Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Ic3man válasza tbw (#700) üzenetére


Ic3man
tag

Konkrét "átállás" szerintem nem lesz. Kihúzzák az optikát és megy a dolog.
Ebből arra következtetek, hogy nem az Invitel földalatti kábelcsatornában húzzák az optikát. Azt szerintem simán tovább fogja értékesíteni, ezért nem foglalkozik vele.
Másik kérdés, hogy mi lesz a Galga KTV-vel, mert ugye ezzel gyakorlatilag kivégzik őket. János bátyámék nem hiszem, hogy elő tudnak állni valami olyan csomagokkal amivel labdába tudnának rúgni.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#702) tbw válasza Ic3man (#701) üzenetére


tbw
aktív tag

Igen a Galga KTV-nek ezzel annyi lesz.
Turán az Inviteles kábelcsatornákba húzták be az optikát amúgy.

TBW

(#703) Cs1csó válasza Ic3man (#701) üzenetére


Cs1csó
félisten

Béke poraikra :C

(#704) ThodEE válasza tbw (#695) üzenetére


ThodEE
őstag

Mi a Szent János sorban még nem kaptuk de lehet holnap rácsörgök a számra, köszi az infót :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#705) Laca0 válasza btz (#648) üzenetére


Laca0
addikt

Teljesen jogos e90lci kérdése, felvetése!
Mivel a PR-Telekom pályázott rá és gondolom a pénz egy részét már el is költötte.
Az, hogy mennyire nehéz vagy könnyű a helyzete, minket nem érdekel. Csak az érdekel, hogy a vállalását teljesíti-e! 2018.12.31 volt megjelölve határidőnek, de még csak nem is láttam PR-es autót a városban.
Miért pályázik valaki valamire 145MFt értékben, ha nem tudja teljesíteni?
Már minden kisvárosi ismerősömnél, barátomnál behúzták az optikát a házba szerte az országban. A szomszédos Hajdúnánáson 2 szolgáltató is versenyzik az ügyfelekért, jobbnál-jobb csomagokkal.
Itt meg megvette a magyar telekom a monopol jogot azzal, hogy felvásárolta a kalásznetet is. Így látszólagosan többszereplős a piac, de valójában csak és kizárólag a m. telekom szolgáltat vezetékes netet! A "szolgáltat" szót idézőjelesen helyes írni, mert ez nem szolgáltatás, ami itt van... kb. kőkorszak... hulladék az egész...
Pedig van itt optika a város határában biztosan, mert tavaly sikerült 2x is átvágnia valamilyen mezőgazdasági gépnek. Egyből megbénult az internet, a telefon és még a mobiltelefon hálózat is! Szóval használják!
Csak a városban nem építenek ki valamiért rendes gerinchálózatot. Légvezetékkel nem olyan nagy varázslat kiépíteni. Jelenleg is így megy a koax-os hálózat, úgyhogy már megszoktuk a városban a pókhálós rendszert.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#706) Fücsök007 válasza Laca0 (#705) üzenetére


Fücsök007
őstag

Sok helyen élt vissza helyzetével a Telekom, pl. a Tiszavasvári járásban is a legtöbb településen csak kalásznet volt/van a Telekom mellett, mielőtt az összes hálózatát megvette a Telekom. Amit szolgáltatnak HFC-n az egy vicc, 35/11Mbit-es csomag a plafon, és jó drágán. :(((

(#707) e90lci válasza Fücsök007 (#706) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Hát nekem még 120/10 es van ami elég stabilan működik,de inkább csak onnan kezdve,hogy a szolgáltatói kábelmodem mögött intéz minden feladatot egy mikrotik router.Vagy épp jól vagyok szegmentálva,lehet ez csak az én szerencsém.De viszont az nem,hogy 24/3 csatornán már az 500/20 as net is elmenne koaxon,de a Telekom és a Kalásznet hülyesége miatt max csak ez lehet.Vagy válthatok "vissza" 150/5 re azért írom így mert az visszalépés lenne a feltöltés miatt.De nem hiszem azért el,hogy egy 15000 fős város nem érné meg a Telekomnak beoptikázni.Nem vagyok torrent huszár sem nem arra kellene a nagyobb feltöltés.Kíváncsi leszek mi lesz a vége.Van egy tippem.

