Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) e90lci válasza draco31 (#650) üzenetére


e90lci
senior tag

Az igen. :Y :Y :DD Ez aztán a honlap.Lehet óvodába volt felvételi követelmény. :DD Bár ahogy a mai gyerekeket elnézem már az anyjából kibújva is jobbat csinál. :DD

(#652) ballazol válasza btz (#648) üzenetére


ballazol
senior tag

1. hidegben miért nem dolgoznak? :))
2. ha megvárják a jó időt, miért a 2020-ast? :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#653) btz válasza ballazol (#652) üzenetére


btz
addikt

Optikával baj van hidegben, hogy pontosan mi azt nem tudom mert én nem dolgozom vele.
Csak egy tipp volt, hogy megvárják. Ha van lehetőség akkor szeretik húzni, mint a rétest, ez evidens.

ⓑⓣⓩ

(#654) draco31


draco31
veterán

Megszületett az oldal frissítés, vagyis nem, mert semmi nem változott. Ugyan úgy idén augusztus a tervezett befejezés dátuma. Aztán még engedélyük sincs semmire, akkor ööööö röhögök tovább :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#655) Cs1csó válasza draco31 (#654) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezeknek a földből kinövő új "szolgáltatóknak" elképesztően gagyi, elavult honlapjuk van amúgy is.

(#656) draco31 válasza Cs1csó (#655) üzenetére


draco31
veterán

Új= kb 10 éves.....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#657) Cs1csó válasza draco31 (#656) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O

(#658) Indian74


Indian74
senior tag

Sziasztok.
Nagykátai járás Pest megyéhez tartozó tud valaki valamit?
Mikor lesz kész,mert láttam hogy dolgoznak szerelők,(kábeleket húztak,oszlopokra,Tápióságon)és őket kérdeztem,és azt mondták a T-Mobil fog jönni erre a területre.
Mert azt az információt is hallottam hogy HFC Network szolgáltató nyerte meg.
Tápióság település érdekelne.
:R

NAGYPAPA

(#659) szkaroly


szkaroly
senior tag

Esetleg valaki tud infót arról Békéscsabán hogy halad a beruházás? A mi adónkból kitömött MVM NET Zrt. csak ennyit tudott kinyögni amikor rákérdeztem a dolgokra:

"Alapvető fontosságúnak tartjuk a törvényi keretek betartását, illetve az EU-s előírásoknak való megfelelést. Mindent megteszünk a támogatási szerződésben, illetve a pályázati kiírásban vállalt feltételek teljesítése érdekében, jelenleg folyamatban van a beruházás tervezése."

Amikor rákérdeztem hogy mit csináltak az elmúlt másfél évben ha csak most tartanak a tervezésnél, már nem válaszoltak semmit.

Poco X3 Pro

(#660) tika06 válasza szkaroly (#659) üzenetére


tika06
csendes tag

Te még szerencsésnek mondhatod magad. Nekem egyáltalán nem is válaszolnak. Ez első két e-mailre még jött válasz, hogy továbbították, azóta még annyi se. Mikor telefonon rákérdeztem, egyszerűen lerakott a csaj. Szánalmas.

(#661) molnarbalazs


molnarbalazs
csendes tag

helo,

friss infó: 2 hete szombaton arra autókázva>> Nyírábrány, Fülöp, Bánháza térségben nagyon túrkálnak (főutakon láttam csak), megálltam, ablak lehúz, milyen mű készül? optika. köszi, heló.

(#662) Rozadj


Rozadj
csendes tag

Nálunk a berettyóújfalui járásban már majdnem minden kész.
Csak 2-3 település nincs még meg köztük mi is.
2 hete felrakták a kötődobozokat.
A napokban felvettem a kapcsolatot a kivitelező céggel és ezt írták:
" Az összekötő optikai hálózat építés munkaterület átadása megtörtént és a
kivitelezés is hamarosan elkezdődik, amit ebben az évben szeretnénk be
is fejezni és beadni használatbavételi engedélyre.
Így várhatóan reális időpont üzembe helyezésre 2019.02 hó"

tehát ebben az évben mindenhol "meglesz" a minimum 30 mbit/s

(#663) tbw


tbw
aktív tag

28-as körzet Turán és Galgahévízen elkezdték behúzgálni az optikai kábelt az Inviteles kábelcsatornába.
Galgahévízen a karókra rakják fel.
Gondolom a Digi építi ki az optikát.
Kérdés innentől még mennyit kell várni mire működni fog. Gondolom még jópár hónap.

