Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) twi452 válasza zharkanyi (#2997) üzenetére


twi452
senior tag

Hm hát én kemény 200 megáért fizetek havonta egy ezrest a dominós kártya mellé vehető net-ért úgyhogy én maradok az offline navinál amikor elő kell vennem :D

(#3002) #79335424 válasza twi452 (#3001) üzenetére


#79335424
törölt tag

Meeennyiiiit? Te jó ég! Ez az árkategória valahol a pofátlanság és a szabad rablás között helyezkedik el. Nekem 3 rugó a 2GB a Telenornál (trükközés nélkül), vagyis, 300Ft/200MB. Trükközéssel 2500Ft -ból kijön majdnem 3GB. Természetesen feltöltősként.

(#3003) Taybore válasza #79335424 (#3002) üzenetére


Taybore
aktív tag

A kisebb mindig drágább. Ha sokat veszel, arányosan olcsóbb lesz, de ha neked csak 1000 a rászánható keret, és elég a 200MB, akkor ez van... T-nek (meg egyiknek se) nyilván nem érdeke, hogy keveset vegyél, hanem, hogy sokat fizess. Aztán nekik már mindegy, hogy mennyi adat folyik át a rendszerükön, mert az nem kerül nekik szignifikánsan többe fenntartásilag/üzemeltetésileg.

(#3004) apaszka


apaszka
veterán

Üdv! A 81es főúton Söréd-nél ék már a fix traffipax? Szerintem igen, de utána nézek. Készen van egy hete a telepítés.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3005) fecske13


fecske13
tag

Sziasztok!

Mi módon lehetne a jelzett ikont eltüntetni, mert nagyon hamar visszajön és kitakarja a " - "-t?

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#3006) Taybore válasza fecske13 (#3005) üzenetére


Taybore
aktív tag

Beállítások / Haladó / Térkép vezérlők érintésre ki/be játszás nem segít rajta?

(#3007) apaszka válasza fecske13 (#3005) üzenetére


apaszka
veterán

De jóóó nálad! Nekem az ikonok egymásra vannak csúszva. Note4 en. A felbontását nem szereti.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3008) fecske13 válasza Taybore (#3006) üzenetére


fecske13
tag

Köszi, ez a megoldás.

"Az a lényeg, egészség legyen, meg kerozin a repcsibe."

(#3009) apaszka válasza apaszka (#3007) üzenetére


apaszka
veterán

Ilyen Note4 en

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3010) Bpeti55


Bpeti55
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos mostanában 3-5percenként kilép nekem, visszanyomom és megint, meg megint....! Már töröltem az egészet, és a filekezelőben is a mappát, újra letöltöttem a playből de nem segített. Jiayu G4s-em van. Esetleg tudtok valamit javasolni? Előre is köszönöm!
Üdv: Peti

(#3011) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Üdv.
Gondolkozom egy tablet vételén. Mekkora a maximális felbontás és képernyőátmérő, amit még "tud" a Waze?

(#3012) Taybore válasza lautnermark (#3011) üzenetére


Taybore
aktív tag

Szia! Átlagos, 10"-os tableten simán fut (képátló nem hiszem, hogy akadály lenne), és az LG G4 1440 x 2560 felbontását is biztosan tudja.

(#3013) apaszka válasza Taybore (#3012) üzenetére


apaszka
veterán

És ott nem csúszik egymásra a kér ikon?

[link]

2560x1440 es a Note4 nek is, de van kívánni való.....

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3014) Taybore válasza apaszka (#3013) üzenetére


Taybore
aktív tag

Passz, nincs G4-em :DD

(#3015) apaszka válasza Taybore (#3014) üzenetére


apaszka
veterán

Az enyém f-es Note4, így nincs szétesve a kép, viszont ennyi hiba van. Nem nagy ügy bár,,,,,,, mikor menet közben akarom a helyzetem újra pontosítani, elég nehéz eltalálni az ikont a háttérben.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3016) e=mc² válasza Bpeti55 (#3010) üzenetére


e=mc²
őstag

Nekem ez akkor fordult elo, ha eppen valamilyen custom ROM-ot tettem fel a telomra. De azokbol sem mindegyiknel csinalta.
Esetleg launcher cserevel is probalkozhatsz, ha mas otlet nem jon.

