Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) btz válasza Lauda (#1149) üzenetére


btz
addikt

Prooaganda bullshit szöveg egy fizetett hirdetésben. Ezek alapján te elhiszed, hogy a műholdas internet bárhol alternatíva egy Magyarországnyi országban, ahol elég ritkák a sivatagok, Andok méretű hegyvidékek és a többkilóméter méretű jégmezők?

ⓑⓣⓩ

(#1152) Lauda válasza btz (#1151) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel nem ismerem az ottani optikai jellemzőket, nem tudok ellenérvet felhozni arra, hogy ez ott kézenfekvő. Én 2000 ft-ot fizetek a 60mbit-ért és itt a telekom az 1000 mbit-el is, nálunk nyilván nem rúg labdába a műhold. De egy olyan helyen ahol talán a közelben nincs kiépítve semmilyen optika, ott ez a megoldás maradt. És még mindig csak lehetőség. Akinek nem szimpatikus, használjon mobilnetet például.

[ Szerkesztve ]

(#1153) btz válasza Lauda (#1152) üzenetére


btz
addikt

A probléma az, hogy a Szupergyors Internet Programon lovagolva próbálják meg eladni ezt a terméket, ezzel emberek megtévesztésére is alkalmas lehet az egész. Ezzel az alternatívás cikkel kiegészítve pedig egyenesen agymosás.

ⓑⓣⓩ

(#1154) btz


btz
addikt

2017. Október 24-től érvénybe lép az elektronikus hírközlésről szóló, az országgyűlés által már a nyáron elfogadott törvénymódosítás, amely a hang- és adatalapú lakossági tarifákra vonatkozik.

Ezentúl határozott időtartamú előfizetői szerződés az eddig általános 24 hónap helyett maximum 12 hónapra köthető, sőt a szolgáltatónak a szerződés megkötését megelőzően minden esetben fel kell ajánlani a határozatlan időtartamú előfizetői szerződés lehetőségét az ügyfélnek – annak feltételeit bemutatva.

Lol. Akkor most mi van? Rájuk nem vonatkozik a törvény? 😂

ⓑⓣⓩ

(#1155) Lauda válasza btz (#1153) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel annak keretében valósult meg ez a lehetőség az ott élők számára, nekem evidens, hogy ezzel is próbálják eladni.

(#1156) btz válasza Lauda (#1155) üzenetére


btz
addikt

Dehogy annak keretében valósult meg. Mutass egy pályázatot, aminek ketetében ez a cég Európai Uniós vagy akár hazai támogatást nyert volna. Nem hiszem hogy fogsz találni propaganda cikkeken, fizetett hirdetéseken kívül mást. De ha találsz, akkor megemelem a kalapom.
Így ilyen formában ez egy ordas nagy kamu marketing anyag.

ⓑⓣⓩ

(#1157) btz válasza szkaroly (#1125) üzenetére


btz
addikt

Melyik településen szórtak ki ilyen szórólapot? Mert szeretném megnézni, hogy ki a Szupergyors Internet Program nyertes azon a helyen.

ⓑⓣⓩ

(#1158) Lauda válasza btz (#1156) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom megcáfolni a szórólapon olvasottakat és alátámasztani sem.

(#1159) btz válasza Lauda (#1158) üzenetére


btz
addikt

Pedig nagyon könnyen lehetséges lenne.

ⓑⓣⓩ

(#1160) Cs1csó válasza Lauda (#1149) üzenetére


Cs1csó
félisten

"gazdaságosan" magyarán lusta disznók még a más pénzét sem tudják elkölteni amire kellene.

(#1161) draco31 válasza Cs1csó (#1160) üzenetére


draco31
veterán

Dehogy nem, arra költik amire nekik kell :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1162) Cs1csó válasza draco31 (#1161) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O :R

(#1163) Lauda válasza Cs1csó (#1160) üzenetére


Lauda
félisten

Egyébként ha gazdaságosabb így, mint az optikát kiépíteni, akkor ezzel mi a probléma? Nem tudom, hogy az-e, mivel nem lát bele az ember. Gondolom, ha az optika lenne ésszerűbb, akkor kiépítik. Az sem mindegy mekkora település, mennyi a potenciális ügyfél. Néhány előfizető miatt kiépíteni kilóméterekre az optikát és fenntartani eléggé gazdaságtalan szerintem.

