Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13651) KROK640 válasza F.E.K.. (#13632) üzenetére


KROK640
veterán

Meg nem is az h ingyenes, de nagyon olcsó... emlékszem, hányszor keltem fel éjszaka, nyomtam be a Napstert (később DC-t) és reggel 5:50kor ugrottam ki az ágyból, hogy disconnect legyen mire 6 óra eljön. (aztán a 6:20-as busszal indulhattam suliba).
Nekem extra nehezítés volt 2001-ben, hogy a modem és hangkártya nem tudott egyszerre meglenni a gépben (bármi akarta használni a hangot, kék halál akárhogy variáltam), ezért minden este netezés úgy indult, hogy gép leállít, hangkártya ki, modem be, gép indít, töltés indít. Hajnalban disconnect, suliból haza, gép szét, hangkari be, használtam délután. Este 10 fele fekvés, mert éjfél előtt fel kell kelni szerleni, hogy éjszaka menjen a net ...
Volt olyan, hogy hajnalra akár 48MB cucc is lejött.

Ma már fogalmam sincs, hogy a francba tudtam ezt csinálni...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13652) KROK640 válasza Sati1984 (#13645) üzenetére


KROK640
veterán

Barátnőm '89-es és ugyanúgy '99-ben lett PCje mint nekem, igaz neki netje csak 2006-ban, mikorra nekem már ADSL volt, amiben az tetszett a legjobban h nem kell parázni a perc díj miatt. Persze tök jó volt, hogy 56K (6KB/s) után előbb ISDN 64/128K (7/14KB/s) 512K (65KB/s) majd 1024K (130KB/s), de igazán az volt a nagy benne, hogy nappal is netezhettem és nem kellett számnolni a perceket.
De amúgy 33K-s modemmel kedztem amiből hamar 56K lett, aztán ISDN, majd sok év várakozás után ADSL 2004 dec 28-án.
De suliban legelőször 1997-ben neteztem, otthon pedig '99ben lett netem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13653) hobizoli válasza E.Kaufmann (#13633) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem egy Acorp 56kbps kulso RS232-s V92-s modemem volt egy rovid ideig, ami 49333-50666bps kozott csatizott fel altalaban, de legtobbszor 15-20 perc mulva -neha korabban, neha kesobb....- eldobta
aztan egyszer 48000bps-l nem akart megszakadni egesz ejjel... aztan neztem meg par alkalommal, hogy maskor se akarja ennyinel ezt elkovetni, ha "csak" ennyivel veret

na, fogtam a driver-et, kigyomlaltam belole az osszes 48000bps feletti sort, ujra hozzaadtam a megmoddolt driver-t neki, onnantol kezdve patentul mukodott ;]

aztan nem sokkal kesobb jott a 384kbps ADSL... hat az meg mar egy kesz urtechnika volt ehhez kepest

:DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#13654) E.Kaufmann válasza KROK640 (#13650) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én szeretek hallgatni aktuálpolitikát és élő műsort, de nem az utasokét ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13655) E.Kaufmann válasza hobizoli (#13653) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem meg elsőre egy noname HSF modem volt, aztán Acorp, amihez alig találtam jó drivert. Nem a sebesség volt a gond, a 433-as Celeron se feküdt meg tőle, csak épp betárcsázás után se kussolt el, ment a "zene" folyamatosan. Érdekes volt hallani, mikor gondolom sebességet váltott és "csuklott" egyet.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13656) F.E.K.. válasza KROK640 (#13651) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Igen, a linkelt program (bár az ott lévő kép pont egy korai verzió, rendesen lehetett benne navigálni a nyilakkal) éppen ezt mérte, szigorúan offline, modem log állományából kielemezve. Egyszer beállírottad hogy mikor mennyibe kerül a net, és dobta a kimutatást, várható forintra kiszámolva. Egész népszerű alkotásom volt annak idején.

