Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12301) marsu. válasza zeon.hu (#12300) üzenetére


marsu.
senior tag

Kilométerenkénti köd jelentésnél nincs jobb. :D

(#12302) Márton válasza csababarca (#12299) üzenetére


Márton
nagyúr

De lehet negatívot is nyomni egy jelzésre ha hamis.
Aki meg sokszor ad hamis jelzést, azt hagyja figyelmen kívűl a rendszer.
És ez még mindig nem bizonyítja, hogy engem ezért vitt volna kerülőútra, mert párszáz métert se mentem a nem javasolt úton és már 10 perccel kevesebbet mutatott.
Meg ha látja, hogy 5-en simán tudnak haladni azon a szakaszon, akkor nem lehet gáz.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12303) csababarca válasza Márton (#12302) üzenetére


csababarca
őstag

igen, lehet negatívat adni, de a Waze attól elkerüli az adott szakaszt, még ha csak fake is a bejelentés, egészen addig amíg el nem tűnik. és ki tudja mikor negatívolja be valaki.

sajnos ezzel együtt kell élni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#12304) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A bejelentett torlódás / baleset nem számít bele a tervezésbe, nem az alapján tervez a Waze. Az csak neked egy grafikai üzenet más wazerektől.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12305) Márton válasza Winner_hun (#12304) üzenetére


Márton
nagyúr

Tehat akkor ugy tervez ahogy kell (ene), de megsem. Tuti az info, Pnauser altal irtak igy nem relevansak?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12306) csababarca válasza Winner_hun (#12304) üzenetére


csababarca
őstag

De akkor az miért van hogy ugyanarra az utvonalra tervezéskor azt mutatja egyszer indulásnál hogy 45 perc menetidő, máskor meg 20 perccel többet, és ekkor mutat is balesetet/torlódást?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#12307) Winner_hun válasza Márton (#12305) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ő ezt írta: Arra tippelek

Ha hülyeséget írok akkor Szili majd kijavít:B:) Ha nem szólt akkor úgy van:D

Az útvonaltervezés 2 módon működik. Valós és historikus adatokból. Egyszer olvastam hogy mikor melyik érvényesül, majd megpróbálom nem elfelejteni előkeresni. Sok volt benne az angol, nem maradt meg teljesen:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12308) Szili17 válasza Márton (#12305) üzenetére


Szili17
aktív tag

Most már belőlem is kibukik. :)
Az M0 említett szakaszán még tart a felújítás? Amikor ott sűrűbb a forgalom tényleg beáll? Egyébként releváns a kerülő? Hány sávos is most ott a buli pontosan?

Ezek nem ilyen vagdalkozó kérdések, hanem tényleg érdekel, mert nem járok arra.

Egyébként a jelentések azért számítanak adott szakaszon (tudomásom szerint), de nem olyan fajsúlyosan, a valós idejű adatok, illetve a historikus adatok viszik a prímet.

Az ilyen kerüléseknél megint érdekes, hogy a múltban mennyire volt esetleg rossz adott úton a közlekedés, mert ha valami ilyen felújítás miatt megromlik, akkor kell neki idő míg "megjavul" újra adott szakasz historikus adata. Ez ugye ahhoz kell, hogy ha azt látja a Waze egy szakaszon, hogy most ugyan jónak tűnik, de ilyenkor be szokott dugulni és van egy hasonló érkezési idős út, ahol nem látszik ilyen brutál lassulás a múlt alapján, akkor utóbbit fogja preferálni, mert azt mondja hogy húha, itt vigyázni kell, simán beállhat mint a szög, nem éri meg erre menni, a másik is majdnem ilyen jó.

