itt sokan használják:

Android auto csatlakozás miért nem sikerül?
(Mi Max 3, droid 9)
Konkrétan semmi nem történik, csak feljön a fájlátvitel választása.
Milyen beállítást hagyok ki?

#?*@&!

(#14013) merqree válasza zeon.hu (#14012) üzenetére


merqree
őstag

El sem indul az AA, ha összedugod a kocsival a telefont?
Korábban működött?
Kábelcsere?

(#14014) plömplöm


plömplöm
őstag

android autó drága kincs, jó ha van, de jobb ha nincs

ahogy látom a helyzet...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#14015) MunezXBK válasza plömplöm (#14014) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én nagyon sokszor használtam, soha nem volt vele problémám.

( 2 hónap alatt ~26.000km-t mentem. )

(#14016) zeon.hu válasza merqree (#14013) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem.
Első csatlakoztatás se megy.
Nem használtam eddig, most van nálam olyan kocsi, amim megy elvileg.

#?*@&!

(#14017) dionaea válasza zeon.hu (#14016) üzenetére


dionaea
őstag

Van topicja AA nak. Lehet ot tudnak segiteni

Kocsi támogatja a mirrorlinket?

(#14018) zeon.hu válasza dionaea (#14017) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen.
Kösz, megkeresem majd,de már úton vagyok.

#?*@&!

(#14019) lacentos válasza zeon.hu (#14018) üzenetére


lacentos
aktív tag

Első csatlakozás megfelelő jó minőségű usb kábel,álló helyzetben behúzott kézifékkel.

(#14020) petir válasza zeon.hu (#14012) üzenetére


petir
senior tag

Banális kérdés... Nekem pl 2 USB van és csak az egyiken működik amit amúgy a fejegységen ki kell választani.
A feldugod a telót es semmit nem csinál történetre elég gyanús.

A beállítás amúgy leállított motor behúzott kézifék mellett kell történjen - ezen jót röhögtem mert fekete képernyőn fehér felirattal szólított fel rá a kocsi miközben az ember a telefont bámulja , hogy történjen már meg a csoda és csatlakozzon 😅😅
+8millió engedély megadása követi 😅😅😅

(#14021) flegga92 válasza petir (#14020) üzenetére


flegga92
senior tag

Vagy épp járó motornál kell :D Multkor szivatott a céges Fabia, mindig működött az AA, most nem akart csatlakozni, hibával elszállt. Puffogtam is magamba, majd beindítottam a kocsit és feléledt a rendszer :D

(#14022) Brogyi válasza flegga92 (#14021) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nálam nem a motor beindítása a kulcs hanem a "tablet" ott középen végzett-e a startjával. Valahol érthető ha ilyen sz@rul írták meg az USB lekérdezést.

(#14023) dodopek


dodopek
addikt

Igen, tudom hogy behajtani tilos, de azért Te csak menj arra... :-D

(#14024) SZATA válasza dodopek (#14023) üzenetére


SZATA
senior tag

Szerintem az csak a másik irányban van zárva. A tábla arra vonatkozik.

(#14025) WhiteWalker válasza SZATA (#14024) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Remélem te nem vezetsz :DDD , behajtani tilos ebből az irányból a kép szerint.A Waze rosszul jelzi az utvonalat.Viszont ha úgy van ahogy mondod , akkor nem kéne mutatnia a behajtani tilos táblát :U

[ Szerkesztve ]

(#14026) dodopek válasza SZATA (#14024) üzenetére


dodopek
addikt

Nem lehetett arra behajtani, tábla volt.
A másik irányból meg jöttek autók.

[ Szerkesztve ]

(#14027) tyielow


tyielow
aktív tag

Én úgy vettem észre, hogy sokszor ezek a lezárások úgy vannak megoldva, hogy egyirányusítják az adott utcát. A Waze az esetek 90%-ban jól is jelzi a behajtást, jó útvonalat tervez. Ezek szerint nem mindig jön össze neki :)

Hozzáteszem, én a Nordic Light környékén vagyok minden délután, és vannak napok, mikor ott is kicsit megvariálják a közlekedést jobban a kelleténél, a kedves betonkeverős darus munkások :) Azt nem mindig követi le a Waze. De hát erre van a szemünk.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#14028) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

(Többek között), olyan problémám van a Wazzel, hogy ha beállítok egy útvonalat, betölti az útinfókat (trafi, kátyú, etc), viszont többet nem frissíti. Navigáció és "minden más" tökéletesen működik. Ha újratervezek, akkor már friss infókat látok.
Két külön készülékkel is ugyan ez a probléma (Moto Z2 Play Android 8.0 és Moto G6 Android 9.0, stock)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14029) S e t h


S e t h
nagyúr

Android auto-app connecttel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, mert a bejövő információk alapján mindenhogyan látok csak tisztán nem.

