Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) btz válasza Gergosz2 (#100) üzenetére


btz
addikt

Mivel a PR-nek van lakossági szolgáltatása, ezért valószínűleg megjelenik a településen a lakossági ajánlataival. De mivel az így épített hálózat openaccess jellegű, így nem kizárt, hogy az Invitelt is ráengedi a PR a hálózatra nagykereskedelmi formációban, így lehet maradhatsz Inviteles is. De nem biztos, hogy az Invitel igénybe veszi nagykerben a PR által épített hálózatot, akkor pedig váltani kell PR-re ha az jobb ajánlatot ad.

ⓑⓣⓩ

(#102) btz válasza btz (#56) üzenetére


btz
addikt

Tolódik a határidő a KMR pályázatok beadását illetően. Feb 28-ra.

ⓑⓣⓩ

(#104) btz


btz
addikt

(#105) btz


btz
addikt

(#106) btz válasza btz (#105) üzenetére


btz
addikt

https://www.ulyssys.hu/

Ez a cég fejlesztette egy másik céggel konzorciumba a HTMR Főnix nevű keretrendszerét.

ⓑⓣⓩ

(#107) snpetit válasza btz (#106) üzenetére


snpetit
aktív tag

Szia!

Látom nagyon benne vagy a témában, Meg tudnád esetleg nézni Lakitelekre van-e kiírva fejlesztés? Nem találtam az infók között. Köszönöm előre is!

(#108) btz válasza snpetit (#107) üzenetére


btz
addikt

Érdekes, hogy az egész járás sincs benne. Megpróbálom megtudakolni, hogy miért.
30 mbps-el viszonylag jól ellátott a település, ahogy nézem.

ⓑⓣⓩ

(#109) snpetit válasza btz (#108) üzenetére


snpetit
aktív tag

Jelenleg csak a Telekom ad nálunk max 20 Mbitet, ha kihal valaki mert nincsen szabad vonal.

(#110) btz


btz
addikt

Egy fórumtársunk információi szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg megye Ibrányi járásában az Elektornet Zrt hamarosan megkezdi a hálózatfejlesztési munkálatait. A járás nyugati részéről indulva Balsa majd Gávavencsellő fejlesztése fog megtörténni.

ⓑⓣⓩ

(#111) Fücsök007 válasza btz (#110) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nyugodtan hivatkozhattál volna rám közvetlenül. ;)
Aki az elektronet másik két járásban történő fejlesztéseiről is tud valamit, az szintén írhat ide! Egyébként a projektvezető írta meg nekem ezeket az információkat, tehát először az Ibrányi járásban kezdődik el a fejlesztés, aztán jön a másik két járás. Jelenleg még tervezik a hálózatokat, de minden új településen földkábeles FTTH rendszert telepítenek! Ha készen vannak az összes új hálózattal, akkor fejlesztik a már lefedett településeken a HFC hálózatot. 2018 tavaszára várható a munkálatok befejezése ott, ahol korábban elkezdik a munkálatokat, továbbá 2018 őszre lesznek kész minden településen. :)) A HFC-s helyeken bővítik a csatornákat (tehát az elérhető sávszélességet), de nem fognak FTTH-ra átállni!

[ Szerkesztve ]

(#112) btz válasza Fücsök007 (#111) üzenetére


btz
addikt

Rendben, máskor hivatkozok rád :)
És köszi a részletezést is a járásban várható fejlesztésekkel kapcsolatban.
Továbbá várom mindenki információját a saját lakhelye szerinti járás hálózat fejlesztését illetően. Főleg azon információk érdekesek, hogy melyik településekről kiindulva kezdik el a hálózat építését, merre haladnak, milyen típusú hálózat lesz. A járási nyertes szolgáltatóitokat is érdemes felhívni az ügyben.

