Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) madagaszkar válasza draco31 (#950) üzenetére


madagaszkar
tag

Csak ennyit hallottam, majd pénteken kiderül. Gondolom a helyi propaganda "Rádió som" beszámol róla.

(#952) Ic3man


Ic3man
tag

Beszélgettem minap egyik haverral (egyik szolgáltatónál elég nagy ember) és azt mondta, hogy szerinte nem véletlen, hogy nem nagyon haladnak Bag és Galgahévízen.
Ezt arra alapozza, hogy várják az újabb GVH határozatot és nem akarják elsietni...
Kihangsúlyozta, hogy ő így gondolkozik, de lehet tök más van nálunk a Digi esetében...

Amikor beindult az értékesítés Turán, akkor a Digis csóka azt mondta pontos dátumot nem tud felénk, de legkésőbb tavasz.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#953) draco31 válasza madagaszkar (#951) üzenetére


draco31
veterán

Épp várom a híreket, mondanak-e valamit benne :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#954) draco31 válasza madagaszkar (#951) üzenetére


draco31
veterán

Esetleg hallottál valamit?
Én még semmit, a weboldalt meg ugye felesleges nézni.

Nincs egyébként valami központi kapcsolati email vagy valami, a pályázattal kapcsolatban, ahol meg lehetne kérdezni hogy mi újság? A ginop-hoz gondolom.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#955) zulu_mester válasza Ic3man (#952) üzenetére


zulu_mester
tag

Remélem GVH-ék nem nagyon fognak most már keresztbe tenni :D Jó lenne, hogy ha még idén be tudnák fejezni a fejlesztést, mert nagyon ráférne a környékre a fejlesztés. Amúgy már Aszódon is elkezdték az értékesítést ha jól tudom :D

"Te is fiam Bluethooth!"

(#956) taki01


taki01
őstag

Megjött a KIFÜ válasza, hogy mért nem volt benne a címem a pályázatok között.

Tisztelt XXXX Dániel Úr!

Megköszönve elektronikus levelét, megkeresésével kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

A Szupergyors Internet Program (SZIP) célja az ország összes háztartásának az újgenerációs szélessávú (NGA) hozzáférési hálózattal el nem látott igényhelyek lefedése.

A SZIP alapját képező, 2014. december – 2015. április között lefolytatott internet szolgáltatási képességre vonatkozó, a szolgáltatók önkéntes adatközlésén alapuló országos, minden egyes postacímre kiterjedő felmérés és konzultáció az egész országra vonatkozóan térképezte fel a 30 Mbps-re képes és nem képes igényhelyeket a szolgáltatók, a megyei kormányhivatalok, az önkormányzatok vezetőinek, valamint a lakosság bevonásával az akkor elérhető hivatalos országos 2014. évi KEKKH (Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala) lakcím adatbázis alapján.

Egy címet akkor tekintünk szélessávú internettel lefedettnek, ha az internet szolgáltató – amennyiben a címen lakó ügyfél megrendeli – 15 munkanapon belül képes az ügyfél számára a lakásába/házába kiépíteni és bekapcsolni a 30 Mbps vagy annál nagyobb névleges letöltési sebességű internet szolgáltatást.

A lefedettségi adatok felmérésének hitelesítésének dátuma a felmérési folyamat befejezése, azaz 2015. június 5. (a felmérés zárójegyzőkönyv felvétele ekkor történt meg). A teljes SZIP az ezen a napon rögzített adatbázisra épül.

EU forrás a vonatkozó szabályozás értelmében nem biztosítható olyan igényhelyek lefedésére, amelyeken a minimum 30 Mbps internet lefedettség már fenn írott felmérés idején biztosítva volt, vagy amelyek esetében valamely hazai internet szolgáltató vállalta, hogy 3 éven belül saját erőből (uniós vagy hazai költségvetési forrás felhasználás nélkül) megépíti a hálózatot.

