Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) KROK640 válasza draco31 (#4997) üzenetére


KROK640
veterán

Még mindig jobb mintha 10-es mikróra kellene 100 évet kötnöd ...
(a viccet félretéve, az a Mikro tényleg 100Mbites?)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5002) draco31 válasza KROK640 (#5001) üzenetére


draco31
veterán

Igen, bár most épp csak 25-öt tud WiFi-n telefonnal. 70-80 mega álltalában meg van.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5003) KROK640 válasza draco31 (#5002) üzenetére


KROK640
veterán

Az azért nem rossz. Mikor utoljára ilyen netekkel foglalkoztam akkor a 8-10Mbit is csodaszámba ment! :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5004) draco31 válasza KROK640 (#5003) üzenetére


draco31
veterán

Ez volt a korábbi elavult antenna felszerelve errefelé mindenkinek. Maradt is egy ilyenem, állítólag hibás, de sosem tesztelgettem.
A mostani meg 3 típus közül az egyik: TP-Link CPE605 vagy CPE610 vagy CPE710. De szerintem a két 600-as közül az egyik, nem láttam még olyan közelről, hogy típust tudjak mondani pontosan.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5005) Túzok22 válasza djzotya1983 (#4998) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Igen a budapesti szerverekre is annyi, meg minden magyar szerverre. Tegnap megint felhívtam őket, a műszakis kolléga bentről is 13 ms környékén mért. Mondta hogy küldjek egy levelet amibe linkek traceroute-t és ők továbbítják az IT-s kollégáknak, ők megpróbálnak javítani rajta.

(#5006) XMploy-e válasza draco31 (#5004) üzenetére


XMploy-e
friss újonc

ilyen lesz az inkább [link]

(#5007) draco31 válasza XMploy-e (#5006) üzenetére


draco31
veterán

Igen, az az U betű ott rajta beugrott, hogy rajta van.
Azt jól látom, hogy 1 év a garantált élettartam? Bár nekem már 3 éves lesz lassan.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5008) totron válasza Rick4 (#4963) üzenetére


totron
addikt

Tekintve a vírushelyzet generálta hullámokat, ez ide most egy nem jó érvelés. Nem sok fizetést tudsz mutatni, amik lekövetik ezt a mostani elszabadultságot.

(#5009) Lajosnagy17 válasza the.odzsy (#4996) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A "környéken" Kistelek is átadásra került, DIGI optika.

(#5010) KROK640 válasza totron (#5008) üzenetére


KROK640
veterán

Teljesen igazad van, Rick4 maximum nagyon szerencsés, ha ez igaz is rá egyáltalán, és mint sok ember, ő is a saját érdemének és eredményének érzi a szerencséjét. Ezek az emberek általában az empátia (szinte) teljes hiányával élnek, és azt hiszik, hogy ők sz*rták a spanyol viaszt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5011) the.odzsy válasza Lajosnagy17 (#5009) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Lajosnagy17 !
Kistelek mikortól köthető, és mikor készült a hálózat?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#5012) Lajosnagy17 válasza the.odzsy (#5011) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A DIGI honlapján már fent van, ebből arra következtetek, hogy már köthető.

(#5013) djzotya1983 válasza Túzok22 (#5005) üzenetére


djzotya1983
tag

A 13ms rengeteg optika esetén.. Baszogatnod kellene őket, vagy pl véletlen kiszakad a kábel stb ;)
:R Nálam volt ilyen, tudtam hogy szar a kötés, szétszabtam, mindjárt jöttek! Kénytelenek voltak..

[ Szerkesztve ]

(#5014) Ic3man válasza djzotya1983 (#5013) üzenetére


Ic3man
tag

Nálunk nem erről van szó! Az egész környéken ilyen a legutóbbi hálózat "fejlesztés" óta.
Nekem is 10ms körül van, de korábban 3-5 volt.

