Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Attti73 válasza hanti (#14998) üzenetére


Attti73
tag

Ezt nem értem.

(#15002) hanti válasza Attti73 (#15001) üzenetére


hanti
senior tag

Nyomsz egy visszát!

(#15003) Attti73 válasza hanti (#15002) üzenetére


Attti73
tag

Biztosan nem működik. Ráadásul van egy barátom, akinek ugyanilyen teloja van, és nála működik. Szóval egyértelműen valamilyen beállítás okozza. Akkor inkább azt kérdezem, hogy lehet mindent elfelejtetni a waze-val? Már gyári visszaállítást is csináltam, de nem változott.

(#15004) hanti válasza Attti73 (#15003) üzenetére


hanti
senior tag

Kitörlöd a waze adatait. Lehet a teló van másképpen beállítva!

(#15005) Attti73 válasza hanti (#15004) üzenetére


Attti73
tag

Na ezt a más beállítást keresem. 😁

(#15006) redbiro válasza Attti73 (#14995) üzenetére


redbiro
őstag

ugyanezen problémáztam pár hozzászólással feljebb, kiderült hogy az android 10 a probléma, mindenesetre honfitársunk megoldása ebből a topikból hibátlan workaround.

it never gets easier, you just go faster

(#15007) Joe_Muad_Dib válasza redbiro (#15006) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Ráírtam és megkértem, hogy írja le ide is magyarul ha tag ezen az oldalon.

(#15008) Joe_Muad_Dib válasza redbiro (#15006) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Ennyit válaszolt:
"Szia,
Prohardveren nem vagyok tag....
Szerintem a Macrodroiddal némi józan paraszti ésszel és programozói hajlamokkal könnyen megoldható ez, viszont a megoldás továbbra is csak kompromisszum, nem tökéletes megoldás.
Nem szeretnék részletes Macrodroid bemutatót tartani magyarul, erre se időm, se türelmem. A fontosabb részleteket megoszthatom, de ezek csak az én ötleteim, és létezhetnek ennél jobb megoldások is.

A probléma gyökere meglátásom szerint ott van, hogy az Android (legalábbis nálam ez így volt) illetve a Macrodroid számára nincs különbség a között, hogy a Waze a háttérben fut, vagy nemrég használtad, és már kiléptél. A futó programok listája (ami szerintem megtévesztő, az Android a legutóbbi futásokat menti ide a kontextussal együtt, hogy amikor újraindul az app, ugyanabban az állapotban legyen, így olyan, mintha ki se léptél volna belőle).
Tehát nem tudjuk, hogy a Waze fut-e (a háttérben) vagy sem, mikor a hívás érkezik (vagy indítjuk), és a Waze a háttérbe kerül. Viszont a Waze tesz egy kis ikont a notification bar-ra, és a Macrodroid ezt tudja detektálni.

A makró annyit csinál, hogy detektálja a bejövő és kimenő hívást (ezen kívül a nem fogadottat ill a hívás végét is, de ezek nem lesznek aktív triggerek, amik a makrót indítják, csak olyanok, amelyekre hivatkozni lehet futás közben).
Tehát ha mondjuk jön egy bejövő hívás, a makró elindul....
Ezek után a makró megnézi, fut-e a Waze. Ez azt jelenti, hogy vagy az előtérben fut, vagy a háttérben, de az utóbbit ugye csak úgy tudjuk detektálni, hogy a notifikáció ott van a képernyő tetején....
Mindehhez még azt is hozzávettem szűrőnek, hogy a telefon bluetooth-on kapcsolódik-e az autóhoz, ez persze csak akkor kell/lehetséges, ha van ilyen az autódban, és használod is.
Ha minden stimmel, a makró elkezd várni arra, hogy a hívás felépüljön (ld. inaktív triggerek), vagy fel se vegyük, stb.
Ha a hívás felépült, akkor pedig elindítja a Waze-t, ami - ha az már fut - egyenlő azzal, hogy az az előtérbe kerül.
Kb ennyi az egész, a Macrodroidban némi kísérletezés után kb működik."