Az Ön által jelzet, Kismaros, XXXXX. címet a fent említett felmérés alapján a SZIP lefedettnek tekinti, mivel a szolgáltatók adatközlése alapján elérhető a 30 Mbps maximális névleges sávszélesség. A jelzett lefedettség teljesíti a SZIP követelményeként elvártakat, ezért a cím a GINOP-3.4.1-15-2016 pályázaton belül kiírásra nem kerülhetett. Továbbá a SZIP keretén belül, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium részéről 2015-ben 55 szolgáltatóval aláírásra került Együttműködési Megállapodásokban tett önerős, uniós és hazai támogatás nélkül megvalósuló hálózatfejlesztési vállalásokban sem szerepel a címe.

A hazai és európai uniós forrásból megvalósuló támogatott fejlesztések során gazdasági, lefedéstechnikai okok miatt a pályázóknak az adott pályázati egységre (járásra) vonatkozóan a lefedetlen végpontok számának egy minimum %-ára vonatkozóan kellett hálózatfejlesztési ajánlatot tenniük (a %-os érték járásonként eltérő lehet). Amennyiben a pályázatok lezárását követően maradnak olyan igényhelyek, ahol továbbra sem áll rendelkezésre a legalább 30 Mbps sebességű internet, úgy azokat az ún. SZIP Mobil termékkel tervezzük ellátni.

A szolgáltatók piaci fejlesztésének befolyásolására nincs hatáskörünk, illetve nem kötelezhetjük a pályázati szerződésben vállalt igényhelyeken felüli, saját költségükből megvalósuló fejlesztésekre.

A vezetékes hálózat kiépítéséig a SZIP Mobil Internet szolgáltatás nyújthat megoldást, melyet 2018.12.15-től kérhet bármelyik mobil szolgáltatótól. Ez a termék is teljesíti a mai legmodernebb technológiákkal a SZIP elvárásai szerinti Internet sebességet.

Tisztelettel:

KIFÜ Ügyfélszolgálat

(#957) Gyula84 válasza taki01 (#956) üzenetére


Gyula84
veterán

most neked akkor van 30megabit?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#958) taki01 válasza Gyula84 (#957) üzenetére


taki01
őstag

Vezetéken max álmomba, mert kb 2,2 km-re vagyok a telefon központól és a Telekom hálózata meg nem elérhető nálam. Hamis adatokat közölt szerintem az Invitel vagy a Telekom. Mobilneten meg van de kétlem hogy azért írnák hogy le van fedve 30 Mbps-kel.

[ Szerkesztve ]

(#959) Cs1csó válasza Gyula84 (#957) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy van ahogy taki01 mondja, nálunk is a Posta a központ aki mellette van annak jó és egyre távolodva a Postától egyre rosszabb a net. Nem tartom ezt jónak, és korrektnek sem aki közel lakik annak 30 nekem meg 10 se???? Ha technikailag megoldható lenne aki közel lakik annak lenne lekorlátozva 20 de legyen nekem - vagy aki szintén messzebb lakik - üzembiztosan legalább 10 Mbit.

(#960) btz válasza Cs1csó (#959) üzenetére


btz
addikt

Mért legyen lekorlátozva annak aki közel lakik? Attól neked se stabilabb, se gyorsabb nem lesz.

ⓑⓣⓩ

(#961) Cs1csó válasza btz (#960) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak irígy vagyok, vicceltem, nem tudom, hogy ezek vannak e költcsönhatással egymásra.

(#962) btz válasza Cs1csó (#961) üzenetére


btz
addikt

Nincsenek. Mivel DSL rsetén a postai központ és a végfelhasználó között "dedikált" sávszélesség van, azt csak a távolságból adódó csillapítás rontja (esetleg a vezeték szakadása, de az hiba) , illetve az érpárok közötti áthallás, de épp ezért vezeti be a Telekom a vektoringet, ami ennek a zavaró zajnak a kioltását végzi.

ⓑⓣⓩ

(#963) taki01 válasza Cs1csó (#959) üzenetére


taki01
őstag

Amúgy engem nem zavar, de az már igen hogy a szolgáltató (Invitel vagy a Telekom) fals adatokat közölt a KIFÜ-nek. Ha le lett volna adva ez cím és még néhány szomszédé akkor tuti ki lett volna írva pályázat erre részre is és akkor lett volna fejlesztés. Így már csak a Digi-be reménykedhetek hogy előbb-utóbb lecseréli az Invitel elavult réz hálózatát optikára.

Azért még indítok egy telefont a kivitelezést felügyelő mérnök felé hátha tud valamit intézni.