Szóval válaszolnék egy másik korábbi kérdésre, nem úgy volt, hogy a Waze a leggyorsabb utat adja. A Waze a "legjobb" utat adja, aminek az a mércéje, hogy a számítások alapján a legvalószínűbb, hogy tartható a tervezett érkezési idő és ezek mellett lehetőleg minél gyorsabb. (→ Emiatt vannak a "nem követtem és 3 perccel rövidebb időt írt" szintű reakciók, amik bár első ránézésre jogosnak tűnnek, de saját tapasztalat alapján, megcsinálod egyszer, megcsinálod kétszer és harmadjára úgy szo*** be, hogy nem -3 perc lesz, hanem +23. Ilyenkor meg "hülye, belevitt a dugóba. :D )

Szóval a te esetedben egy Budaörs → Kecskemét úgy néz ki, hogy az M6 és 6 közötti részt kerüli, ami első hallásra szerintem is érdekes döntés, félig-meddig elfogadható magyarázat lenne, ha eddig felújítás volt és már teljes szélességében újra járható a szakasz, mondjuk 1 hete. Szóval leírnád nekem kérlek hogy mi most a helyzet ott? Köszi!

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12309) Márton válasza Szili17 (#12308) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi!

Még 60-as tábla km-eken keresztül és 2 szűk sáv.
De mivel mindenkit levezényel az M0-ról, azért nem lesz dugó! :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12310) Szili17 válasza Winner_hun (#12307) üzenetére


Szili17
aktív tag

Na, közben én már másról írtam. :D
Nincs mit kijavítani, valóban így van. Önmagában az hogy egy út tele van beállt jelentéssel még nem olyan súllyal befolyásolja a dolgot, mint azt gondolnánk. Mivel szerencsére van elég sok felhasználó az utakon, az ő valós idejű adatuk prioritást élvez a számításnál, jobban mint hogy jaj ott van jelentés. Mivel valószínűleg a másik út is tele van jelentésekkel, még csak nagyon különbség sincs. (Ettől még zavaró, aki az M0-n pl minden Változtatható kijelzésű tábla alatt, amire ki van írva, hogy csúszós útszakasz, jelent egy csúszós útszakaszt. Igen, az előző 20 km is pont ilyen volt, thanks for letting me know... Ha valaki ezt nagyon renitens módon csinálja és minden nap teleszór ilyenekkel notóriusan egy adott szakaszt, akkor a kezére lehet csapni, screenshot (néhány esetről) + üzenjétek meg. :D )

Ugyanennek a másik oldala (ezt most így kéretlenül leírom), hogy "nem tudta hogy dugó van és amikor jelentettem, rögtön piros lett az út". Az utak színezése (szerintem is) hagy némi kívánnivalót maga után, nem mindig mindent színez be. Aki unatkozik, az csúcsidőben játsszon Budapest felet, görgesse ide-oda a térképet, meg zoomolgasson, esetleg tervezzen utat és látni fogja, hogy kb mindig más út piros. Nem jelenít meg végtelen számú grafikai elemet a kliens (ahol nagyon sok lezárás van, az úton a sraffozás dettó ilyen, ha van vagy 10 lezárt szegmens egykupacban, akkor nem mind látszik, de a térkép forgatásával cserélődni szoktak). Gondolom számítási kapacitással spórolás van a háttérben, ne terheljük annyira a grafikai motort.
Ugyanez a dolog a dugó jelentésnél, alapból nem piros az út (for whatever reason), de amikor jelentesz, akkor ez triggereli a dolgot és rögtön beszínezi. Lehet hogy aki melletted jön barátod ebből semmit nem lát (sőt valószínű), hisz ez az infó neked jött. Ettől szerver oldalon még ugyanaz látszik. X átlagos áthaladási sebesség és 1 jelentés.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12311) Szili17 válasza Márton (#12309) üzenetére


Szili17
aktív tag

Hát, akkor az még magyarázat is lehetne, hogy még tart a buli, szokott lassú is lenni (bár szerintem a 6-os is, de mindegy). Nehéz elbánni az ilyenekkel, mert ha nincs térképhiba (tehát nem az hogy tiltva van valami vagy eltoltuk) akkor már a nagy része nem a mi kezünkben van. Se az algoritmus, sem a pontos ok amiért így vagy úgy tervez, a tapasztalatunk alapján (saját + a ti általatok elmeséltek) próbáljuk megtippelni mi lehet.

