Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem tudom volt e róla szó, de be lehet valahogy állítani hogy a "Traffipax várható" hangjelzés ne akkor hangozzék el amikor már bőven az kamera látómezejében vagyok hanem pl. legalább 2 km-rel hamarabb hogy adott esetben fel lehessen készülni? :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7002) fant0mi válasza Dr. Romano (#7001) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem lehet user szinten beallitani. Ez program adottsag jelenleg.

(#7003) Dr. Romano válasza fant0mi (#7002) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát ez nagy hiba, kár... :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7004) Szili17 válasza Drughi (#6996) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia!
Amikor teljesül a kritérium akkor rövidesen az egyik indítás után jönni fog egy üzenet hogy "keresd a jutalmad" vagy valami hasonló és akkor el kell ütnöd az x pontos cukorkát. Hát így "íródnak jóvá".
De a "majd" válasz is nagyon segítőkész volt és lényegét tekintve nem állított valótlant. :U

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7005) Szili17 válasza Dr. Romano (#7001) üzenetére


Szili17
aktív tag

Csak hogy ne érjen meglepetés, akkor szól csak a hang, ha effektíve gyorsabban mész mint amennyivel azon a szakaszon lehet, ahol a kamerát elhelyezték.
Tehát max ~450 méterről figyelmeztet és hanggal csak akkor, ha gyorsan is mész és nem egyiket sem lehet állítani.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#7006) HofiZoli


HofiZoli
senior tag

waze.com-on: "Utolsó frissítés 7 napja"

Pedig azóta mentem nem keveset. Tehát akinek nem frissül, várjon türelemmel, szerintem valami gond van.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#7007) lacy86 válasza HofiZoli (#7006) üzenetére


lacy86
addikt

Pont most akartam irni, hogy 2 napja nem irtak jova a pontjaimat 😩

(#7008) Kbali


Kbali
nagyúr

Más is érzi esetleg, hogy a waze elkezdett az akksiból nem kicsit zabálni? A mostani telefonomon eleinte 15, max 20%-ot evett a napi fél ingázásomon, viszont most 30-35%-ot simán benyal ugyanazon a távon (kb. 70-75 perces út).

Más: kollégám szólt, hogy a pesti alsó rakparton dél felé le van zárva a waze-ban az út, holott a valóságban nincs.

(#7009) F-ECT$ válasza Kbali (#7008) üzenetére


F-ECT$
titán

Valamelyik nap elég sokat ment a waze, reggel 8-tól 18-ig kb 4 órát, más nem merítette az aksit, így 28%-ra merült a telefon, és az adatoknál a waze messze vezetett, kb másfélszer nagyobb fogyasztást írt, mint a kijelzőre. (Galaxy S7.) Azért egész napos használattal így is meglenne az 5.5 óra waze, ami azért elég jó szerintem.

Dive ever, work never.

(#7010) Pulsar


Pulsar
veterán

Egy ilyen dolog, hogy jobban meríti a telefont a waze, mint régebben nem releváns, mindamellett, hogy lehetséges.
Hiszen régebben, valószínűleg az aksid is újabb volt, a droidod is, vagy akár a hardware is, és mind használódik ami gyorsabb aksi merüléshez vezet.

[ Szerkesztve ]

(#7011) Kbali válasza Pulsar (#7010) üzenetére


Kbali
nagyúr

Folyamatosan megyek előre a verziókkal, mind dorid, mind waze fronton (most éppen 6.0-nál tartok és a legfrissebb waze van fent). A telefonom nincs még egy éves és az egyéb tevékenységek fogyasztása sem emelkedett (főleg nem ilyen látványosan).
Anno a WP-s első verzió küzdött ilyen problémákkal, amelyet egy frissítéssel orvosoltak (ez volt a WP-s verzió első és egyben utolsó frissítése is még '14 elején, ha jól emlékszem). -> szóval én tartom, hogy az alkalmazás eszik többet, jobban járatja a hardvert.

(#7012) Pulsar válasza Kbali (#7011) üzenetére


Pulsar
veterán

mint mondtam nem zárható ki, de az én telefonom sincs 1 éves, és waze nélkül is érezhető az üzemidő romlása, csak erre céloztam :R

(#7013) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Egy záródolgozatot készítek, amely kapcsán van esetleg aktuálisabb leírás a programról, mint a cikk?

Előre is köszönöm :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7014) Pulsar válasza Graphics (#7013) üzenetére


Pulsar
veterán

Mire gondolsz pontosan?
Egyébként a 2.xx-es verziók nyilt forráskódiak voltak, még szerintem meg is lehet találni őket valahol.

