Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Tav-Csoves válasza Túzok22 (#1895) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Hát igen... megkérnélek rá, ha nem túl nagy gond... Ha olyan, akkor privátban is megírhatod a választ, bár közérdekű eléggé a dolog....

(#1902) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Megeresztek egy új levelet a MVMNET-nek, hogy hol izzadnak. Remélem izzadnak és nem a legkondi alatt hűsölnek.

[ Szerkesztve ]

(#1903) Gogodj válasza Lajosnagy17 (#1902) üzenetére


Gogodj
tag

ez engem is rettentően érdekel!!!!remélem legalább ásni elkezdenek már lassan. igen ideje lenne. de tényleg!!!

Gogodj

(#1904) Túzok22 válasza Ic3man (#1898) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Úton útfélen találkoztam egy telekomos üzletkötővel. Azt mondta hogy Galgahévízen is ki van már építve a T optika, Hévízgyörkön nincs még teljesen kész a hálózat. Hamarosan mennek felétek is.😃😃

(#1905) Ic3man válasza Túzok22 (#1904) üzenetére


Ic3man
tag

Imádlak! :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1906) tbw válasza Túzok22 (#1904) üzenetére


tbw
aktív tag

Húú. Akkor ez ami a karón van itt az nem Digi? Mármint a Dobóban.
Vagy csak a fő úton lesz T?
Ne már.

TBW

(#1907) Túzok22 válasza tbw (#1906) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Mindenhol lesz T nem csak a főúton. A villanykarókon lévő a T optika. Az üzletkötő mutatta melyik kábel az.

(#1908) Ic3man válasza Túzok22 (#1907) üzenetére


Ic3man
tag

Ez nem kicsit vicces akkor. :D De ok, várjuk. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1909) Túzok22 válasza Ic3man (#1908) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Rájöttem valamire. Emlékszel amikor az émász és inviteles oszlopokról beszéltünk? Nekem már akkor gyanús volt ez hogy most melyik DIGI-é.

(#1910) Ic3man válasza Túzok22 (#1909) üzenetére


Ic3man
tag

Lehet én vagyok a hülye, sőtt biztos... de a saját szememmel láttam, hogy a DIGI-s srácok babráltak az inviteles aknákba.
Sőtt mintha úgy emlékeznék, hogy a villanykarókon (és csak azon) bele van fröccsöntve a dobozba, hogy DIGI.
Meg kell néznem újra.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1911) Tav-Csoves válasza Ic3man (#1910) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

az meg azért van, mert a Digi megvette az Invitelt, és a GVH kötelezi a Digit valami nemű karbantartásra/fejlesztésre.
Részleteket úgy teljes mértékben nem tudom, karavni meg nem akarom a végterméket

(#1912) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Érdekelne, hogy van olyan része az országnak ahol a DIGI teljesen atvette az invitel hálózatot és Digiként értékesíti? Tudtok erről valamit?

[ Szerkesztve ]

(#1913) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Mi Dányon lakunk, a HFC networköt átvette a Kalásznet február 1-től. Ezután még júni elejéig a hfc üzemeltette a rendszert és minden rendben volt. Azóta rengeteg szolgáltatás-kimaradás, a 100 fölötti csatornaszámból 80 körül lett és azóta is eltűnt egy csomó, a helyén csak a nincs jel felirat fogad, nem a nincs hozzáférés.
A telekom már megkezdte a kampányt, persze 2 éves hűséggel. Ráadásul nem lehet igénybe venni a 20%-ot meg a Magentát ha az eddigi hfc előfizető nem az a személy akinek a nevén a mobil előfizetés van.
Várjuk a digit, furgonok már mászkálnak, de semmi többet nem tudunk. A telekomon jár az agyam, hamár 7 ezer ft akkor legyen 500 mega, ne 80. De a várható digi terjeszkedés miatt hűséget nem kötök!
A másik gond hogy a hfc és most a kalász is dvb-c amit erősen preferálok, a telekom és a digi is iptv, ráadásul 4 tv van ezeknél csak 3 lehet. Upc mühold jó lenne de félek az időjárásfügggéstől. A telekom ráadásul drága ha nem kötöm egybe tv-vel és hűséggel.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1914) Túzok22 válasza rasotamas (#1913) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Felénk Bagon, Hévízgyörkön és Galgahévízen is megvette a kábeltv szolgáltatót a kalásznet (GalgaKTV-t). Szerencsére nálunk Bagon és Galgahévízen kis is van építve a T-s optika is. Bagon gyorsan össze is hozták az egészet, már megkezdték a bekötéseket is. Már 2000/1000 Mbps net van nálunk.

