Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) grimm2015


grimm2015
senior tag

Azt megtudja valaki mondani, honnan tudhatom meg, hogy Kistelek járásban (SZIP) ki lesz az optikai szolgáltató?
Koax telekomom van, de most csinálják az optikait, csak nem tudom, hogy új szolgáltató lesz-e. vagy (remélhetőleg a Telekom). És igazából senki sem tudott rá választ adni.

Battlenet: Grimm#22690

(#1102) Gyula84 válasza grimm2015 (#1101) üzenetére


Gyula84
veterán

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#1103) grimm2015 válasza Gyula84 (#1102) üzenetére


grimm2015
senior tag

Igen, de a szoláltatása mellett a referenciáknál ez van. (és eddig berotel nem volt, és hát facebookon meg is van róla a vélemény)

MAGYAR TELEKOM NYRT. távközlési hálózatán végzett munkáink:

Földalatti adatátviteli hálózathoz kapcsolódó kiegészítő tevékenység. (Hálózatfenntartás és kiegészítő tevékenysége Budapest és az agglomeráció területén).
Magyar Telekom Nyrt. szolgáltatási területein, bekapcsolások, kisebb hálózatbővítések, hibajavítás és ezen tevékenységhez kapcsolódó tervezési feladatok, valamint DVB-S házhálózatok létesítési és hibajavítási feladatok ellátása
Magyar Telekom Nyrt. szolgáltatási területein, kivitelezői és üzemeltetési tevékenység nyújtása Fix Access és KTV területeken

Tehát akkor szerinted elkönyvelhetem, hogy a telekom marad a koaxon, a berotel meg lesz optikain?

Battlenet: Grimm#22690

(#1104) Gyula84 válasza grimm2015 (#1103) üzenetére


Gyula84
veterán

én csak annyit tudok amit btz bedobott a cikkbe :) ha ők vannak oda írva akkor nincs kizárva, de majd jön btz azt mond valamit hátha tudom még ezt azt

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#1105) btz válasza grimm2015 (#1103) üzenetére


btz
addikt

Az van amit a Telekom közösségi fórumán is leírtam. A Berotelnek van lakossági szolgáltatása, így magának építi ott a hálózatot. Nem a Telekomnak. Ha a Telekom SZIP projektje lenne a járás, akkor a Telekom lenne odaírva pályázat nyertesként, nem a Berotel.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#1106) Ic3man


Ic3man
tag

A 3 oszloponként 1 kötődobozhoz még annyit, hogy az inviteles oszlopokon viszont mindegyiken van.
Én hétvégén jártam egy kört a faluban és igazából én ezt késznek látom...
Egyre erősebb a gyanúm, hogy a GVH határozatra vár a DIGI. :O

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1107) -Philip- válasza grimm2015 (#1101) üzenetére


-Philip-
tag

Privátban kereslek ;)

[ Szerkesztve ]

- Rallymania -

(#1108) Indian74


Indian74
senior tag

Valaki tudna nekem adni infot adni hogy Nagykátai járásban ki nyerte meg a pályázatot???
Pontosabban Tápióság érdekelne,ahol az a hírt kaptam a Telekom nyerte meg,de még mindig semmi,de már fent vannak a dobozok és be is vannak kötve a dobozokba.
:Y :R

NAGYPAPA

(#1109) btz válasza Indian74 (#1108) üzenetére


btz
addikt

Nagykátai járás
HFC-NETWORK Kivitelező és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság

További SZIP KMR (Közép-Magyarországi Járások) nyerteseinek listája itt érhető el.

ⓑⓣⓩ

(#1110) Cs1csó válasza btz (#1109) üzenetére


Cs1csó
félisten

"HFC-NETWORK" na ez is valami NER lovagos sufni cég.

(#1111) woodworm válasza Cs1csó (#1110) üzenetére


woodworm
veterán

Inkább valami helyi érdekeltségű cég, akik a 90-es évekbeli kábelhálózatot toldozgatták és nem bírták a versenyt, így eladták magukat a Telekomnak.

