Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) frici69 válasza #32839680 (#1296) üzenetére


frici69
tag

Szia! Pápától ÉNY-ra sincs semmi mozgás :( De még a Jogforrásokban is csak azt látni, hogy jobbára a Kelet Magyarországi régióban ügyködik az MVM NET :(((

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#1302) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Minket megnyugtatott a Telekom szaküzletben lévő úriember,hogy jövőre keressük őket,mert hozzánk is elér az optika :Y Hajdú Bihar Megye- Bakonszeg melletti kisebb falu,ott úgy látom már van optika. (Berettyóújfalu körzet) Ott is lesz valami fejlesztés,láttam róla videót. Pedig már 2018 Januárba is ezt mondták nekem,nah türelem.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1303) wwenigma válasza Fücsök007 (#1298) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En inkabb azt mondanam a ket masik szolgaltato halozatan nicns akkora terhelés az ára miatt...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1304) Ic3man


Ic3man
tag

Megnéztem közelebbről azokat a bizonyos Invitel karókra felhelyezett splittereket (Galgahévízen) és 100% hogy DIGI, mert bele van fröccsöntve. :D
Szépen még rá van írva, hogy "fára splitter" :D

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1305) Túzok22 válasza Ic3man (#1304) üzenetére


Túzok22
aktív tag

:D :D Jöhetnének is már szórólapozni és a szolgáltatást elindítani. ;D

[ Szerkesztve ]

(#1306) tbw válasza Túzok22 (#1305) üzenetére


tbw
aktív tag

Jaja.
Szerintem várnak a villanykarók cseréjére aztán.
Remélem.

TBW

(#1307) Ic3man válasza tbw (#1306) üzenetére


Ic3man
tag

Sajnos egyre valószínűbb, hogy nem erről van szó.
Hétvégén összefutottam volt kollégákkal (ma már annál a bizonyos cégnél dolgoznak :) ) és azt mondták, hogy szinte kizárt, hogy villanyoszlop cserék miatt nem indul a buli. Max szakaszolnának és hivatkozva a karbantartásra, közleményben kérnének elnézést a kellemetlenségért.
Ők úgy tudják, hogy sehol sem szolgáltathatnak, ahol az I-Tv Zrt. jelen van az újabb GVH határozatig. Dátum persze nincs, majd lesz...

Hab a tortán, hogy egy újabb dátum került az ÉMÁSz karbantartások közé:
Galgahévíz: 2019.04.16. 08:00-12:00

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1308) Túzok22 válasza Ic3man (#1307) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Ez nagyon nem jó hír, de reméljük hogy hamar megszületik az új GVH határozat és elindulhat a DIGI mind a 3 településen. Ettől tartottam én is. :(

(#1309) tbw válasza Ic3man (#1307) üzenetére


tbw
aktív tag

Fasza...., akkor ez még évekig is elhúzódhat, ahogy a bürokrácia dolgozik.

[ Szerkesztve ]

TBW

(#1310) draco31


draco31
veterán

Meg kellene már nekem is újra kérdezni, hogy mit ügyködik a szamosnet, de gondolom megint az lesz a válasz, hogy nem tudjuk :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1311) Cs1csó válasza draco31 (#1310) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fölösleges. HA elindulnak az utcátokban a szolgáltatással már aznap meg fogod tudni, hidd el.

(#1312) btz


btz
addikt

Egy kis off 😁

Valahol már lefele vágják az optikát 😃

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#1313) Cs1csó válasza btz (#1312) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt az embert személyesen ütném a földbe. Egy napot nem bírok ki net nélkül ennek a helyreállítása vagy egy hét. :Y :W

(#1314) draco31 válasza Cs1csó (#1311) üzenetére


draco31
veterán

Az oldalukat elnézve szerinted lesz ilyen valaha? :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1315) taki01 válasza btz (#1312) üzenetére


taki01
őstag

Elvághatta volna villanyvezetéket és akkor legalább őt is megrázó élmény érte volna. :D
Ha ilyet a környéken csináltak volna ami hatással lett volna az én netem re tuti megdobáltam volna. :W
Vidéken amúgy is már a látvány része, hogy keresztbe kasul mennek a villanyvezetékek és távközlési vezetékek.

[ Szerkesztve ]

(#1316) Cs1csó válasza draco31 (#1314) üzenetére


Cs1csó
félisten

KÖNYÖRGÖM ezeket a vezeték nélküli megoldásokat FELEJTENÉK MÁR EL!! Hagyják meg a mobiltelefonoknak. OPTIKÁT OPTIKÁT mindenhová.

(#1317) draco31 válasza Cs1csó (#1316) üzenetére


draco31
veterán

Optika lesz, de mikor?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1318) Túzok22 válasza tbw (#1309) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Ezért nem tud elindulni a DIGI Bagon, Hévízgyörkön és Galgahévízen.[kép] Úgy tudtam hogy emiatt van az egész.🙁

[ Szerkesztve ]

(#1319) Ic3man válasza tbw (#1309) üzenetére


Ic3man
tag

Az első vizsgálat úgy emlékszek 9 hónap volt, természetesen ebben adatgyűjtés is volt.
A 2. vizsgálat kb 5-6 hónapja tart... elméletileg lassan lehetne eredmény.
Én még reménykedek egy pár hónapon belüli startban. (egy DIGI értékesítő tavaly azt mondta Turán nekem, hogy nem tudja, de legkésőbb tavasz...)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1320) headhunter válasza Pokesz007 (#1302) üzenetére


headhunter
addikt

Sáp vagy Bihartorda?

