Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) btz válasza blueboi69 (#500) üzenetére


btz
addikt

Nem tudom hogy milyen pályázatot várnak még. Jó lenne erre pontosan rákérdezni.
Megkapták a pénzt, abból el kell(lene) végezniük a fejlesztéseket 2018 végéig. Persze lesznek csúszások sok helyen, de az kicsit túlzás, hogy már most arról beszélnek, hogy jövőév második felében kezdődjön kivitelezés.
Törvényi kötelezettségük nem tudom hogy van e, de az szerintem biztos, hogy a pályázati feltételek megszegése.
Amit írtam, azt az ő oldalukról vagy sajtó hírükből másoltam ki, már nem tudom pontosan honnan, de ha beírjuk a pontos szöveget a Googleba, akkor szerintem kidobja.
Ok akkor várom a fotókat.

ⓑⓣⓩ

(#502) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Giganet:
Folyamatban van az új települések engedélyeztetése, de több település illetve nyíregyházi utca csak 2019-ben lesz kész. A nyíregyházán kívüli új települések vegyes technológiát kapnak, ahol nincs sok lefedendő utca, ott mikrohullámú szolgáltatás lesz, a városban és a többi többi településen Gpon optika lesz. A honlapjukon jelzik majd a változásokat. :))

[ Szerkesztve ]

(#503) woland57


woland57
újonc

Sziasztok,

Tud valaki esetleg valami kozelebbit a 11. kerulet Ulaszlo/Fadrusz utca kornyekerol? A legjobb elerheto net a mi hazunkban sajnos 20Mbit-es ADSL, de 15-nel tobbet nem tud hozni a gyakorlatban.
Esetleg valami bennfentes Digi-s, nekem keptelenek barmilyen informaciot adni a sablon szovegen kivul a hivatalos csatornakon.

Egyaltalan erinti ez a program BP-t, vagy csak a videki telepuleseket?

Koszi,
Wol

(#504) dethroner


dethroner
veterán

Fura dolog ez a fejlesztés. Muterék egy szabolcsi faluban élnek, aminek egy részén még vezetékes telefon se elérhető, így egy vállalkozás szolgáltat wifin. Az ár hűséggel 3290Ft a 4/0,256 megabitért. És hát a minőség olyan, amilyen. Szakad, lassú, ping néha többszáz és csodálkoznak hogy a weboldalak visszautasítják a betöltést. De fejlesztés lesz. Elvileg már 1 hónapja be kellett volna fejezni a munkát, de még el sem kezdődött. Felhívom hát a kapcsolattartót, aki először roppant gyanakvó, nem akar válaszolni a kérdéseimre, ő kérdezget hogy ki vagyok, honnan tudom a számát stb. Mondom csigavér ember, nyilvános az elérhetőséged mert egy államilag finanszírozott pályázat konkakt embere vagy és csak az érdekelne hogy mikor lesz, lesz-e ott is ahol eddig semmi nem volt meg ilyesmi. Erre megnyugszik és azt mondja az e-on-nal vannak a gondok, nem nagyon akarnak együttműködni, pedig van rá szabály hogy engedni kell a kábelt felrakni az oszlopra más szolgáltatónak is. Meg majd utána néz hogy állnak a dolgok az említett faluban és hogy azokban a kérdéses utcákban is lesz-e fejlesztés, emailben tájékoztat. Íme: Az Ön által kérdezett utcák összesen 68 végponttal szerepelnek a pályázati kiírásban. Mivel a pályázóknak általában nem kell 100%-ot megépítenie, ezért nem minden egyes végpont megépítése garantált.
A tervezők viszont már felmérték István tanyát, várhatóan megépül az összes ottani végpont (mindenhol GPON optikai hálózatot építünk), de ígéretet csak a tervezés lezárulta után tudunk tenni.
A teljes nyírbogáti hálózat tervezése folyamatban van, ha jól értettem, akkor a most éppen a tervezés alatt álló kerékbárút kiviteli terveinek elkészültére várunk (várhatóan pár hetet).