(#1915) Ic3man válasza rasotamas (#1913) üzenetére


Ic3man
tag

Szia,

Ez sajnos ilyen, ahova a Kalásznet betette a lábát, ott drasztikusan romlott a kábel tv és net minősége.
Én most arra jutottam, hogy köttetem a T-s netet (1000/1000), hűség nélkül!
A TV pedig egyenlőre marad Kalásznet (nálunk aug. 1-től lesznek ők), nem igazán nézek TV-t, szóval nem érdekel, de ha nagyon gáz, akkor sajnos muszáj lesz váltani T-re...

Illetve kérés, akinek már van a környéken optika az toljon már egy speedtest képet. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1916) woodworm válasza Ic3man (#1915) üzenetére


woodworm
veterán

Szándékos üzletpolitika.

(#1917) Ic3man


Ic3man
tag

Sikeres igénybejelentés!
Adataid sikeresen rögzítettük, telefonos kollégánk hamarosan felveszi veled a kapcsolatot.

Ahihihi! :))

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1918) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Ezazz 😃😃👏👏 Végre hozzátok is eljutott.

Ic3man

[ Szerkesztve ]

(#1919) Ic3man


Ic3man
tag

Korai lett volna az öröm?

"Kedves Ügyfelünk! A 2019.07.27. -á(é)n az online ügyfélszolgálatunkon beérkezett eszköz megrendelésnél az igénybevételi feltételeknek nem felelt meg, ezért megrendelése elutasításra került. Kérjük, adatai egyeztetéséhez vegye fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal a 1414 hívószámon, ezt követően ismételten adja fel megrendelését online ügyfélszolgálatunkon. Üdvözlettel: Telekom"

Milyen adategyeztetés? Miről beszélnek ezek?

óóóó bakker, google automata kitöltő a keresztnevem helyére is a vezetéknevet írta... oké jó! :D

[ Szerkesztve ]

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1920) Túzok22 válasza Ic3man (#1919) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Ez mi? Milyen adatot egyeztess? Nem értem ezt.

[ Szerkesztve ]

(#1921) Ic3man válasza Túzok22 (#1920) üzenetére


Ic3man
tag

Semmi, a Google automata kitöltője kétszer írta be a vezeték nevem. :D
No pánik, javítottam.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1922) Gogodj válasza Ic3man (#1921) üzenetére


Gogodj
tag

valaki aki találkozik egy üzletkötővel kérdezzen már rá pls a keszthelyi járársra,hátha tudnak valamit. :D

Gogodj

(#1923) Túzok22 válasza Ic3man (#1915) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Lehet hogy a jövő héten kötik hozzám is. Szívesen mutatnák egy speed tesztet csak az a baj hogy nekem nem lehet képet feltenni csak hozzászólásokat tudok írni egy ideje valamiért.

(#1924) Ic3man válasza Túzok22 (#1923) üzenetére


Ic3man
tag

Nem is kell feltölteni, a speedtest úgyis ad egy linket az eredményhez, simán csak bemásolod ide és kész.
Engem ma hívtak 1 körül, de épp nem voltam telefon közelbe... gondolom holnap újra keresnek. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1925) placebo2018 válasza Túzok22 (#1923) üzenetére


placebo2018
csendes tag

Esetleg azt megírnátok ha Telekom optika lesz nálatok - kb hasonló nagyságu falu - mikor kezdték épiteni és mennyi idő mulva adták át a rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#1926) Ic3man válasza placebo2018 (#1925) üzenetére


Ic3man
tag

Felénk más a tészta, mint egy pályázatos fejlesztés.
Itt a DIGI megjelenése miatt eladta magát a helyi kábel TV a Kalásznet/Telekomnak, azért lett a fejlesztés.
Egyébként több mint 1 év volt mióta felkerültek az első rögzítők a tényleges értékesítésig.

[ Szerkesztve ]

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1927) rasotamas válasza Ic3man (#1926) üzenetére


rasotamas
veterán

Milyen rögzítő?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1928) Túzok22 válasza rasotamas (#1927) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Az oszlopokra felszerelt tartókonzolok amikre a kábelt és a dobozokat tették fel.

(#1929) ripla válasza Ic3man (#1915) üzenetére


ripla
őstag

Nálunk perpill 1000/1000 T-s optika van már 1 éve kb., de ez csak egy elméleti szám, mert a speedtesten attól is függ a végeredmény, akinek a szerverét pingeled. Átlagban 3-400 mbit körül szokott lenni, de találtam már olyan szervert is ahol kipörgött majdnem 700-ig. Kár hogy augusztustól költözés miatt már csak egy 120/10-es kábelnetem lesz.

