Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) grabber válasza Ic3man (#997) üzenetére


grabber
addikt

Ha a fehér dobozok felkerülnek utána mennyi idő múlva lehet net? :)
Dobozban hogy van bekötve egy új ügyfél? Megcsapolják az optikai ágat?

(#1002) Gyula84 válasza grabber (#1001) üzenetére


Gyula84
veterán

senki sem tudja :D szerintem azért van ennyi doboz hogy abból húzkodják a házakhoz, hogy ne kelljen megcsapolni az optikát

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#1003) zulu_mester válasza Cs1csó (#999) üzenetére


zulu_mester
tag

Nem szolgáltató bántásból írtam, amit írtam, csak kicsit dühítő, hogy az egyik központjának nevezhető településtől alig több min 14 km-re csak 30 mb-et tudnak szolgáltatni maximálisan... Ezzel szemben a Galga KTV 4x akkora sávszélességet tud biztosítani (igaz horror áron), mint az invitel.

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#1004) Cs1csó válasza zulu_mester (#1003) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hidd el annak is műszaki okai vannak. Egyszer régebben egy szerelővel beszéltem és az volt a lényeg: ahol tudnak ott adnak ahol nem tudnak ott nem adnak.

A DIGI is ezért kezdte a panelekkel mert gyorsan, kis befektetéssel sok pénz.

[ Szerkesztve ]

(#1005) tbw


tbw
aktív tag

Na anyuéknál ma kötötték be.
Mivel az akna 100 méterre volt, nem ért el a behúzó, ezért a régi telefonkábellel húztuk be, szerencsére nem akadt meg.
Egy román meg egy erdélyi gyerek volt.
De semmi nem volt náluk kb.
Felhúzta a falon de falhoz rögzítő kábelkapocs nem volt nála, vagy olyan szerszám.
Ezért majd azt nekem kell utólag szépre varázsolni.
Csináltam is egy speedtestet gyorsban.

Nem rossz.
Torrenten kipróbáltam, bár ott biztos sávszél korlát van, 45 mybte / seccel jött.

TBW

(#1006) Cs1csó válasza tbw (#1005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gyorsan telepítsd egy Ublock Origin reklámszűrőt.

(#1007) Ic3man válasza grabber (#1001) üzenetére


Ic3man
tag

Onnantól, hogy felkerülnek a passzív kötődobozok (PON) az eddigi tapasztalat az, hogy azonnal lehet is rendelni, FELTÉVE, hogy nincs valami jogi hercehurca.
Nálunk az a kérdés, hogy mennyire kell megvárni az új GVH határozatot...

DIGI esetén passzív optikai osztás van. Gyakorlatilag mindenki egy szálon van, a túloldali válaszok mindenkihez eljutnak, csak a kéréssel együtt egy "kulcsot" is küldd a router, így csak az azzal érkező válaszokat tartja meg, abból tudja, hogy az az övé. A többi csomagot eldobja. Nagyon egyszerűen ennyi.

A 940/320 hibátlan, főleg hogy papíron elvileg csak 200 az UP. :) Bár Romániában már jó ideje 950/450.
Nálunk szerintem csak finomhangolásról van szó, kevesebb lesz az majd.

[ Szerkesztve ]

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1008) grabber válasza Ic3man (#1007) üzenetére


grabber
addikt

Egy optika mennyit bír sávszélességben? Nincs olyan hogy túl előfizető egy szálon?

A kérdés ami izgat,hogy amikor rákötnek valaki új előfizetőt akkor a továbbmenő kábelt elvágják és leosztják,vagy mellé fogatják az efit... Ezt nem tudom,hogy megy mert optikával még nem találkoztam :B

(#1009) tbw válasza Cs1csó (#1006) üzenetére


tbw
aktív tag

Nem az én gépem.

TBW

(#1010) tbw válasza Ic3man (#1007) üzenetére


tbw
aktív tag

Nem minden szerver irányában van 940/320, van hogy csak 700/300.
De a feltöltés mindig megvan legalább 250 mbit, szóval nincs gond.

TBW

(#1011) Ic3man válasza grabber (#1008) üzenetére


Ic3man
tag

Az optikai kábel sávszélessége így nem határozható meg, az csak egy adathordozó amin nincs, vagy csak minimális a veszteség. Optikán ma már több 1000km-en is át lehet vinni 60-65 Terabitet! (ha jól emlékszek az abszolút sebesség rekord 10 Petabit!!!! körül van, igaz csak 10km-en)
Itt a kiszolgáló eszköz a kérdés. Sajnos ennyire nem ismerem a DIGI-t, de kizárt, hogy 100Gb/s alatti csatornákat használnak (vagy több 10Gb/s csati van).