Én ha valaki ezt beállítja magának, továbbra is örülnék egy magyar nyelvű ismertetésnek: ide bemásolom az angol nyelvű leírást:
"
I have a new android 10 based phone and was faced this same issue. Here is how I solved it.
- Downloaded MacroDroid app. This app can do many kinds of automation.
Defined following macro: (when you download and try it, you will understand what my lines mean....):
Triggers:
- Call Incoming, Call Outgoing, Call Ended, Call missed, all with Any number or any contact (first 4 options in list)
- Actions:
IF ( App Waze running in foreground, OR (App Waze running in background AND Notification present from Waze)) THEN
WHILE Not in Call And Trigger (Call Ended) not fired AND Trigger (Call missed) not fired DO
wait 300ms
END LOOP
wait 4 seconds
Launch waze
END IF
The reason it is that complicated is that Android 10 cannot distinguish between an app running in background and app just closed (but still in the list of recent apps). Waze puts a small icon on notification taskbar when running in background so I could have that checked in the IF.
This works now for me both for incoming and outgoing calls.
With some practice it can be customized better. In any case it is a full solution for this problem, which I think will never be solved by Whatsapp / Android teams...."

(#15009) Joe_Muad_Dib válasza Joe_Muad_Dib (#15008) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

És még ezt a kiegészítést tette a kolléga :) :
"Most megnéztem, mit írtam abba a waze fórumba, és aszerint a bluetooth kapcsolat azért kellett a makróba, mert - legalábbis ezt állapítottam meg - ha a telefon kapcsolódva van, akkor valamiért a macrodroid nem érzékeli a waze notifikációt, ami elég nagy probléma, mert akkor úgy érzi, nem fut a waze, és a makró nem fog működni.
Ha bluetooth kapcsolat van, akkor feltételezem, hogy a waze fut (mivel az autóban általában fut), így működni fog a makró, de mellékhatásként akkor is elindul a waze, ha előtte nem futott. Ezért írtam, hogy kompromisszumos megoldás.
Látom felraktad a prohardver fórumba is, gondoltam, ez az infó kell mellé.
Mellesleg a Macrodroid használatához nem árt némi alapfokú angoltudás, akkor pedig már a Waze fórumba angolul egyszer már leírt infók is használhatóak...."

(#15010) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Segítségnek van itt Macrodroid topik is.

#?*@&!

(#15011) merqree


merqree
őstag

Hosszú idő után újra használtam a waze-t (AndroidAuto-val).
Nem tudom minek köszönhetően, de 3-5 percenként kiírta, hogy megváltozott a forgalmi helyzet és újratervez.
A két órás út alatt (Bp-Gyenesdiás) idegesítő volt, más baja nem volt.

(#15012) radi8tor válasza merqree (#15011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ma én is azt tapasztaltam hogy túl volt terhelve az útvonaltervezője.
Nem jó napot választottál az újrakezdésre. :DDD

⭐ Stella

(#15013) vhelorexy


vhelorexy
csendes tag

Sziasztok !

Nem tudom tapasztalt-e hasonlót valaki.
2 hétig nem használtam a Waze-t az Android autoval.
Múlt héten amikor használtam azt tapasztaltam, hogy ha rádiót hallgatok az Android Autó (és Waze) alatt, akkor nincs hangja a Waze-nak. (nincs bekapcsolva az a funkció, hogy csak a teló hangszóróján szóljon). Ha bekapcsolom ezt a funkciót akkor a teló hangszóróján szól, ha kikapcsolom ezt akkor csak akkor szólal meg ha pl Spotify-on hallgatok zenét a rádió helyett. Azóta a telefonon már csináltam gyári visszaállítást és az autó fejegységén (Ford - Sync) is Master resetet de változás nincs.
Valakinek van ötlete esetleg ?

(#15014) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok,

sok éve nagy megelégedettséggel használom a Waze-t. Utóbbi héten nem talál rendesen gps jelet. Fogalma sincs róla, hogy pontosan hol vagyok, csak nagyjából mutatja, hogy hol járok. Végcélt beazonosítja, hátralévő utat stb, viszont úgy mutatja mintha a szántáson mennék.
Ezen felül ezt írja ki fent pirossal: Navigációs hang előkészítése: 92%
És ezt írja ki órákon keresztül amíg megyek.

Mi lehet a gond?