(#7015) SZATA válasza Graphics (#7013) üzenetére


SZATA
senior tag

A cikk már 4 éves, azóta ezer dolog történt. Azt tudom javasolni, hogy az újdonságokról böngészd a magyar és a központi fb oldalt, a waze.hu-t és a blog.waze.com-ot. Ha kérdés van, természetesen segítünk, de olyan, ma is teljes helyt álló összefoglaló írásról nem tudok, amiben benne lenne minden a Waze-ről és a kliensről.
Itt van egy kicsit frissebb cikk, ami jó.

[ Szerkesztve ]

(#7016) SZATA válasza Kbali (#7008) üzenetére


SZATA
senior tag

A Pesti alsó rakpartot dél felé egyirányúsították, a felsőt észak felé. Így is van felvéve. Grafikusan nem látni az egyirányúsítás irányát, de jól tervez. #nempapirterkep #tervezzacelodhoz :))

(#7017) Kbali válasza SZATA (#7016) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gyakorlati tapasztalat ma reggel mást mutatott a kolléga szerint: az alsón be akarta vinni a parkolóba, mikor rájött a waze, hogy nem a felsőn van.

(#7018) Kbali válasza Pulsar (#7012) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mára összekapta magát, nem volt búvárbéka szintű merülés, de valami akkor sem kerek teljesen a fogyasztással.

(#7019) F-ECT$ válasza Kbali (#7018) üzenetére


F-ECT$
titán

Milyen telefonnal mennyi használattal mennyi evett kb?

Dive ever, work never.

(#7020) Kbali válasza F-ECT$ (#7019) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mikor? Ha visszaolvasol, leírtam a tapasztalatokat.
Ma reggel kb. harmadannyi fogyott, mint mondjuk tegnap (ugyanúgy töltve, ugyanazon az útvonalon).
Honor6, nincs 1 éves, 6.0-ás droiddal, legfrissebb waze.

[ Szerkesztve ]

(#7021) Juditta_56 válasza Kbali (#7020) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Nekem ma zabálta meg az induláskori 37%-ot... :O Máskor max 20-at eszik meg a 42-45 km-en...

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#7022) zeon.hu válasza Kbali (#7020) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkumulátornál nézted a fogyasztást?
Részletesebb adatokat kapsz, ha az Energiatakarékosság-Fogyasztási szint menüben nézed.
Ott az alkalmazásra bökve a cpu időt is mutatja.
(Feltételezem, hogy a Honorban is van ilyen, mint a Huaweiben)

#?*@&!

(#7023) Kbali válasza zeon.hu (#7022) üzenetére


Kbali
nagyúr

Öllég érdekes értékek vannak ottan: CPU idő pl. 1 mp, holott ma is használtam több, mint egy órát. Bár ismét töltőn volt közben, akkor meg nem számolja az akksiból evett mértéket (gondolom).

(#7024) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Már régebben regisztráltam a waze-ra. Meg több felhasználó nevem is generálódott ugyanahhoz a telefon számhoz. Ezeket hogyan tudhatom meg? A jelszó emlékeztetés nem működik

[ Szerkesztve ]

(#7025) HofiZoli válasza lacy86 (#7007) üzenetére


HofiZoli
senior tag

9 nap után frissült :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#7026) apaszka


apaszka
veterán

Sziasztok!
Múltkor írtam a Kisbéri fix trafi át van állítva 30ra! Kérdezzétek melyik irányba?
Mindkettő! Tegnap arra menten, és személyesen ellenőriztem!

Itt van még átállítva! Munka van a környéken,és még nincs kész az út!

[ Módosította: radi8tor ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7028) winotto


winotto
tag

A hangfelismerés csak nálam nem elérhető,vagy másnál sem működik ?

(#7029) Luser2000 válasza winotto (#7028) üzenetére


Luser2000
addikt

Nálam működik. Android, legfrissebb verziók.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#7030) Peter.70 válasza Peter.70 (#7024) üzenetére


Peter.70
őstag

Erre valaki?

(#7031) winotto válasza Luser2000 (#7029) üzenetére


winotto
tag

Nekem is mindig a legújabb van fent,de már jó ideje nem volt elérhető,azt hittem program hiba.
Igy már tudom nálam van a gond.Telepítenem kellett a Google voice search alkalmazást ,így már működik. :)

(#7032) winotto


winotto
tag

Másik gondom hogy van kb 50- 60 kedvencem.
A szerkesztés funkció alatt betűrendbe rakom őket a könnyebb keresés érdekében,de a program frissítése után újra össze vissza vannak keverve. :F
Valakinek valami ötlete ?