Ambulimax Provider

(#3017) bylow


bylow
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Waze felhasználó vagyok már egy ideje Androidon.
Gondolkodom Iphone-ra cserélni a készülékem, és ez miatt a hülye kérdésem

iphone-on lehetséges az hogy Waze-navigáció indítasa-haladunk az úton- telefonálni támad kedven és háttérbe rakom a Wazét-és telefon beszélgetés közben továbbra is folyamatosan navigál/figyelmesztet , esetleg visza is rakom a képernyőre miközben headsett-en telefonálok.?

Androidon ez ugye teljesen jól működik, csak mivel az "almás" olyan különc... ezért a hülye kérdésem.

Gondolom igen lesz a válasz :))

ByLow #

(#3018) fant0mi válasza bylow (#3017) üzenetére


fant0mi
addikt

Egy ideig hasznaltam iphonet. Pontosan nem emlekszem, de mintha ilyen gondom nem lett volna (meg semmilyen sem), nagyon jol meg volt irva az ios kliens.

(#3019) Jamis


Jamis
tag

Üdv. Mindenkinek!

Van itt valaki v. valakik akik(k) rendszeresen használják a waze-t külföldön, hosszabb távon? kb. 500-1000km-es távom? Ha igen mennyi adatforgalmat használ a waze?

Köszi. :R

(#3020) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

egy ideje nem hazsnáltam a waze-t mert külföldön nincs mobilnetem, és igazából nem is vezetek. Ma beléptem, hogy megnézzem mi a helyzet vele. Eltűnt az összes pontom...120777 kedvencek megvannak, dashboardon meg ott van a 35528 km...meg a ranking meg a pontok is. Ez mi??? Ki be jelentkezés, reinstall volt...

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#3021) Apooca válasza VegyesTamás (#3020) üzenetére


Apooca
tag

Valami központi gebasz lehet, nekem is eltűntek. A webes bejelentkezős oldalon viszont rendben van.

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#3022) Jorus válasza Apooca (#3021) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, most nézem, nálam is 0 pont.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3023) fant0mi válasza VegyesTamás (#3020) üzenetére


fant0mi
addikt

Kozponti problema van. De a regi pontok es az ujak sem vesznek el, volt mar ilyen hiba nem is egyszer, es semmi pont nem veszett oda.

(#3024) szőröscica válasza VegyesTamás (#3020) üzenetére


szőröscica
addikt

Úristen, mi lesz most? :Y :DDD

Engem jobban idegesít, hogy a WP-s klienst ha teljesen lenémítom, akkor is beordítja, hogy az útvonalon veszély várható, ami különösen kellemes, miközben mondjuk Sarah Brightmant hallgatnék jól feltekert hangerő mellett.

[ Szerkesztve ]

(#3025) apaszka


apaszka
veterán

Most frissült androidon.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3026) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok! Hogyan lehetne egy beragadt nyelvi file letöltést kilőni? Minden indításkor megpróbálja újra,de elhal.
A magyar Andris hangot akaratam, de nem jött le, visszatettem a lányra,de még mindig le akarja tölteni a másikat.
Ja: WP kliens.

(#3027) Taybore válasza Kbali (#3026) üzenetére


Taybore
aktív tag

Hááát, WP... :( Ha van valami fájlkezelő hozzá, és engedi belenyúlni, akkor megpróbálhatod letörölni a waze mappából a sound/hungarian_andris és/vagy a sima hungarian mappá(ka)t. Akkor talán újra megpróbálja letölteni. Nem ismerem a WP-t, de azt ugye tudod, hogy a Waze már jó ideje nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#3028) Kbali válasza Taybore (#3027) üzenetére


Kbali
nagyúr

Persze, tisztában vagyok vele, hiszen kb. azóta használok WP-t, hogy kijött rá a nem béta Waze (kb. azért lett ez a platform, mert volt rá natív kliens). Belenyúlni meg nemigen lehet sajna, de megnézem.