(#708) Fücsök007 válasza e90lci (#707) üzenetére


Fücsök007
őstag

Azt a járást a PR-telecom nyerte meg FTTH pályázattal, de csak jövőre lesz valami, mivel a legelső SZIP programban nem volt jelentkező. 2019 második felére ígérik a fejlesztést, ráadásul a szomszédos Tiszadobon egy vezetékes szolgáltató sincsen! :W
csicso82: nem ott élek, csak ismerem a környéket.

[ Szerkesztve ]

(#709) Cs1csó válasza Fücsök007 (#708) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magyarán pár év és jó neted lesz.

(#710) e90lci válasza Fücsök007 (#708) üzenetére


e90lci
senior tag

Tiszadobon nincs vezetékes szolgáltató? :Y :Y Akkor inkább ott kezdhetne már a PR,de amiket olvasok a szolgáltatásukról,hát az is egy vicc kategória.De mondjuk Németben a haveroméknál sem rózsás a helyzet,16/1 Telekom 30 euróért.Vagy lenne még a Kabel Deutshland,csak ők meg 2 éve keresik 30 méteren hol van elszakadva a koax. :K :W Szerintem itt is mint mindenütt csak a pénz lenyúlás a cél.

(#711) Fücsök007 válasza e90lci (#710) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nincs, és nem is lesz csak a PR-telecom, az összes többi településen a járásban van Telekom, és fejlesztik a helyi vdsl2 vagy HFC rendszereket. Tiszanagyfalun és Tiszaeszláron van PR-telecom, ott marad a helyi HFC-s rendszerük, a többi településen lesz FTTH a le nem fedett utcákban, Tiszadadán és Tiszadobon pedig a teljes település optikázva lesz jövőre.

(#712) e90lci válasza Fücsök007 (#711) üzenetére


e90lci
senior tag

Úgy legyen,aztán ha a PR kész kezdhet utána szolgáltatni a Digi.Olcsón jót. ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#713) draco31


draco31
veterán

Végre meg van nálam is az engedély az építésre. :DDD :DD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#714) tika06


tika06
csendes tag

Az MVM net-ről még mindig nincs semmi? Nevetséges, hogy pont a nagy állami cég nem képes haladni semmivel.

(#715) tbw


tbw
aktív tag

Turán nagy a sürgés forgás. Vagy 3-4 digis kocsi is szerel.
Esernyő alatt csinálták az optikai összekötéseket.
Remélem mihamarabb jönnek tovább.

TBW

(#716) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok.

Nyíregyháza és a környékén lévő települések fejlesztéseiről van valakinek valami plusz infója a szemmel látható fejlesztéseken túl? Itt a Giganet építkezik és elvileg szolgáltat is majd.

(#717) Fücsök007 válasza FrezeR (#716) üzenetére


Fücsök007
őstag

Elvileg 2019-ben csinálják meg, egyes helyeken csak mikrohullámú szolgáltatás lesz (ott megszívták), a maradék településen pedig FTTH. Az FTTH ugyanolyan lesz mindenütt, az ügyfélszolgálaton még annyit mondtak, hogy a honlapjukra elvileg felrakják a fejleményeket.

(#718) FrezeR válasza Fücsök007 (#717) üzenetére


FrezeR
senior tag

Szia

Köszi az infót ez nem túl jó hír. Én Sényőn lakom, itt gyakorlatilag már mindenhol fent vannak a vezetékek, a földben is bent van mindenhol. Most utólag már a kis dobozokat szerelték fel, azok pedig több mint az oszlopok felén fent vannak már. Akkor még ezt is képesek lesznek elhúzni? Szerintem túlvállalták magukat, itt is volt olyan, hogy hetekig ki sem jöttek. Pedig én azt hittem jól állunk és idén meglesz az internet. :(

A honlapjukon én nem láttam semmit, vagy elkerülte a figyelmemet.

[ Szerkesztve ]

(#719) F34R


F34R
nagyúr

Sracok ha romanok vannak kabelt huzni akkor a digi invazio megindult? :DDD

30 utcat mennyi ido alatt tudnak behuzni?