(#1112) Indian74 válasza btz (#1109) üzenetére


Indian74
senior tag

Köszönöm az infót,de nekem Nagykátai Telekom üzletbe is azt mondták hogy a Telekom cég fog szolgáltatni.
Ja meg a szerelők is ezt az információt kaptam anno amikor ment a bekötések,szerelések. :F

NAGYPAPA

(#1113) woodworm válasza Indian74 (#1112) üzenetére


woodworm
veterán

Általában a Kalásznet játsza a stróman szerepet a Telekomnak. A gyenge hálózatok maradnak a nevükön, de ahol működik a docsis3.0, ott meg szokott jelenni a Telekom is párhuzamosan a magasabb csomagokkal. Általában nem éri meg a Kalásznetnél maradni, irreálisan drágább díjcsomagjaik vannak, alacsony le- és feltöltési sebességekkel.

(#1114) Indian74 válasza woodworm (#1113) üzenetére


Indian74
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat :R ,de ha ez így igaz és nem a Telekom fog szolgáltatni,hanem a HFC vagy a Kalasznet,akkor köszönöm de nem kérek egyik túlárazott szolgáltatásból sem.
Sajna nekünk UPC ADSL van ami egy nagy rakás...az,és ha nem a Telekom fog szolgáltatni,akkor semmi értelme az egésznek,csak a lehúzás fog menni,meg a rossz szolgáltatásról,már megint :W

NAGYPAPA

(#1115) Cs1csó válasza Indian74 (#1114) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv a klubban! 1,5 Mbit fel 8 Mbit le 30-as Ping, hullámzó minőség.

(#1116) woodworm válasza Indian74 (#1114) üzenetére


woodworm
veterán

Félreértetted. A kalásznet a telekomé, régi előfizetők maradnak a lassú és drága kalásznetes csomagokon, a telekom pedig köti az új, gyors és olcsó, akciós előfizetéseket.
Mindkét szolgáltató ugyanazt a hálózatot használja.

(#1117) Indian74 válasza Cs1csó (#1115) üzenetére


Indian74
senior tag

:Y :C :R :W

NAGYPAPA

(#1118) Indian74 válasza woodworm (#1116) üzenetére


Indian74
senior tag

Ok bocs,csak már lenne valami konkrét időpont,hogy ki és mikor jönne bekötni.
Mert már Nagykátai Telekomba dolgozó hölgyek február közepét mondták,hát tessék sehol semmi. :O

NAGYPAPA

(#1119) Gyula84 válasza Cs1csó (#1115) üzenetére


Gyula84
veterán

olyan gyors :Y

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#1120) Cs1csó válasza Gyula84 (#1119) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ne irigykedj, nekem ilyen van bibí!!

(#1121) tbw válasza Ic3man (#1106) üzenetére


tbw
aktív tag

Szerintem a villanykarók cseréjét is megvárják itt. Aztán lesz vmi.

TBW

(#1122) Gyula84 válasza Cs1csó (#1120) üzenetére


Gyula84
veterán

pedig de :D nekem most 0.8 on megy az 1megabit :P

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#1123) Cs1csó válasza Gyula84 (#1122) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O :Y

(#1124) Gyula84 válasza Cs1csó (#1123) üzenetére


Gyula84
veterán

és töltöm a metro exodus-t :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#1125) szkaroly


szkaroly
senior tag

Ez a f.stalicska ajánlatot dobták be ma a postaládába.

Gondolom a kábel kihúzása helyett erre költötték az eu támogatást. Persze a lényeg hiányzik a szórólapról: minimum 9990 havidíj, 2 év rablánc, regisztrációs díj 9900, telepítési díj 20955. Korlátlan=30 GB. A 30 megabit pedig ezek szerint szupergyorsnak számít. :U Erről az Űrgolyhók című film jut eszembe: [link]

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#1126) Cs1csó válasza szkaroly (#1125) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az apróbetűs rész ami nagyon gáz: "a havi 30GB adatforgalmi szint átlépése után a 30Mbps letöltés és a 6Mbps feltöltési sebesség 1/1Mbps-re csökken.

