Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) ElGatto válasza M3aN (#13500) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Olyan van csak amikor az útvonalat belövöm, azon belül beállítások és a fizetőkapuk elkerülése / autópályák elkerülése. akkor elvileg ha ezeket kikapcsolva hagyom akkor jó?

(#13502) M3aN válasza ElGatto (#13501) üzenetére


M3aN
senior tag

Igen.

(#13503) ArpiCBR929


ArpiCBR929
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje már én is használom a waze-t és eddig még nem volt nagy probléma, hogy erőteljesen merül a telefonom használat és töltés (!) közben is. Nem egy csúcsteló, Nokia 3. Hosszabb útra készülök, és így már viszont gáz, hogy kb. 12-15%-ot merül töltőn, ha megy a waze.
Azt szeretném kérni, hogy írnátok teló típusokat, ki mit használ, amivel nincs ilyen gond?
Előre is köszönöm!

(#13504) zharkanyi válasza ArpiCBR929 (#13503) üzenetére


zharkanyi
tag

Ez nem csak telefontól függ, hanem autótól és töltőtől is.
Enyémben van USB és szivargyújtó is. Előbbivel merül, utóbbival tölt Waze használat közben.

(#13505) Chris0321 válasza ArpiCBR929 (#13503) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Nekem Nokia 7plus mobilom van, gyorstöltéshez megfelelő szivargyújtós töltővel és ha megy a waze és a zenelejátszó is a mobilon akkor sem merül a telefon.

(#13506) fant0mi válasza ArpiCBR929 (#13503) üzenetére


fant0mi
addikt

Normalis tolto es normalis kabel is kell hozza.
Az autokban ha van usb port, sokszor csak a szabvany szerinti 0.5 A-t tudja.

(#13507) ArpiCBR929


ArpiCBR929
csendes tag

Nálam nincs az autóban usb, csak szivargyújtó, abba teszek usb-s adaptert. A teló gyári 220-as töltője 1A-es. Lehet hogy az autós adapter nem is ad le annyit amit ráírnak... Pedig próbáltam 1A-s, és 2A-s módon is.

(#13508) fant0mi válasza ArpiCBR929 (#13507) üzenetére


fant0mi
addikt

Biztos, hogy nem ad le annyit, ha kozben merul. Rendes tolto rendes kabellel. Ennyi a "titok".

(#13509) Chris0321 válasza ArpiCBR929 (#13507) üzenetére


Chris0321
addikt

Az enyém tudja a 3a-t pedig kínai. A tied milyen márka?

(#13510) ArpiCBR929 válasza Chris0321 (#13509) üzenetére


ArpiCBR929
csendes tag

Hát sztem azon semmi felirat nincs. Multiméterrel amúgy be lehet mérni? Elég szűkös a hely hogy odategyem a mérő hegyét. Esetleg létezik olyan alkalmazás ami mér töltőáramot?

(#13511) Chris0321 válasza ArpiCBR929 (#13510) üzenetére


Chris0321
addikt

Sajnos ebben nem tudok segíteni.

(#13512) dionaea válasza ArpiCBR929 (#13510) üzenetére


dionaea
őstag

Vannak a store ban ilyen battery charging progik azok mérik. Nálam anno a töltő fej tudta a 2 ampert de a kábel nem

(#13513) zsola400 válasza ArpiCBR929 (#13510) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ampere alkalmazást telepítsed fel Play áruházból az viszonylag pontosan méri a töltőáramot.