(#1164) szkaroly válasza btz (#1157) üzenetére


szkaroly
senior tag

Békéscsaba. Én a külső részén lakom, itt sajnos nincs kábel. Jelenleg mobilnetet használok (Hello Data). MVM NET Zrt. nyert a városban egyébként, 811 567 486 HUF támogatást kaptak. Csak jelzem hogy a villanykarók is az övék, tehát még csak ásni sem kell. Plussz jópár évvel ezelőtt a Digi letarolta a fél várost, behúzta az optikát, tavaly nyáron pedig az 1000 megabites fejlesztést is megcsinálták. Ott nyilván már nem kellett volna a MVM NET Zrt.-nek fejleszteni.

Poco X3 Pro

(#1165) molnarbalazs


molnarbalazs
csendes tag

kabaré... penészleki sztorihoz.

Tisztelt Molnár Balázs Úr!

Megköszönve ismételt érdeklődését az alábbi válasszal tudunk szolgálni.

A vezetékes hálózat kiépítéséig a SZIP Mobil Internet szolgáltatás nyújthat megoldás Önnek, melyet 2018.12.15-től kérhet bármelyik mobil szolgáltatótól. Ez a termék is teljesíti a mai legmodernebb technológiákkal a SZIP elvárásai szerinti Internet sebességet.

A vezeték nélküli technológia esetén a hozzáférés a mobil szolgáltatók által biztosított lefedettségi adatok alapján, mindhárom szolgáltató együttes lefedettségével számolva, és kültéri antenna használatával lett kalkulálva!

A vezeték nélküli mobilszolgáltatók (Telekom, Telenor, Vodafone) hozzájárulva a SZIP célkitűzéséhez, az alábbi vállalást tették:

Azon háztartások számára, amelyek vezetékes technológiával nem férnek hozzá a szupergyors internethez, otthoni felhasználásra fix telepítésű mobil internet csomagot vezet be 2018. december 15-ével.
A termék névleges letöltési sebessége minimum 30 Mbps.
A termék korlátlan adatforgalmat tesz lehetővé az előfizetők számára azzal, hogy a visszaélésszerű túlforgalmazást a szolgáltató szankcionálhatja.

Mind három magyarországi mobil szolgáltatótól lehet eltérő feltételekkel igényelni a szolgáltatást. Az Ön településén a Telekom és a Telenor rendelkezik a legjobb beltéri lefedettségi adatokkal.

Ha a lehetősséggel élni kíván keresse fel a szolgáltatókat.

üdvözlettel:

xxx
asszisztens

Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség

(#1166) molnarbalazs válasza molnarbalazs (#1165) üzenetére


molnarbalazs
csendes tag

https://www.telenor.hu/szupergyorsinternet

9e / hó + 24hónap, napi 30gb max vagy korlatozas

https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/szip-mobilinternet

hűség nélkül 29e + havidíj, napi 30gb max vagy korlatozas, esetleg szerzodesbontas

(#1167) btz válasza szkaroly (#1164) üzenetére


btz
addikt

Akkor innen is látszik, hogy a SZIP-hez itt semmi köze a cégnek.
Csap próbálnak már mindenfélét, mert tudják, hogy nem sokáig fognak fennmaradni.

ⓑⓣⓩ

(#1168) Fücsök007 válasza btz (#1167) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez várható volt, a következő pár évben kihullanak végre a nem versenyképes szolgáltatók. :C

(#1169) Lauda válasza btz (#1167) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt most miből látod ? Ahol ő lakik, a külső részen, ott nincs kábel. Tehát marad a műhold vagy a mobilnet.