MI a fene ez valami mobil telefon csomag??? EZ több mint gusztustalan.

szupergyors internet = 30Mbit :DDD :DD :O :W

+ van pofájuk ilyen mézes mázas reklámszövegbe burkolni az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#1127) Fücsök007 válasza szkaroly (#1125) üzenetére


Fücsök007
őstag

A műholdas szolgáltatás a legdrágább, még a földi telepítésű mikrohullámostól is drágább. :( (Bár ott a domborzat számít, viszont az tényleg korlátlan.)

(#1128) Cs1csó válasza Fücsök007 (#1127) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen a műhold az a legdrágább, ezen finoman szólva is átsiklottam (sorry értő olvasás tükröződött a papír :DDD ) valami mobilnet jobb lenne.

(#1129) szkaroly válasza Cs1csó (#1128) üzenetére


szkaroly
senior tag

Per pillanat Hello Datám van de jövő hónapban lejár a kétéves szerződés és gondolom nem hosszabítható. Megpróbálok bejutni egy flottába mivel kábel ezek szerint csak akkor lesz amikor 50 év múlva mindenütt felszedik és itt még jó lesz. Az itt egyébként Békéscsaba külső része.

Poco X3 Pro

(#1130) Cs1csó válasza szkaroly (#1129) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ott a hegyek között 8 ezer méteren már csak a műhód van mi? :O Nagyon komoly világban élünk. Egy flottát próbálj megcsípni.

(#1131) szkaroly válasza Cs1csó (#1130) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nem csak a net miatt dühít az egész egyébként. Ha volna kábel a kombinált FLIP csomagot meg tudnám rendelni és apámnak normális tv-s csomagja volna. Mindez 4 rugóért havonta. Ehelyett upc direct alapcsomag 1700-ért. :W

Poco X3 Pro

(#1132) Lauda válasza szkaroly (#1125) üzenetére


Lauda
félisten

Minden relatív. Eddig ez sem volt gondolom. Ez egy lehetőség, nem kötelező használni. Akinek szüksége van rá, annak ez egy jó lehetőség. Ha meg van jobb, azt kell használni. A többi meg figyelmen kívül hagyja és kész.

[ Szerkesztve ]

(#1133) Ic3man válasza tbw (#1121) üzenetére


Ic3man
tag

Közepesen jó hír, mert a következő karbantartás:
Bag: 2019.03.25. 08:00-16:00
Galgahévíz: 2019.03.26. 09:00-15:00

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1134) draco31


draco31
veterán

Jártam ma Fehérgyarmaton, több helyen is túrják a földet valami kábelekkel.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1135) btz válasza szkaroly (#1125) üzenetére


btz
addikt

Valaki fussa át légyszives a listát a cikknél (nekem most nincs időm sajnos), de van egy olyan érzésem, hogy ez a Vannet sehol, semmilyen Szupergyors Internet Program pályázatot nem nyert meg, szóval ez a "szupergyors internet" név nem a "Szupergyors Internet Program", csak a szavakkal játszanak.
Ilyenre pályázati pénzt soha semmilyen szolgáltató nem kapott volna sehol, még legvégső alternatívaként sem.
Amúgy, ha nyertek volna, a weboldalukon kötelező lenne feltüntetni külön lapon, hogy melyik járásra, mennyi pályázati pénzt, milyen pályázati intenzitással kaptak (%-os értékben). Na ez sincs sehol.

ⓑⓣⓩ

(#1136) btz válasza btz (#1135) üzenetére


btz
addikt

Update: Na most nézem, mégis oda van írva, hogy "Szupergyors Internet Program keretében" . Ez rettentően érdekes.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#1137) szkaroly válasza btz (#1136) üzenetére


szkaroly
senior tag

A tökfej Palkovics jelentette ki tavaly évvégén hogy mindenütt elérhető 30 megabites Szip. Sajtó persze hamar kiderítette hogy ez a "mindenütt" inkább egy szétrágott sajtra hasonlít, tehát gondolom kellett valamit csinálni ott ahol az ellopott pénz miatt már nem ért el a kábel. Biztos vagyok benne hogy ez a VANNET cég valamilyen kormányközeli vállalkozóé. Így mehet az agitprop is az eu felé hogy 2020 előtt Fideszisztán teljesítette a programot.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#1138) Rozadj válasza szkaroly (#1137) üzenetére