Most én néztem és engem nem akar levinni az M0-ról, szépen visz végig. Mikor szokott veled ez előfordulni (mikor jársz arra)? Ha mostanság vagy azon az időszakon kívül mikor arra jársz tervezel ott egy utat, hogy ez mitől függhet vajon. Illetve minden alkalommal ezt tapasztalod, vagy csak már többször előfordult és felvetetted (egyébként teljesen jogosan)?

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12312) Márton válasza Szili17 (#12311) üzenetére


Márton
nagyúr

E hét H-K-SZ is, 8-9 óra magassága, mindig le akart vinni.
Szerdán nem hittem neki, megérte :)
Elhiszem, hogy a múltbeli adatokat is figyelembe veszi, meg hogy ez a szakasz általában ilyenkor be szokott állni, de ha éppen most a _valós_ forgalmi adatokból nem ez látszik, akkor inkább azt szeretném ha a mai napon, ebben a pillanatban - mivel ilyen szerencsés helyzet van - ne akarjon leterelni. Majd ha emiatt kialakul a dugó, akkor azutánam jövőket terelje szépen le. Nem így lenne logikus? :U
És nem is 1-2 perc különbség volt a két út között - akkor még azt mondom mindegy, időt nem, max benzint vesztek - hanem 7-8.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12313) dionaea


dionaea
őstag

ez a nullás azért rossz példa szerintem mert a forgalom akár percről percre is drasztikusan változhat és ezt nem lehet felróni a waze nek. én h arra megyek messzebbről és kerülőt dob fel akkor megnézem azt a szakaszt a térképen ami miatt elteritene és megnézem hol írja a torlódást onnantól eldöntöm, hogy franko dugó van a forgalom miatt vagy vmi szerencsétlen galibát okozott. szabad döntés ugy hogy az ember tud választani. igaz én direkt elkerülöm ezeket az útvonalakat mert van alternatívám még ha hoszszabb is 5-6 km el de legalább nyugiban autózom.

(#12314) Szili17 válasza Márton (#12312) üzenetére


Szili17
aktív tag

Hát ha mindig az már gázabb. De én is kicsit hitetlenkedve állok ez előtt. Mármint azt elhiszem amit te mondasz, csak a miért előtt, hogy "de ez most mi?" :)
Ennél jobban egyébként nem látunk bele az útvonaltervezés mikéntjébe (egyáltalán nem látunk bele, csak tapasztalat meg infók amiket sikerült kiszedni emberekből az idők folyamán), ennyit tudunk (vagy legalábbis én) erről, hogy olyan mint az autógumi tesztek, különböző faktorok vannak súlyozva különböző mértékben. Itt a valós idejű adat egy faktor, valószínűleg elég hangsúlyosan, de ott a historikus is, szintén nem elhanyagolhatóan.
És szerintem is igazad van, nem kéne ilyet csinálnia, és nem is értem minek a szüleménye ez.
Ha nagyon érzed magadban az erőt és nem riadsz vissza a kihívástól, akkor csinálhatsz róla videót meg debug mód és küldeni róla logot (meg megjegyezni a dátumot, időt amikor történt). :)
(Kb ennyi infót lehet felhasználóként produkálni és utána mehetünk panaszkodni, hogy valami nem oké. :) Aztán vagy rájönnek mi a baj vagy nem. Főleg akkor nagyobb erre az esély, ha megbízhatóan reprodukálható mások által is. Majd igyekszem akkor próbálkozni vele hétköznap reggelente, hogy magától is felad-e ilyet nekem.)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12315) Márton válasza Szili17 (#12314) üzenetére


Márton
nagyúr

rendben, köszönjük!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12316) Oldman2 válasza Szili17 (#12030) üzenetére


Oldman2
veterán

"Összefoglalóan: mostantól mind a megyei, mind az országos jogosultsághoz csak a megfelelő matricát kell kiválasztani, más teendő nincs."