(#3029) zoo8800


zoo8800
veterán

Hmm, azért kicsit lehetne okosabb is a Waze. :D
Budaörs -> Vecsés, 47 km, 32 perc. A M0-on.
Nézzünk másik útvonalat, 29 km, 33 perc. A reptéri gyorsforgalmin.

A Waze szerint megéri 1 percért kerülni kb. 18 km-t, ami +60% távolság egy másik útvonalhoz képest?

rip and tear, until it is done

(#3030) e=mc² válasza Kbali (#3026) üzenetére


e=mc²
őstag

WP-t nem ismerem, de Androidon az app infoban lehet cache-es data-t is torolni. Ha hasonlo elerheto nalad is, akkor probald ki. Esetleg reinstall.

zoo8800:

Valoszinuleg a navigacio beallitasaiban leggyorsabb van beallitva neked, nem a legrovidebb.

Ambulimax Provider

(#3031) Taybore válasza zoo8800 (#3029) üzenetére


Taybore
aktív tag

Ha gyorsra van állítva, akkor 5 másodpercért is képes kerülni. Nem mérlegel, hogy neked mennyit ér az idő, ha gyorsan kell, akkor a gyorsabbat válassza. Néha persze kijönnek ilyen "ordító disznóságok", amivel reméljük, előbb-utóbb kezdenek valamit fejlesztők is.

(#3032) Kbali válasza zoo8800 (#3029) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen, simán tud ilyen ordas kerülőt csináltatni.
A legrövidebb sem mindig jó, mert akkor meg mindenféle csiki-csuki kisutcákba visz be, főleg BP-en.

(#3033) Kbali válasza e=mc² (#3030) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ilyen nincs WP- marad a reinstall.

(#3034) zoo8800


zoo8800
veterán

Köszi a választ Mindenkinek. Persze, hogy a gyorsra van állítva (és nem rövidre), hiszen épp ezért használom a Waze-t, csak meglepett, hogy egy percért is képes ekkora kerülőt betervezni. Lehetne a gyors és a rövid mellett egy "gazdaságos" opció is.
Egyébként, mióta Waze-t használok, egy csomó új helyen jártam már BP-n, napi ingázás közben is :D

rip and tear, until it is done

(#3035) fant0mi válasza Kbali (#3032) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem is tudom, hasznal-e valaki rovid beallitast. Inkabb lenne gyors es gazdasagos.

(#3036) Watt25 válasza fant0mi (#3035) üzenetére


Watt25
veterán

Ha valaki nem Budapesten használja, akkor érdemes néha használni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3037) Taybore válasza Watt25 (#3036) üzenetére


Taybore
aktív tag

Van vele tapasztalat Watt? Használja valaki rövid beállítással? Nem tervez extrémen? Pl minden sarkon fordítana, csak mert picit rövidebb levágni.

(#3038) Watt25 válasza Taybore (#3037) üzenetére


Watt25
veterán

Volt, hogy használtam, de régebben. Nem emlékszem, hogy nagy hülyeséget tervezett volna, de mint mondtam, ha nem Budapest szintű helyen használod, akkor általában valóban a legrövidebb út a legjobb. (Persze a földutas tiltás ilyenkor is figyelembe veszi. Legalább is úgy rémlik, így működött.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#3039) zharkanyi


zharkanyi
tag

Én egyszer nézegettem a beállítási lehetőségeket és véletlenül a legrövidebben hagytam. Hát tényleg rövid volt, de főúton csak elvétve mentem Budapesten. Nem is értettem, hogy miért mentünk hétvégén ennyire kacifántosan, majd mikor nem vitt volna fel az autópályára leesett a dolog.

