Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13051) qqcqqc válasza koby11h (#13050) üzenetére


qqcqqc
őstag

Előbb-utóbb rájön majd, hogy kocsmában csak piát veszünk.

(#13052) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Más is ismer olyat akit erről a számról zargatnak? https://www.kihivott.hu/telefonszam/0612344556
Nálunk bele se szólnak de már pár nap óta többször is hívták az ismerősünket. Majd ránézek a telefonjára, hogy lehet-e azon blokkolni. Valami butatelefon, de gondolom legalább szolgáltatói oldalról van mód blokkolásra.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13053) koby11h válasza E.Kaufmann (#13052) üzenetére


koby11h
aktív tag

Csak vegye fel, ne szóljon bele sem, tegye maga mellé és nézze tovább a TV-t, egyen vagy olvasson.
Én is ezt szoktam csinálni, 10 perc múlva belehallgatok, de akkorra már süket. Hamar elfogynak az ügynökök, házalók, felmérést készítők...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#13054) fatpingvin válasza koby11h (#13046) üzenetére


fatpingvin
őstag

300 IQ big stonks agyalás volt... ha esetleg találkozik a nepperrel, jók lesznek ezek a vinyók agyonverni vele... bár ebben a helyzetben még csak nem is az eladó volt a f*sz, ő csak eladta az elektronikai hulladékát valakinek aki volt elég hülye megvenni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13055) qnadam válasza koby11h (#13050) üzenetére


qnadam
veterán

hol van ez a kocsma? van egypár felesleges bizbasz itthon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13056) ElektrikusDE válasza qqcqqc (#13051) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nem csak piát, én például albérletet találtam kocsmában, ami viszont jó üzletnek bizonyult! :)

Ugyan nem most volt hanem a múlt évezredben, lehet hogy azóta a kocsmák "minősége" is hanyatlott!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#13057) Lenry válasza E.Kaufmann (#13052) üzenetére


Lenry
félisten

engem egy győri szám hívogat egy ideje, de a telefonomban van egy ilyen szolgáltatás, ami telefonszám alapján azonosítja a hívókat valami adatbázisból (gondolom Google Maps és tsai), meg van akire ezt írja:

az ilyeneket óvatosan kinyomom :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13058) bambano válasza koby11h (#13046) üzenetére


bambano
titán

az se biztos, hogy ma rá tudja dugni az alaplapjára...

én két napja kaptam 18 kiló diszket, meg tegnap mondták, hogy van még ugyanennyi. nem archiválni kell, hanem gdpr kompatibilisen megsemmisíteni. 20 percig pakoltam a lomtárban, mire találtam olyan cuccot, amire rá lehet dugni némelyiket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13059) Lenry válasza bambano (#13058) üzenetére


Lenry
félisten

egy 5-ös fémfúrószár mindennel adathordozóval kompatibilis, és szerintem gdpr kompatibilisen semmisíti meg az adatokat (is) :))

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13060) Krogoth válasza bambano (#13058) üzenetére


Krogoth
senior tag

(#13061) qnadam válasza Krogoth (#13060) üzenetére


qnadam
veterán

lehet, hogy ezt pont nem találta a lomtárban

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13062) koby11h válasza Lenry (#13059) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én 8-as fúróval szoktam, vagy az 5kg-os kalapáccsal egy gumiszőnyegen.
Volt már, hogy kollégák kérték, hogy Ők hagy verhessék szét a régi gépük HDD-jét.
Hiába na az SSD kihozza az emberből az állatot! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#13063) hcl válasza koby11h (#13046) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Erre való a RAID. Mondjuk nekem nem 10 éves winyókon van, hanem csak 5-6... Meg persze monitorozás, ha valamelyiknél elkezd megjelenni az error count, akkor cserélődik. 5x500GB most, az 2TB hely.
5x250-nel kezdtem, abból 4 olyan winyó volt, hogy vagy 4 évet ment 0-24-ben. Egy sem romlott el, egynek ment le a kondija 98%-ra tavaly.

