Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) vir


vir
újonc

Valami elindult a szamos netnél :)
Szelessav.net
Budapest
Test results
Ping
17
ms
Download
31.1
Mbps
Upload
3.1
Mbps
Szelessav.net
Budapest
Invitech
91.83.88.110

(#352) btz válasza vir (#351) üzenetére


btz
addikt

Az upload még nem teljesen EU kompatibilis a csomagban :D

ⓑⓣⓩ

(#353) vir válasza btz (#352) üzenetére


vir
újonc

ezektöl már ezis elörelépés :))

(#355) taki01 válasza taki01 (#341) üzenetére


taki01
őstag

Megjött a Telekomtól a válasz:
Szia! Szíves elnézésedet kérjük a késedelmes válaszadásért! Most kaptuk meg a választ az illetékes kollégáinktól. Sajnos nem várható fejlesztés 2018 első negyedévében, valóban áprilistól érdemes érdeklődnöd. Bízunk benne, hogy minél hamarabb sikerül majd fejlesztenünk a környékeden. Folyamatosan gyarapítjuk az optikai hálózatunkat, hogy minél több ügyfelünk számára elérhető legyen. Nagyon fontos számunkra, hogy mindannyian elégedettek legyetek! ^Máté

(#356) btz válasza taki01 (#355) üzenetére


btz
addikt

Elég szomorú, hogy még mindig várni kell a "fejlődésre"

ⓑⓣⓩ

(#357) taki01 válasza btz (#356) üzenetére


taki01
őstag

Még várom az invitel válaszát és ha az is hasonló akkor ezeket a válaszokat továbbítom a KIFU felé.

(#358) F34R válasza btz (#346) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem csak internet kellene, weboldal > dijkalkulator es ott egy ev huseggel olyan dragak a csomagok hogy ihajj... szerintem dragabb mint most a telekom. Meg van lehetosegem a mostani DOCSIS 3.0-t 80Mbit csomagra upgradelni... ez a legteteje amit kabelen nyujtani tudnak. (DIGI)

[ Szerkesztve ]

(#359) F34R


F34R
nagyúr

----

[ Szerkesztve ]

(#360) btz válasza F34R (#358) üzenetére


btz
addikt

Csomagban minden olcsóbb, ha a Telekomnál is csak netet rendelsz, az is ihajcsuhaj drága. Ezt neked kell eldönteni, hogy miképpen érné meg.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#361) taki01 válasza taki01 (#355) üzenetére


taki01
őstag

Megjött az Invitel válasza is:

2018. Áprilisában is szeptemberében is várható fejlesztés, amennyiben ez bekövetkezik, természetesen megkeressük ajánlatainkkal.

(#362) btz válasza taki01 (#361) üzenetére


btz
addikt

Kb nálunk is így lesz ez a Telekommal

ⓑⓣⓩ

(#363) Kommy válasza Kommy (#271) üzenetére


Kommy
veterán

Kaptam választ a telkomtól a kérdésemre:

"A jelzett területen GPON optikai hálózat épül.
A tervezett építés befejezés 2018.09.30."

(#364) btz válasza Kommy (#363) üzenetére


btz
addikt

Az pikk pakk itt van 😃

ⓑⓣⓩ

(#365) trichie16 válasza Kommy (#363) üzenetére


trichie16
csendes tag

Mi is ma tudtuk meg, hogy a másik utcában már kiépitett optika után a mi utcánk is megkapja, de egy új pályázatot kell kiirni rá, és 2019-re várható. :W
Azért az durva hogy egy faluban ekkora időkülönbséggel épitenek ki technológiát/fejlesztenek.

[ Szerkesztve ]

(#366) kisapa válasza trichie16 (#365) üzenetére


kisapa
senior tag

Nem az a durva hanem az ,hogy egy megyeszékhelyen az út másik oldalán lévő városrészben már évek óta optika van nálunk meg még csak nem is tervezik. :F

(#367) cl.aci


cl.aci
aktív tag

Szia, esetleg nem tudsz valamit Gelsesziget községről (Nagykanizsa járás)? Térkép szerint teljesen sárga és fehér az egész település ( a röhej az egészben az, hogy kb 2 éve lefektették az optikai kábelt a ház elött)

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#368) btz válasza cl.aci (#367) üzenetére


btz
addikt

A térkép előtte készült, így a 2 éve történt fejlesztés már nem kerülhetett bele

ⓑⓣⓩ

(#369) cl.aci válasza btz (#368) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Kösz a választ, de nem kötöttek be semmit, jelenleg a tekom még 1 megát sem tud nekem biztosítani, egyébként ez csak a gerincvezeték.