Szóval még a tervezés sem ért véget, holott tervek szerint május 4-re be akarták fejezni a munkát.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#505) btz válasza dethroner (#504) üzenetére


btz
addikt

Az a telefon beszélgetés komoly lehetett, meghallgattam volna 😄

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#506) dethroner válasza btz (#505) üzenetére


dethroner
veterán

Hát eléggé gyanakvó volt, mint akinek valami takargatnivalója van. Mert hogy őt csak cégek meg újságírók szokták keresni és hogy én kit képviselek stb. Amikor megnyugtattam hogy csak mint állampolgár keresem, segítőkészebb lett :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#507) btz válasza dethroner (#506) üzenetére


btz
addikt

Nen irigylem az életét a tagnak. :D

ⓑⓣⓩ

(#508) draco31


draco31
veterán

Holnap már megkérdezem én is újra, hogy nálunk mi újság. Május vége van, augusztus 22.-én még biztos nem fogok kábelen netezni, ahogy az oldalukon írják....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#509) taki01


taki01
őstag

Vácon a Máriaudvar környékén nagy az Invitel mozgolódása, mert ahogy jöttem vonattal láttam pár inviteles autót és néhány munkagépet.

(#510) taki01


taki01
őstag

Sikerült megtalálnom egy listát ahol az önerős és pályázatos SZIP fejlesztésekhez rendelt kivitelezést felügyelő mérnökök listája van járáson ként. Ja és a mérnököknek az elérhetőségi is benne vannak. Az lenne a kérdésem hogy ők több tudnak mondani, hogy körülbelül mikor kezdődik meg nálam a fejlesztések?

(#511) btz válasza taki01 (#510) üzenetére


btz
addikt

Lásd néhány hsz-el feljebb

ⓑⓣⓩ

(#512) taki01 válasza taki01 (#510) üzenetére


taki01
őstag

Sikerült beszélnem egy úriemberrel és azt mondta, hogy az Invitel csak Kismaros Szokolyai út 96-ig vállalta az önerős kiépítést amit megtett kb 2 éve, de ennél én feljebb lakom, úgyhogy megszívtam. Azt mondta még hogy adjuk le az igényünket a polgármesternél a hálózat kiterjesztéssel kapcsolatba a Telekomhoz, hogy kb hányan szeretnének előfizetni a nagyobb internet szolgáltatásra. Még annyit mondott, hogy most kezdődtek a Pest megyei visszahulló területekre kiírni a pályázatot.

(#513) taki01 válasza taki01 (#512) üzenetére


taki01
őstag

Ja csak még annyit hozzá teszek, hogy ezen a szakaszon végig van és volt 2 évvel ezelőtt is Telekomos koax hálózat amin keresztül bőven elehetett érni a 30 Mbps-s netet. :W

(#514) barkoo válasza taki01 (#513) üzenetére


barkoo
csendes tag

Az a vicces, hogy nálunk bent van a postán az optika, onnan kéne hozni de mire lesz belőle valami XD Évek. Ha minden jól megy.

(#515) taki01 válasza barkoo (#514) üzenetére


taki01
őstag

Ja nekem is azt mondta az úr hogy kb 2019-re lesz valami. Még annyit mondott próbáljak meg megegyezni a Telekommal azon a kb 200 méteren hogy terjessze ki a hálózatát hozzám. Addig meg ha nem lesz semmi marad a mobilnet.
Ja még annyi előttem meg itt megy a Telekom optikai gerinchálózata ami megy fel Szokolyára.

[ Szerkesztve ]

(#516) Ic3man


Ic3man
tag

Érdekes fejlemény! Az invitel oldala szerint nem lesz fejlesztés felénk (Galgahévíz), viszont az digi invitel felvásárlás után, illetve a pár héttel ezelőtti GVH jóváhagyás után a múlt héten egy ilyen került fel az oszlopra:

Hát elmorzsoltam egy könnycseppet, mert ez bizony digi gyanús. :P

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#517) Gyula84


Gyula84
veterán

üdv a konzultációs térkép megdöglött?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#518) btz válasza Gyula84 (#517) üzenetére


btz
addikt

Igen

ⓑⓣⓩ

(#519) btz válasza Ic3man (#516) üzenetére


btz
addikt

Azt tudni kell, hogy támogatott a fejlesztés e vagy sem, mert te lehet hogy a támogatott fejlesztési listát nézted (abból kiindulva, hogy ezt a topicot nézed, ezt feltételezem), ez pedig valőszínűleg önerős.

ⓑⓣⓩ

(#520) Fücsök007 válasza btz (#518) üzenetére


Fücsök007
őstag

De azóta több településen végeztek is a fejlesztéssel, így nem is lehet pontos a térkép.