(#1321) Zombesz75


Zombesz75
csendes tag

Mikor az egyszerű felhasználó odamegy az utcán épp optikát hegesztő Digisekhez megkérdezni, hogy ugyan mikor lesz már indítva a szolgáltatás úgy, hogy a kábel kettő, a dobozok egy éve fel vannak pakolva az oszlopokra...? :D

(#1322) Cs1csó válasza Zombesz75 (#1321) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerinted a munkások mit tudnak erről? A probléma, hogy ez többlépcsős dolog:
- dobozok mindenütt fent, kábelek fent, stb.
- fejközpont kiépítve
- hálózatok összekapcsolva - egymás melletti városok

(#1323) tbw válasza Túzok22 (#1318) üzenetére


tbw
aktív tag

Ez az i-TV az mi amúgy? A kábeltévés?
Nem értem ennek mi köze ehhez, mi a tököt kell versenyhivatalnál vizsgálni.
Digié az Invitel, akkor meg mit kell versenyeztetni.

TBW

(#1324) Cs1csó válasza tbw (#1323) üzenetére


Cs1csó
félisten

I-TV Digitális Zrt. , ez egy kábeltévé szolgáltató semmi más, ahogy nézem egy zavarosban halászó cég ez is.

(#1325) woodworm válasza Cs1csó (#1324) üzenetére


woodworm
veterán

"Az összefonódás résztvevői
A Teszári-csoport
11) A DIGI a Teszári Zoltán által irányított vállalkozáscsoport (a továbbiakban: Teszári-csoport) tagja. A Teszári-csoport további magyarországi tagja a DIGI által irányított i-TV Digitális Távközlési Zrt. (a továbbiakban: i-TV). A Teszári-csoport külföldön honos tagjai közül kizárólag az RCS&RDS SA végez Magyarország területén piaci tevékenységet."

(#1326) Cs1csó válasza woodworm (#1325) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor kinek a kije és miért? Jól látom kicsi zavaros.

(#1327) Ic3man válasza tbw (#1323) üzenetére


Ic3man
tag

Az i-TV végső soron egy DIGI érdekeibe tartozó cég. Ő maga közvetlenül nem ad szolgáltatást, csak kábeltv szolgáltatókon keresztül érhető el a tartalom.
"A döntés előírta, hogy azokon a településeken, amelyeken a DIGI az i-TV szolgáltatással jelen van, a felvásárlással pedig megszerzi a párhuzamos Invitel vezetékes távközlési hálózatát is, a helyi kábelhálózatokat üzemeltető társaságokkal kötött i-TV-s bérleti szerződéseit nem hosszabbíthatja meg. Ezzel a GVH biztosítani kívánta, hogy az adott területeken az összefonódást követően ne csak a DIGI csoport műsorterjesztési szolgáltatásait lehessen igénybe venni, így a fogyasztók számára elérhető maradjon a független versenytársak közötti választási lehetőség."

Ez érthető, csak éppen Galgahévízen nincs más (és sok más helyen sem). Ha jóvá hagynák, akkor lenne 2 DIGI, de egyiket megszüntetnék, tehát csak DIGI lenne! Amit pont hogy nem akar a GVH! :D
Így vagy úgy, 1 szolgáltató lenne!

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1328) woodworm válasza Cs1csó (#1326) üzenetére


woodworm
veterán

Megegyezik a két cég tulajdonosi köre. Több helyen az is meg van említve, hogy az i-tv-t nem közvetlenül irányítja, hanem a digin keresztül. Nincs ebben semmi zavaros, saját hálózatán digi néven, a bérelt hálózatokon i-tv néven fut a szolgáltatás.
A telekom is hasonlót művel. A kalásznet folyamatosan vásárolja fel a helyi cégeket. Ahol vállalható a kiépítés minősége, ott megjelenik a telekom közvetlenül, a magasabb csomagok az ő nevükön futnak.

(#1329) Túzok22 válasza Ic3man (#1327) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Akkor ezért áll minden? Emiatt nem indul be felénk a DIGI? :(

(#1330) Ic3man válasza Túzok22 (#1329) üzenetére


Ic3man
tag

Tulajdonképpen igen.
Írtam egy levelet a GVH-nak. Lehet előbb lesz kvantum számítógép mint hogy válaszolnának, de hátha. :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1331) Túzok22 válasza Ic3man (#1330) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Akkor hiába vannak feltéve a kábelek meg a dobozok? Kéne egy másik szolgáltatónak is építkeznie nálunk, hogy indulhasson a DIGI. Lehet hogy csak évek múlva lesz itt akkor valami. Pedig már úgy reménykedtem hogy lesz Gbit sebességű net és valahogy nem akarnak összejönni a dolgok itt felénk. :(

