Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) kmarci25 válasza Rick4 (#13350) üzenetére


kmarci25
veterán

Marci: Te be tudod írni a waze-be, hogy Budapestről szeretnél Plitivicére menni? Én nem: :D Következetes vagyok? Igen! :D

Akkor próbálkozz még a waze használatával. :P Ha beírod az úticélt, és későbbre tervezed az utazást akkor be lehet írni a kiindulási pontot is. Tehát: 1. nem ismered jól az alkalmazást; 2. nem vagy következetes. :DDD

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13352) Szili17 válasza kmarci25 (#13351) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ha tetszőleges helyre keresel vagy ráböksz a térképre, majd a 3 pötty alatt a kiindulási pontként jelöl opciót kiválasztod, akkor utána a célpontot megadva onnan fogja tervezni az utat, amit megjelöltél.
(Ezt mondjuk minden tervezéskor meg kell ismételni.)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13353) Rick4 válasza kmarci25 (#13351) üzenetére


Rick4
félisten

Ügyes vagy! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13354) kmarci25 válasza Rick4 (#13353) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez eddig sem volt kérdés... :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13355) leslieke válasza kmarci25 (#13351) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi! Pont ezt akartam megírni neki én is. A többire így már felesleges reagálnom, mert nem etetünk trollokat. :D

Amúgy az eredeti posztoló nem írta meg honnan hová ment Horvátországba, de Ricknek ezt sem sikerült megugrania olvasás terén.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13356) Braddock


Braddock
őstag

[link]

Elvileg ma délelőtt átadták a csomópontot.

(#13357) Faby válasza Faby (#13332) üzenetére


Faby
senior tag

Kérdés megoldva, hazajöttem a Verona - Trieszt - Debrecen útvonalon.
Továbbra sem értem a logikáját a tervezésnek:
Magyar országos matrica, szlovén matrica beállítva.
Ha engedem, hogy tervezzen fizetőkapus utakat is (Olaszországban ugye ilyen van), gond nélkül tervezett egyvégtében, minden gond nélkül.
Ha kikapcsoltam a fizetőkapus utakat, akkor nem, vagy nagyon hülyén tervezett, kb 10-ből egyszer sikerült, és akkor is Ausztrián keresztül, úgy, hogy oda nem volt matrica beállítva, tehát jellemzően autópályák nélkül. Mindezt több, mint másfélszeres idővel.
A megoldás:
Két részletben terveztem, először Triesztig, a fizetőkapuk elkerülésével, majd onnan hazáig, akkor már rendesen Szlovénián keresztül.
Érdekesség, hogy úgy sem ment neki, ha köztes pontnak Triesztet megadtam.
Valószínűleg ez már túl sok volt az algoritmusnak.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#13358) nyesix válasza Faby (#13357) üzenetére


nyesix
senior tag

az olasz fizetőkapus utak milyen néven vannak fent a matricák/ engedélyek menüben?

(#13359) Faby válasza nyesix (#13358) üzenetére


Faby
senior tag

Pontosan ezen a néven:
Fizetőkapus utak elkerülése.

Beállítások > Navigáció

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#13360) Rick4 válasza leslieke (#13355) üzenetére


Rick4
félisten

Te is ügyes vagy! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13361) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Szigliget belterületén írtam be a célt (Külsőhegyi út 66, a képen ez a Szentes városi üdülőtábor). A szürke útvonalon tervezett a Waze. Látható, hogy ez valamivel rövidebb, mint a kék, ellenben a pulzusom az egekbe szökött, miután a Réthelyi útról a Külsőhegyi útra balra vitt. Ez a rész egy felfelé elég meredek szakasz, a nagyon keskeny Külsőhegyi útra jobbra kanyarodva épp csak sikerült befordulnom. Meggyőződésem volt, hogy ez csak egyirányú lehet, ugyanis többször nagyon be kellett lassítanom, hogy egyáltalán elférek-e a jobb és bal oldalt épült terméskő kerítésektől. De nem egyirányú, és nyilvánvaló, ha jönnek szembe, akkor nem férünk el egymás mellett, és nem is tudom, mit lehet olyankor tenni (nyilván valaki visszatolat, ha tud). Ez a keskeny szakasz egyébként pont a jelzett üdülőig tart, utána kiszélesedik. Így a másik oldalról (kék színnel jelzett útvonal) kényelmesen megközelíthető.
Ha van rá lehetőség, szerintem ne tervezzen a szürke szakaszon, illetve részesítse előnyben a kék útvonalat.
:R

