Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Cs1csó válasza ballazol (#1250) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U

(#1252) fripi9608


fripi9608
csendes tag

Sziasztok!
Borsod azon belül Sátoraljaújhely-i járás PR TELECOM a szolgáltató. Ezt a választ kaptam hogy nálunk kb mikor lesz szolgáltatás:
"Tisztelt Érdeklődő !

Társaságunkhoz beérkezett kérdésére az alábbi választ küldjük.

A településen a belső hálózat építése várhatóan hamarosan befejeződik, azonban a térségi összekötő optika kiépítésének befejezése csak

2020.09.30-ra van tervezve így a közeljövőben sajnos nem várható, hogy szolgáltatást tudunk biztosítani a településen.

Érdeklődését megköszönve ! ,, :( :( :( :(

(#1253) Cs1csó válasza fripi9608 (#1252) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bameg! majd 2 év. (a tervekben nem hiszek.)

[ Szerkesztve ]

(#1254) Fücsök007 válasza Cs1csó (#1253) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem húzhatják 2020 decemberétől tovább az átadást, mindegy mi az oka.

(#1255) FrezeR válasza FrezeR (#1239) üzenetére


FrezeR
senior tag

Most volt alkalmam megfigyelni közelebbről a szerelést, bár a lényeget így sem láttam pontosan, de valamit pluszban bekötöttek a kis fehér dobozba. Maga a művelet nagyjából 1-2 perc volt egy oszlopnál.

(#1256) Amita


Amita
csendes tag

Elbizonytalanodtam. Falunkban eddig semmi mozgás nem volt, a fejlesztővel folytatott levélváltás miatt nem is nagyon vártam (Novi-Com). hol van még 2020... Viszont az elmúlt két hétben lefektették az optikai kábeleket (földben). Ez csak a fővezeték, az utcákban még semmi.Viszont rákérdeztünk, és a szerelők azt mondták, telekom részéről vannak jelen. Akkor most mi van? A telekom hogy került vajon a képbe? Az oldalukon semmi. Van olyan, hogy a telekom fekteti a "főkábelt", aztán a pályázat nyertese átveszi, vagy bérli tőle? Mert azt nem gondolnám, hogy átvették a kiépítést, mivel akkor lenne valami infó róla a honlapjukon nem?

(#1257) Fücsök007 válasza Amita (#1256) üzenetére


Fücsök007
őstag

Szerintem nem lehet, mivel az optikai gerincet még a kicsi cégek is maguknak csinálják meg, és a településen belüli munkákat adják ki alvállalkozónak, amihez nincs elég emberük. (De ebbe nem tartozik be a településen belüli központ/alközpont megépítése.)

(#1258) woodworm válasza Amita (#1256) üzenetére


woodworm
veterán

Önerős beruházás nem lehet? Nem minden szip, ami fénylik.

(#1259) Amita válasza woodworm (#1258) üzenetére


Amita
csendes tag

Az önerő kizárt. (Évek óta próbáltunk érdeklődni, esetleg nem lehetne valamit tenni internet érdekében, de nem).

(#1260) Amita válasza Fücsök007 (#1257) üzenetére


Amita
csendes tag

Hát, központról még nincs szó, csak a kábelek jöttek. De azt meg kizártnak tartanám, hogy a kis cég alvállalkozónak a bízza meg. Vagy lehetséges?
Na mindegy, előbb-utóbb kiderül, mi van vagy lesz a kis településünkön.

(#1261) -Philip- válasza Amita (#1256) üzenetére


-Philip-
tag

Elképzelhető, hogy a Magyar Telekom csak gerinckábelt fektet amivel egy másik települést akar elérni. Leteszik az optikai kábelt a földbe, betemetik és továbbállnak, a helyi lefedő hálózatot nem bántják.

- Rallymania -

(#1262) taki01


taki01
őstag

Rákérdeztem a Diginél, hogy mikor fejlesztenek, de konkrét dátumot nem írtak csak ezt:

Tisztelt Érdeklődő!

Köszönettel vettük Társaságunkhoz érkezett megkeresését.