TBW

(#664) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Hali, van ötletetek mit csinálnak itt felénk? Új vezeték került a villanyoszlopra. Érdekes, hogy a máshol látott optikával szemben, ennek nincsenek oszloponként tartói. Kb. 400m-en egyben megy végig.
Egyik oszlop régen vs. most:

Látható, hogy eggyel több galamb vezeték van fent, de csak úgy odaszúrva a másikhoz, ami egy helyi szolgáltatóé.

A következő oszlop, ami egyébként kereszteződésben van és jelenleg nem is megy tőle tovább az új lakó:

Amiért kiemeltem, hogy a villanyoszlopra teszik az az, hogy van a telekomnak saját oszlopa, épp itt így néz ki:

Fater kérdezte mit húznak, azt mondták valami kábel TV lesz, de aztán kiderült, hogy lehet internet is lesz benne, mert valami optikai kábel. Hát nem tudom ebből az infóból lehet-e következtetést levonni, de nem tűnik szakvéleménynek.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#665) Cs1csó válasza Titmouse09 (#664) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alulról a második képen látható az a feltekert kábel:

az már a házakhoz való bekötéshez kell, nálunk is ez van - Szupergyors Internet Program - optika.

Azaz már SZINTE készen van persze még be kell kötni a lakásokba és az is kérdés, hogy a központ vagy az alközpont készen van e már.

[ Szerkesztve ]

(#666) Indian74 válasza Cs1csó (#665) üzenetére


Indian74
senior tag



Nálunk Tápióságon most ez a helyzet,és azt mondták a szerelők hogy a Telekom jön.
Kíváncsi vagyok hogy mikor lesz bekötés,és hogy tényleg a Telekom lesz,és nem a HFC network?!

NAGYPAPA

(#667) Cs1csó válasza Indian74 (#666) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az, hogy technikailag ki a szolgáltató lényegtelen, relative gyors és nem drága netet adjanak, ezen a képen is látszik a feltekert kábel amit már csak az adott ingatlanhoz kell bekötni, ahogy a telefont is szokták hogy egy kis dobozba megy a ház oldalán és onnan be a házba. Gondolom a dobozból a házba már nem optikán hanem utp kábelen megy majd de ezt nem tudom.

Elvileg még ebben az évben meg kellene csinálniuk, ha ez is az országos pályázat része akkor ez év vége a határidő, persze ez Magyarország itt soha semmi sem megy időre, és a tervezett költségekből.

[ Szerkesztve ]

(#668) Indian74 válasza Cs1csó (#667) üzenetére


Indian74
senior tag

Kösz az infót,de nekem a szolgáltató sem mindegy,van t-mobil elöfizetésem,és ahhoz járna 30% (magenta)
és úgy összevonva,nekem így olcsó lenne kb 6000 ft-ból kijönne,terméseztessen ha ugyan azokkal az árakkal dolgozna a Telekom.
HFC meg nagyon drága,meg a sebesség is olyan amilyen,de majd meglátjuk.
( Maximális sebesség : 160 Mbit/s / 10 Mbit/s- Garantált sebesség : 16 Mbit/s / 4 Mbit/s /8259 FT/HÓ PL)

NAGYPAPA

(#669) Cs1csó válasza Indian74 (#668) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Igaz, a kedvezmény összevonásokra nem gondoltam.

