Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13951) Márton válasza bigdady (#13950) üzenetére


Márton
nagyúr

nekem piros se kell hozzá, csak megállás :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13952) RBJ


RBJ
addikt

Akkor én folyamatosan megyek? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13953) Komi28 válasza RBJ (#13952) üzenetére


Komi28
senior tag

Nem, hanem te be sem kapcsolod a wazet :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13954) Salex1 válasza merqree (#13941) üzenetére


Salex1
senior tag

Nekem IOS-en nincs semmi még. Trafipax-is megjelenik már rajta?

(#13955) jerry311 válasza Szili17 (#13658) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hello,

Ezen befejeztek a munkat.
Tegnap eppen le volt zarva egy darabig, de ma is, meg elotte is nyitva volt mar.

Le lehet venni a lezarast.

Thx!

(#13956) Szili17 válasza jerry311 (#13955) üzenetére


Szili17
aktív tag

Hali, levettem; köszi az infót!

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13957) bigdady válasza Salex1 (#13954) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lehet jelenteni de pl védát nem jelzi...

(#13958) Brogyi


Brogyi
senior tag

Kicsit mérges voltam ma a hazavezető úton, mert a waze simán be akart vinni a Műszaki Egyetem utáni lezárt részre. Mivel ott totyogtam egy órát nem láttam, hogy pirosra váltott volna. Hol az előny akkor az offline map-hoz képest? Nem hiszem, hogy egyetlen waze user se járt arra. Szépen a Bartók Béla felé tereltek.

(#13959) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Tesztelgetem a magyar utcanév felolvasós hangot, egész jó (persze a hangsúlyozáson hallani, hogy géphang), viszont furcsa a fülemnek, amikor azt mondja, hogy fordulj be az xy utcára. Ezt szerintem mindenki úgy mondja, hogy xy utcába, legalábbis én még soha nem hallottam másként. (És persze xy útra, de ez a magyar nyelv szépsége...)

(#13960) jerry311 válasza Tesztelo.hu (#13959) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hallottam ezt is azt is már, attól függ az ország melyik részéről származik aki mondja. :))

(#13961) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

Mit lehet tenni, hogy az utcánk végében épülő híd miatti lezárások korrektek legyenek? Hiába írom be az útlezárást, legközelebb mégis arra küld. Azért szívás, mert bele lehet menni a brutál dugóba, ha nem jó irány választok.

(#13962) radi8tor válasza Primary92 (#13961) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy térképszerkesztő meg tudja csinálni neked, hogy hosszabb időre le legyen zárva az út.

⭐ Stella

(#13963) fant0mi


fant0mi
addikt

[link]
Móka lesz Fehérváron. Megcsinálja valaki?

[ Szerkesztve ]

(#13964) Komi28 válasza fant0mi (#13963) üzenetére


Komi28
senior tag

Ez szép lesz :(

(#13965) djbelo


djbelo
senior tag

Sziasztok!
Waze nem tud színes benzinkút ikonokat megjeleníteni? Mintha korábban tudta volna.

(#13966) fant0mi válasza djbelo (#13965) üzenetére


fant0mi
addikt

A Shell-t csak jelenleg. Ok fizetnek a reklamert. Vegulis a szines logo a reklam a Waze-ben.

(#13967) jerry311 válasza fant0mi (#13966) üzenetére


jerry311
nagyúr

Itt a hanyatló nyugaton már többen fizetnek érte: Shell, Tesco, BP, Esso.

(#13968) Márton


Márton
nagyúr

Pénteken Dunaharasztinál az M0-n mentem M1 felé. Jelezte, hogy ezen a 400m-es szakaszon inkább térjek le az 51-es útra Baja felé, majd a körforgalmon vissza is visz az M0-ra. Scrolloztam a térképet, semmi extra. Azért mégis hittem neki, hátha tényleg valami dugó lesz, amit én nem látok, de csak vesztettem, mert folyamatosan haladt a forgalom az M0-n. Akkor miért terel feleslegesen, sötétben, plusz veszélyhelyzetet okozva?
Mert pár napja esetleg ekkor itt volt valami? Az engem nem érdekel. Tudta is, hogy most minden rendben, semmi piros ikon a térképen. Akkor minek a kanyar? :(((

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13969) Siriusb válasza Márton (#13968) üzenetére


Siriusb
veterán

Az utóbbi kb. 2 héten nekem is az volt a tapasztalatom, hogy teljesen rossz a forgalom kijelzése. Több úton is láttam, a város más-más részeiben, hogy dugót, lassú haladást jelzett, miközben nem is volt ott autó, vagy alig.