Tulajdonképpen a gerincet "vagdossák szét", ez a legolcsóbb mód. DIGI-nél asszem egy elosztó 8 felé ágazik. (elméletileg a szabvány 128-at enged meg, 2-4-8-16-32-64-128)
Vagy egy prizma osztja/fogja össze a kábelekből jövő jelet, vagy szó szerint össze vannak forrasztva az optikai kábelek. :)

[ Szerkesztve ]

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1012) FrezeR válasza Ic3man (#1007) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ahol én lakom már 90%-ban fent van az összes doboz az oszlopokon, be van kötve a kábel mindegyiknél, a földben is le vannak ásva a kábelek, de én úgy gondolom, hogy még minimum egy év mire ebből bármi lehet. Mégpedig azért, mert itt több települést is össze kell kötniük gerinchálózattal, ami meg fogalmam sincs mennyi időt vesz igénybe. Szóval a dobozok felkerülte még nem feltétlen ok az örömre, legalább is nem mindig. :U

(#1013) Ic3man válasza FrezeR (#1012) üzenetére


Ic3man
tag

Nyilván ez egy alap dolog!
Nálunk ez a veszély nem áll fenn, mert a gerinchálózat kész, gyakorlatilag 2 irányból, csak rá kell kötni. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1014) tbw válasza FrezeR (#1012) üzenetére


tbw
aktív tag

Legyél egy kicsit optimistább.

TBW

(#1015) FrezeR válasza tbw (#1014) üzenetére


FrezeR
senior tag

Én csak abból indultam ki, hogy pont egy éve, hogy elkezdték a nulláról a kiépítést, amikor rákérdeztem kb mikor lesz kész, még csak közeli időpontot sem tudtak mondani tavaly ősszel. Aztán ugye jött ez az össznépi "toljuk el 2 évvel a projektet" ötlet a pályázatoknál. Szóval nem tudom az mennyire gyorsítja meg a folyamatokat az optimizmusom, de ha ezen is múlik, akkor legyen :)

Ic3man: Na igen az nem hátrány ha már megvan a gerinc :) Fogalmam sincs mennyi idő lehet egy-egy ilyen szakasz kiépítése, az is lehet, hogy télen nem is dolgoznak rajta. Egyébként a három település amit elvileg össze fognak kötni gerinchálózattal, azok légvonalban kb 3, 6 és 7 km távolságra vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1016) tbw válasza FrezeR (#1015) üzenetére


tbw
aktív tag

Itt a gerinc megvan, mert a szekrényben láttam hogy optika jön be jó vastag.
Most is csinálták a hóban az összekötéseket.
Remélem nem kell már sokáig várni.

TBW

(#1017) tbw


tbw
aktív tag

Jó hír már a Galgahévíz határában (Tura felé) lévő aknába húzzák a kábelt és ott hegesztettek is.
Szóval lehet hogy a két hálót kötik már össze.

TBW

(#1018) Ic3man válasza tbw (#1017) üzenetére


Ic3man
tag

Meglátjuk, de bizakodunk! :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1019) Rozadj válasza Ic3man (#1018) üzenetére


Rozadj
csendes tag

Nálunk a nyár óta hétfőn megjelentek újra és a 2 település között 4 nap alatt végigrakták oszlopokkal (10 km) van remény, hogy a hónapban végeznek. Oszlopokon elosztók fent, csak az összekötésre várunk

(#1020) Ic3man


Ic3man
tag

Pár új helyen elindult a DIGI szolgáltatás! pl Galgamácsa, eddig ott sem lehetett rendelni.

Illetve változtak a csomagok is!
FTTB - 100/100, ez maradt 100/100 (garantált 25/20 -> 40/30) | 2225Ft -> 3100Ft
FTTB - 500/200, ez 500/300 lett (garantált 200/50 -> 200/75) | 2580Ft-> 3300Ft
FTTB - 1000/200, ez megszűnt!? | 2935Ft -> -
FTTH - 1000/200, ez 1000/300 lett (garantált 300/50 -> 300/75) | 2225Ft->3100Ft

Cikk

[ Szerkesztve ]

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1021) Cs1csó válasza Ic3man (#1020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sírni tudnék ezeket az árakat nézve.

(#1022) tbw válasza Ic3man (#1020) üzenetére


tbw
aktív tag

NA milyen jó árak.

TBW

(#1023) Cs1csó válasza Ic3man (#1020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ugyanúgy OPTIKA erre ezt nyújtják:

Amúgy tudja valaki ilyenkor mi van?? Ez gyengébb technológia, vagy baxnak többet adni vagy mi van???

(#1024) woodworm válasza Cs1csó (#1023) üzenetére


woodworm
veterán

Még összeadni, kivonni sem tudnak. Mire számítson tőlük az emberfia?