Bocs, régen jártam erre majd 700 olvasatlan üzenet van.

Szombaton jártunk pesten, pénteken vettem egy Pest megyei matricát, amit azonnal be is állítottam.

Az M5-ösön mentünk Szolnok felől, az útvonal ismert volt, természetesen tök hülyén tervezett szegény Waze.

Amikor felértem, kikapcsoltam az addig bekapcsolt "Autópályák/Autóutak elkerülése" gombot a menüben. Így már jó lett visszafelé a tervezés.

Mielőtt bárki azt mondja (elsőre majdnem jogosan), hogy persze, ennek így kell működnie, ezt azonnal megcáfolom!

1. Ha nincs beállítva egyetlen Matrica sem, akkor természetesen úgy kellene működnie.
2. Ha viszont van beállítva legalább egy, akkor az abban engedélyezett Autópályákra simán terveznie kellene őkelmének, hiszen azok ebben az esetben "sima útvonalaknak" minősülhetnének.

Na mindegy, a jelenlegi beállítást sajnos ki kell tapasztalni, az biztos, hogy nem volt józan, aki ezt így lekódolta.

Arra leszek kíváncsi, hogy így, az Autópályák elkerülésének kikapcsolt állapotában rávezet-e a többi, Matricával nem lefedett Autópályára? Biztos vagyok benne, hogy igen, mivel ezt ugye így nem tiltom.

Noooormális?
:C :C :C

(#12317) Winner_hun válasza Oldman2 (#12316) üzenetére


Winner_hun
félisten

Arra leszek kíváncsi, hogy így, az Autópályák elkerülésének kikapcsolt állapotában rávezet-e a többi, Matricával nem lefedett Autópályára? Biztos vagyok benne, hogy igen, mivel ezt ugye így nem tiltom.

Ha igen akkor várunk vissza, amúgy viszlát. Megsúgom utóbbi, de azért maradhatsz;) Az autópálya elkerülése azt jelenti hogy ne vigyen pályára. Se matricásra, se matrica nélkülira. Ha nem kerülteted akkor az ingyenes szakaszokon visz, az engedélyköteles, matricáson pedig nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12318) Márton


Márton
nagyúr

A megosztott útvonalat ha nézem PC-n, miért úgy írja, hogy "ÉVI 44 perce"?
Ez félreérthető, mintha akkor indultam volna.. Miért nem: ÉVI: 44 perc?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12319) Szili17 válasza Márton (#12318) üzenetére


Szili17
aktív tag

Mert nem tudjuk mi lefordítani sajnos. :/ Ezt valahonnan vették (valaki a Waze-nél) és kész, már reklamáltunk emiatt is, eddig sikertelenül.
Meglátjuk majd mit hoz a jövő, ha javítják a megosztásos problémákat, akkor milyen pozitív hozadéka lesz még.

Btw: Nekem ma végig az M0-n tervezett az M5-ig a Budapest-Kecskemét vonalon. Neked volt gondod ma is?

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12320) Márton válasza Szili17 (#12319) üzenetére


Márton
nagyúr

Így van, ma is le akart vinni M6 és 6-ra, majd vissza. Igaz a google térkép egy balesetet is jelzett azon a rövid szakaszon az M0-n, de megkockáztattam, rámentem. 4 perccel jobb voltam, mint a kerülővel.
Mindez 8:28-kor. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12321) csababarca


csababarca
őstag

a matricamizéria margójára:

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#12322) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

"Itt vagy te" infónál nem lehetne mondjuk egy GPS pozíció?
Tegnap pályán baleset volt előttünk (Minit eldobta a szél), hívtuk a 112- t, de nem tudtam pontos helyet mondani, mert csak annyit írt, hogy M7.
Gps infó alkalmazás mutatta pontosan, így adtam meg nekik.