(#13362) Rick4 válasza st6969 (#13361) üzenetére


Rick4
félisten

Sajnos sűrűn előfordul, hogy rossz minőségű, még útnak se nagyon mondható utakon tervez a program, és akár 100m spórolásért 10 perc plusz nyűggel járó utakon visz. Nem tudok elképzelni, hogy a térképen minden ilyen út a rendes betonúttal azonos minőségűnek, és azonos sebességgel autózhatónak van jelölve, én már felül szoktam bírálni, mikor hasonlót látok.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13363) st6969


st6969
őstag

Igazából betonnak beton, meg a minőségével sincs baj, de borzasztó szűk, emiatt alacsonyabb prioritásba kellene sorolni (már ha lehet ilyet) a másikkal szemben. A behajtást megtiltani nyilván nem lehet, mert vannak ott házak. Abban igazad van, hogy 10 perc plusz nyűg, feleslegesen.
Direkt a Google map-pel terveztem meg most, és az - bár jelzi, hogy az a keskeny út is egy lehetőség, de - nem azt ajánlja elsődlegesnek.

(#13364) Szili17 válasza st6969 (#13363) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia!
Melyik része most a szűk akkor? Vagy a képet/linket amiről beszélsz meg tudnád kérlek osztani? Mert így picit nehéz kiigazodnom a dolgon. Köszi!

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13365) st6969 válasza Szili17 (#13364) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
hoppá, észre se vettem, hogy lemaradt, elnézést :B Köszi, hogy szóltál.
Itt a szürke útvonal a szűk, a Waze ott tervezett (a kép Google map-ről való):

Köszönöm, ha foglalkozol vele :R

(#13366) Szili17 válasza st6969 (#13365) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ahh, világos, köszi! Így már értem a leírást is.
A Waze-ben is van ilyen keskeny utca típus egy ideje. Elvileg így jónak kéne lennie. Kíváncsi vagyok, hogy így majd körbemenni preferál-e, ha frissült a térkép.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13367) lalakov


lalakov
senior tag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy "Csilla" hangja miért tűnt el a választható hangok közül? :(

(#13368) Jorus válasza lalakov (#13367) üzenetére


Jorus
nagyúr

Katt

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13369) Faterkam válasza lalakov (#13367) üzenetére


Faterkam
addikt

inkább ide katt!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13370) lalakov válasza Faterkam (#13369) üzenetére


lalakov
senior tag

:R

(#13371) den80


den80
tag

Egyre hülyébben tervez, láttam másoknál sem szuperál mindig ....
képek máról

[ Szerkesztve ]

volt, van, lesz

(#13372) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok!
Miért mutat állandóan kb. 15 km/h- val többet a waze, mint a tényleges sebesség?

(#13373) fant0mi válasza Subimp (#13372) üzenetére


fant0mi
addikt

Hogy biztonságos legyen!!4!négy!

(#13374) MunezXBK válasza Subimp (#13372) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Napi 7-800, de van, hogy 1000km-t megyek vele naponta, de semmi ilyen és a leírtakhoz hasonló hibát nem produkál.

(#13375) fant0mi válasza Subimp (#13372) üzenetére


fant0mi
addikt

A telefon gps daemonjan keresztul kapja a poziciokat keszen. Ez is, meg mas navigacios appok is. Hogyhogy csak a Waze csinalja? Osszevetetted massal?

(#13376) kmarci25 válasza Subimp (#13372) üzenetére


kmarci25
veterán

A tényleges sebbeség adatokat miből látod? Mert ha az autó által mutatottakat gondolod valós sebsségnek, akkor tévedsz. :) A (főleg újabb) autókban +5-10 km/h-val többet mutat a sebességmérő.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13377) Márton válasza kmarci25 (#13376) üzenetére


Márton
nagyúr

ez igaz, ezért ha a waze még ennél is 15-tel többet mutat, akkor ott nagy gondok vannak

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13378) Komi28 válasza Subimp (#13372) üzenetére


Komi28
senior tag

Lehet, hogy a gps jel nem folyamatos? Nem árnyékolja le nagyon a autó? Milyen telefonnal használod?

(#13379) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Aki Pécsen járatos, vagy otthon van, a Mártírok útját javítják, a Kandó Kálmánt is, ezt be kellene jelölni a térképen!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#13380) tyielow válasza kmarci25 (#13376) üzenetére


tyielow
aktív tag

True.
Emlékszem az első autó amivel használtam a wazet, a mutatója full szar volt, 20 éves corsa, 130-nál már 160-t mutatott :D Ott rászoktam a waze mutatóra. Több ismerős is jelezte, hogy neki is az vált be.
Azóta Új Fabiaval megyek, abban is +6-8-10 km/h mutat a valóshoz képest. Szóval forza Waze.