(#964) tbw válasza Ic3man (#952) üzenetére


tbw
aktív tag

Na Turán elkezdték bekötögetni végre.
Haveromnak már van, az optika a gépig jött, vagyis a routerig.
Egyelőre 800/300-at mért.
Anyámékhoz hétfőn mennek.

TBW

(#965) draco31


draco31
veterán

Megkérdeztem ezt a remek céget, mikor jönnek erre, nem tudják megmondani még most sem....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#966) tbw válasza draco31 (#965) üzenetére


tbw
aktív tag

Az merre van?

TBW

(#967) FrezeR válasza tbw (#964) üzenetére


FrezeR
senior tag

Jó már nektek akkor :) Mikor kezdték a fejlesztést?

Itt felénk bő 2 hónapja semmi mozgás nincs, valamikor november közepén abbahagyták a munkálatokat. Még vagy 2 utcán hiányoznak a dobozok az oszlopokról, egyébként mindenhol fent van már.

De, hogy azóta mit csinálnak az rejtély...amúgy Nyíregyháza körzete, Giganet.

(#968) draco31 válasza tbw (#966) üzenetére


draco31
veterán

Fehérgyarmat járás.
szamospart.hu

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#969) tbw válasza FrezeR (#967) üzenetére


tbw
aktív tag

A múlt évben kezdték behúzgálni az optikai kábelt olyan október táján.
Az Invitel aknába húzták.
Én galgahévízi vagyok itt is felrakták és behúzták az optikát a kábelcsatiba olyan november környékén.
Turán "gyorsan" össze is hozták, már most kötik be a felhasználókat.
Itt Galgahévízen még semmi ilyesmi nincs.
De gondolom nem soká lesz.

TBW

(#970) FrezeR válasza tbw (#969) üzenetére


FrezeR
senior tag

Az tök jó, akkor nagyon gyorsan dolgoztak. Itt nálunk tavaly februárban kezdték el és szerintem még minimum 1 év mire bármi is lesz :U De lehet túl optimista ez az 1 év is.

(#971) Ic3man válasza tbw (#964) üzenetére


Ic3man
tag

Na ez jól hangzik, akkor elvileg megoldottak mindent.
Most már tényleg mi következünk, a új vinyók már készen állnak. :D

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#972) atiska007


atiska007
senior tag

Sziasztok!

Kérdés, hogy van-e valakinek hasonló tapasztalata:
22. kerületben pár éve parcellázott területre szépen lassan felépültek a házak. Mi most költöznénk, de a Tkom azt közölte, hogy már nincs szabad kapacitás a területen. Más szolgáltató nincs, és elmondásuk alapján 2019 második félévében van csak tervezett fejlesztés/bővítés.
Mivel az optika ott van (bár nem tudnak rákötni minket), ezért SZIP-re sem vagyunk jogosultak.

A kérdésem az lenne, hogy mit tudok ilyen esetben tenni? Tényleg kussolva kell üljek a seggemen 1 évet, míg valami történik?

ui: egyetlen áthidaló lehetőséget találtam a T-nél, mégpedig korlátlan mobilnet 10K-ért (+2k alap előfizetési díj), de ez szerintem nem fog tudni kiszolgálni egy családi házat :(

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#973) taki01 válasza atiska007 (#972) üzenetére


taki01
őstag

Nálam kiszolgálja a családot egy Telenoros korlátlan net. Nálam napközben hétközap olyan 50-70Mbps lefele, este és hétvégén 40-60 Mbps lefele. Felfele általában olyan 15-30 Mbps között szokott lenni. A családban van három konzol két laptop és egy asztali pc plusz még a mobilok. Akkor szokott lassú lenni ha torrentezek.

(#974) atiska007 válasza taki01 (#973) üzenetére


atiska007
senior tag

Jól hangzik, no de akkor is.
ott a kábel, ahol 1/2 Gb-es net is jöhetne, jóval kevesebbért és mobilnettel kell sz@rakodjak :O

Mittudomain!