(#1332) Ic3man válasza Túzok22 (#1331) üzenetére


Ic3man
tag

Én évek óta azt mondom, hogy előbb költözök DIGI területre, mint hogy itt legyen. Remélem nem lesz igazam...
Várjunk türelmese, valami csak lesz előbb utóbb.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1333) Túzok22 válasza Ic3man (#1332) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Így van: A türelem rózsát terem! :) És lehet hogy pozitív dolog fog történni. :D

(#1334) Zombesz75 válasza Cs1csó (#1322) üzenetére


Zombesz75
csendes tag

Azt, hogy 378 dobozt kell ellenőrizniük, aztán lejelentik hogy a terület ok, majd jön 10-15 üzletkötő és elkezdik felvenni a megrendeléseket, majd onnantól 2-4 hét és jönnek behúzni az optikát a házba...

(#1335) Cs1csó válasza Zombesz75 (#1334) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amen

(#1336) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Lényegében Hévízgyörkön lenne a DIGI-nek versenytársa mert ott van Galga Média Zrt. is. Szóval az i-Tv-s bérleti szerződés megszűntetésével lenne 1 DIGI meg ott van a Galga Média Zrt. is. Így 2 szolgáltató maradna és lenne lehetőség a versenytársak közötti választásban. :D

(#1337) Cs1csó válasza Túzok22 (#1336) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nana ez már sci-fi!

(#1338) woodworm válasza Túzok22 (#1336) üzenetére


woodworm
veterán

Ezért érdekes néhány gvh korlátozás, mert pl. Békésen meg a telekom van versenytársként jelen 500-as koax hálózatával, mellette egy mikrós szolgáltatóval. Fura ilyen esetben monopolhelyzetről beszélni.

(#1339) Túzok22 válasza woodworm (#1338) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Hát igen. Nem szeretné a GVH hogy az i-Tv és az invitel által átfedő területeken a DIGI versenytárs nélkül induljon. Ezért áll nálunk minden. A kábelek és a dobozok fent vannak mindenhol és emiatt nem tudnak a DIGI-sek szolgáltatni felénk. :(

(#1340) Pokesz007 válasza headhunter (#1320) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Nagyrábé,ahol jövőre ígérik az optikát! ,Bakonszegen meg láttam optikát,ha jól láttam. Kicsit rosszul fogalmaztam,az előző hozzászólásomban.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1341) Ic3man válasza Túzok22 (#1336) üzenetére


Ic3man
tag

A Galga Média Zrt-nek NINCS joga szolgáltatni! Legutóbbi infóm szerint legalábbis, csak "úgy" vannak...
Véleményem szerint engedni fogják a DIGI-t, csak bizonyos szigorításokkal.
Ha nagyon akarna pl. az UPC tudna jönni, hiszen ugyanazt a technológiát használja mint a GalgaKTV. Turán jelen vannak "csak" át kell húzni egy gerinckábelt Jani bátyámékhoz és mint alálommás menne a móka tovább.
Probléma ott van, hogy őket megvette a Vodafone és szintén GVH jóváhagyásra várnak.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1342) Túzok22 válasza Ic3man (#1341) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Értem. Mostmár csak várjuk hogy rendeződjenek a dolgok és minden szupi lesz. ;)

(#1343) ballazol


ballazol
senior tag

áramszünetet jelentettek be pár héttel ezelőtt mára egy kis területre városunkon belül (Dorog):
8-16-ig. szélessávú internet fejlesztés miatt
most gyakorlatilag 8:15-től volt áramszünet 11:30-ig. :)
gyorsabbak, mint gondolnánk! :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#1344) ballazol válasza Zombesz75 (#1321) üzenetére


ballazol
senior tag

és mit mondtak? :DD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#1345) zulu_mester


zulu_mester
tag

Még szombaton a képen látható kábelt kezdték a föld alatt kihúzni. Esetleg tudja valaki, hogy ez milyen kábel, mire szolgál?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#1346) Ic3man válasza zulu_mester (#1345) üzenetére


Ic3man
tag

nincs kép :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1347) zulu_mester válasza Ic3man (#1346) üzenetére


zulu_mester
tag

Elnézést, lemaradt :( de most pótlom :D

"Te is fiam Bluethooth!"

(#1348) Ic3man válasza zulu_mester (#1347) üzenetére


Ic3man
tag

Hát ennyiből sajna nem derül ki.
Ez lehet rézkábel köteg és optika is. :)
Hol is készült a kép?

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#1349) Túzok22 válasza zulu_mester (#1347) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Ez egy vastag optikai kábel. Nem láttad véletlenül hogy kik voltak kint az aknánál amikor ezt húzták be?

(#1350) zulu_mester


zulu_mester
tag

Ic3man: Bagon készült a kép. Sajnos nem tudtam közelebbi képet készíteni :(

Túzok22: Az autójukon nem volt feltüntetve a cég, de ha jól láttam, akkor digisek voltak, mert a munkálatok kezdetén is ők voltak kint.

"Te is fiam Bluethooth!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.