(#13514) Szili17 válasza dionaea (#13512) üzenetére


Szili17
aktív tag

Meg a telefontól (akku állapotától) is függ. Én 2 év alatt kinyírtam a P9-em akkuját. Az elején tök jól bírta a Waze-t is, aztán ahogy romlott az állapota - én úgy tudom ezt komálják a legkevésbé, ha autóban megy valami nagy fogyasztó és közben még töltöd is, pláne ha nincs meg a rendes töltés ciklus - egyre rosszabb lett. Olyan 2 évhez közelítve már egy fél órás út alatt is lemerült a 100%-ra feltöltött telefon. Utána már ugyanezt tudta akkor is, ha közben az autóban töltőn volt (ugyanazzal a kábellel meg mindennel). :D Annyi áramot sem volt hajlandó felvenni amennyit a Waze fogyasztott.
Aztán vettem új telefont és magic, 1 órás út alatt merül 5%-ot. (És ha töltöm akkor szépen tölti a telefont, még mindig ugyanaz a kábel meg minden, ami 2 éve :D )
De igen, ezeket kell megnézni: telefon akksi állapota, szivargyújtó töltő és kábel.

(#13492) st6969:
Hát ne szívassál, elvileg át van neveződve. :(

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13515) st6969 válasza Szili17 (#13514) üzenetére


st6969
őstag

"Hát ne szívassál, elvileg át van neveződve."

Éééés, tényleg, 1000 bocs, benéztem :)) Ezúton is köszönöm! Így teljesen egyértelmű. :R :R :R
Be is van kapcsolva nálam. Ennek ellenére néha az autóhangszórón szólal meg, néha a telefonon. :F

[ Szerkesztve ]

(#13516) Szili17 válasza st6969 (#13515) üzenetére


Szili17
aktív tag

Na, akkor megnyugodtam. :) Ne viccelj, igazad van, nem volt úgy jó, csak meg kellett várni a megfelelő variánst ami ki is fér és azt is jelenti amit mondani akarunk.
Azt viszont sajnos nem tudom miért rakoncátlankodik. :(

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13517) cdfrank


cdfrank
csendes tag

Sziasztok! Az M1-es felújításnál a megfelelő sebességkorlátozások beállítása kapcsán ki tud beavatkozni? A Waze jelenleg itt az eredeti sebességkorlátozást mutatja, és azzal is tervezi az utat mindkét felújítással érintett szakaszon... Köszi!

(#13518) Brogyi válasza fant0mi (#13508) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez azért nem ilyen egyszerű. Nekem USB csati van ami nem ad elég áramot. Van Szivargyújtó töltőm. Az ad elég áramot, de a töltőn keresztül nem megy át az adat. Így nem megy a központi konzolon. Így nem jó.
A telót nyomogatni vezetés közben tilos, ide beletartozik az is amikor a pirosnál állsz, no faszbook, messenger. Az autó tartozékát használhatod, és a teló kihangosító is valahogy így megy. Esetleg a kék fogon keresztül.
Ha van valami jobb tipped akkor várom azt is.

(#13519) Szili17 válasza cdfrank (#13517) üzenetére


Szili17
aktív tag

Helló!
Nem szoktuk átállítani (illetve én csak ott, ahol naponta járok és le tudom követni gyorsan és pontosan a változásokat).
A sebességkorlát "kozmetikai", semmilyen befolyással nincs a tervezésre, csak neked mutatja az aktuális sebességhatárt. Tehát mindegy hogy oda 180-at vagy 12-t állítok be sebességkorlátnak, ugyanannyi időt fog számolni az áthaladásra, amit pedig a historikus és real time adatok alapján kalkulál ki a rendszer.

(Ennyiből meg, hogy "az M1 felújításnál rossz", nyilván nem is lehet megcsinálni.)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13520) Szili17 válasza Brogyi (#13518) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ha Magyarországról beszélünk, akkor ez nem igaz ebben a formában.
A rendelet azt mondja ki, hogy menet közben kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhatsz. (Motoron forgalmi okból történő megállás esetén sem használhatsz kézben tartott mobil rádiótelefont.)

Ergó nem kézben tartva használhatom akárhol.

