Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13401) KROK640 válasza Lenry (#13398) üzenetére


KROK640
veterán

Pedig már FCPGA gépeknél is jelentkezett ez a probléma.
És igen, ez a gép durván overkill neki.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13402) KROK640 válasza fatpingvin (#13400) üzenetére


KROK640
veterán

Topcat :
Igazad van, rendelnem kellett volna abból egy párat... Aztán meg feletenni ide 100 ezerét (még úgyis megérnbé) törjüök le a VGA árakat címmel. Csak az aa baj, hogy amint elmenne, kerülne is vissza 1 milláért...

Fatpingvin : Nem, rajta látszott, hogy mindezt komolyan is gondolja ...
De ha troll akkor meg hagy erőlködjön mi meg nevetünk rajta :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13403) KROK640


KROK640
veterán

Na, elmentem meglátogattam Tivadart.
Épp kerti party volt nála, zenei, (közös) ismerősök, iszogatás, főtt valami finom a bográcsba. nem volt Tivadar tekintetén őszinte az öröm mikor meglátott, sőt szerintem azt gondolhatta "még csak ez hiányzott". Körbeköszöntem mindenkinek majd mondtam neki, hogy a businessünk miatt jöttem.
Elmondtam neki, hogy visszavenném a gépet ha nem rontotta el a lapot, de így csak az maradt, hogy kifizeti az egészet. Mondta h erre most nem számolt,. de ha már itt vagyok ne menjek el üres kézzel, adott egy 5 ezrest. Majd magától hozzátette, a többit meg majd hozza.
Mondtam neki, hogy epekedve várom. Panaszkodott még egy sort h a netját is kikapcsolták mert nem fizette be stb, de valahogy hirtelen nem tudtam annyira megsajnálni. 5 percen belül távoztam. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13404) jokeph válasza KROK640 (#13403) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez azz, csak keményen. :DD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#13405) hcl válasza KROK640 (#13403) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Panaszkodott még egy sort h a netját is kikapcsolták mert nem fizette be stb" de kerti partira van pénze? :F :Y :DD :C :U

Mutogatni való hater díszpinty

(#13406) hobizoli válasza hcl (#13405) üzenetére


hobizoli
nagyúr

annak fontosabb dolgok :DDD
sör, cigi elonyt elvez

több drón kell ;P

(#13407) KROK640 válasza hcl (#13405) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, kerti partyra azért futotta :)
Meg egy csomó közös ismerősünk volt jelen, ahogy elnéztem nem akarta előttük reklámozni, hogy tartozik nekem. Inkább csendben adott egy 5-öst. Egy pohár borral és 5 perccel később távoztam is :) (más dolgom is volt, pedig ha nem, lehet megérte volna végig mulatni a partyt)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13408) KROK640 válasza hobizoli (#13406) üzenetére


KROK640
veterán

Ő tipikusan ilyen arc

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13409) GEIL válasza KROK640 (#13408) üzenetére


GEIL
addikt

Ott helyben hangosan :C :R ;] megszégyenítés....az ismerősök előtt.....csak hogy megadjuk a party hangulatát... :)

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#13410) koby11h válasza GEIL (#13409) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én körbejártam volna, hogy ha már itt buliznak akkor a maradékot dobják össze légyszíííí.... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#13411) dingdongkng válasza GEIL (#13409) üzenetére


dingdongkng
tag

Nem tudom hogy a keserű ellenségek ilyen módon való gyűjtése mennyire célszerű

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#13412) Pötyi válasza koby11h (#13410) üzenetére


Pötyi
őstag

Körbejártam volna a kertben és reklámoztam volna magam, hogy a házigazdának is én csináltam a gépét. Ott van egy rakás potenciális vevő, ajánlottam volna a szolgáltatásaimat, hogy nem akartok számítógépet? Rakok össze nektek gyorsan, olcsón, jót, ebből a háromból kettőt szabadon választhattok!

:DDD

QNX is cool!

(#13413) KROK640 válasza Pötyi (#13412) üzenetére


KROK640
veterán

"Körbejártam volna a kertben és reklámoztam volna magam, hogy a házigazdának is én csináltam a gépét" inkább nem tettem volna, lévén ugye az ominózus gép nem is indul jelenleg.
Ráadásul a potenciális vevőkör sem érte volna meg, mert az egyik ott ülő embernek csak házimozi rendszere van, mondván neki bonyolult a gép, a másiknak még az sem volt, mondván nem ért ő hozzá, meg minek az? illetve volt még a házigazda barátnője aki a "már megint erre a szarra költöd a pénzed mikor semmire se jó" mentalitás híve volt, szóval erősen kétlem, hogy ezzel túl nagy sikert arattam volna.

