Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) Brogyi válasza fant0mi (#13602) üzenetére


Brogyi
senior tag

Kicsit későn reagálva, de valami tényleg nem oké. Bp-n igázom, szinte ua az út, és adathasználat egyenesen monoton növekszik. Régen soha nem értem el az 1G-t. Most 1,21-nél tartok. A fénykép néhány napja készült. Így meg kell tanulnom a goglit.

(#13702) Chris0321 válasza Brogyi (#13701) üzenetére


Chris0321
addikt

A telefon szolgáltatódnál nem ingyenes a waze adatforfalma?

(#13703) Brogyi válasza Chris0321 (#13702) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem fizetni kell érte. :(

(#13704) Chris0321 válasza Brogyi (#13703) üzenetére


Chris0321
addikt

Melyik szolgáltató?

(#13705) plömplöm válasza Chris0321 (#13702) üzenetére


plömplöm
őstag

erre gondolsz? ha nem, akkor melyik szolgáltatónál melyik tarifacsomagban korlátlan?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#13706) Chris0321 válasza plömplöm (#13705) üzenetére


Chris0321
addikt

Igen, a Telekom-nál sima előfizetés melletti internetben. Én a 3 Gb-os csomagot használom.

(#13707) lacentos válasza Brogyi (#13701) üzenetére


lacentos
aktív tag

Pont e miatt raktam vissza 1 korábbi verziót azzal nincs semmi gond.

(#13708) Brogyi válasza lacentos (#13707) üzenetére


Brogyi
senior tag

Melyik is az pontosabb? Nem emlékszem rá, vagy figyelmetlenül olvasok. :R

(#13709) lacentos válasza Brogyi (#13708) üzenetére


lacentos
aktív tag

4.53.5.0

(#13710) merqree


merqree
őstag

4.54.0.3 waze verzió
Mai útvonal
Csepel-Veresegyház (medve otthon) és vissza 26Mb adatforgalom.
Odafelé Pesten keresztül mentünk, visszafelé M0 es 5os út.

Ennél a verziónál "leragadok", mert nem fagyott le Android Auto alatt.

(#13711) lacentos válasza merqree (#13710) üzenetére


lacentos
aktív tag

Érdekes sem a Te sem az én verziómat már nem látom az apk mirroron. :F

(#13712) Nikaré


Nikaré
őstag

A legutóbbi frissítés hozott valami újítást?
Vagy csak a szokásos nem látványos apróságok?

(#13713) Faby válasza Nikaré (#13712) üzenetére


Faby
senior tag

Én nem látok semmi változást, ennyi a changelog:

Ezzel a frissítéssel még könnyebb időt spórolni és elkerülni a dugókat:

- Hibajavítás: A felhasználók helytelen fordításokat láttak.

És a "múlva xxx m" förtelmet sem láttam, hogy javították volna.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#13714) axioma válasza Faby (#13713) üzenetére


axioma
veterán

Hat ma pont el akarta kerultetni velem az uromi dugot, hazudott egy +5 percet ugy is hogy mar visszakanyarittatott volna. Nem hallgattam ra, erre elhaladva csak 1 perccel nott a varhato erkezes, aztan meg az is eltunt erkezesig. De Budakalaszon is ki akarta kerultetni, sajna ott nem neztem hogy mennyit mondott de ott se lett lenyegesen hosszabb (szummaban az eredeti 41 perc helyett 46 perc alatt odaertem, igaz a masodik leglogikusabb utvonalon, az elso az a hatso Szentendrei felujitasa miatt vallalhatatlan manapsag).

(#13715) Faterkam


Faterkam
addikt

A mobilnet fogyasztáshoz, Bp-Tiszaföldvár, (2h kb. M5, 405, 4) 29Mb. Szerintem ez korrekt nem?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13716) Csavez™


Csavez™
veterán

Hello!
Van már megoldás a kék "autóinfó" felirat eltüntetésére?