#?*@&!

(#12323) Winner_hun válasza zeon.hu (#12322) üzenetére


Winner_hun
félisten

Keresőbe ezt írd be: ##@coord
A Waze-en belül van 112-es hívás, az nem mutatja vajon?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12324) kmarci25 válasza Winner_hun (#12323) üzenetére


kmarci25
veterán

Keresőbe ezt írd be: ##@coord

Ez mennyire jó fícsör! Köszi! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12325) Donki Hóte válasza Winner_hun (#12323) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hol lehet az ilyen titkos kódokat megtalálni?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12326) fant0mi válasza Donki Hóte (#12325) üzenetére


fant0mi
addikt

Waze wiki
https://wiki.waze.com/wiki/Search_codes

(#12327) Winner_hun válasza Donki Hóte (#12325) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12328) zeon.hu válasza Winner_hun (#12323) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ott és akkor ez nem igazán jutott eszembe és legközelebb se fog...

#?*@&!

(#12329) Márton válasza zeon.hu (#12328) üzenetére


Márton
nagyúr

ird be most
újraindítás után is megjegyzi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12330) zeon.hu válasza Márton (#12329) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ja, hogy ott is marad?
Akkor kösz mindenkinek!

#?*@&!

(#12331) zombikepzo válasza Szili17 (#12269) üzenetére


zombikepzo
csendes tag

A legutóbbi frissítés óta megint tervezz autópályára a régi verzióknál is ahol nincs matrica menü.

(#12332) eisento


eisento
addikt

Hali. Magyar hangnal letezik mar olyan, hogy mond utcaneveket is?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12333) fant0mi válasza eisento (#12332) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem.

(#12334) Szili17 válasza zombikepzo (#12331) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ezen meg lennék lepve.
Tuti hogy nincs ilyen menü?
Merre próbáltad?

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12335) Winner_hun válasza zeon.hu (#12330) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van amit frissítésenként újra kell aktiválni, van, ami megmarad. Hogy ez melyik azt passzolom, nem használom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12336) zombikepzo válasza Szili17 (#12334) üzenetére


zombikepzo
csendes tag

Herceghalom-Bp. és az M1-re tervezett nem az 1-es útra. Próbáld ki, nem lett matrica menü, de tervezz autópályára.

(#12337) Winner_hun válasza zombikepzo (#12336) üzenetére


Winner_hun
félisten

Netkapcsolat volt?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12338) apaszka


apaszka
veterán

Egyre több alkalommal tervez és müködik vacakul a waze mostanában újra!

Megfogadtam magamnak, hogy hiába nem eszi az internetet a mobilon, inkább áttérek egy időre a Google navira.
Kíváncsi vagyok arra, mennyit fejlődött?
A waze sajnos sokat nem szerintem 1 év alatt.
Egyedül a pálya matrica jött újdonságnak, és a zene mi még nem ok mindig.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#12339) Faterkam


Faterkam
addikt

Mostanában megint eldobálja a GPS jelet a Waze. Az Árpád híd felé, a váci úton, tök véletlenszerűen. Eddig csak akkor csinálta, ha magas házak között voltam, de akkor se mindig. Beírtam a Rwgps-t és azt vettem észre, hogy néha a Waze mutatja a helyes pozíciót, néha a sárga nyíl! Ilyenkor mi lehet a bibi?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#12340) viktorhu válasza Faterkam (#12339) üzenetére


viktorhu
veterán

A telefonod gps-e.

A waze marad az úton egy darabig akkor is, ha ugrál a pozíció egy bizonyos határon belül, így az még mindig jót mutat. Máskor akkorát ugrik a GPS, hogy a waze korrigál, utána ehhez a hibás pozícióhoz ragaszkodik.