Most hozok majd ki egy autót és megrendeltem bele az app connectet, mert úgy tájékoztattak, hogy ezzel tudok kapcsolatot teremteni kocsi és telefon között.

Az értékesítő most azt mondta, hogy az app connect online regisztrációját követően többen nem tudják használni az app connectet ADDIG amíg el nem mennek az osztrák, vagy szlovén határhoz, mert a kocsit csak úgy lehet regisztrálni.

Én csak egy vmit akartam. Nem telón nézni a wazet, hanem kilőni a kocsi kijelzőjére.

Nem útinfó, vagy más információ kell nekem a kijelzőre, szimplán a waze érdekel, viszont ez a regisztrációs mizéria fura nekem. Csak ezért kéne 500 kilométert utaznom?

Azért teszem fel itt a kérdést, mert egyelőre sehol sem találok erre utaló találatot és hátha itt már találkozott vki. ilyen jelenséggel.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14030) fant0mi válasza S e t h (#14029) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem tudom melyik gyarto hogyan bonyolitja. De Androidos fejegysegu Kiaban egyszeru volt.
Telefonra fel kellett tenni az Android Auto-t. Magyarorszagrol nem erheto el a Play Aruhazbol. De! Az apkmirror.com weboldalrol le tudod szedni a telepito apk fajlt. Ha a telefonodon engedelyezed a kulso forrasbol jott appok telepiteset, akkor engedi feltenni a telefonra.
Kabellel osszedugod a kocsiddal es mukodik.
*Magyarorszagrol egy dolog miatt nem elerheto hivatalos uton az AA, mert meg nincs megcsinalva hozza a magyar nyelvu beszedfelismeres. Ennyi az oka, egyebkent ezen kivul minden funkcioja mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#14031) S e t h válasza fant0mi (#14030) üzenetére


S e t h
nagyúr

A legfrissebb andoid auto a telefonomon van, remélem nem lesz majd gond a párosítással.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14032) tyielow válasza S e t h (#14031) üzenetére


tyielow
aktív tag

Van Android Autós topic is.

Nálam új Octavia, Android autót letöltöttük az átvétel során az értékesítővel, és párosítottuk a központi egységgel. Azóta toltam egy AA frissítést is. Minden fasza. Néhány funkció másabb, de szeretem, hogy nem kell telefontartókkal bénázni.

YouTube: toty1ka

(#14033) dionaea


dionaea
őstag

Waze meg az AA meg a google maps nem nagyon szeretik egymást.
Waze nem indul el amíg a maps ot nem indítom. El indul végül is csak vagy agps jel nincs vagy a hálózatot nem éri el. AA nelkulsiman telóról való indításnál nincs probléma. Viszont hektikus mert 10 indításból 3szor megy rendesen

(#14034) st6969 válasza st6969 (#13492) üzenetére


st6969
őstag

Android auto: telefonon, vagy az autó hangszóróin játssza le a hangot (előbbin tökéletesen tiszta, utóbbin érthetetlen dünnyögés), pedig be van kapcsolva a "telefon hangszórója szóljon" kapcsoló...című problémára:
Azt hiszem, rájöttem, mi a megoldás: első használatkor mindig jó (tényleg a telefonon szól). Utána mindig rossz (az autó hangszóróján szól). Ebből indultam ki. Visszaúton már úgy dugtam a kábelre a telefont, hogy előtte a futó alkalmazásokból kilőttem az Android Auto-t és a Waze-t. És így megint a telefonon szólalt meg. A legutóbbi 3 napos kiránduláson nem tudtam sehogy ismét a telefonon megszólaltatni a Waze-t. Olyan sokat mentünk, hogy valószínűleg a futó alkalmazások között mindig ott volt az Android Auto és/vagy a Waze.
Én a figyelmeztetések miatt szeretem, ha van hang. De az csak úgy érthető, ha a telefonon keresztül jön. Ez ugyan nem normális, de nálam így van :K

(#14035) merqree


merqree
őstag

Sziasztok,

Budapest XXI kerület, Völgy utca nem lezárva van, hanem egyirányúsítva az Erdőalja és a Festő/Martinász utca között.
A Szentmiklósi út felöl lehet behajtani, a Kölcsey utca felöl van a behajtani tilos.