Hah, 48Mb... Nem kell flancolni mindenféle grafikai elemekkel. Weben keresgetni, oldalakat megnézni vagy akár ftp-zni még egy e-mail fiókkal (mármint e-mailben elküldted a kéréseket, lecsatlakoztál, majd e-mailben megkaptad a weboldalt, ftp file listát vagy már eleve a kiszemelt file-t) is lehetett, annál már csak a bbs-ek voltak adattakarékosabbak :DD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#13657) hcl válasza KROK640 (#13650) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez még a járvány előtt volt nagy divat. Gondolkodtam is, hogy rájuk szólok (középiskolások), de aztán leesett, hogy az Ikarus 256 zörgése tkp. hangosabb, mint a BT hangszórójuk :DDD

@F.E.K. : Előző melóban gründoltam live monitoringot a gépeinkre. C-ből beSSH-zott a szerverre a progi, és folyamat küldte a terhelési adatokat. Ilyen 4-5k körüli sávszélen elketyegett egy kapcsolat. (Sosem ment élesbe, csak teszt volt.)
Ehhez képest egy RDP igénye is durva. :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13658) Sati1984 válasza GEIL (#13647) üzenetére


Sati1984
tag

Igen, a 486-ost kivéve szinte ugyanaz az élményünk :)

A Mortal Kombat II-t meg a 3-at (Ultimate) pár éve még SNES emulátoron nyomtam :D

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#13659) Sati1984 válasza KROK640 (#13651) üzenetére


Sati1984
tag

Ez nagyon hangulatos beszámoló volt :) Ez kb. ugyanaz, mint nálam, amikor 2003 nyarán rendszeresen hajnali 2-3-ig nyomtam a netet, mert én addig nem alszom, amíg a teló le nem merül :D :D

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#13660) hcl válasza Sati1984 (#13658) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi K5-ösön meg K6-oson :D

Mai user, aki a billentyűzetkiosztás-váltót a billetyűzeten keresi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13661) E.Kaufmann válasza hcl (#13660) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van is arra bill.kombináció. Vagy azt nehezményezte, hogy a szitázások nem változtak a billentyűn? ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13662) hcl válasza E.Kaufmann (#13661) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gombnak hitte. :DD

Mutogatni való hater díszpinty

(#13663) E.Kaufmann válasza hcl (#13662) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk egy programozható billentyűzeten vagy esetleg valami spéci programmal biztos el lehetne keríteni erre egy gombot.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13664) hcl válasza E.Kaufmann (#13663) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez meg egy sima biznisz laptop :D
Mondtam neki, hogy a képernyőn.
De ott nincs. Mondom kattints egyet a képernyőn. (Felgördul a Win10 üdvözlője, és láthatóvá válik a jelszóbekérő.) És a jobb alsó sarok.
Jaaaa, úgy megvan :D

(Ennyit arról, hogy a windózt mindenki tudja használni.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#13665) F.E.K.. válasza E.Kaufmann (#13663) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nem jó az eleve meglévő Alt+Shift kombináció? (de a régi logitech billetnyűzetemen vannak programozható gombok, nem annyira ritka az, ott lehet ilyesmi gyors kombinációkat bekészíteni. Persze meg kell venni a megfelelő billetyűzetet az is igaz...)

Ha meg a "szitázás"-t kell váltogatni, akkor az Optimus Maximus Keyboard a kulcsszó. :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#13666) E.Kaufmann válasza hcl (#13664) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Háát én meg kaptam kézhez leadott Mac gépet, aminek a legfőbb baja a felhasználó szempontjából az volt, hogy OSX (most más simán MacOS :F ) van rajta, nem Windows, azóta is jó igásló valaki másnál... ...Windows 10 rendszerrel ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13667) hcl válasza E.Kaufmann (#13666) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyi erővel kaphatott volna valamit, amire Windows való :D Úgy csak egy drága laptop.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13668) E.Kaufmann válasza hcl (#13667) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez nem laptop, ez egy 27 colos asztali egybemonitor.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13669) qnadam válasza KROK640 (#13651) üzenetére


qnadam
veterán

anno volt olyan modem-hang kombó kártya, amivel vagy hang volt, vagy adatkapcsolat. gondolom egy ad/da volt benne, aztán vagy erre, vagy arra lehetett használni :)

voda gprs nekem is megvolt, amikor a matáv beszüntette a négyezerért korlátlan net 18h után csomagot. azóta van meg a mostani számom :) ericsson r600 (az utolsó ericsson, de belül a matrica szerint már SE) (modem módban random újraindulások, adatkábelről töltés nincs, de osztálytársam gyányolt töltőt rá) ircen a ping 3-4 másodperc volt (kvízekben teljes esélytelenség), de legalább időben korlátlan. utána valami motorola meg egy alcatel 715 (imádtam azt a telefont) infrán, az már stabil volt.
aztán amikor a vodafone rájött, hogy a korlátlan netjük csak az imidzsük rombolására jó, és korlátokat vezettek be, jött megint valami havi x órás, utána percdíjas net, aztán a harmadik havi 20ezres számla után jött a harmadmegabites adsl :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13670) hcl válasza E.Kaufmann (#13668) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor egy drága egybegép :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#13671) tserrof77