Tájékoztatjuk, hogy az Invitel szolgáltatótól átvett területeken a korábban már kiépített hálózat korszerűsítése és átépítése várható a közeljövőben, melynek pontos idejéről információval egyelőre nem rendelkezünk.

A hálózatfejlesztési munkálatok elvégzésével korszerű, stabil szolgáltatáscsomagok válnak elérhetővé.

Amennyiben az átépítés megtörténik az Ön címén is, kollégáink mindenképpen tájékoztatni fogják az elérhető csomagokra vonatkozóan.

A hálózat átépítéséig és üzletkötő kollégáink jelentkezéséig szíves türelmét kérjük.

Szolgáltatásainkkal kapcsolatban bármilyen jellegű kérdése van, forduljon hozzánk bizalommal. Munkatársaink a nap 24 órájában elérhetőek a 1272-es telefonszámon vagy az ugyfelszolgalat@digikabel.hu e-mail címen.

Köszönjük megértését!

[ Szerkesztve ]

(#1263) F34R válasza taki01 (#1262) üzenetére


F34R
nagyúr

En ilyen unzeteket mar kb egy eve kapok. Ez sima sablon szoveg. Erre ne is varj, lesz ha nem, meg nem.

(#1264) Cs1csó válasza F34R (#1263) üzenetére


Cs1csó
félisten

lesz ha nem, meg nem

:DDD

(#1265) F34R válasza Cs1csó (#1264) üzenetére


F34R
nagyúr

Most erre mint mondjak, kar abban ringatni magunkat.. Majd lesz ha lesz. :DDD

(#1266) Cs1csó válasza F34R (#1265) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lassabban, hangosabban talán úgy megértem (nem) az előzőt sem értettem. ;]

(#1267) ballazol válasza Cs1csó (#1266) üzenetére


ballazol
senior tag

Valahogy csak lesz, mert úgy még sohasem volt, hogy sehogy sem lett volna. (Babits Mihály)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#1268) tbw


tbw
aktív tag

Mentem ma egy kört itt a környékünkön Galgahévíz.
Mindenhol fenn vannak a fehér dobozkák, és vmi sárga kábel lóg ki belőlük ami nincs bekötve.
Az nem tudom mi lehet, lehet táp?
De szerintem ez itt kész.
Most már csak várjuk mikor aktiválják.

TBW

(#1269) taki01 válasza tbw (#1268) üzenetére


taki01
őstag

Sárga kábellel tesztelik a vonalat kötődoboznál.

(#1270) Cs1csó válasza tbw (#1268) üzenetére


Cs1csó
félisten

Előttünk is lassan egy éve fent vannak a dobozok 1-2 éven belül tuti indul minden. :K

(#1271) Gyula84


Gyula84
veterán

nálunk úgy néz ki ásni is fognak legalábbis arra gyanakodom kicsi kis sárga karok vannak kirakva az árok partjára :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#1272) Ic3man válasza tbw (#1268) üzenetére


Ic3man
tag

Ezt mondtam én is 2 hete kb. :)
Azok optikai csatik, de hogy miért lógnak ki jó kérdés.
A hálózat kész, ebben biztos vagyok. Vagy az ÉMÁSZ bacakodásra várnak (ha bontani kell), vagy az újabb GVH határozatra.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1273) ballazol válasza Ic3man (#1272) üzenetére


ballazol
senior tag

vagy még egy pár szolgáltatóra, hogy mindenki lehasíthassa a tortaszeletét a sztoriból

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#1274) Ic3man válasza ballazol (#1273) üzenetére


Ic3man
tag

Hát elméletileg igen, mert a DIGI-nek értékesítenie KELL a megszerzett rézhálózatot (rézhálózat :DDD ).
A Telekom kizárt, ő 100% hogy nem jön erre, gyakorlatilag az egyetlen opció az a UPC lehet.
Vagy Vérpistike ISP...

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1275) woodworm válasza Ic3man (#1274) üzenetére


woodworm
veterán

Többedszer írod le, de téves infó, csak a határozatban felsorolt néhány településen kell értékesíteni a megszerzett infrastruktúrát. Galgahévízen pl. nem, ott csak a leányvállalat által bérelt kapacitásokat kell leépíteni és nem tehet közvetlen ajánlatot a jelenlegi előfizetők átszerződtetésére.