(#670) ballazol válasza Indian74 (#668) üzenetére


ballazol
senior tag

Mi olcsó? :((

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#671) Titmouse09 válasza Cs1csó (#665) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Köszi. De ilyen feltekerés csak ezen az egy oszlopon van, szerintem itt is csak azért, mert eddig jutottak még. A megelőző párszáz méteren egy sincs. Ezt furcsállom én, mert nem hiszem hogy a kifeszített kábelt már bántanák (lakások bekötése), de azt sem, hogy innen a közepéről kapná a fél utca az optikát. Amire tudok gondolni, hogy valami VDSL központ lesz itt, de remélem nem így lesz. :N
Ha viszont úgy van, ahogy te mondod, annak csak örülni tudok :D

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#672) Cs1csó válasza ballazol (#670) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugi ezen már én is agyFaxt kaptam!

Nálunk ez lesz elérhető - papíron már szept 1-től - ez év - de még nem jutottak el ide:

A szöveg ez hozzá:" Gigabit Passive Optical Network, azaz GPON. Úgy is mondhatnánk, hogy Internet fénysebességgel.

Fiber To The Home, vagyis üvegszál az otthonig. Ez annyit jelent, hogy az optikai kábelt az előfizető otthonába viszi a szolgáltató. A G-PON az előfizetőhöz egyetlen üvegszálon keresztül jut el, ellentétben a korábbi technológiákkal, ahol a feltöltési és a letöltési iránynak külön-külön fényvezetőszálra volt szüksége.

Ennek a technológiának a segítségével a felfelé és a lefelé iránynak más a hullámhossza, így tudnak kommunikálni egy időben anélkül, hogy zavarnák egymás működését. Számos előnye között említhetjük a korábbi technológiákhoz képest nagyságrendekkel nagyobb sávszélességet, a közel szimmetrikus fel és letöltési sebességet, az időtálló, jóval kevesebb meghibásodásra hajlamos hálózatot. "

Eközben a régi panelban ahol anno laktam ezt nyújtaná a DIGI: (a gonoszka DIGI :O )

Ez olyan szinten bosszant, hogy ha kezem közé kerülne aki ezért felelős büntetőjogilag nagy bajba kerülhetnék. :(( :((( :o

(#673) Indian74 válasza Cs1csó (#669) üzenetére


Indian74
senior tag

Ok,de akinek nincs tré elöfizuja annak drágább,csak legyen már valami mert ez a ....cég 12 Mbit ADSL nettel borzasztó.
:R

NAGYPAPA

(#674) Cs1csó válasza Indian74 (#673) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem - falun papíron város na de hagyjuk - FEL 8Mbit, LE 1Mbit :U

(#675) Indian74 válasza ballazol (#670) üzenetére


Indian74
senior tag

Hát igen,ez az olcsó net,és még hűség időt sem kell aláírni,de nekem akkor is így olcsóbb lenne a Telekom,összevonva,magenta csomagban.
De Digi biztosan nem jön hozzánk (sajnos),és egy a fontos,jó áron jó nettet tv szolgáltatást,és megbízhatót adjanak. :C :R

NAGYPAPA

(#676) Indian74 válasza Cs1csó (#674) üzenetére


Indian74
senior tag

Dettó majdnem nekem is ugyanez 12/1,5
12 Mbit/s letöltési sebesség,
garantált 4 Mbit/s
1,5 Mbit/s feltöltési sebesség,
garantált 0,5 Mbit/ :(((

NAGYPAPA

(#677) Cs1csó válasza Indian74 (#675) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelenleg a a legfontosabb közművek sorrendben:
1. VÍZ
2. ÁRAM
3. INTERNET

A CSATORNÁZÁS és a GÁZ ezekhez képest elhanyagolható fontosságú. SŐT a jövőben az ÁRAM is a háttérbe szorulhat: aktív-passzív házak, szélenergia, napkollektor stb. kvázi önellátás. Persze hazánk még nem tart itt, kihúzzák 100%-ban EU-s pénzből nekünk az optikát amin akár a GIGABIT is szaladgálhat erre jönnek itt a 5-15-30-50Mbit-es csomagjaikkal amihez 0,5-7-10Mbit feltöltési sebesség társul mikor az emberek már felhőben tartanak sok mindent oda szinkronizál(nának) ha lenne normális sávszél.

Amúgy ez is benne van a szövegben: "közel szimmetrikus fel és letöltési sebesség" Az ég szerelmére, könyörgöm!! Ha ezzel reklámozzák akkor ne akarjanak már 30/7-es, 50/10-es, 100/20-as netet adni!!