tserrof77
senior tag

Jó ég, visszamentünk 30 (+) évet a topikkal?? :Y :DDD :DDD

Hát, én még neteztem esténként 33-6-os külső modemmel. Anyu telefonálni akart sikítva hívott, hogy elromlott a telefon, mert furcsa zajokat csinál. "Érdekes" módon pár perc alatt elhárítottam a hibát. :DD Sokunk még emlékszik ezekre az időkre, amikor az így megnézni szánt cicisnénis képek szinte képpont soronként töltődtek be, volt egyfajta vetkőzős fílingje a képnézésnek :DDD

Aztán sikerült egy 1GB-os havi korlátos 128/64k-s helyi kábeltv szolgáltató által biztosított netet köttetnem. Stabil volt. csak DC-zés közben 1 hét után elfogyott az 1GB, onnantól hó vegéig stabil 64/64k. Na öröm volt így Unreal Tournamenetezni neten. Volt olyan hogy stabil 400-as pingem volt, az aszteoridás CTF pályán a stabil 400-as pinggel "lábra lövök - fejest osztok" effektust csinált a ping. Engem meg lecsítereztek :DDD

Utána volt ADSL-em is, majd újra a kábeltv-s.

Ahh... régi szép idők.... :B :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13672) hcl válasza tserrof77 (#13671) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem pár éve a T-s mobilnetem volt ilyen, hogy ha lefogyott a havi 200? 300? MB, akkor sebességkorlátos volt 32K körül.
És jó volt az :D
Hiszen mezei net simán jó volt, mert a mobilos oldalak kisebbek, így teljesen jó sebességgel ment a net, letölteni meg nem telefon szoktam :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#13673) KROK640 válasza F.E.K.. (#13656) üzenetére


KROK640
veterán

Annak idején ez kimaradt nekem, jobbadára papír alapú ettől-eddig voltam online írásokból próbáltam kisakkozni mennyi lesz majd az annyi. Persze kicsit valahogy mindig több volt :(
Régen hasznos lett volna!

48MB amit letöltöttem (egy program) volt a legtöbb. Ezt az emailes lekérést ezt nem igazán értem? hogy tudtál emailben weboldalt lekérni?
Volt egy olyan trükk még, hogy elkezdted betölteni a weboldalt, disconnect, majd reconnect és akkor elvileg gyorsbaban jüött be.
Meg később volt valami getright nevű progi letöltéshez.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13674) hcl válasza KROK640 (#13673) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem mai sztori, de annyi, hogy akadtak szerverek, amik ha mailt kaptak, akkor visszaküldték az abban kért cuccot. Ezt Unix/Linux alatt nem nehéz lescriptelni, már a 80-as években sem volt az.
http://www.faqs.org/faqs/internet-services/access-via-email/

Mutogatni való hater díszpinty

(#13675) KROK640 válasza Sati1984 (#13659) üzenetére


KROK640
veterán

Köszi :)

Emlékszem a gépház oldala hamar elkezdett nem felkerülni... Aztán egy idő után (úgy 2002 tavasza) már a gép sem volt házban csak egy alaplapos dobozon volt az alaplap és full fedetlenül úgy nment h minden dobozokra volt szétrakva, úgy már könnyű volt csereberélni nagyon. Aztán 2002 júniusban eladtam a gépet, és nem volt gépem 2002 aug közepéig. :( nehéz időszak volt. Utána jött az 1700-as Celeron,m aminek integrált hangkártyája volt, és simán vitte a momdemet, így már nem kellett szerelgetni :) Akkoriban szoktam rá arra, hogy öcsém éjfél után neteztett amíg bírta (akkoriban kezdte őt is érdekelni, de ketten voltunk egy gépre) majd én meg felkeltem reggel 4-5 fele és nyomtam 6-ig. majd a 6:20-assal go suliba.
Amikor lett ISDN és elvilekben havi 40 óra ingyen, akkor annyiban változott a helyzet, hogy délután 4 körül fejenkéánt 30-30 percre felmentünk, amúgy ő éjfél után én meg hajnalban nyomtam.
Akkoriban már kezdtem sokat fórumozni, emlékszem, hajnalban lekértem az engem érdeklő topicokat, lementettem a gépre. Délután elolvasgattam őket, válaszolgattam rájuk offline jegyzettömben. Majd délután mikor félórára felmentem mindegyikbe CTRL+C CTRL+V a megfelelő topicokba megfelelő válaszok. Aztán mentettem megint h meglegyenek az új postok, válaszolgattam rájuk offline, és hajnalban mentek fel a(z új) válaszok, miközben töltöttem le valami zenét.
2003 szeptemberétől javult a helyzet, amikor egyetemen volt relative sok net hozzáférésem, akkor délelőtt voltam fent nagyon sokat (míg a suliba voltam), majd estefelé mentettem egyet, pár új választ megírtam, másnap suliból ment fel :) (floppyn majd pendriveon TXTbe jöttek velem a válaszok)