(#13970) RBJ


RBJ
addikt

Most komolyan, tényleg reklámból élnek? Mert nekem semmikor nincs reklám. :N

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13971) viktorhu válasza Márton (#13968) üzenetére


viktorhu
veterán

Amikor elindultál és megtervezted az utat, akkor még volt valószínűleg dugó, vagy az előtt pár perccel.

(#13972) Márton válasza viktorhu (#13971) üzenetére


Márton
nagyúr

Ahogy az M31-ről a 0-ra tértem láttam, hogy írta, térjek majd le jobbra, Baja felé. Mondom miva'?? Gyorsan odascrolloztam már akkor is, de nem volt semmi piros, csak le kanyar, vissza kanyar. Tehát minimum 20 perccel előtte is szabad volt a pálya.. Ha fél órával előtte dugó volt, vagy mikor indultam Kállósemjénből, az kit érdekel? Nem hiszem, hogy az lenne az online navi előnye, hogy kerülőt javasol, amikor jóideje tiszta a terep. Épp azt kéne mutatnia, hogyha dugó volt, de pár perce már felszabadult, akkor igenis mehetek arra. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13973) radi8tor válasza RBJ (#13970) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor nem te vagy a célközönség. :D

⭐ Stella

(#13974) viktorhu válasza Márton (#13972) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez nem előny, bár sokan állítják itt, hogy ez így jó, hogy nem változtat az útvonalon, ha nem több a nyereség 5 percnél. Szóval ha tervezéskor betervezte neked a kerülőt, utána úgy is marad, hiába szabadul fel a szakasz, és ez sajnos nem bug, hanem feature.

(#13975) Márton válasza viktorhu (#13974) üzenetére


Márton
nagyúr

mit ne mondjak, így elég béna :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13976) viktorhu válasza Márton (#13975) üzenetére


viktorhu
veterán

Egy megoldást ismerek, hogy ilyen kétes műveletekhez közeledve újra megterveztetem vele az utat.

(#13977) Márton válasza viktorhu (#13976) üzenetére


Márton
nagyúr

na majd legközelebb kipróbálom, csak 100+ tempónál nem szivesen nyomogatom.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13978) Chris0321 válasza viktorhu (#13976) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha nem jelöl balesetet, torlódást vagy akármit akkor nem egyszerűbb nem foglalkozni vele, hogy kerülőt akar csináltatni veled?

(#13979) viktorhu válasza Chris0321 (#13978) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha átlátható a szituáció, akkor de, egyszerűbb, de ez messze nem mindig van így. Ha levisz a jobbkezes utcákba kanyarogni, miközben a dugó már rég nem indokolná, hogy ne egyenesen a védett útvonalon menj tovább, akkor nem biztos, hogy átlátod előre, hogy mit is szeretne, csak ha mégis rajta maradsz az úton, és három perccel lerövidíti a hátra lévő időt, akkor jössz rá, hogy ez egy korábbi dugó miatt beragadt kerülő lehetett. Ezért szoktam inkább újraterveztetni ilyenkor.

(#13980) bigdady válasza viktorhu (#13976) üzenetére


bigdady
nagyúr

Uez

(#13981) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Elképzelhető hogy a legújabb frissítés óta nem megy a waze régebbi (5.1.1)androidon?
Már megpróbáltam az újratelepítést is.

(#13982) veressjanos


veressjanos
aktív tag

Üdv!
Miért van az, hogy minden alkalommal a hosszabb (km-ben és időben is) útvonalat adja meg? Ráadásul elvisz a főútról mellékútra. Sohasincs akadály, baleset, dugó, stb. Hajnalban indulok, még forgalom sincs. A pirossal berajzolt a 83-as főút.
Köszi a segítséget!!!

(#13983) Márton válasza veressjanos (#13982) üzenetére


Márton
nagyúr

"Sohasincs akadály, baleset, dugó, "
Hát, hogy ne is legyen! :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13984) veressjanos válasza Márton (#13983) üzenetére


veressjanos
aktív tag

😜😁

"Szakmaibb" válasz esetleg? 🙂

[ Szerkesztve ]

(#13985) merqree válasza veressjanos (#13984) üzenetére


merqree
őstag

Historikus adatok miatt visz inkább arra :DD

(#13986) veressjanos válasza merqree (#13985) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Ez alatt mit értesz?