(#975) btz válasza atiska007 (#974) üzenetére


btz
addikt

És mobilnettel nincs se torrent sem egyéb warez cuccok, publikus IP-t sem kapsz szervert üzemeltetni stb. A másik meg, hogy mivel a mobilhálózat osztott közeg, egy időután leterhelté válik a mobilcella is, ha még 2-3 család kitalálja ugyanezt a környéken. Akkor pedig jelentősen csökken a sávszél, amin pedig a te családod osztozik, így nem sok sávszél marad fejenként.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#976) Cs1csó válasza atiska007 (#972) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak nem a Dallam, Harangjáték, Irsai Olivér, Szent Mihály, Hűség utcák környéke? Ott pl. az történt hogy mikor kiosztották a telkeket akkor (nem pontos adatokat írok csak viszonyítás miatt hogy értsd) 50 telek lett kiosztva és a netszolgáltató kb. erre tervezett de mindegyik meg lett felezve és/vagy ikerház épült rá ergo az 50 telek kb. 100 házat jelentett a végén és aki később költözött annak már nem jutott normális net.

Pár év és lehet fejlesztik, beszél a szomszéddal hátha meg tudjátok oldani felesben vagy valami hasonló megoldás, egy jó QoS router megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#977) atiska007 válasza Cs1csó (#976) üzenetére


atiska007
senior tag

dede, pont az a rész :(((

Sajnos a szomszéd kilőve, amennyire ismerem, biztos nem megy bele ilyenbe.

Pár év és lehet fejlesztik - na hát pont ez az, hogy 2019-ben, Bp-en éve(ke)t kell várni, hogy interneted lehessen. Ez nonszensz.

Ezért is kérdezősködöm, milyen opciók lehetnek (a mobilneten kívül)

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#978) Cs1csó válasza atiska007 (#977) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jól látod:
- mobilnet
- várakozás
- szomszéd

A rokonaim akik ott laknak szerencsések voltak mert még az elsők között költöztek be.

[ Szerkesztve ]

(#979) atiska007 válasza btz (#975) üzenetére


atiska007
senior tag

ennél még rosszabb, hogy hivatalosan a telekom sim-et korláttal nettel nem is használhatom usb modemmel, csak mobiltelefonnal :W :W

Mittudomain!

(#980) btz válasza atiska007 (#979) üzenetére


btz
addikt

Igen, de már a hotspot funkcióval megoszthatod 😃 Mondjuk azt amúgy sem tudták volna ellenőrizni, ezért is engedélyezték. 🙂

ⓑⓣⓩ

(#981) Cs1csó válasza atiska007 (#979) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 btz a hotspot funkcióra. (a mobilnetet én is így értettem)

(#982) draco31 válasza atiska007 (#979) üzenetére


draco31
veterán

Ja, beledobni egy mobilba, töltőn hagyni, aztán elvan ott folyamatosan magának.
Azt hiszem havonta kell talán 1-2 hívást indítani róla, és más dolog nincs vele

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#983) #81733120 válasza draco31 (#982) üzenetére


#81733120
törölt tag

Erre még egy régebbi mobil is teljesen alkalmas, a lényeg, hogy 4G képes legyen. :)
Töltő tényleg érdemes. Én pl. ma 3-5 órát osztottam hotspoton, 40%-ot merültem. :D

[ Szerkesztve ]

(#984) draco31 válasza #81733120 (#983) üzenetére


draco31
veterán

Telenorosat én is hoznék egyet, de megszűnt az az 5000-es korlátlan csomag, így maradok a 10 megás mikrós neten egyenlőre.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#985) #81733120 válasza draco31 (#984) üzenetére


#81733120
törölt tag

Én néha kapok ingyen pár gigát Telekomos kártyáshoz, aztán megosztom másik eszközhöz, amin többet használok.

(#986) atiska007 válasza draco31 (#982) üzenetére


atiska007
senior tag

nem jó sajna.
Van a házban saját router, amire az usb sticket kötném, a router pedig tovább nyomná a wifi felé mindkét szinten a netet.
Kétszintes családi házba egy telefon hotspot kicsit vérszegény

Mittudomain!

(#987) btz válasza atiska007 (#986) üzenetére


btz
addikt

Ugyanúgy rákötheted microUSB kábellel a telefonodat is a routerre, elvileg ha a driver kitalálja mi az, akkor oszthatja a telefon által vett 4G-t a router.