2004 dec 28-ra aztán lett ADSL, és onnantól már beállt gyakorlatilag a mai (t)rend.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13676) KROK640 válasza F.E.K.. (#13665) üzenetére


KROK640
veterán

Na most Optimus vagy Maximus? Mindketten magasrangú autobotok voltak, de két külön karakter. :DD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13677) KROK640 válasza qnadam (#13669) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudom, ilyesmivel nem találkoztam. Nekem az alaplapomnak nem tetszett valami, mert akármelyik slotba raktam a hangkártyát meg a modemet nem tudták elviselni egymást (az IRQval is játszottam pedig).

Nekem akkoriban a több százas ping sem számított volna (fórumozni kellett meg mp3-akat leszedni) csak időben lett volna korlátlan ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13678) Top cat válasza KROK640 (#13677) üzenetére


Top cat
őstag

" meg mp3-akat leszedni "

A régi szép idők, amikor a máshol leszedett mp3-at így vittük haza. :D

(#13679) E.Kaufmann válasza Top cat (#13678) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem már a régi szép időkben is jobban megérte egy vipower. Floppy-ra egy szám se fért fel, még 128kbit-en sem, volt vagy 3 mega.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13680) Top cat válasza E.Kaufmann (#13679) üzenetére


Top cat
őstag

Azért van a címkén rajta, hogy part 1 of 4. :D

A vipower egy márkanév, de feltételezem erre gondolsz. Ja hát akinek telt akkoriban ilyesmire. :)

(#13681) Lenry válasza E.Kaufmann (#13679) üzenetére


Lenry
félisten

vipower

óóóóó.
emlékszem, 2004-ben, amikor még keveseknek volt otthon rendes internete, akkor összedobtuk az egyik srácnak az SMSWAREZ árát, hogy amint megjelenik a Half-Life 2, azonnal kezdje tölteni. nem lakott messze a sulitól, úgyhogy szünetekben hazaugrott csekkolni a download managert.
délután meg ilyen mobilrackekkel álltunk sorba nála a szajréért, a sorrend pedig "az én buszom megy először" alapon alakult ki :D

#13680 Top cat
ez már 2000kevésben is csak valami 3000 Ft-ba került, szóval azért nem volt akkora befektetés beszerezni egyet.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13682) E.Kaufmann válasza Lenry (#13681) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én is úgy emlékszek, hogy a belevaló volt inkább a drága, de én volt hogy 80 MEGÁS lemezt pakoltam bele :DDD, akkoriban pendrájvnál még úgy is jobb volt és olcsóbb :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13683) Lenry válasza E.Kaufmann (#13682) üzenetére


Lenry
félisten

én simán áttettem a rendszerlemezként szolgáló 40GB-s Maxtort és el volt intézve. kollégista voltam, hétközben senki nem használta otthon a gépet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13684) KROK640 válasza tserrof77 (#13671) üzenetére


KROK640
veterán

30 (+) évet ??? Nekem még 17 évvel ezelőtt ilyenkor is modemes netem volt... :(
Tök irigyeltem a városban lakó haverokat, hogy azon ragelnek h megigénylik az ADSL-t és 2-3 hét múlva vitték csak, micsoda dolog ez??? Én meg évekig kértem úgy, hogy azt sem tudták megmondani, hogy mikor fogják tudni hozni, csak annyit, hogy nincs kiépítve, így jó soká várjak rá. Volt olyan haver aki hülyének nézett h csak fel kell hívni őket és 2-3 hét és hozzá. Felhívattam vele a Telekomot, hagy hallja csak ő maga is ... :D