ⓑⓣⓩ

(#113) Pubszon válasza Fücsök007 (#111) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi.
Esetemben nem lesz akkor optika, viszont jelenleg is csak 4/2 csatorna van használatban, a modem pedig 8/4-et tud ha jól emlékszem. Közel vagyok az optikai csomó ponthoz és kevesen használják a netet. Így sincs gond soha a sebességgel. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#114) Fücsök007 válasza Pubszon (#113) üzenetére


Fücsök007
őstag

Érdekes módon Tiszabercelen 5/2 csatornát használnak, de szinte 100%, hogy 8/4 csatornára fognak bővíteni, ami jelenleg elég is lesz. A feltöltési oldalon nem adnak 6Mbit-et, tehát emiatt ott is kell fejleszteni.

(#115) Pubszon válasza Fücsök007 (#114) üzenetére


Pubszon
veterán

Bocs, jogos, megnézem és itt is 5/2 van használatban, rosszul emlékeztem.
Nálam akár mikor, kivétel nélkül, mindig ilyen értékeket mérek. Sohasem, egyszer sem volt kevesebb.

A ping is rendben van online játékkal is, stabil.

Tehát itt nincs gond, de mindig jó a bővítés, fejlesztés.
Főleg a feltöltésen növelhetnének, az ami nem nagy durranás.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#116) btz


btz
addikt

Egyre többeknek adatik meg Magyarországon a 30 mbps sebesség.
Sokan ismeritek a Speedtest oldalt, ami tud készíteni amolyan bélyegkép(?) szerű képecskét a sebességünkről. Ezeken a Speedtest képeken van egy nagyon érdekes rész a jobb sarokban, ahol mutatja, hogy az internet sebességünk hány százalékban gyorsabb vagy lassabb az országból mért sebességi eredmények %-ánál. Megtaláltam néhány régebbi speedtest mérésem, amik körülbelül 30 mbps sebességet mutatnak. Érdekes, hogy a tavalyi mérésnél még az látható, hogy gyorsabb, mint 65%-a a magyar méréseknek, ma viszont már csak 51%-nál gyorsabb. Szerintem ebből látható, hogy haladunk a 30 mbps általánosságának irányába. Bár ezekben a mérésekben a mobilnet sebessége is jócskán hozzá tesz a kapott etedményhez, biztos vagyok benne, hogy a vezetékes rész is észlelhető mértékben kiveszi a részét.

És akkor a mérési képek, amik magukért beszélnek.

Később még utána nézek régebbi adatoknak is, mások által mért bélyegképeken.

ⓑⓣⓩ

(#117) btz


btz
addikt

2010-ben még egy 20/8-as előfizetês is gyorsabb volt, mint a mérések 61%-a.

ⓑⓣⓩ

(#119) Pubszon válasza btz (#116) üzenetére


Pubszon
veterán

A jobb felső sarokban mi a WiFi jel szerepe?

Meg azt sem feledjük el, hogy például nálunk is elérhető 70Mbps, de 30 már évek óta és mégis sok itteni embernek 5Mbps-os internete van, anyagi okok miatt.
Tehát jobb a helyzet mint amit a speedtest ír, mert attól lehet nagyobb, de kisebb nem. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#120) btz válasza Pubszon (#119) üzenetére


btz
addikt

Wifis eszközzel történt a mérés, ezt jelzi.
Igen, benne van a "képletben" ez is. Az NMHH mutatóján is látszik, hogy némileg jobb a helyzet az elérést illetően. 62,6% az elérhetősége a 30 mbps-nek

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#121) Fücsök007 válasza Pubszon (#119) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez pedig leginkább a monopol, illetve kvázi monopol helyzetben lévő szolgáltatók miatt van. Ha valahol van optika/normális HFC, ott olcsón tudnak nagy sebességet szolgáltatni. Ugyanez nem igaz a DSL/csak koaxiális hálózatokra, mert a legdrágább megoldások, mindegy hogy melyikről van szó. Amint bejön a konkurencia, megnő az igény is az olcsóbb árak, illetve a nagyobb választék miatt. :))