ⓑⓣⓩ

(#988) Ic3man


Ic3man
tag

NA! Kérem szépen, úgy látom Galgahévízen a Fő úton is felkerültek a kötődobozok! :)
Innentől kezdve szerintem pár hét és indulhat a megrendelés. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#989) Cs1csó válasza Ic3man (#988) üzenetére


Cs1csó
félisten

Aha... ;] Nálunk nyár óta fent vannak a dobozok.

[ Szerkesztve ]

(#990) madagaszkar válasza Ic3man (#988) üzenetére


madagaszkar
tag

Nálunk 2017 november óta! Átadásról még szó sincs!

(#991) #81733120


#81733120
törölt tag

Azt amúgy lehet tudni, hogy mely települések voltak az elsők, ahovà az optikai netet kifejlesztették?

[ Szerkesztve ]

(#992) Ic3man válasza #81733120 (#991) üzenetére


Ic3man
tag

Az biztos hogy DIGI volt az első magyarországon, aki lakossági ügyfeleknek adott FTTH-s internetet 2011-ben.
Abban is biztos vagyok, hogy már 2007-ben volt nekik FTTB, ami azóta folyamatosan lecserélnek. Emlékeim szerint bizonyos pesti panel lakásokban, de több vidéki nagyvárosban is hamar megjelentek.
Nem hiába nevezték őket régen panel szolgáltatónak. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#993) wwenigma válasza atiska007 (#974) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Flotta 5250ft/hó, korlatlan mobilnet, maganszemelynek is, husegido nelkul, mehet minden rajta es ha van lefedettseg akkor 300Mbit lefele a vége....15 korul van router normalis, mehet abba is. PU ha kell, nem nyilvanos egyebkent vagy mobilflotta topikba erdeklodj...ne lakossagiba menj, az draga...addig jo amig lesz rendes vezetekes.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#994) btz válasza Ic3man (#988) üzenetére


btz
addikt

Ne legyen igazam, de akkor se lepődj meg, ha azok a hetek még hónapok is lesznek.

ⓑⓣⓩ

(#995) tbw válasza Ic3man (#988) üzenetére


tbw
aktív tag

Igen én is láttam. És az összekötő asztalka is kinn volt. Szóval most már kötözgetik rá.
Anyuéknál ma kötik be Turán, oda is megyek.
Remélem hamar lehet rendelni már itt is.

TBW

(#996) zulu_mester


zulu_mester
tag

Felénk, Bagon, egyre nagyobb a Digis nyüzsgés. Szombaton 3-4 2 fős szerelőcsapat járta a falut.
A képeken látható "dobozok" kezdtek el sűrűsödni, illetve már jó néhány "be is van kötve".
Esetleg tudja valaki, hogy ezek milyen "dobozok" és mire jók? Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

"Te is fiam Bluethooth!"

(#997) Ic3man válasza zulu_mester (#996) üzenetére


Ic3man
tag

Ezek még nem a dobozok, csak a tartó konzolok.
Arra fognak ezek a fehér dobozok felkerülni: [link]
Épp akartam írni, hogy láttam Bagon is haladnak nagyon! (arra járok dolgozni és láttam reggel)

Nagyon meglennék lepve, ha Bag és Galgahévízen nem indulna el a dolog tavasz előtt. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#998) zulu_mester válasza Ic3man (#997) üzenetére


zulu_mester
tag

Jó lenne, hogy ha a tavasz folyamán elindulna, mert ez az inviteles hulladék, amit szolgáltatás címszó alatt produkálnak eléggé nevetséges. :W :W :W

"Te is fiam Bluethooth!"

(#999) Cs1csó válasza zulu_mester (#998) üzenetére


Cs1csó
félisten

Már nem bántom egyik "szolgáltatót" sem mindegyik azt adja amit az adott helyen lévő műszaki lehetőségek adhatnak:
- ADSL rézdrót messze a központtól 5-10Mbit nagy ping
- optika stb. - már komolyabb sebességre képes

(#1000) Ic3man válasza zulu_mester (#998) üzenetére


Ic3man
tag

Az egy fostenger... de a GalgaKTV-vel semmi bajom. 120/12 és DOCSIS3.
Sokkal több van a technológiában, de a DIGI mellett úgysem tudnak labdába rúgni.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.