Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) ballazol


ballazol
senior tag

Keep Calm!
Mosléktanyát is bevárjuk. :W

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#902) zulu_mester


zulu_mester
tag

Nálunk (Bagon) a falu egy jó részét már telenyomták a reklámlevéllel, hogy nemsokára jönnek az üzletkötők :D

"Te is fiam Bluethooth!"

(#903) Ic3man válasza zulu_mester (#902) üzenetére


Ic3man
tag

Hogy a villám verné meg őket! :D

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#904) Luc22


Luc22
csendes tag

Szupergyors internet a zirci járásból. Hát ez se lett kész decemberre.

[ Szerkesztve ]

(#905) wwenigma válasza tika06 (#891) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Elég gyászos csomagok... :( Flottában, husegido nelkul a korlátlan LTE-re (adatkorlat nincs) jelenleg két jó ajanlat van, egyik 3900ft (max. 150/50Mbit) a masik pedig 5250ft (max. 300/50Mbit). Magánszemélyeknek is, nincs apróbetű, nincs kamuzás...

Ismerosnel Hernádkak-on Telekomos csoda adsl-en 50es csomaggal mertem 20-24Mbitet mert messze van a DSLAM (ennyivel epul fel a kapcsolat), telómon meg 60-70Mbit...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#906) btz válasza Luc22 (#904) üzenetére


btz
addikt

Már 2020 december céldátum a SZIP 1.0-val. Szóval idő van még mint a tenger 🙂

ⓑⓣⓩ

(#907) gabor9991 válasza wwenigma (#905) üzenetére


gabor9991
őstag

Azért említsük meg azt is, hogy ezek a sebességek csupán elméletben léteznek.
Én is az egyik ajánlatot használtam több éven át, de idén nyárra már annyira túlterheltté vált a telenor hálózata, hogy vissza kellet váltanom mobilnetről vezetékesre, szerencsére nálam is elérhetővé vált a telekom koaxos hálózatán 300/22-es csomag.
Most épp korlátlan a telenor hálózata mindenkinek, ennyit tud nálam:[link]

[ Szerkesztve ]

(#908) btz válasza gabor9991 (#907) üzenetére


btz
addikt

Az ilyenekkel pont ez a baj. Mindenki rákap, aztán használhatalanná válik, főleg sűrün lakott helyen.
Sajnos ahol én lakom kezdetben simán elérte a 110-120megabitet, de mostmár délelőtt is max 70-80, este pedig jó ha 40/10

ⓑⓣⓩ

(#909) wwenigma válasza gabor9991 (#907) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez igy jol hangzik de a mobil SZIP-es csomagok ugyanilyen feltételekkel lesznek sokkal drágábbak... :U Illetve nem csak elmeletben mert ki is lehet merni gyakorlatban. A korabban emlitett vezetekes adsl sebesseget akarmikor hozza...

btz: miskolc elegge surun lakott, most 56/32-t mértem éppen. Szüleimnél szlovák határon fix 130/50Mbit telón több mint 1 éve (routerben van a kartya igy ott 50/50fix mert annyit tud az eszköz), igaz ott gyk. csak ők hasznaljak a tornyot. :D A telekomos SZIP2 még elmenne, de az adatkorlat miatt veszett fejsze nyele...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#910) draco31 válasza btz (#906) üzenetére


draco31
veterán

Még a végén lehet szerződést kötök a mostani cégemmel (naracom) 50 megás microra, most 10 megám van csak. Bár ahogy a szamosnet halad az egésszel, lehet írhatok 2 évet is nyugodtan :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#911) tika06


tika06
csendes tag

Ha valaki esetleg gondolkozik a "szuper" SZIP Mobil csomagokon, itt lehet ellenőrizni az elérhetőséget:
[link]

(#912) Gyula84 válasza tika06 (#911) üzenetére


Gyula84
veterán

azért mert nálunk már az oszlopon a kábel? :F

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#913) Kommy válasza Gyula84 (#912) üzenetére


Kommy
veterán

Nálam is ezt írja pedig max 10mbit az elérhető, persze van 30-as csomag kábelesen de abból 10mbit jön max.

(#914) FrezeR


FrezeR
senior tag

Mit gondoltok pl. olyan esetben ha mondjuk két települést kell összekötni gerinchálózattal, azokat a munkálatokat télen is végzik, vagy szépen kitelelnek, mert úgy is ráérnek vele 2020-ig?