Nekem egy ideje abszolút nincs érkezésem ezzel foglalkozni, de majd Túzok22 kolléga belesz.... a palacsintába. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#5015) djzotya1983 válasza Ic3man (#5014) üzenetére


djzotya1983
tag

Azért írtam neki :K

(#5016) Berukaa


Berukaa
újonc

Én már annak is örülnék ha tudná az ember ki szolgáltat majd az MVM net / AH net hálozatán.....

(#5017) Lajosnagy17 válasza Berukaa (#5016) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem, hogy most már a DIGI is cégen belül van, hamarosan megtörténik a 4ig és az Antenna Hungária integrációja. Lehet, hogy a válasz még Januárban megérkezik.

(#5018) Tinuszka válasza Lajosnagy17 (#4456) üzenetére


Tinuszka
tag

Üdv mindenkinek, érdeklődésemre a Gyopárosi KábelTV részéről elmondták, hogy tavaszra (áplilis, május) várható elérhető szolgáltatás Biharugrán a tavaly fejlesztett optikai hálózaton keresztül.

(#5019) woodworm válasza Tinuszka (#5018) üzenetére


woodworm
veterán

Az tudható, hogy ki fog szolgáltatni rajta? Nem túl korszerű és informatív az oldaluk.
Nem lenne utolsó dolog, ha a lehetőségen kívül egy kis árverseny indulna. FTTH eddig is volt bicskanyitogató áron.

(#5020) the.odzsy válasza woodworm (#5019) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Valószínüleg: Oroscom és maga a Gyopárosi kábeltv kft.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#5021) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Ma egy Digi-s autót láttam Tótkomlóson és egy sarki oszlopnál egy szerelő egy már korábban felrakott és bekötött dobozt hegesztett, lenn a földön egy asztalon. Elképzelhető hogy tesztelik a hálózatot és javítják a hibákat.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#5022) Lajosnagy17 válasza the.odzsy (#5021) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Tótkomlós fent már a DIGI honlapján az összes utcával, ezek szerint már köthető.

(#5023) the.odzsy válasza Lajosnagy17 (#5022) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Valóban. Akkor tényleg csak bekötődobozt javított.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#5024) taki01 válasza Lajosnagy17 (#5022) üzenetére


taki01
őstag

Itt Kismaroson, csak település nagyját fedték le optikával és nem is tervezik többit lefedni. Kb azok a részeket fedte le a digi, ahol Telekom is van. Már DSL-re se lehet előfizetni az Invitelnél, mert ők azt mondják, hogy a Diginél kell már szerződést kötni. A Digi pedig azt mondja, hogy nincs optika és ezért nem köt szerződést. Páran megszívták, mert anno kiköttették az invitel-t és most meg szükségük lenne netre, de már nem kötik vissza nekik. Bár az én címem sincs benne, pedig itt lóg előttem az optika.
A diginél egy splitter-be hány előfizetőt kötnekbe?

(#5025) draco31


draco31
veterán

Ott egyébként mi a helyzet, ahol meg lett nyerve a pályázat, de nem készült el semmi sem?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5026) taki01 válasza draco31 (#5025) üzenetére


taki01
őstag

Vissza kell fizetni a pályázati pénzt és újra kiírják. Ha nem pályázik senki, akkor emelik a támogatást. A megvalósulási dátumig kész kellene lenni, de sokan nem tartják be. Sok minden befolyásolja, pl: engedélyeztetés, munkaerőhiány stb. ezekre hivatkozva tudják tologatni a határidőket.

(#5027) Diák66 válasza taki01 (#5026) üzenetére


Diák66
őstag

Addig meg marad a mobil SZIP, amivel lefedik az EU-s kötelezettséget. Szomorú ez.....

(#5028) Lajosnagy17 válasza the.odzsy (#5023) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Gyula is kész van,
mondjuk nem tudom, hogy előtte az Invitel rezes vagy optikai hálózaton szolgáltatott.