@bambano : Ezt egynémely külföldi Local IT nem tudta megcsinálni az egyik melóhelyemen. Mondjuk az is igaz, hogy a cégnek volt előírása adathordozó megsemmisítésre, de általában elfogadták a szétvert winyós képeket.
Az volt a lényege a szabályoknak, hogy arra jogosított, ellenürzött cég semmisíthette meg a winyókat. Szóval volt értelme annak, hogy nem csak úgy szétverjük és jóvan', mert a külső cég tanúsította is, hogy arról bizony nem jön vissza semmi.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13064) bambano válasza Lenry (#13059) üzenetére


bambano
titán

az egyik kérdés, hogy mi az, ami nekem megfelel és mi az, ami a hatóságnak, illetve hogy van-e a két halmaznak metszete.
az 5-ös fúrószár szerintem nem elég, azt el lehet olvasni utána.
a másik probléma, hogy dokumentálni kellene, tehát nem csak az a kérdés, hogy eltüntetted-e a diszket, hanem az is, hogy van-e róla hitelt érdemlő dokument. ettől van az, hogy aki ilyet csinál, az mocskos drága.

probléma még, hogy az adat részletei visszanyerhetők akkor is, ha fizikailag tortúráztad a diszket.

és ami a legnagyobb probléma, hogy akkor tudod megsemmisíteni az adatot, ha tudod, hogy mi az. tehát 36 kiló diszket egyesével fel fogok dugni egy 2007-es gépre, bebootoltatom, csinálok valami leltárt a rajta levő adatokról, születik döntés, és utána lehet ledúrni. az önmagában sérti a lustaságomat, hogy 36 kilónyi diszket feldugjak egy gépre, bekapcsoljam, programfut, kikapcsoljam, stb. heteket fog igénybe venni.

két megoldás tűnik jónak:
1. felülírni a teljes diszket. ma már minden forrás egyetért abban, hogy elég egyszer. De abban is egyetértenek, hogy mindent felül kell írni, a reallokált szektoroktól kezdve a tartalékig, stb. stb.
2. van kovács ismerős. szerintem kibérelem a műhelyét és behajigálom a diszkeket a kohóba. ha vörös izzásban elfolytak a tányérok, az már megsemmisített adat :) az ssd ebből a szempontból jobb, az sokkal hamarabb porlad.

egyébként árulnak olyan programot, ami rendes cert-tel ellátva igazolja, hogy ledúrta az adatot. letöltöd a programot, utána veszel hozzá licenszet, minden ledúrt diszkre külön, kicsivel 10k alatt bruttóban/diszk.
a kedves mama ősi foglalkozást űzhetett...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13065) Sanyi.mTs válasza Lenry (#13057) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Óvatosan, mert ha csatlakozol ehhez a rendszerhez, akkor a te számodat is felveszik oda.

(#13066) koby11h válasza bambano (#13064) üzenetére


koby11h
aktív tag

"egyébként árulnak olyan programot, ami rendes cert-tel ellátva igazolja, hogy ledúrta az adatot. letöltöd a programot, utána veszel hozzá licenszet, minden ledúrt diszkre külön, kicsivel 10k alatt bruttóban/diszk.
a kedves mama ősi foglalkozást űzhetett..."

És közben backupol a 10k/diszk áron bérelt tárhelyre későbbi átnézés céljából... ;]

Nekem szerencsére eddig elég volt az elektronika leszerel, kettétör, 8-as fúróval 4 helyen átfúr, a réseken lemez kiráz és minden megy a fémhulladék konténerbe. Mindenről látható szériaszámmal fotó.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#13067) BiP válasza Sanyi.mTs (#13065) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem is a Samsung teló alapból csinál ilyet.
Biztos valami EULA mélyén volt elrejtve, hogy azzal, hogy bekapcsoltam a telefont, csatlakoztam én is.
Amúgy hasznos dolog.
Bár volt már false positive találat is. A 2-step verification SMS-t valami közösen használt automata számról küldte, (több szolgáltatás is ugyanarról a számról küldi), és jelezte, hogy potenciális csalás.
Szerencsére az ember azért ezekről el tudja dönteni, hogy "köszi a figyelmeztetést" vagy "hagyjámá', én kértem az SMS-t" szituáció van-e.

(#13068) bambano válasza koby11h (#13066) üzenetére


bambano
titán

van universal firewall tool itthon...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13069) bambano


bambano
titán

tökre péntek délutáni hangulat van...
a szél tépkedi az épületet, beborult az idő, jön a hidegfront, ilyenkor szoktam elhúzni aludni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13070) hcl válasza koby11h (#13066) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mondjuk ha felelősséget is vállal az adat megsemmisítője, az nyilván drága.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13071) fatpingvin válasza bambano (#13069) üzenetére


fatpingvin
őstag

same energy here...

amúgy az előzőre visszatérve, lehet nyitnom kéne egy lemezmegsemmisítót... amit behoznak minden deep format aztán mehet az XCH bányába :D ha működik, ha nem akkor meg jó lesz alumíniumot önteni. az alaplapi vezérlővel lehet tök jókat játszani, a tányérokat meg porítás után lehet olvasztani küldeni