(#915) btz válasza FrezeR (#914) üzenetére


btz
addikt

Most akár kétszer is ki tudnak telelni 2020 végéig, ha arról van szó. 🙂

ⓑⓣⓩ

(#916) grabber


grabber
addikt

Már behúzták az optikát a falu központba. Már csak pár hónap és lesz Digi :)

(#917) #33253120 válasza Cs1csó (#887) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hehe... Bodaszőlőn kb ugyanez van 2017 közepe óta. Főutcán kész a gerinc, elvben Hajdúböszörményben ott a kábel túlsó vége, és megálltak.

Én feladtam. Invitelt nem tudok rendelni, mert belenőtt pár fa a rálátásba, így év elején váltottam korlátlan, megosztható mobilnetet a telekomtól, az előfizetéses kártyámra. Mobilnetet amúgyis sokat használok, így ha lenne egy otthoni szolgáltatás, és mellé egy mobilnet az is kb annyiba lenne mint ez. A mobil SZIP árakat nézve még nem is járok rosszul.

(#918) Gyula84 válasza Kommy (#913) üzenetére


Gyula84
veterán

hmm érdekes mondjuk nálad ott az elméleti 30 itt meg 1 van :D

(#914) FrezeR
én ma is láttam dolgozni őket

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#919) taki01


taki01
őstag

Unatkoztam és lemértem gmaps-el hogy kb hány méter választ el a 300Mbps-es Telekomos koax nettől.
Sajnos jelenleg semmi jele nincs a hogy bármelyik cég fejleszteni szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#920) draco31 válasza taki01 (#919) üzenetére


draco31
veterán

Mondjad nekik, hogy megveszed a kábelt, csak kössenek rá :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#921) Cs1csó válasza taki01 (#919) üzenetére


Cs1csó
félisten

Te is tudod, hogy ez nem így működik, nem egy panasz volt már itt is, hogy az utca túloldalán - sima kétsávos út - digi 1000-es net miközben a te oldaladon 10Mbit-es ADSL 2-3x drágábban.

A legegyszerűbb pl. a fenti esetben, hogy megpróbálsz beszélni a szembe szomszéddal és felesben fizetitek és egy acéldrótra rápakolva áthúzód az út felett.

[ Szerkesztve ]

(#922) taki01 válasza draco31 (#920) üzenetére


taki01
őstag

Már mondtam nekik még mondta ha erősítőhöz áram kell azt is adok. :)

(#921) csicso82
Tudom, de azért minden félévben írok nekik. Amúgy nem hiszem hogy hatalmas meló lenne nekik ez a 240 m úgyhogy végig van villanyoszlop és az út fölött se kéne átvinni mert a vezeték az én oldalamon lenne.

[ Szerkesztve ]

(#923) Cs1csó válasza taki01 (#922) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálunk pl. tavasz vége - nyár eleje óta fent van a doboz és az optika ami még egy olcsóbb csomagban is kb. sebességre 3-4x gyorsabb és - remélhetőleg ami fontosabb SOKKAL FONTOSABB - a PING is jobb ami most 24-40 között ugrál, ha az optikán stabil 8-10 lenne annak jobban örülnék, jah és szeptemberre ígérték.

(#924) taki01 válasza taki01 (#919) üzenetére


taki01
őstag

Megjött a sablon válasz:

(#925) F34R válasza taki01 (#924) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezzel ki lehet torolni a valagadat..... :D en is kb ezt kapom toluk vagy epp az illetekes DIGI szolgaltatotol.

(#926) taki01 válasza F34R (#925) üzenetére


taki01
őstag

Hát ha lesz idén már Digi optika a szutyok Invitel DSL helyett.

(#927) Cs1csó válasza taki01 (#926) üzenetére


Cs1csó
félisten

Simán meg van már a fejlesztési terv, tehát hogy hol mikor fognak fejleszteni és mi a következő és az utáni terület tehát ha ezt írták akkor ott vagy 2 évig semmi sem lesz.

(#928) djzotya1983


djzotya1983
tag

Jelenleg ez van KÉP :K Elképzelhető hogy lesz itt valami FFTH?
:F

[ Szerkesztve ]

(#929) tbw


tbw
aktív tag

Én úgy látom hogy itt Galgahévízen, az Inviteles karókra is került fel egy új kábel ami eddig nem volt ott.