(#5029) Túzok22 válasza Ic3man (#5014) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Felvették hibára, 18.-a kora délutántól 19.-e reggel 6:30-ig vizsgálták a hálózatot, meghibásodást nem találtak. Szerintük a hiba nálam van. Ennyit a szuper részletes traceroute csatolmányos e-mailemről.

[ Szerkesztve ]

(#5030) Ic3man válasza Túzok22 (#5029) üzenetére


Ic3man
tag

Köszönjük Emese... :((

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#5031) Tinuszka válasza the.odzsy (#5020) üzenetére


Tinuszka
tag

nem kérdeztem rá konkrétan, de nekem is az az érzésem

(#5032) the.odzsy válasza Tinuszka (#5031) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Szinte biztos. Nekik saját embereik vannak, akik a cégnek építenek ki hálózatot. Jelenleg Dombegyházán dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#5033) djzotya1983 válasza Túzok22 (#5029) üzenetére


djzotya1983
tag

Ilyenkor jön a következő hiba! Szakad az internetem! Mikor? :O Egész nap! Nézzék meg! És a vonalvizsgálatkor kihúzni a modemet azért is!
Majd kimennek hidd el. Tapasztalat! :R Én a vdsl ért 2 hónapot baszogattam őket, kijött a srác majdnem szívbajt kapott hogy a szőlőlugason mindenhol új nyomvonal 2 postakábek kell...
Merthogy nekem 100 as net akkor is kell!
Kijött, kényteléen volt nekiállni, bár én azért nem vagyok geci segítettem neki. De jelentsd be ennyi...
Mert akkor szarnak rá!

[ Szerkesztve ]

(#5034) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Lajosnagy17 !
Ma Gyomaendrődön jártam, elkezdték az optikai hálózat kiépítését. A gerinc kábelek fenn vannak és a doboztartók is. Jól gondolom hogy a Kitnet lehet, amit a térképeden láttam?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#5035) Lajosnagy17 válasza the.odzsy (#5034) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem ők lehetnek, másról azóta nem olvastam.

(#5036) the.odzsy válasza Lajosnagy17 (#5035) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

:R Majd érdeklődünk!

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#5037) Túzok22 válasza djzotya1983 (#5033) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Voltak kint, az ONT-ot lecserélték egy ugyanolyan Sagemcom f@st 5670-esre, újra csatlakozózták az optikát, de a ping maradt ugyanaz a 12-14 ms. Azt mondták hogy ennyi a ping ezzel most így nem igen tudnak mit kezdeni. Mérges vagyok, hogy nem tudnak rájönni, hogy miért ennyi a ping erre felé mostanság. Volt itt 4-5 ms is a válaszidő, szerintem elég sokat romlott valamiért.

Hálókártya beállításokban meg kikapcsoltam az áramlásszabályzást Rx és Tx engedélyezve-ről kikapcsolt állapotra, energiatakarékos ethernet opciót szintén kikapcsoltam, energiahatékony ethernet fület pedig bekapcsoltam. Teszteltem, de ezektől a beállításoktól semmit se javult a ping. Település színtű ez a ping érték.

[ Szerkesztve ]

(#5038) Ic3man válasza Túzok22 (#5037) üzenetére


Ic3man
tag

Igen! Én továbbra is azt mondom, hogy azóta ilyen (Bag- Hévízgyörk- Galgahévíz) amióta novemberben volt az a karbantartás/fejlesztés.
November 14 előtt végig 5-ös pingem volt, azóta meg 8-10. Speedtest LOG-ban szépen látszik.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#5039) Túzok22 válasza Ic3man (#5038) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Távolról állítgattak, konfiguráltak a végpontomon, ONT-on valamit, hátha jobb lesz, ki is jöttek cserélni ONT-t, csatlakozót, de nem lett jobb. Az kellene hogy Galgahévízről is, Hévízgyörkről és Bagról is lenne pár bejelentés szokatlanul magasabb ping értékkel kapcsolatban és akkor lehet hogy jobban foglalkoznának vele. Az van, hogy az általános előfizetők ebből semmit sem vesznek észre, nem méregetik a válaszidőt hogy épp mennyi, hanem csak használják a netet és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#5040) djzotya1983 válasza Túzok22 (#5037) üzenetére