(#15015) Márton válasza Stylewars_kp (#15014) üzenetére


Márton
nagyúr

92%? Ne már, ez valami új hiba lesz! :W

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15016) Stylewars_kp válasza Márton (#15015) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nem tudom. Csinált ilyet régen is, de ettől megvagyok vele elégedve. Csak ezek kicsit zavaróak.

(#15017) Márton válasza Stylewars_kp (#15016) üzenetére


Márton
nagyúr

nem értetted. mindegy...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15018) Stylewars_kp válasza Márton (#15017) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Lehet. Play árúház tele van ezzel a visszajelzéssel, hogy ... 92%. Láttam a régi kommenteket, de gondoltam a frissítés megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#15019) Chris0321 válasza Stylewars_kp (#15014) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Ez nem egy frissítés után volt? Nekem olyankor hülyült be kicsit, nem igazán ott mutatta, hogy vagyok mint voltam de azt egy újraindítás megoldotta.

(#15020) Stylewars_kp válasza Chris0321 (#15019) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szia,

Frissítés után volt. Csináltam egy resetet. Most már jó a gps, de a 92% maradt. Átraktam másik hangra. Így ok.

(#15021) Chris0321 válasza Stylewars_kp (#15020) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem egy sima kilépés/belépés a waze-ba elég szokott lenni a GPS problémára.

(#15022) Stylewars_kp válasza Chris0321 (#15021) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Reméljük így is marad. :)

[ Szerkesztve ]

(#15023) Chris0321 válasza Stylewars_kp (#15022) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem már többször előfordult, de egy perc alatt meg lehetett "javítani".

(#15024) Joe_Muad_Dib válasza Stylewars_kp (#15014) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Ja már látom ezt már írták.

[ Szerkesztve ]

(#15025) Guba4


Guba4
tag

Sziasztok!
Egy térképszerkesztőt szeretnék megkérni, hogy tegyen egy lezárást Gödön a képen jelölt pontra, mert bár közút, de meredeksége miatt gyakorlatilag járhatatlan a hely.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#15026) petir válasza Guba4 (#15025) üzenetére


petir
senior tag

Ez Neveleki részen van, ugye ?
Ott gyakorlatilag Csíz utca az Őszapó utcáig és Őszapó utca erdő felőli szakasza aszfaltozott, a többi rész mind földút és az esőzések miatt sajnos sok helyen járhatatlan pl a Vadgerle utcánál levo domb also része is ugy ki van mosva , hogy személyautóval nem lehet felmenni...
Szerintem szokás szerint a lakossági összefogás eredményeképp lesz járható..

Lezárást sajnos én nem tudok betenni magasabb szint kell, hozzá :) de hátha valaki segít .

(#15027) Guba4 válasza petir (#15026) üzenetére


Guba4
tag

Igen, Göd Nevelek.
Nem az aszfalt hiánya miatt járhatatlan, a meredeksége az ok, amiért nem kellene erre terveznie a Wazenek.

(#15028) Elemental


Elemental
addikt

Sziasztok!

Elkezdtem tesztelni a wazet...

(#15029) S e t h válasza Elemental (#15028) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszönjük!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#15030) dionaea válasza S e t h (#15029) üzenetére


dionaea
őstag

:N:DDD:):N:DDD:)

(#15031) Joe_Muad_Dib válasza S e t h (#15029) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

:)) :C :D :DD :)) :DD :D :C :))

(#15032) Criminal017 válasza Elemental (#15028) üzenetére


Criminal017
őstag

Hello!

Nálad is jelen van a 92%-os hiba?

(#15033) veressjanos válasza Criminal017 (#15032) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nálam a 92%-os hiba még mindig 100%-os 🤔

(#15034) plömplöm válasza Guba4 (#15025) üzenetére


plömplöm
őstag

oké, ez 2014-es kép, de ez még csak nem is utca :)
azóta ez már itt utca lett? mármint autóval elméletileg járható, de gyakorlatilag meg nem? a másik irányból nem néz ki durvának, úgyhogy ez innen elindulva érdekes lehet valóban :D

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#15035) Guba4 válasza plömplöm (#15034) üzenetére


Guba4
tag

A térképek szerint utca, szerintem az utca az máshogy fest. :)

(#15036) Elemental válasza S e t h (#15029) üzenetére


Elemental
addikt

:DDD

Criminal017
Egyelőre csak a beállításoknál tartok. Viszont az alatt az egy óra alatt folyton csak kereste a gps-t, de nem találta... A sygic pedig abban a fél pillanatban megtalálja, ahogy elindítom.