(#1276) #81733120 válasza fripi9608 (#1252) üzenetére


#81733120
törölt tag

Az elég szerencsétlen sajnos. :(
Most milyen technológiával (dsl, mobilnet, mikró) netezel?

(#1277) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Nálunk Bagon szinte már kész az infrastruktúra és a fehér kötődobozok is 95%-ban a helyükön vannak. :D 2-3 utcában hiányoznak a dobozok az émász oszlopokról. Viszont megfigyeltem egy olyan érdekességet, hogy ahol pl. kicsit szűkebb az utca, meg a többi utcában is, ahol a DIGI az aknába húzta a kábelt, felrakta a kábelt és a dobozokat az invitel karókra, itt az émász oszlopaira is raktak fel optikai kábelt és fehér dobozokat, de ami még érdekesebb az, hogy az émász oszlopain más fajta kötődobozok vannak feltéve és ezekből nem lóg ki sárga mérőkábel, mint az invitel oszlopain, ja és az émász oszlopain csak minden 3. oszlopon van doboz, az invitel oszlopokon meg mindegyiken. Nem lehet hogy egy másik szolgáltató is építi a hálózatát a falunkban?

(#1278) Cs1csó válasza Túzok22 (#1277) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nálatok DIGI van akkor ROHADT mázlisták vagyok, nálunk valami direkt a SZIP programra létrejöt IZÉ van ami majd szolgáltatni fog egyetlen előnyük van: leheletnyivel jobb netet fognak szolgáltatni mint az ADSL.

(#1279) Túzok22 válasza Cs1csó (#1278) üzenetére


Túzok22
aktív tag

A lényeg hogy jobb mint az adsl. :D Gondolom nálatok is FTTH hálózatot építettek ki. Remélem mihamarább elindul nálatok is meg nálunk is a szolgáltatás. :DD

(#1280) Cs1csó válasza Túzok22 (#1279) üzenetére


Cs1csó
félisten

;) úgy legyen. A jobb "minőség" az amiben bízom, most hullámzó, és mondjuk 30-40-es ping van - megjegyzem a PING a legfontosabb tényező a netezés minőségét nézve ha az érték 1 számjegyű az a jó. Amúgy ha mindenki a szívére tenné a kezét igazság szeirnt - torrentet leszámítva - 30Mbit kb. mindenre elég ha a visszatöltés is lenne vagy 10Mbit.

[ Szerkesztve ]

(#1281) Ic3man válasza Túzok22 (#1277) üzenetére


Ic3man
tag

Ezeket is említettem már ~2 hete :)
Igen DIGI van, más szolgáltató úgy néz ki NEM lesz! A GalgaKTV sorsa kérdéses, vagy megszűnik, vagy (ha van esze) megpróbál leülni tárgyalni az UPC-vel (Vodafone).

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1282) Túzok22 válasza Ic3man (#1281) üzenetére


Túzok22
aktív tag

A legnagyobb kérdés már csak az, hogy mikor indul el a DIGI Bagon. Még szórólapot sem osztottak és a DIGI oldalán sincs még fent Bag. Lehet hogy várnak valamire hogy elindulhasson a szolgáltatás. Nagyon várom már hogy 1000/300 Mbit/s os net legyen a faluban.

[ Szerkesztve ]

(#1283) zulu_mester válasza Túzok22 (#1282) üzenetére


zulu_mester
tag

Jó lenne tudni, hogy mikor indul :D Már nagyon várom, hogy végre valami normális netsebesség legyen a faluban is. A korábbi hozzászólásodra visszatérve, melyekben a inviteles és émász oszlopokról volt szó, tudtommal mind az émászé az oszlop, csak az invitel és a gagaktv is használhatja.
Viszont azt érdekes volt látni Bagon, hogy pl a főúton minden 3. oszlopon van fehér doboz, kisebb utcákban meg minden oszlopra került.

Illetve az indulásra visszatérve, valószínűleg a Galgahéviz-Bag vonal kb egyszerre fog indulni. Csak az a kérdés, hogy mikor :D

"Te is fiam Bluethooth!"