Nem volt felnyitva a telefon? Kijelző, akku stb. cseréje, hátlap deformálódása stb.

(#12341) marcedli válasza Faterkam (#12339) üzenetére


marcedli
tag

A sárga nyíl a telefonod GPS modeme által a telefonnak átadott pozi. Szóval ha az nem stimmel, akkor ott vagy a modem, vagy a vétel a hibás, nem a Waze.

#csakawaze

(#12342) Faterkam válasza viktorhu (#12340) üzenetére


Faterkam
addikt

A telefonhoz nem lett nyúlva, új kora óta nálam. Azt értem, csak azt nem, amikor a sárga nyíl mutatja a jó helyzetet, a Waze nyila meg 2 utcával arrébb tesz!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#12343) Donki Hóte válasza Faterkam (#12342) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Dobj fel a telefonodra egy gps test appot, rögtön kiderül, hogy mi a gond. Pl. ajánlom a GooglePlayről a GPS Test appot.

Ha a helymeghatározás pontossága több mint 30-40 méter, vagy az érték ugrál le föl, vagy nem tartja stabilan a műholdakat, akkor a telefonod GPS vevője haldoklik.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12344) Digger


Digger
senior tag

Androidos cégest fogok kapni, amin kegyesen megengedték, hogy rajta legyen a Waze! (Amúgy eszméletlen szigor van, magamtól semmit nem telepíthetek a telefonra!)
A kérdésem az, hogy lehet két telefonon (nem egyszerre belépve) ugyanazt a Waze fiókot használni? Munkaidőben kímélném a saját szuper amoled kijelzőmet, munkaidőn kívül meg már nem akarok két telefonnal keccsölni!

(#12345) Szili17 válasza Digger (#12344) üzenetére


Szili17
aktív tag

Természetesen használhatod több készüléken (csak ahogy mondtad, nem egyszerre).

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#12346) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Használom a progit, de mégse értek hozzá!

pl.:
- több köztes pontot be lehet iktatni?
- trafit hogy tudok menet közben jelenteni a programnak?
- balesetet hogy tudok jelenteni menet közben a programnak?
- mit jelentenek a cukorkák a térképen? Mire megyek vele, ha épp arra megyek és összeszedem?

Az első hozzászólás lehetne valami kis összefoglaló

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12347) Faterkam válasza Donki Hóte (#12343) üzenetére


Faterkam
addikt

Volt már fent, bent a lakásban teljesen halott a jel, (régi bérház, vastag falak) kint viszont 15-20m.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#12348) marsu. válasza cellpeti (#12346) üzenetére


marsu.
senior tag

-Nem.
-Jobb alul, sárga jelentés gomb.
-Szintén a sárga gomb.
-Asszem pontot adnak, de leginkább semmire sem jók.

(#12349) Donki Hóte válasza marsu. (#12348) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sosem vettem észre, hogy cukorkák vannak a térképen :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12350) Szili17 válasza Donki Hóte (#12349) üzenetére


Szili17
aktív tag

Amikor kezded akkor szokott megjelenni, 1-2. Vannak ilyen egyszer megszerezhető dolgok, mint első jelentésed, meg 100 km-t vezettél a héten vagy ilyesmik. A pontok alatt megnézheted.

Szóval ezeket nem baj ha nem szeded fel, mert később újra megjelennek.

Volt régebben olyan időszak, hogy valami esemény miatt tematikus bónuszok jelentek meg. Pl StarWarsos, de ez egy ideje nem volt. Amúgy pontot adnak (ami mint tudjuk kb semmire sem jó), a tematikusak 5-10 pontot kb.
A tematikusakból több van, többet össze lehet szedni, véletlenszerűen jelennek meg körülötted és nem szedi fel előled senki. De talán emiatt felesleges keveregni a városban :D

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.