(#1930) Ic3man válasza ripla (#1929) üzenetére


Ic3man
tag

Igazából ha a 300/50 meg van, akkor semmit sem lehet tenni, hiszen annyit garantál. :)
Az 1000/1000 pedig jól hangzik, de a T nem szokta megadni.
DIGI viszont igen, ahogy hallom ismerősöktől. Egy konkrét példában cimbinek 1000/300 van (garantált 300/75) de 930/340 körül szokott mérni.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1931) Ic3man


Ic3man
tag

Jártam egy kört a faluban, nem értettem a dolgokat, megkavartak, de rájöttem a sumákra!
Ugye a helyi kábeltv eladta magát a kalásznet/telekomnak ő lett a jogutód, ugyanoda rakhatta az optikát mint a mostani. Ott is van, ez tiszta sor! Viszont a fura az volt hogy az Inviteles oszlopokon megint vannak dobozok, csak más méretűek, utca egyik oldalán T másik felén egy másik...
Megnézve közelről, bele van fröccsöntve hogy DIGI! Áhhá mondom!
Mivel a DIGI meg az Invitelt vette meg, ő az ő helyeit használhatja, van ahol föld alatt, van ahol saját oszlopokat.

Szóval itt van mindkét szolgáltató, csak ugye a DIGI még tököl valamivel, szép csöndben a T meg beelőz.

Kíváncsi vagyok mikor kap észbe a DIGI.

[ Szerkesztve ]

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1932) Cs1csó válasza Ic3man (#1931) üzenetére


Cs1csó
félisten

Számomra ez egy olyan szitu, ha becsenget a T -mert ők ugye hamarabb készen lettek - hogy köttessem be és ugye csak ingyen ha 1-2 évet aláírok akkor tuti nem írnám alá, pár hónapot lehet várni a DIGI-re.

(#1933) ripla válasza Ic3man (#1930) üzenetére


ripla
őstag

Ezt most mértem.

(#1934) Ic3man válasza ripla (#1933) üzenetére


Ic3man
tag

ó de szép :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1935) Cs1csó válasza ripla (#1933) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y na ilyet még nem is láttam a feltöltési sebességed jobb mint a letöltési, de ami ennél sokkal fontosabb, egy számjegyű ping.

(#1936) grabber válasza Cs1csó (#1935) üzenetére


grabber
addikt

(#1937) Cs1csó válasza grabber (#1936) üzenetére


Cs1csó
félisten

3-as ping?! :O na most lettem irigy. :R

(#1938) Túzok22 válasza Ic3man (#1931) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Csak kiderült nagy nehezen hogy miért van 2 optika a faluban. Nekem már akkor fura volt ez az egész amikor múltkor beszéltünk róla (inviteles és émász oszlopok...) :D. Nagyon kíváncsi vagyok a DIGI-re hogy cselekszik e mostmár.

(#1939) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Teszem hozzá a T is ugyanolyat épít ki mint a DIGI. Pont ezért olyan megkavaró.

(#1940) headhunter válasza Cs1csó (#1932) üzenetére


headhunter
addikt

...pár hónapot lehet várni a DIGI-re...

+1

Nálam is lehet hasonló lesz a helyzet.

"Jövő" még nem "kezdődött" el.. [link]

Telekom július végén kezdi a város lefedését. (Polgármesteri hivatal építészeti osztálya szerint)
DIGI - Invitel koax hálózat csere FTTH-ra szintén esedékes, ha nem akar lemaradni.

Dilemma...

Telekom:
+ 1000/1000Mbit/s
- IPTV boxok (Hátam közepére sem!)
- Magassabb ár (TV nélkül még elfogadható ár, de sajnos kell a TV is.)

UPC:
+ Reális hűséghosszabító ajánlat
- Max. 22Mbit/s upload

Digi:
+ 1000/300Mbit/s
+ Jó ár/érték
+ Kódolatlan Digitális kábel TV. (Nem kell CA modul)
- Mikor lesz kész az átépítés?

[ Szerkesztve ]

(#1941) rasotamas válasza Cs1csó (#1932) üzenetére


rasotamas
veterán

Hát de 5100 Forint bekötési díj ellenében beköttetheted hűség nélkül nem?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1942) grabber válasza headhunter (#1940) üzenetére


grabber
addikt

Én a DIGI-re vártam,mert Invitel területen lakom. Erre meg 4 hónapja bekötötte a Telekom a netet és még semmi info a DIGI optikáról. Én nem vártam tovább DIGI-re,mert mi van ha 1 év múlva lesz.