[ Szerkesztve ]

(#1170) ballazol válasza szkaroly (#1142) üzenetére


ballazol
senior tag

reméljük, ezért a politikus dumáért pénzt kap :DDD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#1171) Gyula84 válasza Lauda (#1169) üzenetére


Gyula84
veterán

hát akkor vegyenek egy dobbal és húzzanak :D

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#1172) wwenigma válasza molnarbalazs (#1166) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Flottaban bárkinek 4900/5300ft, korlátlan LTE...van amikor napi szinten többet forgalmazok mobilon mint 30GB...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1173) molnarbalazs válasza wwenigma (#1172) üzenetére


molnarbalazs
csendes tag

ez kitol honnan hogyan?

+ egy kis izelito a mostani szolgaltatonk minosegi csomagjairol, hozzaallasarol:

http://www.wellopnet.hu/index.php/dijcsomagok

tavaly nyar elejen irtam nekik, hogy jojjenek mar ki nezzek meg, tudunk e tobbet a 4/0,5-nel, mert szorolapoztak, hogy uuu 30 is megy a mikrohullamon... azota se reagaltak. 1-2 hetente par oras kimaradas, neha tobbszazas ping, packetlossok, stb.
ÁSZFben eltero helyeken kulonbozo dijak, a faluban kinek mennyiert szamlaznak ugyanazert a sebessegert... kabare.

(#1174) #81733120 válasza molnarbalazs (#1173) üzenetére


#81733120
törölt tag

Itt is hasonló volt a helyzet, na meg egy alkalommal el is romlott a Ubiquiti NanoStation Loco M2, szóval amíg nem lett másik, nem lett net. Arról nem is beszélve, hogy a garantált sebesség nem is volt meg, de már a netelérés csodának számított/számít ennél a technológiánál...

(#1175) wwenigma válasza molnarbalazs (#1173) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link] első hsz, IQ olcsobb de EQ/KÜF-nek jobb a support és 300/50 van aktivalva nekik 150/50 helyett. Meg utobbinak jo beszedes csomagjaik is vannak...7000ft a korlatlan net + korlatlan sms + 200perc (ami utan 9.5ft a percdij, mp alapon) Arulnak olcson telefont is. Husegido nincs. a valamit nem talalsz privatban el tudlak igazitani.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1176) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

A véleményetek érdekelne, mivel nulla tájékoztatást kapok mindig, hogy ha a településünkön a telepített központnál dolgoknak már 2 napon keresztül több emberrel, autóval, pár hónapnyi "csend" után (a kis dobozok már az oszlopokon vannak régen, kábelek a föld alatt ahol kell) az adhat-e némi okot a bizakodásra, vagy ez még semmit nem jelent?

(#1177) Cs1csó válasza FrezeR (#1176) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az már igen, tehát mikor a fejközpontot szerelik, persze még ez sem elég az üdvösséghez mert lehet csak akkor indítják ha az ott lévő x összekötött település készen van és azt nem biztos, hogy látod messzebb, hogy állnak.

(#1178) btz válasza FrezeR (#1176) üzenetére


btz
addikt

Akkor tapsolj, mert valahol még se oszlopdobozt, se kábelt, se kocsit nem láttak a környéken sem.

ⓑⓣⓩ

(#1179) tibcow


tibcow
csendes tag

Üdv!

A következő dologgal kapcsolatban kérném véleményeteket.
A pályázati papirokban a projekt keretében létrejövő hálózatokat, kötelezően Open Access hálózatokként emlegeti. Elméletben a pályázaton nyertesnek 7 éveig kötelező más szolgáltatókat is beengedni a kiépített hálózatra.(a versenyt elősegítendő)

Tudható erről valami? Esetleg valakinél van olyan szolgáltató aki, így szolgáltat.

Korábban már felhívtam a Telekomot, hogy tervezik-e a szolgáltatás indítását ezeken a hálózatokon, de választ nem kaptam még.

Hajdúhadházi járás. Eurointernet Kft.

A jelenlegi árképzés talán másabb lenne, ha más szolgáltató is megjelenne az optikán.

üdv,
tibi

(#1180) btz válasza tibcow (#1179) üzenetére


btz
addikt

Telekomnál nagyker áron vásárolható az access, még a rézen is.