Komolyan úgy érzem, mint valami szürreális álomban élnénk, vagy ezek a "szolgáltatók"(?!) élnek. Ott kellene kezdeni hogy 3000Ft/hó hűség nélkül ingyen bekötik a 100/50-es netet. EZ LENNE AZ ALAP.

(#678) draco31 válasza Cs1csó (#667) üzenetére


draco31
veterán

Legalább valahol már épül, nálunk még engedélye sincs a nyertesnek építeni. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#679) ballazol válasza draco31 (#678) üzenetére


ballazol
senior tag

az is jó amúgy, amikor 3. hónapja nézed, ahogy lóg az osztó az oszlopon :((

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#680) Cs1csó válasza ballazol (#679) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az még hagyján, mert tudod hogy az be lesz vezetve, de aki az utca túloldalán lévő házat nézi ahol fele annyiért 2x olyan jó net van és hozzájuk NEM LESZ bevezetve.

(#681) draco31 válasza Cs1csó (#680) üzenetére


draco31
veterán

Az is finom. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#682) Ic3man válasza tbw (#663) üzenetére


Ic3man
tag

Ettől a hírtől könnybe lábadt a szemem. :O
Nagyon várom már. :) <3

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#683) Ic3man válasza tbw (#663) üzenetére


Ic3man
tag

Szétnéztem, láttam, hogy Tura felől kb az összes párhuzamos utcában van felfelé és a Hunyadi utcában is.
Amit én olvastam GVH határozat szerint 1 évig nem folytathat marketing tevékenységet (még passzívat sem) a mi Invitel területünkön. Ami 2019 május-június kb.
Ez persze nem jelenti azt, hogy nem építhet. Szóval szerintem előkészít és amint lehet húzza ki a házakhoz is az optikát, nyilván annak aki kér. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#684) trichie16


trichie16
csendes tag

Sziasztok!
Elég régen irtam már ide a fórumra, nyilván azóta sem történt semmi itt nálunk.
Mihályfa, 3 utca van, másik 2 utcában be van húzva az optika, a miénkben nincs. (Bár nem tudom, hogy a szolgáltatás megy.e azokban az utcákban, de az optikai kábel ki van húzva.)
Egyébként Telekom a szolgáltató.
Két kérdésem is lenne. Az internet általában 6,5 megás, de valamikor úgy gondolja hogy elég volt (?), és visszaáll 4,5 megára. Példának, 3 hónapig 6,5, és egyszer csak egyik reggelre 4,5. Ilyenkor nyilván telekom ügyfélszolgálat, aztán vagy szerencsém van, és továbbitja a központ felé, és általában másnap délelőttre megvan, vagy azt mondja a csávó hogy a "háttércsoportnak" továbbitja és szar nem történik.
Most is sokáig volt 4,5, már le is mondtam róla, hogy ezért telefonálgassak,de most valamiért pont ma visszaállt 6,5-re. Nyilván ez valószinüleg holnapra el is tűnik de mindegy :)) Ez miért lehet vajon? Digitális elosztó adatok: ADSL_2plus_AnxJ Actual Rate(Up/Down) 765/7610 kbps Attainable Rate(Up/Down) 1165/9648 kbps
Szóval birja/birná igazábol.
Másrészt, várható errefelé valamilyen fejlesztés, esetleg van ahol meg lehet nézni a most tartó fejlesztéseket, vagy tervezetteket? (Nyilván, valószinüleg hülye kérdés, és nem de megkockáztatom :DDD )

(#685) Cs1csó válasza trichie16 (#684) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ugggggyan ez van nálam is: TRÉkom, réjjzdróót, ADSL volt már 11 Mbit is egy rövid ideig de általában erős izgalmi állapotban is 7,5-8 Mbit de néha napokig - 0-24-ben - 4,5-5Mbit

A fejlesztésekről annyit hogy ahol ADSL van ott lesz SZIP program keretében - SZupergyors Internet Program- optikai net de olyan szűken és drágán mérik hogy csak az ADSL-hez mérten versenyképes pl. 30/7-es netet adnak. Szánalom.