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13072) E.Kaufmann válasza fatpingvin (#13071) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amúgy nem az van, hogy olvasztani se kell, hanem elég elérni a "kürí" hőfokot? A másik, hogy kíváncsi lennék, mennyivel olcsóbb a bérköltséged, mint a törlőprogram, egy lemezre.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13073) bambano válasza E.Kaufmann (#13072) üzenetére


bambano
titán

de, valami olyasmi. de a kobalt alapú lemeztányérokon ez 1500 fok körül van.
az enyém sajnos sokkal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13074) Pötyi válasza Krogoth (#13060) üzenetére


Pötyi
őstag

Héthatvankettessel írásvédetté tétel? Hm?

:DDD

QNX is cool!

(#13075) Szakbarbár válasza bambano (#13064) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nálunk idén be van tervezve kb 50-70 számítógép cseréje, mind 256-os SSD-vel. Agyvérzést kapnék, ha mindet össze kellene törni.
Nem is értem, hogy ha még használható egy eszköz valamire, jelen esetben SSD vagy HDD, akkor azt miért kell fizikailag megsemmisíteni, ahelyett, hogy megfelelő szoftveres törlés után eladnánk. Tudom előírás, stb.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#13076) bambano válasza Szakbarbár (#13075) üzenetére


bambano
titán

találomra kivettem három diszket a pakkból, mind a három pata volt.
kétségeim vannak a piacképessége terén.

#13074: az a diszk nagy valószínűséggel különösebb technikai tudás nélkül is olvasható maradt.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13077) hcl válasza fatpingvin (#13071) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Lehet ezért jó üzlet mostanában a HDD :D

@E.Kaufmann : A mi bérköltségünk 100% olcsóbb, csak mi nem vagyunk certifikálva adattörlésre :D
De tényleg a usereknek adni a legjobb, mindent el tudnak rontani :D

@bambano : Simán el lehet adni a PATA-t is.

@Szakbarbár : :K Teljes agyrém a mai vállalati IT ilyen szempontból.
A SSD meg simán nem tárol semmit egy jobb felülírás után.

@off topic : Mentem ma buszjegyet venni elővételben.
Néni nem értette, mi az a kifejezés, hogy kérnék egy jegyet a Budapest-Laposvár járatra, ami **.** -kor áll meg itt.
Rosszul szedte ki a kieg. jegy árát, ezt ellenőrizte számítógépen és a nyomtatott táblázatából is. Ugyanúgy rosszul. Így pár száz Ft-al olcsóbb mondjuk... :DDD (Tudom, mennyinek kéne lennie :D )
Két olyan cetlit kaptam, amit én i írhattam volna.
2021... A fehérvári buszpályaudvaron a pénztárakban van számítógép, meg két olyan Emke a néni előtt, ami a buszon is (ezek már a 90-es években is öregek voltak). De a jegyet nem azon nyomtatják, hanem kézzel állítják ki :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13078) KROK640 válasza koby11h (#13046) üzenetére


KROK640
veterán

A kocsmában??? :Y De hát nincsennek nyitva a kocsmák, majd szombattól ...

Ettől függetlenül vannak emberek akiknek hiába mondod el, NEM LEHET MEGMENTENI, mert ő okosabb és majd ő tudja ...
10 ezerért talált volna használt 1TB-osat is, ami egyrészt fele anyni idős, másrészt 1db power és sata kábelt meg 1db slotot kér a házban, nem ötöt ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13079) qnadam válasza hcl (#13070) üzenetére


qnadam
veterán

x szervezet közgyűlését vettem videóra, átadtam a nyersanyagot, majd néhány héttel később kértek egy olyat, hogy töröljem a nálam lévő példányt, és erről mutassak valamit. kaptak egy videót arról ahogy törlöm a nasról meg google drive-ről, és kukát ürítek :D
persze az ilyen igénynek csak örülni tudok, egyrészt nem foglal helyet, másrészt utána nem fognak módosítást kérni :)

jegykiadás ügyében: milyen vas volt, amit a máv pénztárakban használtak? a gyerekvasúton talán még most is... valami egyedi holminak tűnik. olyan videót láttam, hogyan kell kezelni, de mi van benne?
valahány éve valahol még olyat is láttam, hogy ezekre az öreg izékre valami adapterrel modern lapos monitorokat lógattak, annak azért volt egy hangulata.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13080) hcl válasza KROK640 (#13078) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

És single point of failure. Mondjuk neki nyilván nem arra kellett az 5db, hogy tömböt csináljon belőle :D Már ha tudja, hogy mire kellett neki :D Én is kaptam volna 1-2T winyót az 5 500-as árából (bár az mostani NAS fejlesztésen kerestem is), de az még mindig csak egy példány. Ugyan a RAID sem helyettesíti a backupot, de tudom alatta cserélni a winyókat, aprópénzért.