(#1284) Túzok22 válasza zulu_mester (#1283) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Igen, csak azt nem értem hogy miért tér el az inviteles és az émász oszlopokon.

(#1285) Ic3man válasza Túzok22 (#1284) üzenetére


Ic3man
tag

Ez nekem is feltűnt, jó kérdés.

Ezek ugye a karbantartás dátumok ÉMÁSZ esetén:
Hévízgyörk: 2019.03.25. 10:00-16:00
Bag: 2019.03.25. 08:00-16:00
Galgahévíz: 2019.03.26. 09:00-15:00

Én mondjuk attól tartok, hogy nem ez miatt nem indul még a buli, hanem GVH-ra várnak. :(

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1286) Túzok22 válasza Ic3man (#1285) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Elképzelhető hogy a GalgaKTV-t meg akarják szűntetni és lehet hogy arra vár a DIGI. Tavaly októberben már egyszer be akarta a GVH szűntetni őket. Lehet hogy emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#1287) tbw válasza Ic3man (#1285) üzenetére


tbw
aktív tag

Ez a villanykarók kiszedése lesz.
Nálunk raktak betonkarót és a fakarót akkor veszik ki.
Szóval addig szerintem nem indul mert az összes kábelt ami a villanykarón van át kell szerelni.
Ott van az optika is.
Bár a szembe oldalon is van optika, az Inviteles karón.
Nem értem miért van mindkét oldalon.
Lehet hogy ne kelljen az út fölött áthúzni ha kötnek.

TBW

(#1288) Túzok22 válasza tbw (#1287) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Lehetséges hogy tényleg csak az oszlopcserére várnak és nincs semmi ügy a GVH-val. :D

(#1289) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Ez azt jelenti, hogy szerintük készen van a fejlesztés?

(#1290) Túzok22 válasza Ic3man (#1285) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Olyan dolgot figyeltem meg Bagon a vasútnál, hogy a villanykarókon lévő optikai kábel a vasút melletti nagy oszlopon lévő optikai kábelhez kapcsolódik. Lehet hogy ez itt a csomópont akar lenni?[kép]

(#1291) Ic3man válasza Túzok22 (#1290) üzenetére


Ic3man
tag

Ez egy úgynevezett "kötéslezáró". Igen, végtelenül leegyszerűsítve a működését tekintve ez egy csomópont.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1292) Túzok22 válasza Ic3man (#1291) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Ez már jelent valamit? Itt hamarosan lesz valami?

(#1293) Ic3man válasza Túzok22 (#1292) üzenetére


Ic3man
tag

Semmi sajnos. :(

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1294) Túzok22 válasza Ic3man (#1293) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Reméljük hogy majd csak lesz valami. ;)

(#1295) taki01


taki01
őstag

Vasárnap vagy 3 Digi-s autóval találkoztam Vácon (Kisvácon). Az egyik magyar rendszámos volt a másik kettő meg román.

(#1297) Cs1csó válasza #32839680 (#1296) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jól látod így van, az egész ország területe egy katyvasz, ha szerencséd van akkor DIGI gigabites net fillérekért ha nincs akkor 10Mbit-es (ami hullámzik is) ADSL szar PING-gel.

(#1298) Fücsök007 válasza Cs1csó (#1297) üzenetére


Fücsök007
őstag

A Digi sem mindenben az első, a külföldi szerverek felé nem adnak nagy sávszélt, míg pl. a Telekom és a UPC igen. Egyébként a SZIP 2-es pályázatok végére (2025) már nem sok helyen marad DSL, mivel a Telekom addigra a legtöbb helyen lecseréli a saját rendszereit még a nem nyertes járásokban is, a csóró kis szolgáltatók meg becsődölnek végre a saját rézhálózataikkal. Így jár aki nem akar fejleszteni időben. ;] :C

(#1299) Gyula84 válasza Cs1csó (#1297) üzenetére


Gyula84
veterán

de hát 15 az adott a 10 nem kell :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#1300) ballazol válasza Fücsök007 (#1298) üzenetére


ballazol
senior tag

https://www.speedtest.net/result/8115105798.png

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.