(#686) tbw válasza Ic3man (#683) üzenetére


tbw
aktív tag

Dejó.
Én pedig már azt hittem karácsonyra már lesz jó net.
Turán miután kihúzták, nagy sürgés forgás volt az egyik szekrénynél vagy 2 napig, gondolom be is kötötték oda.

[ Szerkesztve ]

TBW

(#687) #33253120 válasza #33253120 (#421) üzenetére


#33253120
törölt tag

Azóta sem történt semmi. :(

(#688) Ic3man válasza tbw (#686) üzenetére


Ic3man
tag

Na egy kis remény sugár. Félre értettem a dolgot, elolvastam újra!
Idézek: "...DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. az érintett előfizetőket célzó, feléjük irányuló bármilyen aktív (ide nem értve a passzív, fogyasztói keresésen alapuló) marketing tevékenységet (ide értve az átszerződtetést is) csak az érintett szerződések lejáratát követő 1 év elteltével folytathat..."
Ez pedig arra vonatkozik akinek van invitel előfizetése (nekem pl nincs), szóóóóóóval ebből kiindulva előbb is lehet.
Itt a teljes határozat: [link]

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#689) Indian74


Indian74
senior tag

Na új hír,nálunk Tàpiósàgon kötik be a dobozokat,és a szerelő mondta hogy Magyar Telekom jön hozzánk,ezek szerint màr 99% hogy ők lesznek itt nálunk.
:DD :Y

NAGYPAPA

(#690) tbw válasza Ic3man (#688) üzenetére


tbw
aktív tag

Nekem már lejárt a hűségem az Inviteles.
Vagy nem értem akkor.
Ha Inviteles vagyok nem köthetek Digit ami a saját cégük?

TBW

(#691) tbw


tbw
aktív tag

Ahogy én értelmezem, de lehet rosszul.
Akinek van inviteles szerződése azokat 1 évig nem keresheti meg új szerződéssel.
De ha én megyek be a digibe és kérek új szerződést, saját akaratomból akkor lehet.

TBW

(#692) Ic3man válasza tbw (#691) üzenetére


Ic3man
tag

Jól érted. :)
Passzívan lehet, de ha lejárt a szerződésed már, akkor pláne tárgytalan.
Nekem sincs szerződésem, Galga KTV-s vagyok régóta. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#693) Ic3man


Ic3man
tag

Hopp!
Tura felkerült a rendelhető települések közé!
Szerintem Galgahévízen is még idén elérhető lesz, ahogy haladnak talán november vége felé. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#694) tbw válasza Ic3man (#693) üzenetére


tbw
aktív tag

Dejó.
Turán már tesztelik a vonalat.
Ma láttam. Csomó digis esernyő alatt.

TBW

(#695) tbw


tbw
aktív tag

Turán már szórólapoznak.

[ Szerkesztve ]

TBW

(#696) ballazol válasza tbw (#695) üzenetére


ballazol
senior tag

már tavalyelőtt is késő lett volna
majd dobj egy pinget vmi online action-shooter-ből ;)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#697) Ic3man


Ic3man
tag

Óh ye! :)
Hazafelé jövet a fodrászomtól mentem egy kört a faluba (Galgahévíz), gyakorlatilag a Fő utat kivéve 1-2 utcában (József Attila, Hunyadi egy részén) nincs már csak fent az optika!

[ Szerkesztve ]

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#698) Cs1csó válasza tbw (#695) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gyűlölöm ezt a reklámot, ez olyan mint ha Szibériában reklámoznák hogy ha Hawaii-on vagy akkor sütni fog rád a meleg nap, üdvözlettel: 7,5Mbit-es rézdrót világából, az árát már nem is írom ide.

(#699) tbw válasza Cs1csó (#698) üzenetére


tbw
aktív tag

Ismerős érzés.

TBW

(#700) tbw válasza Ic3man (#697) üzenetére


tbw
aktív tag

Egyszer ez is eljött.
Kérdés most már mikor lesz éles a rendszer és hogy fog menni az Inviteles Digis átállás.

TBW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.