(#7033) Kbali válasza winotto (#7032) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vótmá: nem bug, feature... :(

(#7034) szuszinho válasza <Adamsky> (#6959) üzenetére


szuszinho
őstag

Rá lehet keresni felhasználóra? Kíváncsi lennék, hogy létezem-e még :DDD

(#7035) SZATA válasza Peter.70 (#7030) üzenetére


SZATA
senior tag

+ (#7034) szuszinho:
Itt próbálkozzatok. Pontosabban itt.

[ Szerkesztve ]

(#7036) kefealo válasza winotto (#7032) üzenetére


kefealo
csendes tag

Ne próbálkozz... akárhogy is szeretnéd, össze fogja keverni... most recent is the topmost elven... :D
Már mindent megpróbáltam én is...

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#7037) kefealo válasza szuszinho (#7034) üzenetére


kefealo
csendes tag

nekem megvan a 4 éve nem használt régi accom... nem törlik! tisztelik ha valaki hibernálja magát!

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#7038) SZATA válasza apaszka (#7026) üzenetére


SZATA
senior tag

Szia!
Az ászárit intézem, a kisbéri meg nem tudom melyik. Vagy ugyanarról van szó?

(#7039) apaszka válasza SZATA (#7038) üzenetére


apaszka
veterán

Ugyan az! Egyben van a két helyiség! Köszönöm!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7040) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok, tudom, ez a waze topik. De azért félig ide vág a kérdésem.elyik jobb, sokoldalubb, a waze vagy a google más? Navigációra.

(#7041) F-ECT$


F-ECT$
titán

Csak nálam váltott a szín lilásról zöld árnyalatúra?

Dive ever, work never.

(#7042) fant0mi válasza F-ECT$ (#7041) üzenetére


fant0mi
addikt

Az ejszakai szinsema? Ja, az mas lett legutobbi verziovaltas ota.

(#7043) apaszka válasza Peter.70 (#7040) üzenetére


apaszka
veterán

-A Waze egy közösségi navigáció, ami a nagy előnye mindennel szemben!
-Google beszállt ide, és átveszi a közlekedés infókat. Van sávasszisztens benne!

Grafikus téren kinek ez, kinek az!
Nekem a waze jobban bejön, bár néha szerverhiba miatt a google segít ki....

Ez nem nagy segítség volt ugye? :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7044) Peter.70 válasza apaszka (#7043) üzenetére


Peter.70
őstag

De igen :K Köszönöm :R Pl a sávasszisztens esetenként hasznos lehet, legalábbis nekem ;) Pl a google térképe is jelzi a fix trafikat? Talán a waze már az " átállitott " trafikat is jelzi?

[ Szerkesztve ]

(#7045) Braddock


Braddock
őstag

Észrevettem egy hibát (?) Bp. V. Bank utca felől a Nádor utcán haladva a Parlament felé, akkor a felső rakpartra a Garibaldi utcán vinne le, de előtte ott a Zoltán utca is, de nem arra tervez. Pedig az közelebb van és arrafelé ugyanúgy egyirányú.

(#7046) F-ECT$ válasza fant0mi (#7042) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem, nappali volt, a szokásos lila színű útvonal megjelölés zöld színű lett valami miatt. (És az utcák neve és zöld alapon jelent meg.) De ma már visszaállt a rend.

Dive ever, work never.

(#7047) apaszka válasza Peter.70 (#7044) üzenetére


apaszka
veterán

Google ,,,Traffipax ot nem csak a forgalmi adatokat,pl toldás... Az alá kell egy app a háttérbe.
A Waze viszont napra kész, köszönhető a csapatnak kik tudják szerkeszteni a térképet...

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7048) Peter.70 válasza apaszka (#7047) üzenetére


Peter.70
őstag

Értem, köszi

(#7049) fant0mi válasza F-ECT$ (#7046) üzenetére


fant0mi
addikt

Akkor zold a csiganyal, ha megosztod az utazasod valakivel.

(#7050) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Üdv. Srácok
Az elmúlt 2 hétben több bejárt utam is eltűnt, nem jeleníti meg a szerkesztő. Nem a pontok érdekelnek, hanem POI-kat szeretnék felvinni, de így.....!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.