Nyilván fel kell hozzá nőni és ép ésszel eldönteni, hogy így 130-nál (150-190-nél) akarom-e nézni a telefont 1-2 másodpercig, vagy pedig ez a piros fél perces, közben tudok jelenteni egy 3 szavas térképhibát.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13521) fant0mi válasza Brogyi (#13518) üzenetére


fant0mi
addikt

Maga a toltes pont ilyen egyszeru, eddig itt csak a toltesrol volt szo. Namost ha te allando adatkapcsolatot szeretnel az autoddal, az valoban, ahogy irod is, csak a dedikalt usb csatolon keresztul megy, ami meg javareszt tud 0.5 Amperes toltest, ami nem eleg. Marad a Bluetooth adatkapcsolat egy combosabb szivargyujto toltovel.
De lehet a kiskinaiak erre is kitalaltak valamit, hdd-hez letezik olyan Y kabel, amit ket usb-be kell egyszerre bedugni a stabilabb tapellatas erdekeben, lehet mar van telefonhoz is ilyen, 2x USB A to micro USB. A tap igy biztos, az adatot kell megnezni, atmegy-e a kocsiba.

(#13522) plömplöm


plömplöm
őstag

microusb

ilyen is van, usbc:

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#13523) Brogyi válasza plömplöm (#13522) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez egy jó ötlet. :R

(#13524) fant0mi válasza plömplöm (#13522) üzenetére


fant0mi
addikt

Ugy van! Erre gondoltam. :)

(#13525) cdfrank válasza Szili17 (#13519) üzenetére


cdfrank
csendes tag

Szia! Köszönöm a visszajelzést. Az előre bejelentett, jól tervezhető, több hónapig eltartó felújítási munkák esetén eddig kivétel nélkül a Waze az eredeti 90, 110, 130, stb. helyett a felújításhoz kapcsolódó sebességhatárokat hozta és hozza most is. (M0-s, M2-es, stb.) Az M1-esen 2x kb 20 km-en történő felújítás eléggé szem előtt van, így nem tudom, hogy milyen részlet hiányzik még az informáciból, de a lényeget megértettem, nincs az útfelújítások esetére vonatkozó egységes álláspont a Waze-n belül, ad-hoc jelleggel a szerkesztőtől függ az erre vonatkozó információ tartalom. Az ""-es részt a saját hozzászolásomban nem találom...Az ÉVI pedig elég jelentősen változott az érintett útszakaszra érve, de megértettem, hogy ez inkább a Waze kalkulációjában levő fejlesztési tartalékkal és nem a kijelzett sebességhatárral függ össze.

(#13526) Szili17 válasza cdfrank (#13525) üzenetére


Szili17
aktív tag

Helló!
A "" rész arra vonatkozott, hogy amennyiben nincs pontosan leírva a probléma, hanem "nem jó" szinten akkor azzal nem lehet mit kezdeni.
Az az egységes álláspont, hogy igyekszünk lekövetni a változásokat. Az én személyes álláspontom meg az, hogy nem gányolok ott, ahol aztán ottmaradhat az átszerkesztgetett ideiglenes akármi.
Nem hiszem hogy könnyen feldolgozható módon megadják bárhol hogy az előre bejelentett felújítás mentén milyen szakaszon milyen sebességkorlátok lesznek kint. Ha már ugye ez a sérelmezett dolog.
Ahol eddig találkoztál vele, ott valószínűleg járt valaki aki megcsinálta és jár is és figyeli vagy valaki pontosan bejelentette a határokat (mondjuk aki a jobb egyen ül és van ideje nyomkodni meg beírni a korlátokat, hogy később tudjuk melyik mit jelent).
Ha te jársz arra és végignyomkodod hogy hol mi van, akkor megcsinálom én is szívesen. :)

Az ÉVI-re meg ugye semmi hatással nincs, ezért voltam kicsit elutasító az első körben, mert ami miatt szeretnéd ahhoz nincs köze. Hozzá kell igazodnia a felújításhoz az áthaladási időknek.