(#720) Ic3man


Ic3man
tag

Nagyon gyorsan haladnak a Digisek! Gyakorlatilag év elején Csepelt néhány hét alatt megcsinálták.
Tura és Galgahévíz is gyorsan megvolt, igaz utóbbin még hátra van a főút és a kötések.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#721) ThodEE válasza Ic3man (#720) üzenetére


ThodEE
őstag

Nálam Turán ma volt az üzlet kötő és azt ígérte 30 napon belül jön a szerelő és indul is a szolgáltatás, csak net (1000) 2225Ft/hó lesz :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#722) tbw


tbw
aktív tag

Egyik haverom is megkötötte már Turán, telefon TV és 1000-es net egyben 5725 Ft.
Nálunk Galgahévízen a Dobóban felkerültek ilyen fehér dobozkák.

[ Szerkesztve ]

TBW

(#723) Cs1csó válasza tbw (#722) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt nem értem ha ott - gondolom optikai légkábel - ugyanazt húzzák ki mint nálunk és itt amit kínálnak az gyakorlatilag vicc:

Valami Gpon techolgiáról dumálnak csak akkor miért adnak ilyen HULLADÉK sebességeket ILYEN drága pénzen.

(#724) tbw válasza Cs1csó (#723) üzenetére


tbw
aktív tag

Hol az az itt?
Még ez is jobb mint a mostanim.
30 megáért fizettem csak netért 7000-ret.

TBW

(#725) Cs1csó válasza tbw (#724) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#726) Ic3man válasza tbw (#722) üzenetére


Ic3man
tag

Aaaaaaz több mint bíztató! Abból ágaztatnak le a userekhez. :)
Én nem vagyok mérvadó a Fő úton, mert mi leszünk az utolsók. Ahogy itt húzzák és kerülnek fel a dobozok szerintem már a szórólapok is bent lesznek a postaládákban.
Kollégám épp ma mesélte, hogy Solymárt bő 3 hét alatt megcsinálták, pedig az egy durván 10k-s város!
Ilyen tempóban 2 hét alatt szerintem végeznek és utána elkezdik kötögetni a userekhez. Kérdés mennyire lesznek leterhelve, mert ugye azt már másik csapat csinálja és igény lesz a 2 településen dögivel!

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#727) ThodEE válasza tbw (#722) üzenetére


ThodEE
őstag

Sőt az első 3 hónapban 2900Ft/hó

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#728) Gyula84 válasza tbw (#724) üzenetére


Gyula84
veterán

csak net 4500 1megabit letöltés nyertem :DDD

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#729) zulu_mester válasza tbw (#702) üzenetére


zulu_mester
tag

Bagon is az invitel csatornáján kezdték behúzni az optikát. 😀Remélem mihamarabb működésbe is állítják a cuccot 😀

"Te is fiam Bluethooth!"

(#730) tbw válasza zulu_mester (#729) üzenetére


tbw
aktív tag

Az nem értem hogy az Invitel eddig ezt miért nem tudta megcsinálni.
Jól levették az embereket.

TBW

(#731) Ic3man válasza tbw (#730) üzenetére


Ic3man
tag

Nyilván erre készültek diagrammok meg minden szép és jó plussz egyik nagyfejesnek sem él erre felé rokona...
Anyukám járt ma Turán a piacon és beszélt a Digisekkel.
Annyit mondtak, hogy tuti lesz Galgahévízen is, de nem tudja, hogy 1-2 hónap, vagy már csak tavasszal.
Erre én csak annyit mondtam, hogy:
ad1, fogalma sincs hol van Galgahévíz, ő csak egy értékesítő, akit ha jól sejtem csak kijelöltek egy új területre
ad2, ha tudja is, nem mondhatja meg, csak így nagyvonalakban

Az viszont érdekes, hogy Bagon és Turán is a föld alatt van, Galgahévízen meg a levegőbe... holott itt is van Invitel csatorna a föld alatt.
Meglátjuk! :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#732) tbw válasza Ic3man (#731) üzenetére


tbw
aktív tag

Gondolom ahol a föld alatt van az Invitel csatorna ott a föld alá húzzák.
Itt a Dobóban tuti csak a légkábel van és ez volt e legegyszerűbb megoldás, bár a légkábel lemegy a föld alá a szekrénynél a 37-es kocsmánál.