(#1025) Cs1csó válasza woodworm (#1024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazad van : 25000-17000=8000 és nem 7000 :O ;] :R

(#1026) Ic3man


Ic3man
tag

Az újonnan indult DIGI szolgáltatsok az elmúlt ~1 hónapban:
ASZÓD
GALGAMÁCSA
HEVES
HÓDMEZÕVÁSÁRHELY
TINNYE
VÁCKISÚJFALU
VÁCSZENTLÁSZLÓ
ZSÁMBOK

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1027) grabber válasza Ic3man (#1026) üzenetére


grabber
addikt

Az utcában már fenn van a doboz is,de hiába hívtam fel őket,még nem látják a rendszerben. Nem tudom még megrendelni.

Honnan lehet tudomást szerezni ha elérhető lesz a digi?

(#1028) Ic3man válasza grabber (#1027) üzenetére


Ic3man
tag

Az, hogy fenn van nem jelent semmi!
Egy településen "cuzammen" indítják a szolgáltatást és nem szakaszosan!
ITT lehet új igényt leadni, ha elindul a szolgáétatás, vagy a DIGI oldalán/FB oldalán megjelenik egy "Helló XY" képecske. :)
Illetve erősen szórolapoznak a start előtt 2-3 héttel.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1029) tbw válasza Ic3man (#1026) üzenetére


tbw
aktív tag

Érdekes hogy Zsámbok előbb elérhető mint Galgahévíz.
Pedig ott később rakták fel a dobozokat emlékszem.

TBW

(#1030) Ic3man válasza tbw (#1029) üzenetére


Ic3man
tag

Igen, de ne felejtsd el, hogy őket nem érintette a GVH határozat...
Én már csak attól fhosok... :(

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1031) zulu_mester válasza Ic3man (#1030) üzenetére


zulu_mester
tag

Remélem azért nem lesz semmi gond a GVH-val :D

"Te is fiam Bluethooth!"

(#1032) Ic3man


Ic3man
tag

Beszéltem a DIGI-s kontaktommal.
Azt mondta, hogy semmi esély infót szerezni, mert amikor felé csinálták, még akkor se mondtak neki semmit. :D
Zárójelesen csak annyit jegyzett meg, hogy baromira nincs ütemterv, max fejetlenség, kész lesz ha kész lesz.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1033) tbw válasza Ic3man (#1032) üzenetére


tbw
aktív tag

Most itt a Galga kábel kavart be?
De az is a Digié nem?

TBW

(#1034) Ic3man válasza tbw (#1033) üzenetére


Ic3man
tag

Részben igen.
De NEM a DIGIé!!! Több összefonódás is van, az anyacég az i-Tv Zrt. aki béreli a szolgáltatásokat a DIGI-től.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1035) ballazol válasza Ic3man (#1032) üzenetére


ballazol
senior tag

ezt így valahogy sejtettük.
amúgy: érdemes szerintetek DIGI-re(4/1mbit) váltani még most Invitelről (adsl), vagy mindegy, és várjuk meg most már a beszerelést?
kihúztak még egy kábelt amúgy, lassan elérjük a bevezethetőséget sztem...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#1036) tbw


tbw
aktív tag

Jelentem, Hévízgyörkön is húzzák az optikát a föld alatti kábelcsatornába!

TBW

(#1037) Ic3man válasza tbw (#1036) üzenetére


Ic3man
tag

Ennek nem örülök. :( Már annak nyilván igen, hogy ott is lesz, de az jobb hír lett volna, hogy lehet rendelni Galgahévízen. :DDD

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1038) tbw válasza Ic3man (#1037) üzenetére


tbw
aktív tag

Ez azt is jelentheti hogy mindjárt indul Galgahévíz, Hévízgyörk, Bag együtt.
Szerintem így lesz.

TBW

(#1039) Ic3man válasza tbw (#1038) üzenetére


Ic3man
tag

Én is erre gondoltam, csak nem akartam már külön kommentbe leírni.
Kérdés a mikor!? :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1040) Ic3man


Ic3man
tag

Hát az eddigieket figyelembe véve Galgahévízen kizárt hogy 1 hónapon belül bármi is történjen.
Jobban megnézve a legjobb esetben is csak minden 2. de inkább minden 3. oszlopon van csak kötődoboz.
Van itt még mit csinálni. Múlt hét óta nem igazán láttam mozgást. :(

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1041) ballazol


ballazol
senior tag

nálunk dorogon már 2 doboz van és 2 kábel, de info még semmi :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#1042) madagaszkar válasza draco31 (#954) üzenetére


madagaszkar
tag

Üdv!