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#13717) Szili17 válasza Csavez™ (#13716) üzenetére


Szili17
aktív tag

Hali, csak ami eddig: Tervezz útvonalat.
Innen jut eszembe, hogy miért buli anélkül használni?

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13718) dionaea válasza Szili17 (#13717) üzenetére


dionaea
őstag

Mert az ismert útvonalon a rendőri jelenlétre kivancsi az ember, meg a veszélyre kis mértékben 😁

(#13719) lacentos válasza dionaea (#13718) üzenetére


lacentos
aktív tag

Így van reggel nekem is 25km az út elég,ha látom történik e valami.
Esetleg úthiba,felbontás,döglött macska lerohadt autó az út szélén stb.

(#13720) Csavez™ válasza Szili17 (#13717) üzenetére


Csavez™
veterán

:R

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#13721) jerry311 válasza lacentos (#13719) üzenetére


jerry311
nagyúr

Meh...
Nekem automatán betolja az otthon/meló célokat, meg kb. mindig csak figyelmeztetésre van állítva hang navigáció helyett. Gyakorlatilag akkor is tervez munkába járáskor ha nem csinálok semmit.
Probléma megoldva. :)

(#13722) Szili17 válasza lacentos (#13719) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ez rendben is van, viszont a tervezett útnál a takeoverben dobálja a távolabbi dolgokat is, mikor megállsz (dugó, piros lámpa stb). Szerintem ha nincs tervezett út, akkor nem (de nem használom így).
Én sem követem mindig amerre tervez, de nem egyszer bebizonyosodott már, hogy a túl sok "okoskodással" (amikor én jobban tudom) megszívatom magam. Illetve rádobok plusz x percet a menetidőre. Mert én mindig arra járok, arra jobb szokott lenni, csak néha nem az. :D

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13723) Szili17 válasza Szili17 (#13722) üzenetére


Szili17
aktív tag

Milyen fura az élet, pont amikor beszélünk róla, hogy minek a navit tervezett úttal futtatni, úgyis jobban tudjuk.

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13724) Szili17 válasza Szili17 (#13723) üzenetére


Szili17
aktív tag

Vagy itt a következő példa, ki látja meg előbb, hogy sűrűsödik a forgalom, netán valami hülye lezárta az autópályát a police.hu-s hír alapján?

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13725) merqree válasza Szili17 (#13724) üzenetére


merqree
őstag

Miért nincs jogosultsághoz, szinthez kötve a lezárás? Azzal elég sok embert lehet orálisan kényeztetni...
A lezárás lehet igaz és nem. Ha csak fut a waze, nem tudja, hogy a lezárásba mész. Ami vagy lehet igazi lezárás, és lehet kamu is...

(#13726) Dr V


Dr V
őstag

Én tegnap a 8-ason beraktam egy lezárást, rendőrök terelték el a forgalmat. Viszont otthon ránézve a másik irányba jelezte a lezárást...

(#13727) Nikaré válasza Dr V (#13726) üzenetére


Nikaré
őstag

Félrenyomtad a nyilat. :)

(#13728) Dr V válasza Nikaré (#13727) üzenetére


Dr V
őstag

Jelöléskor jó irányba nyomtam, ez biztos. Épp az érintett kereszteződésben álltama, mikor jelentettem.

(#13729) Szili17 válasza merqree (#13725) üzenetére


Szili17
aktív tag

A szerkesztőből szinthez van kötve, az appból meg csak akkor jelenik meg rögtön, ha többen is jelentik. Ha csak te egyedül akkor csak abban az esetben, ha többen "megerősítik", nálad persze a kliensben látszik rögtön és kerüli is az utat utána. De ezt mindenki kevesebbet használja, mint a dugó jelentést (ami csak eyecandy) így nehéz megmondani hogy pontosan mik a kritériumok.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13730) dionaea válasza Szili17 (#13724) üzenetére


dionaea
őstag

Szerintem felesleges példálóznod mert akkor jön az ellenpélda és mehetünk az oviba, hogy kinek van több példája ellen példája. Én azért nem tervezek állandóan mert azért szeretek néha Önálló lenni, megtartani a saját döntésemet, még ha rossz is, de azért levédeni magam mikor 70 es táblánál nem annyival megyek, hogy lássam van-e rendőr. Ilyenkor bízom a navi-ban mert ez az egyetlen dolog amiben jobb a waze mindenkitől (még)