Amúgy ez a nénik soronként töltődnek be feeling abszolút megvolt. Náci haveromnál "internet vodkázó" működött, amit úgy kellett elképzelni, hogy jellemzően péntek/szombat délutánonként átmentem hozzá, kezdetekben floppykkal később 20GB-os HDD a mobilrackben (hatalmas menőség volt az akkoriban) és akkor mikor megérkeztem addigra már az 5-6 négyzetméteres, retkes, büdös szobában a cigifüstnek a biciklit neki lehetett támasztani, máris töltődött a hetek óta el nem mosott pohárba az olcsó vodka, szerencsés esetben volt hozzá valami olcsó szörp, de legtöbbször inkább semmi, és akkor a képernyőre tapadva néztük, ahogy egyszerre 20(!) explorer ablakban soronként töltődnek be a "nénik", de mivel egyszerre jöttek általában az este végére ért le mind :D közben dumáltunk, játékokat, zenéket cserélgettünk. Feeling volt rendesen, de ma már nem csinálnám.

A másik nagy dolog, a chates ismerkedés volt (barátnőm is mesélte, hogy ennek nála is nagy hagyománya volt anno), felmentünk a chatre, és csak reménykedtünk, hogy akivel dumálunk csaj, és jó csaj. Szerencsére elég hamar rájöttem, az írásképből, hogy ki az aki tényleg lány és ki az aki csak szórakozik.
na szóval ezután jött az, hogy a nőnemű egyénről felderítettük kb hol lakik (rendszerint legalább 1-200km-re laktak, és naná, hogy azokkal volt el legjobban az ember :( ) aztán taktikus kérdésekkel igyekeztünk a családi állapotra, korra, hobbira, méretekre rájönni, telefonszámot szerezni, stb. Persze ezek mind több alkalmas beszélgetésekre elhúzódó dolgok voltak, volt akivel egyszer beszéltünk, volt akivel rendszeresen. Volt aki arra is rávehető volt, hogy emailben legalább arcképet küldjön (ekkor jöttem rá as "trükkös befotózás" jelenségére, de erről majd lentebb)
Aztán, ha megvolt az összhang és nem volt túl nagy a táv (nekem maximum Debrecen-Budapest vonal játszott, ill Debercen 50km-es körzete) akkor mehetett a találkozó.
A találkozó szinte mindig csalódás volt, csak hol pozitív, hol negatív.
Az egyik dolog, amivel szembesültem az a "trükkös befotózás" volt, amikor a lány bátran küldött magáról képet (de mindig csak egyet nagyon max kettőt és mindkettő ugyanabból a szögből volt, vagy félhomályban, félarcot kitakaró napszemüveg csak arcképnél, vagy épp több éves "egyszer jól sikerült" képet stb.) aztán amikor találkozóra került a sor, akkor megjelent egy fényképre csak nyomokban emlékeztető külsejű lány, és ebben a kategóriában valahogy sosem volt őszinte a mosolyom.

Rengeteg találkozóm volt egyébként chatről (később fórumokról) akár egy külön topicot is megtudnék tölteni chates/fórumos kalandjaimmal, de most csak hármat emelnék ki : (időrendi sorrend, de nem függ össze egyik se a másikkal)

Niki és Zsuzsi : Akkoriban haverommal és padtársammal vadásztunk a nőkre chaten, hamar kiderült, hogy találtam egy ígéreteset, akinek a barátnőjét meg haverom találta meg, el is kezdtünk beszélgetni a csajokkal, kb 1 hét után megvolt az összhang, ráadásul kiderült mindketten Debreceniek. Én Nikivel beszélgettem nagyon sokat, haver Zsuzsival, végül összehoztunk egy négyes randit.
A lányok meg is jöttek, Niki nekem csalódás volt, másmilyennek képzeltem, nem volt csúnya, de amolyan szódával elmegy kategória volt, a barátnője Zsuzsi viszont azonnal megfogott. Rövid haditanács után haverral kiderült, hogy ő pont fordítva van vele, és kiszemeltet kellene cserélnünk. Sajnos a csajok másképp gondolták, abszolút nem voltak vevők a cserére, volt még pár tali, aztán teljesen zátonyra futott az egész