Az extrém kerülőbe rendszeresen belefutok. Szentendrei útról (Rómaifürdő) M7-re többször körbevitt volna az M0-n. Egyszer 3, másik alkalommal 1 perc miatt, a többinél nem néztem. Talán valami plusz 50-60km lett volna.

Nehéz erre jó beállítást kitalálni, mert az átlag user nem nézne utána, hogy mi a gazdaságos és a gyors között a különbség és simán lehet egy használat után félretenné a Waze-t.

Pl. 5% időnyereségért 30%-nál nagyobb kerülő elsőre durvának tűnik, pedig ha konkrét példákat gondolunk mögé, akkor Bp-en egy ilyennek még tapsikolunk is örömünkben. 40 perces útnál 2 perc nyereség, a 20km helyett 26km-vel.

Az én példám is 60 perc esetén 1, illetve 3 perc nyereség. (5% , vagy alatti időnyereség), míg a másik oldalon 30km, helyett 90km, tehát 300% hosszú útvonal

(#3040) Jorus válasza fant0mi (#3035) üzenetére


Jorus
nagyúr

A gazdaságos tervezéshez nagyon sok egyéb szempontot kellene figyelembe venni, arra még a fizetős navik sem alkalmasak, nemhogy a Waze. Elnagyoltan persze lehetne valami algoritmus alapján súlyozva terveznie, de akkor meg az lenne a probléma, hogy a te autóddal/vezetési stílusoddal/városoddal nem gazdaságos. Így tiszta a kép: gyorsabb vagy rövidebb, slussz. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3041) axioma


axioma
veterán

Hat szerintem alapvetoen megoldhato lenne, ha beraknanak egy csuszkat, amin jo esetben nem is a tavolsag, hanem az uzemanyagigeny es a masik vegen az ido lenne, es beallithatod, hogy hol legyen a ketto sulyozasa. Mivel minden szamolasnal megadja a hosszt es az idot, jelenleg erre a kettore effektive nem is feltetlen a szerveren, hanem a kliensen (akar csak kiserleti parameterkent) kene raepulve hasznalni (a bejovo 3 alternativa kozul a sulynak megfeleloen legjobbat vegye "tervnek").
Persze a tiszta a szerveren lenne, kerdes hogy fer-e me'g a meglevo adatlekeresi csomagba plusz egy param...

(#3042) Taybore válasza axioma (#3041) üzenetére


Taybore
aktív tag

Ha te állíthatod, abban az a buktató, hogy ha az egységsugarú felhasználó "szarul" állítja be, akkor a programot fogja szidni.

(#3043) axioma válasza Taybore (#3042) üzenetére


axioma
veterán

Most is te allithatod, cask 2 ertekbol (tav/seb) allithatod, nem barmely kombinaciot. Es onmagaban attol, hogy beallit valami erteket, nem lesz "rossz", cask mast hoz fel elsodlegesnek. Az miert lenne baj? Szelsosegesebbre nem tudja allitani....

(#3044) Taybore válasza axioma (#3043) üzenetére


Taybore
aktív tag

Csak ötleteltem :R

(#3045) Jorus válasza axioma (#3041) üzenetére


Jorus
nagyúr

Erre írtam, hogy ez vagy nagyon le lenne egyszerűsítve, és úgy nem lenne sok értelme, vagy egy összetettebb algoritmus kalkulálna, amit egy ingyenes szoftvernél nem feltétlenül fognak kifejleszteni.
Mert ugye az üzemanyagigényt hogyan tudja definiálni a user? Közlekedési környezethez megadni a tipikus fogyasztást (pl.: város 8 lityi, autóút 6 lityi, autópálya 5 lityi)? De akkor mi számít városnak? Vagy jellemző átlagsebességhez társítani a jellemző fogyasztási értéket? Megengedett maximális sebihez? Mert ugye lehet, hogy 10 km-rel hosszabb menni az M0-n, de ott a távolság függvényében lehet, kevesebbet eszik az autó. Itt viszont az is számít, hogy mennyivel mész, mert ugye 95-nél mondjuk 4 lityit eszik, 145-nél meg 9-et. Stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3046) #79335424 válasza Jorus (#3045) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem látom annyira bonyolultnak. Először is megadom a max sebességet. Ez az IGO -ban is így működik és sztem hasznos dolog, mert ha az 50 lovas, 1.1 -es Fiestámhoz 90 -et állítottam be, akkor tervezésnél nem kalkulál pályán 130 -al. Aztán fogja az útvonal lehetőségeket és összeveti a távolság különbséget az időkülönbséggel.