(#13731) merqree válasza dionaea (#13730) üzenetére


merqree
őstag

Bocsánat, hogy a pengeváltásotokba beleugatok, de attól, hogy megtervezted az utat, még nem kell arra menned, amit a waze mond, azt tudtad, ugye? :R

(#13732) Szili17 válasza merqree (#13731) üzenetére


Szili17
aktív tag

Bocsánat ha félreérthető voltam, de korábban már sokszor hangoztattam - a közelmúltban is -, hogy én sem megyek mindig arra amerre a Waze tervez. Sokszor arra megyek "amerre szeretek" vagy amerre kedvem van. Megnézem mit ajánl és eldöntöm, olyan helyen, ahol ismerem a járást. Ahol nem ismerem, ott megyek a tervezett úton, remélve hogy minden oké. Ha nem oké akkor javítom és legközelebb meg másoknak már oké lesz. :)

Arra szerintem teljesen jó, hogy a megszokottól való eltérést mutassa. Illetve egy "jó" becslést az érkezés idejére. Nem percre pontos, de szerintem többségében elég jó becslés.

Én nem látom ezt példa-ellenpélda harcnak, vagy ha te annak fogod fel, akkor elnézést és nem szólok többet. Én úgy látom, hogy nem tervezni egy kihagyott lehetőség, hogy olyan információhoz juss, amihez könnyedén hozzáférnél. Mondhatjuk, hogy szerintem "butaság" és nem látom az érvet amellett, hogy "de, pedig jobb nem tervezni, itt a megdönthetetlen ellenérv, mert..." Megspórolod hogy be kell pötyögni. Én nem pötyögök, mert Munkahely, Otthon 1-1 "gombnyomás". Illetve a kedvencek is. Kedvenc bolt, kedvenc benzinkút, a szülők vagy barátok vagy ahová edzeni jársz. Ezek mind elférnek a historyban. Persze én vagyok aki kényszeresen törölgeti onnan az egyszeri célpontokat, így a gyakran használtak listája van ott.

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13733) dionaea válasza merqree (#13731) üzenetére


dionaea
őstag

Huh na ez jó kérdés. Nem is gondoltam erre. Köszi

(#13734) dionaea válasza Szili17 (#13732) üzenetére


dionaea
őstag

Jó pár éve olvastam kinti fórumon amikor a waze nek szerver gondjai volták hogy a "felesleges" tervezés foglalja a szervért. Lehet bullshit de bennem maradt. Ez is egy ok hogy akkor tervezek ha tényleg lövésem sincs hogy merre menjek, vagy ha sietek és megnézem áttekintésben mit ajánl.

(#13735) eisento


eisento
addikt

Skacok ezt miert csinalja meg most is? Tok ures az m0...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#13736) Márton válasza eisento (#13735) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát hogy üres is maradjon :))
Meg valószínű 2 hete ebben az időben itt épp dugó volt és most jósol, meg akar kímélni..
Mi is többször belefutottunk ilyenbe. Nem hallgattunk rá és nem 1-2 percet, hanem ilyen 10-20 perceket nyertünk. És azonnal jelezte a menetidő csökkenést, amint észrevette, hogy nem tértünk le ott, ahol szerette volna..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13737) simico válasza Szili17 (#13723) üzenetére


simico
aktív tag

És tudod mi fura még? Ha arra mész, akkor valójában semmivel se leszel előrébb a sorban amikor visszacsatlakozol az M3-ra :DDD Been there, done that... Két-három naponta nekem is így tervez és a mogyoródi folyamatos ötvenes krúzolás tényleg adja a haladás illúzióját az autópálya 7-30-as araszolásához képest, de pont annyival hosszabb az út, hogy nem ad érdemi előnyt. És ugyanúgy visszamész csorogni ugyanabba a dugóba az M0 előtti kanyartól.