(#14036) Szili17 válasza merqree (#14035) üzenetére


Szili17
aktív tag

Helló, pontosan így van a Waze-ben is.
Amit Szata a minap említett a behajtani tilosokkal (és le lett ugatva) az úgy önmagában igaz. Mindig behajtani tilost mutat, de csak akkor van "lezárva" egy szakasz, ha a sraffozott mindkét végében van behajtani tilos.
Más szóval ha mész egy sraffozott szakasz felé és a végében nem látsz behajtani tilost akkor az a te irányodból nincs lezárva.
(Persze ha több szegmens van lezárva folytonosan, akkor nehéz megmondani hogy melyik mire vonatkozik és milyen irányból, de ilyen a design, nem annyira szofisztikált. És ugyanígy van hogy ott a jel és átvisz rajta (sajnos vannak gubancok a routingban).)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#14037) merqree válasza Szili17 (#14036) üzenetére


merqree
őstag

Az online élő térképen úgy láttam/néztem, hogy le van zárva mindkét irányból.
:R

(#14038) Márton


Márton
nagyúr

Az éppen aktuális helyem nem lehet megosztani valakivel?
Tehát nincs tervezett útvonal, ismert helyen megyek az illető felé és hogy lássa mikor vagyok már közel, mikor kell kijönnie..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14039) merqree válasza Márton (#14038) üzenetére


merqree
őstag

GoogleMaps tudja, azt szoktam ilyen esetben használni

(#14040) Márton válasza merqree (#14039) üzenetére


Márton
nagyúr

tehát megoszthatom egy linken keresztül, ahol jelzi a helyem?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14041) merqree válasza Márton (#14040) üzenetére


merqree
őstag

A googlemaps-et kell futtatnod, és ott lehet olyat, hogy az utazás megosztása

(#14042) zeon.hu válasza Márton (#14038) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ÉVI (érkezés várható ideje) küldése lenne, de mintha nem működne valami szabályozás miatt.
Ha mégis, akkor majd kijavít valaki.

#?*@&!

(#14043) merqree válasza zeon.hu (#14042) üzenetére


merqree
őstag

A GDPR miatt eltűntek a barátok funkció, az ÉVI-t elvileg el lehet küldeni, de a helyzetedet nem látja.
A Mapsban elvileg lehet látni, hogy "pontosan" hol vagy.

(#14044) zeon.hu válasza merqree (#14043) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Google maps-ot ismerem, gyerkők helyzetét szoktam vele csekkolni.

#?*@&!

(#14045) merqree válasza zeon.hu (#14044) üzenetére


merqree
őstag

A waze-ben is meg lehet osztani az utazást. Az, hogy hogyan működik nem látom, de ha kész az útvonal, akokr alulról felhúzva feljön a menü, ahol az alternatív utakat is lehet nézni. Ezen a elkúszó menün a középső menüelem a megosztás. Ráböktem, emailben, facebook üzenetben, stb-stb megoldásokkal lehet megosztani.
A túloldalt, tehát, hogy akinek megosztom mit lát, arról nem tudok nyilatkozni, mert nem próbáltam ki.

(#14046) Winner_hun válasza zeon.hu (#14042) üzenetére


Winner_hun
félisten

Már jó ideje működik...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14047) viktorhu válasza Winner_hun (#14046) üzenetére


viktorhu
veterán

Csak ott meg a Google szokásos hülyeségei bejönnek. Elkezdtük használni 2010 körül, aztán jött a Google Plus, átrakták oda a funkciót, a mapsben meg letiltották. Oké, telepítsünk Google Plust. Használjuk pár évig, aztán egyszer csak kiírja, hogy átköltözik a funkció a maps-re, ahol természetesen megint újra jóvá kellett hagyni mindkét személynél a megosztást.

(#14048) Márton válasza zeon.hu (#14042) üzenetére


Márton
nagyúr

évi megy, de mint irtam útvonal nélkül szeretném

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14049) Szili17 válasza Márton (#14048) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ilyen nincs, hogy lehet követni az aktuális helyzetedet.
Olyan van, hogy megosztod azt a pozíciót ahol vagy, de nem lehet követni csak a helyet lehet megosztani (de nem ezt akarod).
Tervezett úttal együtt lehet, akkor még külön tud szólni is, hogy hamarosan megérkezel. Tervezett út nélkül nem lehet. (Továbbra is furcsa számomra aki a Waze-t tervezett út nélkül használja, de whatever.)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#14050) Márton válasza Szili17 (#14049) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem jellemző, hogy így használom, de tegnap épp jól jött volna.
Hirtelen az utca nevét sem tudtam, ahol lakik az illető, csak azt hogy merre kell menni.
Most nem akartam ezért megállni, keresgélni, megterveztetni, stb.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.