(#13987) merqree válasza veressjanos (#13986) üzenetére


merqree
őstag

1. Szakmaibb választ vártál ;)
2. Azt jelenti, hogy a tervezést megelőzően voltak/vannak olyan információk ami miatt a waze jobbnak látta, ha arra mész. Amolyan gumi mondat, többször került már szóba itt, azért mertem leírni ;)

(#13988) veressjanos válasza merqree (#13987) üzenetére


veressjanos
aktív tag

😁
De minden alkalommal? Hetente min. 2 útról van szó és eddig még sohasem tervezett a rövidebb és gyorsabb útvonalra!

(#13989) Szili17 válasza veressjanos (#13982) üzenetére


Szili17
aktív tag

Tehát Pápa felől jössz (most mindegy valószínűleg hogy konkrétan honnan, de ami a képen látszik) és te a 83-on szeretnél tovább menni "egyenesen", a Waze meg a 8402 felé visz a körforgalomban (így ránézésre). A 83 Városlődnél csatlakozik be a 8-as útba, ahol te csak Kislőd felé mehetsz elvileg jobbra, ráadásul majdnem sehol nem fordulhatsz be/vissza, hogy a 8-ason a másik irányba menj, kivéve Kislőd nyugati végét, itt meg át kell menj Kislődön, Városlődön és úgy vissza a 8-asra. Valószínűleg ez már nem nagyon gyorsabb, mint a Waze választotta útvonal.

Edit: Bocs, a 73123-on lehet jönni "a másik felől" és akkor lehet Herend felé is haladni. Érdekes... Mármint a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13990) Szili17 válasza Szili17 (#13989) üzenetére


Szili17
aktív tag

Erre mondják hogy "nálam jó".

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13991) veressjanos válasza Szili17 (#13990) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Igen, lehet a 8-ra fordulni mindkét irányba a 83-ról.

Érdekes mindenesetre.
Nem probléma, csak kíváncsi vagyok a miértre. 🙂

(#13992) fant0mi válasza Szili17 (#13990) üzenetére


fant0mi
addikt

Nalam is jo.
Mar bocs, hogy megragadom a lenyeget:
Erre: 'beta' kulso veszpremi ut?

(#13993) fant0mi válasza veressjanos (#13991) üzenetére


fant0mi
addikt

A waze.com-on a livemap-on megadott tervezes is ilyet csinal, ha a start es a celpont ugyanaz, mint az appban?

(#13994) radi8tor válasza fant0mi (#13992) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az az út még fejlesztés alatt van. :))

⭐ Stella

(#13995) veressjanos válasza fant0mi (#13993) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Igen:

(#13996) fant0mi válasza veressjanos (#13995) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem volt olyan regebben, hogy volt hasonlo anomalia. (Pont a 8-as uton, Literen).
Namost ha az eredeti messze levo celpont volt megadva, akkor kevergett, ha egy kozelebbi, akkor jol tervezett. (Ha jol emlekszem Ajka-Bp es Ajka-Szfvar volt a ket viszonylat, a rovidebb cel az eredeti reszutvonalan volt.)

(#13997) Szili17 válasza fant0mi (#13992) üzenetére


Szili17
aktív tag

Nem csak a klienst fejlesztik, a tévhitekkel ellentétben. ;)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#13998) dionaea


dionaea
őstag

Waze mostanaban elvesziti a jelet es nem megy rendesen. Csak a kis pont ott mutatja Sokszor írja hog, nincs kapcsolat. AA val és Simán telóval is. Több kollégám panaszkodik hogy, náluk is ez van. Viszont pl maps megy tehát a holdakat látja a készülék. Próbáltam az újra telepítést de nincs változás. Nálatok hasonló a szitu?

(#13999) kmarci25 válasza dionaea (#13998) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálam ha ilyet csinál (ritkán szerencsére), akkor az segít, ha kilövöm teljesen az alkalmazást, kényszerített leállítással, és újraindítom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14000) tyielow


tyielow
aktív tag

Hát ez ma jól meglepett. Waze-től nem láttam még ilyet. Győr, ETO Park felől megyek az 1,1 km-re lévő shell kútra. Ide hozott a Waze:

Hát nem volt ott kút. A google maps tudta a tutit:

Kérlek javítástok!

Vagy ha tudja, miért oda vitt??

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.