Egyébként Mogyoród végén az első körforgalom csak szerintem agyrém? Biztos kifogyott a markolóból vagy földgyaluból a gázolaj, hogy nem bírták vízszintesre megcsinálni...

(#13738) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Nekem a tegnapi frissítés óta ilyen hibám van. Egyedül vagyok vele?

(#13739) Nikaré válasza simico (#13737) üzenetére


Nikaré
őstag

"Egyébként Mogyoród végén az első körforgalom csak szerintem agyrém? Biztos kifogyott a markolóból vagy földgyaluból a gázolaj, hogy nem bírták vízszintesre megcsinálni..."

Nagyok az elvárásaid!
Ilyenen már meg sem lepődöm.
Ez pedig baj mert ebből azt a következtetést vonom le, hogy ez egy ilyen ország.
Persze ez csak egy példa... kicsiben.

(#13740) Roland861010


Roland861010
addikt

Sziasztok,

Pár napja voltam Kecskeméten az lehet ,hogy ami eddig mért kamera az most már ki került a listából?
Érd-Kecskemét M0-M5 szakaszon olyan kamerára jelez ami nem is az én sávomat figyeli ami meg telibe van velem szembe nem jelez rá...

Ja és ios-en használóm.

(#13741) eisento válasza Márton (#13736) üzenetére


eisento
addikt

Ennel csak az a jobb mikor ugyanitt egy honappal ezelott dugo volt de uresnek jelezte, majd mikor mar 2-3 perce alltam a dugoba frissitett es mutatta hogy dugo van. Mondom szuper xD

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#13742) Szili17 válasza Roland861010 (#13740) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia, az M5-ön egy szikra fix traffi nincs, nem is volt. Nem is jelezhetett ott eddig sem, meg ezután sem.
Az M0-n van fix mérő (ki (is) van táblázva), az M5-ön HuGo kapuk vannak.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13743) merqree


merqree
őstag

Van az a mondás, hogy "A hülye a saját kárán, az okos mások kárán tanul".
Íme az esetem, a történetem:
Budapest-Bécs útvonal, waze megtervezte, amikor elindultunk otthonról. Többször menet közben is ráfrissítettem, a menetidő változatlan volt, minden online információ jött-ment folyamatosan.
Átléptem a határt, jöttek az SMSek a szolgáltatóktól, és hopp, "nincs hálózat" jelent meg, és eltüntek az online adatok.
Zergab.szta utakon, Schwechaton (S1 első lehajtónál lehozott!) keresztül eljuttunk Bécs belvárosba a célponthoz.
Ekkor félre álltam (útfelújítások miatt gyakorlatilag lehetetlen volt megállni, hogy mi a f.sz van)
Nos, még nem tudom miért, de az adatroaming ki volt kapcsolva.

Ekkora waze észheztér, és kéri, állítsam be, hogy van-e osztrák autópálya matricám.

Nah ekkor küldtem el az anyjába aki ezt a debilséget beletette. Mikor elindultam, tök természetesen megvettem Annahegyen az osztrák pályamatricát (nyilván erről hogy a francból tudná egy szoftver).
A navigációs részben OFFra van rakva a fizető kapus utak elkerülése, és az autópályák/autóutak elkerülése.
De b.zmeg, hogy még egy külön helyen hozzá kell adni, hogy van osztrák pályamatrica... Minek?

Miért nekem kell minden lóf.sz helyen kapcsolgatnom, hogy milyen matricám van, vagy nincs. Teljesen természetes, hogy VESZEK matricát, ha egy adott országba megyek, ha csak egy napra is megyek. Nem értem, ezzel a fillérb.szó embereket támogtja a waze, vagy csak szimplán olyan lelki nyomorultakat akarnak létrehozni, amilyen én lettem?