(#122) Pubszon válasza btz (#120) üzenetére


Pubszon
veterán

Csináltam most egy tesztet laptoppal, mely WiFi-ven kapcsolódik a netre.
Nekem nincs ott a jel. :N

Fücsök007: Igazad van. Mondjuk nálunk van ADSL lehetőség is, de nekem messze van. Meg ugye itt TV-vel együtt jobban megéri, 5 TV-re kötve. DSL esetén ez sok lenne, meg akkor külön beltéri, szóval körülményesebb lenne.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#123) btz válasza Pubszon (#122) üzenetére


btz
addikt

Mert nem ismeri fel az eszköz típust sem, így nem tudja megállapítani. Látható, hogy nekem az SIII-t és a Thort is felismerte

ⓑⓣⓩ

(#124) Pubszon válasza btz (#123) üzenetére


Pubszon
veterán

Ja mert hogy az telefonnal készült. :D

WiFi

Mobilnet

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#125) btz válasza Pubszon (#124) üzenetére


btz
addikt

Telefonnal és wifin. Mobilnetnél már ilyen jelzést rak a képre:

ⓑⓣⓩ

(#126) Pubszon válasza btz (#125) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, a második képem mobilnetes.
Van egy 4G-vel mért hasonló mint a tied, de az nem tudom megosztani a programból. :U
Na de mindegy is. :)
A diginél megvan a 30Mbps. :DDD

Fücsök007: Az elektronet sávszélesség növeléséről lehet tudni egyébként valamit, hogy hogy fog e esetleg változni, ha fog is? Főleg HFC területen, mert nálunk az van.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#127) btz válasza Pubszon (#126) üzenetére


btz
addikt

Ez már inkább 30X30 :)
Én megelégednék a 100/50 Digivel is. Ismerősnek is bőven megfelel, az 5mbps adsl után ez maga a száguldás.

A hálózatfejlesztéseknek köszönhetően nyár folyamán én is lecserélhetem a 28/6-ot valami hasonlóra.

ⓑⓣⓩ

(#128) Pubszon válasza btz (#127) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem ez az 50 is elég, főleg hogy ettől csak több lesz. Lényegesebb inkább a stabil sebesség és ping. :K
A feltöltés lehetne több, de azt elég drágán mérik. A legnagyobb csomag is 70/5-ös itt most. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#129) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Disznók elé gyöngyöt :W
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#130) btz válasza kraftxld (#129) üzenetére


btz
addikt

Nem kell elítélni ezeket az embereket. Az internettel és az oktatással lehet kihozni ezeket az embereket a mélyszegénységből, az együgyű látásmódból. Most még nem tudják mit jelenthet ez számukra, de később komoly változáson mehetnek át. Nemrég olvastam egy olyan emberről, aki 20 éves korában találkozott elősször az internettel (korábban egy ortodox hitközösségben élt, ahol tiltották az internet használatot) és ez kinyitotta számára a világ kapuit. (Természetesen elhagyta a közösséget és kilépett a "világba")

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#131) Gergosz2 válasza kraftxld (#129) üzenetére


Gergosz2
veterán

Szerintem nem rossz dolog ez. Ha azt a logikát követjük, hogy oda minek akkor még jobban leszakadnának azoktól a településektől ahol van fejlesztés.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#132) Fücsök007 válasza Pubszon (#122) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ezt még nem tudják megmondani. De írjál Lukács Zoltán e-mail címére amint közeledik a fejlesztés befejezése. ;)

(#133) Pubszon válasza Fücsök007 (#132) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem.
Akkor az még nem most lesz.
Nálunk egyébként sem lesz sok fejlesztés, max a cigánysor kiépítése, amivel bőven lesz munkájuk a folytonos rongálás miatt. :D
6 vagy 7 optikai végpont van kb 1500 háztartásra, melynek harmadában ha van internet.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#134) gthomma


gthomma
senior tag

orbániában 30Mbit a szupergyors internet? Az igen !