[ Szerkesztve ]

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#370) vén6805


vén6805
csendes tag

(#371) Ic3man


Ic3man
tag

Sziasztok,
Skacok, invitel aszódi járási fejlesztésekről tud bárki valamit? Írtam nekik, de sajnos semmi válasz.
Én galgahévízi vagyok, fél füllel azt hallottam, hogy 2 ütemben lesz fejlesztés. Egyik április, másik szeptember végéig.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#372) taki01 válasza Ic3man (#371) üzenetére


taki01
őstag

Annyit tudni mivel Pest megyei a település ezért önerős fejlesztés lesz. Én is azt a választ kaptam Kismarosra, hogy április vagy szeptemberben lesz fejlesztés.

(#373) btz válasza taki01 (#372) üzenetére


btz
addikt

Részben önerős, részben hazai forrásból, nem EU.
Az önerős az a szolgáltató saját forrásából végzett fejlesztést jelenti.
További részletek itt olvashatók arról hogy a Közép-Magyarországi hazai forrásból melyik járás kerül fejlesztésre. Az önerős részekről a szolgáltatók tudnak felvilágosítást adni.

ⓑⓣⓩ

(#374) user12 válasza user12 (#282) üzenetére


user12
őstag

Írtam nekik, az a válasz jött, hogy ebben az évben anyagi és műszaki akadályok miatt nem várható fejlesztés.
Ennyit erről.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#375) btz válasza user12 (#374) üzenetére


btz
addikt

Pedig ha van önerős vállalás azt meg kéne csinálniuk vagy visszahulló lesz és akkor arra új pályázatot írnak ki, így fejlesztik.
De 2020-ra itt lesz az 5G is és akkor lehet, hogy már senki nem fog akarni vezetékes netet

ⓑⓣⓩ

(#376) btz


btz
addikt

A Voda is belép a vezetékes piacra.
SZIP-es vonatkozása is van a történetnek, ugyanis a ceglédi és a ráckevei járásban is támogatási forrásból építkezik!

ⓑⓣⓩ

(#377) draco31 válasza btz (#375) üzenetére


draco31
veterán

5G.... Még most is EDGE-et tudok csak használni.... Nagy ritkán ünnepnapokon találok 4G-t itthon.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#378) btz válasza draco31 (#377) üzenetére


btz
addikt

Pedig 98%-os a kültéri lefedettség. Ott a telefonoddal lehet valami. Szerintem nem támogatja a 800mhz LTE frekvenciákat, ekkor szokott az általad leírt jelenség előfordulni. Milyen tipusú telefonról van szó pontosan?

ⓑⓣⓩ

(#379) woodworm válasza draco31 (#377) üzenetére


woodworm
veterán

Nagy valószínűséggel nem tudja a telefonod a b20-at, vidéken nehezen lehet boldogulni nélküle.

(#380) draco31 válasza woodworm (#379) üzenetére


draco31
veterán

Meg a vodánál vásárolt 4G-s telefonok sem tudják ezek szerint, az a 10-20db ami itt van a faluban.
Redmi Note 4-esem van, B20-as változat. Ha lesétálok a kertbe, akkor van is 4G, csatlakozik magától, de falun belül nagyon ritka. Az egyik szélén van még, máshol keresgetni kell külön, aztán szerencsével meg is tartja. Hangsúlyozom, nem csak az én telefonom van ezzel így. 1-2 éves simkártyák 1-2 éves telefonokkal.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#381) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Arról van valami infó, hogy a tervezett átadási dátumokat fogják tartani vagy sem?

(#382) btz válasza draco31 (#380) üzenetére


btz
addikt

Akkor épp egy nem túl szerencsés helyen laksz. Van még ilyen is. Ettől függetlenül az LTE lefedettség nagyon nagy és az 5G terjedése ettől független. A 4G nem előfeltétele annak, hogy egyszer majd 5G is elérhető lesz ott.
Ugyanígy a 3G 4G korszakban is sokan úgy voltak vele, hogy minek 4G mikor 3G sincs.

ⓑⓣⓩ

(#383) btz válasza Atomantiii (#381) üzenetére


btz
addikt

Remélhetőleg az esetek túlnyomó részében.

ⓑⓣⓩ

(#384) Atomantiii válasza btz (#383) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, csak mert hamarosan lejár a hűség és nem akarok többet fizetni ilyen sebességért, akkor valószínűleg kihúzom ezt a pár hónapot így.