(#13371) den80

3 év alatt ennyire idióta kurfliban soha soha soha egyszer sem tervezett nekem... :K

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#13381) Jorus válasza Subimp (#13372) üzenetére


Jorus
nagyúr

A telefont önmagában használod, vagy CP/AA-n keresztül? Utóbbi esetben nálam is sokszor előfordul, hogy rossz sebességértéket jelez ki az autó rendszerén futó Waze, jellemzően 10-15 kmh-val többet. Ha lehúzom a kábelt a telefonról, tehát nem az autó rendszerén keresztül használom a Wazet, akkor egyből jó értéket ad.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13382) fant0mi válasza tyielow (#13380) üzenetére


fant0mi
addikt

Kia ceed. Alapban +1-2, sztradatemponal mar akar 3-mal tobbet is mutat. Szoval hozzaszoktam hogy pontos. Aztan a ceges dokkernal megtapasztaltam, hogy ez a pontossag mashol nem divat.

(#13383) Subimp válasza fant0mi (#13382) üzenetére


Subimp
tag

Már régen használom a Wazet, és irtó régen autózom, ezért tudom, hogy nagyjából mennyit csalnak a kilométerórák. Ma autópályáztam és: autó kmórán 134 km/h, telón a Speedbox appon 129 km/h,
Wazen 146 km/h. Minél gyorsabban megyek, annál jobban csal. Pl.:60 az autón, 67 a Wazén, de nagy sebességnél akár 20 km/h is lehet a különbség.
Most jön a csavar!!! Ma este úgy jöttem, hogy nem volt összekötve CarPlay-jel az autóval a teló és korrekt volt a sebesség :U :U :U
Azaz úgy tűnik, hogy a CarPlay kavar be vhogy.

[ Szerkesztve ]

(#13384) Subimp válasza Jorus (#13381) üzenetére


Subimp
tag

Bocs, csak kicsit kellett volna visszaolvasnom:-)

(#13385) canniball válasza fant0mi (#13382) üzenetére


canniball
nagyúr

"Aztan a ceges dokkernal megtapasztaltam, hogy ez a pontossag mashol nem divat."
Itt Sanderoval 3-4km/h az eltérés.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13386) Márton válasza canniball (#13385) üzenetére


Márton
nagyúr

egy jó cikk a témában

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13387) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Használtam a keresőt, de fél óra elteltével sem találom, hogy a Waze max. hány km-re tervez. Bolgár tengerpart lenne a célpont, de kapom a hibaüzit, hogy lehet túl messze van.

(#13388) HugóBoss válasza Jabby (#13387) üzenetére


HugóBoss
tag

Belgiumból már jöttem haza vele.

(#13389) Jabby válasza HugóBoss (#13388) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi a választ!
Nekem Hollandiából sem tervezett, lehet, hogy memória, ROM méret függő?
Bár egy 4/64GB-os telón próbálkozok....

(#13390) Faby válasza Jabby (#13387) üzenetére


Faby
senior tag

Nem biztos, hogy csak a távolság számít, lehet más faktor is.
Pl nekem a néhány hozzászólással ezelőtt írt úton jött ki:
Sirmione (Olaszo.) - Debrecen mérés szerint 1086 km volt, ha engedtem a fizetőkapus utakat (olasz fizetős autópálya ebben az esetben), akkor tervezett, ha nem engedtem, akkor 10-ből 9-szer jött az ajaj.
A nem fizetős út sokkal több kereszteződés, elágazás, ide-oda tekergés, az már lehet, hogy sok volt neki, míg a fizetős "egyenes".
De ebből és a korábbiakból kiindulva nagyjából ez az 1000 km lehet a határ sztem, de nem hiszem, hogy találsz egzakt választ.
Rövidebb utakat, 7-800 km gond nélkül tervezett eddig.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#13391) Szili17 válasza Faby (#13390) üzenetére


Szili17
aktív tag

Jól beszél a kolléga, nincs pontos határ. Van egy long distance routing logika is, de az meg olyan mint a magyar népmese, hozott is meg nem is. (Értsd: van amikor tök jól megy és örülünk, van amikor meg megint nem. :( )
Szóval a lényeg, hogy messzire tervezni úgy van a legnagyobb esélyed, ha autópályán tud tervezni odáig.
Ha nincs erre lehetőség (nem akarsz vagy nincs is pálya) akkor "kell" több részletben tervezni. Vagy mást használni :/

Meg azt se feledd, hogy van aki ilyenkor elmeséli, hogy neki hogyan volt szar hosszabb úton és lefagyott meg kilépett stb.
Na nekem ilyen gondom nem volt még, ami előfordult arról később kiderült, hogy a telefon a ludas (nem szeretett roamingból hazajönni és ez vitte az egész 4G, illetve komplett hang és beszéd és mobilnet és minden kapcsolatot; nem a Waze miatt, úgy egyáltalán nem).