Eszter : 60km-re lakott, épp a kívánt körön kívül viszont az általa küldött két régebbi képe alapján nem tűnt rossznak (olyan kiemelkedően jónak sem) így hát karácsony előtt két nappal összehoztam vele egy talit. A legnagyobb meglepetésem az volt, hogy egy sokkal jobb csaj jött el a találkozókra mint amit a képek alapján vártam! Ő volt, de élőben sokkal jobban nézett ki! Nagy sétálgatás volt a városában, beszélgetés, de közben kicsit rá is stresszeltem, sokkal jobban megtetszett a kelleténél. Végül úgy váltam el tőle h ebből akármi is lehet, sajnos téliszünetben nem volt netem nem tudtam ráírni, január elején volt még kis dumálás, de erősen érdektelennek tűnt, így egy idő után nem erőltettem.

Helena : ő mai szemmel már inkább vicces story. Valahogy elkezdtem vele dumálni, aztán kiderült, hogy Debreceni, szóval adta magát a tali, amit egy péntekre beszéltünk meg, olyan 6 körül azzal h fél 8ig érek rá. Előtte kiderült h egyik haverom Peti ismeri személyesen a csajt, így megkérdeztem tőle, hogy na és milyen jó? Azt mondja szép hosszú szőke haja van, meg jó fej stb. Megnyugodtam. Nem kellett volna. Küldött magáról a csaj egy taktikus képet, azt meglátva megnyugodtam, én is küldtem magamról képet (nem kellett volna). Na eljött a tali ideje, előbb szúrtam ki a csajt. Hát egy 120kg-os harci bálnát képzeljetek el, menekülőre akartam fogni a dolgot, de sajnos kiszúrt, úgyhogy nem volt mese maradni kellett. De mindemellett a folyamatosan locsogó hülyén vihogót képzeljetek el, annyira hogy végül 45 perc után egy haverom hívott fel és ő mentett ki, mert láttam h a 1,5 órát sem fogom átvészelni vele. Később kiderült h Peti haverom azért mondta, hogy jó csaj, mert nála a jó csaj 100kg-nál kezdődik, mert akkor van mit fogni rajta ...

Szóval a chatnek és a netes ismerkedésnek is megvolt a maga varázsa, alaposan elkallódtam az eredeti témafonaltól, de ha van ennek topicja még tudok pár storyt mesélni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13685) KROK640 válasza Top cat (#13680) üzenetére


KROK640
veterán

Jó öreg mobilrack...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13686) qnadam válasza E.Kaufmann (#13679) üzenetére


qnadam
veterán

(#13687) Pötyi válasza KROK640 (#13675) üzenetére


Pötyi
őstag

"Akkoriban már kezdtem sokat fórumozni, emlékszem, hajnalban lekértem az engem érdeklő topicokat, lementettem a gépre. Délután elolvasgattam őket, válaszolgattam rájuk offline jegyzettömben. Majd délután mikor félórára felmentem mindegyikbe CTRL+C CTRL+V a megfelelő topicokba megfelelő válaszok. Aztán mentettem megint h meglegyenek az új postok, válaszolgattam rájuk offline, és hajnalban mentek fel a(z új) válaszok"

Áhá! Szóval innen ered ez a hülye szokásod, hogy hatezer választ szórsz be a fórumba!

:DDD

QNX is cool!

(#13688) hobizoli válasza KROK640 (#13684) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nalunk ugy volt ADSL, hogy az elsok kozott kertuk
kihoztak cuccokat, aztan innen mertek be, hogy tud-e mukodni a telefonkozpont fele
tudott

de masfel-ket evvel kesobb a szomszednak meg aszondtak, hogy ezen a reszen a keruletnek nem is mukodhetne, mert nem olyan a halozat, de meg a netes online megnezheto utcaszintu keresoben is az volt, hogy nem mukodik

az meg mondta nekik, hogy, ez tok up to date adatbazis lehet, mert a szomszednak masfel-ket eve megy
egy het mulva neki is be volt kotve

:DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#13689) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Nekem az első netem a voda gprs volt egy Ericsson mobil soros porton. Ha valaki telefonált a közelben megszakadt. Aztán jött a upc chello. 2008-ban költöztem olyan helyre, ahol volt digi és bekötötték a csoda gyors 10/10-es netet. A kezdeti időben a tárhelyet úgy oldottam meg a gépemben, hogy a Verseny utcai bolhapiacon vettem teszteltelen SCSI lemezeket 8 és 16 GB méretben 1000 Ft/db áron. A fele általában működött, a többiből fali dísz lett a cimbik szobájában. A chellos időben a haverok dobtak össze nekem egy cd-íróra pénzt, hogy vigyék haza a letöltött motyót. Volt egy jó fizetős ftp forrásom 0day tartalommal.