(#521) Ic3man válasza btz (#519) üzenetére


Ic3man
tag

Jogos felvetés.
Szerintem is ez önerős, hiszen a DIGI azt mondta, hogy ő nem igazán akar foglalkozni az Invitel réz hálózattal, hanem szépen minden ilyen területet felfejleszt a saját optikai hálózatára.
Hogy a meglévő Invitel optikai hálózatokkal mi lesz jó kérdés, ha jól sejtem eszköz cserék és megy tovább a móka. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#522) btz válasza Fücsök007 (#520) üzenetére


btz
addikt

Így van. Az már egy elavult 2014-es állapotot tükrözött. Mondjuk igazán frissíthették volna a létrehozott hálózatfejlesztés követő adatbázis alapján, ami sajnos nem publikus csak szolgáltatók és a mérnökök férhetnek hozzá

ⓑⓣⓩ

(#523) btz válasza Ic3man (#521) üzenetére


btz
addikt

A réz hálózatot sok helyen kiváltják. Az Invitel nyert támogatást is fejlesztésre, terméazetesen a Digi ezt is végig ciszi, úgy ahogy az Invitel támogatott fejleszési listáján szerepel.

ⓑⓣⓩ

(#524) btz válasza btz (#523) üzenetére


btz
addikt

*végigviszi. Fene a mobilos gépelésbe 😃

ⓑⓣⓩ

(#525) Ic3man válasza btz (#524) üzenetére


Ic3man
tag

:D Majd meglátjuk, ebből úgy gondolom hamarosan lesz valami.
Már hogy pontos infó. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#526) btz válasza Ic3man (#525) üzenetére


btz
addikt

Mindenképpen jelezd, ha van valami. Minden információt szivesen várunk, akár önerős fejlesztési témában is.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#527) Ic3man


Ic3man
tag

Ennyit írtak vissza a DIGI-től:
"Jelenleg nem rendelkezünk információval arra vonatkozóan, hogy mikor lesznek elérhetőek kábeles szolgáltatásaink (kábeltelevízió, internet, telefon) az Ön által megadott címen.
Hálózatunk folyamatos bővítés alatt áll, amennyiben kiépítésre kerül sor az említett címen, szórólapokon tájékoztatjuk Önöket."

Szóóóóval érdekes... vagy a kiscsajnak fogalma sincs, csak a szokásos sablon levéllel zárta a tickeket, vagy tényleg nem ők... akkor viszont csak Invitel lesz...

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#528) btz válasza Ic3man (#527) üzenetére


btz
addikt

Invitel biztos nem mert azt a Digi megvette. Legalábbis a lakossági üzletágat.

ⓑⓣⓩ

(#529) Ic3man válasza btz (#528) üzenetére


Ic3man
tag

Így van, kizárt, hogy az Invitel fejlesztene.
Megkérdezem még a helyi kábeltévé szolgáltatót, de kizártnak tartom, hogy ők.
DIGI kell legyen! :D

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#530) ballazol válasza Ic3man (#529) üzenetére


ballazol
senior tag

nálunk a helyi kábeltévé is DIGI, kinn vannak az oszlopok is hónapok óta, de azóta ló¤ß$ sem történik. :(((

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#531) btz válasza ballazol (#530) üzenetére


btz
addikt

Már ezzel is nagyobb előnyben vagytok mint pl mi ahol Digi csak 2050ben lesz kb😃

ⓑⓣⓩ

(#532) Gyula84 válasza btz (#518) üzenetére


Gyula84
veterán

köszi
a fene vinné el :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#533) molnarbalazs


molnarbalazs
csendes tag

sziasztok,

Penészlek községről honnan lehetne infót szerezni? Jelenleg semmilyen vezetékes net-szolgáltatás nincs, egy "vállalkozó" csinál vmi mikrohullámú dolgot, de se ügyfelszolgálatot nem üzemeltet, emailomra 1 éve nem kapok választ stb. és természetesen a szolgáltatás is olyan, amilyen... lag, órás szakadások, stb...

A falunkban a DrávaNet nyert... velük annó elkezdtem levelezni, idézem:

2017. okt. 26. 17:20

T. Cím,

Penészlek községben lakunk, ahol nincs vezetékes internet szolgáltatás. Ha jól értesültünk (ezen a linken található listából: http://www.kormany.hu/download/f/18/d0000/SZIP_GINOP-341_2015%20p%C3%A1ly%C3%A1zat%20nyertesei.pdf illetve itt: http://dravanet.hu/ginop-3-4-1-15-2016-00191) Önök nyerték el a nyírbátori járásban - így talán nálunk is - a új szélessávú lakossági hálózatfejlesztést.

Szeretnék érdeklődni, hogy ez valóban így van-e, illetve ha igen, mikor kerül erre sor?