Az első kérdésem, hogy van teljes képernyős mód, amikor felhasználja az alsó és a felső sávot is? Beállítások között nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#15037) eisento válasza Elemental (#15036) üzenetére


eisento
addikt

lehet meg kene adni az engedelyt a gps hozzafereshez vagy nem art a telonak egy kis internyet ? :U :F

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#15038) ACE- válasza Elemental (#15036) üzenetére


ACE-
addikt

Mivel a telód GPS-ét használja, ezért a jogosultságoknál keresendő a hiba. A teljes képernyő mód is telefontól és a beállításaitól függ. Nálam nincsenek navigációs gombok és teljes képernyős módban fut Samsung S9-en, Android 10-en.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15039) Elemental válasza eisento (#15037) üzenetére


Elemental
addikt

Nagy levegőt vettem...

ACE-
Köszi!

Redmi note 5. Adtam engedélyt a teljes képernyőre, de mégsem úgy fut.

Akkor a waze beállításaiban valóban nincs opció a teljes képernyőre, nem csak én nem találom?

(#15040) Joe_Muad_Dib válasza Elemental (#15039) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Mire gondolsz teljes képernyő használata reményében? Mert a fenti óra, térerő, akkumulátor, stb sáv mindig megmarad (Note 10+) meg a lenti navigációs sáv is.

[ Szerkesztve ]

(#15041) Elemental válasza Joe_Muad_Dib (#15040) üzenetére


Elemental
addikt

Igen, arra gondoltam. Kár. Sygicben van opció teljes képernyős módra, ami azt jelenti, hogy a fenti sávot (óra, akksi, stb) is használja a program.

Köszi!

(#15042) Joe_Muad_Dib válasza Elemental (#15041) üzenetére


Joe_Muad_Dib
tag

Valahol irigylem a problémáidat :)
Peace

[ Szerkesztve ]

(#15043) veressjanos válasza Elemental (#15041) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Tényleg nem kötekedés és tényleg kíváncsi vagyok a válaszodra!
Mivel látsz többet, ha nincs ott az a fekete sáv a képernyő tetején?

(#15044) fant0mi válasza veressjanos (#15043) üzenetére


fant0mi
addikt

Hat o teszteli a wazet! :)

(#15045) Elemental válasza veressjanos (#15043) üzenetére


Elemental
addikt

Pontosan azzal a fekete sávval látok többet.

Kicsit azért bíztam benne, hogy nem lesznek ilyen reakciók, de sajna nem csalódtam. Ha valaki a szeretett programmal/eszközzel kapcsolatban kritikát fogalmaz meg, hát jaj neki! Az imádat tárgya úgy jó, ahogy van!

(#15046) eisento válasza Elemental (#15045) üzenetére


eisento
addikt

ezt kifejtened bovebben?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#15047) veressjanos válasza Elemental (#15045) üzenetére


veressjanos
aktív tag

De tényleg komolyan kérdezem, hogy mi van ott több?
Ne sértődj kérlek meg, az nem értelmes válasz!
Indokolj! És mindenki elfogadja az érveid!!!

(#15048) veressjanos válasza fant0mi (#15044) üzenetére


veressjanos
aktív tag

És az mit is takar?

(#15049) Chris0321 válasza Elemental (#15045) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Már bocs, de hacsak nem valami nagyon kis kijelzőjű telefont használsz, az a kis csík ottléte nem jelent semmit. Ez inkább izlés kérdése szerintem, hogy te nem szeretnéd látni és ez a te dolgod, csak vannak akik értetlenül állnak ez előtt. Plusz én már csak azért sem kapcsolnám ki, mert így nem látszik a telefon töltöttsége.

(#15050) Stylewars_kp válasza veressjanos (#15043) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ha zavarja...hátha lesz plusz egy funkciónk.

Eltakarja így Balassagyarmatot. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.