(#13690) hobizoli válasza KROK640 (#13651) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a belso modemekbol voltak szoposabb fajtak, foleg azokkal, amik MMX-re alapozva mukodtek sw-skent, es pl nem intel megoldas volt a CPU es/vagy a chipset alatta, de volt ami meg azokkal is egy kesz halal volt

en pont ezert vettem inkabb a kulso, RS232-s, "hardveres" modemet

egyik kollegamnak is ilyen MMX-re alapozo sw-s belso, bovitokartyas modeme volt, hat volt vele baja boven, neki is akadt mindennel
az kerult 5-6k-ba, a hw-s kulso modem meg a duplajaba

meg asszem azoknal az se volt mind1, hogy melyik PCI vagy ISA slot-ba raktad az IRQ megosztasok miatt
ilyen esetben azzal lehetett meg matekozni, hogy a BIOS-ban LPT COM1 COM2 letiltodik, es akkor azzal felszabdulhat egy IRQ neki


egyszer regebben volt egy DVD iros gepem :DDD, volt benne 5-6 HDD meg 2 DVDRW, egy alaplapi HPT366 IDE Raid, meg egy PCI kartyas HPT370A IDE Raid, plusz egy DEC21041 chipse-s PCI 10Mbps NIC, meg egy DEC21140-s 100Mbps NIC

ennel is kellett egy kis matek hogy melyik kartya melyik slot-ba keruljon a PCI Bus Master dolog miatt, de sikerult megtalalni azt a sorrendet, ahogy minden ment egyszerre

több drón kell ;P

(#13691) hobizoli válasza BiP (#13575) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amugy egy ismi meselte ezt a sztorit par eve:

batyjaekkkel kozosen mentek le a Balatonra egy hetre, eszaki part, Balatonfured

szallas jo, panzios ellatast nem kertek, mert majd ide megyunk, oda megyunk, kajalunk ahol eppen vagyunk
mennek reggelizni egy kozeli helyre, a 4 felnott meg a 3 gyerek, felnottek kolbaszos/szalonnas omlett + kenyer + narancsle, gyerekeknek szalamis szendvics + kakao

kerik a szamlat, aszondja a pincernek nyujtva a 10k-st, hogy majd 9k-bol legyszives....
erre a pincer, ooo, ez a cimlet erre keves lesz
na akkor megneztek mennyi az annyi, 14800Ft volt az a reggelizes ott :DDD

mondja a baty, amikor kijonnek hogy fu ez mondjuk meredek volt, de tudok egy jo pacolozos helyett itt nem messze, este elmehetnenk oda is
aha, ti menjetek, mi majd nezunk vmi kajat magunknak a szallason vagy eszunk pizzat

es ez volt vagy 6-7eve, mert a szegeny ismi par eve meghalt, es meg nyilvan elotte meselte eleteben.... :U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#13692) E.Kaufmann válasza qnadam (#13686) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Fostartály :W , akkor inkább kazetta, piacon magnóval.
Az Amigások viszont tudtak valamit, később DOS alá is volt lejátszó MOD-hoz és úgy rémlik, floppy barát méretű cucc volt
[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13693) hcl válasza hobizoli (#13690) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A szó, amit keresel, a "softmodem" :D

@E.Kaufmann : Legnagyobb zene :D Punkoktól mit akarhatunk? :D
A 90-es években PC-re is rengeteg tracker volt,a zene mérete inkább a sample-k méretétől függött :) De egy 486-os 33-40MHz körül DOS alól már kinyögött egy MP3 lejátszást is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13694) F.E.K.. válasza KROK640 (#13673) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"Ezt az emailes lekérést ezt nem igazán értem? hogy tudtál emailben weboldalt lekérni?"