Köszönve megtisztelő válaszukat,

Molnár Balázs
leendő előfizetőjük

==============
2017. nov. 27. 13:03
címzett: info

T. Cím,

alábbi levelem lent (fent) olvasható. Azóta beszéltem az ügyfélszolgálatukkal, ahol a kisasszony csak azt tudta hajtogatni, hogy kérdésemre jelenleg senki nem tud válaszolni, és azt sem tudja megmondani, kit keressek, de 15 perc után elkérte az elérhetőségemet, továbbá nyomatékosította, hogy legyek oly' kedves megvárni a 30 napos határidőt, mert az emailos megkeresésekre ennyi idő, míg válaszolnak - ami alapból felháborító.
Mint látható, a 30 nap is lejárt már.

Nos, kérdésem még mindig aktuális. Remélem, idén még kaphatunk választ.

Molnár Balázs
===============

2017. nov. 29. 10:51
címzett: én

Tisztelt Molnár Balázs!

Hivatkozással cégünkhöz intézett megkeresésével kapcsolatban
tájékoztatom, hogy bővebb tájékoztatást a hálózatfejlesztéssel
kapcsolatosan jelenleg nem áll módunkban szolgáltatni.

Amennyiben szolgáltatásra kerül a sor a térségben lakók számára
különböző fórumokon elérhetővé válik a bővebb információ.

Szíves türelmét köszönjük.
================

2018. márc. 23. 10:03
címzett: Drávanet

Tisztelt Cím,

A helyi vállalkozók és lakosok nevében érdeklődnénk, hogy kiderült-e már, hogy a GINOP-3.4.1-15-2016-00191 pályázatuknak részét képezi-e Penészlek községben való hálózatfejlesztés, mivel a pályázatuk a nyírbátori járásra vonatkozik (melynek része Penészlek község is), és a jelenlegi penészleki internet-szolgáltató hűségnyilatkozatait nem hosszabbítanánk meg, ha várható az Önök szolgáltatása is?

Várva válaszukat,

Tisztelettel

=====================

2018. ápr. 4. 11:22
címzett: én

Tisztelt Molnár Balázs,
hivatkozással cégünkhöz intézett megkeresésével kapcsolatban tájékoztatom, hogy a szolgáltatás indulásának pontos időpontjáról egyenlőre nem áll módunkban információt biztosítani.

A várható indulás megkezdése előtt az érintettek körében szélesebb körű tájékoztatás áll majd rendelkezésre.

Megértését köszönjük.
========================

2018. ápr. 4. 17:57
címzett: Drávanet

Kedves Adrienn,

kérdésem nem a szolgáltatás megkezdésének dátumára terjedt ki, mivel a pályázatuk kivitelezési határideje publikusan hozzáférhető. A kérdésünk arra vonatkozik, hogy " a GINOP-3.4.1-15-2016-00191 pályázatuknak részét képezi-e Penészlek községben való hálózatfejlesztés"?

Köszönve válaszát,

Molnár Balázs
========================

... azóta se válaszoltak...

szóval kit hol lehet szerintetek keresni, vagy pontosabb/bővebb infót szerezni?

(#534) btz válasza molnarbalazs (#533) üzenetére


btz
addikt

Ha a szolgáltató nem tud információval szolgálni, akkor sajnos más még úgy sem.

ⓑⓣⓩ

(#535) molnarbalazs válasza btz (#534) üzenetére


molnarbalazs
csendes tag

Info (KIFU)
2018. jún. 22. 12:05
címzett: Debreceni; Feil; Fónad; Harangozó; Szőke; én

Tisztelt Molnár Balázs Úr!

Megköszönve hozzánk intézet megkeresését, érdeklődésére az alábbi válasszal tudunk szolgálni.

Penészlek községre a Szupergyors Internet Program (SZIP) keretében a DRÁVANET Internet Szolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaság, GINOP-3.4.1-15-2016-00191 pályázati támogatást nyert, a pályázati kiírásban szereplő Nyírbátori járás településeinek minimum 30 Mbps átviteli képességű internet szolgáltatása biztosítására.

A SZIP célja a kevésbé fejlett régiókban az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal le nem fedett igényhelyek lefedése.

Egy címet akkor tekintünk Szupergyors Internettel lefedettnek, ha az internet szolgáltató – amennyiben a címen lakó ügyfél megrendeli – 15 munkanapon belül képes az ügyfél számára a lakásába/házába kiépíteni és bekapcsolni a 30 Mbps, vagy annál nagyobb névleges letöltési sebességű internet szolgáltatást. Ez tipikusan azt jelenti, hogy lefedettség esetén a Szupergyors Internet szolgáltatásra alkalmas kábel az ügyfél háza / lakása előtt fut az utcán.