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#135) btz válasza gthomma (#134) üzenetére


btz
addikt

Ne politizáljunk kérem. A 30 mbps egy unió általi elvárás. A Szupergyors internet program keretében 88%-ban optikai internet hálózatot építenek, ami kielégíti a 100 mbps igényű felhasználók igényeit is.

ⓑⓣⓩ

(#137) kisapa válasza btz (#135) üzenetére


kisapa
senior tag

Sajnos én abba a maradék 12%-ba tartozom. :F

(#138) btz válasza kisapa (#137) üzenetére


btz
addikt

Sajnos az megeshet. Az elvárás így is csak 50%-ban volt 100 mbps képesség. 100%-ban 30 mbps, amihez már nem fontos optika. 88% esetén ez az 50% túl is lett lőve 38%-al. De lehet, hogy 100mbps-t meg oldják optika nélkül, pl bondingos vdsl2, ekkor sem kell házig optika, így bőven belelehet tartozni a 12%-ba.
Melyik szolgáltatóról és területről is van szó?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#139) kisapa válasza btz (#138) üzenetére


kisapa
senior tag

Egy kicsit azért árnyaltabb a kép mert más szolgáltatónál elérhető a nagyobb de én telekomot szerettem volna.

(#140) btz válasza kisapa (#139) üzenetére


btz
addikt

Akkor sajnos kénytelen leszel váltani, ha a Telekom nem fejleszt. Egyébként ha a Telekomot vesszük csak, akkor még a 88%-nál is nagyobb az esély az optikára. Vagy ott van az MVN net, ahol szintén nagyobb az esély. Invitelnél már a Veszprémi járásokban csak vdsl2-t fog csinálni, tehát ott 99%-ban vdsl2-re lehet számítani.

ⓑⓣⓩ

(#141) kisapa válasza btz (#140) üzenetére


kisapa
senior tag

Azért egy telefont lehet,hogy megér hátha mondanak valami biztatót.

(#142) btz válasza kisapa (#141) üzenetére


btz
addikt

Azt mindenféleképp érdemes megtenni.

ⓑⓣⓩ

(#143) frici69 válasza btz (#140) üzenetére


frici69
tag

Nálunk Veszprém megyében Invitel 89-es körzetben az MVMNET fejleszt. Itt számíthatunk az optikára teljesen a házig?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#144) btz válasza frici69 (#143) üzenetére


btz
addikt

Az MVM NET esetén erre a 88%-nál is nagyobb az esély, DE a pontos részletekról csak a szolgáltató tud tájékoztatni.
Ott ahol az
Invitel nyerte a pályázatot, ott vdsl2 lesz megvalósítva a Veszprémi térség esetén.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#145) frici69 válasza btz (#144) üzenetére


frici69
tag

Akkor újra földmunkákra lehet számítani vagy egészen a házhoz legközelebbi villany oszlopig jön majd a net?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#146) btz válasza frici69 (#145) üzenetére


btz
addikt

Előnyben részesítik a már meglévő közműveken történő továbbítást, mert költséghatékony.
De ezek már olyan részletekbemenő dolgok, hogy a szolgáltató tud rá érdemben válaszolni.

ⓑⓣⓩ

(#147) frici69 válasza btz (#146) üzenetére


frici69
tag

btz, :R

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#148) kisapa válasza btz (#142) üzenetére


kisapa
senior tag

Ma felhívtam a 1412-t és sajnos szomorú hírt kaptam. Nálam még mindig a réz 10Mb-es net rendelhető. Azt sem tudta megmondani,hogy lesz-e fejlesztés és ha igen mikor. :F

(#149) btz válasza kisapa (#148) üzenetére


btz
addikt

Akkor nincs tervbe véve fejlesztés valószínűleg a belátható időn belül. :(

ⓑⓣⓩ

(#150) kisapa válasza btz (#149) üzenetére


kisapa
senior tag

Elég dühítő, hogy megyeszékhelyen bizonyos területeken nincs normális alternetíva. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.