@qnadam :
Mondjuk ez mire bizonyíték? Ugyanúgy, ahogyan az összetört winyó (ki mondta, hogy nem klónoztad előtte?).
A megsemmisítő cégek nem azért drágák, mert jobban összetörik, hanem mert tanúsítják, hogy az az adat megsemmisült. És ha mégsem, akkor lehet asztalt verni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13082) KROK640 válasza koby11h (#13062) üzenetére


KROK640
veterán

Soha egyik HDD-met sem vertem szét és nem is tenném. Ha "kikerül a rendszerből" akkor format után teleírodik 0-val, majd eladásra kerül. Persze olyanhoz, aki egy véletlen quick format után sem tudná, hogy mit kell tennie ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13083) qnadam válasza hcl (#13080) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván semmi, korlátlan másolatom lehetne belőle, sőt már eleve több kártyára is fel tudtam volna venni. ha majd megint kérnek tőlem ilyesmit, felajánlom, hogy saját kártyájukra veszem fel, és ott helyben megkapják, haza se viszem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13084) koby11h válasza KROK640 (#13078) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szabadtérre nyíló borkimérés "elvitelre" kiszolgálással (2 méterrel odébb ahol van egy közterületi ülő alkalmatosság = pad), ahol a lakóhely krémje összegyűlik és közösen (maszkban és megfelelő távolságtartással, aha) együtt múlatja az időt... és üzletel.

Környékünkön eme helyen lehet kisebb-nagyobb mennyiségű alkohol tartalmú folyadékot, modern logikai játékokat (zárolt mobiltelefon), úton-útfélen (mások telkén, nyaralójában,...) talált tárgyakat adni/venni/cserélni.
Valamint megvitatni az élet nagy dolgait, mint a mikor jön már a segély, mikor nyit már ki a kocsma az ABC mellett, mi a tököm az a Covid?

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#13085) qnadam válasza KROK640 (#13082) üzenetére


qnadam
veterán

amikor eladtam az előző raid5 tömbömet, egyáltalán nem aggódtam az adatbiztonság miatt, mert az egyik diszk kihalt belőle, egyet elhasználtam másra (azóta már az is dögrováson van, vagy felpörög, vagy nem), kettőt adtam el :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13086) koby11h válasza KROK640 (#13082) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem hozhatod ki a gyárból, darabra el kell számolnod vele, a leadott elektronikai és fémhulladékról mérési jegyet kell bemutatni... mindent lehet csak eladni nem, sehogy.
Néha én is sajnálom, de ez van.
Legalább a memóriákat nem töretik össze, ismerősömnél azt is meg kell semmisíteni, alaplapot is át kell fúrni, procit törni... utána megy e-hulladéknak kilóra.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#13087) hcl válasza qnadam (#13083) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

+++ :D
Ennyi.
Valahol olvastam esküvőfotós beszámolóját olyan esküvésről, hogy ott adták a kártyát, és nem a fotósok dolgozták fel a képeket.

@koby11h : "modern logikai játékokat (zárolt mobiltelefon)"
Wáááááhhh
cégnél még mindig van, aki úgy adja le, hogy benne a fiókja... Esetleg már a factory reset is lenyomta... És még akkor sem egyszerű feloldani, ha nem felmondott, hanem csak máik telephelyen dolgozik... :D

@koby11h : Az egy idiótább hely az átlagnál is...
Volt, ahol már rájöttek, hogy ha a dolgozók megvehetik a céges gépüket, akkor nem kell fizetni a hulladékkezelésért... Máshol adományba mennek mindenféle iskoláknak (néhol winyó nélkül), stb. Tök jó 5 éves desktopok pl.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13088) Szakbarbár válasza bambano (#13076) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Persze, ez érthető, de én olyanokra gondoltam mint pl 500-as Sata-s HDD és 120-250 GB-os SSD. Ha valaki még tudja használni akkor pazarlásnak érzem kidobni.
Mi addig használjuk a gépeket/monitorokat amíg tönkre nem mennek. Tavaly selejteztük az utolsó előtti P4-es gépet, Core2Duo-ból még van pár darab használatban.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#13089) ElektrikusDE válasza koby11h (#13086) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Úgy sajnáltam azokat a HDD-ket amiket a gyártás folyamán (IPTV BOX), fordítva dugtak fel a tápkábelre (PATA).