TBW

(#733) Ic3man válasza tbw (#732) üzenetére


Ic3man
tag

Ez logikus, akkor simán lehet, hogy nálunk a főúton föld alatt lesz!
Jó eséllyel nem tudták, hogy hol van föld alatt kábelcsatorna, így mindenhova tettek pántokat.

Mindegy is! Csak legyen már! :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#734) F34R


F34R
nagyúr

Itt nalunk legkabel lesz, nem tudom hogy haladnak de valoszinu hogy 1500-fos kis village-t hamar lenyomnak. :DDD

(#735) tbw válasza Ic3man (#733) üzenetére


tbw
aktív tag

Anyámék már Turán meg is kötötték az 1000-res net kábel tv és telefon csomagot.

TBW

(#736) F34R válasza tbw (#735) üzenetére


F34R
nagyúr

de hogy a PI-be ha meg ki sincs huzva mindenhol? :DDD

(#737) ThodEE válasza F34R (#736) üzenetére


ThodEE
őstag

30 napos bekötést próbálnak tartani, aztán majd kiderül :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#738) greyslay


greyslay
aktív tag

Vajon Bács-Kiskun Megye, Tiszakécske (városban) lesz optika ?
Vagy a szerelőknek tanítják, hogy azt mondják mindig, hogy jövőre már lesz. Ezt hallom évek óta :R

"embertelen ember munka"

(#739) btz


btz
addikt

Mivel kitolták az egész projekt befejezési idejét 2020.09.30-ig ezért nem meglepő hogy mindenki a jövő évről beszél

ⓑⓣⓩ

(#740) tbw válasza F34R (#736) üzenetére


tbw
aktív tag

Ahhoz nem kell mindenhova kihúzni.
Ahol már ki van húzva azt rá lehet kötni a rendszerre.
Csomó helyen behúzták Turán az aknába láttam.
Haverom is kötött már, ő anyuéktól kb. 300 méterre lakik a Munkácsy utcában.

TBW

(#741) Ic3man válasza tbw (#740) üzenetére


Ic3man
tag

Én nem bírom már ezt a stresszt! :D
Tegnap késő este még kimentem a Dobót megnézni, azt hittem átbacol, de láttam, hogy még csak egész fenn vannak fenn. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#742) F34R válasza tbw (#740) üzenetére


F34R
nagyúr

AHAMM>... hm ez jo dolog.... mondjuk most itt eltuntek, lehet csak a jovoheten kezdenek megint hozza ujra.
En nagyon varom mar oket.

(#743) Ic3man válasza F34R (#742) üzenetére


Ic3man
tag

Ez hol is van? :) (1500 fős kis település, azt vágom! :) )

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#744) F34R válasza Ic3man (#743) üzenetére


F34R
nagyúr

Heves Megye.

(#745) FrezeR válasza btz (#739) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ez egy elég nagy csúszás, vajon miért kellett ezt meglépni?

(#746) tbw válasza Ic3man (#741) üzenetére


tbw
aktív tag

Igen jött a hosszú hétvége és csak a feléig jutottak. Kossuthra vezető keresztutcán is fenn vannak. Kossuthban még nem. Turán ugyanígy fenn vannak a fehér dobozok ott ahol karón megy a kábel.
És sem bírom már ezt a várakozást :D

[ Szerkesztve ]

TBW

(#747) btz válasza FrezeR (#745) üzenetére


btz
addikt

Leégett az optikai kávelgyár 😂 Jó ez féligmeddig vicc de tényleg volt ilyen és tényleg hátráltató tényező.

ⓑⓣⓩ

(#748) janosdav


janosdav
újonc

Somogy megye Fonyód környékéről esetleg tud valaki valamit? Állítólag egy Kecskeméti cég Vidékháló kft csinálja, idén nyáron kellett volna befejezni, de sajnos még semmi nem történt.

(#749) btz válasza janosdav (#748) üzenetére


btz
addikt

Nem is fog mostanában...

ⓑⓣⓩ

(#750) janosdav válasza btz (#749) üzenetére


janosdav
újonc

Nem jó hír, de talán majd jővőre...
Furcsállom, hogy a Balatont ennyire elhanyagolják.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.