Ami ennél fontosabb, hogy ahogy most látom valaki jelentette, hogy van ahol átterelés van és ha Győr felé menet átmész a "túloldalra" akkor nem tudsz lehajtani xy lehajtónál. Na ez jobban fáj, de ezt se tudom megcsinálni vakon, amíg nem tudjuk hogy hol kezdődik az átterelés és hol van vége. Érted a problémát. Ezt se gondolom hogy leírják a bárhol.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13527) simico


simico
aktív tag

Tök jó, hogy az épülő 338-as elkerülő út már fent van a térképen :C A Nyírszőlősi utcába becsatlakozásnál most építik a körforgalmat, az elkészült felén lámpás irányítás mellett váltakozó irányú forgalomban lehet menni. Érdemes lenne oda mindkét irányból kb 50 méterre ledobni úton folyó munka figyelmeztetést. Kliensből jelentettem, de persze nem volt hosszú életű... nem nagyon használnak Wazét (se) arrafelé. Egy hónap múlva megint arra járok, addigra talán elkészül a körforgalom másik oldala is.

[ Szerkesztve ]

(#13528) tyielow


tyielow
aktív tag

Ma napközben bekrepált a wazem. Tervezésnél 6 utcával odébbról kezdett. Na nembaj, elindulok jó lesz. Menet közben össze-vissza cikázott a nyilam. Totál halott volt a GPS, látszólag. Google Maps indít, az hibátalnul ment. Mi történhetett?

YouTube: toty1ka

(#13529) MunezXBK válasza tyielow (#13528) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Van, hogy nem tud kommunikálni a szerverrel.

(#13530) Brogyi válasza MunezXBK (#13529) üzenetére


Brogyi
senior tag

Esetleg hasznos volna egy "online/offline" jel valahol a látómező szélén. Van ilyen?

(#13531) fant0mi válasza Brogyi (#13530) üzenetére


fant0mi
addikt

Nincs.
Azt tudja csak kiirni, ha az app nem fer hozza az internethez.

(#13532) Brogyi válasza fant0mi (#13531) üzenetére


Brogyi
senior tag

"nem fer hozza az internethez"
Ez telefon szolgáltatás nem app-é.

(#13533) Szili17 válasza Brogyi (#13532) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ahogy a location services is. Egyébként a teló szolgáltatja (vagy nem) és engedélyhez között ugye.
Szóval a Waze szar nem találja a helyét bezzeg a Maps igen is ilyen téma, hogy location services. Amiben különbözhet, hogy hogyan kezeli a kapott adatokat, megelégszik-e adott esetben pontatlanabb helyadatokkal is vagy nem, illetve kombinálja-e a cella adatokat a GPS adataival vagy sem. Ez már ugye szoftveres kérdés, hogy mit használ adott alkalmazás.
Ha amúgy jó, meg mindenki másnál jó akkor a hiba valószínűleg nem az appban keresendő ilyen esetekben.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13534) merqree válasza Brogyi (#13530) üzenetére


merqree
őstag

Kiírja, hogy "várakozás a hálózata".
Ennél egyértelműbben nem lehet jelezni, szerintem. :W

(#13535) Brogyi válasza merqree (#13534) üzenetére


Brogyi
senior tag

Légy szíves közöld ezt a tény a [kérdezővel] is. Itt mendenki csak az utolsó hozzászólást olvassa el? :W

(#13536) merqree válasza Brogyi (#13535) üzenetére


merqree
őstag

Melyik hozzászólásodra válaszoltam?
Köszönöm!

(#13537) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Nem az aktuális pozicíóból, hogy tudok utat tervezni? Szerintem volt ilyen lehetőség, csak nem találom.

(#13538) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Megvan, Előzmények, info, menü. Csak valamiért nincs internet se wifin, se mobilneten.

[ Szerkesztve ]

(#13539) fatal` válasza Szili17 (#13533) üzenetére


fatal`
titán

Sajnos nem mindenki másnál jó, hanem az összes ismerősömnél szar időnként, főleg Android Auton. Ma is force closeolnom kellett a wazet és újra rádugni a telót a kocsira, hogy megtalálja végre a GPS-t és ne a Network Locationnel akarjon navigálni.