Nem tudok ilyet sajnos. Én már nem is foglalkozom velük, mert nálunk január 15-én volt a Telekomnak fejlesztése, ADSL2+-ról VDSL2-re. Kaptunk egy korszerű MSAN központot így IPTV is elérhetővé vált.
A jelenlegi sebességem ennyi lett a korábbi 14/1 Mbit/s-ről, ez meg bőven elég mindenre. Csak a többi érintett településen élő embert sajnálom, hogy hiába várnak a Szamosnetre.

(#1043) grabber válasza ballazol (#1041) üzenetére


grabber
addikt

Majd interneten értesítenek :D

(#1044) Fücsök007 válasza madagaszkar (#1042) üzenetére


Fücsök007
őstag

2020 december végéig be kell fejezniük a fejlesztést mindenütt, bár FTTH-n sem adnak induláskor nagyobb csomagot mint a Telekom VDSL2-n, szóval szégyen. Egyébként a megyében a Fehérgyarmati járás kivételével már a legtöbb faluban/nagyközségben van VDSL2 a Telekomtól, az utóbbi 2 évben sokat fejlesztettek, viszont jó sok évig nem lesz újabb fejlesztés. Nem sok ADSL2+ hálózat maradt ki, viszont ennek ellenére 4-5 év múlva már ezen hálózatok is elavultak lesznek (főként a feltöltés miatt), közben pedig a rézkábelek is oxidálódnak.
Elméletileg VDSL2 is képes lenne tovább versenyben maradni, ha jobb profillal dolgoznának, ahogyan Németországban, de ahhoz túl sok munka és ráfordítás kellene, ami biztosan elmarad.

[ Szerkesztve ]

(#1045) btz válasza Fücsök007 (#1044) üzenetére


btz
addikt

Persze mert a Telekom optikáz és sok VDSL2 MSAN-t felszednek és berakják más helyre, ahol még nem terveznek optikával. Az nem biztos, hogy attól, hogy átraktak egy VDSL2 MSAN-t, nem lesz 4-5 éven belül fejlesztés optikára. Jön a SZIP2 aminél Gigabit lesz az elvárás 50%-ban és 100Megabit 100%-ban.Ez 2025-re van beütemezve. Tehát már kevesebb mint 6év, de az már a vége.

ⓑⓣⓩ

(#1046) Fücsök007 válasza btz (#1045) üzenetére


Fücsök007
őstag

A helyzet összetett, mivel lesz ugyan SZIP2 is, viszont nem mindenütt a Telekom lesz a győztes. Tehát lesz olyan járás, ahol másik szolgáltatónak lesz korszerűbb hálózata, és azzal szemben csak VDSL2-t tud felmutatni a Telekom. Persze, a használt eszközök jönnek ide, de a falvakban pláne nem fog optikázni a Telekom amíg le nem amortizálódik a hálózata.

(#1047) btz válasza Fücsök007 (#1046) üzenetére


btz
addikt

Nyilván ahol nem a Telekom nyer majd, ott nem a VDSL2-vel fog versenyezni a Telekom sem, 2025-ben főleg. Ahol versenyben akar maradni, ott majd önerőből fog építeni optikát.

ⓑⓣⓩ

(#1048) Fücsök007 válasza btz (#1047) üzenetére


Fücsök007
őstag

Szerinted mennyire akar versenyezni a Telekom egy kisfalvas járásban FTTH-val szemben? Egy 4-5 ezres település és fölötte már más kategória, de csak úgy jófejségből nem fog optikázni a cég, pláne ha nem kötelező. Rengeteg munka és pénz megcsinálni a gerincösszeköttetést (sok ilyen faluban még nincs nekik), és mellé a helyi hálózatokat, ráadásul kis előfizetőnek, továbbá legalább egy valós konkurencia mellé. Ezt csak akkor lépik meg, ha nyerik a járást a SZIP2 keretében, vagy ha már leamortizálódott/elhasználódott a rézhálózat, addig meg jönnek nagyközségek/városok/nagyvárosok.

(#1049) btz válasza Fücsök007 (#1048) üzenetére


btz
addikt

Az optikai gerinc akkor már mindenhol ott lesz, mert az kell az 5G-hez is. Azzal is lehet majd versenyezni kisebb szolgáltatókkal. 2025-re a XDSL hálózat nagyon elavult lesz.2030-ra pedig nyoma sem lesz már a réznek sehol.

ⓑⓣⓩ

(#1050) Fücsök007 válasza btz (#1049) üzenetére


Fücsök007
őstag

Remélem is, de az 5G csak félmegoldás, nem elég a fél falunak. :N
Szerintem 2024/2025 előtt nem kezdik el az 1000 fő alatti települések optikára való fejlesztését önerőből, addig még van 5-6 év.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.