TBW

(#930) Ic3man válasza tbw (#929) üzenetére


Ic3man
tag

Konkrétan hol látsz ilyet?
Egy jó fél éve röppent fel, hogy a GalgaKTV konkurenseként a Galga Média Zrt. is terjeszkedni akar, de még csak engedélyei sincsenek...
Igazából a Digi mellett itt senki sem fog labdába rúgni. Csak legyen már valami. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#931) taki01


taki01
őstag

Nálam újabb fejlemények lettek. Aki felügyeli a szobi járási projekteket avval beszéltem tegnap és meg volt lepődve, hogy itt nem elérhető a 30 Mbps-s internet mivel úgy lett leadva, hogy ahol lakom van min 30 Mbps. Mondta, hogy küldjek egy emailt a KIFÜ felé mert akkor elvileg beleveszik a SZIP-KMR-be valahogy. Remélem hogy valamit sikerül majd intézni.

(#932) tbw válasza Ic3man (#930) üzenetére


tbw
aktív tag

Itt a Dobóban eddig a mi oldalunkon lévő karókon volt kábel, és a fehér dobozok is azon vannak.
De szerintem a másik utcákból a kábelt a szembe oldalon lévő Inivteles karókra tették, mivel eddig ezt ott nem láttam.

TBW

(#933) Ic3man válasza tbw (#932) üzenetére


Ic3man
tag

Ahogy a vak is szokta mondani "meglássuk". :D
Nekem a Digi elég lesz, max a T féle 2/1G érdekel jobban. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#934) Rozadj


Rozadj
csendes tag

A mai nap munkából hazafele a hóban észrevettem új kábeljelölő léceket, Egyik kanyarban telekomos autó ált, nállunk úgyahogy dolgoznak berettyóőjfalui járásban.

(#935) tbw válasza Ic3man (#933) üzenetére


tbw
aktív tag

Olyan is lesz?
De az is csak kábelen.

TBW

(#936) draco31


draco31
veterán

Nálunk továbbra is naprakész az oldala a nyertesnek. :DD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#937) Ic3man válasza tbw (#935) üzenetére


Ic3man
tag

Ha a T jön Galgahévízra akkor én szájjal leveszem az összest. :)
Roadmap-juk szerint nem jönnek. Persze nem lenne nekik egy nagy mutatvány, mert Turán is van és Aszódon is, "csak" össze kéne zárni.
Megnéztem amúgy a Dobót, mintkét oldalon Digi van!

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#938) tbw válasza Ic3man (#937) üzenetére


tbw
aktív tag

Igen gondoltam hogy mindkét oldal Digi.
Csak a bekötő utcákra onnan mentek rá, a másik oldalról, és úgy kötözgették át a csomópontokon.

TBW

(#939) dancsuri válasza Gyula84 (#912) üzenetére


dancsuri
veterán

Nálunk a program szerint jogosult vagyok, a szolgáltató szerint nem szerepel a címem a támogatott helyek közt (Telekom)

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#940) tbw


tbw
aktív tag

Hozhatnák már mert már mindenkinek 10 pingje van nekem meg mindig 30-35.
Ez a 30 mbites net kalap fos ha rajta lóg mindenki este.

TBW

(#941) Ic3man válasza tbw (#940) üzenetére


Ic3man
tag

Az nagyon sok!
Hogy a pélóba? Itt vagy 2 utcáva odébb, de nekem most nem hiteles mérés közben (megy YT) is 7-8 körül van.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#942) Gyula84 válasza dancsuri (#939) üzenetére


Gyula84
veterán

jól megvan csinálva :D

(#940) tbw
30-35? álom :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#943) tbw válasza tbw (#940) üzenetére


tbw
aktív tag

BF5ben volt annyi, lehet hogy a szerver nem volt közeli...

TBW

(#944) Ic3man válasza tbw (#943) üzenetére


Ic3man
tag

Esélyes!
Amúgy én mostanában nem nagyon látok haladást itthon. KEZDEK ZABOS LENNI!

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#945) Cs1csó válasza Ic3man (#944) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ne legyél egy dolgot tehetsz elköltözöl olyan helyre ahol van DIGI 1000-es net 3k-ért.

(#946) draco31 válasza Ic3man (#944) üzenetére


draco31
veterán

Nyugi, ott legalább van valami normális cég, itt még az sincs.
Még most is ez van az oldalukon:
A projekt tervezett befejezési dátuma:
2018. 08. 22.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#947) madagaszkar válasza draco31 (#946) üzenetére


madagaszkar
tag

Ott a pont!

Amúgy pénteken 2019.01.18-án, műszaki átadás lesz a Szamosnet Kft. irodájában Fehérgyarmaton!

(#948) draco31 válasza madagaszkar (#947) üzenetére


draco31
veterán

És mit adnak át? :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#949) F34R válasza draco31 (#948) üzenetére


F34R
nagyúr

A penzt. :DDD

(#950) draco31 válasza F34R (#949) üzenetére


draco31
veterán

Szerintem átírnak valamit a honlapon. :DD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.