Csak apró adalék, hogy Tivadarnak kikapcsolták a netjét is, mert 3+ hónapja nem fizette, mondjuk most úgysincs hozzá gépe szóval mindegy is, de azért volt TV meg két telefon kihozva részletre... és a többi helyszínen ülő ember is hasonló gazdaságpolitikát folytat, szóval nem is biztos, hogy bármit is akarnék nekik csinálni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13414) Lenry válasza KROK640 (#13413) üzenetére


Lenry
félisten

szóval nem is biztos, hogy bármit is akarnék nekik csinálni.

mondjuk azt nem vágom, hogy a Tivadarnak miért akartál valaha is bármit csinálni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13415) hcl válasza Pötyi (#13412) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mármint aki kifizeti, nem úgy, mint a házigazda :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#13416) Armagedown válasza KROK640 (#13403) üzenetére


Armagedown
őstag

Nagyon pofátlan alak vagy, nem elég, hogy hivatlanul mész a partyra, még ki is akarod fosztani :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#13417) bambano válasza KROK640 (#13413) üzenetére


bambano
titán

nem mondtad, hogy amíg nem törleszt, zálogba elviszed a barátnőjét? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13418) KROK640 válasza Lenry (#13414) üzenetére


KROK640
veterán

Elmesélem (megint) legalább itt is itt marad :
2017 vagy 2018 karácsony első napja (dec 25) reggel előző naptól kajakómás fejjel, elégedetten kapcsolom be a gépet, hogy az év hátralévő részében nincs más dolgom mint kockulni, akkor kelek és fekszek, amikor akarok, van időm végre játszani... Amikor váratlanul megdöglött a monitorom! :( Nem volt egy vasam sem, világos volt hogy január 15 előtt aligha lesz pénzem ilyesmire, meg hogy 10 napig otthon fogok ülni és játszani sem tudok... :(
Na ekkor felhívtam Tivadart , hogy hogy jártam, mire mondta, hogy maradjak, nemsoká érkezik. Negyed óra múlva (igen, dec 25én reggel 9 körül) autóval házhoz szállítva nekem egy akkori szemmel teljesen korrekt, sőt upgrade (ASUS VW195D) monitor, hogy ő ezt már amúgyis el akarta adni, mert fölöslegbe van neki. Közöltem vele, hogy mindez szuper, DE : nekem momentán nincs egy vasam sem, és januárban sem hiányzik a kiadás annyira. Ennek ellenére otthagyta nekem mégis, később aztán februárban rendeztem. További adalék, egy bő évvel később teljes áron visszavásárolta tőlem, mikor nagyobbra váltottam. Szóval azért voltak korrekt húzásai.
Na, ez az a tette amit nem nagyon tudtam neki elfelejteni... eleddig.
Tavaly a RAMmal úgy érzem megháláltam, most is jófej akartam lenni, de látom ez most nemegészen úgy sikerül, ahogy szerettem volna :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13419) KROK640 válasza bambano (#13417) üzenetére


KROK640
veterán

Áh.. .az én barátnőm nekem sokkal jobban tetszik, ráadásul ő is, aligha értékelte volna az általam "zálogba hozott" "kolléganőt".

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13420) KROK640 válasza Armagedown (#13416) üzenetére


KROK640
veterán

Ugye? :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13421) hobizoli válasza KROK640 (#13413) üzenetére


hobizoli
nagyúr

komolyan nem ertem az ilyen embereket

nekem is van ismi, akinek amikor megjelenik a legujabb thaifon, mar 2-3 het mulva ott hadonaszik vele, kozben kb minden honap vegen ismiktol tarhal 5-10k-t, mert nincs penze kajara, meg fizetesi elolegert maszakal a HR-re, mert tobb honapos befizetetlen kozuzemi tartozasai vannak

de a 20k havi torleszto a csilivilifonra az qrva fontos, mert attol lesz am o a helyi vki, meg azon aztan most hu de sokan is fogjak hivogatni, meg majd attol csuszik le a bugyi (nem)

meg a napi doboz cigi az "alap", meg a folyoson a kaveautomatat etetni aproval naponta tobbszoris atom muszaj

egyszer mondtam neki, hogy egy evben 3-4 honapig csak ezekre keresel...

több drón kell ;P

(#13422) hcl válasza KROK640 (#13419) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Befogjátok mosogatni, miegymás...