Az Ön levelében jelzet településen lévő igényhelyeket, a nyertes szolgáltató a pályázat keretében FTTH (optikai) technológiával tervezi lefedni.

Kivitelezés tervezett befejezési határideje: 2019.12.31.

Türelmét és megértését előre is köszönjük.

Feil Ferenc szakértő megbízásából,

Üdvözlettel:

Vizi Barbara
asszisztens, Koordinációs főosztály

Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség

(#536) btz válasza molnarbalazs (#535) üzenetére


btz
addikt

Az elég durva csúszás a 2018 végi tervezett befejezési határidőhöz képest

ⓑⓣⓩ

(#537) ballazol


ballazol
senior tag

na, akkor 2020 januárig nem kell őket zaklatnod :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#538) placebo2018 válasza molnarbalazs (#533) üzenetére


placebo2018
csendes tag

Hello!
Ne várjál egy telenoros mobillal mérj net sebességet ha elég jó 60-80Mbit menj a mobilflotta topickba és rendelj iqpro korlátlan 3882 ft netet én is ezzel vagyok igaz az ország "fejlett" nyugati felén itt még adsl sem lehetett és megy minden semmi korlát több terra torrent aztán egyszer csak ideér az optika...

(#539) btz válasza placebo2018 (#538) üzenetére


btz
addikt

Több terra torrent mobil hálózaton? Szerintem ne csodálkozz ha egy napon kikapcsolnak szerződésszegésért 😄

ⓑⓣⓩ

(#540) taki01 válasza btz (#539) üzenetére


taki01
őstag

Nekem is ilyen van és flottás szerződésbe nem volt ilyen kitétel hogy extrém felhasználás esetén bármitis csinálnának, bár igaz hogy az benne van hogy garantált 0kbps/0kbps. Nekem havi 1,5-2TB csúszik át rajta.

[ Szerkesztve ]

(#541) btz válasza taki01 (#540) üzenetére


btz
addikt

Addig örülj még elegendő a kapacitás az adott tornyon. Aztán ha sokan lesznek rajta, akkor úgy is rátok tesznek valami limitet.

ⓑⓣⓩ

(#542) taki01 válasza btz (#541) üzenetére


taki01
őstag

Nekem elég ha addig kitart még nem lesz valami hálózatfejlesztés. :))

[ Szerkesztve ]

(#543) placebo2018 válasza taki01 (#540) üzenetére


placebo2018
csendes tag

A lényeg nem kell a fos kábelnetjüket használni ha megy a mobilnet bár pár éve soha nem gondoltam volna hogy jobb a mobilnet mint a kábeles de ez van gyorsabb,olcsóbb semmi gond vele,de párnapja azért már történ valami olvastam az épitési engedélyt kiadták az 1.ütemre bár ez még nem a kábelhuzás az majd talán 1-2 hónap mulva azzal meg talán végeznek 2-3 hónap mulva elég nagy falu és évvégére talán lesz belőle valami...

(#544) btz válasza placebo2018 (#543) üzenetére


btz
addikt

19ezres város kertvárosi részét behúzták 2 hét alatt, a tömbös felét is kb annyi, de az már régebben volt.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#545) placebo2018 válasza btz (#544) üzenetére


placebo2018
csendes tag

Azt had kérdezzem meg ahol esetleg már átadtak ilyen beruházást és a Telekom volt a kivitelező ott ki lett a szolgáltató,a Telekom-é lett a hálozat?

(#546) busman_ válasza placebo2018 (#538) üzenetére


busman_
tag

Szia!

XIX kerület fő utcában a páros oldalon szintén rossz a helyzet. Már csak 4mbit a rendelhető max, nekem elvileg 8 van de az sosem volt 8. 10méterrel szembe a panelban meg hasít a 100. Elég szürreális

Melyik ez a mobilflotta topic amit írtál?

üdv

(#547) taki01 válasza busman_ (#546) üzenetére


taki01
őstag

PH Mobilflotta topik
Az IQPRO adatkártya kell neked és az 3882Ft/hó a Telenor hálózatán üzemel.

(#548) busman_ válasza taki01 (#547) üzenetére


busman_
tag

:R

(#549) Ic3man


Ic3man
tag

Ez a hír volt már Urak? [link]

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#550) btz válasza Ic3man (#549) üzenetére


btz
addikt

Nem volt de nem meglepő. A Digi egy rakat helyen építkezik most, ahol eddig nem volt jelen.

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.