Ahogy hlc is írja, volt ilyen szolgáltatás. (mivel rá voltam szorítva én is az adattakeékosságra, így eléggé beleástam magam, pl. a szakdolgozatom is ebből a témakörben készült. Ja, vén vagyok :D )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#13695) F.E.K.. válasza KROK640 (#13676) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Miximus! :DD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#13696) Pötyi válasza F.E.K.. (#13694) üzenetére


Pötyi
őstag

Csináljunk hobbiból egy betárcsázós Prohardver BBS szervert?

:DDD

QNX is cool!

(#13697) F.E.K.. válasza Pötyi (#13696) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Végül is, van is folyamatosan neten lévő szerver itthon... :DD (lásd profilom)

Jó, mondjuk analóg vonalam nincs, de egy mobilnetes stick az rémlik, bele a routerbe (pfsense kezeli simán), és hajrá . Naaagy forgalma lenne tuti :DDD

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#13698) hobizoli válasza hcl (#13693) üzenetére


hobizoli
nagyúr

cegnel volt egy 486DX2-80 merogep
eloszor az se jatszotta le, be kellett puffereltetni a WinAMP-l a file-t, es akkor lement, de kozben nem nagyon kellett a geppel csinalni semmit, mert tobb sec faziskesessel reagalt

na megneztem a BIOS-t, a RAM beallitasoknal minden a maximum safety beallitasokban volt, atallitottam hasra majdnem a leggyorsabbra, onnantol kezdve poccre indult a mp3 lejatszas extra puffer nelkul is, es kozben "hasznalhato" maradt a gep is

több drón kell ;P

(#13699) KROK640 válasza hobizoli (#13690) üzenetére


KROK640
veterán

nem tudom, hogy a modemem volt-e a szívás, az persze egy idő után igen, hogy belső volt. DE : azért lett ez így mert anno mikor vettem az első gépet úgy voltam vele, elfér a gépházban, miért ne? És nem mellesleg semmi bajom nem volt vele.
A harmadik alaplapomban jött ez, hogy valahogy összeakadt a hangkártyával. Akkoriban ajánlottak külső modemet a probléma megoldására, de olyyan 15-20K környékén volt egy külső modem, nekem meg ha lett volna ennyi, akkor tuti, hoy nagyobb winyó, több RAM, jobb alaplap, jobb proci, jobb VGA akármi ilyesmi szerepelt volna inkább a listán...
Miután sehogy sem volt megoldás a PCI matekra, maradt a szerelgetés. A rákövetkező gép meg mint írtam simán megoldotta, nem kellett szerelgetni :) mai ésszel azt mondanám, hogy ott bőven az alaplap volt a ludas, ráadásul sok más problémában is az volt...

Azért 5-6HDD egy gépbe eléggé beteg :D meg két író... gondolom valami céleszköz volt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13700) hobizoli válasza KROK640 (#13699) üzenetére


hobizoli
nagyúr

isminek a gepeben 4db DVDRW is volt
srac beceneve: Mokép :DDD
ami film nem volt meg neki, az még meg se jelent



azert, hogy egyszerre mehessen az iras volt tobb IDE kartya is a kepben
szinte minden master-kent volt bekotve, csak a mobil rack volt slave-n

SATA-nal meg mar nincs is master/slave


nekem a gepben most is van egy Samsung 250GB-s NVME M2 SSD, egy Samsung 120GB SATA SSD, egy WD 480GB SATA SSD, egy WD 1TB SATA HDD es egy WD 4TB HDD

meg ket kulso USB Maxtor 2.5"-s 500GB-s HDD, meg egy USB hazban egy WD 240GB-s SSD meg egy USB hazban egy regi noti 80GB-s HDD (a Dell D630 gyari Toshiba-ja)
ja meg szinten egy kulso USB hazban egy WD 3TB-s HDD is
ezek mind egy TP-Link UH720-s USB hub-n vannak

ez 10db :DDD


voltak nyugosebb chipset-k, en eleve csak akkor vettem a modemet, amikor ez az MMX-s sw-s modemes szoposag eleg ismert temakor volt
lehet nekem nem jott volna ki, de inkabb a biztosat vettem 1999-2000 korul, mert amint irtam is az isminek a sw-sel voltak bajai
akkor egy olyan Acorp 56kbps-s kulso technika mar "csak" 12-13k volt

meg volt vmi AMR/CMR-s nyuglodes is egy idoben egyes alaplapokon, de az hamar elhalt
na olyanom pl sosem volt, meg nem is lattam kartyakat se, ami belemegy abba

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.