(#385) draco31 válasza btz (#382) üzenetére


draco31
veterán

Itt a környéken sok ilyen folt van. Most is pl bent a házban ezeket látja a telefon, de olyan gyenge a jel, hogy rácsatlakozik, és el is dobja.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#386) user12 válasza btz (#375) üzenetére


user12
őstag

Szvsz otthoni felhasználásra a vezetékes net előnyösebb (és valószínűleg az is marad) - nézzük csak meg a szolgáltatók aranyárban adott mobilnetjeit.
Egyébként meg nem is csodálkozok rajta, hogy a magenta trükközik az ígéreteivel, nem az első eset.... :(

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#387) norby91 válasza user12 (#386) üzenetére


norby91
tag

Léteznek olcsóbb mobilnetek.. nézz körül itt.

pl... iqpro a legolcsóbb --> korlátlan 4G mobilnet havi 4300 ft bruttó. (idén meg olcsóbb lett)
csupán egy sim képes eszköz kell és megy a net.. nincs akadozás, szaggatás és gyorsabb jóval mint az átlag otthoni net, ahol nincs optika egyelőre

nálam 15megás adsl a max, amit tudnak adni, azt váltottam.. ég és föld a különbség :D

[ Szerkesztve ]

(#388) meszi3 válasza user12 (#386) üzenetére


meszi3
tag

Ha jó helyen laksz, nem. Én 3882 Ft-ot fizetek korlátlan mobilnetért, és ~120/40 Mbit sebességet tud holtidőszakban, és csúcsidőben is megvan a 100/20.

(#389) btz


btz
addikt

Ott van a Telenor Helo Data, az is toppon 6ezer körül van. A DSL-t simán veri az ország 80%-ában.

ⓑⓣⓩ

(#390) draco31


draco31
veterán

Megkérdeztem már a drága szamosnetet (Fehérgyarmati járás) hogy mi újság. Nem tudják mikor jönnek erre, de augusztus valameddig át lesz adva az egész hálózat.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#391) Atomantiii válasza btz (#383) üzenetére


Atomantiii
őstag

Na úgy tűnik újra mozgolódnak a szerelők a környékünkön :)

(#392) btz válasza Atomantiii (#391) üzenetére


btz
addikt

Meleg van. Már a medvék is felkeltek :D

ⓑⓣⓩ

(#393) C0d3r válasza Atomantiii (#391) üzenetére


C0d3r
addikt

Itt (Hajdúszoboszló) is elkezdték szépen túrni a földet, meghitt, könnyes szemmel nézem minden nap a "hírközlési kábel" feliratú sárga szalagot, ahogy egyre közelebb és közelebb jön hozzám. Látom a fényt az alagút végén, érzem az optika szelét. :))

[ Szerkesztve ]

(#394) safi.sfr


safi.sfr
csendes tag

Sziasztok!

Valaki esetleg tud valamit Győrújfalu fejlesztéséről?
Napokban költöztünk ide és az egyetlen opció a korlátlan mobilnet, mert kábeles nincs az utcánkban...
Vidanettel, Telekommal beszéltem de mindkettő azt mondja, hogy jelenleg nem terveznek fejleszteni.
Ami furcsa, mert úgy hangoztatja a kormány, hogy minden háztartásba bevezetik a kábeles netet 2018 végéig.
Azt láttam, hogy a Győri járást a Telekom nyerte meg de, hogy lebontva Győrújfalut melyik szolgáltató azt nem tudom (már hogyha egyáltalán valaki megnyerte vagy csinálja).

Remélem valakinek van hasznos információja.

(#395) btz válasza safi.sfr (#394) üzenetére


btz
addikt

Ha Győrújfalu a Győri járásban van, akkor ott is a Telekomnak kéne fejleszteni.

ⓑⓣⓩ

(#396) safi.sfr válasza btz (#395) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

Köszönöm az információt!
Ma bemegyek és még egyszer utánakérdezek, hátha..

(#397) Ic3man


Ic3man
tag

Még mindig nem válaszolt az invitel...
Viszont ez szerint nem lesz fejlesztés Galgahévízen. [link]
Pedig nyert az aszódi járás fejlesztésére pénzt...

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#398) btz válasza Ic3man (#397) üzenetére


btz
addikt

Galahévíz elepülés az e építés szerint le van fedve 30mbps-el, így nincs lefedésre váró végpont, így egyértelmű, hogy miért nem várható ott fejlesztés.

ⓑⓣⓩ

(#399) Ic3man válasza btz (#398) üzenetére


Ic3man
tag

Faca :(
Akkor reménykedek tovább, hogy a Digi felvásárlással majd történik valami pár év múlva. :(

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#400) btz válasza Ic3man (#399) üzenetére


btz
addikt

Sokat ne várj a Digi felvásárlástól sem. Csak a név változik, a szolgáltatás nem lesz jobb attól sem

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.