@hobizoli : Jól csinálja, más pénzéből :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13423) KROK640 válasza hobizoli (#13421) üzenetére


KROK640
veterán

Ejjj, de rohadtul ismerős!!! Nem annyira a Tivadar (ő is tudja szórni a pénzt csak neki új thaifonra nem telik, de még régire sem, vele a legnagyobb ja, hogy úgy szórja a pénzét, hogy alapvetően alacsony bevételű, kevesebb van neki mint nekem - több munkával - ), hanem van más ilyen ismerősöm. Több is. Örökké kárál, hogy nincs pénze, előlegért mászkál, hiteleket vesz fel, aztán azt hiszi, hogy ő a király. Jön a pofára esés fizukor, hogy miért csak ennyi?

Barátnőmmel tavaly külföldi kiküldetésben voltunk, 16-an mentünk ki a cégtől. Mikor bejött asszem 2 hét után, hogy lehet kérni 50-300 eur közötti előleget, akkor 13 ember rögtön kért 300 eur-t. Csak mi meg még egy ember nem kértünk előleget. Aztán ment a sírás fizukor, hogy miért hosszabb a mi fizunk? Hát azért mert egyrészt nem rohantunk előlegért, másrészt mi hétvégén is bevállaltuk a túlórát, amikor ezek az ágyban másnaposan a másik oldalukra fordultak. Aztán köv hónapban megint rohant előlegért... de volt sörike, cigike, sürgősen új telefon, kinek éppen mi. Mi meg úgy voltunk vele, inkább itt túlórázzunk (kinti bérrel) és húzzuk meg magunkat, minthogy otthon kelljen.
Na meg király módra zabálások, és mi kaptuk az ívet, hogy felvágottas vajas kenyeret viszünk enni, mikor ők rántotthús, töltött káposzta, gyros kombót esznek ugyanazon napon belül, meg pizza házhoz rendelés, aztán a maradék meg ki volt dobva, meg 20 eurós szalámicsomagok, 5kg-s (volt, hogy bontatlan!) mosószerek és egyebek voltak hátrahagyva hazainduláskor, mert hogy ezt nem viszi magával.
Aztán ment a fájás már itthon, hogy milyen hamar kifogytak a pénzből. Nekem gép lett, meg új telefon már itthon, nekik meg semmi, de volt sör-cigi-rántotthús, szabadnap. Az egyik fiatal csajnak (igen, lánynak!) kellett a BMWre azonnal az új felni set, mert anélkül nem élet az élet, meg tán srácoknak se fog kelleni (pedig igen csak dekoratív volt autó nélkül is) sebaj, ha kint háromszor annyi a felni set, de lássák már, hogy ő megteheti! ÉS persze egész nap ment a kávé automata etetése is minden szünetben. (mondjuk ezúton örülök, hogy nem kávézok!)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13424) KROK640 válasza hcl (#13422) üzenetére


KROK640
veterán

Igazából nem bántanám (nincs vele semmi bajom emberileg) plusz mindig mondja Tivadarnak, hogy nem kell ez neked, ne költsél rá, ki fogja kifizetni?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13425) totron válasza KROK640 (#13423) üzenetére


totron
addikt

Nem semmi lehet ilyen kultúrkörben/munkamorálban létezni nap nap után. Mckérdezhetem, hogy milyen munkakört űztök?

(#13426) Diabolis


Diabolis
tag

Hehehhe, előleg....

2003-ban akkor még Tisza-menti gyerekként pakoltam én is a homokzsákot, egyrészt mert éppen két meló között voltam, másrészt mert igen jól fizetett (főleg ottani/akkori bérekkel).
Jött ám már első nap a khm... "vállálkozóú", hogy hát kedves "tezsvíreim" kinek kell előleg?
A "tázsvírek" jelentkeztek is, a szöveg a következő:
- Mennyi kell?
- Tízezer!!
- Oké, ötvenes kamatra. Szóval húszezret adsz vissza fizetéskor.
- Jóú!!

Pislogtam mint hal a szatyorban, gondoltam megcsillogtatom a matektudásom, amikor két haver egyszerre fogta be a számat, hogy nem kellene.... Ja, mi hárman voltunk "nem tezsvírek" összesen.... Amikor minket is megkérdezett a "vllálkozú", mi természetesen nem éltünk a lehetőséggel :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#13427) hcl válasza Diabolis (#13426) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Baaazzz micsoda üzlet...