IPTV-t én is utáltam,de mióta az van elég jó. Nincs vele gond,stabilan jön. Tud felvenni,megállítani(nem minden csatornán). Gyorsabb is a feltöltés. Igaz jóval drágább és ez nekem sem tetszik,de többet is kapok érte.

(#1943) Túzok22 válasza headhunter (#1940) üzenetére


Túzok22
aktív tag

A DIGI is ugyanúgy IPTV-t használ mint a Telekom, tehát mind a kettő szolgáltató boxokat használ 3 TV-re.

(#1944) Ic3man válasza rasotamas (#1941) üzenetére


Ic3man
tag

Így van, én is így köttetem!
Legkésőbb jövő héten jönnek bekötni! :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1945) Cs1csó válasza rasotamas (#1941) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az amit mérlegelni kell DE:
- hűségidővel soha nem kötünk be tcom-ot meg upc-t meg bármit ha BIZTOS hogy záros határidőn belül lesz DIGI
- de ha a mostani net nagyon tré és igény van a jobbra és van rá lehetőség akkor hűség nélküli variáció, amúgy nem rossz az 5k bekötési költség.
Nálunk - valami sufni cég - 20k-s bekötési költséggel riogat ha nincs hűség, megosztottam ezt már korábban is itt és nem is én vettem észre - nem vagyok nagy matekos :DDD - hanem más:

A szolgáltatás kiépítésének költsége bruttó 25.000 Ft, melyből 1 év határozott idő vállalása esetén bruttó 17.000 Ft kedvezményt biztosít a Szolgáltató, így az első vételi hely kiépítése bruttó 7000 Ft.


:C

(#1946) grabber válasza Cs1csó (#1945) üzenetére


grabber
addikt

Csak jelzem,hogy a nekem a telefonban azt mondta az ügyfélszolgálatos,hogy

HA hűség nélkül kötök Telelekomos szerződést,akkor a bekötési díj pl 15k,de hűséggel 0 FT. Viszont ha lemondom a hűséget,akkor csak a kedvezményes díjat kell kifizetnem és nem lehet a kötbér több mint a kapott kedvezmény értéke a hűség idejére :)

Ez újabb uniós jog,hogy nem lehet 200k a kötbér,amikor a hűség miatt csak 20k kedvezményt kaptam az 1 évre.

(#1947) Cs1csó válasza grabber (#1946) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y lemaradtam!!

Ezt írd már le pontosan!! Tehát adott egy tavaly ősszel 2 év hűséggel meghosszabbított TRÉKOM szerződés - IPTV, vezetékes telefon, ADSL - amiből még van hátra kb. 13 hónap.

DE már elérhető a SZIP programos optika. Tehát, hogy ne kelljen még várni 13 hónapot és lemondaná akkor ennek mennyi költsége lenne, hogy tudom kiszámolni?

EZT találtam: [link]

Ha jól értem erre az esetre ez vonatkozik:

"a határozott időtartamú szerződésre biztosított hűségkedvezmény esetén: a szerződés megszűnéséig igénybe vett havi díjkedvezménytől"

(régi bekötés az első pont kilőve, és nincs új eszköz ezért az utolsó is kilőve)

Ebből azt szűröm le, hogy: ha idáig letelt a hűségidőből 11 hónap és most megszüntetésre, felmondásra kerül akkor a fizetendő költség az eltelt 11 hónap alatt felhasznált kedvezmény összege?

[ Szerkesztve ]

(#1948) grabber válasza Cs1csó (#1947) üzenetére


grabber
addikt

Lemondás hűség alatt

Igen valami ilyesmit mondott nekem is. A lényeg,hogy nem szabhatnak meg irreálisan magas kötbért,amivel rosszul járnál. Emiat is beszélt rá az ügyfélszolgálatos a hűségre,mert jobban járok mintha kifizettem volna a telepítési díjat.
Igen,csak az igénybevett kedvezményeket kéne csak kifizetned. Én is ezt tudom,meg olvasom. De a legjobb ha utánakérdezel.

(#1949) Túzok22 válasza Cs1csó (#1945) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Komoly lehet ez a szip-es cég nálatok. Csodás matematikai tudással rendelkeznek.😂😂

(#1950) Cs1csó válasza Túzok22 (#1949) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ne is mondd megy a reklám szöveg: [link] (korábbi hozzászólásom linkelem) a valóság: [link]

NAIVAN havi pár ezer forintért 300-500Mbit letöltési sebességű netet gondoltam aztán ez van...

grabber
Köszi utánanézek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.