Rozadj
csendes tag

Én se gondoltam volna, hogy 2020 végéig befejezik nálunk. Mikor megláttam a tv-ben, hogy 100 % teljesítették a szip-et akkor majdnem új tv-t kellet vennem. Több mint fél éve lerakták az oszlopokat és bekábelezték és eltüntek. Január közepén megjelentek újra fent a kötődobozok, épül az összekötő hálózat. Minden nap kint vannak vagy 10-en még szombaton is dolgoznak. Anyám kérdezte őket mikor lesz ebből valami és azt válaszolták rá, hogy március elején ők már nem szeretnének erre jönni.Nálunk a telekom nyert.

(#1139) Cs1csó válasza Rozadj (#1138) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálunk a dobozok tavasz vége óta fent vannak :DDD

(#1140) Lauda válasza btz (#1136) üzenetére


Lauda
félisten

(#1141) Rozadj válasza Cs1csó (#1139) üzenetére


Rozadj
csendes tag

A szomszéd településen is fent vannak nyár óta, arra az összekötő hálózatra várnak mint mi. Ami hálistennek szépen épül. Utak, csatornák alatt átfúrva oszlopok lerakva lassan kábeleznek.

(#1142) szkaroly válasza Lauda (#1140) üzenetére


szkaroly
senior tag

Fizetett hirdetés.

Poco X3 Pro

(#1143) Cs1csó válasza Lauda (#1140) üzenetére


Cs1csó
félisten

A műholdas internet = KÉNYSZER megoldás. Alaszkában vagy a Himalája csúcsán az Atacama sivatag mélyén jó megoldás de másra nem való. Rossz a késleltetés stb. Békéscsaba mellett ne ez legyen már az egyetlen alternatíva.

(#1144) woodworm válasza Cs1csó (#1143) üzenetére


woodworm
veterán

A környékbeli településeken van elérhető mikrós szolgáltatás és a ott a mobil 4G. A települések külső részein egyik kábelesnek sem éri meg kiépíteni a rendszert. Ha telefon van is esetleg, a hurokhosszak miatt nem túl élhető internet szempontjából. Sajnos ez van.

(#1145) szkaroly válasza woodworm (#1144) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nem azért kapták az eu-s pénzt? De.

Poco X3 Pro

(#1146) btz válasza szkaroly (#1142) üzenetére


btz
addikt

Fizetett és még kamu is. Az Unió a vezetékes infrastruktúra fejlesztésére adta azt a pénzt. Csak nagyon minimálisan és kismértékben volt támogatott a vezetékmentes kiépítés. Ott is inkább a FIX LTE, 4G vagy Wifis megoldás maximum.
Ennyi erővel el sem kellett volna indítani a programot, mert ha valaki ezt is bele számolja, akkor mindenhol elérhető a 30mbps és nincs miről beszélni.
De a SZIP2-re lehetetlen is lehetetlen lenne ezzel továbblépni.

ⓑⓣⓩ

(#1147) #81733120 válasza szkaroly (#1125) üzenetére


#81733120
törölt tag

A műholdas net... Régebben az volt, semmire se használható, ha olyan kedve volt, nem is működött. És kb. annyiba került, mint most a 150/50-es, Telekomos optikai net, ami stabil.

(#1148) Fücsök007 válasza btz (#1146) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így van, kamu. :))

(#1149) Lauda válasza Cs1csó (#1143) üzenetére


Lauda
félisten

A kormányzati célkitűzések szerint minden hazai háztartásban elérhetővé kell tenni a szélessávú, vagyis legalább 30 Mbps sebességű internetkapcsolatot. Ehhez a rendelkezésre álló technológiák összehangolt alkalmazására lesz szükség. Az optikai hálózattal gazdaságosan el nem érhető területeken a műhold kínál kézenfekvő megoldást.

(#1150) #81733120 válasza Lauda (#1149) üzenetére


#81733120
törölt tag

A műholdas és a kézenfekvő megoldás az két külön fogalom. :U
Akkor már inkább mobilnet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.