ⓑⓣⓩ

(#1181) tibcow válasza btz (#1180) üzenetére


tibcow
csendes tag

Ez lenne a kérdés, hogy ez mit jelent a gyakorlatban. :)

Megéri-e bármelyik más szolgáltatónak, így megjelenni a hálózaton?

Fura amúgy, hogy adok x pénzt, hogy építs ki hálózatot és szolgáltass, de az árat te szabod....,
Sok helyen rézről(adsl 5-10mbit) váltanak optikára,így nem kérdés az új hálózat technológia előnye.
Viszont a gazdasági pénzügyi vonal érdekesebb, hogy milyen haszonnal működnek majd ezek az "új" cégek, verseny nélküli környezetben.

(#1182) Ic3man válasza FrezeR (#1176) üzenetére


Ic3man
tag

Szia,

Hol is van ez? Nálunk (Galgahévíz) 2-3 hete kész az infrastruktúra, de azóta halálcsönd és hullaszag. Azóta kb. egy DIGI-s autót vagy embert nem láttam.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1183) -Philip- válasza tibcow (#1179) üzenetére


-Philip-
tag

Szia,

Az Open Access a gerinckábelekre vonatkozik, azaz a települések közötti felhordó hálózatokra. Ebben kell biztosítani kapacitást az esetleges bérlő jelölteknek amennyiben igényt tartanak rá és a bérleti árban is megállapodás születik.

A települési lefedő hálózatokon majdnem lehetetlen lenne osztozni az eltérő topológiák és osztásarányok miatt.

- Rallymania -

(#1184) Cs1csó válasza tibcow (#1179) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv amit a Hajdúhadházi járásba Eurointernet Kft. csinál az szánalmas, a rézdrótnál jobb ez nyilvánvaló de a technológia elvileg többre lenne képes és olcsóbban is adhatnák amúgy is még sehol sincsenek Hadházán még nem szolgáltatnak vagy rosszul tudom?ű

Jah és még számolni sem tudnak 25000-17000 ≠7000 sügérek, igénytelen valami ez is. nincs verseny. mutyi meg NER lovagok vágtázása van: 30/7-es net 3700Ft-ért???

Debrecenben panelben ilyet kínál a DIGI:

Úgyhogy ezek a "Eurointernet"-esek is csak a bajnak vannak. Megjegyzem nem lenne szükségem gigabites LAN-ra még hardverem sem biztos hogy lenne hozzá - hálókártya de mondjuk bíztam volna egy 3k-ért 100/30-as netben. de úgy látszik ez hiú ábránd ebben a sunyi világban.

(#1185) FrezeR válasza Cs1csó (#1177) üzenetére


FrezeR
senior tag

Persze azt nem tudom a többi település hogy áll. Elvileg rajtunk kívül még 2 település van amit össze kívánnak kötni. A kiadott dokumentumok szerint, persze lehet más a helyzet.

Viszont a mellettünk lévő településen (Nyírtura) 2 hét alatt minden oszlopra felkerültek a dobozok, vezetékkel együtt. Azt viszont tudom, hogy ők egy másik pályázatba és másik járásba tartoznak, viszont jóval később kezdték ott a kiépítést, kb 9 hónapra rá, hogy itt nálunk elkezdték. A cég ugyan az aki ezeket a településeket csinálja. Itt nálunk pontosan egy évvel ezelőtt kezdték a munkálatokat a nulláról.

Ic3man: Sényőn lakom, Nyíregyháza mellett.

(#1186) Ic3man válasza FrezeR (#1185) üzenetére


Ic3man
tag

Vágom, dolgoztam már ott. :)
Nagyon várom már, most már több mint fél éve... csak lesz valami most már!

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1187) placebo2018 válasza Cs1csó (#1184) üzenetére


placebo2018
csendes tag

Jó kis internet van arrafelé nálunk 20Mbit 4280Ft de határozatlan időnél 6600Ft és egyszeri díj 63500Ft :C,jól bevannak szarva gondolom mert a szomszéd faluban van már telekom Gbit de nálunk még nem történt semmi...