djzotya1983
tag

Ezek a beállítások inkább a sebességen dobnak. Hát ez így ebben a formában elég tré.
El is hiszem hogy mérges vagy, én is az lennék, mivel nem olcsó!
Aztán meg elviekben az ont t teljeskörűen tudják managelni is...
:(

(#5041) Túzok22 válasza djzotya1983 (#5040) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Érdekes hogy a sebességgel meg semmi gond nincs, 900 le, 800 fel mindig, csomagvesztés sincs, csak a ping érték tré egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#5042) Ic3man válasza Túzok22 (#5041) üzenetére


Ic3man
tag

Jaja, tök olyan mintha hosszabb utat járnánk be mint kéne...

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#5043) geridon81


geridon81
csendes tag

Sziasztok tudja ezt értelmezni valaki,hogy ez mit jelent pontosan ??

https://nmhh.hu/cikk/226387/Ertesites_epitesi_engedely_megadasarol__CM107032022_szamu_hatarozat_3204_j_GyongyosHeves_osszekoto_ut_17400_km_szelveny_korforgalom_a_DIGI_Kft_hirkozlo_halozatanak_kivaltasa

(#5044) Ic3man válasza geridon81 (#5043) üzenetére


Ic3man
tag

Hm ez érdekes...
Ez nem az épülő elkerülővel kapcsolatos körforgalom lenne!?
Arra gondolok, hogy ott valami komolyabb átalakítás szükséges, mert valami hálózati csomópont van, de nem egyértelmű nekem se. :(

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#5045) geridon81 válasza Ic3man (#5044) üzenetére


geridon81
csendes tag

Ok azt értem és tudom is ,hogy Nagyfügeden lesz körforgalom na de a diginek mi köze van hozzá?
Mer az az igazság,hogy van nálunk mondva csinált digi koaxon :DD

(#5046) Gyula000 válasza geridon81 (#5045) üzenetére


Gyula000
újonc

Azon a területen fut a DIGInek kábel, ahol a körforgalmat építeni fogják. Mivel ez földmunkával fog járni, így szépen átrakják a kábeleket olyan területre ahol nem lesz földmunka, így nem kell attól tartani, hogy elcibálják.

(#5047) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Ma beszéltem egy inviteles emberkével, akinek a jövő héten kötik az optikát a digis kollégái Tótkomlóson. Azt mondta, hogy csapatot vezényeltek Gyula, Tótkomlós, Szarvas térségébe jövő héten és megkezdik a tömeges optikai bekötéseket. Úgy hogy e területen lévők jövő héten már optikásak lehetnek (persze az, aki bekötésre vár :) ).

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#5048) Diák66 válasza the.odzsy (#5047) üzenetére


Diák66
őstag

És akinek még a településén egyáltalán nincs optika? Azzal mi lesz? oda nem jönnek a "csapataik"?

(#5049) Sirandrish válasza Diák66 (#5048) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azok a kőkorban rekednek még néhány évre :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#5050) Lajosnagy17 válasza Sirandrish (#5049) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Nem hiszem, hogy így lesz.
Szerintem a stratégia a következő:
- Be kell kötni és átkötni az embereket rézről optikára, ahol lehet (Vác, Gyula,Szentes,stb)
- integrálni az AHNET által bekötött településeket (MVMNET SZIP-es körzetek, amelyek elkészültek.
- árat emelni a választások után a fejlesztésekre hivatkozva a Telekom szintjére
- folytatni a fejlesztéseket

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.