Szóval fogtam, és az összes matricát hozzáadtam, még egyszer engem ne sz.passon...

Kedves fórumtársak!
Ne legyetek hülyék, legyetek okosak, és tanuljatok a hülye hibáiból.

(#13744) kmarci25 válasza merqree (#13743) üzenetére


kmarci25
veterán

Teljesen természetes, hogy VESZEK matricát, ha egy adott országba megyek

A Te esetedben ez így van, de nem mindenkinél. Velem már többször előfordult, hogy nem vettem matricát külföldön, mert egyszerűen nem érte meg, sem menetidőben, sem semmi másban. (Pl. egy Budapest-Krakkó útvonalon egy óra lett volna a nyereség. Nem akartam autópályázni, nem is tettem.)
Amikor ezt bevezette a Waze, akkor hetekig ez volt a téma. Azóta nálam automatikusan megy, hogy bekapcsolom ha van matricám.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13745) fant0mi válasza merqree (#13743) üzenetére


fant0mi
addikt

A matrica bekapcsolas egy tudatos tevekenyseg, ahogy a megvasarlasa is az.
Abbol lenne nagy balhe, ha alapertelmezett lenne hogy aktivak a matricas utak, aztan meg jonne a csekk. Fizetokapus utnal konnyu a helyzet, egy sorompo utad allja, mig nem fizetsz, de matricasnal van egy tabla, aztan vagy felfogod, vagy nem.
Jobb ez igy, hidd el. Nem neked jobb, de a nagy atlagnak jobb.

(#13746) axioma


axioma
veterán

Ma bevitt a waze egy kb. nemletezo utcaba, ki akarta kerulni az Uromon kialakult dugot.
Errol van szo (a bal oldalatol addig a keresztezodesig ahol a jelolo van nem lehet eljutni):

Az ion nem fert at, egy biciklis me'g atjott de mi nem (nem az a baj hogy foldut hanem jarhatatlan, sajna hulye vagyok nem fotoztam az allapotokat). Es mindket agon jarhatatlan. Ki kene venni a foldutak kozul is.

[ Szerkesztve ]

(#13747) Faby válasza merqree (#13743) üzenetére


Faby
senior tag

Amikor bevezették, én ugyanígy reagáltam, nekem sem lett jobb/kényelmesebb, sőt.
De le lettem oltva, hogy én vagyok a hülye, mert milyen jó ez így.
Öröm látni, hogy nem vagyok egyedül.
Azóta nekem is a környező országok matricái fixen be vannak kapcsolva, és veszek, ha arra járok.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#13748) dionaea válasza Faby (#13747) üzenetére


dionaea
őstag

Jah jó ez így nagyon, marhaság. Kell mint szitakötőnek a fecskeraj.

(#13749) merqree válasza Faby (#13747) üzenetére


merqree
őstag

Egy napra mentem ki Bécsbe, de vettem matricát...

Nem azért vettem országos éves magyar matricát, mert qva jól keresek, hanem nem akarok azzal foglalkozni, hogy jajj, eddig megyek itt, aztán már ott....
Arról nem beszélve, előfordulhat olyan élethelyzet, hogy jól jön, hogy országos a matrica....

Ellenben Bécsben átálltam Google Mapsre, amikor a sokaid kereszteződést "szívtam" meg. Többször történt, hogy mentem egyenesen (legtöbbször "szabálytalanul" a középső sávban), a sáv felfestése is egyenest mutatott. Beérve a következő kereszteződésbe pedig már balra kanyarodó sáv volt. Semmi előjele nem volt, úgy hogy addig km-en keresztül egyenesen haladtunk. De a tükörből láttam, hogy ez tök normális, mindenki sávot váltott a kereszteződés "közepén"...

(#13750) Braddock válasza merqree (#13743) üzenetére


Braddock
őstag

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.