[ Szerkesztve ]

(#1188) FrezeR válasza Ic3man (#1186) üzenetére


FrezeR
senior tag

Igen? kicsi a világ :)

Én is bízom benne, hogy nem húzzák el 2020 végéig a dolgot na meg, hogy akkor nálatok sem kell sokat várni. Érdeklődni már nem is szoktam, mert semmit nem tudnak mondani a központjukban, így csak abból következtetek amit itt helyben látok.

(#1189) placebo2018 válasza placebo2018 (#1187) üzenetére


placebo2018
csendes tag

Na nézem a TV szolgáltatót az ugyanaz itt nyugaton is az iTv csak itt 105 csati 4590Ft ebből 19 nem magyar nálatok 128 csati 3990Ft....mondjuk mindenhol műhold van nem kell csodálkozni..

(#1190) Cs1csó


Cs1csó
félisten

(#1191) btz válasza Cs1csó (#1190) üzenetére


btz
addikt

:DD :DD :DD :DD :DD :DD

ⓑⓣⓩ

(#1192) #81733120 válasza Cs1csó (#1190) üzenetére


#81733120
törölt tag

:C

(#1193) e90lci


e90lci
senior tag

Na erre kíváncsi leszek! :DD

(#1194) Ic3man válasza FrezeR (#1188) üzenetére


Ic3man
tag

Nagy az, hidd csak el. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1195) btz válasza e90lci (#1193) üzenetére


btz
addikt

Nem egy lehetetlen küldetés

ⓑⓣⓩ

(#1196) Essejó válasza #81733120 (#1147) üzenetére


Essejó
veterán

El vagytok ti kényeztetve :D Én anno még 14,4 kb/s-es modemmel kezdtem az internet feltalálása előtt. :)
Aztán eltelt pár év és kezdett terjedni az adsl 384/64 kb/s os elképesztő csúcssebességgel. :D
Már ott volt az utca végében, tőlünk 2 saroknyira, de még 2 évet kellett várni mire a hozzám közeli alközpontba kikerült a dslan kártya.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1197) btz válasza Essejó (#1196) üzenetére


btz
addikt

De azt ugye tudod, hogy az egy egészen más internet volt, nem az amit ma használunk. Akkor még nyoma sem volt HTML5 videó és audió tartalomnak egy weboldalon, sxripteknek, java, ajax programoknak, , alkalmazásokról pedig ne is beszéljünk. Sem élő video streamekről FullHD-ben vagy 4K-ban. Az egy egészen más tartalom volt, amihez tényleg megfelelt az a sebesség. 🙂

ⓑⓣⓩ

(#1198) #81733120 válasza btz (#1197) üzenetére


#81733120
törölt tag

:K

Én abból a korszakból kimaradtam, mivel a mobilnet nagyon drága volt (a Dominós kártyámról leszedett egyszer 5000 forintot pár perc :D ), ezért azt nem használtam, itt meg jó ideig nem volt sem xDSL/DSL/ADSL, sem műholdas technológia. 2010 környékén jött be ez a műholdas dolog, '15-16 környékén meg az optika.:)

(#1199) Gergosz2 válasza e90lci (#1193) üzenetére


Gergosz2
veterán

Juhhé, a falum pont az utolsóban van benne. Mondjuk elefe nem számítottam rá, hogy tavaly decemberre végeznek, de nem igazán értem a másfél éves kitolást. Ami tippre 2021-re lesz csak kész.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1200) btz válasza Gergosz2 (#1199) üzenetére


btz
addikt

2020 végére kell, hogy kész legyen, ez volt az alap elvárás amúgy is az Uniótól. A 2018 az a választások miatt volt csak beígérve, ezt mindenki tudja, valamennyit meg is csináltak, hogy legyen mit mutogatni, de majd ugyanennyivel meg is csúsztak, ez marad 2020-ra. 2020 után, ha nem tudnak elszámolni a pénzel az Uniónak, akkor kakukk, visszakövetelik. Ezért lesz mindennel elszámolva addig. Utána jön a Szupergyors Internet Program 2.0, ami 2020-2025-ig fog tartani.

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.