Nem vehettem meg őket, mentek a zúzóba! :W

Pedig csak egy zener diódát kellett volna levenni róluk hogy működjenek!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#13090) Pötyi válasza qnadam (#13083) üzenetére


Pötyi
őstag

Mintegy véletlenül az öszödi beszédet nem te vetted fel? :DDD

QNX is cool!

(#13091) hcl válasza ElektrikusDE (#13089) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

+++ :K :W :((

Mutogatni való hater díszpinty

(#13092) koby11h válasza ElektrikusDE (#13089) üzenetére


koby11h
aktív tag

Kb. 8 éve volt, 50 gép csere után a kivetteket nekünk kellett bontani az iskolában. Semmi nem mehetett sehová, csak e-hulladéknak. Pedig pl. volt benne vagy 1 kg DDR2 1GB ami teszteletlenül is többszörösét érte annak a 4000 Ft-nak ami kaphattak érte. 120-160 GB HDD-k, amit elég lett volna HD Sentinellel Write+Read test és kész... de nem ez volt a cél.
Sajnáltuk.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#13093) qnadam válasza Pötyi (#13090) üzenetére


qnadam
veterán

ha én vettem volna fel, akkor is letagadnám :P

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13094) koby11h válasza qnadam (#13093) üzenetére


koby11h
aktív tag

Pedig bekerülhetnél a filmbe :K

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#13095) KROK640 válasza koby11h (#13084) üzenetére


KROK640
veterán

Jajj, ilyet én is ismerek, panel házak között a városban. Egyszer Pesten voltam egy havernál, mondta h levisz a társasági élet középpontjába. nos a környékbeli panellakük pontosan az általad említett módon (csak akkor nem volt még ez a vírus para, 2017-ben volt asszem) a telep "színe-java" összegyűlt és köztéri ivás volt. 20-25 perc mőlva kértem a kulcsot, hogy felmennék hozzá inkább filmezni... Mikor azt mondtam neki, hogy menjünk el szórakozni, akkor ugyanis nem arra gondoltam, hogy a 100 méterre lévő (ebből 25 méter szintkülönbség amit liftel teszünk meg) borkimérésből veszünk bort és a pár méterrel arrébb lévő padokon fogunk alkoholizálni a telep aljával ... Hanem rendes szórakozóhelyre ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13096) E.Kaufmann válasza bambano (#13073) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szomorú, pedig azt hittem, ilyen öreg szakinak jár már a rózsahintés és a fürdető lányok saját medencés irodában, mint az Amerikába jöttem-ben a hercegnek.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13097) hcl válasza E.Kaufmann (#13096) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Felháborító, hogy nem jár alapból az IT szektorban :D
Mondjuk kezdésnek ilyen :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#13098) bambano válasza E.Kaufmann (#13096) üzenetére


bambano
titán

pedig ha elkezdjük sorolni a feltételeket, az elején még elég jól megy a dolog.
- iroda magas épület felső szintjén: megvan
- kilátás a városra: megvan
utána törik el:
- medence: nincs
- a ház panel. upsz.
- a kilátásban a sz.ró galambok is benne vannak.. :O

:DD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13099) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Szokott itt előfordulni haditechnikát jól ismerő ember., kíváncsi lennék a véleményére. Azon kívül hogy be szeretne lépni a skót hadseregbe :DDD : [link]

Ami éredekelne, létezik, hogy tényleg ilyen melegítőt csomagolnak egyes MRE csomagokba? Reddit-en is nézegették és az volt a vélemény, ha nem is hoax, de biztos nem plutónium van benne, mert ahhoz hogy elég hőt adjon, nagyon "sok" kellene. Nekünk mondta fizikus, ha nem is sugározna, akkor is az egyik legmérgezőbb elem a periódusos rendszerben, mint nehézfém, valamint valahol azt olvastam, hogy 1 grammtól már tuti rákos lesz az ember.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13100) Pötyi válasza E.Kaufmann (#13099) üzenetére


Pötyi
őstag

Szerintem már ott megbukott a dolog, amikor elővette a kétdekás skótviszkis üvegecskét. Ez tutira poénvideó.

QNX is cool!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.