Miközben a Maps működött volna, mert átváltottam rá (sokszor az át és visszaváltás megoldja a waze problémáját, gondolom mert újra lefutnak az Activity bizonyos metódusai).

(#13540) viktorhu válasza fatal` (#13539) üzenetére


viktorhu
veterán

Android Auto alatt a Google térkép az autó helyadatait használja, a Waze a telefonét. Nekem is meghalt AA alatt a Waze, pedig nagyon jó volt azzal vezetni, most tényleg csak Google térkép van :(

(#13541) MunezXBK válasza viktorhu (#13540) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam hibátlan AA-val is.

(#13542) fatal` válasza viktorhu (#13540) üzenetére


fatal`
titán

Mindkettő a telefonét használja, csak a Waze bugos időnként sajnos. Gondolom azért majd javítják. :) Nekem azért alapvetően működik, csak néha szarakodik.

(#13543) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

M1 mostani állapota mikor kerül be?
Tatabányáig (csak addig mentem/jöttem) majdnem végig szembe forgalom van 60-80-as korlátozással mindkét oldalon.
Waze szerint meg torlódás éjjel 2-kor... :D

#?*@&!

(#13544) ElGatto válasza zeon.hu (#13543) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Én arra járok dolgozni sokszor wazi fel sem visz a pályára.

(#13545) zeon.hu válasza ElGatto (#13544) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Éjjel azért lehetett haladni.

#?*@&!

(#13546) Szili17 válasza pinnacle (#13538) üzenetére


Szili17
aktív tag

Nem csak az előzményekből, bármilyen találatnál elő tudod hozni ugyanígy. A térképen is tudsz "bökni" és akkor hely előnézet, 3 pötty stb. Már úgyis tudod. :)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13547) viktorhu válasza fatal` (#13542) üzenetére


viktorhu
veterán

Kizárt dolog, a Google térkép olyan telefonnal is hibátlan Android Auto alatt, aminek a saját GPS-e nem működik. Kijelzőcsere után rosszul rakták össze, a GPS azóta nem érintkezik az antennájával, így a térkép csak körülbelüli pozíciót tud mutatni. AA-val viszont tökéletesen navigál, de csak Google térképen, a Waze akkor se ment így, amikor másik telefonnal még működött.

(#13548) viktorhu válasza MunezXBK (#13541) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem is az volt két héttel ezelőttig. Azóta csak körülbelüli helyet mutat a Waze AA alatt, de hibátlan, ha a telefonon jelenítem meg.

(#13549) Brogyi válasza viktorhu (#13547) üzenetére


Brogyi
senior tag

"Kizárt dolog, a Google térkép olyan telefonnal is hibátlan Android Auto alatt, aminek a saját GPS-e nem működik"
Ez csak azt jelenti, hogy "offline" is működik. Ennek nem sok köze van az AA-hoz.
"Azóta csak körülbelüli helyet mutat a Waze AA alatt,"
Ez mit jelent nálad? Egyébként AA+Waze megy nálam úgy hogy a teló nem az üvegen van hanem a sebeségváltó elé van bedobva. Szóval teló, és andriod verzió gondod lehet. Bár én itt bazi zöld vagyok. :D

(#13550) merqree


merqree
őstag

Beszállok ebbe az Android Auto vs Waze beszélgetésbe :)
Android Auto 4.4.592344
Waze 4.54.0.3
Google Maps 10.23.4
Hyundai Tucson 2019

Waze-ben beállítom az uticélt és elindul a navigálás.
Kb 10 perc után Waze térkép kifagy, majd a háromszög helyett egy kör lesz... A térképet nem lehet mozgatni, gyakorlatilag lefagy. A gépkocsi leállítás után és újraindítva a navigálást a fent leírtak megismetlődnek.
Második fagyás után Google Maps dolgozik tökéletesen.

Tanulság, konklúzió a részemről nincs, várom a "működő" Waze-t, aztán többé nem frissítem. (Nem ő lesz az első nálam, aki e tekintetben nem kap frissítést.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.