(#3047) apaszka válasza zoo8800 (#3034) üzenetére


apaszka
veterán

A hegyalja út kikerülése nekem új volt ,már 2x megúsztam a dugót miatta! Nekem tetszik,hogy új helyekre visz néha! Mellettem láttam a nagy dugót,én meg nyomhattam neki a mellékúton!

Jó ez a navi,csak ne dobálna be eltűnteket még mindig ha megállok a lámpánál! :Y

De tényleg elégedett vagyok vele. Ha lesz egyszer sávasszisztens benne akkor lehet fizetős is számomra! Vagy adakozom egyből !
Csórró vagyok gyári melós,de aki megérdemli attól nem sajnálom! Rengeteg appot megvettem ,hiába van tört is! Ha a fejlesztő dolgozik vele,és jót csinál,biza kell a fizetség!
Na jó itthon nem lehet fizetőst felrakni,de egyszer.....

.Nem azért mondom mert van két appom..azok ingyenesek maradnának örökre! .

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#3048) axioma válasza #79335424 (#3046) üzenetére


axioma
veterán

1.0-s suzukival is mindig 130-140 kozott megyunk a palyan....

Egyebkent en arra gondoltam, hogy
- km-re alap fogyasztas
- sebessegszorzo (az eleve egy gorbe, minimuma van "kozepen")
- dugo/araszolas: ecceruen mint a taxis, a forgalom nelkuli sebesseghez kepesti percekre benzin-bunti

De sztem ha az uzemanyagot nem nezzuk, cask az ido/tavolsag lenne finomhangolhato, mar segitene.
Ha nem fogjak fejleszteni, az azert lehet, mert a vilag mas reszein nem ennyire rossz az ilyen szamitasokhoz a kozlekedesi modell... es nekik kb. akkor mindegy. Nalunk ez azert van, mert belvaros beall, a gyuru meg rohadt messze van, es raadasul nem is teljes (Budakalasz->Balcsi korben az azert eleg durva... de szombat este 8 utan Gyal->Bkalasz is indokolatlan az M0-n; mas kerdes hogy adott esetben hetkoznap meloidoben meg az az egyetlen normalis).

(#3049) zoo8800 válasza apaszka (#3047) üzenetére


zoo8800
veterán

Az Alsóhegy utcán minden reggel megúszom a Budaörsi úti oboát. De ma pont megszívtam a rakparttal. Akkor dugult be, amikor arra mentem.
Engem nem igazán zavarnak az eltűntek.
Úgy néz ki, nem sokára megyek Ausztriába, tesztelem majd egy kicsit ott is a navit. A szakiktól kérdezném, hogy ott mennyire erős a Waze tábor?

rip and tear, until it is done

(#3050) #79335424 válasza axioma (#3048) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem a túrót! Reggel 5 -től felejtsd el a párizsi périphérique -et, meg úgy általában az összes ráhajtót! 7 után, észak felől, Nürnberg előtt áll az A3, mint a szög. Meg, amikor beindul a "népvándorlás" és a sok rutintalan karavándor rászabadul az É-D irányú "túristautakra" a kilátástalan járműszerelvényével! Akkor lehet csak igazán szép dugókba csöppenni és csuda baleseteket látni! Aztán elérik a tengert és jönnek a parti utak. Turnusváltáskor az olyan helyek, mint Nizza, vagy St.Tropez gyakorlatilag megközelíthetetlenek. Ha nem motorral lettem volna, akkor sztem még most is ott állnék a sorban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.