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13392) plömplöm válasza fant0mi (#13382) üzenetére


plömplöm
őstag

lodgy, tempomatos, 134km/h-ra kell állítanom, hogy 130km/h-val menjek. lakott területen 62km/h-ra állítom, így megyek 59-60km/h-val. szerintem ez elég jó.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#13393) kmarci25 válasza plömplöm (#13392) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálam a 2017-es KIA Cee'd pont 5 km/h-t csal.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13394) Rick4


Rick4
félisten

A waze tegnap totál kész volt. :D

Bicskéről jöttem haza Szegedre (ahogy mások mondanák: Bicske- Szeged útoonalon) és este 6 körül értem a pesti zónába, M6- Dunaújváros, M0, M1-Lágymányosi híd belül- M5 alternatívák voltak. Ebből az utóbbi volt a km-ben és időben is elfogadható, ezt választottam. A szerémi úton már nyűgösködött, ott jött rá, hogy ha már 10 perce állunk a dugóban, nem is fgja tudni hozni az előtte kalkulált érkezést, sőt, akkor jelezte, ogy nagy dugó van, pedig az már előtte is az volt, plusz még 2x letervezett a Szerémiről, hogy egy egy melélkutcában klerüljem ki a dugó egy részét. Na itt már teljesen meg volt kergülve, a kanyar jött, de neki még 80m volt, holott máskor ez pontos, a dugó kikerüléséből semmi se lett, a híd pesti oldalán, ahol dugót jelzett, ott nem volt semmi....

Oneplus 6, se a ram mennyiséggel, se a készülék sebességgel nincs gond, szerintem ez szerver oldali dolog lehetett.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13395) WhiteWalker válasza Rick4 (#13394) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én többek közt pont ezek miatt is hanyagoltam ezt az appot. ;]

(#13396) Rick4 válasza WhiteWalker (#13395) üzenetére


Rick4
félisten

Miután 2x megforgatott, én is kikapcsoltam. :D Sok helyről hazatalálok, az autó navija is megmondja merre menjek, de azért vannak a waze-nem elvitathatatlan előnyei, mint pl az utca- házszám helyett cégnévre is tudok tervezni, ha előttem gond van, magától áttervez, Székesfehérváron a Videoton ipari parknál azt is tudja, hol van a 3-as, vagy az 5-ös kapu, amennyi gond van ezzel, annyi van bármi mással is.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13397) Jabby válasza Faby (#13390) üzenetére


Jabby
őstag

+ Szili17

Köszönöm, értem, csak...
Ez a bulgáriai tervezés csak 800 km lett volna autópályán, tehát...
Kamionba Androidos navit használok, a 3 betűs gond nélkül megtervez Anglia-Budapest-Spanyol utat.

(#13398) formax


formax
tag

Sziasztok!
Nem tudom, ez-e a megfeleő fórum, de a Szigetszentmiklósról M0-ra Tatabánya felé vezető felhajtót a Waze szabadnak jelölte, holott reggel még le volt zárva. Valaki meg is üzente, és igaza is volt... [kép]

[ Szerkesztve ]

formax

(#13399) formax


formax
tag

A fenti párbeszédet olvasva, az utóbbi hónapokban nekem is problémám van a tervezéssel, időkalkulációval. A XI. kerületből Szigetszentmiklósra M0 felé 1:10-et mondott, Csepel felé 50 percet (nagy dugót jelzett mindenfelé), aztán mikor mégis délnek indultam, a Savoya park környékén (ahova gyorsan elértem) 40 percre módosította az időtartamot. Valahogy a szerver nem néz végig minden útvonalat, nem a lagjobbakat ajánlja, ha menetközben újratervezést kérek, jelentősen jobb útvonalakt kapok.

formax

(#13400) Szili17 válasza formax (#13398) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia!
De hát a képen is látszik hogy nem jelölte szabadnak, ott vannak a lezárások.
Egyébként lejárhatott róla, 8:01-kor tette fel az egyik kolléga. Pont elkaptad azt a pillanatot, mikor ment fel rá a lezárás, de még nem lett aktív hogy triggerelje az újratervezést.
Egyúttal innen üdvözlök mindenkit, aki nem zárta le kliensből, mert hogy erre való a funkció. Nem térképüzit kell írogatni, hanem lezárni ha már megszívtuk, legalább a többieknek ne kelljen. #közsséginavi

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.