Mutogatni való hater díszpinty

(#13428) Syl válasza Diabolis (#13426) üzenetére


Syl
nagyúr

Tízezer 50% kamatra az 20 000? :U Én anno nem ilyen matematikát tanultam...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13429) qnadam válasza Syl (#13428) üzenetére


qnadam
veterán

ezért nem vitted semmire!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13430) hobizoli válasza Syl (#13428) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem erted a matekot... a 20k fele a kamat :DDD

több drón kell ;P

(#13431) Diabolis válasza Syl (#13428) üzenetére


Diabolis
tag

Én sem, viszont az életösztönöm erősebb volt mint a matekom :D :D
Beszólni a helyi cigányvajdának, a gát tetején, alattad fél méterrel az áradó Tisza? Nem egy okos dolog :D :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#13432) hcl válasza Diabolis (#13431) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Puhára estél volna :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#13433) BiP válasza hcl (#13432) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, csak nehogy a homokzsák mellé némi cement is keveredjen, aztán úgy essen puhára, a Tisza iszapos aljára.

(#13434) Syl válasza qnadam (#13429) üzenetére


Syl
nagyúr

Jogos a tíz pont :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13435) BiP válasza Syl (#13434) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, meg a munka mellett nem jut idő pénzt keresni :)

(#13436) hcl válasza BiP (#13433) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13437) Syl válasza BiP (#13435) üzenetére


Syl
nagyúr

Az élet arany igazságai :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13438) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az a tök jó, amikor kijelzőt cserélsz egy tableten, és az a második próbánál megadja magát. És a tulaja vette.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13439) Top cat válasza Diabolis (#13426) üzenetére


Top cat
őstag

(#13440) GEIL válasza Diabolis (#13431) üzenetére


GEIL
addikt

Beszórni őket egymás után....vajdát hagyni a végére... :DDD ;] ;] ;] :DDD összes pénzt meg róla az aranyakat zsebbe...aztán repülhet..... :U :R ;] tanu nuku......ha meg kérdeznek, akkor "ki tudja mit szédelegtek a gáton a romák".... :DDD persze "csak vicc". ;]

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#13441) KROK640 válasza totron (#13425) üzenetére


KROK640
veterán

Logisztika, raktár.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13442) KROK640 válasza Diabolis (#13426) üzenetére


KROK640
veterán

Amellett, hogy nem stimmel a matek, ez kb rendesen uzsorakamat. De főleg akkor durva, 20 ezret ad vissza fizukor. vagyis nem levonja, hanem odaadja a pénzt, akkor lesheti h kifizessék neki, ha meg netán levonja és utána még el is kéri, akkor meg megint durva nagyon.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#13443) Diabolis válasza KROK640 (#13442) üzenetére


Diabolis
tag

Hát, JNSZ megyében ez így megy :D
Teszem hozzá, amikor begyütt a szélessáv, és árkot kellett volna ásni, nem találtak rá embert.... Az ilyen SZERINTEM meg is érdemli, hogy uzsorakamatot szedjenek tőle.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#13444) bambano


bambano
titán

szakmázzunk már egy kicsit. részt kellene vennem egy video megbeszélésen. mivel csinálják az ilyet, mi a legegyszerűbb?
desktopon nemigen, mert nincs kamerám. notebookban van, esetleg androidos tablet, telefon?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13445) MBazsee


MBazsee
tag

Itt a cégemnél Teams-et használnak, de oda Microsoft reg, vagy meghívás kell (úgy tudom). A kölykök, meg a feleségem a Zoom-ot használta, de ezekről nincs infóm. Ezek közül egyikkel sem volt különösebb probléma.

(#13446) hcl válasza bambano (#13444) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Milyen cumón tartják? Zoom, Webex az webes kliens. Skype van Linuxra, Winfosra, Androidra is. Teams is van webes verzióban, meg Windows/Android. Szóval eszköz nem korlátoz. Google Talk hívás is mindenen megy.
A Zoom biztonságilag gáz.

Nyilván olyanon tudsz bemenni, amiben van kamera, de nagyon sokan nem adnak képet akkor sem, ha van, szóval ha nem követelik meg, akkor nem érdekes. Különben mindegy, mikrofon legyen. Egyik cucc sem bonyolult.

@qnadam : És tényleg.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13447) qnadam válasza bambano (#13444) üzenetére


qnadam
veterán

tablet vagy telefon simán jó rövidebb távon.
vagy desktopon droidcam app, mivel webkamerám nincs, én ezt a kombót használom. teljesen jó, a képminőség oda-vissza elver egy átlag webkamerát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#13448) bambano válasza hcl (#13446) üzenetére


bambano
titán

a gtalk video hívás hogy működik hálózati szempontból?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13449) hcl válasza bambano (#13448) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mármint?
Szerintem https-en megy az egész. Ha van a telefonodon egy Hangouts, azzal lehet hívni.
Mondjuk nem tudom, hogy többen bent lehetnek-e, de asszem igen.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13450) bambano válasza hcl (#13449) üzenetére


bambano
titán

natolás meg ilyesmi a kérdés...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.